P le favorieten komen naar voren de «Beker van de Rozenstreek Mare Nobels: tweemaal zilver op Nationale Politiekampioenschappen zege voor Willems (Lebbeke) aar zijn ze nu allemaal...?» Kleine overwinning voor Patro ist en verlies voor Judoklub Hamme iet Interklubkampioenschap let voor Francois VELDLOPEN TAFELTENNIS De Voorpost - 24.12.1982 - 41 'eatievolleybal IC rnJctii ijna 2" kinggeen al te grote bedrijvigheid te merken tijdens de roorstwee weken in de voorronde om de «Beker van de mcreek». Toch schuiven alle reeksiavorieten stilaan word bovenste gelederen, en is het slechts een kwestie cyn.i paar dagen om de definitieve lijst met eindrondep- sptvoor te stellen. Ook nu lieten de tenoren geen et erallen, al is het 0-3 verlies van KWB Hamme Center om Snuffel Grembergen toch wel dé uitslag van de ars t ijd vgen en rangschikkingen het december 1982 t ges|i Gent - KWB Zingem 'or z'lsti 1 - St. Eligius Gentbrugge in Hikking reeks 1 ®n Hos Zingem «Jen^christi 1 us Gentbr. vootuw Gent datei sp<%rgem - Krivo Gent P mtisti 2 - Meersvlieg Drongen sr n|sti 2 - W Zomergem it e^ikking reeks 2 sPieg Drongen 12 tt> Gent ïchristi 2 Zomergem ntbrugge - KWB Waarschoot einze Brandweer Gent 5 V finze - BSO Gentbrugge fikking reeks 3 pinze ir Gent 5 fctbrugge tarschoot .aard Gent - Bavok Oostakker |ikking reeks 4 Jpstakicer flard Gent pm ier Gent 4 jl Oostakker - KWB Oostakker fetakker - Kqndibal Oostakker "cking reeks 5 ktakker Jl Oostakker iiut St. Am. f rGoet Oost. mme Center - Snuffel Grembergen fermere 1 - Pletsers Baasrode jïrembergen - KWB Schellebelle king reeks 6 mme Center Erembergen prmere 1 laasrode iellebelle 0-3 3-1 4 08 6 08 5 07 5 06 0-3 0-3 3-2 4 07 4 05 4 04 3-0 3-0 3-2 5 10 5 07 4 06 4 04 3-0 4 07 3 06 3 03 2 02 0-3 3-0 3 04 2 02 1 01 Reeks 7 Hebeis Massemen 2 - Stam Watteren KWB Overmere - Stam Wetteren KWB Kalken - Molen Grembergen Stam Wetteren - KWB Kalken Rangschikking reeks 7 KWB Overmere 2 Rebels Massemen 2 Molen Grembergen Stam Wetteren KWB Kalken Reeks 8 KLJ Lokeren - KWB Zele Kouter KLJ Lokeren - Rebels Massemen 1 Rangschikking reeks 8 KWB Denderbelle Rebels Massemen 1 KWB Zele Kouter KLJ Heiende Lokeren Reeks 9 Vovog Wetteren - KWB Baasrode Rangschikking reeks 9 KWB Baasrode KWB Opwijk Vovog Wetteren OKA Schellebelle Reeks 10 UFO 78 Aalst - VK Affligem 2 Egmont Zottegem - Flesko Haaltert Rangschikking reeks 10 UFO 78 Aalst Flesko Haaltert Egmont Zottegem VK Affligem 2 VC Unie Herzele Reeks 11 Dido Erpe - Eureka Erembodegem Dido Erpe - VK Affligem 1 Rangschikking reeks 11 Eureka Erembodegem VK Affligem 1 KWB Overboelare Dido Erpe Reeks 12 Geen wedstrijden Rangschikking reeks 12 Trevoc Nieuwkerken KWB Kruibeke Vos Reinaert SNS KWB Nieuwkerken In totaal worden 16 ploegen toegelaten tot de eindronde. Dit zijn: - 12 reekswinnaars -3 ploegen die in de reeksen. 6, 7 en 10 op de tweede plaats eindigen - 1 ploeg die geloot wordt uit de 9 reeksen van 4 ploegen, én die op de tweede plaats zal eindigen. Programma eindronde: 1/8 finales: tussen 24 februari en 13 maart '83 1/4 finales: tussen 24 maart en 10 april 1983 1/2 finales, troosting en finale: 30 april 1983 te Oostakker. Inlichtingen: Baeyens Geert, Hekkergemstraat 7, 9208 Schellebelle, tel. 091-69.10.02. topvedetten van het Belgische veldlopen zijn aan na de zeer zware eerste opgaven voor de Cross goden van het veld maken daar nu gebruik ook op het voorplan te treden. zal in sommige gevallen wel juist zijn maar Willems die ook met de top van ons aardig mee kan. Voor de Lebbeekse er vorig weekend te Heist op den Berg opnieuw weggelegd. daar zowat met tegenstanders te de week voordien klubgenoten Le- Van Gooien en op- Polleunis. Wil- >k nu van bij de in de aanval kon het hoge de AC Lebbeke- aanhield volgen, oblemen dus voor die dit jaar nu echt >reken. jn ze nu allemaal? kx, Aubertin, Enkelen lopen zelfs er. Ik ben de enige 1 generatie die over blijft. Geen belofte meer? Neen, dit jaar moet ik bij de top kunnen aansluiten. We hebben er nu werk van ge maakt». Willems heeft er inderdaad de tijd voor genomen. Als junior zat hij tweemaal in de Landencross en won hij on dermeer de Cross der Jonge ren. Op de Europese kam pioenschappen liep hij trou wens ook de finale 3.000 m. Begeleider Verhavert remde hem echter doelbewust af. Ook na zijn 13.40 op een 5.000 meter te Leuven. Wil lems mocht niet de man van één seizoen worden. Pas nu gaat Willems volop door met het veldlopen. Hele maal niet stukgetraind. De trainingsschema's van Ver havert bewijzen het. «Nu wordt er harder ge traind. In feite pas sinds vo rig seizoen. Tweemaal per dag, vier dagen in de week. De week voor een wedstrijd doen we het wat kalmer aan. Nog steeds geen over dreven aantal crossen. Meestal slechts één per week. Ik zou er wel drie per week kunnen lopen. Maar ook dit jaar doen we het nog maar rustig aan». Het lijkt Frangois Willems goed te doen. Dit seizoen doorlopend in de top van de uitslagen. Heeft zijn zinnen trouwens ook op het Bel gisch kampioenschap gezet. Misschien niet voor de zege, zeker voor een ereplaats. Dit seizoen is het laatste van Frangois Willems, als be lofte. Hugo Aerts ieluk voor de Hamse b Jitsu-Kwai in de r ooag van het interklub- Jetté*nschap tijdens het weekend te Mort- ee wedstrijden ston- het programma: te- ireren en tegen Tori De tegenslag begon iddellijk in de eerste jd tegen Beveren. s eerste man René lebetten kwetste zich en tftegin van zijn kamp er tfide vroegtijdig de in. D staken. Wat hem 0< het reglement te il cv*k uitschakelde voor eert jende wedstrijd. Toch wiruét nog een overwin- rlevijen Beveren dank zij Erfbbersvolley '^„"„dammers in goede doen legen Sint-Gillis op topnivean legen Sint-Donatus naasn Waogreeks lijk irs-Simplisten wil fcKWB Ikammmers-Gilvoc René Vanderhaeghe, Con stant Van den Bossche en Jo Vercammen en een gelijk spel van Ludo Van Handen- hove tegen hun respektieve- lijke tegenstanders. De eindstand luidde 3-3, doch de Hammenaars hadden al le drie een volle ippon be haald wat hen 10 punten opbracht, terwijl Raoul Blin deman zijn verlies beperkt hield tot een klein voordeel, wat aan zijn tegenstrever drie punten opleverde. De technische punten gaven het voodeel en de match- punten kreeg Hamme even eens. In de tweede wedstrijd te gen Reeth, derde in de alge mene rangschikking, dien de men zoals hoger ver meld, met slechts zes judo ka's aan te treden, wat al bij voorbaat een verloren kamp betekende. Van Handenho- ve en Vanderhaeghe won nen hun wedstrijd, evenals Van den Bossche, maar zo wel Blindeman als Van Ker- schaver en Jo Vercammen lieten het afweten. Zodat de uitslag 4-3 werd in het voor deel van Reeth. Dit resultaat brengt de Hammenaars evenwel op de 5de plaats in het eindklassement, wat toch bemoedigend mag ge noemd worden voor de eer ste maal dat men aan dit kampioenschap deelnam. Patro A heeft zich te Grem bergen niet in volle sterkte aangeboden. Toch is het erin geslaagd een nipte 4-6 overwinning te boeken. In het begin scheen Patro het trots alles niet moeilijk te hebben: 0-2 en 1-3, maar halfweg was Grembergse gelijk gekomen: 3-3. Toen ging het niet meer zo vlot en men moest wachten tot de laatste wedstrijd om de win naar te kunnen aanduiden. Mare De Keyser klopte Jean Vermeire en daarmee waren Edixvelde-Erpe 2-2. Edixvelde van meetafaan in de aanval kon gedurende de eerste Hamse punten veilig. periode slechts één keer scoren (per) «BW* Edixvelde-Erpe 2-2. Erpe kon tijdens de eerste helft Edixvelde en de wind werd aangericht (per) KARATE Baasrode B heeft de wil van het te sterke Pardaf A moe ten ondergaan. Het verloor met 1-9. Gelukkig was er Jo Michem die de 0-10 kon ver mijden. Datzelfde Baasrode heeft in een uitgestelde wedstrijd nipt de duimen moeten leggen voor Grem bergse A. Het werd een boeiende ontmoeting, waar in Grembergse eerst uitliep tot 0-2. Toch werd het 3-3 en na het dubbelspel Vermeire- De Smedt werd het 3-4. De Grembergse zege werd vast gelegd in de twee volgende wedstrijden, nadien won nen Jo Michem en Vander Vreken nog een match. Dat veranderde echter niets meer aan de uitslag. Baasrode A heeft Patro C weinig kans gegeven. De Hammenaars moesten met 10-0 naar huis. Patro kreeg le beperken die door amP®r twee setjes. Pardaf C heeft het lastig ge- had om tegen Triumf B een gelijkspel te halen. Aanvan kelijk waren de bezoekers best: 0-2 en 1-3. Toch werd het 3-3 en via het dubbel kwam Triumf opnieuw aan de leiding. Embrechts bracht alles weer samen en beide ploegen wonnen dan nog één match, zodat ieder een een punt kreeg. Ons Huis A heeft geen pro blemen gehad met Viktory en won met 9-1. De Schepper won nochtans de eerste match, maar daarna was het gedaan. Patro E speelde in een zetel tegen KWB C. Hier werden 8-2 cijfers genoteerd. De eer ste vijf wedstrijden werden evenveel overwinningen voor de Hamse formatie. Vooral Patrick Glas was bij Patro de beste man. Ook Patrick De Clercq was niet te houden. Bij de KWB-ers was het enkel Meersman die de eer kon redden. Madeion B heeft het met 4-6 nipt gehaald op KWB C. Ma deion ging vlot naar een 0-2, later naar 1-3. Via het dub belspel Meersman-Muysers werd het 3-4 en later 4-4. Madeion won echter de laat ste twee wedstrijden. Dynamika B haalde 5-5 te gen Ons Huis. Jef De Rijck werd de grote man. Hij haal de drie zeges. Willy Matthijs stak een handje toe en na een spannende kamp kon den ze ook het dubbel win nen. Ons Huis B stond er beteuterd bij maar voor Dy namika was het puntje binnen. ïghaS.S. -winr-Iks (lijft Jrtus-Pletsers rvaetnent het 1. Strangers 30 25 3. St. Donatus 30 17 2. KWB Baasrode 27 22 4. Pletsers 30 17 3. Gilvoc 27 15 5. Kikkers 30 15 4. Macadammers 27 15 6. Iks 30 13 5. Simiba 30 12 7. V.G.S. 33 2 6. Simplisten 30 4 Programma 7. Brandweer 24 4 Maandag 27.12: Vrijdagreeks Simplisten-KWB 1. Joso 33 25 Brandweer-Simiba 2. FalosKeur 33 19 Strangers-Gilvoc De Dendermondse politie agent heeft zijn titel van vo rig jaar niet kunnen verlen gen, maar toch kwam hij bijzonder verdienstelijk uit de Belgische kampioen schappen voor politiedien sten die vorig weekend plaatsvonden in de Olym- piahal te Antwerpen. Deze gevechtssport wordt in de politiemiddens de laatste tijd meer en meer beoefend, zodat de konkurrentie steeds sterker wordt. Het wordt daarenboven steeds moeilijker omdat licht kontakt op het aange zicht toegelaten werd en kwetsuren altijd mogelijk zijn. De karateka's weten evenwel dat hun sport geen ballet is. In de reeks lichtgewichten (- 70 kg) drong Mare Nobels door tot de finale maar moest er zijn meerdere her kennen in de lokale Dema- relle, die met een halfpunt (waza-ari) de titel binnen haalde. De Dendermondenaar was hierdoor wel enigszins ont moedigd, maar hij hervond zijn zelfzekerheid eens de schiftingen begonnen voor de titel in de open kategorie. Hij geraakte ook daar in fi nale en moest op de mat tegen de Antwerpse politie man Schuerweg (1,90 m) het geen zeker geen voordeel in hield voor tweede karate- dan Nobels. Nochtans kon hij het eerst met een voet stamp (moegeri) een half punt scoren. Zijn tegenstan der replikeerde met een vuiststoot (tsuki). Van dan af gaven beide kampers elkaar niets meer toe zodat de kamp op onbeslist eindigde en er een nieuw gevecht moest komen om de Belgi sche kampioen aan te dui den. Nu was het de Antwer penaar die het eerst vordeel nam met een vuiststoot. De karaktersterke Nobels liet niet begaan en replikeerde met een gecounterde vuist stoot in de buik. Mare No bels had de beste fysieke konditie en dreef het tempo op. Hij plaatste een krachti ge stoot op de borst van zijn tegenstander. De Antwerpse scheidsrechter kende geen punt toe, onder de mom dat hij niets gezien had. In de ultieme sekonden slaagde Scheurweg er nog in om met zijn voet het rechteroog van Nobels te raken en kreeg hiervoor wél een half punt. Mare Nobels moest zich dan ook tevreden stellen met twee zilveren medailles. In ieder geval opnieuw een knappe sportprestatie voor de Dendermondenaar, die zich honderd ten honderd in zet om karate in Dender- monde op een hoger niveau te brengen en hiervoor zo veel mogelijk initiatieven neemt. Momenteel telt Ya- wara Kwai Dendermonde reeds 100 leden. BENO De Lebbeekse juniores waren paraat op het Kerstfeest (vh) SK Lebbeke vierde kerstfeest en daarop waren alle spelers en bestuursleden geïnviteerd (vh)

De Voorpost | 1982 | | pagina 13