ÏC1LBER •KiED/Nl Spetterende eerste helft Toekomst ziet er somber uit voor Luc De Meersman Jeugd faalt Een puntje te weinig Moeilijker dan verwacht Uitreputatie blijft Suksesdraad heropgenomen? Het tij moet keren voor Eendracht St.-Gillis Zo wint men een trainer terug! Rudy Van Bossche ernstig ziek Badminton spelen in Aalst Waterpoloseizoen bijna van start VOETBAL De Voorpost - 24.12.1982 - 33 Maldegem - Sporting Sint-Gillis: 0-1 Het kan geen toeval meer zijn dat de ploeg van trainer Francois Daneel buitenshuis meer punten pakt dan in eigen omgeving. Daarvoor komen vooral de kalmere speel wijze en de meer afwachtende houding als duidelijke pluspunten naar voren. Zo ook in de alweer negende uitwedstrijd van de blauwwitten in Maldegem waar men ïn de aanvallende storm zowel letterlijk als figuurlijk in de eerste helft rustig opving en bijna nooit in gevaar kwam. r* Met wind in de rug raakten de Gillisnaars na de pauze sn weer op dreef en was het dankzij een sterk opzittende Dullaert dat een flater in de lokale afweer werd afgestraft. Dit doelpunt was meeen voldoende voor de overwinning omdat het eindoffensief van de Maldegemnaars bekwaam werd gepareerd door de Sportingers die hiermee ook hun iet derde stek in het klassement behouden. Meer nog. ze oi-naderen alweer tot op twee punten van lijstaanvoerder SVËrtvelde en mogen op tweede Kerstdag op eigen terrein m-Destelbergen partij geven. Ze- Manil )m Evergem - Herleving Vrasene: 1-4 ^"Het was verleden week helemaal onverwacht en onver- ïe"diend dat Herleving Vrasene de punten moest laten op ï®-eigen veld tegen Destelhergen. Deze oneffenheid werd nujongstled®n zondag overduidelijk weggewerkt bij de uit- wedstrijd op Evergem waar men ook wat door het geluk °Pwerd gediend. epiri de vijfde minuut reeds raakten de wit-zwarten op h]-voorsprong doordat een verre terugspeelbal van een Cen- °9 terspeler over zijn keeper heen in doel verdween. Door deze D-l stand gediend, konden de Wasenaars rustig een af wachtende houding aannemen en hadden altijd een goed weerwoord op het vierkante metervoetbal van de thuis ploeg. Herleving speelde meer met verre voorzetten en had niet zoveel moeite met het slijkerige terrein. Vooral lichtge wichten als Janssen en Kindt draaiden dat het een lust was ar6en het was dan ook laatstgenoemde die de beslissende pas leverde voor het tweede doelpunt. Luk Van de Vijver kon dan trouwens makkelijk inkoppen. Bij het einde van de tweede helft zorgde een nieuwe verrassende kounter van de Goemaereploeg voor een derde goal. Rechtachter Van der Lindenschoof goed door aan zijn vleugel, centerde onberispelijk voor waar Luk Janssens bij de zaak was om in le duwen met het hoofd. De Evergemnaars die bij het seizoenbegin zulk een stevige ploeg hadden en dan ook in ie kop van het klassement meedraaiden, wilden de bakens wat graag verzetten in de tweede helft. Dat lukte hen »chter niet omdat de Vrasene-afweer werkelijk als een bus sloot en een vierde gastdoelpunt hen zwaar teneerdrukte. Luk Janssens leverde op de 65ste minuut inderdaad een oeier af welke geholpen door de staat van het terrein in ek foei belandde. ^'rlet zogenaamde eerreddende doelpunt kwam er toch nog ,ijnn d® 85ste riiïn. via Versprille. Door deze ruime uitzege ewerken de Vrasenaars zich weer naar het midden van de dosséring toe, en wordt het voor hen wel tijd om in de ^tomende weken alle resterende twijfels weg te nemen. Thuiswedstrijden tegen achtereenvolgens Olympia en dan opnieuw) tegen Evergem laten immers het beste verhopen. Manil Wieze Pollare 3-2 Het ziet er maar somber uit voor Luc De Meersman. Vorige week was hij in een geharrewar betrokken waarbij de scheidsrechter die daarvan het middelpunt was, plots tegen de grasmat lag. De spelleider beschuldigde Luc De Meersman van die aanslag. Hij vermelde dat in zijn verslag. Per aangetekend schrijven kwam prompt de mel ding van het Provinciaal Komitee dat Luc ten voorlopigen titel geschorst wordt. Deze dagen verschijnt hij voor de vierschaar. Na een onmiddellijke schorsing volgt gewoonlijk een zware straf. Dat zou een streep door de rekening kunnen worden van deze Lebbeekse voetballer, of hij nu de da der is of niet. In het verleden heeft hij zich nooR laten ver leiden tot onsportief gedrag. In de omgang is Luc een joviale gesprekspartner en op het veld was hij een voor beeldig voetballer. Ook voor FC Wieze zelf is dit gebeu ren een spijtige aangele genheid. Wanneer het geen beroep kan doen op Luc De Meersman, mist het metéén êên zijner beste voetballers. Tegen Pollarè'"'won Wieze onverdiend. Klubsekretaris Moens hierover: «Het zag er nochtans aan hankelijk niet zo rooskleurig uit. In de eerste helft werden we op een 0-2 achterstand geplaatst. Weinigen geloof den toen nog in een over winning. Maar op aangeven van Hans Van Driessche kon Luc De Wit scoren. Dal doel punt deed de hoop enigszins herleven. Na de hervatting was Wieze de dominerende ploeg. Op voorzet van Michel Heyvaert bracht Jan Vermeir ons op gelijke hoog te. Dat was een morele op kikker en een stimulans om jacht te maken op de zege. Die zóu met nog een kwar tier voor de boeg werkelijk heid worden. Michel Hey vaert had met een achter waartse beweging de bal in bezit gebracht van Ronny De Wolf. Die haalde op zijn beurt iel uit en joeg de bal in de winkelhaak. De bezoe kende doelman zou die bal nog enigszins strelen, maar door de kracht waarmee de schicht was afgevuurd, was het hem onmogelijk om het winnend doelpunt van FC Wieze te verhinderen. Ver mits rechtstreeks» konkur- renten puntenverlies heb ben geleden, doen wij door deze zege alvast een goede zaak. Het dient toch nog wel te worden onderstreept dat we, buiten het feit dat we op Luc De Meersman niet kon den rekenen, ook geen be roep konden doen op Roland Delsin. Die sukkelt nog al tijd met een kwetsuur. Nu zondag spelen we opnieuw aan huis. Dan komt Appel- terre op bezoek. Een gele genheid die we zeker niet zouden mogen laten voorbij- sm Luc De. Meersman van FC Wieze (v) gaan om ons puntentotaal met nog twee eenheden te verbeteren. In dat geval kunnen we hoopvol het jaar 1983 instappen.» E.D.M. St.-Gillis Houtem 1-3 Het is al van de periode rond Allerheiligen geleden dat Eendracht St.-Gillis een ze ge heeft geboekt. Daarna werden het nederlagen of kwam men niet verder dan een puntendeling. Thans verloor men op eigen veld tegen St.-Lievens Houtem. Eendracht speelde beneden zijn waarde tijdens de eerste helft: die mening is ook voorzitter Leonard Baetens toegedaan: «De bezoekers toonden tij dens die eerste helft heel wat meer werkkracht. Wel hadden ze een tikkeltje ge luk bij het besluiten. Dat was een factor die bij ons ontbrak. Na twintig minuten werden we op' achterstand geplaatst. Dat was op dat ogenblik nog niet drama tisch. Toen een kwartier la ter doelman De Bruyne zich de bal liet ontglippen, slip pertje waarvan De Smijter gebruik kon maken zag het er niet meer zo rooskleurig uit. Tijdens de rust werd er onderling van gedachten gewisseld. Iedereen was de mening toegedaan dat het anders moest. In de tweede helft waren we duidelijk de betere ploeg. Frankie Van Heek dook op een gegeven ogenblik alleen op voor doel. ledereen verwachtte zich aan een doelpunt. Fran kie besloot echter de bal in de handen van de doelman. Toen, met nog tien minuten te spelen. Rik De Geyter uit een kombinatie met Remy De Brandt tot scoren kwam was de hoop levendig dat er uiteindelijk nog een gelijk spel uit de bus zqu komen. De wil om te winnen was toen wel aanwezig en be stendig werd er gebeukt op de bezoekende defensie. Maar in de laatste minuut werden we definitief tegen de muur geplaatst, toen een te kort teruggespeelde bal van Schatteman kon onder schept worden. Het wordt nu wel in ieder geval hoogtijd dat het tij gaat keren. Zon dag moeten we naar Polla re. Tegen deze ploeg won- nen we in het begin van de kompetitie met 4-1 cijfers. Hopelijk kunnen we ook daar beslag leggen op winstpunten. Het zal in ie- der geval nodig zijn, willen we niet naar de onderste Remi De Brandt (E. St. gelederen zakken.» Gillis) (v) Herleving Sint-Panwels - Robnr: 1-0 De afgelopen dagen is er al heel wat inkt over het doen en laten binnen de Herlevingkeuken gevloeid. Wij voegen er au het onze aan toe. Bij het onverdiende verlies op (Vaarschool hadden de bestuursmensen van geel-zwart er oen zwaar hoofd in, en meenden dat ze met een spoedver gadering de situatie iets konden doen opklaren. Hét middel Jat voor de hand ligt bij elke in moeilijkheden verkerende tlub, werd ook hier boven gehaald: trainer Samson werd bedankt voor bewezen diensten. Hem werd officieel een te weke houding ten opzichte van de spelers verweten en todoende werd Willy Daneel aangezocht als nieuwe oefen- neester. in de loop van vorige week, wanneer hen deze beslissing I werd meegedeeld reageerden de Herlevingspelers met een itaking. Zolang Norbert Samson-in zijn funkte als trainer liet terugkeerde wilden ze niet trainen maar wel wedstrij- ien spelen. Het bestuur liet begaan in de idee dat het wel toelen zonder blazen zou zijn. Sondag tijdens de thuiswedstrijd tegen Robur Moerzeke vspch de nog enige ongeslagen formatie uit de reeks!' ;J| reroverde Herleving Sint-Pauwels een minimale zege ï||lankzij de formidabele inzet van de spelers die hiermee li leer zeker hun oud-trainer wilden terugwinnen. ')e ploeg die voor deze opmerkelijke prestatie zorgde was |||)p één plaatsje na deze welke een verdienstelijke wedstrijd rfleverde in Waarschoot. Dat beduidde dat Germain De renllock als voorstopper werd gehandhaafd en Ronny Herre- nans weer als laatste man fungeerde. Op de linksachter- )ositie stond Rudy Weemaes en rechterback was Luk Van 'oecke. In het centrum van het middenveld kwam nu Pros larthier die de geschorste Fons Bosman verving. Ook Luk i Lerpentier, die zich duidelijk weer mag verheugen in een j >etere forme, werd opnieuw uitgespeeld in het steunvlak ramen met Van der Haegen en Motyka. Vooraan, en dat M vas een nieuweling ten opzichte van verleden wek. liep I'; 'lor Van Hoye en de andere spitspositie werd ingenomen loor Jan Demedts. die zich duidelijk in zijn «nieuwe» rol 1 loorzet. lad Robur nu een mindere dag of was Herleving gewoon- f »eg beter? Het zal wel een mengeling van de twee geweest M ijn. want gedurende de ganse wedstrijdduur werden de tezoekers overklast. In de eerste helft bracht dat enkele M 'ermeldenswaardige doelkansen op, waarbij zowel De- nedts als Van Hoye op het nippertje misten. In de tegen- toot kon ook een Moerzekenaar nog dichtbij een treffer I ©men maar zijn schot sloeg rakelings naast. Na de rust J lehielden de plaatselijken het overwicht maar raakten 0 lechts sporadisch in de gevaarlijke zone van de tegen- tander. Eén keertje was echter genoeg, want net bij het ,r^agaan van het laatste kwartier loste Rudy Motyka een ard schot, waarop doelman Laureys wel goed reageerde aaar het leder niet onder kontrole kon krijgen. De goedge- olgde Jan Demedts was er dan ook als de kippen bij om dnnen te tikken. teze overwinning was meteen ook voldoende reden voor »t bestuur om zondagavond nog te beslissen dat oud- rainer Samson terug werd aangeworven. Hierop kwam en positieve reaktie van de sterk aan Herleving gehechte I leboren en getogen) Pauwelsnaar. Hij was immers op nze vraag zeer begrijpend voor zijn bestuur: «Ik meen dat je inmiddels vernietigende beslissing veel te vlug viel en reinig doordacht was. Niettemin ben ik getroffen door de isgezinde houding van alle spelers en vind het bijgevolg t meer dan logisch dat ik met deze jongens verder ga», irbert is er immers van overtuigd dat zijn ploeg nog een idige terugronde kan spelen en meent dat zondag reeds 1 nieuwe spektakulaire verrichting kan geleverd worden Ij leider Ertvelde. let voor niets mogen we dan ook stellen dat de storm bij Irleving Sint-Pauwels bijtijds is geluwd en dat dit in feite gebeurd door de houding van de spelersgroep. Een niet ledaags gebeuren, of wel soms? Manil Oudegem - Winnik 0-1 Vorig seizoen heeft de klubleiding van SK Oudegem enkele spelers laten opstappen. Men rekende toen op de jeugd om het in tweede provinciale waar te maken. Maar die jeugd heeft er totnogtoe niets van terecht gebracht. Baggenhoot - Wetteren 0-3 Tegen Winnik liepen som mige jeugdspelers er ge woon ongemotiveerd onge ïnspireerd bij. Van inzet was geen sprake. Vooraan was het weerom een falen van jewelste. We kregen de op merking van een voetbal kenner. dat de Oudegemse aanvalslinie zelfs niet be kwaam zou zijn om in de vierde provinciale afdeling met sukses aan te treden. Het blijkt ook dat sommige jeugdspelers zelfs de trai ningen niet meer ernstig ne men er er gewoon aan deel nemen om een partijtje ont spanning te zoeken. In dergelijke omstandighe den is het niet aangenaam om werken. Ook niet voor trainer Bauwens: «De enige verzachtende om standigheid die ik kan in roepen is het feit dat ik geen beroep kon doen op twee titularissen. Namelijk Col man, die gegriepeerd bleek te zijn en Paul Van Cauteren die op wintersport was. De wedstrijd zelf was bene den alles. Zelfs in de eerste periode toen we een stevige wind in de rug hadden, moesten we nog het meesterschap van het (ook al zwakke) Winnik onder gaan. In de tweede helft is het doelpunt gevallen. De situatie begint nu wel be droevend te worden. Noch tans verlies ik de moed niet, vooral omdat ik nog op het bestuur kan rekenen. Ook die mensen zien in waar de knoop ligt. Maar wat kun nen ook zij eraan verhelpen als de inzet op het veld' ach terwege blijft?» In ieder geval wordt het hoog tijd dat SK Oudegem het over een andere boeg gaat gooien. Trainer Bau wens doet er best aan zoveel mogelijk op geroutineerde spelers een beroep te doen. tenminste wanneer die voor handen zijn. Jeugdspelers die geen inzet betonen zijn niet waard om met een fa- nionelftal aan te treden. E.D.M. Aalst heeft nu ook zijn badmintonclub. Ze kreeg de naam «Aalsterse Badminton Club» en traint elke dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur en elke donderdag van 19.00 tot 21.00 uur in de sportzaal van HRITO, C. Haeltermanstraat te Aalst. Wie meer informatie wil over deze nieuwe club, of er zich wil by aansluiten, kan steeds terecht by J. Van Steen, B. De Meerstraat 20 te 9390 Aalst (tel. 053- 77.84.16 of 02-213.72.89). Het noodlot achtervolgt Sparta Buggenhout. Enkele weken geleden deed het een beroep op Rudy Van Bos sche als oefenmeester ter vervanging van Jan Jacobs. Vorige week werd de leiding van Sparta Buggenhout in kennis gesteld dat Van Bos sche, omwille van een ern stige ziekte, voorlopig de taak niet kan verder zetten. Een klap voor de Buggen- houtse tweede provincialer die dringend punten nodig heeft. Tegen Wetteren werd het met een te sterke tegenstan der gekonfronteerd. «Toch is de nederlaag te sterk uitgedrukt», zeggen de klubleiders. «Wij werden tijdens de eer ste helft wel op achterstand geplaatst, maar langs de andere kant troffen Guy Aga en Luc De Waegeneer het doelhout. Dat verdiende tel kens een beter lot. Na de hervatting werden we van het veld gespeeld. De storm wind speelde toen in het voordeel van de bezoekers. Na een overtreding van Walter Heyvaert kwamen die via een strafschop aan een tweede doelpunt. Daar na heeft onze doelman zich nog wel een paar keer moe ten reppen. Het derde doel punt dat we vijf minuten voor tijd moesten toestaan, was een te zware afstraf fing. Globaal aenomen was Wetteren toch wel de betere ploeg. In dit geheel schuilt wel opvallend meer maturi teit dan in onze ploeg. Vol gende zondag reizen we naar Denderleeuw. Wellicht zullen we ook daar op niet te veel moeten rekenen, ten ware we misschien eens da me fortuna onder de arm krijgen.» E.D.M. Luc De Waegeneer (Sparta Buggenhout) (v) Kknwaerts Kemzeke - Oosiakker: 0-0 Dat is alleszins de konklusi© die gegeven mag worden aan deze ontmoeting die werd gekenmerkt door de slechte staal vcm het terrein en de allesbehalve bevorderlijke wind. Rood-zwart kon wel een onophoudelijk meesterschap af dwingen maar was voor de zoveelste keer dit seizoen vooraan onbestaande. Tijdens de eerste periode was er voor de thuisjongens zeker niet veel doelgevaar bij omdat ze dan de wind op kop hadden. Dat gekombineerd met het afwachtende spel van de bezoekers, zorgde voor een futloze eerste vijfenveertig minuten. Na de koffie bleef de Vemiersploeg de meerdere maar kwam nogmaals duidelijk aan het licht dat Gerrit Stremersch met een moeilijke periode te kampen heeft. Gedurende de meeste wedstrijden wordt de meest produk- tieve Klauwaert immers met een strikte mandekking be dacht en krijgt bijgevolg niet de minste vrijheid. Zondag was dat weer zo, maar daar kwam nog bij dat Gerrit de lultele huizenhoge kansen niet aangreep. Zo werd een prima opgezette aklie via Van Hecke en de Maeyer door hem gemist en kreeg hij bij het ingaairvan het laatste kwartier alweer een wenkende doelmogelijkheid. Gerrit week echter te ver uit en kon alleen nog maar in het zijnet hesluiten. De andere lokale spits was zondag Mark Van Himste, die steeds weer de prijs voor zijn sterk doorzetten verdient. Mark was overigens enkele minuten voor tijd blijkbaar op weg naar een verdiende treffer maar werd door de bezoekende doelman omvergehaald buiten de grote backlijn. Bijgevolg een boeking voor de Oostak- kerse keeper en een vrijschop voor de Kemzekenaars welke niks opbracht. Met deze zevende puntendeling van het seizoen blijft de ploeg uit Kriekepitte wat in de bedreigde zone hangen en is het duidelijk dat men vurig op een overtuigende prestatie blijft hopen. Volgende week trekt trainer Verniers met zijn poulains naar de voorlaatste in de stand. Waarschoot en daar moet zeker een puntje ingehaald worden. Waarschijn lijk kan zondag opnieuw Tony Van Gulck in het elftal ingeschakeld worden en wie weet, kan deze speler een betere periode voor zijn ploeg inluiden. Afwachten blijft de boodschap. Temse - Waarschoot: 3-2 In plaats van een geruststellende overwinning werd het zondag aan de Scheldèboorden een benauwelijke partij die spannend bleef tot in de slotminuten. De gastheren begon nen zenuwachtig aan deze wedstrijd en mochten in de allereerste minuut reeds een kaars opsteken voor keeper Verberckmoes omdat die een doorgebroken Verspille van een doelpunt hield. Aan het kwartier, zonder dat de Temsenaars al voor enig gevaar hadden kunnen zorgen, was het dan toch prijs omdat Waarschoot een kadodoelpunt kreeg van de scheidsrechter. Verhaegen kopte in duidelijke buitenspel stand een gave voorzet van Pauwels binnen. Nu kwamen de lokalen eindelijk in aktie en leek Erwin Bynoe wel erg dicht bij een gelijkmaker na doorsteekpas van Jimenez, maar zijn schot sloeg tegen de staander buiten. De gelijke stand kwam pas even voor rust op het bord omdat Rooms dan ongestoord mocht doorgaan en ook de doelwachter te vlug af was. Een gedroomde aanzet dus voor de KSVers om in de tweede periode met een offensief uit te pakken dat de bezoekers ernstig in moeilijkheden bracht. In die sterke periode konden de blauwwitten slechts twee keer juichen en dat was alles bij mekaar te weinig, oordeel zelf maar. Even na de start van de tweede helft werd een zuiver doelpunt van Van Haver om onverklaarbare reden niet goedgekeurd. Open kansen voor Van Buynder en Bynoe gingen over of naast, en een indrukwekkende reeks van hoekschoppen bleef zonder resultaat. De twee doelpunten dan, want in deze overvloed van kansen zouden we ze nog vergeten, werden bijzonder puik voorbereid. In de 55ste minuut rondt Giovanni Sciacca.een bijzonder knappe pas van Rooms af, en een vijftal minuten later toonde Fobé zich erg sterk bij een doorbraak en leverde een center af waarop Edwin Bynoe kon binnenknikken. De zekerheid op de overwinning kreeg vijf minuten vocht tijd nog een kleine deuk wanneer Waarschootspits Verhaegen een onbegrijpelijk misverstand in de thuisverdediging uitbuitte en in 3-2 omboog. Manil Vooruitzichten voor de komende speeldag In de afgelopen week waren de Wase ploegen in de reeks zeer succesvol. Alleen KlauwaertsKemzeke won slechts een punt tegen Oostakker, de overige streekploegen pak ten uit met overwinningen. Of dat volgende week wordt herhaald is hoogst twijfelachtig omdat we niet goed inzien hoe Sint-Pauwels het zal redden in Ertvelde. Temse krijgt het beslist ook niet onder de markt in Adegem, terwijl Kemzeke het niet te makkelijk mag voorhebben in Waar schoot. De thuisspelende ploegen krijgen het wel iets makkelijker want Sint-Gillis moet zeker Destelbergen de baas kunnen, terwijl rode lantaarn Gandasparta normaal gezien Svelta Melsele niet kan bedreigen en ook Olympia Gent bij Vrasene niet teveel moeilijkheden kan veroor zaken. Onze pronostiek: Adegem - Temse Ertvlde - Sint-Pauwels Waarschoot - Kemzeke Sint-Gillis - Destelbergen Vrasene - Olympia Melsele - Gandasparta X 1 2 1 1 1 Manil Destelbergen - Svelta Melsele: 1-5 De waterpolo-afdeling van W.Z.K. begint de kompeti tie 1983 op 8 januari. Het wordt wel wat want WZK heeft ingeschreven met een damesteam, een heren team in eerste afdeling met reserveteam en een herenploeg in vierde afdeling. Onder de kundige leiding van de trainers André Milants voor de eerste afdeling, Wim Rombaut voor de dames en Danny Rossaert voor de «plussers» werden de spelers en speelsters klaargestoomd voor het gebeuren. WZK rekent dan ook op een groot aantal supporters dat heel wat wedstrijden zal kunnen bijwonen in het Wase zwembad. Op zaterdag 8 januari spelen de dames tegen hun Hamse rivalen. Aanvang om 19 uur. Om 20ul5 is het de beurt aan de heren uit eerste afdeling om Meche- len partij te geven. In de eerste helft kregen de Destelbergenaars niet alleen wind maar ook een wervelende tegenstander tegen. De Melselenaars waren werkelijk onhoudbaar in de beginmi- nuten en begrepen ook wel dat ze van de meewind gebruik moesten maken om zo gauw mogelijk een kloof te slaan. Met snelle spitsen als Pierre Neels en Patrick Waem was het natuurlijk geen wonder dat de Waaslanders doorlo pend gevaar zaaiden. Laatstgenoemde zorgde in vier minuten tijd immers voor twee doelpunten op onweer staanbare soloakties. Even voor het halfuur lukte ook Deckers een schitterend doelpunt wanneer hij vanop ruime afstand en langs de paal inknalde. Zelfs bij de hervatting bleven de Sveltanen op hun elan doorgaan en was het pas in de 46ste minuut al 0-4 wanneer de jonge Smet een grove fout in de lokale defensie afstrafte. De Destelbergenaars herstelden zich zeer moei zaam van deze viervoudige opdoffer en kregen even voor het uur een strafschop toegewezen nadat een gastback de bal speelde met de hand. Deze kans werd wel benut, maar luidde geen thuisoffensief in omdat F.C. nu eenmaal niet genoeg kracht en klasse toonde. Svelta verdreef dan nog een keertje de koude uit het stadion wanneer Bosman van vot kon aanleggen en de eindskore op 1-5 bracht. Door deze duidelijke zege blijven de spelers van trainer Declerck aan de winnende hand sedert drie matchen en wippen in het klassement op gelijke hoogte met Destel bergen. Dat betekent een vierde plaats met vier punten achterstand op leider Ertvelde. Een aangenaam detail voor de aardbeienjongens is wel dat ze de meest produktieve ploeg vormen uit de reeks met niet minder dan 38 treffers, maar daar staat dan weer tegenover dat men ook al heel wat (26) doelpunten moest slikken. Verder hebben de groenjvitten zich ook goed herpakt nadat ze half november wat op de terugweg leken. In de jongste vijf ontmoetingen bleven ze niet minder dan vier keer baas over de tegen stander alleen in Maldegem moesten ze met een 1-1 gelijkspel vrede nemen. Tenslotte moet gezegd dat ieder een in het Sveltahuishouden best tevreden is met de gang van zaken en is de hoop op een plaatsje binnen de eerste vijf meer dan ooit gerechtvaardigd. Manil

De Voorpost | 1982 | | pagina 5