Liefhebbers sporten zo Wazoo zorgt voor tweede nederlaag van Wijnveld alivo s wedstrijd van de week COMAR SPORT El Aiyoune - V.K. Ankerhof: 7-2 Walivo's volgende bekerround ine. ook al •etitievoetbal eerd. Daarv< andere Xïlploeg, De Voorpost - 24.12.1982 - 43 GROOT - KLEINHANDEL Specialisatie VOETBAL TENNIS SKI Een sportzaak met ERVARING! Schoolstraat 54 Koolstraat 159 9300 AALST Tel, 053-21.25,56 'alivo's voetbalkam- ihappen hebben nu :h alle ploegen het it genomen. Daarbij [de tweede ronde aan- len en in verschillen den, werden de titel- laten al tot het mini- terleid. Ook in reeks A Ie zaterdagse derde af- g. Daar duelleren F.C. wervers uit Stekene en lamse F.C. Boemerang, ins afgescheiden voor ekstitel. Op enkele m volgt dan F.C. Her ds en nog wat verder- rijden een aantal ploe- •oor de andere ere- n. De teams van de middenmoot eigen- -r daartoe behoren V.K. 'hof en F.C. El Aiyoune Voor V.K. Ankerhof dh echter geen ver betering. Deze ploeg werd _js het vorige seizoen al ^kampioen en om dit durstukje te evenaren, MB het moeilijk. Dat be- IMohan De Beule die nu in met losé Duymelinck jaching van V.K. Anker- lerzorgt, thans ook. De jn downs worden er nu afgewisseld en eindi- innen de eerste vijf, dan ook het streefge- j deze Sint-Niklase igroep. Een ploeg die toe aan F.C. De Zwer- le enige nederlaag toe- Daarop zijn de geel- i van erevoorzitter De Prycker thans ijzonder trots. De klub- imvat er 17 spelers en Pennier met Rudy 9ns, werden de nieu- ügen bij V.K. Ankerhof. verstandhouding wordt ook uitstekend ge- hijid en voor een liefheb- elliroetbalklub zonder be etle titelambities, wordt hevel het bijzonderste. Al- 1 <ps een goede fundering jn/op V.K. Ankerhof on- 1. |s een drietal lokaal- en Wetsveranderingen, al ja- htkng steunt. Voor F.C. El Jn |ine worden er nog geen 'kcfeansjaren opgeschre- Deze Marokkaanse 1®balploeg werd slechts >n<lcht in juli '82. Over en- maanden terug dus en dside basis hiervan lagen 'g^ai Bousselham, Sadik med en Abdellah Ba- Dit groepje vormde in met enkele anderen het klubbestuur van El Aiyoune. Dit werd als volgt: Chafai >lham (voorzitter), Sa- [ohamed (onder-voor- I, Charmoul Larbi (ter- levaardigde), Abdel- idrani (trainer-speler ich van F.C. El Aiyou- Myriam Dedecker als laresse. Een vrouw in larokkaanse voetbal- luden klinkt mis- een beetje verwon- jk maar als echtgenote le voorzitter, wordt je er ij betrokken, zegt die Is bedrijvige Myriam icker. Over een klublo- beschikt F.C. El Aiyou- genlijk nog niet want in Gildenhuis op het Hen- Heymanplein te Sint- as, kreeg die Marok- le voetbalploeg geen grond onder de schoe- Straks misschien wel itussentijd werd F.C. El ook al met het gekon- Daarvoor werd F.C. Nieuw Marokko Marokkaanse ook bij Wali- Een derby tussen die twee werd bij Walivo echter niet op de ka lender genomen. In de zater dagse derde afdeling wer den deze ploegen trouwens gescheiden: F.C. Nieuw Ma rokko in de B-preeks en F.C. El Aiyoune speelt de kompe titiewedstrijden in reeks A. Na een gemiste start beho ren de voetballers van deze laatste ploeg, er thans tot de betere middenmoot. Bij F.C. El Aiyoune wordt trouwens met hetzelfde enthousiasme gespeeld als bij T.C. Nieuw Marokko. Met dezelfde inge steldheid en overtuiging ook. Daardoor werden reeds meerdere opmerkelijke re sultaten behaald. Zoals on langs nog bij de bekeruit schakeling van F.C. Drie Linden uit Belsele, een za terdagse eerste klasser. In kompetitieverband alleszins voldoende voor F.C. El Aiyoune om straks naar een dichte ereplaats te grijpen. Bij Chafai Bousselham en Abdellah Badrani onder- scheidelijk de voorzitter en trainer-coach van F.C. El Aiyoune, reiken de ver wachtingen zelfs nog iets hoger. Daar wordt de vlam nog onder de titelambities gehouden en in verband met Walivo's cupvoetbal, heb ben de klubverantwoordelij- ken ook nog vertrouwen. Vertrouwen in hun spelers- kern van 17, waaronder een 9-tal Brusselse Marokkanen. Misschien verloopt dat altijd niet probleemloos en voor de betrokkenen, wordt dat alleszins een kostelijke be doening. Temeer omdat de Daems. Op een der terrei nen in het rekratieoord aan de Lange Rekstraat te Sint- Niklaas, had deze wedstrijd nochtans een vrij behoorlij ke belangstelling getrok ken. In aantal hadden de Marokkaanse supporters daar duidelijk de boven hand. Deze konden trou wens al vooraf applaudisse ren toen de klubsekretares- se van F.C. El Aiyoune My riam Dedecker, een bloe metje overhandigde aan aanvoerder Miftach Moha- med. Nadien werd de wed strijd nogal beloftevol inge zet. De twee teams hielden er aanvankelijk een tamelijk evenwichtig vertoon op na. Daarin werd F.C. El Aiyou ne nochtans de technisch beter geïnspireerde ploeg. Echter nog niet zó uitdrukke lijk want V.K. Ankerhof re plikeerde in die beginperio de, nogal wilskrachtig. Met overtuiging trouwens ook en dat leidde tenslotte nog naar het sukses. Temeer omdat een schot van Etien- ne Duymelinck onvoldoende werd afgeweerd en Dirk Goossens, zorgde daarbij voor de rest (0-1, 4° min.). De voetballers van F.C. El Aiyoune zouden door dit vroege doelpunt van V.K. Ankerhof. geenszins aange slagen worden. De lokalen reageerden trouwens nogal zelfzeker en op een voorzet van El Ombani Abdelmajid, stelde Hassan Touil de ploe gen terug gelijk (1-1, 8* min.). Ondanks deze spekta- kulaire aanhef werd tijdens het eerste kwartuur, het we- bezoekende blauwbroeken, werd dat net iets teveel. De bal vertoefde dan ook meestal in de lokale rangen en de werkelijk schitterende voetbalmaneuvers, werden daar ook met meer kordaat heid uitgevoerd. Bij deze uit stekende akties werden Mif tach Mohamed, Chott Ra chid, Jemel Amnir en Has san Touil, meermaals bij be trokken. Vooral Hassan Touil werd in dat verband de spelbepalende figuur en voor de mannen van V.K. Ankerhof, werd deze Marok kaanse voetballer praktisch ongrijpbaar. Deze werd dan op de koop toe nog niet eens van nabij bewaakt en voor het offensieve F.C. El Aiyou ne. verliep het allemaal vrij vlot. Temeer omdat V.K. An kerhof zich aan geen af braakvoetbal bezondigde en zelfs het wapen der buiten- spelval, volledig negeerde. Daardoor werd het trouwens een aantrekkelijke match waarin vooral F.C. El Aiyou ne schitterde. Nochtans poogden de jongens van de Sint-Niklase Ankerstraat zich aanvallend ook in de belangstelling te spelen. De meer sporadische tegensto ten van V.K. Ankerhof wa ren trouwens niet onaardig en op één hiervan, schoot Henk Stroobant rakelings naast. Omstreeks het half uur zouden de bordjes nog maals in het voordeel van F.C. El Aiyoune verhangen worden. Een hoekschop van Chott Rachid werd daarvoor voldoende en Hassan Touil weer hii knikte on- FC El Aiyoune won met 7-2 tegen VK Ankerhof (dw) doelman Frangois Van de Vonder, hield Hassan Touil eens temeer van een doel punt. F.C. El Aiyoune zou echter wat gas terugnemen en V.K. Ankerhof, werd ook nu eens meer in het midden veld opgemerkt. Deze ploeg geraakte trouwens ook aan een doelkans en Henk Stroobant schoot die tegen de lokale goalie aan. Tij dens het vijfde kwartuur bleef het eerder rustig in de wederzijdse doelgebieden. Tot dat Chott Rachid een balletje tegen het hoofd van Marcel Beeldens ontzette en V.K. Ankerhof, skoorde al dus óók (5-2, 73® min.). Ei genlijk een spoorslag voor de Marokkaanse Hassan Touil en met een uitsteken de lobbal, doelde deze nog maals (6-2, Tl' min.). Uitste kend werd ook de leiding van scheidsrechter Herman De Rycke in deze doorgaans sportieve wedstrijd. Op een tiental minuten van het ein de deed Hassan Touil dat nummertje met die geplaat ste lobbal nog eens over (7- 2, 81* min.). Meteen ook het zesde doelpunt op de reke ning van die Marokkaanse voetballer. Deze probeerde trouwens nog méér te berei ken en V.K. Ankerhof vocht toen wanhopig om een gro tere afstaffing te voorko men. Daarin slaagden de bezoekers evenwel en met een persoonlijk nummertje van lohan Van Garse, werd bijna nog een tegendoel punt geskoord. Alhoewel Marcel Beeldens de aan voerder van V.K. Ankerhof ook nog eens probeerde, bleef de stand ongewijzigd en tenslotte won F.C. El Aiyoune zonder pro blemen... Roger Van Laere Walivo-overzicht Walivo. Aanvoerder Miftach Mohammed en sekretaresse Myriam Dedecker wisselden bloemen en kussen (dw) financiéle boontjes door F.C. El Aiyoune zelf gedopt worden en de tombola na de match, wordt daarvoor be langrijk. Indien er dan op de normale medewerking van de andere ploegen kan gere kend worden maar blijkbaar laten die het nogal eens af weten. Zoals vorige week bijvoorbeeld en voor F.C. El Aiyoune werd het de zoveel ste ontgoochelende vaststel ling. Misschien wordt dat straks helemaal anders en voor de laatste match van '82, werd V.K. Ankerhof op een andere manier getrak teerd. Op een tamelijk afge tekende nederlaag en de Sint-Niklase geelhemden, konden hiervoor wel enige verontschuldigingen inroe pen. Een paar spelers van V.K. Ankerhof ontbraken er door kwetsuren en enkele anderen, liepen elders al met een vervroegde feest neus op. Bij dit aantal toch ook meerdere vaste titula rissen waaronder de voet ballende lokaalhouder Luk derzijds doelgevaar niet meer zo uitdrukkelijk ge steld. Alle inspanningen daartoe werden door de bei de verdedigingen nogal kor daat afgewimpeld. Toch bleef F.C. El Aiyoune het meest aandringen en bij een misverstand achteraan bij V.K. Ankerhof, skoorde Has san Touil nogmaals (2-1, 17° min). Dat doelpunt werd trouwens voldoende om het zelfvertrouwen in de bezoe kende ploeg te doen afzwak ken. Door het sprankelend aanvalspel van de tamelijk jonge Marokkaanse voetbal lers, werd de defensie daar nog meer onder druk gezet. Niet zonder fataliteiten trou wens en voor F.C. El Aiyou ne, lag Hassan Touil weeral aan de basis waardoor Je mel Amnir de stand verder kon opdrijven (3-1, 20® min.). Voor V.K. Ankerhof zag het er dan ook niet bepaald rooskleurig uit. Temeer om dat de Marokkanen toen ook naar een hogere versnelling overschakelden en voor de weerstaanbaar raak (4-1, 30® min.). Even later tijdens een nogal hardnekkig duel werd de bezoekende Erik Van Der Weken gekwetst en meteen stond V.K. Ankerhof met tien man. Een serieuze handidap trouwens voor de gasten die nu nog minder aan bod kwa men. De Marokkaanse druk werd dan ook aanhoudend en Amnir Jemel raakte de staak. Weinige minuten na dien deed Hassan Touil het beter en de lokale puncher, skoorde toen wéér (5-1, 43° min.). Tijdens de pauze twee wijzigingen in de samen stelling der gastheren; Alioua Moulay Hassan en El Ombani Abdelmajid werden vervangen door Rahili Ab dellah en Badrani Abdellah. Na de kampwisseling werd F.C. El Aiyoune terug in het offensief opgemekrt. Blijk baar werd de bezoekende ploeg achteraan nu ook be ter georganiseerd. Rudy De Keyzer, Marcel Beeldens en Rudy Goossens werden er de voornaamste pionnen en Inkerhof moest met 7-2 het onderspit delven tegen FC El Aiyoene (dw) De eerste wedstrijden van de terugronde bezorgden ons buiten een massa doel punten tevens enkele ver rassende uitslagen. In de eerste afdeling is de wed strijd tussen Siera en Drie Linden, met een tweede plaats als inzet, verdiend gewonnen door de thuis ploeg. FMC kende zijn laat ste nederlaag tegen Rodeo met 5-1, dit is zowat een goeie maand geleden en sindsdien werd niet meer verloren. Op Palamos werd met 1-5 gewonnen, tegen VKW met -1 op RMS 2-2 en nu op Avanti 2-2. Meteen zijn ze opgerukt naar de elf de plaats en steken ze Habo- tim en Raap voorbij. VKW 70 heeft wel een van de zwaar ste thuisnederlagen opgelo pen sinds ze bestaan name lijk 2-8 en dit tegen Rodeo die toch meer als een mid denmoter is geklasseerd. In tweede heeft Cup Baert te rug heraangeknoopt met de overwinning en die kwam juist op tijd want Club 69 liet tegen een sterke Temsica- ploeg beide steken vallen en verloor met 1-3. In derde heeft Wazoo zijn slippertje van vorige week uitgewist met een knappe 0-3 overwin ning op het veld van titel kandidaat Wijnveld, dat hierdoor zijn eerste thuisne derlaag kende en enkel slechts op Vercauteren ging verliezen. In de zondagsreeksen heeft Beenhouwerken met zijn 0-1 overwinning op Geywa een goede zaak gedaan. Sparta die in de zaterdagsreeks weinig in de pan te brokken heeft doet het zondags schit terend, terwijl het bij Bond- galm juist andersom is ge steld. Beiden stonden afge lopen zondag tegen elkaar op de grasmat met als resul taat een prachtige 2-7 over- winninhg voor Sparta. Bondgalm behaalde tegen Raap wel een 3-0 overwin ning maar toch is dit niet van een leien dakje gelopen als de uitslag wel laat ver moeden. De eerste speel- helft verliep met wisselende kansen maar toch moesten we wachten tot de 45° min. om een doelpunt te noteren. Een Raapse verdediger speelde te kort naar zijn doelman en Ferdi Van Hese was er als de kippen bij om de bal te onderscheppen, maar zijn schot werd door een verdediger van Raap met de hand uit doel ge werkt. Strafschop getrapt door Michel Baert, maar doelman Van Poucke koos de goede hoek. raakte de bal, maar kon toch niet be letten dat de bal over de doellijn rolde 1-0. Pas herno men of er ontstond enig tu mult. wat Danny Vermeulen (Raap) een rode kaart op bracht. Raap speelde verder met 10 man en wist zich zelfs als een gevaarlijke tegen stander aan te stellen. Een foutje van doelman Van Poucke zou er zelfs moeten komen om de thuisploeg op 2-0 te brengen. Het derde thuisdoelpunt viel in de 90® min. met nog geel voor Gun- ther Van Huffel en Dirk Brijs- sinck (Raap). Habotim slechts met negen spelers hanteerde de buitenspelval als verdedigingswapen met Eddie Raemdonck als orga nisator. Hiermede had Mila- no heelwat last, toch werd het een Milano-overwinning met 3-1. In de 3* min. maakt De Rop er 1-0 van, maar nog voor de rust stelde Fr. Raem donck de ploegen in even wicht. Milano skoorde 2-1 in de 75° min. via een vrijschop genomen door Fr. Mariè,. In de 80* min. legde Roelandt de eindcijfers vast. Geel voor M. De Rop (Milano). Sparta stond aan de rust met 0-1 achter tegen 1000- Appels. Deze stand was te danken aan de felle keeping van doelman Verdurmen (1000- Appels), die met alles en nog wat raad wist. De tweede helft speelde 1000 Appels beter mee en kon via José De Clercq op 0-2 ko men. Na geharrewar kwam Sparta terug langs Verflie- ren 1-2 en werd een kopbal van Eddy Pauwels van de lijn gewerkt. Een doorbraak van Peeters zou voor 1000 Appels een derde doelpunt opleveren. Dit was meteen de einduitslag. Siera - Drie Linden was een zeer goede wedstrijd die voor de bezoekers vrij vlug sukses kende. In de eerste min. maakte Patrick Van De Velde de openingstreffer, maar voor de bezoekers zou het daarbij blijven. Toch zou Drie Linden gedu rende 45® min deze stand weten te behouden, maar dan waren hun beste pijlen verschoten. In de 46® min via Andre Van Moeseke 1-1 Langs Eddy Van Bunder 2-1 en via strafschop en Carlo Verhelen werd het 4-1. De beste ploeg was gewonnen met geel voor Van Der Henst en Duerinck. VKW 70 kreeg op eigen ter rein een zware 2-8 neder laag te inkasseren tegen Ro deo. Volgens onze weet de zwaarste op eigen bodem sinds het bestaan van VKW. De thuisploeg fel gehandi capt door de kwetsuur van Jacques Descamps moest ook reserve-doelman Her man Vercauteren missen zo dat uiteindelijk Luk Tem merman tussen de palen moest post vatten. De eerste 20 min was doelpuntenloos en het spelpeil was langs beide zijden aan de lage kant. In twee min tijd kwam Rodeo op 0-2 en eventjes la ter werd het zelfs 0-3. Voor de rust wist VKW een tegen doelpunt te skoren. Na de rust werd bij VKW Jef Van Poucke op het veld gebracht en meteen zat er vaart in de thuisploeg. Op een van zijn passes werd het 2-3 en hij zelf skoorde zelfs de gelijk maker die echter voor bui tenspel werd afgekeurd, hetgeen twijfelachtig was. Langs de andere zijde kende Dré Van Havermaet meer geluk want zijn treffer werd gevalideerd. Dit was de in eenstorting van VKW 70, die verder lusteloos waren en een zware, een te zware ne derlaag kenden. Tweede en derde afdeling Bergop blijft het de laatste weken goed doen in zoverre dat het reeds in de algeme ne rangschikking hun naas te achtervolgers kort op de huid zit. Hun laatste wed strijd tegen Hubo was een sportieve maar harde wed strijd die eindigde in een 2-2 gelijkspel. Het begon niet rooskleurig voor de thuis ploeg want in de 15® minuut bracht Eddy D'Hondt de be zoekers op 0-1. Bergop kwam in de 25® min nadien was het terug Eddy D'Hondt die Hubo op voorsprong bracht. Hubo was in deze helft de betere ploeg maar de geringe 1-2 ruststand was het resultaat van een puike keeping van Jef Bau- wens die enkele fraaie para des tentoon spreidde. De tweede helft had oud-speler Fred De Beule zijn ploeg fel gewijzigd en dit bracht di- rekt beter spel voor Bergop. Toch moest er gewacht wor den tot de 75®'* min. om de gelijkmaker te zien skoren. Een steeds gevaarlijke Rousseau verschalkt met een schijnbeweging de be zoekende verdediging en voor P. De Clercq wordt het een koud kunstje de ver diende gelijkmaker te net ten. Goede leiding van vete raan René Plaquet. Oud Geel is er niet ge slaagd zijn overwinning van vorige week te herhalen toch werd er tegen N. Ma rokko een goede partij ge speeld. De verdedigers hiel den de ploeg tot aan de rust boven water en een tegen doelpunt van Roger Tinck zorgde zelfs voor een 1-1 stand, na de koffie werd de laatste man van Oud Geel gekwetst en het viel in el kaar zoals een kaartenhuis je om te eindigen met 1-4 cijfers voor Marokko. Lorenzo en Eendracht na men elk een speelhelft voor hun rekening met dit ver schil dat Lorenzo viermaal skoorde terwijl Eendracht slechts aan drie treffers kwam. Eendracht startte met 10 man en zou vrij vlug tegen een 3-0 achterstand kijken. Het waren Etienne Heirman, Gert Colman en Jos Van Der schueren die voor de doelpunten zorgden. Na de rust wist Lorenzo nog eerst te skoren langs Jos Van Der Schueren maar dan was het de beurt aan Eendracht, maar zij sneuvelden op één doelpunt na. Een gelijkspel zou billijker geweest zijn. VK 80 - Niko was van beide ploegen een faire wedstrijd en zou tot de 80® min op 2-2 staan. Via een floddergoal zou de thuisploeg de over winning behalen Vorige vrijdagavond heeft Walivo's sportkomitee weer vergaderd. Een maandelijkse gewoonte trou wens en ditmaal werd het de laatste van het jaartal '82. In café Stad Leuven dfc de Grote Markt te Sint- Niklaas werd dat nog een vrij geanimeerde vergade ring. Misschien ook al in verband met Walivo's bekervoetbal en daarvoor was de belangstelling op vallend. Een van de belangrijkste punten op de dagorde van die vergadering, werd trouwens de loting van de volgende bekerround. Daarvan werd dan het volgende resulta at opgetekend: zaterdag (wedstrijden te spelen op 22 januari '83): FC Vercauteren Boys - FC Avanti FCR Sparta - SVS Beveren FC Inter-service - FC Wijnveld FC El Aiyoune - FC 1000 Appels FC Kabul - PW Hemelaer RMS Beveren - FC De Zwervers VKW 70 - FC Cup-Baert FC 1000 Appels - FC Geywa (26 december '82) FCR Sparta - FC 't Beenhouwerken (23 januari '83) (roger van laere)

De Voorpost | 1982 | | pagina 15