Fantastisch Mere toch in bedwang gehouden in eerste helft, Overzicht en vooruitzichten voor komende speeldag Invaller forceert beslissing Matige partij Schuttersfeest I Lede heeft zijn sportlaureaten Doelman Bolssens hield thuisploeg van verdiende overwinning Bert De Mey stelt gelijk VOETBAL De Voorpost - 24.1 2.iy«2 - ót> nPu Mere-Erondegem 0-0. Geen nood! De Erondegemkeeper kreeg heel wat moeilijke :ecb situaties op te klaren en weet ook met deze bal om te springen (per) ndn 4e Provinciale FC Mere - Erondegem 0-0 Beide ploegen begonnen zelfzeker aan deze wedstrijd die logischerwijze in het voordeel van Mere moest verlopen. Mere speelde immers op eigen veld en had reeds vijl punten voorsprong op middenmoter Erondegem jMere-Erondegem 0-0. De doelman van Erondegem was isschien wel de beste man op het veld met een klare kijk I op de situatie (per) Dolle eerste minuten Tot de dertiende minuut mochten we zeker een dozijn Meerse doelkansen noteren. Eén ervan ging nipt naast de staander en Erondegem mocht zich gelukkig prijzen |dat deze Meerse storm over- Iging. Er kwamen toen enke le schuchtere aanvallen van 2/.jErondegem die totaal geen doelgevaar schiepen. Het werd een faire wedstrijd want men moest wachten tot de 25* minuut vooraleer een korrekte scheidsrechter zijn eerste vermaning moest ge ven aan een Erondegem- speler. De thuisploeg bleef rustig domineren en na enkele hoogstandjes in de laatste minuten van de eerste helft kon er gerust 2-0 op de bord jes gestaan hebben. Dat de bezoekers met de blanke stand zeer tevreden waren, konden we grif aannemen. De tweede helft In het begin van deze twee de helft kregen we een vol ledig ander spelbeeld. Eron degem dikteerde de wet ge durende de eerste tien tien minuten. Er ontstond zelfs enig doelgevaar, maar de Meerse defensie was op de hoogte van haar taak. Hoe wel Mere stilaan terug het meesterschap veroverde, mocht het toch een kaars doen branden voor keeper Eli De Maertelaere die er met twee prachtige saves evenveel vrijwel gemaakte doelpunten kon uitranselen. Toen speler-trainer Wim Saeys zag dat er een kans inzat, kwam hijzelf Eronde gem versterken. Toch was het Mere dat nog de beste kansen kreeg. In de 32* mi nuut hinderden twee voor spelers mekaar en bij de laatste kans ging de bal nipt naast. Erondegem kon nog wel enkele hoekshoppen af dwingen, maar het wist niet wat ermee aan te vangen. Na het eindsignaal was iedereen op het veld blij dat het voorbij was, niet alleen de lastige wedstrijd maar vooral het hondeweer. Re gen en wind waren immers de belangrijkste ingrediën ten geweest van deze match. De Meerse keeper mocht na de wedstrijd de felicitaties van vriend en tegenstander in ontvangst nemen voor zijn prachtige wedstrijd. Tijdens afgelopen speeldag pakte leider Klinge uit met een duidelijke overwinning tegen Klein Laar Vrasene op eigen terrein. Dit allemaal als revanche voor de smadelijke nederlaag van voorgaande week tegen Kruibeke. De ploeg van trainer Beylkens was duidelijk beter geispireerd en maakte van elke uitgespeelde kans een doelpunt: zo kwam Patrick Cocquyt tot driemaal toe tot skoren. Was Luk Vaerewijck tweemaal succesvol en maakte Pol Reyns het half dozijn vol met een ver afstandsschot. Bij de direkte achtervolgers werden heel wat puntjes toegegeven. Zo onder andere Gerda dat vergast werd op een op tegenaan val belust Moerbeke. Groen-Wit kon in de eerste helft niet op tegen de suikermannen die geruggesteund werden door een sterke wind. Dat resulteerde ook in een 0-1 stand via Dullaert, en wie dacht dat de ploeg van trainer Beirnaert in de tweede helft wel orde op zaken zou stellen, kwam bedrogen uit. Gerda beukte wel maar had zondag opval lend weinig stootkracht en opportunisme in huis om de situatie nog te klaren. Ook Sparta Waasmunster ging de roemloze verliesboot in op eigen terrein tegen Tielrode. De bezoekers kwamen vrij vlug in de eerste periode op voorsprong en trokken zich nadien terug in hun schelp. De Spartanen domineerden gans de tweede helft wel, maar konden geen succes afdwingen. Meteen schuift Kruibeke dan naar een tweede plaats, omdat die Jonge Vlamingen zich net nog overeind konden houden tegenover Herleving Sinaai. De voorlaatste in de reeks maakte het de nog steeds enige ongeslagen formatie in de reeks meer dan lastig, maar kwam niet verder dan een winstgevend doelpunt van Creve. In de tweede helft kwamen de man nen van oefenmeester Marin dan goed terug maar hadden wel een strafschop nodig, omgezet door Rudy Beck, om het gelijkspel veilig te stellen. Resteert tenslotte een verpletterende, verwachte 6-1 zege van White Stars Meerdonk tegen Straatje Stekene, waarbij enige kommentaar overbodig is. De match tussen Hoogein- de en Kieldrecht werd uitgesteld. Voor de komende speeldag tooien twee konfrontaties tus sen vooraanstaande ploegen de kalender Moerbeke ont vangt Sparta Waasmunster en Kieldrecht neemt het op tegen Sportkring Klinge. Van deze partijen kan Kruibeke door de thuiswedstrijd tegen Meerdonk misschien profite ren om dichterbij te schuiven. Onze pronostiek: White Boys-Verrebroek 2-1. Deze kopstoot van de Verrebroekse aanvaller gaat wel in de richting van het doel, maar is ver over (dw) White Boys - Eendracht Verrebroek 2-1 Rupelmonde - White Boys Moerbeke - Waasmunster Verrebroek - Hoogeinde Tielrode - Sinaai Kieldrecht - Klinge Kruibeke - Meerdonk Klein Laar - Straatje Ooggen - Rp. Lebbeke 1-1 De puitvoetenaars blijven de goeie periode doortrek ken en zorgden zondag voor een nieuwe thuisoverwin ning. De aanhef van deze wedstrijd was trouwens erg goed want in de allereerste minuut kon Dirk Rooms al bij een slechte terugspeel bal en opende de skore. De ze vroege voorsprong kon door de thuisspelers voor alsnog niet worden uitge bouwd omdat de gasten zich goed herpakten en op het halfuur ook op gelijke hoog te kwamen. Een afgeweerd schot kwam immers op een White Boy terecht en sprong in de loop van Eendracht- speler Van Remoortere. In de tweede periode namen de gastheren het initiatief en konden zo heel wat doel- mogelijkheden afdwingen. Skoren was echter moeilij ker omdat zowel Hoebeke als Pannier naast trapten. Om nog iets te proberen voerde trainer Behiels met nog een kwartier te gaan nog een vervanging door: Jean-Pierre Pannier, die trouwens op verTe na niet het peil haalt van vorige seizoenen, werd vervangen door Jos Spiessens. Deze laatste werd ook de match winnaar want bij zijn eerste balbehandeling knalde hij vanop ruime afstand in de Verrebroekmuit. Eendracht Verrebroek kon daarna niet meer terugslaan omdat de konditie wat ontbrak. En de White Boys hadden met de ze weliswaar nippe zege voldoende om hun opgang in het klassement voort te zetten. Momenteel is wit groen al naar een zesde plaats doorgestegen en kan het in de komende weken beslist een scherprechter worden in de strijd om de voorste plaatsen, hoewel de eigen kansen ook nog niet totaal overboord zijn gegooid. Manil Roland D'Hondt scoorde voor Rapide Lebbeke (v) De wedstrijd tussen Doggen Erembodegem en Rapide Lebbeke is bij een matige partij gebleven. Uitschieters vielen er niet te noteren. Bo vendien drukte de storm wind een negatieve stempel op het vertoon. Rapide. de betere ploeg tijdens de eer ste helft, kwam in die perio de op voorsprong via Roland D'Hondt. In de tweede helft nam de thuisploeg het initiatief. Noel Callebaut, de betere speler bij de Doggen, bracht toen de stand in evenwicht. Na afloop van de wedstrijd had men in de beide kam pen niet al te veel kommen taar. Een treffen vwaar maar wei nig over te vertellen valt, werd er gezegd. In kringen van de thuisploeg was men de mening toegedaan dat De verjongde ploeg van de White Boys maakt duidelijk vorderingen en won t Lebbeke wel gevleid een Verrebroek (dw) punt op zak gestoken had. In elk geval zijn de Daggen zondag te gast bij Lutterze- le. Daar liggen in geen ge val punten te rapen. Rapide Lebbeke krijgt Schroevers uit Moorsel op bezoek. De Lebbekenaars moeten in elk geval bekwaam zijn om be slag te leggen op de over winning. E.D.M. \Mere-Erondegem 0-0. Een der weinige goedgemikte schoten van de thuisploeg (per) vw)\ rdeejfoorsel - Opstal 0-7 of r n tl: elda£endracht Opstal heeft er in )er t<Moorsel een schuttersfeest van gemaakt. Het domineer- I.D.Nde doorlopend de partij, haalde om de haverklap uit, en liet zich achteraan op geen enkele tekortkoming betrappen. Daarbij scoorde het niet minder dan zeven keer. Klubsekretaris Van er. Mol heeft geen koude gele- }n_ den. De doelpunten waren en yoor hem hartversterkend en warmden hem op. Nu «Peter Mol opende het je. feest», zegt de h. Van Mol. cei «Hij kwam twee keer op jo, haast identieke manier tot ar. scoren. Eerst had Jan Van 10. Nieuwenhove een projektigl isl afgevuurd dat de Moorselse doelman onmogelijk onder l0n kontrole kon krijgen. Peter arj Mol was er telkenmale als an d® pinken bij om opnieuw 52- foe te slaan. Na een kollek- je- tieve aanval zijn we via Ste- ap_ faan De Waegeneer nog rer voor de mst aan een derde (ok doelpunt gekomen. Eigen- gS_ lijk had de afstraffing aan de rust nog afgetekender 'kunnen zijn. Eerst werd er urt i®en doelpunt van Pascal De kersRidder afgekeurd voor twij- itclufslachtig buitenspel, daar- laatfca beging een plaatselijke n o verdediger hand spel en dat We Was zonder twijfel penalty. eerMet een dergelijk komforta- Peter Mol van Eendr. Op stal (c) bele voorsprong op zak heb ben we daar nu ook niet zwaar aan getild. In de tweede helft kwamen we aanvankelijk maar moeilijk tot scoren, maar in het twee de gedeelte van die periode ging het weer vanzelf. Pas cal De Ridder heropende het vuur. Jan Van Nieuwenhove, Stefaan De Waegeneer en terug Pascal De Ridder. Glo baal genomen heeft Opstal, ondanks de barre weersom standigheden, een flinke prestatie weggegeven. Er werd trouwens vrij snel ge- kombineerd. Naar het einde van de wedstrijd toe werden Stefaan De Waegeneer en De Maerschalck nog gewis seld voor de juniors Dirk Wouters en Werner Van Der Jeugt.» Zondag sluit Eendracht het jaar '82 af met een wedstrijd aan huis tegen Erembode gem. Dat is een ploeg die zich in de middenmoot be vindt en waartegen Opstal bekwaam moet zijn om be slag te leggen op de twee punten. E.D.M. De leden van het uitvoerend komitee van de Leedse sport raad hebben tijdens hun jongste vergadering de Sportlau- reaat 1982 en de Sportclub 1982 verkozen. De titel van sportlaureaat 1982 ging naar de atlete Nadine Van Lancker. Nadine is aangesloten bij Vlierzele Sportief en werd dit jaar Belgische kampioene 400 meter vlak bij de scholieren. De eervolle vermeldingen gingen naar de wielrenners Hans D'Haese en biljarter William Lanck- man. Bij dc rckrcaticsporters ging de titel van sportlaureaat naar Georges Droessaert die zich in de kijker plaatste met fietsen, wandelen en joggen. Paul Bijl, ook al een verwoed fietser en wandelaar, kreeg hier dc eervolle vermelding. Cyclo Central, een vereniging bestaande uit wielertoeris ten, kreeg de titel van sportclub '82. De leden van Cyclo Central maakten op 11 dagen de indrukwekkende tocht Lede-Rome per fiets. Een prestatie van formaat. Tennis Wanzele, dat het in zijn sporttak tot gewestelijk kampioen bracht, kreeg een eervolle vermelding in de reeks sportclubs. FC Verrebroek moest nipt onderdoen voor de White Boys (dw) Herleving Sinaai - Kruibeke 1-1 De geluksfee is Sinaai hoegenaamd niet gezind. Vorige week terug een onverdiende, nipte nederlaag tegen Kieldrecht. Ondertussen blijft Herleving toch maar onderaan de tabel, want verdienstecijfers tellen niet, enkel de keiharde punten. De komst van Kruibeke werd door de thuisploeg met gemengde gevoelens tegemoet gezien. De bezoekers hadden leider Klinge al een pandoering gegeven en waren opgerukt tot op één punt van de koploper. bracht de paal redding. Si naai mag beslist niet wan hopen als je zulke kansen kunt afdwingen. En je ont moet niet elke wedstrijd een Bolssens! André Appels - Iddergem 1-1 De weinige toeschouwers die het stormweer hadden getrotseerd waren getuige van een slechte partij tussen Sparta Appels en Iddergem. «Het was moeilijk spelen», zegt klubleider Van Hoorde. «De eerste helft verliep ver deeld. In die periode kwa men de bezoekers die profi teerden van het windvoor- deel op voorsprong. In de tweede helft namen wij het initiatief in haden. Veel doelkansen zijn er niet ge weest. Wij waren wel de dominerende partij en zijn verdiend langs Bert De Mey op gelijke hoogte gekomen. Met wat geluk hadden we eventueel op de twee pun ten beslag kunnen leggen. Met een uitwedstrijd tegen Juventus Schoonaarde slui ten we thans het jaar af. Aan huis speelden we gelijk tegen onze buren. We zullen in elk geval trachten deze keer de twee punten te winnen.» E.D.M. Bert De Mey (Sp. Appels) Maar die bezoekers lieten weinig van hun reputatie bewonderen op Sinaai. Was dat de ploeg die overal ge noemd werd als de gevaar- lijkse outsider? Zonder een puike doelman Bolssens waren beide pun ten beslist op Sinaai geble ven. De thuisploeg ging van start met de wind in de rug en dat resulteerde in de 12e min al in een 1-0 voor sprong. Van Guyse zwiepte een hoge bal voor doel. De Kruibeekeportier dacht het leder rustig te grijpen maar had gerekend zonder de wind. Met een vervaarlijke kapriool botste de bal naast hem in doel. Nog geen vijf minuten later stonden de bordjes reeds in evenwicht. Een Kruibeke-aanvaller was schuin voor doel opgedoken zonder gevaarlijk te zijn. Keeper Duerinck snelde er toch naar toe en beging een fatale fout: strafschop! Mee dogenloos omgezet door specialist Beek. Vrij spoedig in de tweede helft werd Sinaai tot tien man herleid. Patrick Meul nam de Kruibekedefensie in snelheid maar werd neerge legd. «Binnen de backlijn» beweerde Patrick. «Erbui ten» oordeelde scheidsrech ter Philips. Het moet beslist geen vriendelijk gesprek ge weest zijn tussen beide. Meul mocht zich gaan aan kleden in het droge zijn maats achterlatend in het nat en de wind. Eigenaardig genoeg had dit een stimule rend effekt op de thuisploeg Kruibeke werd rju kompleet van het veld gespeeld. Dankzij een fantastische doelman Bolssens werd de bezoekers een trieste aftocht bespaard. Oordeel zelf maar! Hugo Creve sneed door de defensie en ver scheen alleen voor Bolssens maar deze ranselde zijn schot weg. Even later mocht Peter Van Acljpr aanleggen op enkele meters voor de doellijn. Weer Bolssens op de goede plaats. Creve ging nog eens op avontuur in het bezoekend gebied maar die duivelse doelman kon zijn geplaatste bal nog in hoek schop tippen. Vijf minuten voor tijd was hij toch geklopt op vrijschop maar hier BILJART In zaal Belgica te Dender- monde had de prijsuitrei king plaats van het biljart kampioenschap van het ge west Dender en Schelde. De h. De Smedt (links) won en de h. Hofman eindigde tweede (ks)

De Voorpost | 1982 | | pagina 7