CVP-SP-PW in het verweer tegen bestnursmeerderheid der verrassing te Zele! cl Dolores Baïta: «Participatie via vernieuwing» Politieke stilte doorbroken te Zele! Super-Style Aalst heeft uitbreiding genomen Raymond Uyttersprot, nieuwe burgemeester 6 - 24.12.1982 - De Voorpost roder id vi el ui roeeu nk vi De gemeenteraadsverkiezingen liggen meer dan twee maand ander de rug. De dagen na 10 oktober was het by «politiek» Zele byzonder druk en rumoerig. Men viel van de ene verrassing in de andere. Het waren bewogen dagen in de politieke geschiedenis van de gemeente en 10 oktober 1982 zal wel een memorabele datum bly ven. We beleven nu twee maand stilte na buitenuit, maar elke insider weet dat er binnenskamers reeds heel wat is gebeurd. Het loont misschien nog eens de moeite om de voorgeschiedenis te memoreren. Het stemresultaat was in die zin misschien niet spek- takulair, daar niemand de absolute meerderheid be haalde. Hetgeen niet in de lijn van de verwachtingen lag. De Zeelse Belangen was het meest tevreden met het behaald rapport. Het won één zetel en bracht zijn aantal op 11. Dit is op twee na de volstrekte meerder heid. Daarenboven behaal de lijsttrekker en burge meester Jozef De Bruyne een persoonlijk sukses met 3.399 voorkeurstemmen. De SP had op de verkie zingsavond de glimlach. Ze behaalde eindelijk de lang verhoopte derde zetel. De CVP, die in de voorverkie zingsperiode heel wat pro blemen met het kopman schap als inzet, bleef status- quo met negen zetels. De PW kreeg de zwaarste klappen. De vier zetels werden gehalveerd. Dit resultaat leidde vrij vlug tot het samengaan van de drie traditionele par tijen. Deze «tripartite» werd om kwart voor tien op de verkiezingsavond door de 14 gekozenen van de drie partijen ondertekend. De nieuwe koalitie verant woordde haar samengaan als een afwaer tegen de bestendige opgang van de Zeelse Belangen, die vol gens de andere partijen diende gestopt vooraleer ze de volstrekte meerderheid haalde. De mandaten tus sen de nieuwe koalitie part ners werden als volgt ver deeld. CVP: burgemeester twee schepenen; SP: drie srticpcncii, PW. voorzit ter. OCMW. Dinsdagavond zou de CVP de kandidaat burgemeester aanduiden. Twee kandida ten: schepen en lijsttrekker Jozef Van Kerckhove en voorzitter Roger Van Hec- ke. Laatstgenoemde kreeg de voorkeur: 6 tegen 2, bij 1 onthouding. Schepen Jo zef Van Kerckhove was sterk ontgoocheld. Don der %<tavond, vier dagen na üv verkiezingen ver scheen hij niet op de burge meester voordracht van zijn partijgenoot Roger Van Hecke en ook Paul Van Kerckhove, die vol gens CVP zijn naamgenoot trachtte te overhalen bleef afwezig, 's Anderendaags werd hun afwezigheid heel wat duidelijker. De twee Van Kerckhoves hadden hun handtekening geplaatst onder de burgemeesters voordracht van Jozef De Bruyne, de uittredende burgemeester, en zouden als Christen Demokraten ploeg vormen met de Z.B. en met een 13-12 meerder heid het trachten te roeien. Van dan af bleef het stil. Er werd gefluisterd, veronder steld, maar in ieder geval achter de schermen hard gemaneuvreerd. De CVP om de twee afgescheurden terug te halen en door de ZB om via andere gekoze nen een ruimere meerder heid te verkrijgen. De stilte werd het eerst verbroken door de coalitie- van-het-eerste uur CVP, SP, PW, die tijdens een perskonferentie hun hou ding en hun standpunt ver duidelijkten. We laten de kommentaar van de drie partijen in ex- tenso volgen. De CVP uitleg... «Op 10.10.82 werd na de gemeenteverkiezingen in Zele een koalitie afgesloten door CVP, SP en PW, voor een bestuurakkoord voor volgende ambtster mijn. Deze koalitie was op recht, loyaal en gericht naar de wil van 62% der Zeelse kiezers. Wij gekoze nen van de CVP waren eensgezind overtuigd dat dit de enige ware en ideale oplossing was voor de ge meente Zele. Daarom werd dan ook met volle overtuiging dit bestuursak koord ondertekend door alle gekozenen. Door de koalitie werd afgesproken dat tegen dinsdagavond 12.10 de mandaten zouden toegewezen worden. Daar1 om hebben de gekozenen met ruime, en zoals voor zien, in de overeenkomst CVP partijbestuur de Heer Van Hecke voorgesteld voor het burgemeester ambt. Dag daarop 13 okto ber hebben twee CVP ge kozenen, zonder verwitti ging een koalitie afgesloten met de ZB waardoor de getekende koalitie CVP, SP en PW herleid werd tot 12 leden, één tekort voor de meerderheid. In de schoot van onze partij is men overtuigd dat deze twee personen handelden uit eigen belang en dat het een wanhoopsdaad betrof. Daarom werd door hen be denktijd gevraagd en ook gegeven. Het CVP bestuur, voltallig aanwezig op de volgende bestuursvergade ring, bevestigde deze han delwijze. Na tussenkomsten van plaatselijke, arrondisse- mentele en nationale bestu ren bij de betrokkenen Jo zef Van Kerckhove en Paul Van Kerckhove hebben zij verkozen bij de Zeelse Be langen koalitie te blijven. Zij worden door ons dan ook aanzien als overlopers, verraders en handtekening- verloochenaars. Wat ook hun verontschul digingen zijn, zij hebben hun eigen mensen en de partijen, die in de koalitie waren, bedrogen en ver kocht. Wat denken de CVP-kie- zers daarvan? Hun stem men werden zo verkocht aan een andere partij zon der raadpleging deze keer. De twee Van Kerckhoves hebben daarom de CVP in de kou gezet bij hun koali- tiepartners. De Zeelse Be langen heeft gretig geprofi teerd van twee overlopers om het verwaterd blazoen te kunnen herstellen. Ver geet, Z.B., dat ge met Uw minderheid van 38% nu het wapen van partijverraders opgenomen hebt om tegen de 62% van kiezers te gaan strijden. Wij zullen als CVP loyaal blijven in het getekende akkoord met de zeven overblijvende verkozenen en in de geest hiervan ge trouw blijven aan onze partners SP en PW. Laten we opmerken dat de ak koorden CVP, SP en PW in ons plaatselijk, arrondis- sementele en nationale be sturen bevestigd werden. We vragen dan ook aan onze kiezers en aan de Zeelse bevolking de twee Van Kerckhoves te behan delen als verraders van de CVP partij en van onze koalitiepartners. Wij gaan dan ook met ver trouwen de volgende ver kiezingen in, overtuigd dat meer dan de helft van de Zeelse kiezers achter ons staat. Met reine handen en loyauteit zullen wij het niet moeilijk krijgen te strijde te trekken tegen een min derheidspartij, de ZB met twee opgekochte onbe- trouwbaren». Tot zover het CVP-standpunt. De S.P. motivatie «De stembus uitslag is voor onze partij gunstig verlo pen. Niet alleen hebben we ons stemmenaantal in ver gelijking met 1976 opge dreven, doch we slaagden er tevens in ons zetelaantal van 2 op 3 te brengen. Dit mede de resultaten van de andere formaties gaf ons een relatief gunstige uit gangspositie in de onder handelingen voor het vor men van een bestv.ursmeer- derheid. Na de bekendmaking van de volledige verkiezingsre sultaten werd met de ande re twee traditionele par tijen de CVP en de PW vrij vlug een koalitie ak koord getekend. Deze koalitie haalde 14 van de 25 zetels, een goede en solide bestuursbasis. De 14 gemeenteraadsleden van de toenmalige meerderheid tekenden allen dit ak koord. De SP bereikte ook hier een maximum van drie schepenen voor haar drie verkozenen. Op donderdag 14 oktober kwam er een overlegkomi- tee gevormd uit de drie partijen bijeen om een aan zet te maken met de onder handelingen over het be- stuursprogramma, de ver deling der mandaten en de bevoegdheidsregeling der schepen zetels. Later op de avond werd door de 7 CVP'ers door de 3 SP ver kozenen en de 2 PW raadsleden de voordrachts akte voor het burgemees terschap ondertekend. Als burgemeester werd de Heer Roger Van Hecke voorgedragen. Tot daar een summier beeld van de dagen direkt na de kies campagne dewelke geken merkt waren door weder zijds respekt als leitmotief van de lokale partijen. Het is U bekend dat aan deze rimpeloze historie he laas een maffia episode dient toegevoegd, maffia episode die Zele op don derdagavond 14 oktober en de daarop volgende dagen, a.h.w. in een politiek Sici- liaans Palermo veranderde. In de voormiddag van 15 oktober vernam de koalitie immers dat de twee op de vorige avond ontbrekende CVP'ers de naamgenoten Van Kerckhove de voor drachtakte van J. De Bruy ne te samen met de 11 V.U. verkozenen hadden ondertekend. Het gevolg was dat de gevormde koali tie gebroken was en dat momenteel de VU met twee overlopers van de CVP zogeheten Christen Demokraten een meerder heid van 13 gemeente raadsleden vormen. De diepere oorzaken van de vaandelvlucht van de twee CVP'ers dienen bin nen de CVP gezocht en de SP onthoudt zich ervan hierop kommentaar te ge ven. Als een paal boven water, welke uitleg ook de betrokkenen vergelijkend uit hun mouw schudden, staat dat het verraad niet is ingegeven door een niet ak koord gaan met de gevorm de koalitie of door een bij zondere voorliefde voor de VU. Waar voor de ene over loper overduidelijk eigen belang, een zelf opgefokte ambitie een schepenambt te kunnen bekleden met de eraan financiële verbonden voordelen, primeerde lag voor de andere de oorzaak der bedriegerij meer op het punt dat hijzelf het burge meesterschap ambieerde en dat hij tot het uiterste wou gaan en ging om te beletten dat zijn partijge noot van dit ambt werd voorgedragen. De SP blijft zich trouw verklaren aan de oorspronkelijke koalitie, uw oppositie, en aan het gesloten akkoord in al haar termen. Voorts wenst de SP zich te distancieren van de drogre den, door de VU aange voerd dat Zele koos voor zijn burgemeester wat zou impliceren dat mede door de elf zetels van deze partij een onontloopbare voor waarde zou worden dat bij elke koalitie deze partij mee diende te besturen, en dat geen formatie zonder haar mogelijk was. De VU dient te leren reke nen: de oorspronkelijke koalitie bezat 14 zetels t.o.v. "11, wat een duidelij ke meerderheid gaf. Voorts steunde slecht 1/4 of nog niet van de stemge rechtigde bevolking voor de burgemeester en nog geen derde voor de VU als partij. Waar 2/3 van de an dere kiezers op de CVP, SP en de PVV stemden had de oorspronkelijke koalitie meer recht te stellen dat ze de Zeelse bevolking ver tegenwoordigde. De opgeblazen en van grootheidswaanzin getuig de aanspraken van de VU dienen dus zwaar getem perd. Trouwens ook al vertegen woordigt de huidige meer derheid 13 zetels, beide overlopers hadden om ver kozen te worden ook lijst- stemmen, m.a.w. CVP stemmen op de kop, nodig zodat ze door verraad te begaan niet alleen hun ei gen woord braken doch ook hun partij en hun kie zers in de rug schoten. Men kan bezwaarlijk nog stellen dat beiden nog iemand an ders dan zichzelf in de ge meenteraad vertegenwoor digen. De SP kan aanvaarden dat elke partij die zichzelve respecteert veeleer wenst te besturen dan in de oppo sitie te verzeilen. Blijkbaar heeft de VU ech ter angst een oppositie kuur te ondergaan en vreest ze deze periode niet heeldhuis door te komen, wat doet twijfelen aan de innerlijke sterkte van deze partij. Dat na het vormen van een koalitie door de VU getracht wordt een par tij en bloc over te halen kan nog aanvaard worden, maar men bedrijft plat- voerse politiek wanneer tot op de dag van vandaag in elke partij door de VU naar overlopers wordt ge zocht en wanneer wordt ge leurd met schepenambten en mandaten. Het primor diale doel van een stemver richting is, en de SP drukt daarvoor de hoop uit, wel ke formatie of koaltie ook als bewindsploeg wordt ge vormd, dat een gemeente de komende jaren met be kwaamheid zal bestuurd worden ten bate van de bevolking. Of Zele echter mede door politieke labie- len, overlopers en woord- breukers, die na de op 10 oktober gegeven kus, de schittering van de dertig zil verlingen niet kunnen weerstaan, is een vraag waar de VU zich dient over te beraden. De VU zou zich in die optiek dienen te bezinnen of hun vlag «Zeels Belang» de lading het belang van Zele nog langer dekt. Een partij die kuiperijen listige en laag hartige maneuvers aan wendt geeft als be stuurspartij wel te denken». De PW verklaring... «Afgaande op de verkie zingsbeloften van 10 okto ber zou onze gemeente een toonbeeld van demo- kratisch bestuur moeten worden, waar inspraak van de bevolking en openheid van informatie tot de dage lijkse realiteit behoren, maar wat zien we in de werkelijkheid? De Zeelse Belangen heeft alles in het werk gesteld om «overlo pers» te vinden en is dan ook geslaagd om een be- stuursmeerderheid te ver krijgen, zij het dan ook met een zeer krappe meerder heid. Bij de gemeente raadsverkiezingen van 10 oktober werden de Zeelse kiezers dus duidelijk om de tuin geleid. Wie burgemeester en wie de schepenen zullen wor den kan wel enigszins op voorhand geweten zijn in dien een partij de absolute meerderheid kan verwach ten. Is dit echter niet het geval dan is het een kwestie van geven en nemen, van touwtrekkerij en afdreigen, iets waarover we in Zele kunnen spreken. De na de verkiezingen ge sloten koalitie SP, CVP en PW was een loyale koali tie met twee betrouwbare partners SP en PW, men sen voor wie een woord en een handtekening blijvend zijn. De PW wil nogmaals bevestigen dat eenmaal een woord gegeven is daar geen verandering meer in komt. Het waren van onze toetre ding tot de koalitie met CVP en SP spreekt voor zichzelf: wij bevonden ons klac jwe arci ■k neen p in een zeer moeilijke siti tie en dachten dank zij koalitie tot de vei groei en bloei van Zele kunnen bijdragen in geest van samenwerl met drie volwaardige ners. Wij kunnen enkel stel dat wij op onze hoede ven en zullen toekijken er een nieuwe samen' king tot stand komt bi de koalitie CVP, PW, Wij als liberalen de kiezers meers polit bewust zullen worden dat de politiek een men lijk gelaat zal krijgen weg van korruptie, intriges en verraad, pas kunnen wij starten een zinvol gemeentebelr Wij verwerpen zelfs n»»"e; de willekeur en het n misbruik van de Zeelse langen en de Christen mokraten.». Tpt daar de versies standpunten van CVP, en PW parD Drie jonge krachten, samen amper 81 jaar jong, kunnen in de S.P.-gemeenteraadsfraktie Aalst een vernieuwend geluid laten horen. Onder hen Dolores Baïta, een jonge dame met weliswaar een Spaanse voornaam doch als dochter van een Italiaans gastarbeider te Luik dertig jaar terug geboren. Met de installatievergade ring waarvan de datum nu evenwel dreigt te worden verschoven naar eind ja nuari of wordt het ge woon rond Karnaval, te Aalst schijnt véél mogelijk hadden we in haar wo ning aan de Botermelk- straat een gesprek met Do lores, samen met Gracien- ne Van Nieuwenborgh goed voor de vrouwelijke inbreng in de fraktie. Mevrouw, we lazen reeds heel wat van en over U, we zagen U links (en rechts) aan de taak, we werden tij dens de kiescampagne vaak met uw naam en slogan ge- konfronteerd, stel U nu eens even aan onze lezers voor, buiten de politiek om. Mijn ouders komen uit een dorpje in Noord-Italië in de omgeving van Venetië. Na de wereldoorlog kwamen za als gastarbeiders aan te Luik en vader, eigenlijk schoenmaker, werkte er in de steenkoolmijn. Ik werd trouwens in de «cité arden- te» geboren. Na het volgen van avond- en weekendon- derwijs zag vader betere mogelijkheden en zo be landden we te Aalst. Te Mijlbeek volgde ik één jaar basisonderwijs en schakel de dan over naar het Ko ninklijk Lyceum. Latijn- Wetenschappen die ik van af de derde verder zette aan het Kon. Atheneum. Aan de Rijksuniversiteit Gent haalde ik mijn diplo ma apotheker waarna ik met Luc De Blieck huwde, onderwijzer aan een rijks school in het Gentse. Zo vertoefde ik in onderwijs- middens, had (nog) geen werk en kreeg de onder- wijsvirus» te pakken. Ik studeerde dan maar weer te Gent, nu aan de Rijksnor maalschool en werd regen tes Frans-Geschiedenis-Ze denleer. Na een tijdje in het onderwijs te hebben «gestaan» ben ik momen teel deeltijds doende als apotheker te Erembode- gem en vrijwillig mede werkster aan «Aalst 2000». We hebben 2 meisjes Nina (4) en Sofie (2 jaar). Hoe kwam U eigenlijk in de politiek terecht? Vader was in Italië een ak- tief links militant doch eens in België, wellicht wegens zijn gastarbeidersschap, is hij er mee gestopt. Ik zelf belandce hier eerst in de Kindervakanties van SW, de Socialistische Vooruitziende y rouwen, organisatie verbonden aan de Bond Moyson. Mijn man was te Ninove reeds aktief bij de Jong-Socialis ten aldaar en na de verkie zingen van 1976 besloten we, o.m. na vraag van Bert Van Hoorick aktief deel te nemen aan het politieke le ven te Aalst. Zulks dan bij de Jong-Socialisten alles zins de meest aktieve jon gerenbeweging te Aalst. We durfden er alleszins uit komen voor onze ideeën, hielden ons met heel wat bezig en lagen onder meer aan de basis van de vredes beweging te Aalst. Ontwik kelingssamenwerking, jeugdwerkloosheid en ge zondheidszorg hielden ons onafgebroken bezig doch belangrijkste objektie was de partijvernieuwing. Van zelfsprekend niet als doel op zich zelf doch wel als middel om tot een demo- kratisch stadsbeleid te ko men. Was partijvernieuwing dan noodzakelijk? Partijvernieuwing was ook reeds nationaal aan gang en ook wij wilden vernieu wing: vernieuwing van de partijstrukturen en geen belangrijke beslissingen meer laten nemen door twee, drie mensen doch iedereen die wil meewer ken erbij betrekken. Konkreet betekent zulke mensen die belangstelling hebben doch niet in een of ander bestuur zitten gele genheid geven hun inbreng te doen via werkgroepen. De werkgroep ruimtelijke ordening-leefmilieu is reeds aktief en andere wor den nu opgericht om het stadsbeleid te volgen, dos siers samen te stellen en adviezen voorbereiden naar de partij toe. Jong-Socialisten zijn de vertolkers van wat er aan de basis en in de partij zelf «leeft». Meer en meer mensen staan achter de Jong-Socialisten want het is makkelijker via dergelijke organisatie zijn ideeën te uiten en ingang te doen vinden dan via een indivi dueel optreden. De laatste verkiezingen hebben aan getoond dat we de wind in de zeilen hebben met drie verkozenen: Eddy Dierickx (1325 stemmen), Patrick De Smedt (1185) en ik zelf (1133), terwijl ook andere jongeren als Jan Louies (731) en Mathieu Saeys (704) flinke resultaten boekten. Na de verkiezin gen kwamen veel oudere S.P.-ers ons zeggen «doe voort zoals ge bezig zijt, blijft konsekwent, we staan achter U». Enorm veel mensen willen bij het beleid betrokken worden, zo oudere als jon gere. Een stroming waar mee ook zij die gewend waren de lakens uit te de len rekening moeten houden. Dolores, U maakte reeds wat zittingen van de ge meenteraad mee. Hoe hebt ge zelf deze ervaren? Ik zie een goede werking wel anders. Het spel oppo- gt u V ib' .is' bim Mc kE Ri' rdaei C V lijst >8' jiens, ,«oo fma: illaer V: i ris. BE ken: rt. "taingi kv Aalst. Baita Dolores wiler gemeenteraad (gw) sitie tegen meerderheid ligt me niet. Niets is per defini tie goed omdat het uitgaat van de meerderheid of slechts omdat het van de oppositie komt. Boven de partijen heen moet samen werking mogelijk blijven. In de raad wordt naar mijn mening ook veel te veel individueel gewerkt. Wat door een raadslid in de zit ting wordt naar voor ge bracht zou het resultaat moeten zijn van besprekin gen in groep met participa tie van geïnteresseerden en voorlichting door bevoegde ambtenaren. Advies-, wij ken dorpsraden kunnen middelen zijn tot betere participatie van de bevol-. king. Informatie door een stadsdienst kan hier ook wel veel bijbrengen want echte participatie impli ceert uiteraard geïnfor meerd zijn. Welke zijn de facetten van het beleid die speciaal uw belangstelling gaande hou den? Naast inspraak en partici patie wil ik me toeleggen op het sociaal beleid, leef milieu en ruimtelijke orde ning en vanzelfsprekend wil ik ook de financiën vol gen de conditio sine qua non. Zes dames op 41 raadsle den, vindt U dat vol doende? Vanzelfsprekend is dat wei nig als ge weet dat vrouwen de meerderheid van de be volking uitmaken, 't Is trouwens een algemeen verschijnsel en zes is dan toch niet niks. Met schepe nen Annie De Maght en Chris Lievens-Borms en raadsleden Isidora Carlé, Annie Dierick, Gracienne Van Nieuwenborgh en ik zelf vormen we dan toch een valabele groep. Alles zins op het vlak van ver tegenwoordiging van de vrouwen in de raad een vooruitgang tegenover vo rige samenstelling. Hoe kijkt ge, als dochter van een gastarbeider, op te gen hun problematiek? Ikzelf heb me nooit als kind van een gastarbeider erva ren. Ik werd volledig opge- de komende zes jaar werk van maken in de Aalstt Toe nomen. Probleemloos. Va der heeft wel ernstige pro blemen gehad en dat gaat er moeilijk uit. De situatie die momenteel Marokka nen en Turken meemaken, was zijn deel als Italiaan vlak na de oorlog. Span jaarden en Italianen heb ben echter een eigen kui tuur die minder ver van de onze afligt dan die van Tur ken of Noord-Afrikanen. Gastarbeiders blijven een probleem, thuis doch weer keren naar Italië is even min een oplossing want daar zijn ze ontheemd, ont worteld. Ook voor de twee de generatie zitten er veel problemen in qua opvoe ding. Gastarbeiders blijven een probleem vormi 8en Men heeft ze naar hier ja* 1 vraagd en ze terugsturen geen oplossing. Op meentelijk vlak is er een en ander aan te doiee' Men moet trachten de k deren de kuituur en de tic g- van hun xouders te leri va Kinderen die met hun lene ders niet kunnen konver 'ege ren in de eigen taal wol 12.1 echter hier en daar reepte een feit... Dolores Baïta, sinds vei den jaar voorzitter van lr h< SP-onderafdeling Aalv< kan nu eerlang ook in 'dat gemeenteraad aan de slini< Het beter doen wordt d v voor haar een uitdaging. d< i»r i alfc Super-Style voorstellen hoeft allang niet meer. Wie nieu we meubels gaat aankopen is op zijn minst een kijkje gaan nemen bij Super-Style op de Dendermondsesteenweg IA- at e idin igsn< ardi tkon 173 f IC te Aalst (aan de zeshoek). Deze meubelzaak heeft nu een nieuwe zaak geopend, rkei gespecializeerd in kleinmeubelen, luchters, schouwgarni- turen en biscuit. Door deze uitbreiding beschikken de heer en mevrouw Desire Moreel-Van Wesepoel en hun zoon Geert nu over een zaak met 30 meter uitstalraam. En dat in het centrum van Aalst De opening van deze zaak had plaats op zaterdag 18 md. december. Een massa mensen kwam een kijkje nemen en de uitbaters werden haast bedolven onder de vele bloemert die hen door tevreden klanten en vele vrienden werden aangeboden. Ze mochten ook heel wat gelukwensen in ontvangst nemen van dit zeer talrijk opgekomen publiek. De keuze in deze zaak is werkelijk uniek en een bezoek zal niemand zich beklagen. Je kan er vrij in en uit lopen, kan rustig rondkijken, informatie inwinnen en er vooral reke nen op de vele goede en kosteloze raad. Van harte welkom Dat zal nu wel stilaan in Aalst en wijde omgeving bekend zijn. Vorige week publiceerden we een uitvoerige bijdrage over de nieuwe burgemeester van Aalst, waarbij we poogden zijn politieke achtergronden en zijn ambitie kenbaar te maken. Het werd een boeiend gesprek. Maar helaas, het zetduiveltje heeft ons in een passage parten gespeeld. In het artikel kon je met name lezen dat de stad Aalst per jaar een diploniabijslag van 35 miljoen zou uitbetalen. In werkelijkheid bedraagt de uitgave per jaar bijna 6 miljoen wat voor een volledige legislatuur neerkomt op om en bij de 35 miljoen. be ge rson nd. :ft tttijc teig» ht

De Voorpost | 1982 | | pagina 6