ui^#tr WÊÊÊÊË Kolleiga's Vachtdiensten Berlare De Voorpost - 24.12.1982 - 17 N Ze zèn der dor weer mei zee, me eer kestliekes... 't Es pesies wel ewa minder as ander joren, mor toch nog mieër as genoeg ver graalek op mè nerveis sisteem te weirken! Want as 't er na iet es wor da'k ne gloeienden heikel on em, tein es 't on die liekes rond kestdag en nievejoor en oon gieël die afgezaugde kommerciële sfeer dorrond. Mè die daugen sloit ek mè op in mè kot, 'k em al ne gieële staapel boeken geriedliggen, want nor de radjo moeje tein nie loisteren en nor annen teivee nie koiken, 't es van ting neigen toch aal White Christmas da de klok sloot. Denne film emme ze na al in de 't voifteg kieëren gespeldj en da lieken al honderd- doenzjend kieëren! 't Lipt al langst men billen af! 't Er zen twieë kestliekes die 'k na wel geren hoeir: «War is over» van John Lennon en Bakske vol mè stroeë» van onzen Urbanus. Die zal ek vand'nauved of meiren thois zelf insj opleggen en domei es de kaa^ver moi af. Goon oit eiten doen ek nie, eiten doen ek alle daugen goed en ik draug er vried zerg veir van toch nie te verdesten. Totiertoe es mè dat al goe gelikt, ik vin dagge nie veir moetj loeipen as ge thois aal a gerief etj. Ba familie of vrinjen of op restoraan gon eiten, dat es niet ver moi, zee! Ze meigen 't emmen, want nooir de soep en 't veirgerecht ben ek al dik geiten en tein moe 't bezonderste foitelek nog kommenVeiren en tissen aal dinne fret doeng z'a op 'n hoeip toe woin drinken en ze woizen mè e serieis gezicht op d'etiket van de fles ver te lote zing van wa joor datten es en van welke sjatou. Wa kaan moi da na schillen, zeg.. Tein hole ze natierlek oeik nog sjampanj op, graalek dier mor moi smokt da toch nie, 'k em liever e goe gelozeken bier of e witteken of ne wipskie-on-de-roks. Elk zen goeste, door nie van, mor ver wiezen hoileggen moen ek ik mè zitten ongezond eiten en ziek drinken? En ieveranst ieren on taufel zitten wor da'k mè gien spier op mè gemak voel en dor zilte loisteren nor ne hoeip zjiever da mè nie interesseirt en nor onnoeizel liekes, tot stikken in den nacht! Ze meigen 't opstoeven in e penneken ver moi! 'k Za bloi zen as da gepasseird es, tein zemmen neweir al ewa dichter ba Vastelauved, en lotsj ons tein mor los! Allei, genoeg gezjieverd oever dè meseire van kestdag, 'k em moin fieëstdaugen verleide weik al gat: de vroidagauved es 't redaksevergeerink en dat es attoid gezelleg en nodding goon ek mè menne kooleiga Andrei batoid ien pintjen drinken, intje mor.in 't Vlierinksken in men gebieren. Ba Luk en Monnik keje nog op a gemaksken stoon klappen on den toeig, in makanders zakken schoiten en 'n goei sceit lachen... en wa moe ne mensj na mieër emmen? Ik em door stoon zjieveren tot vier ieren 's meires, 'k em goe geslaupen en 'k was 't zoterdaugs zu fris as 'n bliksken. 't .Sachter- noensj gink ek nor de Kamillekes zing, die maskes speljden door e SQhoein matchken en noor denne match kom ek ne kolleiga teigen, Rozjei Smet van De Morgen, 't Was 'n toike leen da'k em nog ge zing oi en weir ginken ons in de kanting 'n zjat koeipen op 't weirzing. Door stond Dirk, ne fottografeirende kolleiga en zenne schroivende konfrater van 't Nief Gazetjen, ne jongen da'k nog nie 'n kost. Allei, ver oit, geift ons iet en geift die jonges oeik iet. Azoei begintj dat attoid. Dirk most weg en Rozjei mor vertellen en weir oeik natierlek. 't Er was dor giene moment sprauk dammen alledroi ver 'n ander gazet schroiven, inteigendieël. Ik vond dennen Jan, azoei es zennen naum, ne simpatieke knol en Rozjei, die kaan ek al joren en 'k way oprecht kontent van em weer te zing. Den toid vloeg verboi en as 't boi de zessen was bleivemen stoon in de plosj van thois nor den teivei gon te koiken nor de Bundesliga! Omda mè dat door graalek oonstont, wa 'k nog iet geiven, mor 'k tasten in menne zak en 'k vond nog droifrangenhalf en door keje nie van trekteiren. Ik zoi: «Jonges, ge moetj mè perdonneiren, mor ik kaan hier niet nimmer geiven want men knaten zen op...», 'k Oi veiren da'k thois oongink agaa ewa geldj in menne broekzak gestoeken, mor de Kamillekes kwampe mè lotjes rond en d'ander ploeg mè e kalenderken en die mensjen moete gestendj werren want ver zekken ploegskes es 't veil te doeng wille ze toekommen. En 'k stont ekik dor na mè men droifrangenhalf en 'k was 'n betje gaffronteird, mor Rozjei en Jan gauven iet en da way en bleef dor ne gezelleggen auved. De speilsters Greta en Hilde kwampen oeik 'n babbelke sloon en azoei kwamp ek te weiten dat Hilde oeik al ne kolleiga es: ze schroift alle weiken in 't Volk oever «De vraa in de sport», ik za da malgerei insj moete leizen! Ver e lank verhool kert te mauken: Rozjei en ik ginken boi den achten boiten, Janjvas tein oeik nog nie lank weg. Rozjei oi nog insj getrekteird en brocht mè nog nor hois oeik! 't Way lank leen da 'k azoei nog nen amusanten auved gat oi, weir emmen makanderen al rendei-voe gegeiven den achtsten zjannewore op dezelste plosj. As ek 's auves tois nog ewa zat 't eiten, peisden 'k in men oigen: Zoei moeget zen, zè, 'n betje vriensjschap in de plosj van noid onder makanderen en as sommegste kennen a nog ne kloeit aftrekken boi! Mor mè 't 'n anderen stiere z'a nog e kortjen mè «Vreide op eerde...» ge kentj da wél hein Mor allei, gelikkeg komde batoid nog insj mensjen teigen die ge mè recht en reiden kolleiga's meigt noemen. 'n Sjans, want op den dier zo ne mensj em nie allien mè kestdag en nievejoor thois opsloiten, mor gieël 'tjpor deir. - Seril Komende K.A.V. aktiviteiten In Erembodegem-centrum: 28 december: vergadering Dagelijks Bestuur 4 januari: feestelijke kernvergadering te 19u30 in de Crypte 10 januari: aanvang turnreeks: iedere maandag van 19 tot 20 u in de sporthal Denderdal 12 januari: start volksdanskursus (tot 23 maart), 's woens dags van 19 tot 20 uur in de sporthal 17 januari: aanvang turnreeks: iedere maandag van 14 tot 15 uur in de sporthal 17 januari: «zelf bakken, goedkoop en lekker» in de Crypte 30 januari: gespreksnamiddag te 14u30 in de Crypte met als tema «Ontspannen leven, een kwestie van levensstijl» (org. KAV alleenstaanden) tekene aterdag: Dr. De Vrieze, Potaarde. Tel.: 779.75.57. ondag: Dr. De Kruyne, Kerkstraat. Tel.: 779.85.40. choonaarde, Berlare r. Van O.L. Vrouwkerkplein, Dendermonde. Tel.: 1.94.84. I. Na tien jaar John Wooley opnieuw in aktie tijdens Ribso bal in de FFR-zaal (pel) In Erembodegem-Terjoden: maandag 10 januari: nieuwjaarsreceptie in de Parochiezaal van Terjoden. «lat r. Cleenput, Ververijstraat, tel.: 053/70.55.75. azel, Kruibeke, Rupelmonde iterdag: Dr. Van Hevel, Lamperstraat, Bazel. Tel.: '4.37.55. mdag: Dr. Van Den Mooter, Burchtstraat, Kruibeke. jL: 774.11.83. »t: Van De Keere, Langestraat, Kruibeke. Tel.: 4.31.15. wrvelde, Lochristi, Zaffelare, Zeveneken iterdag: Dr. De Cleene, Oosteinde, Zaffelare. Tel.: i.54.66. mdag: Dr. Hullaert, Burg. Vermeulenlaan, Lochristi. N.: 55.86.80. »t: Willems, Dorp, Beervelde. Tel.: 55.58.04. weren, Haasdonk Dupont, Vrasenestraat, Beveren. Tel.: 775.30.07. wt.' Claes, Vrasenestraat, Beveren. Tel.: 775.73.42. elsele, Elversele, Waasmunster Vandenbossche, Zwaanaardestraat, Sinaai. Tel.: L32.33. »t.: De Clippeleir, Stationsstraat, Waasmunster. Tel.: 7.93.92. Uggenhout, Baasrode, Malderen, Opdorp aterdag: Dr. Van Herpe, Spoorwegstraat, Buggenhout. i!.: 33.26.03. mdag: Dr. Mertens, Vlasstraat, Malderen. Tel.: (23.24. tandermonde, Oudegem, St.-Gillis, Denderbelle r. De Cock, Weidestraat, Dendermonde. Tel.: 21.37.65. r. Ven, O.L. Vrouwkerkplein, Dendermonde. Tel: 1,94.84. wt.: De Sutter, St. Christianestraat, Dendermonde. Tel.: .16.30. klaarde, Moerbeke, Sinaai Schietse, Dorp, Sinaai. Tel.: 72.30.87. rembodegem Coppens, Driehoek, Kerksken. Tel.: 77.61.86. Ijzegem, Hofstade Rubbrecht, Schoorstraat, Gijzegem. Tel.: 70.55.91. tondegem, Erpe-Mere, Nleuwkerken Suys, Vijverstraat, Mere. Tel.: 21.31.19 tamme, Moerzeke, Grambergen Iterdag: Dr. Claes, De Pillecijnlaan, Hamme. Tel: 7.81.80. ondag: Dr. Patijn, Volkaertwegel, Grambergen. Tel.: .51.52. pot.: Dhondt, De Pillecijnlaan, Hamme. Tel.: 47.83.86. alken, Laame, Overmere Dierickx, Kasteeldreef, Laame. Tel.: 67.15.65. Wdrechtf Doel, Verrebroek Van Mieghem, Dorp, Kieldrecht. Tel.: 773.52.74. Okeren, Daknam iterdag: Dr. Vijdt, Lokeren. Tel.: 48.35.43. mdag: Dr. Canne, Bergendriesstraat, Lokeren. Tel.: 125.86. »t.: Van Der Stichelen, Spoele, Lokeren ebbeke Verheyleweghen, Dendermondse Steenweg. Tel.: |1.29.02. )t.: De Decker, Heizijdestraat. Tel.: 21.18.16. >le, Kallo .Amouts, IJzerstraat, Melsele. Tel.: 775.36.44. arken Tersago, Vrasenestraat, Nieuwkerken. Tel.: .30.87. it.: Van Hese, Moerlandtstraat, St.-Niklaas. Tel.: 1.63.60. t-Gllll8-Waa8, Kemzeke, De Klinge, Vrasene, St.- auwels, Meerdonk aterdag. Dr. De Coeck, Potterstraat, St.-Pauwels. Tel.: 77.29.99. ondag. Dr. Blindeman, Zandstraat, St.-Pauwels. Tel.: 79.71.21. pot.: Walgraeve, Dorp, Stekene. Tel.: 779.70.67. pot.: Bellens, St.-Gillisstraat. Tel.: 770.52.05. IL-NIklaas jentraal Huisartsnummer tel.: 777.60.60 aterdag: Dr. Heirman, De Meulenarsstr. ondag: Dr. Heuten, Tereken ond Moyson. Tel.: 777.55.55. Ook voor Sinaai, Nieuw- arken, Belsele. pot.: Van Hese, Moerlandstraat. Tel.: 776.63.60. pot.: Schutijzer, Hospitaalstraat. Tel.: 776.10.64 (alleen aterdag èmse, Tlelrode, Steendorp )r. Weymans, Haasdonkse Steenweg, Temse. Tel.: 71.27.25. Ipot. Van Brussel, Eupenlaan, Temse. Tel.: ale aterdag: Dr. Van Acker, Durmebaan. Tel.: 44.57.82. ondag: Dr. Verbeke, De Deckerstraat. Tel.: 44.60.98. Ipot.: Bosteels, De Deckerstraat. Tel.: 44.40.45. Aalst Meifeest wijdag 7 januari heeft in de eetzaal van het Hrito, Welvaart- at - Boudewijnlaan te Aalst een mosselfeest plaats. Men kan •recht van 17 tot 21 uur. Naast heerlijke mosselen kan men Ok proeven van speciale Belgische bieren. Voor dit tweede «elfeest kan men tot 5 januari inschrijven op het sekreta- van de school. Volwassenen betalen 150 fr., kinderen 100 n voor wie geen mosselen mag, is er ook stoofvlees met as. Dit Mosselfeest wordt ingericht door de Vriendenkring Aalst, ten voordele van het boekenfonds en de sociale Zondag 26 december Postzegelkring «Dendria»: te 9u30 vergadering van d8 leden in het Parochiehuis. Maandag 27 december NWK: te 14 uur in de Crypte: raadpleging NWK. Woensdag 29 december Kerstfeest eerste jaar vormselcatechese: te 13u30 in het Parochiehuis. A.A. groep «Om Mekaar»: vergadering te 20 u in de bovenzaal van het Parochiehuis. Stedelijke biblioteek uitleenpost Erembodegem, Dorpsstraat 24. Voortaan gelden volgende openingsuren: maandag en vrijdag van 15 tot 20 uur, woensdag van 14 tot 20 uur en zaterdag van 10 tot 12 uur. Aalst. Het ging er vaak gezellig aan toe op de bijeenkomst van de Hartlijders (gw) Aalst. De laureaten van de tekenwedstrijd voor kinderen van gastarbeiders tonen fier hun bekroonde werkjes (per) Vervolmakingskursus In de lokalen en werkplaatsen van het Hrito te Aalst wordt met aanvang op 21 februari van volgend jaar op maandag-, dinsdag en donderdagavond telkens van 18 tot 22 uur een vervolma kingskursus ingericht. Het doel van deze kursus is branders van stookolieketels te mogen kontroleren en afstellen op basis van een «certifikaat van kwalifikatie in verband met de voortgezette opleiding in verband met verbrandingskontrole en onderhoud van verwarmingsinstallaties die met vloeibare brandstof worden gevoed». Het inschrijvingsgeld voor deze kursus en het eksamen be draagt 3.000 fr., te storten op rekeningnummer 000-0110145-50 van Vriendenkring RTS, Welvaartstraat 70 te Aalst voor 7 februari. De uiterste inschrijvingsdatum is 1 februari. Het maksimum aantal deelnemers bedraagt 15. De organizatie is in handen van de vriendenkring RTS onder kontrole en met erkenning van het ministerie van volksgezondheid. Damesturnen en jazz-dans: in januari 1983 gaat Teater Lanseloet opnieuw van start met een reeks oefeningen damesturnen en jazz-dans. Dames kunnen hun spieren ontspannen elke donderdag van 20 tot 21 uur. Wie interesse heeft voor jazz-dans kan dit uitleven elke woensdag van 20 tot 21 uur. Organisatie en inlichtingen: Teater Lanseloet, Ledebaan 19 te 9300 Aalst, tel. 053-70.16.50. donderdag 20 januari: demonstratie «Gerechten uit de Beek. Eveneens op Kerstdag zelf 1e 10 u. vlugge keuken» te 19u30 in de Parochiezaal van Terjoden. Herdersem Vrijdag 24 december Kerstviering: Nachtmis te 23 u verzorgd door de Catechese en opgeluisterd door het Hardingkoor. Na de mis receptie in het Parochiaal Centrum in kerststemming aangeboden door Parochie en de Parochiale Werken. Zondag 26 december VTB: Wandelen te Lede met vertrek te 14 u aan 't Hof te Puttens op de weg Lede-Wichelen, aan de spoorweg naar links. Kerstviering: georganiseerd door de Chiro-afdeling. Maandag 3 januari: Verloof denwerking: Feestvergadering in de Parochiale zaal. Zaterdag 25 december Parochiecentrum: ontvangen U dit weekend: Mia en Frans Daelman. Zondag 26 december Kerstfeest: in zaal Van den Broeck voor groot en klein te 17 u. Gratis snoep van de Kerstman. Meldert Vrijdag 24 december Nachtmis: te 20 u opgeluisterd door Jong Talent o.l.v. Paul Bij vissersklub Het Loze Vissertje Zaterdag was het de jaarlijkse ledenvergadering bij vissersklub «Het Loze Vissertje». De klub zal in 1983 acht viswedstrijden houden. De winnaar van het klassement wordt meteen clubkampioen. Telkens op de 2e zaterdag der maand te 14.30 uur. De koningvissing heeft plaats op zaterdag 27 augustus. Om aan de koningvissing te kunnen deelnemen moet men minstens viermaal regelmatig ingeschre ven zijn aan de voorgaande puntenvissingen. Deze regel geldt eveneens om aan het gratis feestmaal te kunnen deelnemen. Mere. Dr. Jef De Loof samen met bestuursleden van de Culturele Centrale na de vrede- Dendermonde. Petrus Vernaillen werd koning van de vogelliefhebbers De Appelvink. avond, (pel) Voorzitter Gaston Van Limbergen was opgetogen met deze bijeenkomst, (v) Erembodegem Kerstmis in Erembodegem Gewoontegetrouw zal het A Capella-koor Termuren in de O.L.Vrouw Hemelvaartkerk van het centrum, het kerstfeest muzikaal opluisteren. Tijdens de plechtige avondmis van 18 uur, zowel vrijdagavond 24 december, als zaterdagavond 25 decem ber, worden kerstliederen uitgevoerd en staat de vierstemmige mis van Lipp op het programma. Het St.-Amanduskoor ver zorgt de middemachtmis in de St.-Amanduskerk en brengt Vlaamse kerstliederen vóór en tijdens deze mis. Ook de H. Mis van 11 u in deze kerk wordt op Kerstdag opgeluisterd door het St.-Amanduskoor. Dit jaar is er vrijdagavond ook een fakkeltocht naar de St.- Amanduskerk: de tocht start te 23 uur aan de O-L.-Vrouw Hemelvaartkerk (via de Leuvestraat en de Dom Modest Van Asschelaan), te 23u10 aan de St. Amanduskapel (via Stillebeek en Kleistraat) en ook te 23 u 10 aan het KSA-heem in de Bredestraat (via de Groenstraat, Rietstraat, Nieuwe Wijk, Fa zantenlaan, Brusselbaan en Marktweg). Aansluiten onderweg is altijd mogelijkl Jonge mensen zorgen voor stemmige muziek en kerstliederen tijdens deze tocht. De Fanfare «De Terjodenaren» zal op Kerstdag de H. Mis van 11 uur, in de St. Jozefskerk te Erembodegem, Terjoden, prachtig opluisteren met een feestelijk kerstkoncert

De Voorpost | 1982 | | pagina 17