Freddy Thijbaert, een pionier Iet een voet in twee provinciale Logisch resultaat Kinders vervoegt ploegmaats in klasse verschil Revanche Moeilijke tijden voor Leonidas Aalst ders begonnen m i iktieve 0 op 6 en liemj 'an lj termonde-Lokeren konden BASKET De Voorpost - 24.12.1982 - 39 wo Geywa Moerzeke - Silaba Zelzate 81-83 ir de nederlaag tegen mede-degradatiekandi- mag de thuisploeg het iud in eerste provinciale vergeten. Het werd een r spannende match. De isploeg begon nochtans ander slecht met een 0 5 voor Van Riet en een 0 4 voor Van Hautte. De kon evenwel de >erken langs Van de betere afwerker bij Zodat aan de 5* ut 6-10 en de 11* minuut de wedstrijd bijzonder bleef. Loey met de steun van Cleemput konden dan le 16* minuut een kleine voorsprong nemen, die ie rust intakt bleef 37- De thuisploeg zonder Lau- reys kon de eerste helft nooit naar zijn hand zetten. Stout was niet in zijn dagje en omdat De Groep-Van Döm- me er blijkbaar zin in had den bleef de stand altijd ge lijk. Tussenstanden als 22- 20 (10* min.) en 26-28 (15* min.) bewijzen genoeg dat niemand een vin toegaf en dat Melsele ook nooit de ge wenste draai vond. Bij Sportief vlotte het enigszins beter en de afwezigheid van Van Bruyssel werd door Noens op voorbeeldige wijze opgevangen. De 36-36 rust- cijfers beloofden een span nende tweede helft maar de bezoekers maakten er een festijn van. Met 20 op 30 shotprestatie over gans de tweede periode was de thuisploeg een geslagen ploeg. Een 5 op 5 van Vael en Gorrebeeck zetten Temse op rozen want na 40-50 (5* min.) liepen de scheepsbou wers uit tot 52-67 en hoe Polfliet-Van Goethem ook zwoegden het was boter aan de galg. De Groep was on houdbaar en na 62-79 was de winnaar gekend. Een: verrassing in deze vierpun ten match die uiteindelijk een verdiende winnaar kreeg. Punten: Melsele: Van Goe them 10-10, Stout 6-6, Wil- lems 4-0, Polfliet 8-10, Van de Vijver 6-5, Smet 0-8. Temse: Van Damme 10-14, Gorrebeeck 7-11, Noens 6-4, De Groep 10-18, Vael 3-10. WEGA Aurora Zele - Osiris Denderleeuw Verrassingen niet uit de lucht Melsele - Sportief Temse: 75-93 tweede helft kwam r Hautte aanvallend be- JÊSt zijn trekken, zodat JHj Loey nu op steun kon zodat aan de 6° mi- er 53-47 op het bord De zege wenkte toen «S| oor de lokalen. Zelzate echter aanklampen en kwamen aan de 18' v beide ploegen gelijk 1 nliiilli en het waren uitein- Bavo - Silaba 81-83. Van Haute (Bavo) in duel met een e bezoekers die aan bezoekende verdediger (vh) een kleine bewerkstel- Van Riet 4-2, Van Haute 0-9, Colman 2-2, Van Cleeput 6- Moerzeke: Van g, Claessens 0-4. 3-4, Van Loey 22-14, Silaba: Celie 10-20, Heirman BENO Tegen titelkandidaat Osiris had degradatiekandidaat Aurora Zele weinig in te brengen. De eerste 10 minu ten kon De Luyck voor even wicht zorgen: 10-10. De vol gende vijf minuten brak Mortier dan definitief los en via 14-22 stond er aan de rust reeds een 19-31 verschil op het bord. De thuisploeg trachtte de schade nog een tijdje te be perken. De Graeve en De Lintdecker lukten daar Osiris: Mortier 13-13, Van enigszins in (25-41), maar Velde 3-6, De Moor 4-6, Jar Luyck 4-6, Roels 2-0, Ccl- laert 0-2. Mortier werd aanvallend goed gesteund door Jans- sens, De Moor en Van de Velde, zodat na 29-53 de be zoeksters gemakkelijk naar 47-70 doorstootten. Punten: Aurora: De Graeve 5-12, De Lintdecker 2-8, De sens 5-8, Van de Spiegel 0- Naessens 6-0, De Cremer -j 4. 6-18, Pieters 6-9, Lippens 4-0, Audenaert 6-0, Sintobin 4-0. Bavo - Silaba 81-83. Een mooie aanval van een goed spelend Bavo (vh) Wasocub Waasmunster - Nielse: 113-99 pcub - Nielse 113-99 (dm) dermonde - Lokeren 97-58 racht— lopenverblijf van Lokeren in Jte provinciale zal tot 300?*cSeizoen beperkt blijven. 12-6, ploeg mist talent en in- 2-2^ om zicjj jn eejste pro_ lensejoig met kans om sukses bndhaven. Dit was ook )ywe£ening van coach Van [ju jgSteen, die tracht te roei- g de riemen die hij 0 en "- Lokeren trachtte Den- oonde te kortwieken B| een kombinatieverde- ng op te zetten met als felina de bewegings- ieid van Jan Goossens te irken, Danny Van Lent )n met die mogelijke op- iht. Maar als Jan ssens zijn kanonnen (gericht staan, is hij niets of niemand te pen en dat moest Loke- nu ervaren. De Dender en pdse vleugelspeler tijdfde 43 punten. De be- ir d®rs begonnen met een a in. 'ktieve 0 op 6 en aan de k daf'nuut was l10' verschil t tP gemaakt met 24-7. De die bij de opworp op de bank bleef, kwam reeds de 10* minuut in en lukte nog 16 punten. Het was de enige speler, die aanvallend kon wedijveren met de thuisspelers, bij wie ook. Rudy Van Leemput zijn hartje kon ophalen onder de korf. Via 36-21 aan de 18* minuut werd het 45-29 aan de rust. In de tweede helft konden de bezoekers wat van hun achterstand opha len langs De Nul - Gerlo en 55-44 aan de 7* minuut. Goossens en Van Leemput begonnen dan aan een nieu we reeks treffers en aan de 14* minuut 78-50 was het ver schil gemaakt. Punten: Dendermonde: Ver- has 3-2, Van Leemput 15-16, Goossens 19-24, Coeckel- berg 6-4, Van de Spiegel 2-6, Staelens 0-0. Lokeren: Gerlo 2-9, Van de Vijver 2-2, De Meerleer 16-2, Van Lent 2-0, De Nul 4-10, Moens 2-0, Van Goethel 1-2, Verdunnen 0-4. BENO De operatie redding is bij Wasocub ingezet. Staker Kinders bood zich onver wachts weer aan bij de thuisploeg en dit gaf Waso cub een nieuwe injectie in de strijd tegen de degrada tie. Dit wederoptreden viel samen met de kwetsuur van Chris Vercruysse zodat mag gezegd worden dat Kinders de reddende engel werd voor zijn ploeg. Met een her boren Van den Bossche startte de thuisploeg na 5 minuten al op 1-10 en met Acke-Kinders als rebound heersers werd Nielse steeds op achterstand geplaatst. Via 27-19 bleef de thuisploeg het hoge woord voeren tot 57-46 rustcijfers en wie een gemakkelijke zege van Wa socub vooropstelde had het deerlijk mis. De tweede helft startte Nielse met een press die ondanks het grote aan tal fouten toch resultaat op leverde. De jongeren van Wasocub stonden op glad ijs en De Pauw-Selleslaghs lieten Nielse al na 5 minuten op 62-63 komen. Ten koste van fouten bleef Nielse bij tot de 10* min. 76-77 maar dan begon de aftocht voor fouten van heel wat spelers. Selleslagh-Serroyen-Smets- De Pauw en Smets moesten achtereenvolgens naar de bank terwijl bij Wasocub Windey de eerste bankzitter werd. Hierdoor kon de thuis ploeg uitlopen tot 88-82 en hoe Nielse ook spartelde het ging tenonder door eigen wapens. Kinders kreeg zijn beloning met het scoren van het 100ste punt en Jan Van den Bossche bleef heer en meester in de spelverdeling. Verdiende zege van Waso cub dat dringend rust nodig heeft om Vercruysse en mis schien weer Eric Gerlo te kunnen heropvissen. Punten: Wasocub: Kinders 22 p., Van den Bossche 28 p., Windey 12 p., Acke 19 p.. Hofman 4 p., Colman 9 p., Steeman 5 p., Van Damme 12 p., Van Haute 1 p. Nielse: Serroyen 6 p., De Pauw 27 p., Weijn 14 p., Sleebus 14 p., Van den Bril 3 p., Smets lip., Selleslaghs 20 p. WEGA Naar cohesie Hermes - Oxaco: 67-75 Reeds na enkele minuten kon men vaststellen dat Her mes door zijn moeilijke pe riode heen is. Oxaco kwam wel op 4-12 voorsprong (5* min.) maar de thuisploeg reageerde gevat en kon een 10-19 achterstand ombuigen tot 22-25 vooral omdat Van den Berghe, deze keer vleu gelspeler, met maat Lagril- lière er zin in hadden. De leidersploeg bleef echter op voorsprong langs een knap pe Van Meerbeeck zodat de 27-32 rustcijfers de juiste weergave waren van het ge leverde spel. Na de hervatting bleef Her mes een moedige strijd leve ren tegen de Kollegeploeg uit Antwerpen. Na 7 minu ten was alles nog mogelijk (39-42) maar Oxaco speelde kalm zijn set-play rond de Hermes zone en Blommaert- Verschueren werkten af. Het cruciale moment van de wedstrijd kwam dan na 16 minuten tot bij 57-62 stand, toen de Hermes-speler Van Nuffel twee inlopers na el kaar miste. Oxaco bracht de stand terug op 61-68 en de laatste minuut bij de ultie me reactie van Hermes was het maar goed dat de scheidsrechters even de ogen sloten of de 67-71 star, werd nog in het voorde*' van de thuisploeg omgebo gen. Feit is dat Hennes o. de goede weg is met ee. herstelde Van Goethem e, het vertrouwen der oud» dagen. Punten: Hermes: Lagrillière 8-12, Van Nuffel 2-2, Naudb 2-12, Vn den Berghe 8-6 Wijckmans 5-6, Rillaerts 0-2. Van Goethem 2-0. Oxaco: Van Meerbeeck 15-6, Rijckbosch 2-0, Van Loon 4- 6, Blommaert 2-14, Meulemc 7-13, Verschueren 2-3. WEGA Panters Baasrode - Cabrita VHVD Zele 39-28 De Pantersmeisjes hebben revanche genomen voor de nederlaag die ze in de heen ronde tegen de bezoeksters opliepen. Voor Cabrita VHVD is die nederlaag wel een streep door de rekening met het oog op de tweede plaats en een eventuele pro motie naar eerste Provincia le. Het is gebleken dat ze misschien nog wel beter een jaartje in tweede blijven. Maturiteit en shotkracht moeten nog heel wat aange scherpt worden. In de eerste helft was er langs beide kanten weinig te beleven en de 14-13 ruststand zegt daar over alles. De wedstrijd klikte tussen de 6® en 9* minuut van de tweede helft in het voordeel van de thuisploeg. De score evolueerde van 19-19 naar 26-19. Vermeire - Dhooghe konden nog eens milderen tot 26-21, maar Panters plaatste langs Desaeger - Heyndrickx - Spitael een 10- 0 en met 36-21 aan de 17* minuut was de wedstrijd ge speeld. Cabrita verloor nog Ost en De Bock voor fouten en werd in de tweede helft met 15 fouten wel zwaar belast. Punten: Panters: Spitael. 5-5, De Boeck 3-0, Heyndrickx 2- 8, De Saeger 4-12. Cabrita: Vermeire 3-6, De Block 5-2, De Block 2-2, Dhooghe 3-3, Ost 0-2. BENO L. Aalst - Le Logis: 52-69 Wasocub-Nielse (113-99 (dm) Basketliefhebbersverbond Aalst (ft er Bij de opworp sprong Verdur- van Lokeren hoger dan Jan Goossens. Waar de enige keer dat Goossens zich in de luren liet Wie eens de basketmikrobe vast heeft, geraakt er nooit meer vanaf. Een goed voorbeeld daarvan is Freddy Thijbaert, kastelein van «De Hoorn», gehuwd met Norma De Buck, dochter van Dolf, gewezen voetballer van Eendracht Aalst. Reeds als twaalfjarige was Freddy aangesloten bij Okapi Aalst, waar hij bij de miniemen en kadetten speelde, o.m. samen met Marc Cornells, Hubert Troch. en Hedwig De Kegel. Freddy heeft dan gedurende enkele jaren het basket daargelaten om zich aan de muziek te wijden. Hij was aktief als drummer bij «The Black Birds» en later bij «The Voodoos». strijden palmden een be langrijk deel van de tijd in. Freddy keek echter vetder. Hij wou een kompetitie op gang brengen met allemaal oud-basketters. Onmiddel lijk kende dat initiatief suk ses. In september 73 werd gestart met vijf ploegen: De Hoorn, Bank van Brussel, Hugh's, De Nachtwacht en Jeugdklub Tuf Tuf. Enkele weken later kwamen The Fox en Bel-Isolaver zich bij de kompetitie voegen. Freddy's wens was dus ver vuld. Alleen moest hij er voor zorgen dat deze kompe titie stand hield en daarin is hij voortreffelijk geslaagd. Zijn mooiste herinnering da teert van de tijd toen Okapi kampioen werd in tweede. In het seizoen 69-70 scoorde men gemiddeld 109 punten en men inkasseerde er slechts 71. Dat weet hij nog zeer goed te vertellen. Vol gens Freddy is het al even mooi dat een liefhebbers- ploeg als De Hoorn na der tien jaar nog steeds bestaat. Toch was het niet altijd koek en ei. Ook voor zijn zaak was het niet altijd even goed. Freddy kent hierover anekdoten genoeg. Zo was er een vroegere klant die supporter geworden was van een andere ploeg en die «Was u ook zo misselijk na de wedstrijd Leonidas Aalst - Le Logis?» Ongetwijfeld de algemene indruk na het zien van die partij. De Brusselse dames kwamen merkelijk beter uit de verf dan de thuisploeg. De Wandeleer ziek en de rest al evenmin denderend, sloegen voortdurend een mal figuur. Zowel de verde diging als de aanval kon je bij Leonidas op je buik schrijven om van al het an dere maar te zwijgen. De gasten maakten hiervan ge bruik om via Vercammen uit te lopen en hun voorsprong aan te dikken. Deze speel ster borrelde over van ener gie. Samen met Mon Hion zorgde zij ervoor dat Leoni das langzaam maar zeker vertrappeld werd. Eindstand 52-69. L. Aalst: De Wandeleer 8, Van den Bosche 13, Van Do ren 18, Martens 4, Stockx 3, De Swaef 2, Heireman 4. Le Logis: Mon Hion 16, Poret 2, Douillet 2, Banneel 8, De in anet 12, Romain 11 en Ver cammen 16. Na de match had niemand veel kommentaar. De eerste reaktie van de trainster was de volgende: «A.u.b. doe mij dit niet aan om na zo een slechte wed strijd naar een nabeschou wing te vragen. Ze waren allemaal abominabel, nie mand blonk uit in het Aal- sterse kamp», aldus de trainster. De heer De Swaef stemde met dit antwoord unaniem in. NR. Bazel klasse beter Eenhoorn Bazel - Bertino: 101-83 Hij bleef echter een trouwe Okapisupporter en was een van de vaste kijkers op de «botermarkt». Tot in 68 speelde hij af en toe nog met de reserven. Hij moest ech ter stilaan de plaats ruimen voor het jonge geweld en in 1969 besloot hij om samen met enkele oud-spelers van Okapi een ploeg te stichten. In de drukbezette Okapizaal vond men nog een uurtje vrij op maandagavond en in het begin werd er «onder-ons» gespeeld, gevolgd door een aantal vriendenmatchen, een tiental in totaal. Als her bergier zag hij er voordeel in en als basketter kon hij zijn hobby blijven beoefenen. BC De Hoom was dus ont staan en die geboorte werd met het nodige vocht bego ten. Er werd een bestuur ge vormd en de vriendenwed- Een stug verdedigend Berti no kreeg al na 6 minuten het deksel op de neus. Reboun- der D'Hooghe werd al met 4 fouten gecrediteerd zodat oppassen de beste bood schap was. Bazel langs de vrijschutters Van Renter- ghem en Meire voelde de mogelijkheden en liep na 10 minuten al uit tot 22-12. De bezoekers konden niet rea geren en kregen op de koop toe even voor rust een twee de opdoffer zodat bij 53-33 rustcijfers de match ge speeld leek. De tweede pe riode kwam Bertino met een goede De Beleyr dan toch terug in de match. Wanneer D'Hooghe bij 79-56 uitviel met fouten kwam De Sauter (ex-Bazel) op de proppen om met 5 op 6 zijn vroegere ploeg nog te laten watertan den. Bazel bleek echter te sterk en Dhoore kon het 100ste punt lukken zodat de thuisploeg bij de sub-top uit de reeks blijft behoren. Punten: Bazel: Toté 16 p., Meire 26 p., Verschooren 8 p.. Borgraef 3 p.. Van Broeckhoven 14 p., Dhoore 2 p.. Van Renterghem 32 p. Bertino: Vonck 8 p., Thiron 14 p., D'Hooghe 10 p.. De £)e trefkracht van Jules Beleyr 26 p.. Pauwels 7 p., Meire zorgde ervoor dat Eenhoorn Bazel oprukt De Sauter 18 p. WEGA naar de tweede plaats (bvw) Liefhebbersbasketbal. Freddy Thybaert, gekend en geliefd in het Aalsterse basket als uitbater en speler bij BBC Den Hoorn (per) verklaarde nooit geen voet meer te zetten in De Hoorn omdat zijn ploeg er tegen verloren had. Kleingeestig, maar ja... Freddy vertelt verder dat hij momenteel als supporter van Okapi een van zijn slechtste momenten mee maakt. «Ik zie graag basket, vertelt hij, en was dus tevre den toen Okapi naar eerst promoveerde. We kregen hier dus de beste Belgische ploegen en de oude sfeer was er opnieuw. Alleen zit de kans er nu dik dat Okapi volgend jaar opnieuw in tweede moet aantreden. Spijtig is dat!» Trieste herinneringen zijn er ook. Het overlijden van Frans Anné bijvoorbeeld. Als afgevaardigde van «Two Dollars» en later van «Stad Geraardsbergen» was Frans zeer aktief in het klei ne Aalsterse liefhebbers- basketwereldje. Hij was iedereens vriend. Freddy leeft totaal met zijn basket ters mee. Hij is bovendien een verwoed verzamelaar. Eerst begon hij met motor sport, later hield hij alles bij wat met muziek te maken had (zie Black Birds en Voodoos) om uiteindelijk, vanaf 1966, alles te verza melen wat met Okapi te ma ken had. Vanaf 1970 be waarde hij alles over «De Hoorn», een bibliotheek op zichzelf. Freddy beweert dat hij alles zou doen opdat niet alleen De Hoorn maar het liefheb bersbasket zou kunnen voor tbestaan. Hij verklapte bo vendien tussen het tappen van twee frisse pinten in, dat het bestuur iet speciaals zou doen tergelegenheid van het tienjarig bestaan van het verbond. Wat het worden zal vertelt hij wel tergelegenertijd. Alles moet eerst tot in de puntjes gere geld worden. De Freddy's T'Seyen en Thybaert, ras echte Aalstenaars. hoekste nen van het basketverbond: uren kunnen ze vertellen en alles zouden ze doen opdat hun organisatie vlot zou ver lopen. (v.e.m.)

De Voorpost | 1982 | | pagina 11