1 p Laat Sinterklaas- en vroeg kerstgeschenk van Garot Sportkring Sint-Niklaas zet opmars verder Zeer realistisch Eendracht Aktueel De nationale ploeg of... de triomf van de Belgische 'buitenlanders' «Wanneer krijgt de jeugd haar kans?> Voetbalkalender Zondag 26 december 1982 Uitslagen voetbal Hugo Aerts Georges Heylens: «We kunnen weer wat ruimer ademen» 30 - 24.12.1982 - De Voorpost 1e Nationale VOETBAL Gniilo Ferket (SK Beveren) naar Algerië Guido Ferket. vorig seizoen nog trainer naast Ur- bain Braems maar met de terugkeer van Rik Pauwels naar Freethiel als jeugdkoördinator bij Beveren aan het werk. vertrok vorige week naar Algerië. De Waaslander, hij woont precies halfweg Beveren- Lokeren, was vroeger bij een Algerijnse eersteklasser aan het werk en toen Algerië zich voor de Mundial in Spanje plaatste, was er een ogenblik sprake van dat Ferket de nationale ploeg zou gaan leiden. Dat werd tenslotte niets. Nu trekt Ferket naar eersteklasser Jijel waar hij enkele weken de trainingen zal leiden. Hij gaat er ook opnieuw met de nationale coach van Algerië praten en hoopt ook een wedstrijd van de Algerijnse nationale ploeg tegen Beveren te organi seren. Het ligt niet in de bedoeling van Ferket om voor langere tijd in Algerië aan het werk te kunnen. Zijn taak als jeugdkoördinator van Beveren - aanvanke lijk leek Ferket het als een degradatie te beschou wen - vindt hij nu bijzonder belangrijk. De jeugd doet het overigens heel goed. De reserven staan op kop, met vijf punten voorsprong op Anderlecht, en de Uefa- junioren staan tweede op een puntje van leider Lokeren. En, zo vindt Ferket: «Te weinig jongeren krijgen een kans in het eerste elftal. Christiaens en Maes bijvoorbeeld spelen bij de invallers week na week de pannen van het dak. Voor wanneer hun intrede in het eerste elftal?» Beveren-Senring 3-3 Eei In de 89ste minuut stond SK Beveren nog aan de leiding in het treffen met Seraing. De Luikenaars, die verrassend in de eerste helft tweemaal op voorsprong waren gekomen, gingen geweldig te keer om toch nog met een verdiend gelijkspel naar huis te kunnen trekken. In die slotminuut kreeg Lakner de bal aardig toegespeeld. De Luikse inval ler kopte een derde doelpunt voorbij een vertwijfeld duikelende De Wilde. Vierduizend Waaslanders mochten ontgoocheld naar huis. ®arot op twee punten voor SK Be- Iedereen uit het Waas- veren in zijn laatste wed- landse huishouden rekende strijd van de heenronde. 2' Nationale Het gaat de ploeg van trainer Noliet zeer zeker goed voor de wind in deze periode, want ook zaterdag slaagden de geel-blauwen erin om de volle inzet op te strijken in hun uitwedstrijd tegen Berchem. Dat betekent ook dat in de afgelopen zes matchen die inmiddels onder de nieuwe trainer werden afge werkt, slechts één punt verloren ging. Zaterdagavond leek het op Nolletploeg. Het was wel het Rooi wel dat Sportkring verwonderlijk dat een boni voor eigen volk speelde, Van twee doelpunten op en- want bij de nauwelijks 1500 kele minuten tijd werd afge- toeschouwers was het groot- staan. De verklaring van ste deel afkomstig uit Sint- trainer Noliet is duidelijk: Niklaas. De Klaaskens be- «Het eerste doelpunt werd Beveren-Seraing 3-3. Het derde doelpunt van Beveren bracht even euforie (dw) Beveren-Seraing 3-3. Albert neemt het niet dat Cremasco hem unfair van de bal heeft gehouden en wil zowaar op de vuist gaan... (dw) heersten immers de wed strijd op overduidelijke wij ze met in de hoofdrol ouder domsdeken Swat Janssens. op een presenteerblaadje die Berchemaanvaller aangeboden omdat Ton Van Eenennaam die tot dan toe Daarmee zou geelblauw toch nog aan de gewenste twintig punten komen èn bleef de aansluiting met de top. De Waaslanders zijn er echter weer niet in geslaagd om de volle inzet te bemach tigen. In de eerste helft kwam de thuisploeg zelfs tweemaal op achterstand. Tweemaal was het Garot die voor een laat Sinter klaasgeschenk zorgde. Eerst ging hij in de fout tegen Luyckx die daarop rond de twintigste minuut alleen naar De Wilde toekon en de jonge doelman het nakijken gaf. Tot dan had Seraing zeer voorzichtig gespeeld en het was Beveren dat via Creve en Albert een paar halve kansen had gekregen. Na het Luiks doelpunt rea geerde Beveren vinniger en vier minuten later stond het scorebord weer in even wicht nadat Jaspers een vrij schop van Schönberger via het been van een bezoeker tegen de netten knalde. Freethiel herademde. Maar Garot bleek óók zijn kerstge schenk aan Seraing te wil len aanbieden. Toen Obli- tas rond het halfuur het strafschopgebied binnen drong werd hij daar door Garot hard onderuit ge haald. Gorez zette de straf schop om: 1-2, en Seraing kon nog verder in zijn schelp kruipen. Beveren sloeg in de kortste tijd weer terug. Nu langs Kusto die fijn tot bij Albert bracht. Er win scoorde met de buitenkant van de voet zijn twaalfde seizoen treffer. Hij blijft ermee op de eerste plaats in de topsco rerstand. Veel meer was er in de eerste helft niet meer te beleven. Behalve het feit dat Peter Creve hard tegen de kuit werd getrapt. Tij dens de pauze werd hij ver zorgd. De klubarts oordeel de dat de open wonde vlak bij de achillespees verder spelen onmogelijk maakte. Schoofs Na de rust verscheen dan ook Ronny Martens in de ploeg. Met Patrick Schoofs, al in de wedstrijd tegen Honved Boedapest bij de uit blinkers genoemd, speelde Ronny een goede partij. Be veren ging in die tweede helft trouwens steeds maar beter spelen. Albert en Jas pers kwamen dicht bij een doelpunt maar men moest nog tot de 71ste minuut wachten alvorens Beveren in deze wedstrijd eindelijk op voorsprong kwam. Het doelpunt werd door Schoofs zelf hard voorbij Kerremans getrapt. De twee punten zouden dus toch op Freethiel blijven. Seraing legde zich echter niet bij de beslissing neer. De Luikenaars toon den in het slotkwartier dat ze ook aanvallend aardig uit de voeten kunnen. De Wilde kreeg werk en Garot, die dus eerst zo kwistig met ca deaus had omgesprongen, moest zelfs een bal van de lijn weghalen. En dan de Micf slotminuut. Met het kopbal^^ doelpunt van Lakner kreeg Seraing dan toch nog waar voor het negentig minuteimw lang had gevochten. Een ge- lijkspel waarmee traine»— Braems echt niet tevredew was. «Jammer dat Bevereir* zich moeilijk kan kcncentre- ren tot het einde». Sen Hugo Aert^00* Swat demonstreerde eens te nog geen enkele bal had meer zijn prima doorzicht en moeten pakken, volledig liep zijn jongere tegenstre- naast het leder zat. Over de vers meermaals als lucht gelijkstelier kunnen we lang voorbij. Het was overigens uitweiden, maar als ik u zeg op een knappe voorzet van dat zelfs de Berchemdirigen- de Lierenaar dat Jan Simoen ten om die penalty lachten in de zevende minuut de dan wordt het wel duidelijk, skore reeds in beweging kon Op dat moment hebben mijn stellen met een kopstoot. Op jongens zich van hun beste het kwartier, wanneer hij kant laten zien, in het mid- nogmaals doorheen de denveld werd heel wat rust thuisverdediging slalomde, gebracht door «ouwe» Swat schoot Swat bij verrassing Janssens en de duidelijk in in. Hierbij werd hij welis- forme verkerende Bevers, waar geholpen door de ste- Doelpunten konden dan ook vige meewind, maar goed. niet lang uitblijven en die De Berchemformatie stond kwamen er ook langs Si er aangeslagen bij en de moen en Van den Hende.» gasten namen wat gas in de rust was Fred Truyens, Leaven - E. Aalst 1-3 Eendracht Aalst sloot de eerste periode van het kampioenschap '82-'83 af met een klinkende 1-3 uitzege op Leuven. Als je ons nu vraagt of Eendracht in de universiteitsstad een fameuze partij weggaf, dan zeggen we radikaal «neen». Maar, Eendracht wist uit weinige kansen het maximum doelpunten te puren. We zagen derhalve een zeer realistisch Een dracht aan het werk. Vooral verdedigend kwam Een dracht sterk uit de verf. □amen terug. Naar het einde van vijfen veertig minuten toe, kwa- duidelijk op zoek naar de goeie konditie, vervangen door Erik Lacroix. Erik he men de mannen van trainer krachtigde bij deze duidelijk Peeters eindelijk gevaarlijk zijn kandidatuur voor een opzetten en was het zelfs al basisplaats na een langdu- raak bij de allereerste po- rige kwetsuur. Neem daar ging: Van der Ham nam een n0g bij dat ook Verhoosel. hoekschop goed op de slof Van Abbeny en waarschijn- en keeper Van Eenennaam Hjjc Mark Laroy voor de vol was verslagen. In de begin- gende matchen beschikbar minuten van de tweede helft zullen zijn, dan ligt de vraag meende ook scheidsrechter voor de samenstelling van De Zutter zijn bijdrage tot het elftal voor de hand. Leon het spektakel te moeten NoUet neemt dat echter la- doen. Bij een te verwaarlo- koniek op: «Deze gezonde duwtje van Noë tegen Eisen, wees de man in het zwart immers tot ieders ver bazing naar de stip. Meteen voor Van den Ham de kans om gelijk te stellen. De Waaslanders raakten hierdoor eventjes uit kadcms rivaliteit kan de sterkte van mijn elftal alleen maar ten goede komen». Hij weet im mers ook dat de volgende kompetitiewedstrijd thuis tegen K.V. Mechelen een prestigeslag zal worden met een leidersplaats in de maar werden alweer door tweede periode als inzet, hun prima middenveld met D(J, ,taat ,6 Janssens en zeke, ook Be- janUari geprogtammeerd. vers in goede doen, opge- pept. Op het uur raakte Sportkring dan weer aan de leiding wanneer Swat Jans sens bewonderenswaar dig zaterdag zich weer vrijspeelde en Simoen de kans gaf een tweede kop doelpunt aan te tekenen. Nog was de vroegere Lier- sespeler niet tevreden, want even later ging hij weer aan het goochelen en joeg nu Van den Hende met sukses in de vuurlijn. Dit alles was voor direkte tegenstander Jos Van Pelt waarschijnlijk te veel en dat werkte ook een uitsluiting voor de vroe gere Beerschotter in de hand na een zware overtreding op Janssens. Eventjes kwamen de Berchemnaars nog terug door een opportunistische bevlieging van de overigens onzichtbare Postuma, maar verder kwamen de geel- blauwen niet meer in ge vaar en was het enkel aan een formidabele misser van Simoen te wijten dat de sko re niet meer werd gewijzigd. Deze zoveelste overwinning in het lopende seizoen was beslist geen makkie voor de Een klaarkijkende De San- ghere en een sterk wroeten de Van Kemseke waren deze keer de steunpilaren van de Eendrachtdefensie. Maar ook Horvat bewees, on danks zijn 36 lentes, nog maar eens tot de beste doel mannen van tweede natio nale te behoren. Bij een 1-1 stand wist hij met een magi strale redding Leuven van een tweede treffer te hou den. «Dat was mijn inziens het kruciale moment», aldus voorzitter Daeleman na de wedstrijd. «Onmiddellijk na de fabelachtige tussen komst van Horvat wisten we een tweede keer te scoren en vanaf dat ogenblik ben ik de zaken rustiger gaan be kijken. Trouwens na die 1-2 stand konden we ons wapen van de counter nog sterker gaan hanteren om tenslotte nog een riante 1-3 eindzege op het scorebord te bren gen». Speelde Aalst achteraan prima dan mag ook het mid denveld een gedeelte van de winst op zich nemen. Al hoewel De Bolle die mo menteel dan toch wordt be schouwd als de motor van Eendracht wegens een strafzondag op het appél ontbrak, hebben Limpens, Sergeant en Groenendijck zich sterk ingespannen als schokbrekers tegen de Leu vense storm. Vooral Hansje Groenendijck, die we nu niet als een groot speler gaan bestempelen, holde 1* nationale Lierse - SC Lokeren 1 -0 Beveren - Seraing 3-3 2* nationale Berchem-St.-Niklaas 3-4 Stade Leuven - E. Aalst 1-3 3* nationale E. Zele - RC Jet 0-0 SK Roeselare - Jong Lede 3-1 le provinciale Borsbeke - Lokerse (Okladnicoff) Brakel - SK Lebbeke (Van den Berghe) Latem - Dendermonde (Vermassen 2e provinciale A Adegem - Temse (Eeckeman) Ertvelde - Sint-Pauwels (Segers) Waarschoot - Kemzeke (Lievens) Robur - SK Maldegem (De Meyer) St. Gillis-Waas - Destelbergen (Staes) H. Vrasene - Ol. Gent (Burm) Melsele - Gandasparta (De Clippeleer) 2e provinciale B Zultse - Oudegem (Mas) Nederename - E. Meldert (Bral) St. Denderleeuw - Buggen hout (Devis- scher) Wieze - Appelterre (Van Imschoot) Pollare - St. Gillis-Dendermonde (Van Exterghem) 3e provinciale C Moerbeke - Etikhove (Loeman) Ede - Bambrugge (Weytens) Oudenhove - Herzele (Speleers) Burst - Nieuwerkerken (Vereeken) Terjoden - Kersken (Matthijssens) 3e provinciale D Stekene Sp. - Excelsior (De Wispelaere) Boonwijk - Schellebelle (Van Cauwen- berghe) SK Grembergen - Baasrode (Van Hoey) W. Moorsel - Berlare (Anné) Haasdonk - Herdersem (Van Droogen- broeck) Sombeke - Bazel (Van Haver) TK Meldert - SK Aalst (Balthazar) Heikant - Kallo (Van der Haegen) 4e provinciale C Kalken - SK Lokeren (Heerwegh) SK Overmere - Zaffelare (Teugels) Heusden - Val. Overmere (Van Gasse) 4e provinciale G E. Houtem - Serskamp (Hertveldt) Ol. Wetteren - Mere (Van Haelter) Erondegem - Erpe (Wauters) 4e provinciale H Schoonaarde - Appels (Heirman) Lutterzele - Doggen (Galle) R. Lebbeke - S. Moorsel (De Wolf) Opdorp - Gijzegem (Van Damme) Opstal - Erembodegem (Van Goethem) Baardegem - Hofstade (Demesmaeker) zich de ziel uit het lijf om de Leuvense aanvallers op te vangen. Dat was labeur- werk van het zuiverste ka raat en meteen wist de Ne derlander weer enkele har ten meer te veroveren tus sen het Aalsters supporters- publiek. In ieder geval boekte Eendracht de jongste weken een «zes op zes». Een verrassend gunstig resul taat na de drie opeenvol gende nederlagen tegen VK Mechelen. Diest en Hasselt. Gesmeerd loopt het nog niet. Klassevoetbal blijft nog achterwege. De inzet is echter totaal en dat is der halve op het ogenblik Een- drachts sterkste wapen. On middellijk na de wedstrijd op Leuven vertrok Georges Hey lens op winterverlof. De Brusselaar wil even uitbla zen van de stress en tevens Bevordering VW Hamme - FC Liedeker- ke 1-0 1* provinciale Lokerse - Berlare 1 -1 SK Lebbeke - Latem 4-2 Dendermonde - Rac. Gent 2-0 2* provinciale A Temse - Waarschoot 3-2 St.-Pauwels - Robur 1-0 Kemzeke - FC Oostakker 0-0 SK Maldegem - St.-Gillis- W. 0-1 Evergem - H. Vrasene 1-4 FC Destelbergen - Melsele 1-5 Adegem - KV Ertvelde 2-1 4* provinciale C Azalea Eksaarde 2-1 Val. Overmere - SK Kal ken 1-2 HO Kalken SK Overmere 1 -3 4* provinciale G Serskamp Kwatrecht Mere - Erondegem Edixvelde - Erpe 4* provinciale H Wichelen - Lutterzele Appels - Iddergem Doggen - Rp. Lebbeke Welle - Opdorp Stade Leuven - E. Aalst 1-3. Hopelijk kunnen de jonge ren bewijzen dat ze hun plaats in de eerste ploeg waard zijn: Muylaert (per) de gelegenheid grijpen om in alle rust de bekerwed strijd tegen SK Beveren voor te bereiden. De voorverkoop voor dit"evenement verloopt uitstekend. Men verwacht in het P. Cornelisstadion op 9 januari a.s. een «vol huis». (abl) S. Moorsel - Opstal 0-7 Gijzegem Baardegem 6-0 Erembodegem - Hofstade 0-1 4* provinciale I Gerda - Moerbeke 0-1 WB St.-Niklaas Verre- broek 2-1 Waasmunster - Tielrode 0-1 Hoogeinde Kieldrecht N.M. 1-1 6-1 0-1 5.-0 0-0 2-2 1-3 1-1 1-1 1-0 Sinaai - Kruibeke Klinge KI. L. Vrasene Meerdonk - Str. Stekene 6-1 2' provinciale B Oudegem - Wennik E. Meldert - St. Dender leeuw 0-1 Buggenhout - Rac. Wette ren 0-3 Wieze - Pollare 3-2 St.-Gillis-D'. - St. L. Hou tem 1-2 3* provinciale C Bambrugge - Heldergem 2-0 Herzele - Meerbeke 3-3 Eist - Burst 2-2 De Pinte - Terjoden 1-1 Nieuwerkerken - Kerksken 1-2 Moerbeke - Ede 1-2 Wind en regen konden de vreugde van de massa tijdens de interland België-Schotland niet temperen. Men kreeg trouwens zowat alles wat men van een voetbalwedstrijd mag ver wachten. Spanning en spektakel, een massa doelkansen en vijf doelpunten, twee ploegen die zich tot de laatste sekonde volledig gaven. En voor het thuiskamp kwam daar dan nog het heuglijke feit van de overwinning bij. Een overwinning die in de loop van de wedstrijd soms zeer veraf leek maar door de wilskracht en slagvaardigheid van de duivels toch nog werkelijkheid werd. Thijs weigerde na de wedstrijd uitblinkers te noemen maar iedereen die op de Heizei, of voor zijn tv-toestel het gebeuren volgde, noemde toch Jean-Marie Pfaff en Swat Van der Eist als uitschieters. De belangrijke EK-zege van de Rode Duivels tegen de Schotten was inderdaad in grote mate het werk van de twee «buitenlanders» in de ploeg. De Londenaar Swat Vander Eist scoorde twee keer en zorgde daarmee voor een opmer kelijke terugkeer in het nationaal elftal. Het was een verrassing. Tweeënhalf jaar was de Westham-speler geen vaste keuze meer bij de Rode Duivels. Nu lijkt hij ons weer onmisbaar. Onmisbaar blijft ook Jean-Marie Pfaff. Dankzij de strafschop van Gray. Goed, hard getrapt, maar door Beier Pfaff toch nog uit het doelvlak geranseld. Men moet het in München wel bij het rechte eind hebben wanneer men Pfaff als de beste Tormann poneert. Vander Eist en Pfaff, de buitenlanders. Zij zorgden in grote mate voor de overwinning. Maar het feit dat het in de Belgische ploeg aanvankelijk erg stroef ging mag ook op hun rekening geschreven worden. Pfaff zelf legde trouwens de vinger op die wonde toen hij verklaarde dat voor hem en voor Vander Eist de automatismen van de ploeg zeer vreemd waren. De «buitenlanders» willen er dus vroeger bij zijn. Eind maart gaan de Rode Duivels naar Leipzig. De wedstrijden tegen de DDR blijven zeer belangrijk. Thijs zal wellicht maar weinig aan de ploeg veranderen. Vander Eist en Pfaff zullen er zeker bij zijn. Trekken de buitenlanders ook dan de Rode Duivels over de streep? Jet jegd Jet kgci feru bg. lorri nog< pee nats fena< ast iless riek toort ■entc oep treec ledic aats :ijkei riek rouw Ing le ru ►ach retei ileek .ing fer Et Luc rad Ijn c lit er terk« en 1: rees fe ku Inks at 1 en n AVE rent ens linut »gen e lo ezoe rens en z >t l-l en. lonst aars ïzet. toeili laakl e St emei aar i ferme tevei feetbc londt feels en d< cht brré effen ieesti Mijn Ser h Georges Heylens was na de overwinning op Stade Leuven uiterst tevreden met het resultaat van zijn poulains. «Groots was onze vertoning niet en ik geef graag toe dat aan de rust Stade aan de winst had kunnen staan. We hebben in de eerste plaats onze overwinning te danken aan de puike tussenkomsten van onze doelman en omwille van het feit dat ons gelegenheid werd gegeven met countervoetbal uit te pakken. Positief voor ons is zeker dat we het maximum konden puren uit drie wedstrijden. Zes op zes, dat wil wat zeggen, als men weet dat we in november vier slechte partijen naast elkaar prezen- teerden. Door die drie opeenvolgende overwinningen hebben we onze positie op de ranglijst gevoelig kunnen verbeteren en meteen de basis gelegd om een betere terugronde aan te vatten. Het eerste belangrijke doel blijft de bekerwedstrijd tegen S.K. Beveren op zondag 9 januari a.s. Het Eendrachtteam zal speciaal voor dit treffen voorbe reid worden», aldus Georges Heylens (abl) «He ran; moe moe Die

De Voorpost | 1982 | | pagina 2