In. Hasselt logisch winnaar m Schitterend EV Aalst begeeft enkel in de verlengingen E.V. Aalst wint te Herstal Zonder problemen. Buggenhout begeeft slechts tijdens de laatste 10 minuten 1 36 - 24.12.1982 - De Voorpost Beker van Belgié HANDBAL EV Aalst (+3) - Avanti Lebbeke 18-18 (19-24) Een schitterend EV Aalst heeft het een inspiratieloos Avanti bijzonder moeilijk gemaakt. De Aalstenaars overtroffen hun gereputeer de tegenstanders totaal tij dens de eerste helft, hielden gelijke tred tijdens het twee de wedstrijdgedeelte maar moesten uiteindelijk bege ven in de verlengingen. Voor Eendracht kan het hard aankomen op deze wijze uit de Beker te worden ge speeld maar niemand zal ontkennen, ook Lebbeke niet, dat Aalst zondag pun- tenwinnaar werd. Avanti, weliswaar zonder Cornelis en A. Maes, had duidelijk de tegenstanders onderschat en het was enkel te danken aan de schietkracht van Dirk Verhofstadt dat Avanti de ramp van de uitschake ling kon afwentelen. Het werd dus een geanimeerde wedstrijd waarvan het tal rijk opgekomen Aalsterse publiek duidelijk genoot. Eén schaduwzijde nochtans, het scheidsrechtersduo Her- mans-Voesinck bleek duide lijk niet opgewassen voor zijn taak en dat was de re den waarom tijdens de tweede helft er zich enkele minder sportieve taferelen afspeelden. Zoals het ge woonlijk gaat, voelden bei de klubs zich benadeeld door de wedstrijdleiding. Avanti startte nogal zelfze ker aan de wedstrijd en deze houding werd nog kracht bijgezet toen H. Maes in de eerste minuut scoorde (3-1). Een gemotiveerd Eendracht had echter geen komplexen en langs een bijzonder knap spelende D. Bayens werd het 5-1 na 10'. Eendracht was duidelijk de best ge ïnspireerde ploeg en Avanti had in verdediging de han den vol met een hard wer kende Van Herreweghe en een snelle Steemans waar door de Lebbeekse verdedi ging nogal eens te traag uit stapte op de Aalsterse schutters. Via 6-3 na 12 minuten maakten Dany en Mare Bayens er 10-3 van vooraleer Avanti langs Dirk Verhof stadt kon tegenscoren. De Aalsterse verdediging met Van Pottelberghe als bijzon der sekuur sluitstuk in doel, bleef gesloten en het was enkel Dirk Verhofstadt die vanuit de Lebbeekse tweede lijn de score tot 12-7 kon milderen aan de rust. Was er dan toch een gaatje op de Aalsterse 6 m-lijn dan mis ten de Avanti-spelers opval lend. Onmiddellijk na de rust leek Avanti zijn tegen stander te gaan verpulve ren. Enkel D. Bayens kon voor Aalst scoren vooraleer Avanti na 10 minuten er 13- 13 kon van maken. Langs een nieuwe treffer van D. Verhofstadt kwam Lebbeke zelfs op 13-14 na 42 minuten maar EV Aalst hervatte zich dan prachtig en langs Van Der Borght en D. Bayens kwam het opnieuw op voor sprong na 45 minuten. Tij dens het laatste kwartier bleek Aalst dan de evenknie van de eerste nationaler en gelukkig voor de Lebbeke- naars kon keeper M. Mer- tens tijdens de daaropvol gende 5 minuten twee pe nalty's stoppen zoniet kon het pleit dan wel eens zijn beslecht geweest. Van Pot telberghe kwam opnieuw in voor Mertens en de jonge Aalsterse keeper bleek nog even sterk als in de eerste helft. Twaalf minuten voor het einde kwam Avanti dan toch opnieuw op voorsprong (16-17) langs Koen Verhof stadt, Rudy Bayens stelde 3 minuten later gelijk en via hetzelfde maneuver bracht Koen Verhofstadt Lebbeke op 17-18 7 minuten voor het einde. Twee minuten voor het einde lukte M. Bayens dan toch de meer dan verdiende gelijkmaker voor de thuis ploeg waardoor er 2 x 5 minuten verlengingen volgden. EV Aalst mocht de begin- worp nemen, maar Aalst, nochtans in numerieke min derheid door de 2 minuten straf van Van Der Borght, Beker van Oost-Vlaanderen Reeds enkele verrassingen E.V. Aalst - Av. Lebbeke 19-23. Dirk Verhofstadt klimt boven iedereen uit en scoort (per) drukte te snel af. Van Pottel berghe stopte even later nog een penalty van Dirk Verhof stadt maar dan begaf de thuisploeg toch zodat de eerste verlenging van 5 mi nuten werd afgesloten met een 18-21 score. Nu was de kous af voor een moedige thuisploeg en via 19-22 langs Steemans maakte Dirk Verhofstadt de moeilijke taak voor Avanti af. Een finale EV Aalst- Avanti Lebbeke in de Beker van Oost-Vlaanderen be hoort tot de mogelijkheden. Dat belooft! EV Aalst: Van Pottelber ghe en Mertens, D. Bayens 7, R. Bayens 1, Van Herrewe ghe 2, Van Malderen. Van Der Borght 3. Steemans 1, De Doncker, M. Bayens 2, E. Verhoeven, Vinck. Avanti: Mertens en Cop- pens, D. Verhofstadt 14, K. Verhofstadt 4, Vermoesen, De Ridder 1, De Pauw, Schaers 3, De Bruyn 1, De Smedt. H. Maes 1. Buggenhout 2 28 SK Grembergse 17 SK Grembergen, welis waar erg gehandicapt we gens het ontbreken van een resem fanionspelers, ver loor erg verrassend van Buggenhout 2 en ziet hier door een mogelijke kwalifi- katie voor de 1/2 finales ver loren gaan. De eerste helft verliep min of meer gelijk- opgaand maar toch was het de thuisploeg die het wed- strijdgebeuren bepaalde. Via 6-3 na een kwartier, werd de rust bereikt met een 12-9 stand. Tijdens de twee de helft werd de wedstrijd bitsiger wat resulteerde in een diskwalifikatie voor G.S.K.-er Vinck. Buggen hout toonde zich tijdens de ze periode duidelijk de bete re ploeg en onder impuls van een erg efficiënte P. Vermeir werd het 20-11 na driekwart wedstrijd. Scoorden: Buggenhout: Be Vermeir 10, Van Rompaye 4, P. De Smedt 5, Moyersoon 2, Ver- heyden 3, Bas 3, Merckx 1 SK Grembergse: E. Im- pens 3, Vinck 4, Dauwe 6, De Vilder 2, Van Der Vreken 2. Sp. Aalst (+5) 15 Avanti Lebb. 29 De eerste wedstrijd, ge speeld in het kader van de Beker van Oost-Vlaanderen werd een duidelijke meeval ler. Sparta bood één speel- helft bijzonder goed weer stand aan de Oostvlaamse eerste nationaler. Het werd JS Herstal 21 EV Aalst 23 Een uitstekend spelend EV Aalst is erin geslaagd het op eigen speelveld sterk aangeschreven JS Herstal te overwinnen. Meteen sluit Eendracht een moeilijke heenronde af met een pun tentotaal van zes eenheden en hierdoor krijgt het toch opnieuw aansluiting met zijn rechtstreekse voorgan gers. De ploeg van trainer- coach M. Wellekens speelde te Herstal weer erg gemoti veerd en vooral Van Herre weghe gaf weer blijk van een uitstekende vorm. De Eendrachters, met het duo pivots Van Herreweghe- Steemans als uitblinkers en een zekere Van Pottenberg- he in doel, startte bijzonder gekoncentreerd aan de wed strijd. De thuisploeg opende weliswaar de score maar langs Mare Bayens - knap als afwerker en meesterlijk als spelverdeler - en drie treffers van Van Herrewe ghe, werd het 4-5 na 11 mi nuten. De Doncker vanop de 7 m-lijn en D. Bayens, maakten er 4-8 van na 18 minuten en meteen was Eendracht op weg naar een overtuigende eerste helft. Herstal trachtte nog wel aan te pikken (6-8 na 19 minuten) maar Van Der Borght en het trio Bayens zorgden voor 8- 14 4 minuten voor de rust. Als Steemans de 9-15 rust stand vastlegde bleek Aalst op weg naar een overtuigen de overwinning. Het begin van de tweede helft verliep echter bijna fa taal voor de Oostvlamingen. Enkele technische fouten, onkans in de afwerking en twee penalty's van Herstal zorgden voor een 13-15 score vooraleer D. Bayens na 40' het Aalsterse doelpunten- saldo kon opdrijven. Mare Bayens zorgde daarna wel voor 16-19 maar Herstal vond in deze periode de sti mulans om aan een gewel dige achtervolging te begin nen. Elf minuten voor het einde waren de Wapenma kers genaderd tot 18-19 en nu volgden nog een span nende 10 minuten. Een vlot spelend Eendracht liep en kele malen tot twee doel punten uit (18-20, 19-21, 20- 22) maar steeds naderde de thuisploeg tot op een doel- puntje. Twee minuten voor het einde wees het score bord 21-22 aan maar R. Bayens scoorde tijdens de laatste minuut het verlos sende doelpunt waardoor Eendracht een veelbeteke nende overwinning be haalde. EV Aalst: Van Pottelber ghe en Mertens, M. Bayens 5. D. Bayens 4, R. Bayens 3, Van Herreweghe 4, Van Mal deren 2, Van der Borght 1, Steemans 2, De Doncker 2, E. Verhoeven, Vinck. Reserven JS Herstal 15 EV Aalst 11 Na een gelijkopgaande eerste helft (rust 6-5) moest EV Aalst de meerdere her kennen in de thuisploeg. EV Aalst: E. Van Malderen en Van Pottelberghe. De Boeck 3, Cooreman 5. Vinck 3, Van Den Bossche. De Jaegher, De Troch, Jans- sens, R. Arys. B. Arys, Ed. Verhoeven. HBC Dendermonde 21 Zicho 12 Zicho, een ploeg die 9de gerangschikt staat in de 2de landelijke A, was duidelijk een te zwakke tegenstander voor HBC Dendermonde, lei der in 2de landelijke B. Tij dens de eerste helft konden de Limburgers nog min of meer weerstand bieden aan de ploeg van voorzitter Ver- leyen maar tijdens het twee de wedstrijdgedeelte deed de thuisploeg zowat wat ze wilde. Er waren amper 10 minuten gespeeld als De Bock, Verleyen en Van de Velde Dendermonde reeds 4-0 hadden voorgebracht. Mogelijk iets overmoedig geworden door dit vlugge sukses, verloor de thuis ploeg enigszins de wed- strijdkoncentratie en hier van maakte Ziehen, gebruik om zowaar 5-5 gelijk te stel len 8 minuten voor de rust. Van De Velde (2x) en Trien pont op penalty, werden echter het gevaar en aan de rust leidde HBC opnieuw (8- 5). Tijdens het 2de wedstrijd gedeelte liet Dendermonde niets meer aan het toeval over en via 13-8 na 38 minu ten werd het 15-8 even voor het einde van het derde kwartier. Met nog 7' te spe len zorgde Gyssels voor een 20-10 score en toen was het pleit uiteraard reeds lang beslecht. Voor Dendermon de wordt het nu afwachten wie de volgende tegenstan der wordt. Doordringen tot de 1/4 finales zou een fan tastisch resultaat zijn, maar een der «groten» in eigen sporthal ontvangen zou een al even gewaardeerde pro paganda betekenen. Scoorden: Van De Velde 5, Van Cauwenberghe 3. De Bock 2, Trienpont 3, Gijssels 4, P. De Swaef 3. Verleyen 1. weliswaar onmiddellijk 5-3 langs Dirk Verhofstadt en H. Maes, maar een opportune F. Bomon zorgde samen met een kollektief hardwerken de Sparta ploeg dat Avanti gedurende 25 minuten op achtervolgen werd aange wezen. Via 9-6 na 13 minu ten was het steeds 11-9 na 23 minuten en het duurde tot 4 minuten voor de rust voora leer Avanti de achterstand wegens reeksverschil had opgehaald (11-11). Met een 12-13 ruststand had Sparta meer gedaan dan zich ver dedigd. Tijdens de tweede helft kon de thuisploeg het tempo van de Lebbekenaars niet meer volgen maar toch bleven zij nog aanklampen tot een kwartier voor het ein de (14-18). Daarna maakte Dirk Verhofstadt zijn twinti ger rond. Sparta Aalst: W. Van Del- sen, Van Den Brempt, K. Bo mon 2, F. Bomon 4, J. Bomon, Verbestel 1, Rottiers, S. Bo mon 2, Van Snick. Van der Meulen. Avanti: Jan Vermeiren, D. Verhofstadt 20, Cornelis, A. Maes, Eddy De Smedt 1, De Pauw 1, H. Maes 5, De Bruyn 1, Schaers 1. Aj. Lebbeke 2 16 HBC Dendermonde 18 Ajax Lebbeke 2 heeft het Dendermonde behoorlijk lastig gemaakt. Dender monde, nochtans met zijn basisploeg te Lebbeke aan wezig. moest tijdens het laatste wedstrijdkwartier zelfs diep in de reserven plukken om het jonge Ajax- geweld van zich af te hou den. Langs Wesemael kwam de thuisploeg aan de leiding maar via 3-4 kwa men de bezoekers op voor sprong na 9 minuten. Den dermonde stond toen de lei ding niet meer af maar een opportune Van Biesen zorg de toch voor een minimale Ajax-achterstand aan de rust (8-9). Langs De Bock en Bats) lier leek Dendermonde dei naar de overwinning t venen (12-16 na 45 minutejn maar via Van Vooren - een van de Ajax-jongeren[iet. werd het nog 15-16 en 16-Ig jc vooraleer De Bock tijdens «el) laatste minuut de HBC-zegli kon veilig stellen. Ajax 2: Keppens en Vcnijd» Bosbeke, J. Wesemael ieeu Holbrecht 4, Luypaert 1, J.faak Jacobs, K. De Saedeleir, lersl Vermeiren 1, Hofman 1, Eets Vermeiren 1, J. Van Biesen 6 dc Van Vooren 2. Dendermonde: QuisquiS^ ter en Mannaert, Van de VeT*' de 2, De Bock 5, Trienpont 3 Gyssels. P. De Swaef 1° Hoorei beke 1, Batselier 4, D^e Swaef St., Verleyen 2. f®r [aas Br. Denderbelle lPk v Avanti 2 (+3) sL™ Avanti 2, leider in 1ste tv provinciale, had duidelijuml zijn 3 doelpunten voorgiiatcl niet nodig tegen een erg veén. jongd Brabo. Van Ran*oot beeck en Hertsens zorgdebk c voor een 6-14 ruststand eiet z ook na de rust kon Brabêfini enkel langs Heuvinck elj 6; Bouteille voor enig an?ij woord zorgen. iaar Brabo: D. Van Goethem, ijjrnh Heuvinck 6, Thollenbeek %ts 1 D. Uyttersprot, P. Bouteillfesla 6, Uyttersprot 3, Van Royeiiest Vinck 1, P. De Smedt 1, Vapeck Den Abbeele, Van Déa ee Poten. EVfe se eslu elzc Ajax Lebbeke (+3) - Kapek 18-18 (22-22) 2* Landelijke Brabo onvolledig Sasja 2 28 Br. Denderbelle 20 Brabo Denderbelle, bij zonder zwaar gehandicapt door de onbeschikbaarheid van basisspelers als Van Lembergen, Bouteille, Thol lenbeek en P. De Smedt, kon het onmogelijk waarmaken tegen Sasja dat tevens nog kon rekenen op een home- getinte arbitrage. Brabo speelde weliswaar een goe de wedstrijd maar Sasja 2 bleek heel wat sterker dan verwacht zodat de 28-20 ne derlaag als een normale uit slag werd bestempeld te Denderbelle al zijn de eind cijfers lichtjes overtrokken. Brabo speelde met D. Van Goethem, Verpoest, D. Uyt tersprot, Heuvinck, Uytter sprot R. De Smedt, E. Van Keer, Vinck, Van Rooyen, D. Van Goethem. 1* Provinciale Formaliteit HBC Denderm. II 22 Waasmunster 7 Waasmunster, met als doelman de plus-45-er Gys sels. heeft op geen enkel ogenblik de sterkere thuis ploeg kunnen bedreigen. Nadat Van Der Veken en Timmerman er 3-0 hadden van gemaakt na 5 minuten werd de eerste helft afgeslo ten met een 8-3 stand. Na de rust werd het volledig een richting. Dendermonde per mitteerde zich zelfs verschil lende experimenten en naast de «oude getrouwen» kwamen nu ook de jeugd op het voorplan langs Assaert, De Smet en Hoorelbeke. Via 14-3 en 18-5 kwamen de 22-7 cijfers op het scorebord. Scoorden: Van Der Vre ken, 7, Timmerman 4, As saert 4, De Smedt 2, Hoorel beke 1, De Smet 3, St. De Swaef 1. In onze vorige uitgave ver scheen reeds een meer ge detailleerd verslag over de ze wedstrijd. Wij komen hier toch nog even op terug om dat het zelden gebeurt dat men na de reglementaire 60 minuten een eerste verlen ging van 10 minuten en een 2de verlenging van 10 minu ten steeds geen winnaar kan aanduiden. 7 meterworpen hebben dan uiteindelijk Ajax de das omgedaan (5-4) maar het be tere Ajax werd hier wel bij zonder slecht beloond voor zijn prestatie. Tijdens de tweede helft durfde een zwak leidend scheidsrech tersduo duidelijk zijn ver antwoordelijkheid niet meer nemen, floot zeker niet prog ressief en hiervan werd Ajax duidelijk het slachtoffer. Niettemin kunnen wij ons niet van de indruk ontdoen dat Ajax ook op eigen borst mag kloppen. Een op min der dan halve kracht spelen de M. Huyck (voetkwetsuur) kon de zwakte van de Ka- pekverdediging op rechts niet uitbreiden. Wellicht ware het aangewezen ge weest broer Dirk op deze plaats te laten spelen en ook M. Hendrickx had vanop die positie de beslissing kun nen afdwingen. Ajax speel de naar ons gevoel te stereo tiep, een euvel waar veel ploegen zich nogal eens aan bezondigen. Akkoord, na de wedstrijd is het gemakkelijk konklusies te trekken, maar mogelijk is deze regel toe te passen bij andere gelegen heden. In ieder geval Ajax- Kapek was een echt spekta kelstuk dat men niet zo dik wijls meemaakt. Beker van België - Dames 1/8 finales Sasja-Avanti Femina Voor de 1/8 finales die ge speeld worden tijdens het weekend van 12/13 maart 1983 lootte Avanti Femina Sasja als tegenstander. Naar ons gevoel geen «slechte» loting al is het jammer dat de Lebbeekse dames niet in eigen sporthal spelen. In ieder geval, Sasja is te «pakken» en nadat wij de kompetitiewedstrijd Sas ja-Avanti Femina bijwoon den, zijn wjj ervan overtuigd dat de Lebbekenaars zullen doordringen tot de kwartfi nales. Met het bekerverleden van Avanti - zevenmaal winnaar - zou het tegen overgestelde onlogisch zijn. De wedstrijden In. Hasselt-Sp. Neerpelt Tongeren-Gr. Bijgaarden (of Haachtse) Sasja-Avanti Lebbeke Stelmar-Melveren Van HBC Dendermonde en Avanti wordt nog een week je geduld gevraagd. De trek king bij de heren heeft plaats op 28 december in Luik (Maison des Sports). Een even gunstige lottrek- king als bij Avanti Femina zou op gejuich onthaald worden. eva In. Hasselt Avanti Leb. 26 18 Beker van België 1/16 finales Avanti en Dendermonde bekeren verder Olse Merksem - Robuco Buggenhout (+5) 26-23 Robuco Buggenhout heeft het 1ste nationaler Merksem bijzonder moeilijk gemaakt. De ploeg van trainer Mare De Proft speelde inderdaad een bijzonder sterke wed strijd en dat het scorebord steeds 17-22 aanwees een kwartier voor het einde spreekt voor zichzelf. Het laatste wedstrijdgedeelte was er echter te veel aan voor de Buggenhoutenaars die duidelijk last kregen met het tempo van de 1ste klas- sers, waardoor Merksem met een golf tegenaanval len de weer uitstekende keeper Vermaesen kansloos liet. Dit neemt echter niets weg van de prestatie van Robuco dat met Van Nuffel over een sterke schutter be schikte en met M. De Proft weer over de grote organisa tor in aanval. Buggenhout begon bijzonder sterk aan de wedstrijd en nadat J. De Maerschalck de 0-5 begins- core tot 0-6 had opgedreven, leidde Robuco zowaar met 4- 11 na het eerste kwartier. Merksem nam dan het ini tiatief over, naderde tot 11- 12 maar de ploeg uit 1ste landelijke begaf niet en een 12-16 ruststand moet Olse toch tot nadenken hebben gestemd. Ook tijdens het eerste kwartier van de 2de helft bleef Robuco de betere ploeg en met treffers van Van Nuffel en J. Van Damme werd het zowaar 17-22 na 43 minuten. Toen kreeg Buggenhout het echter bijzonder moei lijk. De Olse-keeper, wel licht gestimuleerd door de prestatie van zijn overbuur, bleek plots onklopbaar en het tempo opgedrongen door de thuisploeg, woog steeds meer door op Bug genhout. Met nog 10' te spe len was Merksem genaderd tot 21-23 en toen viel Bug genhout voorgoed stil. Er werd nogal wat balverlies geleden en hiervan maakte Merksem gebruik om vier minuten voor het einde voor het eerst op voorsprong te komen (24-23). Robuco ver loor uiteindelijk met 26-23 cijfers maar voordat de wed strijd begon had wellicht iedereen willen «tekenen» voor dit resultaat. Robuco Buggenhout: Ver maesen en J. Vermeir, Brouillard 3, De Maer schalck 2, M. De Proft 1. Van Nuffel 7, J. Van Damme 5, P. Vermeir, Van Damme, Van Rompaeye, P. De Smedt, Vercammen. De 1/16 finales voor de Belgische Beker zitten erop. Naast Avanti Femina dat - zoals een week geleden reeds verteld - zich eigen lijk probleemloos plaatste tegen Houthalen, zijn bij de héren Avanti Lebbeke en HBC Dendermonde ge plaatst voor de 1/8 finales Avanti raakte echter nau welijks met de hakken over de sloot tegen een opval lend sterk EV Aalst en het is in feite jammer dat de Een drachters op deze wijze uit de Beker verdwijnen. HBC Dendermonde loste de verwachtingen in door Zichem kansloos te laten en wij hopen op een andere plaats in dit blad de eerst volgende tegenstanders van deze drie geplaatste klubs te kunnen voorstellen. Ro buco Buggenhout werd uit geschakeld tegen eerste na tionaler Olsa Merksem maar de ploeg van sekreta- ris-keeper Vermaesen deed veel meer dan zich verdedi gen. Ajax Lebbeke - dat ver telden wij reeds - moest na twee verlengingen de dui men leggen voor 2de natio naler Kapek. De 5-4 penalty score beloonde hier zeker niet de beste ploeg. Samen gevat mogen wij stellen dat onze Oostvlamingen het bij zonder goed deden, ook de klubs die uiteindelijk wer den uitgeschakeld. Tegen In Hasselt verloor Avanti Lebbeke zijn eerste kompetitiewedstrijd dit sei zoen. Bij Avanti was de kom- mentaar eensluidend: de Limburgers waren zaterdag de sterkste. Meteen telt Avanti drie verliespunten in de heenronde en de titel van herfstkampioen komt in het gedrang. Inderdaad, Has selt volgt nu op één puntje en het valt nu af te wachten wat de uitslag van de uitge stelde wedstrijd Neerpelt- Hasselt wordt. Maar ook Neerpelt kan nog op gelijke hoogte met Lebbeke de heenronde afsluiten. Mits te winnen tegen Hasselt en de nu toch te spelen wedstrijd tegen Grivegnée suksesvol af te sluiten zou de lands kampioen eveneens drie verliespunten tellen. Dit be looft voor de terugronde! Te Hasselt kon Avanti slechts tijdens de eerste 20' de indruk geven het te kun nen halen. Dirk Verhofstadt zat goed in de greep van Thomassen maar toch was het Lebbeke dat langs M. De Bruyn 2-4 voorraakte na 7 minuten. G. Smeets, vanop de linkerhoek, omspeelde echter regelmatig zijn ver dediger en een door een schouderkwetsuur gehin derde Mertens was kansloos tegen de technisch sterke doelpogingen van de acht tienjarige. Met Schaers als verdediger op G. Srneets werd dit gevaar voor Avanti wel enigszins ingedijkt maar er was niettemin een hard werkende en goed ge ïnspireerde Eddy De Smedt nodig om via 8-6 Avanti op nieuw bij te brengen (8-8) 10' voor de rust. Daarna werd het echter duidelijk, Avanti draaide vierkant en een vlotter spelende thuisploeg nam een 12-8 voorsprong vooraleer De Smedt de 12-9 iler ruststand kon vastleggen. De tweede helft begC|oen, hoopgevend voor de bezo^n j kers. Het vlotte nu heel wi beter en langs Dirk Verha stadt werd het via 12-10 l! r r 11 na 35 minuten. De Avan(f druk bleek echter maar sti vuur en opnieuw kon Ha selt de wedstrijd in hand«^a' nemen. Nincovic - i-P-lyojj verlofganger Vermeir - na^aro de plaats in van Mertei^8 w maar ook hij had geen vsl haal tegen het in een ©ufoa^tc spelend Hasselt. Bij een 1^ 13 stand, een' kwartier het einde, was het duidelijl Hasselt was de sterks) ploeg en sommige Avant spelers lieten toch wel te vlug de armen zakken. Lebbeekse aanvalsakti» beperkten zich nog uitsh tend tot een paar akties het duo D. Verhofstadt- Smedt. Avanti verloor nog Cornelis wegens kwetsui maar toen was het k< reeds verdronken. Hassel nu echt door het dolle hee^»' maakte nog gebruik van resem slechte passen Avanti om de Lebbekena< op een zeer zware - m overdreven - eindscore vergasten. Via 23-16 vijf nuten voor het einde werd» de 26-18 eindcijfers bereikl Deze nederlaag betekei nochtans niet dat Avanti de hoop op de titel gac\. verliezen. Met Eddy De VIiff* ger op het terrein liggen d kaarten anders en de bo<w is levendig dat De Vlieger A» bij de terugwedstrijd zal bL lopen. Eddy De Smedt spee an de een sterke wedstrijd - or danks de hinder van ©©orj C kniekwetsuur - zodat no maar eens bewezen wor<^. dat technisch sterke spelei^ in dit soort wedstrijd <ie bc 1 lans kunnen doen ove?|s v< hellen. W'» Avanti: M. Mertens el' Nincovic, D. Verhofstadt t*. K, Verhofstadt 1, F. Cornel^' 3, A. Maes 2, H. Maes 1, Smedt 3, Schaers, Vermot sen 1, De Ridder, De Bruyt! 3. vol net heel fchtig ide Jbal Tiitteri Reserven In. Hasselt Avanti Lebbeke De Lebbeekse leidei dienden hard te knokken o^i de gemotiveerde thuisplo» op afstand te houden, een gelijkopgaand begk 4.1 kon Avanti even voor de rufgencj een 8-10 voorsprong nemeh In het begin van de tw helft werd het 8-13 en deaefficj kloof leek later beslissend fc zijn geweest. R. Coppeni vrij Van Gucht 1, Moonen 3, Efcede dy De Smedt 3, De Pauw kschic Verguit 4, Van Onsem 3, j on, Maes 1, De Ridder 4-, IVormc Batselier. n Ack E*

De Voorpost | 1982 | | pagina 8