I Lokerse jeugdraad zet ramen open «Mijn dorp»: Werner Van Meles levenswerk over Sint-Pauwels HL ■r Vertrouwvolle antwoorden op brandende vragen -- tÜj 48 - 24.12.1982 - De Vobrpost Tijdens het persdebat van de Wase Boekenbeurs van 18 december jl. gaf de chef van de regionale redakties bij Het Laatste Nieuws Omer Grawet nog uiting aan zijn «gezond wantrouwen» niet t.a.v. een mediabeleid als dusdanig, maar wel t.a.v. een té grote staatsbemoeienis. Het mediabeleid, dat was ook het onderwerp van de Konfrontatieuitzending op de BRT van zondag 19 december waarin naast André De Beul (VU) en Frans Grootjans (PVV) en de administrateur-generaal van de BRT Paul Van den Bussche, ook 'onze' kamerleden Miet Smet (CVP, Lokeren) en Freddy Willockx (SP, Sint- Niklaas) te gast waren. Voor Freddy Willockx vin den de problemen rond het omroepbestel hun oorzaak in een volledig ontbreken van een globaal mediabe leid. Elk probleem wordt afzonderlijk behandeld, terwijl er toch een belang rijke samenhang bestaat tussen de verschillende me dia, vindt de voormalige minister, en hij verwijst hiervoor naar de aktieve bezorgdheid van de dag bladpers om de evolutie in zake etherreklame. Wil lockx beschouwt het stellen van een duidelijk beleid als antwoord op de nieuwe technologische toepassin gen als een maatschappelij ke prioriteit. In afwachting van de oprichting van een mediaraad, zou de Vlaam se raad en bijzonder de kommissie die zich bezig houdt met de media, een forum van overlegpleging kunnen worden. De SP- voorman zegt verder de nening te zijn toegedaan at een eind moet worden gemaakt aan de 'verlam mende bevoegdhedenver- -arring tussen de nationale de Vlaamse overheid', •vfiet Smet wijst er in het - RT-programma op dat op het niveau van deze twee egeringen reeds initiatie- sn tot het uitstippelen van en globale politiek werden momen. De vraag is, vol gens haar: op welke basis- -isie moet het mediabeleid teunen? Vooral zullen we -rover moeten waken, al- dus Miet Smet, dat ons ei- ,en kultuurgoed blijft aan ix>d komen. Hét grote ge- aar schuilt volgens haar in de penetratie van interna tionale programma's: die verloederen de ether en be werken enkel een kulturele vervlakking. En dèt zou pas spijtig zijn. De BRT-obJektlvltelt De scherpe kritiek van de kant van nagenoeg alle po litieke partijen op de ob- jektiviteit van de BRT- nieuwsdienst is al bijna klassiek. Vooral de CVP komt geregeld vinnig uit de hoek, geeft de indruk zich sterk verongelijkt en on eerlijk behandeld te voe len. De BRT-nieuwsdienst laat feiten die de partij erg belangrijk voorkomen on behandeld, de politizering van de berichtgeving zou vooral de socialisten tevre den stemmen, de perso neelsbezetting bij de BRT zou in het nadeel van de kristendemokraten spelen, enz. Een beetje de Calime- ro van de partijen toch, de CVP. Misschien hoort het ook wel zo. Géén kritiek zou betekenen dat de be richtgeving eerder neu traal-oppervlakkig dan ob- jektief en verrijkend is. Het begint pas verdacht te worden, wanneer de kritiek uit één enkele hoek komt. De CVP heeft, zoals de andere partijen trouwens, heel wat kritiek op de BRT, stelt Miet Smet. Ze vindt het een begrijpelijk fenomeen: «Het is eigen aan de politieke partijen dat ze veel scherper dan om het even wie het nieuws bekijken, ontleden, dat ze nagaan of ze voldoende aan bod komen en dus ook veel kritischer zijn». Is die kri tiek dan terecht of minder terecht, dat mag men best eens onderzoeken, vindt Miet Smet, liever toch dan dat men de huidige manier van werken nu al struktu- reel zou wijzigen. Voor een omschrijving van het begrip objektiviteit ver wijst Freddy Willockx naar een fraze van Hugo Camps (Het Belang van Limburg): het is een irrationele orde van geluk. De journalistie ke praktijk kan het ideaal van de objektiviteit m.a.w. enkel nastreven. Praktische objektiviteit is een onhaal bare kaart. Willockx ver baast zich erover dat steeds meer reaktie komt van wie hij de verwende kinderen noemt: «verwende kinde ren van één bepaalde partij die het zodanig goed heb ben dat 70 tot 80 procent van de dagbladpers hen naar de mond schrijft of toch dicht bij hen aanleunt en die nu plotseling op ra dio en teevee gekonfron- teerd worden met een, vol gens ons, objektieve be richtgeving». Willockx acht de uitlatingen van CVP- jongeren als zou de kloof tussen de BRT-hiërarchie en de BRT-journalistiek een oplossing moeten vin den in een machtsaanwen ding vanuit de BRT-hiër- archie zeer verregaand en gevaarlijk. Over het BRT-monopolie en de invoering van rekla- me als financiëring van een eventuele derde net, stelt Miet Smet nog het volgen de: «Er zijn twee vormen van financiering; enerzijds de taksen en anderzijds de reklame. Wij hebben tot nogtoe geen reklame. Ik ben er nochtans voorstan der van dat ze er komt. Momenteel gaat jaarlijks 1,2 miljard vanuit België naar de RTL, dus... Als er uitsluitsel kan gegeven worden over deze financie ring, mét beveiliging van de informatieopdracht van de nationale omroep, dan denk ik dat er ook over andere zaken kan gepraat worden. Maar de gemeen- schapsomroep blijft priori tair». Freddy Willockx stelt voor zijn partij dat zij tégenstan- der is van kommerciëie televizie. Maar ook hij ziet hoe de reklame via de ka bel ongehinderd de huiska mer binnenkomt, beseft dat knippen vrij onvriende lijk overkomt en bovendien veel geld kost en ziet ook in dat RTL erop geslepen is de hele markt naar zich toe te trekken. Op basis van een vorig jaar reeds door de regering goedgekeurd wetsontwerp, bereidt men nu binnen de SP een wets voorstel voor betreffende de selektieve, geïsoleerde en tijdsgebonden invoering van etherreklame via het eerste BRT-televizienet. Het SP-kamerlid is verder van oordeel dat men de invoering van etherreklame niet los kan zien van de verliezen die hierdoor aan de dagbladpers zullen wor den toegebracht. «Wij me nen dat op een zeer precie ze manier moet worden be rekend in welke mate die verliezen een realiteit zijn, zodat deze derving van in komsten via een speciaal fonds kan worden gekom- pen'seerd. Het is de hoogste tijd dat de diskussie over de etherreklame omgezet wordt in konkrete wetge vende teksten», aldus nog Willockx. Leo DE BOCK Vorige week liep in de Sint-Niklase stadsfeestzalen de tweede Wase Boekenbeurs, georganizeerd door de Culturele Centrale van het ABVV. Een geslaagde boekenbeurs, méér dan zij dat vorig jaar was, rijker en dus ook eerlijker. Vooral de centrales zelf hebben enkele boeiende stands verzorgd. Uit de heleboel nevenaktiviteiten lichten wij het debat van zaterdag 18 december jl. rond de vraag: haalt de krant het jaar 2000? Voortaan zal in een nieuwe rubriek de werkgroep van de jeugdraad van Lokeren informatie verschaffen en de mensen regelmatig op de hoogte houden van de werk zaamheden van de jeugdraad. Tot nu toe was de jeugd raad een zogenaamde «ge sloten» jeugdraad. In zo'n jeugdraad hebben alleen de aangesloten jeugdvereni gingen recht om aanwezig ie zijn en te stemmen op de vergaderingen. De huidige dgemene vergadering ech ter besliste de statuten te ijzigen om de jeugdraad :>pen» te maken. Zo zou i dereen tussen 18 en 35 ar op de algemene verga- i eringen van de jeugdraad mnen aanwezig zijn en eebeslissen. Dit voorstel <n nieuwe statuten werd >orgelegd aan het Kollege :n Burgemeester en Sche llenen. De jeugdraad heeft ook een aantal werkgroe pen opgericht. Deze werk- #oepen houden zich met bepaalde tema's bezig om deze uit te werken. Zo zijn er de werkgroepen «En quête voor jongeren tussen 17 en 25 jaar, verkeer en vandalisme», dit in samen werking met de gezinsraad. «Speelgoedaktie en kind vriendelijke wijken», in sa menwerking met de Speel pleinwerking. «Jeugddienst en Werkloosheid», in sa menwerking met het werk- loosheidskomitee. En ten slotte de werkgroep «Infor matie». Iets meer over deze laatste werkgroep: de taak van de werkgroep informa tie bestaat erin de Gemeen teraad en het Schepenkol lege zo goed mogelijk te volgen, dit in nauwe sa menwerking met de sche pen voor de jeugd. De ver zamelde informatie wordt dan doorgespeeld naar de algemene vergadering. Hieruit kunnen adviezen of akties voortvloeien. De mensen van Lokeren zullen er meer over horen: regel matig zal in de maandka- lender verslag gegeven worden over de werkzaam heden. Wie geïnteresseerd is in de jeugdraad of in een van de werkgroepen, kan kontakt opnemen met de voorzitter van de jeugdraad: Werner Hillaert, Daknamdorp 10, te Lokeren (tel. 091/ 48.37.20) of met het sekre- tariaat dat gelegen is in de Torenstraat 1, te Lokeren (tel. 091/48.28.05). (jvl) Er is de laatste tijd n.a.v. het vogr de geschreven pers erg belangrijke rekla- mevraagstuk al heel wat te doen geweest over de gulzi ge maar inmiddels voorlo pig gedwarsboomde RTL, het monopolie van de B.R.T., over niet openbare televizie, over een eventue le uitgeversomroep. En verder zijn er bedreigende fenomenen als teletekst en, vooral, viewdata, een kom- binatie waarbij een kompu- ter, om informatie ge vraagd via de telefoon, zijn respons sorteert op een televiziescherm. Zullen de kranten, na hun enorme in vesteringen in moderne technieken, nog voldoende strijdbaar zijn. nog vol doende inventief ook om het multipele en goed toegeruste offensief zó te doorstaan dat zij er niet zélf aan ten ondergaan? Een belangwekkende pro blematiek voor een panel dat dit, deels toch, minder was. In dit panel Walter Cabus van Het Volk, Omer Grawet van Het Laatste Nieuws, Bob Van De Voorde van De Morgen, de tien minuten vóór de aan vang van het debat onder de arm genomen Wim Per soon van Gazet van Ant werpen en ene Hubert Wilssens (wie???) van Het Vrije Waasland. Louis Meerts van Gazet van Ant werpen en Wouter Vloe- bergh van De Voorpost wa ren, om ernstige persoon lijke redenen, niet aanwe zig. Mare Hollanders, kor- respondent van het agent schap Belga, was de goed gedokumenteerde mode rator. Naar kijktijdperk? Verliest de krant aan waar de, aan impakt? Geenszins, meent Walter Cabus. In tegendeel zelfs. Vroeger maakte men over een voet balwedstrijd een verslag, nu een recensie, een kom- mentaar bij die wedstrijd. De televizie heeft de krant gedwongen tot deze inhou delijke verschuiving, die meteen een hele kwaliteits verbetering voor gevolg had. Volgens Cabus heeft de geschreven pers geen echt onafwendbare rede nen om bevreesd te zijn voor de toekomst. Adver teerders knijpen inderdaad de beurs toe, maar het ligt bij de uitgever om de min der gunstige konsekwenties hiervan te ondervangen: «Ziet een uitgever zich als een handelaar in bedrukt papier, ja, dan is de kans op een gunstige toekomst natuurlijk klein. Hij zal on getwijfeld een betere beurt maken als hij zichzelf ziet als een manager in de infor- matiebusiness». Tracht men nu dan, meer dan vroeger misschien, de aan dacht van de lezer gaande te houden met een steeds groter aanbod faits divers? De ontspanningstoer op of, anders nog, de politiek ont eigend ten voordele van het Assisenhof? Omer Grawet tekent verzet aan tegen de ze vooropstelling. Welk een evolutie heeft de poli tieke berichtgeving sinds de jaren '50 niet doorge maakt? Opdrachten naar het buitenland aren toen nog dankbare uitzonderin gen, vandaag zijn ze dat helemèèl niet meer. Dat moet toch de lezer ten goe de komen? Faits divers van de andere kant, zijn voor het voortbestaan van een krant zeer belangrijk, vindt Grawet. Gelukkig maar dat de televizie zich wat dat betreft nog op de vlakte houdt. Een aanpak zoals die van de BBC, dèt zou pas konkurrentie zijn. Advertentie en ideologie Aktiegroepen, firma's ko pen ruimte, krantenruimte om ideeën aan de man te brengen. Als het van de kranten afhangt liefst zo veel mogelijk, want zij heb ben het geld nodig om zich zelf in stand te houden. Heren panelleden, is dit niet een ietwat gevaarlijke trend, vraagt Mare Hollan ders. Gevaarlijk omwille van de steeds groeiende af hankelijkheid, meent Bob Van De Voorde. Adver- Vijftig jaar labeuren, tien jaar geduld oefenen Sint-Pauwels. De morgen na de voorstelling van zijn boek zit ik tussen portretten en piano wat te babbelen met Werner Van Mele. Het verkeer dreunt voorbij in de Potterstraat, een wegversmal ling eigenlijk van de baan Sint-Niklaas-Hulst. De Dries (die gereneweerd volgens Van Mele) is vlak bij, we zitten omzeggens in de schaduw van de Roomanmolen én van de plek waar de Wildeman stond, eertijds hoeve en nadien café. Sint-Pauwels, met dat (Clap)dorp is de ereschooldi- rekteur vergroeid. Werd er op 9 juni 1899 geboren, woont nog immer op hetzelfde adres als zestig jaar geleden. Van Mele liep school in de Gentstraat en ging er nadien zélf les geven, werd bestuurder tenslotte. Werd aktief in een handvol verenigingen, ként Sint-Pauwels op zijn duimpje. Zestig jaar geleden Op 1 september 1918 trad Werner als onderwijzer in dienst bij de gemeenteschool. Veertig jaar min één maand zou hij schoolmeester blijven, steeds in de Gentstraat bij de jongens. Zes volwaardige klassen omvatte de onderwijsinstelling, een dui zendtal kinderen heeft hij met krijt en wijsheid begeleid. In 1940 werd hij direkteur. De Gentstraat-school, hooguit een paar pasjes lopen vanop de hof an Van Mele. Ze verhuisde nè Van Meles termijn naar de Zandstraat (de grote baan), want het oude pand werd bouwvallig. Nu is het schooltje opgedoekt. Ook die teloorgang van het lokale schoolgaan is plaatselijke geschiedenis. Werner Van Mele uit Sint-Pauwels: tien jaar later dan gepland is zijn boek toch klaar geraakt.(dw) Nadat Werner Van Mele z'n onderwijzersdiploma (in Sint-Niklaas) had behaald begon hij de geschie denis van zijn dorp uit te pluizen. Van in het begin der twintiger jaren tot zowat 1973. Een halve eeuw neuzen in parochierekeningen, bibliotheken, ver geelde dokumenten. 1973, in dat jaar was zijn werk voltooid, vond hij. Maar we zijn nu bijna 1983 en Van Mele is al 83 jaar... eindelijk is de geschiedenis van Sint-Pauwels in boekvorm verschenen. Aanvankelijk wou hij het boek in eigen beheer uitgeven. Zag wat op tegen de kosten, weifelde. Kwam dan in kontakt met de uitgeverij Danthe uit Sint-Niklaas. Herhaaldelijk ging zoon Willy, die bediende is bij de gemeente Sint-Gillis (de koepel gemeente van Sint-Pauwels) met die uitgever pra ten. 'k Heb met Danthe veel jaren verspild», zegt Van Mele. Uiteindelijk werd dan toch maar beslo ten, het boek in eigen beheer uit te geven. Wat betekent dat hij zélf voor de drukkosten (die lopen in de honderdduizenden) zou instaan, de baten zouden vanzelfsprekend óók voor hem zijn. Op 19 december, zondag jl. dus, werd «Mijn dorp» voor gesteld in het voormalige gemeentehuis van Sint- Pauwels. Een fraai boek, want gedrukt bij Duerinck in Kloosterzande en gebonden bij Scheerders in Sint- Niklaas. Hoe goed het is, hoe volledig ook, moet ik nog ervaren, ik heb het vooralsnog enkel maar mogen vasthouden. De dorpelingen van Sint-Pau wels lijken er alvast véél interesse voor te hebben, want toen ik maandagmorgen met Van Mele te babbelen zat kwam men een paar keer aanbellen en zich een boek aanschaffen. De woelige komst van de kalvinisten naar Sint- Pauwels in 1579, de Boerekrijg, de pastoors, mon seigneur Alfons Bermijn natuurlijk, u vindt dat allemaal in dit 188 pagina's tellende werk dat met tientallen illustraties werd versierd, in gewone uit gave 800 en in luxe-editie 1.200 frank kost. Het fotomateriaal is van Florent De Vijlder uit Sint- Pauwels, Willy Van Mele, één der zoons van de gepensioneerde schoolbestuurder, hielp veel bij de samenstelling. Zijn Sint-Pauwels Werner Van Mele is een héél kwieke tachtiger. Zijn vrouw, de al even kwieke Rachel De Maesschalck, heeft liefst twaalf kinderen ter wereld gebracht. Die zijn uitgezwermd naar Sint-Niklaas, Kieldrecht, Brussel, Aalst, Knokke, enz. 35 kleinkinderen en 6 achterkleinkinderen hebben Werner en Rachel, als die troep bijeenkomt moet een zaal in Sint-Niklaas, "Het Centrum bijvoorbeeld, worden afgehuurd voor een feestje. De ereschooldirekteur hielp in 1925 de Bond van Grote en Jonge Gezinnen stichten, was aktief bij het Werk van de Akker, werd schatbewaarder van de plaatselijke fanfare Sint-Cecilia en stichtte de Kristelijke Bond van Gepensioneerden in Sint- Pauwels. Die KBG telt een vierhonderdtal leden, aktieve, ook vaak reislustige gepensioneerden. Als al die bejaarden, betrokkenen bij verenigingen waarvan Van Mele aan de wieg stond, al die voormalige leerlingen van hem ook een boek van de vinnige onderwijsman uit Sint-Pauwels willen ko pen scheurt Werner er misschien zijn broek niet aan. Potterstraat 13, Sint-Pauwels, daar kan je «Mijn Dorp» bestellen Wouter VLOEBERGH t>0 rgee »r d< ider ;do< rdc-i ir m gen n ei ooi gadi verb dr kon ïwe :nw iwe ::ic Inge pen ne i :r h eek»: I. 2 t in per tenties zijn noozakelijk om voeren, vertelt Walter Ca- te overleven en dat maakt bus, is gebleken dat hoe het een linkse krant, die dichter het nieuws bij de voor het advertentieme- mensen staat, hoe belang- dium uit zich een ideologi- rijker zij het vinden. Dus... sche afkeer gevoelt, wel bijzonder moeilijk. Een Reklame kleine krant (De Morgen Ontsnappen aan etherre- haalt een oplage van onge- klame is nog een onmoge- veer 55.000 exemplaren, lijkheid, profeteert Omer n.v.d.r.) heeft zo al weinig Grawet. De reklame zal er inkomsten en ondervindt of komen, hoe dan ook. Maar té veel problemen wanneer hoe? Ekonomisten hebben zij zelf advertenties tracht besloten dat er in Vlaande- te werven, of een grote af- ren maar plaats is voor één hankelijkheid wanneer zij kommerciëie zender, hiervoor aangesloten is bij Wordt dat de BRT? Is de een groepering als de Bel- eis van die omroep om, gische Dagbladunie. Zelfs «-zoja, het nettobedrag aan in het laatste geval is haar kijk- en luistergeld hele- deel van de advertentie- maal toegewezen te krijgen koek vaak nog te klein om haalbaar? Kunnen de uit- de financiële balans in de gevers in dit geval nog ver- juiste richting te laten goed worden voor hun ver hellen. lies aan advertentiegelden? En wat met advertenties Maakt het voorstel Verhof- die in strijd zijn met de stadt om het tweede televi- ideologie van het blad? zienet vanaf 1985 in handen Hoe reageert de lezer van van zendgemachtigde vere een blad dat geacht wordt nigingen te geven, een zich antimilitaristisch op te kans? Of beginnen de uit stellen op een advertentie gevers toch zélf met een in datzelfde blad van het televizieomroep? Ze zullen ministerie van landsverde- dan samen rond de tafel diging? Furieus natuurlijk, moeten gaan zitten en er- En toch is het gezond dat voor zorgen dat ze de eer de redaktie zich niet teveel sten zijn. Het zou bijna een bemoeit met de adverten- mirakel zijn, vindt Omer tiepolitiek van het bedrijf, Grawet; het is zo goed als da's meer een aangelegen- zeker dat ze de boot zullen heid van de direktie, meent missen. Bovendien, en dat Bob Van De Voorde. weten wij van Walter Ca- Haalt de krant het jaar bus, stelt het rapport Dar- 2000? Vertrouwen en voor- denne dat een kommercieel zichtige wanhoop dus, net via de kabel wel haal- maar mocht het heten baar is, maar dat dit initia- 'Haalt het regionale week- tief enkel de ontzaglijke blad het jaar 2000?', dan verliezen zou dekken. Het zou wellicht het tweede is verder o.m. behoorlijk sentiment prevaleren. Ten ondenkbaar dat de uitge- eerste blijven die weekbla- vers al het werk nodig voor den, in tegenstelling tot de zo'n omroep voor eigen re- dagbladen, nog altijd volle- kening zouden nemen. En dig verstoken van over- programmamakers, als die heidssteun en ten tweede dan al te vinden zijn, moet beginnen ook de dagbladen je ook betalen. Een door- ernstig werk te maken van braak van de op een hun regionale berichtge- Vlaams publiek gerichte ving. Uit een onderzoek RTL-International rekla- dat wij hebben laten uit- meomroep echter, zou ex pliciet kwalijke gevolgen hebben voor de BRT, de hele grafische nijverheid en bijgevolg voor de Belgische werkgelegenheidssituatie Over een mogelijk samen gaan van de Vlaamse Uitge- versmaatschapij (die De Standaardbladen uitgeeft, de Kredietbank en Agfa- Gevaert als duitenschieters achter zich heeft staan en al eerder de intentie te ken nen gaf met een TVU, een Televizie van Vlaamse Uit gevers, te willen beginnen) met RTL heeft men het tijdens het debat niet gehad. Het is nog loeren naar el kaar nu, besprekingen voe ren en afwachten misschien, maar lang kan het niet meer duren voor één (of en, van de gladiatoren uit media-arena, aangevu door de belofte van ki mercieel sukses, de zal (kunnen) doorhaki En die beslissing zal bi lend zijn voor de onmid, lijke toekomst van het tenbestand in Vlaandei Teletekst en Viewdata, klinkt veelbelovend, n het zijn media die hun berteit nog doormoeten het zal mijns inziens een tijdje aanlopen vooi een direkte bedreiging len betekenen voor krant, die zich intussen kan voorbereiden op aangepaste konkurrentie Leo DE BO pre V inoi |m e lro< lw; an Wi •kt nwc D ruik nins and Is ni kif" om< loi te ;t d *jouw <Oi oo B< void :ijn P' ner kui !Ci: Mijl tlari zijn die jllen Het tweemaandelijks ondernemingsblad «Ondeiweü ons» uitgegeven door Intercom distributie Nood p wijdt onder de titel «Intercom die doet zijn ronde ii j ZÉ de stad van Dendermonde», een boeiende en voora 5 m fraai geïllustreerde bijdrage van liefst 20 pagina's aai de stad van het Ros Beiaard. Het is trouwens het fier bereden door de vier Heemskindern dat d hoof ding van deze bijdrage siert. De auteur van dezi^ bijdrage is Marcel Joly die Dendermonde de jazz stad bij uitstek noemt, een stad met vele historisch toeristische bezienswaardigheden, kortom een stat met een brok geschiedenis. Vervolgens neemt hij t' lezer mee op een toeristische trip doorheen Denderi monde centrum en de deelgemeenten. Prachtigm vierkleurenfoto's van het stadhuis, de abdij, héT museum, het begijnhof, het Justitiepaleis sieren dezM bijdrage die natuurlijk uitgebreid blijft stilstaan bij d I ongerepte schoonheid van Vlassenbroek en Mespela re, bij de prachtige Onze Lieve Vrouw Kerk in ht centrum van de stad, de abdij van Zwijveke en d vele andere bezienswaardigheden. Tussen dit allefa v door loopt de draad van de roemrijke geschiedeni K> tv van de oude stad, worden de namen van de meei05: bekende heersers, koningen, graven en despoten u *re1, onze geschiedenis weer opgeroepen en wordt de leze vc ertoe aangezet deze unieke stad om lief te hebben t JJ®- gaan bezoeken. «Doe zoals het Ros Beiaard, doe in imp, ronde in de stad van Dendermonde. Het loont dr»ntv, moeite» zo besluit Marcel Joly zijn bijdrage. En /i 06 c heeft daarmee overschot van gelijk. stai ,V.:H jdW

De Voorpost | 1982 | | pagina 20