yt' Hamse gemeentebegroting blijft nog in boni Plaatselijk aktiekomitee pleit vi verkeerslichten bij Belseelse Populierenwijk Dodelijk verkeersongeval op de Omleidingsweg te Lebbeke Buggenhout debatteert over interkommunale DDS Nieuwe turnzaal voor H.-Hartschool te Sint-Niklaas n Ij-' Pa u In memoriam Hubert Asselman 10 - 31.12.1982 - De Voorpost De bespreking van de OCMW en gemeentebegroting 1983 waren de voornaamste punten op de dagorde van de gemeenteraadszitting van 22 december 1982 te Hamme. De beide volksunieraadsleden, die zetelen in de gemeente raad, Walter Peeters, Senator en Jozef De Clercq, hadden zich voor deze laatste zitting van 1982 laten verontschuldi gen, evenals mevr. Claus Arlette. Burgemeester Baert open de de zitting, in aanwezig heid van een talrijk opge komen publiek, waaronder een aantal toekomstige ge meenteraadsleden Na het proces-verbaal van de zitting van 27 oktober 1982 te hebLen goedge keurd, werden leningen aangegaan voor de aan koop van een tweedehands werfkeet voor het gemeen telijk speelplein voor de riolerings- en wegenwerken in de wijk Vigor-Wuitens en voor het gemeentelijk aandeel in de uitbreiding van het lokaal watervoor- zieningsnet in de Ekelbeke en andere straten. Huren Oud Rustoord In verband met de huur van het oud rustoord in de Nieuwstraat door het ge meentebestuur van het OCMW werd door de heer Gouverneur op het huur- len beschikken aldus Jules waterl n V.ncart, wtllen wt, aan een De "begrotingswijziging de polder Zuybroeck (367.000 fr.) verdaagd, om dat er volgens de schepen van landbouw geen enkele verhouding is in het voor opgestelde bedrag met de andere polders, dat geba seerd is op het aantal km 1982 en de begroting 1983 bestaand gebouw een ge- ri^t^iT^s^nuUlokaafvoor j™"" 'rK"1* de jeugd, d.enjeeslal siech; 7Z- n geleidelijk «~6 geadviseerd, aanpakken. Volgens Bur- Jaarverslag gemeester Baert is het de Elk jaar, vooraleer de ge- bedoeling geweest om het meenteraad de begroting in gebouw niet te lang te laten behandeling neemt, doet leeg staan, omdat een leeg het schepenkollege verslag gebouw snel aftakelt. over het bestuur en over de De Raad besliste nadien toestand van de gemeen- om haar beslissing van 18 tezaken van het afgelopen mei 1982 in te trekken, mits jaar. een onthouding van de Oppositielid Goossens heer Boeykens. vond dat het jaarverslag Voor de gemeentelijke een routinewerk is gewor- akademie voor beeldende den. Het aantal foto's is kunsten werd een lokaal volgens hem verminderd gehuurd in het schoolkom- evenals de kwaliteit ervan, pleks Broekstraat, dat ei- De nieuwe schepen van de gendom is van het St. Vin- sport. Van de Casteele be- centius te Dendermonde, dacht hij met enkele be- omdat er teveel leerlingen merkingen aangaande zijn zijn in deze bijafdeling. De figuur en zijn werking, huurprijs bedraagt 2.000 fr. Raadslid Ediers drukte zijn kontrakt opmerkingen ge- per maand. Het verbruik bekommernis uit omdat uit maakt. Raadslid Boeykens merkte op dat het gebouw (oud rustoord) beter zou afgebroken worden gezien het weinig monumentale waarde heeft en dat het gebouw ons herinnert aan een tragisch verleden. De herstellingen die er thans aan gebeuren zijn volgens hem een pleister op een houten been. Hij vroeg om deze zaak in zijn geheel te bekijkend in het kader van een dorpskernvernieuwing voor het centrum van de gemeente. Volgens raads lid Ediers zou geen enkele particulier deze huurvoor waarden, vooropgesteld door het OCMW aan vaarden. Schepen Vincart deelde mede dat er in deze zaak reeds kontakten waren met de Koning Boudewijnstich- ting, om een dorpskernver nieuwing door te voeren, waarin ook het oud rust oord zijn plaats zal vinden. Hij wil dit doen in samen werking en met inspraak van de betrokken bevol king. Het is evenwel een van water, elektriciteit, het jaarverslag blijkt dat de verwarming wordt geregis- voetganger de zwakste en treerd via tellers van het H. meest kwetsbare wegge- Hartinstituut, die hiervoor bruiker is in Hamme een forfaitaire vergoeding van 6.000 fr. ontvangen. OCMW - Begroting 1983 Het gemeentelijk perso- gemeentelijke tussen- neelskader werd aangevuld komst in de gewone dienst met enkele gedeeltelijke van de OCMW- begroting betrekkingen van de ge- bedraagt voor 1983, meentelijke muziekschool, 16.970.000 fr. Wellicht is nl. Sekretaris, portier en iedereen zich bewust van opzichter. de grote financiële proble- In Kastel is het de bedoe- men waarmede het OCMW ling van de gemeente om te kampen heeft, aldus sportterreinen aan te leg- raadslid Boeykens, en gen op gemeenteëigendom, waaraan niemand enige op de hoek Scheldestraat - schuld heeft. Bosstraat. Er zal o.a. een Wel hooPl spreker dat het kaatsterrein, een volleybal- schepenkollege en het en een basketbalveld aan- OCMW-bestuur met een gelegd worden. De kosten- raming bedraagt hiervoor 1.795.000 fr. Verschillende polders voorzien voor het jaar 1983 ruimingswerken aan onbe vaarbare waterlopen van 3C categorie. De raad bracht gunstig advies uit voor de polders bredere geest van deze pro blemen onder het oog en ter harte zou nemen. De voorzitter van het OCMW, Frans Huylebroeck, gaf toe dat zij met zeer zware fi nanciële problemen wor den gekonfronteerd. Reeds enkele malen konden de wedden en lonen van het personeel bijna niet uitbe taald worden. Het aantal steungevallen vermeerdert met de dag, aldus de voor zitter. Men dient ook soms 3, 4 a 5 maanden te wach ten op gelden die men te goed heeft van de mutuali teiten. De OCMW-begro- ting werd nadien eenparig goedgekeurd. Gemeentebegroting 1983 SP-oppositielid Van Lyse- betten opende de bespre king van de begroting 1983 met enkele vragen omtrent bedragen die opgenomen werden in de begroting. Een aantal raadsleden von den ook dat zij het niet opportuun achten dat de uittredende raad een be groting stemt, waardoor de nieuwe raadsleden gebon den worden. Schepen van Financiën De Geyter, weerlegde al deze bemerkingen in zijn uiteen zetting. «Het wordt voor alle gemeenten zeer hard en wij worden genoodzaakt tot sober leven. Wij moe ten onze nering naar onze tering zetten. Het geen zin meer om zware inspannin gen te doen» aldus de sche pen van Financiën. «Ik heb dan ook heel wat besparin gen doorgevoerd om de diensten te verplichten dit ook te doen. Is er geen krediet meer dan gaat de bestelling niet door». De grote problemen voor de heer De Geyter zijn het OCMW en de ziekenhuis tekorten, die een zeer grote weerslag hebben op de ge meentebegroting. Niette genstaande dit alles is de schepen er toch in geslaagd om de gewone dienst van de gemeentebegroting 1983 af te sluiten met een boni van 2.334.140 fr. en de bui tengewone dienst met een boni van 14.084.838 fr. Het uitrustingsprogramma voor het schooljaar 1982- 1983 voor het gemeentelijk instituut voor technisch on derwijs «Burgemeester Van Driessche» werd vast gesteld. In dit programma werden volgende aankopen ten behoeve van de school voorgesteld: een CNC trai ning draaibank, een univer sele freesmachine, twee draaibanden voor indus triële techniek, een foto- electrische sturing voor brandmachine en de basis- apparatuur informatica Geheime zitting Mej. Jeanne Loncke werd benoemd tot bibliothekaris in vast verband aan de ge meentelijke openbare bi bliotheek. In de gemeen telijke muziekschool werd de heer Van Passen Jan aangesteld als tijdelijk le raar cello vanaf 1 novem ber 1982 voor de verdere duur van het schooljaar 1982/1983. De tijdelijke aanstellingen van de heer Quintelier Prosper en Mej. Delphine Malfliet in hoedanigheid van schoonmaakpersoneel aan de gemeentelijke mu ziekschool, werden ver lengd voor het schooljaar 1982/1983. De heer Jan Saeys werd verder tijdelijk aangesteld als directeur en leraar aan het GITO «Burgemeester Van Driessche» onderwijs voor sociale promotie voor het schooljaar 1982/1983. (bd) Het tragische verkeersongeval van 5 november IT.Tigt de Belseelse bevolking nog vt» het geheugen. Eén zwaargewonde en twee doden (de kleinkinderen van de Sint-NQ geneesheer Dr. Van Poucke) vielen toen te betreuren aan het kruispunt Schoonho straat Vijverstraat Rijksweg 14. In minder dan vier jaar tijd kwamen op dit punt mensen om het leven. Dit zijn er blijkbaar nog niet genoeg want momenteel wad plaatselijke bevolking nog steeds op verkeerslichten, alhoewel deze reeds meer dan jaar geleden werden aangevraagd. Waarop wordt nog gewacht en welke instantie i verantwoordelijk gesteld worden wanneer er zich in de toekomst andermaal een dod^°n! verkeersongeval voordoet? Zat« Zon Baz Zate tel. Deze en nog tal van andere vragen werden dinsdagavond te berde gebracht door de le den van het inmiddels opge richte aktiekomitee te Belsele. Tijdens een perskonferentie werd door de heren Alois Van Goethem en Fred Van Remoor- tel en door mevr. Jeannine Van Hiel bittere taal geuit. nieuwe lichten aan te k< De leveringstermijn zou e tel. Apo 774. Bee volksvertegenwoordiger Miet Smet wat het voorstel van het ministerie was in deze aangele- twee maand in beslag negate genheid. Het antwoord kwam erop neer dat men op 10 janua ri a.s. de voorstellen van het aktiekomitee zou voorleggen aan de verkeerskommissie. Met een dergelijk antwoord was volksvertegenwoordiger lijkheid zelf maar moest Het huren van een insta (40.000 F per maand) we duur bevonden. De b meester zou daarbij ooi steld hebben dat de mii vooraf zijn verantwoq_ 55.5 Zon' 55.7 Apo waarbij vooral stadsingenieur Freddy Willockx niet tevre- Rottiers scherp op de korrel den. Een dergelijke kommissie werd genomen. Wat heeft tij dens de voorbije weken dan wel voor zoveel opschudding gezorgd in Belsele? Op het kabinet van de burgemeester Op woensdag 22 december 11. werd het aktiekomitee op het stadhuis ontvangen door bur gemeester De Vidts. Een petitielijst met 1150 handteke ningen werd aan de heer bur gemeester overhandigd. In het verzoekschrift werd aange drongen om het genoemde kruispunt op korte termijn vei lig te maken door het plaatsen van verkeerslichten en een ver hoogde middenberm alsook door het aanbrengen van enke le aanpassingen aan de ver keersborden. Tijdens dit on derhoud werd ook afgespro ken welk standpunt 's ande rendaags zou ingenomen wor den door de stadsdiensten bij het geplande onderhoud op het ministerie van openbare is volgens de h. Willockx toch maar een adviesorgaan. Hij men door het geven van ting om op dit punt va rijksweg verkeerslichten plaatsen. Tevens werd drong er dan ook op aan dat de sproken dat op maanda december de bevoegde sten terug zouden sam<33-2 men op het bewuste krui: Zon' om er de stand van zaken maals te bekijken. De laatste bolwassing Op het afgesproken uur minister zelf maar voldoende verantwoordelijkheid moest durven opnemen in deze zaak. Na een lange woordenwisse ling werd dan toch een ak koord bereikt. Het stadsbe stuur kreeg van Openbare Werken de toelating om nog dezelfde dag met de bevoegde scheen een delegatie van diensten te Gent kon takt op te bij het kruispunt, Scl nemen om te laten overgaan tot het plaatsen van voorlopige verkeerslichten en dit nog vóór de eindejaarsfeesten. Volgens het aktiekomitee, wiens vizie wij hier zo objek- tief mogelijk trachten weer te geven, is daarna stadsinge nieur Rottiers tussenbeide ge komen met een aantal argu menten die pleitten voor het niet plaatsen van verkeerslich ten aan het genoemde kruis punt. Door het toedoen van de aanwezige parlementariërs hield men het echter bij het Dr. I Apo Belt Dr. Bug Zate Den Zate 21.2 Zon' 21.2 Apo Eks ,Ï,DM werken De heer burgemeester voorstel van de kabinetsafge- beloofde de aanwezige leden vaardigden. Daarna zou poli- werk op middenlange ter- mijn. Aangezien wij over van Schepen Lem beperkte financiële midde- mens werd het dossier van Zondagavond 26 december. Het kerstkoncert van het zang- Grembergen koor 't Zwijvicke in samenwer- (600.000 fr.), Grootbroek- king met Freye is pas gedaan. Hoog-Leeg-Overdijk Het is 7.30 u., ik moet me Moerzeke (690.000 fr.) en haasten, het kerstkoncert van Kastel (450.000 fr.). Op Sange Jo begint op Heizijde. Naast de agendapunten die betrekking hadden op de gemeentelij ke financiën werd er tijdens de laatste gemeenteraadszitting te Buggenhout ook gesproken over DDS (de interkommunale Den- der-Durme-Schelde) en over het gemeentelijk onderwijs. Vooral bij de behandeling van het eerste punt kreeg de bestuursmeerder- beid het vaak hard te verduren. Interkommunale DDS Het zal tijdens de eerste zittin gen van de nieuwe legislatuur wel in meerdere gemeenten aan bod komen. De vraag van DDS aan de gemeenten om hun aandeel in de interkom munale volledig te storten. In Buggenhout werd aan de vraag trouwens gevolg gegeven. Het volstorten van het kapitaal werd goedgekeurd door CVP. afgekeurd door SP en VU, terwijl PVV zich onthield. Hiermee voldoet de gemeente aan een verplichting die nor maal over verschillende jaren was gespreid. DDS motiveerde zijn vraag door te stellen dat het geld zou gebruikt worden voor dorpskernhernieuwing maar die reden zette kwaad bloed bij de raadsleden van SP en VU die stelden dat de dorpskemrenovatic het werk van de gemeenten zelf is en dat DDS alleen zichzelf wil redden door vroegtijdig, vers kapitaal uit de gemeenten weg te halen Raadslid Roger Van den Heu- le, aan zijn laatste zitting toe, zei dat DDS op deze wijze de falende sociale woningbouw snel door iets anders wou ver vangen en daarvoor kapitaal nodig had. Hij wees daarbij naar de niet verkocht geraakte DDS-woningen te Lebbeke. De Kinder (CVP) kon dat laat ste wel toegeven, al is er een verbetering merkbaar, en ook burgemeester De Landtsheer besefte dat de intcrpelatie van Van den Heule gegrond was maar stelde dat Buggenhout moet solidair zijn met de ande re gemeenten en dat het geld vroeg of laat toch moest wor den betaald. Wel beloofde hij dat de gemeente zou toezien dat DDS geen gemeentelijke initiatieven zou nemen. De taak van een interkommunale ügt enkel bij regionale projek- ten, zo zei de burgemeester. Onderwijs Over de hervorming van het BuSo onderwijs te Buggen hout kon de raad akkoord gaan. In samenspraak met de BuSo-school te Opwijk werd de afdeling mechanica in Bug genhout gewisseld voor een af deling houtbewerking. Dat hierdoor nieuwe kosten voor uitrusting moeten gedaan wor den nam men er maar bij daar aan de staat een betoelaging van 60% werd aangevraagd. De raad ging ook akkoord met het toekennen van een einde jaarspremie aan het gemcen- tepersoneel, dus ook aan het gemeentelijk onderwijzend personeel. (ha) Rond 2" voor acht kom ik voorbij het kruispunt Leo Du- boisstraat-Omleidingsweg. Terwijl ik wacht op groen licht, zie ik een hoop mensen en flikkerlichten. De ambulancedienst draagt ie mand weg. Nadat ik mijn wa gen geparkeerd heb ga ik naar de plaats van het ongeval. Er is verslagenheid alom. Jonge^ mensen drentelen be sluitloos en met ongeloof in hun blikken her en der. «Het is Rudy Buys» zegt iemand. Aan wagen ligt immers een brommer, totaal verhakkeld. «Zijn vrouw lag daar», ze wij zen op een plaats enkele me ters verder. «Ze zijn nog niet zo lang getrouwd en hebben een meisje van nog geen jaar oud.» De mensen kunnen hun ogen niet geloven. «Waar blijft de politie?» vraagt iemand. Een kwartier na het ongeval is de politie nog niet op post «Schrijf dat maar in de krat,» zeggen ze vol verontwaardi ging. De bestuurder van de auto, de heer Mondy is totaal onder de indruk. Er hangt een sfeer van afgrijzen Eindelijk arriveert de politie. «Hoe is het gebeurd?». De hele gewo ne procedure neemt een aan vang, maar niets zal het gebeu ren ongedaan kunnen maken. De Omleidingsweg van Lebbe ke heeft zijn eerste dodelijk ongeval. Voor de 21-jarige Rudy Buys, uit de Van Langenhovestraat wordt het nooit meer kerstdag. Zijn vrouw Juliana Deiogie ligt op intensieve zorgen. In de Van Langenhovestraat heerst Rudy Buys van het aktiekomitee dat stad singenieur Rottiers en poli- tieinspekteur Schepens het standpunt van het komitee vol doende zouden bijtreden. In de rug geschoten De volgende dag, donderdag 23 december, werd het aktie komitee op het ministerie ont vangen en geïntroduceerd, door volksvertegenwoordiger Antheunis en alle Wase parle mentariërs, behalve senator De Bondt. Zoals afgesproken was een kordate blokvorming merkbaar onder de aanwezige parlementariërs. Namens het stadsbestuur waren de heren Rottiers en Schepens aanwe zig. Ook de h. Marc Huys van de raad voor jeugd en wegver keer was op post. Namens het kabinet waren de heren Cou- bergs en Van den Bossche aan wezig. Nadat men er van dc zijde van het kabinet op gewe zen had dat zich in het voorge legde dossier van het komitee een «zwak punt» bevond (de wijze waarop de telling der voertuigen gebeurd was) vroeg tieinspekteur Schepens nog repliceerd hebben dat de voor handen zijnde lichtinstallatie van het stadsbestuur van Sint- Niklaas verouderd zijn, niet meer voldoen aan de moderne eisen en dus niet meer bruik baar zijn wegens de onvol doende beveiliging die zij bie den. Uiteindelijk werd beslo ten om toch maar onmiddellijk kontakt op te nemen met de diensten te Gent ten einde het nodige materiaal samen te brengen dat voorlopig wèl vol doende beveiliging kon bieden. Van Pontius naar Pilatus 's Namiddags werden senator Nelly Maes. Mark Huys, mevr. Van Hiel en Alois Van Goe them opnieuw te woord ge staan door burgemeester De Vidts. Deze was gealarmeerd en vreesde dat het stadsbe stuur later zou aansprakelijk houdtstraat Rijksweg 14- heren Rottiers en Sche_ waren eveneens «ter pif gekomen. Het aktiekoiErei werd weinig uitbundig be Qr en. kreeg al dadelijk te hg., dat men maar eens met «fatsoenlijk» dossier moe$Dr. I men aandraven, vermitjEroi aangevraagde lichtinsta |)r mèt verhoogde berm om öH de 50 miljoen frank zou ten. Volgens de stadsinge Zate zou het aktiekomitee er n 1 slagen een ernstig dossi(jZon' men te stellen. Enerzijd^po de door het komitee uitge 47.9 de vocrtuigentelling niet K Kali :- rekt en anderzijds is de 2ate die de rijksweg op dit maakt onvoldoende te zien én zouden nieuwe keerslichten al te dicht bjDt- viadukt komen te staan. «Rijksweg 14 heeft al 2 Lok' verkeerslichten» was de van de h. Rottiers, «en je toch niet bij ieder kruii^J verkeerslichten plaatsen» Het Belseelse aktiekoLeD duidt het stadsbestuur Dr. kwade dat nooit eerdei Apo dossier werd samengeste! Mal! treffende deze aangelege }r terwijl dit uitdrukkelijk voorzien is in het minist rondschrijven van 14.1 Volgens de bevoegde i ^po' teriële diensten zou hey76.i mers ook niet noodzaktek zijn dat bij 'n telling het rium van 2000 voertuigt etmaal moet bereikt wi alvorens kan overwogen gesteld worden, mocht zich na den de gevraagde verkeer late het plaatsen van dergelijke on veilige tijdelijke verkeerslich ten een nieuw verkeersongeval voordoen. Hij stelde voor ten te doen plaatsen. alom grote verslagenheid, met minder dan één uur verschil stierven twee van haar bewo ners op dezelfde avond. Het wordt een grauw eindejaar. (Ivg) Lebbeke. Zondagavond rond 19.30 uur kwam de 22-jarige Rudy Buys uit Sint-Gillis Dendermonde in de Leo Duboisstraat bij een ongeval om het leven. Op de duozitting van de sportzaal ter beschikking gische en Europese kampioene zijn moto had zijn echtgenote Juliana Deiogie plaats genomen. Hij reed te pletter op een van de kinderen. personenwagen bestuurd door Dirk Mondi, Heirbaan 251 te Sint-Gillis. Rudy Buys, vader van een zeven maand oud kindje, ->verleed tijdens de overbrenging naar het hospitaal, (v) Na de Kerst- en Nieuwjaarsvakantie, kunnen de leerlingen van de lagere school H.-Hart, onder de toren van de Sint-Jozefkerk te Sint-Niklaas, turnen in een splinternieuwe, ruime turnzaal. Het bouwen van die turnzaal kerheid, of zo'n kleine paro- was geen sinekure, want eigen- chieschool zo'n groot werk zou lijk was er geen plaats voor. durven aanvatten. Is een Daarom werd het plan voor sportzaal niet het privilege van een soort «paalwoning» opge- een grote school? Uiteindelijk vat: een turnzaal op de eerste achtte men de bouw toch haal verdieping, boven de ingang baar, in 1979 werd het plan van de school. Een moeizaam opgemaakt, werk: daar er maar één ingang De pastoor bedankte Mr. No- is, diende deze gedurende de bels die hart heeft voor zijn werken altijd vrijgehouden te school: en waar we dan worden. Bovendien moest de misschien geen huizen op kun- veiligheid extra in acht geno- nen bouwen, maar dan toch men worden, met al die spe- een turnzaal...» lende kleuters en kinderen De tumlerares, mevrouw Nora De plannen werden in 1979 Baert, kon helaas niet aanwe- gemaakt, nu, eind 1982 staat zig zijn: deze mevrouw is Bel- discodansen, en nam dit week end deel aan een wedstrijd in Italië. De uitspraak «Een gezonde interessant om weten is tone laatste konden we in elk f70.: zelf ter plaatse nagaan) c 4pot dit verraderlijk kruispur ^P°' gelijks tientallen verkeer ^P°' tredingen begaan wordei om te bewijzen hoe onveiFen| kruispunt wel is, ook i iate nieuwe wegmarkeringen ^nc dens de afgelopen vier jQn( werden op dit kruispunt [en politie en rijkswacht 15 ujqj vallen geregistreerd, wa 5 met zwaar gekwetsten met dodelijke afloop. Eéi de van de Belseelse bevc moet dagelijks dit krui >r passeren. Het is tevens d ^POt ge verbindingsweg tussï 71 tweehonderd woningen tjHYlea de Populierenwijk en B< jr dorp «Wie wordt het volj I r®** Zom Kiel 773. Cen Zate Apo Mlei )r E )r C 770 l-l ,afcpot >9.3: tone Vrijdag 17 december, werd de zaal ingehuldigd. Er waren tal- Zondagavond, tesamen met het ontstellende bericht van het ongeval te Lebbeke, bereikte me het bericht van je zelfmoord. Ik heb nog met je Yahtzee gespeeld, ik ben bij je naar de winkel geweest. Ik heb je gekend als toeschou wer, maar ik ken mensen die je beter gekend hebben en die nu ondersteboven zijn van wat met je gebeurde. In de kranten staat 'demonstratieve zelfmoord' alsof je ergens een show gaf. Maar de insiders, de mensen die je beter kennen, weten ook beter. Je was ondersteboven van de tegenslagen die het leven en het lot je toebrachten. Maar je vocht ertegen met de moed der wanhoop en het vechten tegen beter weten in, een Vlaming eigen. Je had nog maar pas je tuin netjes in orde gebracht en het plat dak van je bakkerij hersteld. Het was stil voor de middenstandszaken in de Van Langenhovestraat, wegens de werken aan de weg en de werken aan de Denderbellestraat en de Hoge Brug Maar toch deed je trouw je plicht. Je bakte zeer fijne en lekkere taarten, petit-fourskens en pasteitjes. Je dacht dat ook dét wel ooit een einde zou nemen Maar soms zag je het niet zo zitten... persoonlijke omstandighe den en moeilijkheden, omwille van de toestand, deden je de dingen soms heel zwart zien. Je buren wisten het en ze vertrouwden erop dat je het niet meende. Ze kenden je doorzettingsvermogen en je wil om toch verder te gaan. Ook al wist elk dat je cen trommelrevolver op zak had, ze wisten eveneens dat je objektief was en dat je achteraf wist, dat dat de oplossing niet was; dat je bovendien heel erg veel over had voor je zoon en voor je zaak. Voor deze mensen is het echt onbegrijpelijk dat het toch gebeurd is. Is het naar aanleiding van een provokatie? Je had pas twee dagen en twee nachten na elkaar gewerkt om smakelijk gebak klaar te hebben voor kerstdag. Was het omdat je 'op' was dat het zover gekomen is? Je had nochtans zovele kwaliteiten. Ook al had je het materieel moeilijk, de mensen in je buurt die het ook moeilijk hadden, konden op je goede hart rekenen: je gaf eens zomaar een brood of wat koeken... En nu ben je er niet meer. We geloven het niet. Het houdt ons nachten wakker. Als we je geïnviteerd hadden die avond of... Maar het brengt allemaal geen aarde aan de dijk. Je bent er niet meer en wij moeten leren leven met de laagte die je in ons midden laat.. (Ivg) rijke aanwezigen, leerkrach- geest in een gezond lichaam» ouders, sympatizanten kwam natuurlijk ook eens te dodelijke slachtoffer?: nen de bezorgde bewonei 'a'e de Populierenwijk zich n vragen Naar verluidt zou morg januari, bij de installatii Iele de kersverse gemeent jgtg een motie uitgedeeld w door Freddy Willockx. P gemeenteraad zou ge1 worden een duidelijk punt in te nemen in dez gelegenheid. In het Vleeshuis te Antw wordt de reeks koncerte de Muziek op 9 januari gezet met een progr waarop sonates van Mo pas. Dat is voor de jonge meis jes en jongens van de school ville zullen worden uitgt toch erg belangrijk De door Pierre d'Archan pastoor stipte ook nog even Het koncert vangt aa aan, dat de gemengde werking 16.00 u. die sinds 1976 ingevoerd is, cen groot sukses is gebleken. De laatste spreker Vikaris-ge- neraal De Langhe wees erop. dat het in het katolieke onder wijs om de mens gaat. Dat getracht wordt, aan alle noden tegemoet te komen, er wordt Ludltlgetl VOl gedacht aan het hoofd, het Vorige week s,ondm Na de "officie inzegening en ^stelwagens mekaar cen gezamenlijk gebed, werd dn"gen aan„de Pm er op de nieuwe sportzaal ge- stadhuis. Uit een dronken. 1 kwamen scheepslad (els duchesne) vol toiletpapier. Op stadhuis moeten ze er i van de wijk, en genodigden. De sprekers werden afgewis seld door dansende kinderen, die met turn-dansdemonstra- ties het feest opluisterden. Direkteur Nobels was vanzelf sprekend gelukkig en trots. Hij dankte al diegenen die hielpen bij de realizatie van het pro- jekt. Enkele namen: voorma lig Deken E.H. Vinck, Pastoor Vercruyssen, architekt Weyers, aannemer Van Steen- lant en zijn personeel. En dan niet te vergeten de bestuursle den van de Terekenfeesten, de VZW Sint-Jozefparochie en de ouders, die hielpen de finan ciën samen te krijgen. Pastoor Vercruyssen nam zelf ook het woord: hij vertelde over de eerste voorzichtige weg mee kunnen. Ook voorstellen, die sinds 1976 geopperd werden. De onze gemeester Cool hield oogje in het papieren zL

De Voorpost | 1982 | | pagina 10