Oost-Vlaanderen blijft boegbeeld van BWB» V.V.W.F.- Veldrijden te Meldert Vijftien kandidaten voor de prijs voor sport verdienste te Hamme Cornells, Van Poelvoorde en Declercq /innaars in cyclocross te St.-Niklaas Derde «Grote Prijs De Polken» voor veldrijders te Steken Eric Vervoet (Lochristi) revelatie van het seizoen d 40 - 24.12.1982 - De Voorpost Oostvlaamse statutaire vergadering WIELRENNEN Tijdens de algemene BWB-vergadering, afdeling Oost- Vlaanderen, werd opnieuw duidelijk dat deze provincie zowat het boegbeeld blijft van de BWB. Zowel wat betreft organizaties als wat betreft het aantal vergunningen blijft Oost-Vlaanderen de grootste wielersportprovincie van België. GOED JAAR Het was Hilaire Van Acker die de jaarlijkse statutaire vergadering voorzat als plaatsvervanger voor de van een zwaar ongeval, her stellende Albert Van Mosse- velde. Van Acker zei dat 1982 een heel goed jaar was geweest voor de Oostvlaam se afdeling van de BWB. Niet toevallig was de pro vincie zowat het sportieve strijdtoneel van de eeuw feestviering van de BWB. De dienstdoende voorzitter haalde daarvoor de ge slaagde Eeuwfeestprijs voor profs te Oudenaarde, Ludo Peeters werd daar toen win naar, en de CISM-wereld- kampioenschappen, België haalde daar drie gouden medailles. Financieel gaat het de Oost vlaamse afdeling ook heel goed. Er werd dit jaar op nieuw een winst van rond het half miljoen gemaakt en de kas is daardoor nu al meer dan tien miljoen rijk. De Oostvlaamse wieier- rijkdom blijkt ook uit de 1376 organizaties die vorig jaar werden opgezet en uit het stijgend aantal vergunnin gen voor renners. Vooral het toenemend aantal nieuwe lingen wordt een belangrij ke wissel op de toekomst. HULDIGINGEN Meer dan welke andere pro vincie dan ook moest Oost- Vlaanderen dit jaar renners huldigen. Maar liefst zes tien nationale kampioenen kregen gelukwensen. Uit schieter Frank Hoste, natio naal kampioen op de weg bij de profs, was echter op vakantie in Oostenrijk. Na de herverkiezing van het hoofdbestuur, verkiezing die erg vlot verliep, werden de provinciale kampioen schappen 1983 toegewezen. Nieuwelingen voor Sint-Lie- vens-Houtem (4.6/83), ama teurs (2.7/83 en junioren (7.5/83) voor Werkers Bel- lem, profs op later vast te leggen datum gingen naar Wettra Wetteren. Verder kreeg Gentse Veloclub de cyclosportieven, Lochristi de vrouwen alle kategoriën en gingen alle cyclocrossor- ganizaties naar Sport en Ne ring Wetteren behalve kate- gorie C dat voor Wettra Wet teren werd weggelegd. We gens gebrek aan aanbeste ding werden de veteranen en het criterium voor profs nog niet toegewezen. Ook in de rijkste wielerprovincie van België lijkt het organize- ren van wedstrijden soms toch ook moeilijk te worden. Hugo Aerts De voetbaljeugd van KSV Temse was te gast op een uitstekend kerstfeest. Ze werd getrakteerd op koeken, een film en kreeg er bovendien nog een sporttas bij (dw) in r lusseiturucK urguriLsterut utv luumse meieruunu een cross, dij ae loerisien er 27 vertrekkers. Willy Moens won voor André Burms uit Berlare. De BaerdenC^ uit Baardegem werd derde (c) man id en nat, vorige zater- j in de Bekelstraat, maar h ruime belangstelling >i de cyclocross wedstrij- Ook volksvertegen- ordiger Freddy Willockx ;k geboeid toe. de cyclotoeristen van elerbond WAOD gold mpioen André De Bis- nop (Asper) als logisch fa- riet. Was het door de snel- start of door het modderig ircours, feit was dat hij na •n ronde" in 10* stelling >orkwam. wel geleidelijk irukte, doch niet verder draakte dan de 4° plaats. fant ondertussen had de okerse postbode, Wim Cor- elis, een flinke voorsprong pgebouwd en werd er tus- en Soberon en Vander- ruyssen voor de tweede >laats een strijd gevoerd die ilechts op de eindmeet em- iigde. In de jeugdcross ging de strijd voor de bloemen tus sen Kurt De Roose (Asper) en Ronny Van Poelvoorde (Den- tergem). Tenslotte won deze laatste met vijf meter. Het modderparcours was in de liefhebberscross een kolfje naar de hand van Eric De Clercq die graag wat loopwerk verteert. De ere plaatsen gingen naar Antoi- ne Dhaese voor Noorderbuur Hoefnagels. UITSLAGEN: Cyclotoeristen 1. Wim Cornelis (Lokeren) 10 km in 32 minuten, 2. Ro bert Soberon. 3. Freddy Van- dercruyssen (Stekene), 4. André De Bisschop, 5. Guy Van Gampelare, 7. Dirk Ver- cauteren (Zwijndrecht), 12. Ludo Hoefnagels (Kemzeke), 16. Tony De Waele (Hamme), 14. Eddy Mariën (Hamme), 17. Danny Cornelis (Loke ren), 20. Willy Puimege (Eks- aarde), 23. Mare Van Duyse (Beveren), 27. Eddy Moortha- mers (St.-Niklaas), 28. Er- nest Van Huffel (St.-Ni klaas). 30. Fred De Wilde (Vrasene). Jeugdcross: 1. Ronny Van Poelvoorde (Dentergem), 2. Kurt De Roo se, 3. Didier Rotsaert, 4. Audenaert (St.-Niklaas). Ronny Desmet, 5. Tom De- Liefhebbers: clercq, 9. Peter Hoefnagels i. Eric Declercq (Oeselgem), (Klinge), 10. Van Huffel (St.- 19 km in 58 minu,en. 2. An- Niklaas), 16. Marc Baert (St. toine Dhaese, 3. Cyriel Hoef- Niklaas), 20. Frankie Aude- nageis (Clinge). 4. Lucien naert (St.-Niklaas), 21. Peter Verschraegen, 5. Luc Wou ters, 6. Michel Van Honse- broeck, 7. Eddy Vervalle, 8. Romaan Boelens, 9. Freddy Van Durme, 10. Daniël Hout- tekeete. De wielersport floreert weer in Stekene! Voornamelijk dan het veldrijden, waarin enkele Groot-Stekenaars goed hun streng trekken. We denken hier dan natuur lijk aan namen als Lau- waert, Annecour, Martens... Niet te verschieten dan, dat ook de inrichters van de cy- clo-cross in wijk De Polken aan hun organisatie een bestendig karakter willen geven. Het aktieve wijkko- mitee van deze «eigen-aar dige» Stekense wijk richt daarom, onder stuwende leiding van haar voorzitter Van Hooste, op Kerstdag voor de derde maal de «Gro te Prijs Polken» in voor cy- clocrossers. Het spreekt voor zich dat alle Stekense veld rijders nu reeds naar deze veldrit-op-eigen bodem toe leven... De Annecours om ook eens op eigen gemeente te tonen dat ze over meer dan mid delmatig talent beschikken, Willy Martens wil bewijzen dat zijn mooie ereplaatsen van de laatste weken geen toeval zijn, Leo Martens wil z'n supporters een hart on der de riem steken voor het komende nationaal kam pioenschap want... met de eerste prijzen was 't nog niet zo denderend dit seizoen en natuurlijk worden ook alle wegrenners die een beetje «haar op de tanden» hebben verwacht om in eigen ge meente te tonen dat talent op elke omloop te bewonde ren js. Maar veruit de meeste aan dacht zal natuurlijk gaan naar Paul Lauwaert. Voor deze in de Polken geboren en getogen jongeling wordt het z'n eerste optreden in Stekene dit seizoen, want in Bosdorp moest hij gekwetst verstek laten gaan... Aan supporters zal het de «ste kense Paul» zeker en vast niet ontbreken op Kerstdag in «zijn» Polken. De inrichters verwachten dan ook alle sportievelingen die een klein beetje tegen de kou kunnen op Kerstdag in de Polken om te genieten van een brok keiharde wie lersport, gereden in een mooi en gezond winterland schap. ,De prijzenpot wordt voor de renners verdeeld als volgt: de cyclosportieven of te de D-renners fietsen voor in totaal 6.000 F, de nieuwe lingen en juniores ploeteren of ritsen voor 11 000 F terwijl de liefhebbers ofte de B-ka- tegorie zomaar eventjes 16.500 F krijgen om te ver delen. De eerste start én dat is vroeg gaat om 13 uur. De BeEr In de veldrit te Vlassenbroek georganiseerd door de Vlaamse Wielerbond was er oopg v ploegenaflossing. Dit onderdeel werd gewonnen door Jacobs (Zele) - Pieters (Jettt?nsc i w< Veldrijden Het veldritseizoen moet nu zowat halfweg zijn en bij onze veldrijders duikt steeds dezelfde naam weer naar het voorplan: Roland Libo- ton. De wereldkampioen, al leen de Nederlander Rein Groenendaal komt hem op eigen bodem al eens bedrei gen, rijdt veldrit na veldrit haast moeiteloos naar nieu we overwinningen. Roger De Vlaeminck en Paul De De organisatoren van de WWF hadden zondag te Meldert om en rond het Kravaalbos te kampen met de konkurrentie van een veldrit voor beroepsrenners te Asse. Bijgevolg waren er begrijpelijk minder toeschouwers aanwezig dan ze de voorbije kompetitie gewend waren. Toch waren er nog 200 trouwe supporters aanwezig om de renners op het selektief en zwaar parcours aan te moedigen. Bij de onafhankelijken na men om 14 uur 20 deelne mers de start. Na de eerste doortocht kwam de Opwij kenaar Eddy De Rop vrij goed op dreef de laatste we ken, alleen met 30 meter door, gevolgd door het groepje: Willy Nuel, Hedwig De Block (nog een Opwijke naar die in vorm verkeerd), Paul Bické en Johny De Wae- geneer. Na de derde ronde kwam kampioen Willy Nuel alleen door, Paul Bické volg de op een 20 m die wanneer hij bijna aansloot defect had. Johny De Waegeneer verdedigde prachtig zijn derde plaats, terwijl Eddy De Rop mooi vierde en Hed wig De Block vijfde eindig de. Beide Opwijkenaars zijn samen met Herman Jacobs de grote favorieten voor het Brabants kampioenschap te Opwijk, voor volgende zon dag, met De Rop als de grootste favoriet, gezien hij de laatste weken steeds als eerste Brabander eindigde. Te 15 uur startten 35 vetera nen. Bij de A-reeks namen Georges Wijnendaele en Fe lix De Braekeleer onmiddel lijk de teugels in handen, gevolgd door Roger Van We- zemael. Frans Van Impe, zeer slecht gèstart. achtte iedereen reeds verloren voor een ereplaats. Maar na 3 ronden begon hij aan een geweldige remonte. Bij het ingaan van de laatste ronde had hij de twee leiders Wij nendaele en De Braekeleer bijgebeend en won met lich te voorsprong. Ook de krani ge man uit Denderbelle, Jo zef Geevaert, stak na halve wedstrijd menig deelnemer voorbij om nog vierde te ein digen. Bij de B-renners verwachtte iedereen de tweestrijd Van Impe-Serge Bie. Maar de man uit Vlierzele, Willy Van der Eecken, besliste er an ders over en won met lichte voorsprong op Serge Bie, 'terwijl kampioen Lucien Van Impe, op 't einde van de wedstrijd meer veld diende prijs te geven. Ronny Scheerlinckx. slecht gestart, kwam op de gedeelten waar er diende gelopen, steeds dichter, meer strandde op de vierde plaats vóór Marcel Schuddinck die van week tot week beter rijdt. De organi satoren van het Brabants kampioenschap te Opwijk hopen voor zondag 26 de cember dat de weerman geen al te slecht weder uit de mouw schudt. Tenslotte verzoekt het sekretariaat (052-35.91.79) om slechts 's avonds te bellen voor ver gunningen '83 en het organi seren van wielerwedstrijden op de weg. Na het afsluiten van de termijn op 12 december voor het indienen van de kandidaturen voor de «Prijs voor Sportver- dienste 1982» ingericht door de gemeentelijke sportraad Hamme. waren er acht kandidaturen ingekomen voor de kategorie klubs of groeperingen en 7 kandidaturen voor de prijs individuelen. Dat het ongetwijfeld een spannende strijd zal worden, zult u wellicht kunnen opmaken uit de ingediende kandidaturen. In de kategorie klubs of groeperingen stellen wij als eerste kandidaat de atle- tiekklub Hamme voor. Deze klub staat bijna twintig jaar open voor jongeren van bei der kunne om jaar in jaar uit, de atletieksport te beoe fenen zonder beperking en naar vrije keuze, gaande van veldloopwedstrijden tot diverse disciplines van loop-, werp- of springnum- mers op de atletiekpistes. De laatste jaren heeft de sportieve aktiviteit van AC Hamme een geweldige op gang mogen beleven, met als resultaat opmerkelijke prestaties op het hoogste ni veau in provinciale en na tionale atletiekkampioen- schappen. Liefhebbersvoet- balploeg «De Stille Vrien den» uit Kastel is ook kandi daat. Deze mensen zijn hele maal niet stil blijven zitten sinds hun oprichting. In het kampioenschap «De Beker van Hamme» behaalden zij tweemaal de eerste plaats, driemaal de tweede en een maal de derde. Zij wonnen ook eenmaal de speciale be kertrofee. De beheerders van de sporthal De Wuiten werden voorgedragen door de sportbeoefenaars van de sporthal. De vierde in de rij, is de basketbalklub Bavo Moerze- ke. Deze klub werd gesticht in 1961 en is dus reeds meer dan twintig jaar aktief in de basketbalsport. Gedurende die periode werd met wisse lend sukses overigens, op getreden in de Oostvlaamse provinciale basketbalkom petitie. De laatste twee sei zoenen waren nochtans de topjaren. In het seizoen 1980-1981 konden zij zich la ten kronen tot kampioen. Verleden seizoen konden zij voor het eerst in hun ge schiedenis doorstoten naar eerste provinciale. Het Hamse Kaatsverbond bestaat dit jaar precies 25 jaar. Het heeft gedurende een kwarteeuw een grote bijdrage geleverd tot de in standhouding en uitbrei ding van deze bij uitstek volkse sport in Groot-Ham- me. De wandelklub 't Hoeks- ken vond dat zij 12 van haar leden moest voordragen voor deze sportprijs omdat zij op zeven maart 1982 om acht uur 's morgens te voet zijn vertrokken uit Hamme, om in Lüdenscheid (Duits land) aan te komen, na een tocht van ongeveer 300 km. in zeven dagen, in soms gru welijke weersomstandig heden. De zwemklub Jastremski stelde haar kandidatuur naar aanleiding van haar tienjarig bestaan, en met enkele merkwaardige uit slagen als motivatie, waar onder het behalen van de 2de plaats in het Nationaal Vlaamse Ligakampioen schap dames-waterpolo. en in de Nationale Belgische Waterpolokompetitie 1ste afdeling dames. Op 23 januari 1982 beslo ten een paar mensen een wielertoeristenklub op te richten en dit omdat vele wielertoeristen van Hamme een klub moesten gaan zoe ken buiten de gemeente. De ze klub werd wielertoeris tenklub De Wuiten. Aanvan kelijk startte zij met 23 leden en telt er momenteel 43. Zij behaalde o.a. de 1ste prijs tijdens de rally van de rijks wacht te Asse (130 km). Deze wielertoeristenklub De Wui ten sluit de rij van de 8 ingediende kandidaturen voor de prijs voor sportver- dienste 1982 te Hamme, ka tegorie klubs of groepe ringen. Individuelen Bart De Keyser, aangeslo ten bij de atletiekklub Ham me. is één der jongeren die door zijn sportieve presta ties een ruim aandeel heeft om de Hamse atletiekklub bekendheid te laten verwer ven, niet alleen op provin ciaal maar ook op natio naal. zelfs op internationaal gebied. Op de Fisec-spelen in Spanje, een soort Euro pees Kampioenschap van de katolieke scholen, be haalde hij een dubbele over winning. Zowel op de 1500 m vlak als op de 2000 m steep le behaalde hij voor België een vrij afgetekende zege. In het huidige veldloopsei zoen werd hij winnaar te Waregem en te Zele en in de wedstrijden voor de Cross- Cup te Roeselare en te Han- nuit werd hij respektievelijk 4de en 2de in zijn kategorie. Willy Permentier is reeds 20 jaar trainer van de turnkring Kerels te Waas munster en heeft tijdens de ze periode een aantal suk- sessen behaald. Het was voor hem een grote eer dat hij tweemaal het plakket van de Koning in ontvangst mocht nemen. Octaaf Wou ters, gemeenteontvanger te Hamme, 48 jaar oud, is ook wielertoerist. Hij zat ruim 6.200 km. op de racefiets tus sen februari en november 1982 met o.a. het trajekt Ge- Brauwer, die twee werden als de voornaamste oppo nenten naar voor gescho ven, komen telkens weer zwak uit de hoek. De Vlae minck lijkt ons wel naar een betere konditie te groeien maar of Roger inderdaad na nieuwjaar op het niveau van vorig jaar zal staan blijkt toch een groot vraagteken. Paul De Brauwer weet het zelf niet meer. Het lukt ge woon niet met de top mee te kunnen. Hopen op beter schap. De laatste veldrit werd ge reden te Asse-Krokegem. Weer met Liboton als onbe twiste winnaar. Op de twee de plaats vonden we echter Eric Vervaet. Voor velen de revelatie van dit seizoen. In Asse eindigde de vel drijder. amateur, uit Loch risti dus tweede. Voor De Vlaeminck, voor de Zwitser Gillis Blaser. De 23-jarige Vervaet lijkt dus de revela- tebe tie van het seizoen töegii den. Vorige winter vflde ook al vijf crossen. D sti zoen haalde de O' he ming al evenveel ovtk ui ningen binnen. Veertiende gen geleden nog wintft n< het Franse Charlevifen daarna ook nog eerste""- Engelse Bradford. Er)bbc vaet zegt van zichzelf j graag naar het buit"®" gaat crossen. Daar ^rs ondervinding opdoe verder werken naa»n plaats bij de top. Waogre wil Eric uiteindelijk >rs-S den. Deze winter wil bKWl naar het wereldkantmm schap voor amateurs, geland, in Birmingha&.S. hij verder de overwinflks en ereplaatsen blijft Stus- pelen kan met Vervaetnen' niet meer over het zien. Zijn naam is te o den... '©Q Hugc nève-Lourdes, via Alpen, Middellandse Zee, Pyre neeën, over een afstand van 1153 km., afgelegd in 8 da gen, van 9 tot 16 augustus en gestaafd door een deur- waardersattest. De jongste kandidaat. Geert Hofman uit Hamme Sint-Anna is 10 jaar oud. Hij beoefent fietsencross en heeft reeds 223 trofees behaald. De judoklub Jitsu Kwai diende de kandidatuur in van haar klublid, Kar ine Van Britsom. Zij bemachtig de de provinciale titel en werd regionaal kampioen van het Vlaamse landsge deelte. In het Belgische kampioenschap behaalde zij de tweede plaats in haar kategorie. De jeugdtrainer van voet balploeg Robur Moerzeke, André De Brabander, heeft eerst vele jaren in het eerste elftal gespeeld van Robur om zich in 1963 te wijden aan de jeugdopleiding. Nu oefent hij deze funkti> steeds uit en dit bijna 2~~ zonder onderbrekinggeer laatste die wij u voorstwe» als kandidaat, of mcreek nog voorgesteld word bov Eduard De Pillecyn.i paa schepen van de spvooi Hamme. Zijn inzet etralle bereidwilligheid om Inuff en sportbeoefenaars t le te zijn was bijzonde naam zal voor altijd vÜen den blijven aan het dec zonder Grenzen, wacn een grote rol heeft ges] Qer Het was vooral door zi|sti l doen dat Hamme in (ikki rijk voor miljoenen llosZ heeft mogen optreden^chri usG Het zijn stuk voofciW waardige kandidatei gemeentelijke spcfergei Hamme zal het op mc(sti 2 27 december zeer nfsti 2 hebben om hieruit eëtikki ze te doen en de spieg I reaten voor 1982 tt)Ge, kiezen. >chri Zor De jeugdspelers van SK Lebbeke poseerden graag met de beroemdheden, Munaron, Mommens en Plessers (vh)

De Voorpost | 1982 | | pagina 12