Zij die vertrekken groeten U... üorlogsburgemeester Victor Bocqué krijgt straat zonder huizen... Willy Alloo met klacht zo nodig naar Straatsburg! aatste Aalsterse gemeenteraad et nóg benoemingen Zwanezang van Marcel De Bisschop Slagerij VAN CAUTER Roger AQUARIA DIRK DE BUCK PEDILUX BEA EEMA\ Gemeenteraad Aalst ACV arrondissementssekretaris Lucien Willems gaat op rust VOLLE GAST KERKSTRAAT16^,5 AALST De Voorpost - 24.12.1982 - 11 i ratione reeds ook it sit berei ekost collekti iet ei l van Na de laatste gemeenteraadszitting van de huidige be stuursperiode namen verleden woensdag vijftien gemeen teraadsleden afscheid van de raad. Althans voor een aantal voorlopig. Leden die niet meer kandideerden, die wel verkozen waren doch verkozen niet te zetelen of die gewoon niet herkozen werden. De besten zijn niet steeds de meest elektoralen. Dnder voorzitterschap van de na Nieuwjaar niet meer ze- serste schepen Eddie Monsieur telende leden gehuldigd. Er burgemeester D'haeseleer kwamen etsen van het belfort' s naar Amerika werden door Staf Francois bij te pas en bloemen voor de echtgenote. Plus nog een supplementair ge schenk als aandenken. Voor de PVV waren dat Valen tine Moens 4.4.'22) raadslid vanaf 24.4.'78, notaris Pierre Breckpot 13.6.'25), harts tochtelijk patriot, raadslid van 8.1.'65 tot 31.12.'76 en van 20.12.'78 en sindikalist Ri chard De Gols 14.4.'28), raadslid sinds 5.1.'71 en vier jaar fraktieleider. -■en iron e 1 Slot van deze Aalsterse story :en lib g- Biji geho Straatnamen geven blijft steeds een delikate aangelegen- )orwaz(beid, vooral als het gaat om min of meer illustere steld ^stadsgenoten. Nadat raadslid dokter Vanderbeke destijds moe'i had voorgesteld via het toekennen van een straatnaam ■ameri ^'ctor B00!0* I® vereeuwigen volgde er een kompromis: dit n een ^e'e reeks sjerpdragers zou ervoor in aanmerking ïrvingi komen, o.m. dan burgemeesters Borreman en Bocqué. 'e. Hi lepaal D de vorige raadszitting derzoek van baat en kom- :i dat vaar heel wat te doen was leidin) yver het al dan niet gekop- chapi «id zijn van de straatna- nen te verlenen aan beide tonom 'urgemeesters kwam men itige i ot 8een. akkoord «wegens voorziene wijziging. Zestig ppij de politiekegeladenheid» negatieve antwoorden wa- t stelli ;d het protest van de bewo- lemec iers van de Vooruitzicht- ken v traat. Men kwam zelfs tot 'tenPljgeen stemming over het al van^"dan niet toekennen van de Voor de V.U. verdwijnen Ar- sène Carlier 15.5.'30), ver beten werker in dienst van de medemens, raadslid van 8.1.'65 tot 7.1.'71 en vanaf 1.1.'77 en dokter Paul Vander beke 25.11.'23), geestdriftig strijder voor zijn Vlaams ideaal, raadslid sinds 1.1.'71. Bij de C.V.P. zien we er niet meer terug Willy De Turck 5.7.'29), die o.m. geesdriftige pleidooien hield voor het Aal- sters kunstonderwijs, raadslid sinds 1.1.'77. Eugeen Van Der Biest 11.9.'37), raadslid sinds 22.1.'77, vooral aktief in de sociale beweging en Willem Willems 11.8.'32), verdien stelijk in tal van kommissies en raadslid sinds 4.1.'71. In de S.P. ruimen plaats voor de jonge generatie Roger Ver- eecken 17.3.'30), aktief in sport- en vrijetijdsmiddens, raadslid sinds 13.4.'77, Hubert De Sutter 13.9.23) verdien stelijk op het vlak van openba re werken en het volksleven te Herdersem, raadslid sinds 13.4.'77 en Jan Van Der Veken (°17.3.'22), vooral begaan met tewerkstelling en1 verkeer, raadslid sinds 7.1.'71 en drie jaar fraktieleider. Als schepenen verlaten Her man Roels, Gaston Van den Eede en Marcel De Bisschop én kollege én raad. Herman Roels 27.5.'37), raadslid sinds 7.1.'71 was sche pen van Personeel en Volksge zondheid en daarna onderwijs, kuituur en toerisme. Hij ver wezenlijkte naast de Kunst- en Ambachtenmarkt en de ten toonstelling «Beeldende Kuns ten» heel wat expo's en hoog staande muziekuitvoeringen. Gaston Van den Eede 20.6.'08), raadslid sinds 8.1.'65 was schepen van Onderwijs, Kuituur en Sport en daarna van Financiën, Regies, Slacht huis en Waterbedrijf. Onder zijn bestuur kwam er de globa le automatisering van de stads administratie, werd het slacht huis in koncessie gegeven en bleef het waterbedrijf winst opleveren. Marcel De Bisschop 3.8.'07), sinds 7.1.'59 in de raad, gebo ren nonkonformist, was de laatste burgemeester van Klein-Aalst en een aparte fi guur. Van 25.10.78 was hij schepen van Feestelijkheden. Tenslotte zette burgemeester Louis D'haeseleer 20.10.T1) een definitief punt achter zijn politieke loopbaan. Hij was raadslid van 29.1.'47 tot 7.1.'71 en ondertussen schepen van Openbaar Onderwijs en Schone Kunsten. Terug in de raad werd hij de eerste burge meester van Groot-Aalst. In tussen was hij ook 30 jaar volksvertegenwoordiger ge weest en een tijdlang Staats- sekretaris voor het Openbaar Ambt. Als burgemeester gaf hij blijk van alomtegenwoor digheid in het openbaar leven en had een veelzijdige belang stelling, vooral op gebied van ekonomie en middenstand. LH mer wees uit dat de bewo ners van de Vooruitzicht straat, wellicht om emotio nele en praktische redenen, niet akkoord gingen met de ren voor het kollege ruim voldoende om in te binden Er bleef dus (voorlopig) slechts één straat voorhan den en het kollege opteer- traatnaam. Wel over het al de voor Bocqué. In de brief van f311 niet verdagen van het VWï roorstel van het Kollege, van h Kollege, S.P.^ en VU wil- net h jen het op dè'dagorde hou- riënti r)en doch waren met 17 Ijk"f temmen te weinig in aan- al tegen achttien tegen- temmers: de CVP en en- J/;ele PW-ers. B°ei( lopende op een kentering gen n de ideeën van sommigen uci n telde het Kollege de kwes- o°t J je weer aan de dagorde. irdeli ispra u< van humanistische zijde waarop André Doorns vori ge zitting allusie maakte werden noch Bocqué noch Borreman vernoemd, stel de de schepen. «Uiteindelijk draait het al lemaal rond de persoon Victor Bocqué», stelde Hooguys. «Bocqué was in derdaad vóór 1940 VNV- er, lid van de «De Vlag» en Daensist. Tijdens zijn bur- 1 ^Schepen Edgard Hooghuys gemeesterschap binst WO ar &oemde de verdaging in II zou hij zich echter gedra- loVember op zijn minst gen hebben als een «vader de nerkwaardig daar ertoe figuur». «Ik, en de meeste 0< geen argumenten zouden onder ons, hebben hem dragt ijn geweest. De opmer- niet gekend (Bocqué stierf van king van raadslid Bogaert in 1953) doch uit getuige- an dat het dossier niet in orde nissen van geloofwaardige tou zijn geweest nam de personen zou zulks met de zal'd c^ePen «Ofwel hebt waarheid stroken», ver ste het niet begrepen ofwel klaarde de schepen. «Wie ioriti öjt ge te kwader trouw» zijn wij dan wel dat we itaam slingerde hij de zaal in. iemand om zijn politieke g moV<y*r de twee straten, een overtuiging veroordelen», ok n dee, "»n de Vooruitzicht- riep Edgard Hooghuys pa- jen straat (die in tweeën werd thetisch uit die verder pleit- ;esneden) voor burgemees- te voor wederzijds respekt, J*cr Jozef Borreman en de verdraagzaamheid en vrij- ïieuwe verbindingsstraat heid van gedachte. Vaar<jtussen de Pierre Cbmelis- Na een luidruchtig «Bravo» dat kaai en het Wijngaardveld van raadslid Vanderbeke en. Bzijn er trouwens verschil- twooi? ende procedures noodza- zou CVP-fraktieleider Ghisleen Willems alleen op dukl' kelijk. Een nieuwe naam het zakelijk gedeelte ant- ran h 8even is een taak voor de woorden. «Niet op wat riingi lemeenteraad, een be- volgde want dat was eerder "g j staande straatnaam kan de een pleidooi.» tuss gemeenteraad zonder ho- Reeds bij het «In Memo- Vlaa gere tussenkomst echter riam» van burgemeestei Dat niet veranderen. Het on- D'haeseleer opteerde deze zelf voor een straat aan die bur gemeester te wijden. Pas achteraf kwam er ook Boc qué bij, stelde Willems. Straatnaamwijzigingen zijn altijd moeilijk. In de Voor uitzichtstraat die voor Bor reman zou bestemd zijn ge weest ging het dus niet. In de nieuwe verbindings straat wel. «Nogal wiedes gezien er geen enkel huis staat.» «Zeggen dat er in deze laatste straat geen en kel protest kwam is dan ook eerder de raad in het ootje nemen». «Van de CVP vragen dat Bocqué wél en Borreman geen straat zou krijgen is dan bok te veel gevraagd», stel de Willems. «Beiden zijn verdienstelijk!» "«De schepen liep te hard van stapel», zegde Etienne Bogaert. «Hij wil er een lachedingetje van maken. Een straat mét huizen en een zónder met elkaar ver gelijken gaat niet op.» On dertussen wordt het een bekvechterij die groeit tot tumult waarbij zich ook Vanderbeke meldt. Het talrijk aanwezig publiek kreeg alleszins show te zien maar daarvoor was het niet gekomen. Schepen-voorzitter Mon sieur liet dan hoofdelijk stemmen. CVP en PW-er Lorie stemden tegen en Os car Redant en Willy Breckpot onthielden zich. «In een stad met dergelijke financiële problemen zijn andere katten te geselen» stelde Redant en notaris Breckpot motiveerde zijn onthouding wegens de tus senkomst van Vanderbeke óver «een aanval op akti- visten». De Victor Bocquéstraat komt er dus. alhoewel (voorlopig) zonder huizen. Voor de Borremanstraat had schepen De Neve nog een suggestie: de nieuwe straat aan het zwembad tussen Albrechtlaan en Bergkouter. «Daar staan ook geen huizen...» LH Het eerste punt in de openbare zitting van de gemeente raad te Aalst was de akteneming van het besluit van de bestendige deputatie de dato 9 november 1982 houdende uitspraak over het bezwaarschrift ingediend tegen de jongste gemeenteraadsverkiezing. Het bestuur werd hierbij geïnformeerd dat de nieuwe gemeenteraad niet mag worden geïnstalleerd zolang de verkiezingen niet definitief goedgekeurd zijn. Kandidaat Willy Alloo die achteraf verkozen werd verklaard, diende inder daad op 19.10.82 een be zwaarschrift in bij de gou verneur in de vereiste vorm. Bezwaarschrift wat wél ontvankelijk vermits het was ingediend door een ertoe bevoegd persoon doch niet gegrond daar bij het proces-verbaal van het tellingsbureel geen be zwaar werd gemaakt en zulks geloofwaardig is tot zolang het tegenovergestel de niet werd bewezen. De zetelverdeling, de aandui ding van de verkozenen noch hun rangorde zouden erdoor kunnen gewijzigd worden, poneert de be stendige deputatie na depu- tee De Mol te hebben gehoord. Toekomstig burgemeester Raymond Uyttersprot «feli citeert» Willy Alloo met deze klacht wegens «zwaar wichtige redenen» waar door hij de stad althans voor een tijd(je) in moei lijkheden brengt. Wat betreft de versie van Willy Alloo zelf laten we hem hier zelf aan het woord. «Zoals reeds eerder ge schreven in de pers, had ik klacht ingediend bij de Bestendige Deputatie te gen de uitslag van mijn stemmenaantal in telbureel 11 te Aalst. Ik vroeg in mijn bezwaar alleen de hertelling van dit bureel, en vermeldde ook, dat het niet de bedoeling was een herverkiezing te Aalst uit te lokken. Mede door het feit dat in telbureel 11 vele vrienden mij bevestigden hun voor keurstem achter mijn naam te hebben gegeven, behaal de ik maar 8 stemmen in deze drie kiesburelen, nl. Spoelstraat (Binnenstr. bu reel 11), St.-Maarteninsti tuut en het bureel in de jongensschool te Erembo- degem. Deze abnormale verhouding en uitgebrachte stemmen zette mij aan de hertelling hardnekkig te vragen, desnoods bij de Raad van State, wat nu ook gebeurd is. De kans dat men dit zal toestaan is zeer gering. Maar ik zal tot het bittere einde doorgaan, zelfs naar Straatsburg als het moet. Indien dit kan zijn mijn redenen: dat elkeen die zijn stem achter mijn naam uitbracht, zijn recht moet krijgen. Zoniet blijft de twijfel steeds bestaan. De hertelling van 1 telbureel is administratief op enkele uren geregeld en is dus niet onuitvoerbaar. Dat mijn bezwaarschrift de vorming van het nieuwe kollege ver traagt, is niet aan mij te wijten. Ik meen dit recht te hebben, ondanks ik als raadslid, ook zonder her telling, rechtstreeks verko zen ben. Zulks doet voor mij geen afbreuk aan de rechten van de kiezer, die maar al te dikwijls bedro gen wordt. De uitlating dat ik dit ai- leen doe om mijn naam in de pers te krijgen neem ik> erbij, dankbaar, maar ik heb bewezen, en zal dit blijven doen, ook op ande re vlakken, mijn stem te doen gelden en mijn kie zers te verdedigen. Hoe de afloop ook mag zijn, en welke de politieke gevolgen zullen zijn, ik zal toch mijn kiezers recht in de ogen kunnen zien, en niet, eens verkozen mij bij alles neerleggen wat ande ren mij voorschrijven. Daardoor mijn slogan «ie mand die U na de verkie zingen ook nog kent!» waardig.» LH deb k wat men d®cht de laatste zitting van de scheidende gemeenteraad te zyn ging men nog huk wer tot een aantal benoemingen en personeelskwesties met éénparigheid van stemmen. VV/ Annulatieberoepen werden goedgestemd meerderheid tegen minderheid, d De «laatste» zitting afgesloten met huideverklaringen, geschenken, bloemen voor de po dames en een receptie in de Belfortzaal werd echter in extremis dan toch net nog niet de !and laatste. Wél de voorlaatste. Of ook niet? Wegens het niet goedkeuren door de bestendige deputatie van een belangrijke begrotingswijziging voelde waarnemend burgemeester Eddie Monsieur zich verplicht de vroede vaderen (en moeders) nogmaals samen te roepen. Een stadsbediende werd dan maar rondgestuurd om hen b(j hoogdringendheid op te roepen. Het bericht van de Deputatie werd pas verleden vrijdag 17 dezer ontvangen doch wegens het hoogdringend karakter kon de raad reeds voor maandag 20 dezer worden opgeroepen met amper twee trtikelen aan de agenda: akteneming van het schrijven en bepalen van de houding van de raad terzake. Wachten ons nog andere tributaries in januari? Of wordt het een karnavalstory??? Benoemingen: n de zitting van de gemeente raad werden volgende perso neelsleden in de geheime zit ting in vast verband benoemd met ingang van 1 januari e.k. Technisch personeel: ingenieur Mare Van Ginderdeuren, kon- dukteur Emiel Vereecken, kontroleur Annie De Backer, tdjunkt-kontroleurs Francois Buys en Marc Janssens en te kenaars Marie-Paule Baeyens en Wilfried Caliebaut. Personeel openbare biblio theek: Danielle Van der Ghij- len en Maria Van Gijseghem. Administratief personeel: An nie Paduwat, My riam Roe- hndt, Nora Van der Meirsch, Vera Van Kut, Nicole Verton- Marleen Bonnaerens, Gqossens en Christiane hnssens. Eervol ontslag werd verleend aan korporaal-vrijwilliger bij de brandweer Erembodegem: Petrus Verhofstadt. In de adviesraad derde leeftijd vervangt Marcel De Waege- neer wijlen Maria Stuyver als vertegenwoordiger van de Vrije Bond Derde Leeftijd Aalst. Namens COVDA Im merzeel wordt mej. C. Van Nuffel effektief en mej. C. De Schrijver plaatsvervangend lid in de Adviesraad Derde Leef tijd. Ter beschikking werd gesteld ingevolge arbeidsongeval Leo pold De Neef, geoefend lader B en wegens persoonlijke re denen Marleen Van der Vincken (één jaar) en Romain Mortier (tot 31.5.83). Pensioenen: Na het overlijden van onderbureauchef-tekenaar Paul Schandevijl wordt het overlevingspensioen vastge steld van weduwe Eveline Bas- tiaens. Hendrik Van de Perre, attaché feestelijkheden, hoofd van dienst, wordt eervol ont slag verleend vanaf 1.1.83 en het rustpensioen van brand weerkapitein Louis De Naeyer met ingang van 1.12.82 wordt ingevolge wijziging van het geldelijk statuut herzien. Annulatieberoep De raad gaf aan het kollege machtiging tot het instellen van een annulatieberoep bij de Raad van State tegen het Be sluit van de Vlaamse Gemeen schapsminister voor Binnen landse Aangelegenheden hou: dende benoeming van een eko- logiste, een hulpkonservator en een politie-assistente in. LH Als oudste in jaren en in an ciënniteit hield hij bij de af- scheidsvergadering verleden woensdag zijn zwanezang. Dit na 24 jaar deel te hebben geno men aan het bestuur van de stad. Met heimwee denkt hij terug aan de vroegere raadzaal, ge zelliger, intiemer en met meer akademische toespraken, 't Kan verkeren, zei hij met Bredero want zij die ooit een lokale bedevaart inrichten naar het beeld van humanist Dirk Mariens om geen Groot- Aalstenaars te moeten worden kunnen er pu de koekskens uitdelen. Als er nog zijn. Willem de Zwijger was een groot figuur en een Vlaams spreekwoord zegt dat als spre ken zilver is zwijgen goud is. Hij brengt dan ook een hulde aan kollega's die de moed heb ben gehad te zwijgen. In de zaak van de papieren vuilzakken had Mw. De Maght alleszins gelijk. Plastiek vraagt ook grondstoffen. Dat ik, al hoewel slechts aanvullend schepens, als akademicus be voegd in de materie echter niet geraadpleegd werd, was alles zins een ontgoocheling te meer. De gemeenteraadsleden zijn het eigenlijk bestuur van de stad. Het Kollege bepaalt de vorm van de opdracht, de ad ministratie voert ze uit, raden geven advies, doch de gemeen teraad verdient revalorisatie. De persmensen moeten objek- tief en met opbouwende kri tiek hun visie te geven zonder enige afbraak van personen die hen minder simpatiek zouden zijn. Als telg uit de generatie vóór de eerste wereldoorlog ziet De Bisschop de maat schappij evolueren. Ze wordt noch liberaal noch kollektivis- tisch doch het konsumptie-ele- ment vermindert zienderogen. Hopelijk komt er geen dwaas die een druk op de knop geeft en de apocalyptis doet op doemen. LH Op 1 november 1983 gaat Lucien Willems, arrondissementssekretaris van het Algemeen Christelijk Vakverbond van het arrondissementeel verbond der christelijke vakvereniging uit het land van Schelde, Dender en Durme, op rust. Hij zal in deze funktie van arrondissementeel sekretaris worden opgevolgd door André Cools die op 1 januari van volgend jaar de titel van adjunkt met recht van opvolging toegewezen krijgt. André Cools is lang geen onbekende binnen de christelijke vakvereni ging. Hij is reeds geruime tijd een trouw medewerker van Lucien Willems en heeft momenteel de dienst arbeidsrecht, studie en vorming onder zijn bevoegdheid. Aalsters politicus zorgde meer dan eens voor nieuws By het afscheid van Marcel De Bisschop van de Aalsterse gemeenteraad en het Kollege memoreerde eerste-schepen Eddie Monsieur, diens woorden by zyn afscheid als burgemeester in 1976. «Administratief ben ik geen «sjiek» waard. «Ook als schepen was hij geen sjiek beter maar «den Bisschop» heeft zeldzame eigenschappen die politiekers jammer genoeg vaak ontberen. Hy beweegt zich met gemak tussen het volk, verkondigt luidruchtig en openhartig z(jn mening en beschikt over een flinke dosis vlijmscherpe Aalsterse humor. Marcel is verder een geboren karnavalist en een dankbaar onderwerp voor persjongens». Oude Vest 50-53 DENDERMONDE wenst zijn geacht kliënteel een zalig Kerstfeest en een gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar Voor de kerst- en nieuwjaarsdag zal de winkel telkens gesloten zijn op zaterdag en open op zondag 26.12 en 2.1.1983 vanaf 8 uur tot 12.30 uur. GEVRAAGD BEKWAME EN ERNSTIGE Minimum leeftijd ong. 25 jaar Werf 2, 9300 AALST Tel. 053-77.65.89 Open: maandag tot vrijdag 14 u. - 19.30 u. Zaterdag van 9 u. -13 u. en van 14 u. -19 u. WIE: Van jongsaf verwoed amateurbioloog met speciale interesse voor alles wat leeft en groeit in en om water. Na de humaniora cursussen dierkunde aan de R.U.G. ong. 25 jaar ervaring fnet tropische vissen. Grote boekenworm, die alle mogelijke literatuur op gebied van tropische vissen en de natuur in het algemeen opzoekt en bestudeert. Geabonneerd op 9 binnen- en buitenlandse tijdschriften over het aquarium (Aquariumwereld, Aquarama, l'Aquariophyle Beige, Tropical Fish Hobbyist, D.A.T.Z., Das Aquarium, T.I.'B). INSTALLATIE Dit alles heeft er toe bijgedragen dat onze aanvankelijk primitieve en zeer eenvoudige installatie evolueerde naar een totaal nieuw en biologisch verantwoord systeem. Onze aquaria worden nu constant gevoed met natuurlijk water, dus geen leidingwater. Hierdoor verblijven de vissen in optimale omstan digheden in onze aquaria en is het ons mogelijk zeer gezonde dieren aan te bieden, ook soorten die bekend staan als minder Simakkelijk te houden. rtze speciale plantenserre staat op het punt in gebruik genomen te worden waardoor wij ook planten gaan kunnen aanbieden die in optimale omstandigheden gestockeerd zijn. Dit maakt dat het assortiment vissen en planten dat tot hiertoe groot te noemen was,- nog gaat vergroten. Temeer daar wij persoonlijk ook interesse hebben in vissen die minder com mercieel mogen genoemd worden. SERVICE Onze hoofdtroef is een op wetenschappelijk onderzoek geba seerde begeleiding voor gans ons kliënteel. Wij houden ons kliënteel op de hoogte van de laatste en nieuwste vorderingen op aquariumgebied omdat wij alle nieu we ontwikkelingen die verschijnen in boeken en tijdschriften over de wereld bestuderen en beproeven. Eén vraag van de klant en wij helpen, zowel op het gebied van het houden van vissen en de planten of op het gebied van de scheikundige samenstelling van het aquariumwater alsook met de technische en dekoratieve inrichting van het aquanum. Kortom: bij ons kan de klant terecht met al zijn aquariumpro blemen. Eigen fabrikatie van aquaria en staanders (ook op maat! Zonder speciale prijstoeslag!) EINDEJAARSAKTIE Gedurende de Kerst- en Nieuwjaarsperiode tot en met 15.1.1983 geven wij speciale kortingen tot 25% op aquarium installaties en doen wij een speciale promotie van aquariumli teratuur (kom kijken naar onze vitrine). Op vertoon van dit artikel geven wij aan onze klanten bij een aankoop van minimum 500 F een g GEEFT MEER KOMFORT AAN UW VOETEN T- Schoenen in verschillende breedten 4 - Voetverzorging I V Steunzolen l Orthopedisch maatwerk y Spataderkousen Erkend door alle Mutualiteiten 1 6 32 25 Telefoon 053-21.59.23 Kunstgalerij PALET Fr. Courtensstr. 33 9330 DENDERM. Tel. 052/21.46.10 UITNODIGING Kunstschilderes van 24 december 1982 tot 6 januari 1983 Kerstdag en nieuwjaar open van 14.30 tot 19 u Zondagen van 10 tot 12 u. en .van 14.30 tot 19 u Alle weekdagen van 9 tot 19 u.

De Voorpost | 1982 | | pagina 11