Maurits Vertongen uit Hamme behaalde zes titels Noyonverbond vierde kampioenen te Sint-Amands Handbalkalender werden Broeders tentoonstell lansjai gronc Straks Itussen Une, c letitiev aerd. F.C. ander >alploe angesl DUIVEN We schreven het reeds vroeger, maar voelen ons verplicht het nogmaals te herhalen. De bijeenkom sten van duivenliefhebbers blijven een aparte aange legenheid. Waarschijnlijk is er in geen enkele sportaktiviteit een dusdanige eenheid te bespeuren als in middens van bedoelde prijsvliegers en dadelijk voegen we er aan toe dat we nergens meer verstokte Individualisten aantreffen als in datzelfde midden. Want al gunt de ene melker best het zonnelicht aan de andere, toch blijft «mijn kind, schoon kind» het leidmotief van zijn inspanningen. En we kunnen erin komen, «Een goede duif kan je niet vooral als je dan Roger kopen». Rottiers, voorzitter van de iets fijner voegt hij er aan- Sint-Amandse Union, op toe: «Je moet ze krijgen», de praatstoel krijgt. Natuurlijk zijn er gevestig- Dat geluk hadden we op de waarden, maar daaruit zondag 19 december 1982 kweken is nog niet dadelijk toen Roger als gastheer een garantie voor een suk- optrad voor de uitgenodig- ses. Als je het «ras» hebt, de vrienden-kampioen van de 50-jarige Noyonbond. Ze waren gekomen uit alle windstreken, om de kam- pioenenduifkes te bewon- dan ligt het wel even aan de liefhebber. Ook hij speelt een niet te onder schatten rol in de eenheid van het spel. Duiven ver deren die tentoongesteld gen veel aandacht en ver waren in lokaal 'Breughel', zorging. Want de kampioenmelkers En dat is misschien ook de tonen met gerechtvaardig- reden van het feit dat het de trots hun vliegers aan Noyonverbond aan een re- hun sportvrienden. novatie toe is. Wij stelden Maar vooraf was er het overigens de aanwezig etentje in de Sint-Amandse heid vast van talrijke jonge zaal «De Leeuw» waar de duivenliefhebbers. vrienden uit Sint-Gillis, Dat heeft allicht te maken Baasrode, Buggenhout en met het feit dat de Noyon- Sint-Amands, hun door de bond zich verenigt onder frisse buitenlucht aange- het motto «Eendracht, scherpte honger konden maakt macht», met lokaal verdrijven. te Sint-Gillis (Dendermon- Even keken we het menu de). «De Verenigde Vrien- in en we hadden stiekem den» (Baasrode) «De gedacht er een of ander Snelle Vliegers» en «Hoop lekker duifje op aan te tref- en moed» - Buggenhout- fen. Het was een verkeer- Opstal «Den Belg» en last de gok. Je eet je vrouw but not least te Sint- toch ook niet op omdat je Amands «Union Klein Bra- 5. Felix Peersman, Sint- Amands 9 pr. Asduif: J. Van Den Bos sche - Wichelen: 9 pr. Jaarlingen (1+2) 1. Van Buggenhout, Wan- zele 17 pr. 2. Frans Van Herreweghe, Lebbeke, 14 pr. 3. Van Neck - Van Den Neste, Berlare, 14 pr. 4. Peter Van Den Eede, Sint-Amands, 14 pr. 5. Georges Daelman, Wanzele, 13 pr. Asduif: Peter Van Den Ee de - Sint-Amands: 11 pr. Jonge 1. P. Van Steen zonen, Sint-Gillis 15 pr. 2. Georges Colpaert, Leb beke, 14 pr. 3. Maurice Luyckx, Schoonaarde, 12 pr. Oude 1e en 2e get. Waumans Jan, 21 pr. Hooft Constant 17 pr. Hermans Eduard 13 pr. Pauwels Frans 13 pr. Asduif oude: Waumans Jan 11 pr. Jaarlingen 1e en 2e get. (11/4 tot 25/7/1982) Waumans Jan, 19 pr. Nijs Remi, 17 pr. Van Den Eede Peter, 17 pr. Pauwels Frans, 16 pr. Christiaens Amedé, 15 pr. Asduif jaarlingen: Wau mans Jan, 12 pr. Jongen 1e en 2e get. (6/6 tot 26/9/1982) Goiris Louis, 24 pr. Waumans Jan, 18 pr. Keersmaecker Henri, pr. Maes J., 17 pr. Duivenliefhebbersmaatschappij De Jonge Liefhebbers uil de Lange Dijkslraat ie Sinl-Giltis-Dendermond kampioenen. In het midden keizers Judook en Jozef Debbaut (c) miel, 20 pr. 3. Waumans Jan, 19 pr. 4. Kinders Frangois, 18 pr. ze graag ziet!, aldus'een adremme duivenlief- hebber. Maar vooraf dat praatje met voorzitter Roger Rot tiers, die je, met zijn ge praat over de duivensport, bant» Dat Noyonverbond zorgde in het voorbije seizoen voor een uitstekende prestatie (23.764 ingekorfde duiven). Overal zegt men dat men aten i zatt Da< Duivenmaatschappij «De Oprechte Broedersvierde haar Quiévrainkampioenen (jj) Waarempel lust bezorgt om hier het mooiste Noyonspel er ook eens aan te be- van België heeft ginnen. Zowel de gespecialiseerde Voor Roger is de duiven- als de doodgewone lief- sport de meest natuurlijke hebber kunnen zich in de- meest fascinerende ze vereniging uitleven. sport. Met talloze facetten. Het wonder van de duif en haar verhouding tot de lief hebber. Niet alleen dient de liefhebber een zekere Vandaar het suksesvolle verloop van deze kampioe- •ïenviering, waarop de lief hebbers de diverse kam pioenvliegers nog eens motivatie te hebben, ook konden bewonderen. Na- de duif dient gemotiveerd dien werden de trofeeën te zijn. Dat is het subtiele in aan de overgelukkige win- deze verhouding. Een duif, gaat onze zegs man verder, komt zonder noemenswaardige tegen- of ongelukken altijd naars overhandigd. En nu de uitslagen: Kampioenschappen 1982 Koning: Gebr. Michiels naar huis. Sommige dieren Appels 156 pr. kunnen verloren lopen. Ke,zer: Algemeen Maar een duif, hoever ook P'oen 'n 80-81 en 1982 verwijderd van haar hok, "ans Pauwels, Bornem keert steeds terug. En nu ^8 Pr- moet je niet denken dat het Oude (1 +2) in de duivensport echt om 1. Paul De Meerleer, Burst het geld te doen is. Neen, 18 pr. als het daarom ging, dan 2. Alois Colman, Moerze- zou het al lang gedaan zijn. ke 15 pr. Als we dan gewagen van 3. Edgard De Clercq, Ma- een goede duif kopen dan riekerke 13 pr. wijst onze gesprekspartner 4. Fred Govaert, Schoon- ons terecht en zegt kordaat aarde, 10 pr. kam- Ui{ber8en werden bij «Rap of Niets» de Quiévrain- en Frankrijkkampioenen gevierd (jj) 4. Maerevoet - Joos, Ma- riekerke, 11 pr. 5. Gust Merckx, Bornem, Julien De Man, S. Gillis: 11 pr- Asduif: Frans Pauwels, Bornem 8 pr. Gebr. Michiels, Appels 8 pr- Gratis kampioenschap pen onder Parijs 1982 Als Quiévrainspecialist kwam Maurits Vertongen uit de Damputstraat te Hamme tijdens het seizoen 1982 weer bijzonder goed aan zijn trekken. De kampioenstitels en asduiven waren de daad werkelijke bewijzen van een bijzonder sterk hok. dat op nieuw naar een hoogtepunt groeit. We zetten even zijn kampioenenpalmares op een rijtje. Op Quiévrain werd Maurits Vertongen 1"* kampioen met zijn jonge duiven 1* en 2do getekende, verder tweede bij de jonge duiven met de meeste prij zen, 2d* kampioen jonge dui ven merkenspel 1"\ 2d* en 3d* eerste getekende, tweede kampioen jonge duiven met de meeste prijzen merken spel en kampioen met de jaarlingen eerste en tweede getekende. Tijdens het voor bije weekend werd hij ge huldigd als algemeen kam pioen in het lokaal De Trage Vlucht op de Hooirt bij Ar thur Bocklandt. Met zijn asduif-jaarlingen De Rat. zijn bijzonderste dui- vin, behaalde Maurits Ver tongen niet minder dan ze ventien prijzen, wat uiter aard vermeldenswaardig mag worden genoemd. De meeste prijzen behaald met het merkenspel. Hij kwam slechts één puntje tekort voor een IS"* prijs. Volgens de Hamse duivenkampioen staan de asduiven uiteraard centraal en vormen de waarborg voor de toekomst. Ook in 1975 speelde Maurits Vertongen reeds kampioen, maar dan uitsluitend op dui venwedstrijden in Frankrijk. Dit jaar is werkelijk zijn schoonste herinnering; ze ker met het behalen van zes titels in zijn 25-jarige dui- venl ief hebberr i j Maurits Vertongen voegde er nog aan toe dat hij niet voor het geld speelt, het is voor mij uitsluitend een lief rits Vertongen prijzen: naast won hij de een eerste serie tingswedstrijd. gend won hij te de een serie zend fr. Voor speelt Maurits innei Asduif jonge: Goiris Louis 12 pr. Algemeen kamioen on der Parijs: Waumans Jan, 3 vermeldingen Algemeen kampioen 1+2 alle cat.: Putteman Alex, 65 pr. Kampioenschap oude 1+2 get. 1Putteman Alex, 22 pr. 2. Waumans Jan, 21 pr. 3. Van Vossel Louis 19 pr. 4. Van Hoorebeeck en zoon, 18 pr. 5. Hooft Constant, 17 pr. 6. Quisquater Omer, 16 pr. Asduiven: 1. Putteman Alex, 12 pr. 2. Waumans Jan, 11 pr. Kampioenschap jaarl. 1 +2 get. 1Putteman Alex, 25 pr. 2. Van Herreweghe Ka- Duivenmelker Maurits Vertongen uit Hamme mag terugblikken op een mooi seizoen hebberij, waarmee ik mij se- Quiévrain. Al doet dort mijn oppensioenstel- mee aan ling volledig kan bezighou- duiven verkoopt hij den. Bi] de duivenmaat- w, Maurits eens schappij De Trage Vlucht bod om 20 van werden dit jaar alle eerste van do hand series van elke kategorie. weigerde dit lormeel. eveneens gewonnen door „ju vlieghok zeer Maurits Verlongen. Vertongen tl. u v ii kwekers nu al Ik heb alles gewonnen met vll „ordM nestduiven, merkte de Ham- rond ha„ jaruarl se du.venkamp.oen die „oldt geen weduwschappers op blj d„ zijn hok wil verder op. want goej D„ die maken volgens hem het vooral uit duivenspel volledig kapot, regelen, aldus kampioen, Maurits Ook vorig jaar kwam Mau- gen. (P.V.G.)»- 5. Nijs Remi, 17 pr. 6. Van Den Eede Peter, 17 pr. 7. Annaert Denis, 17 pr. Asduiven: 1. Kinders Frangois, 12 pr. 2. Waumans Jan, 12 pr. Kampioenschap 1+2 get. 1Goiris Louis, 24 pr. 2. Van Der Schriek Pierre, 21 pr. 3. Maes en zoon, 21 pr. 4. Nobels Julien, 20 pr. 5. Waumans Jan, 19 pr. 6. Van Damme Maurice, 19 pr. 7. Platteaux Jos, 19 pr. 8. De Kerpel Edmond, 19 pr. 9. Annaert Denis, 19 pr. Asduiven: 1Kinders Frangois 14 pr. 2. Annaert Denis, 13 pr. Aimé Bij duivenliefhebbersmaatschappij «De Vrijheid» in Moerzeke-Kastel werden de kam pioenen 1982 gevierd: Roger Van den Eynde, Henri Van den Broeck, Georges Van Haver, Bernard Vercauteren en Paul Van Haver (vh) Beker van Oost-Vlaanderen Dames maandag 27.12 te 18u45: EV Aalst-Hamme dinsdag 28.12 te 18u30: Avanti-Buggenhout woensdag 29.12 te 21u45: N. Gent-RB Dendermonde woensdag 29.12 te 18u30: Aalst Sportief-Avanti 2 Heren zondag 26.12 te 19u45: Gent-Sparta Aalst zondag 26.12 te 19 uur; Temse-Avanti 2 dinsdag 28.12 te 19u45: Avanti 1-Dendermonde 2 dinsdag 28.12 te 21u45: EV Aalst-Brabo Denderbelle dinsdag 28.12 te 19 uur: Lokeren-SK Grembergen dinsdag 28.12 te 19u45: Robuco Buggenhout-Ajax 2 donderdag 30.12 te 21u30 Jochewoa Aalst-Ajax 2 donderdag 30.12 te 18u30: A. Temse-Brabo Dender belle ALFONS DE WOLF VOLGEND SEIZOEN OOK BIJ DE GROTEN De FICP klasseerde 35 renners als zijnde van eerste kategorie. Onder deze 35, naast wereldkampioen Saron- ni, Moser, Hinault, Raas, Kuiper, Kneteman, Kelly en Andersen, om het bij de beste buitenlanders te houden, ook vier Belgen, ,w.o. Fons De Wolf en kampioen Frank Hoste. Geen spoor evenwel van een Daniel Willems (ex-meer voudig kampioen), Freddy Maertens, J. De Nul en Jan Bogaert. Erondegem was er blijkbaar gerust in en poseerde kalm voor de foto. (pel) beschi i ki Wipschuttersmaatschappij «De Blauwe Duivels» van Berlare hielden een ting op de liggende wip. Patrick Sichin uit Berlare veroverde de titel (ij) koning Biljartklub Onder Ons van Aalst vierde haar koning (gw) 42 - 24.12.1982 - De Voorpost

De Voorpost | 1982 | | pagina 14