Zonder kommentaar Bloed, zweet en tranen Scheldejeugd supersterk !L ns !,QP--SKREDI BBC Erembodegem raakte in het sukkelstraatje Koude douche ïr Met een beetje geluk kan veel... Basketbal: Nationaal basketbaltornooi Zele 38 - 24.12.1982 - De Voorpost Okapi Aalst - Hellas Gent 73-86 Zelfs een zwartkijker vindt het hoogsteigenaardig dat een basketbalploeg uit eerste klasse voortdurend blijft verlie zen. Volgens hem loopt er duidelijk iets mank, hij voelt het aan het steken van zijn likdoorn, maar wat? Een verklaring blijft hij, evenals het slachtoffer Okapi, schuldig. Dus lezer, vergeet het, wij van rimpelloos, illustreerde hebben voor dit fenomeen nogmaals dat de fut bij de ook geen antwoord, want Ajuinen zoek is en dat de onze vingers pimpelpaars jongens een dagje ouder schrijven om iets zinnigs en worden, waarschijnlijk toch foutiefs Het geheel begon met een in mekaar te boksen is al te goeie indruk, maar daar gek. bleef het bij. De Aalsterse Het enige wat wij allen sa- spelers hielden alleen in de men kunnen hopen is dat eerste helft stand. Elias en het euvel zo vlug mogelijk Graziano zorgden voor vol- verholpen wordt. De vraag doende korven (12-13). Oka- is: wie gaat de onverwachte pi geraakte zelfs op voor- pointe verzinnen? De kerst- sprong via Famaey (24-23). man? De peinzer van Rodin? Niet lang echter want de Of in 1983 het team zelf? Gentenaars (Muller, Van der Afwachten geblazen. Meeren en Johnson) reageer- In elk geval de thuismatch den voortreffelijk en maak- tegen Hellas bracht aller- ten de achterstand goed (26- minst dat langverwachte 30). mirakel. Het verloop, verre Bij het invallen van Minne- BASKET >1 vonMim&y ««Mali! tot JAGUAR Grembergen - Hemaco Dendermonde 69-101 Leider Hemaco zakte met een benepen hart af naar de Grembergse sporthal om er pens 7-4, Vereist 0-2, stadsgenoot Grembergen te bekampen. De lokalen konden tegen de Collegeploeg hun Verstappen 6-0. getaand blazoen wat opsmukken en meteen aansluiting houden met de subtop. De realiteit was helemaal anders. De bezoekers waren een klasse te sterk en domineerden in alle onderdelen en hadden in hun spelerskern meer klasse en inhoud dan de thuisploeg. ,l 'TiBKMBliWliiS O. Aalst - H. Gent. Mark Elias, de beste Aalstenaar, korft voor Okapi Aalst (per) O. Aalst - H. Gent. Jimmy Graziani kan niet meer bij de bal. De rebound is voor Hellas (per) bo kwam in het Aalsierse Graziano 16, Famaey 12, kamp weer een opflakkering Van den Broek 12, Elias 14^ na een periode van balver- Schorreel 8, Minnebo 7, Van lies en basket met lege kop- den Bosch 4. pen. De ruststand zag er nog Hellas Gent: (34 op 67. 18 op schappelijk uit: 43-44. 26 VW) Na de herneming was het Johnson 37, Verslycken 12, heel wat anders. De Ajuinen Van der Meeren 10. Muller 8. werden broekventjes, die Deprez 8. Mariën 5, Declercq voortdurend een spelletje 6. speelden: doe ik het of doe Na de match heerste er een jij het? Resultaat: memand snedige atmosfeer. Wie zou deed het, enkel de Gentse het ditmaal aandurven wat Amerikaan Johnson kon zijn nabeschouwingen over de shotrage niet bedwingen, wedstrijd te geven. De Aalstenaars zaten er let- Op voorzitter Hilleware terlijk en figuurlijk door. Zij moest men dit keer niet re- hadden zo maar eventjes 7 kenen, die was als plichts minuten nodig om 1 punt te bewuste vader met vrouw scoren. en kinderen op ski verlof. Graziano struikelde over Alleen trainer Troch was zijn eigen onhandigheden, vatbaar voor een korte alleen Van den Broek hield repliek, de kop boven water en zorg- «Wat kan je daarop zeggen? de met zijn 4 op 4 voor wat Wij hebben slecht gespeeld, meer mondigheid. De Gent- onze tegenstander viel te se plet wals had zijn taak zwaar uit voor ons„, aidus naar behoren vervuld. Eind- Troch. stand: 73-86. NR Okapi Aalst: (33 op 87, 7 op 11 VW) BBC Erembodegem - Velzeke: 62-73 De ontmoeting Erembode- gem-Velzeke, of beter ge zegd enerzijds de gastheren, iets minder dan gewoonlijk, anderzijds de fel van leer trekkende Velzekenaars, had toch zijn charme. De Wolf en Sterck deden hun uiterste best om De Mul der en Van Rossem te be dwingen. Nochtans slaag den zij daarin niet volledig. Toen de Keerstock ook nog zijn zegje kwam doen spatte het laatste sprankeitje hoop van de Erembodegeme- naars volledig uiteen. Ruststand: 34-38. Eindstand: 72-73 BBC Erembodegem: De Wolf 13, Marcoen 8, Sterck 12, De Mangeleer 10, Van den Hou- te 2, Triest 4, Walgraef 3. Velzeke: Van Rossem P. 12, Van Rossem R. 2, De Mulder 20, De Troyer 15, Keerstock 16. Volgens trainer Corthals is de nederlaag te wijten aan het falen van de lange spelers. «Normaal gezien moesten wij deze wedstrijd gewon nen hebben. Dit is niet ge beurd omdat onze grote spe lers niet voldoende presteer den in de aanval en verdedi ging. Maar toch kan je mij het idee niet uit het hoofd praten dat als we thuis spe len er magie in het spel is. Het is toch raar dat we op verplaatsing beter werk le veren dan in onze Erembo- degemse sporthal. Ik denk dat er iets boven die zaal hangt dat ons ongeluk brengt. Hopelijk is het ver dwenen in 1983», aldus de trainer. NR. Trainer-coach Eddy Corne- lis pleitte verzachtende om standigheden en stelde dat hij met een half ziekenhuis de topper moest spelen. Ru dy Clercq was onbeschik baar wegens een rugkwet suur en Colpin - Mijs - Straetman dienden opge lapt te worden om te kunnen spelen. Die spelers hadden dan ook in de loop van de week niet getraind. Noël Colpin was samen met Meeusen, de enige die min of meer kon wedijveren met de bezoekers. Na de kon- frontatie met hun stadsge noot zal de thuisploeg wel gekonstateerd hebben dat de kern nieuw bloed nodig heeft om in aanmerking te komen voor een plaats aan de top. Het werd een sportief derby dat wel enigszins ontsierd werd door een duo fluitgra- ge scheidsrechters, dat niet minder dan 56 fouten floot: 27 tegen Grembergen en 29 tegen Hemaco. Het fluitkon- cert resulteerde dan ook in een ware spelersaftocht met 5 fouten. Het begon in de 13* minuut met Leo Verstappen, vrij vlug gevolgd door Straetman en één minuut la ter mochten ook Mijs en De Decker zich gaan aankleden en aan het kwartier was het de beurt aan Hedwig Ver stappen om op de bank te gaan zitten. Vanaf de 15* minuut miste coach Ver smessen zijn drie grote spe lers, maar de thuisploeg kon er geen gebruik van maken om terug te komen. Hemaco hanteerde het wapen van de snelheid en Klaas Keppens, een revelatie, zorgde dan voor het rebound werk. In het begin van de wed strijd kon Straetman met een 2 op 2 de individuele Hemacoverdediging omzei len zodat de thuisploeg met 4-1 voorkwam. De bezoekers trokken zich op aan de re boundkracht van De Decker en aan de 5* minuut werd het 5-10. Met een driepunter zorgde Meeusen nog maar eens voor evenwicht 9-10. Het was eerder krampachtig dat Grembergen langszij bleef en met 2 vrijworpen van Segers 11-10 nog even op voorsprong kwam. Aan de 8* minuut telden Segers en Goossens reeds drie fou ten. Aan de 10* minuut maakten de Collegejongens een eerste kloof. Luc Van Lembergen was nog maar eens in een begenadigde dag en demonstreerde zijn klasse met een enorme pre ciesheid. Hij mikte vanop de linkervleugel een 6 op 6 door het net en kwam in de eerste helft tot een 10 op 13 shotge middelde. Hemaco liep dan ook gemakkelijk weg van zijn tegenstander via 15-T aan de 10* minuut. Meeu sen. de beste thuisspeler, replikeerde met een 4 op 5, maar geraakte samen met Colpin. die zich flink inzette bij het betwisten van de re bound niet verder 23-29. Pat Van Lembergen (3 op 5), Klaas Keppens (3 op 3) en Leo Verstappen (3 op 3) steunden Luc Van Lember gen en aan de rust (36-52) was de spanning eruit. Na 4 minuten in de tweede helft was het verschil reeds tot 41-61 opgelopen en de Ver- stappen-brothers speelden volley boven de Gremberg se zone wat leidde naar 53- 68. Meeusen trachtte in een kombinatieverdediging Luc Van Lembergen wat af te schermen, maar coach Ver stappen had nog andere jo kers op de bank zitten. De laatste 10 minuten was het kleurloos gedoe met over en weer gewandel van de ene vrijworplijn naar de andere. Beide vijftallen hadden meer dan 8 fouten en het werd een vrijworpenrecital, dat door geen van de twee klubs werd benut. Bij Hema co speelden de tien spelers en ze scoorden alle tien. Hans Coppens had in de ultieme sekonden de eer om de drie cijfers op het bord te zetten. Een verblijdende ze ge voor Hemaco, dat door de thuisnederlaag van Erpe- Mere nu met één been op nieuw in eerste provinciale staat. Ze beschikken in ie der geval opnieuw over een geheel dat het ver kan schoppen, met Luc Van Lem bergen onbetwistbaar als centrale figuur. Punten: Grembergen: Goossens 2-0, Mijs 7-1, Ser- tijn 0-4, Straetman 7-3, De Cock 0-4, Meeusen 11-8, Se gers 2-2, Colpin 6*13. Hemaco: Hedwig Verstap pen 2-10, Coppens 0-5, Ler- mytte 0-4, Luc Van Lember gen 23-11, Pat Van Lember gen 6-8, De Decker 8-0, Lie ven Keppens 0-6, Klaas Kep- Grembergen-Hemaco. Hemacopivot Verstappen de streert de sterkte van de collegeploeg. Hij troont ver vriend en tegenstander uit. Grembergen-Hemaco Dendermonde. In het begin vari wedstrijd kon de Grembergse vleugelspeler Straetr enkele mooie pottenmaken (bvw) p Olsea - Cabrita Zele: 68-57 Op een drafje Rubac Rupelmonde - Lochristi: 120-67 De eerste minuten kon Lo christi tot 12-8 (5* min.) tegenpruttelen maar al on middellijk daarna bleek dat Rubac een kandidaat-stijger is. De gekwetste Becquet (voetbalheup) werd naar de bank gehaald en het quick- break-festival begon. Rubac liep met De Breucker naar 22-10 en van dan af stond er geen maat op de thuisjon- gens. Lochristi werd op 34- 16 (15* min.) gespeeld en de manverdediging die de Ge ntse ploeg speelde vertoon de heel wat gaten. Janse- gers bleek tussen de mazen van het riet te slippen en zodoende kon Rubac naar 49-26 rustcijfers stevenen. De tweede helft verging het Lochristi van kwaad tot er ger. Na 9 minuten kregen de bezoekers inderdaad hun 8* ploegfout en wie basket kent weet wat dit betekent. De 73-44 voorsprong werd verder uitgebouwd en 5 mi nuten voor tijd kon Van Britsom 100-60 lukken. Ru bac liet al zijn spelers op het veld komen en kon nog een super-centuryscore op het bord prikken. Punten: Rubac: Becquet 6 p., Poppe M. 12 p., Jansegers 18 p.. De Breucker 24 p.. Van Britsom 18 p.. Van Wauwe L. 4 p., Poppe F. 4 p.. De Bruy- cker 12 p., De Laet 8 p., Verschooren 14 p. WEGA De laatste wedstrijd voor de winterstop is falikant uitge vallen voor de Zeelse lei- dersploeg. Bij Olsea faalde de afwerking en daarmee is de grootste oorzaak van de nederlaag omschreven. In- zonder Johny Du Jardin, meestal de shotter van dienst, faalde met twee kor ven uit 19 pogingen. Alle zonden Israels mogen echter» niet aan de Antwerpenaar aangeschreven worden. Zijn wisselspelers of ook de an dere basispionnen dierven te weinig hun verantwoor delijkheid nemen. In de eerste helft kon Cabri ta haar zegekansen nog enigszins ongeschonden houden, langs Ronny Hen- drickx, die met een 7 op 12 uitpakte en samen met Van Hoeyweghen 4 op 7 aan de 12e minuut voor een maximale 16-23 zorgde. Hendrickx zat in de tweede periode gevangen in de klei ne lokale zoneverdediging. een handikap voor de Zeelse ploeg. Het shot van buiten- uit faalde. Aan de rust stond Cabrita nog 34-36 voor. In de tweede helft liet aanvallend Cabrita het totaal afweten en aan de 12e minuut was de wedstrijd gespeeld met een 58-42 achterstand. De thuisploeg hanteerde dan verstandig het wapen van de dertig seconden om op balbezit te spelen en de be zoekers met een 7 korven uit 33 pogingen beschikten over dei te weinig aanvalskrachtl— de nederlaag te ontlopeOver Punten: Olsea: VerbeeckSej3 Van den Bossche 12-6, lieux 4-4, Roelandt 2-2j or Ridder 14-8, Andriaensefaie Cabrita: Van Hoeywefen 8-2, De Locht 8-7, Du Jcpte< 4-1, Hendrickx 14-9, MP"* 2-2, Blancquaert 0-0 en*- Damme 0-0. Bonc Sauviller leidt zijn troepen St. Niklase - Vovka Oudenaarde: 75-61 De Oudenaardse ploeg van voorzitter Martens is er defi nitief aan voor zijn moeite. Na de kwetsuren van Snoeck-Vervalle en de sta king van T'Joncke blijkt de puf er uit te zijn. De eerste helft kwam Margodt wel aan zijn trekken 9-14 (10* min.) maar Sauviller bleek weer eens in een goede dag te zijn. Hij bracht St. Niklase op 20-22 (15* min.) en van dat moment waren de bezoekers er aan voor hun moeite. Na 32-32 rustcijfers startten de thuisjongens met drie ge miste inlopers. Dit bleek echter het sein voor een of fensief dat al na 41-40 de kop opstak. Willaert was met De Cauwer (4 op 9) de puntenmaker en 5 minuten later noteerden wij een 53-40 score. Dit verschil zou steeds op het bord blijven staan want nadien kwam De Poortere met een 3 op 4 het evenwicht behouden zodat de Klaaskens zonder echt te forceren verdiend op winst bleven. Vovka schijnt nu een vogel voor de kat met alle nare gevolgen vandien. Punten: SNBC: Vanderlin- den 2-1, Van Uytfange 1-4, Sauviller 12-4, Willaert 9-20, De Pootere 4-6, De Cauwer 4-8. Vovka: Verspeeten 8-12, Op- staele 6-7, Margodt 8-0, Ver dijen 4-0 en Van de Kerck- hove 6-10. WEGA Scheldejeugd Temse - Were di: 112-85 Een gemotiveerd Were di wilde van de titelstrijd een spannende zaak maken en kwam al tijdens de eerst mi nuten de neus aan het vens ter steken. Luk Aerts scoor de vanuit alle hoeken, maar de thuisploeg bleef kalm de match in handen houden. In rebound torenden Ver- specht-Gosselin boven Van Hassel-Aerts zodat de be zoekers al na 23-22 (8* min.)' in de problemen kwamen. Temse speelde als in zijn beste dagen en Were di mis te een bijkomende af werker. Na enkele missers schakel de de thuisploeg naar een hogere versnelling en Were di moest de rol lossen. Drie minuten later was het 34-22 en coach Moorthamer moest zijn heil zoeken om zijn ploeg weer op peil te bren gen. Het lukte hem maar gedeeltelijk. De inbreng van De Brant was positief maar even voor rust lukte Temse een nieuwe 8-0 zodat Were di halfweg bij 57-36 voor een hopeloze taak stond. Een tweede helft zonder proble men voor Temse bracht nog weinig spanning. Were di begon na 63-58 aan een pressing maar dit leverde heel weinig vruchten af. Scheldejeugd van zijn kant kon nu Gosselin voluit in de goede stelling brengen. Na 13 minuten bij een 85-70 stand liet Were di de wed strijd gaan. Het werd een wachten op het einde met Kris De Pauw in vedette met het 100ste punt en met Were di dat langs Luk Aerts en de jonge De Brant voor tegen- gewicht zorgde. De beste ploeg won verdiend het pleit met een 61% shotprestatie tijdens de eerste 20 minuten. De titel ligt nu breed open voor Temse dat zonder tegenstand de verdiende primus in de eindafrekening zal worden. Punten: Were di: Aerts W. 6- 0, Aerts L. 14.19, De Pauw 2- 0, Van Hassel 4-4, Verbrae- ken 2-3. De Brant 6-15, Marin 2-2, D'Hooghe 0-2, Vercaute- ren 0-4. Scheldejeugd Temse: Gos selin 5-19, De Burghgraeve 9-6, Verspecht 14-2, Van Wauwe 10-8, De Pauw Kris 15-10, De Pauw Ivo 4-4, Van Lombergen 0-6. WEGA De Tower - Hoger Op: 64-63 Gelukkig dat deze ploeg de Aalsterse basketbal supporters niet ontgoo chelt want op de rest moest je dit weekeinde niet te veel rekenen. Het ene team had last van najaarsmoeheid, de an dere ploeg zit reeds vol op in zijn winterslaap. Alleen de Tower blijkt geen last te hebben van deze mikroben. De wed strijd tegen Hoger Op was spektakulair. D'Herdt en Van Der Borght waren op hun best. Zij namen een goe de vaart en zorgden voor welgekomen punten. De bezoekers deden het de eerste helft wat slapjes aan. Ruststand: 38-25. Na de herneming teerden de Aalstenaars op hun vet. Dit hadden de Gen tenaars vlug door en zij probeerden met rappe passen de achterstand bij te benen. Vooral Bizet en Verheye namen het initiatief, de anderen volgden gedwee. De Ajuinen, blijkbaar te lang in siësta, reageer den toch op het gepaste moment onder stimulans van Heyvaert en De Smedt. De Gentenaars begon nen steeds meer te pres sen en het zag er naar uit dat zij de overwinning van de Tower zouden af snoepen. De tijd speelde in het voordeel van de thuis ploeg, eind goed al goed. De overwinning was op het droge. Eindstand: 64-63. The Tower: De Smedt 10, De Schaepdrijver 6, Hey vaert 10, Van Der Borght 13, De Troyer 8, D'Herdt 15. Hoger Op: Bizet 8, Van Tilburgh 11, Alluyn 14, De Meyer 10, Verheye 18, Walraet 2. Volgens trainer Van Mie- groet scheelde het geen haar of Gent had de over winning mee naar huis genomen. «De eerste helft waren de bezoekers duidelijk zwak, maar in de tweede helft deden zij het merke lijk beter. De Tower dat dacht dat alles in kannen en kruiken was trok lelij ke ogen toen het zag dat de Gentenaars terug op rukten en er bijna in slaagden ons de over winning te ontfutselen. Maar op 1 punt na is het hen niet gelukt. Persoonlijk ben ik blij dat we nu een 14-tal dagen stil liggen. Dan kunnen we wat rekupereren, niet dat het zo broodnodig is, neen dat niet. Onze jon gens zijn nog steeds in de beste konditie. Ze vra- ieid trke: >n rr !ht. Bsen Iger gen zelfs naar een pdse oefenwedstrijden tijdkde het verlof, maar d^rs stem ik niet mee in.^tie ploeg heeft schrik dat na twee weken rust i der fysiek heeft m'" daar twijfel ik sterk c Rust doet niem| kwaad,» aldus Van 1 groet. Op tweede kerstdag, zondag 26 december, heeft er I sporthal VHVD. Langakker, een groot nationaal bel ketbaltomooi plaats. Organizator Cabrita Zele he^ gezorgd voor een prachtig programma. Om 10 uur speelt Cabrita Zele, versterkt met i Anderlechtse Amerikaan Holmes, tegen Okapi Aal Om 11.30 u. komt eerste nationaler Antwerpse in 1 gelid tegen provinciegenoot Merksem. Een zeer in ressant Antwerps derby. De troosting wordt gespet om 16 uur en de finale om 18 uur. Cabrita heeft de prijzen aan de lage kant gehoude In de voormiddag 150 fr. voor de twee schiftingen in de namiddag 200 fr. voor troosting en finale. term Een dagkaart kost 300 fr. De jeugd geniet vermii^Jj dering. Wi/fc (beIh (b\

De Voorpost | 1982 | | pagina 10