STADSBERICHTEN Bpiekoningenwedsfrjjd r DRIEKONINGENWEDSTRIJD BEIAARDRECITAL Ristorno gas elektriciteit dienstjaar 1982 Driekoningenwedstrijd Stedelijk visserijkomitee Archiefberichten PRIJSUITREIKING Uittreksel algemeen politiereglement TE KOOP A° dender^0' DENDERMONDE V.V.V. Dienst voor Toerisme - Dendermonde ZATERDAG 8 JANUARI 1983 tussen 16 en 18 uur in de Handelswijken te 16 uur door Dhr. P. De Smedt, stadsbeiaardier wim te 19 uur van de Driekoningenwedstrijd op de Grote Markt Medische zondags- en feestdagendienst SOCIO-CULTURELE INFO-KALENDER 14 - 31.12.1982 - De Voorpost 1* jaargang - nr. 48 Dienst Secretariaat - A. De Decker to in V.V.V. Dienst voor Toerisme DENDERMONDE De Vereniging voor Vreemdelingenverkeer en Toe risme van Dendermonde organiseert op zaterdag 8 januari 1983 ter gelegenheid van de eindejaars feesten een Driekoningenwedstrijd. Deze wedstrijd staat open voor iedereen (zowel kinderen als volwassenen) categorie A: voor groepen van 3 tot 4 personen categorie B: voor groepen van 5 tot 15 personen Op 5 plaatsen in de stad zullen de deelnemers zich aanbieden bij een jury en er een driekoningen-, kerst-, of eindejaarslied zingen. De jury zetelt: aan de Kerk van St.-Gillis-Binnen (Brusselse straat) aan de Werf (hall Generale Bankmaatschappij) aan het standbeeld van Pr. Van Duyse (Fr. Courtensstraat) in het Aymonshof, Gentsesteenweg op de Grote Markt zaterdag 8 januari 1983 De groepen worden beoordeeld naar: 1de originaliteit 2) de presentatie 3) de muzikale waarde De controlekaarten worden gratis afgehaald tussen 11 en 12 uur of tussen 15 en 16 uur in het onthaalbureel van de V.V.V. (stadhuis). Tussen 16 en 18 uur bieden de groepen zich in een willekeurige volgorde bij de 5 vaste jury's aan. Deze stempelen telkens de controlekaart af. De laótste plaats waar de groepen optreden is de Grote Markt. Tussen 18 en 19 uur worden de deelnemers uitgenodigd op een typische broodmaaltijd in het Stadhuis. Te 19 uur ontvangen al de deelnemers in de raadzaal van het Stadhuis een prijs. De deelnemende groepen komen naar de prijsuit reiking in Driekoningenkledij. Laat de sterre draaien... Hoofdstuk 10: BESTRIJDING VAN SNEEUW EN IJS Art 1.10.1: Het is verboden op een openbare plaats: a) water te laten lopen of te doen lopen bij vriesweer of dreigende vorst; b) glijbanen te maken; c) sneeuw of ijs afkomstig uit de gebouwen of aanhorig- heden ervan te werpen of neer te leggen; d) ijskegels aan de buitenkant der daken of drempels te laten hangen. Art. 1.10.2: Het is geboden bij gladheid of sneeuwval, aan de hoofdbewoner, hoofdgebruiker, de bewoner van de benedenverdieping en, bij ontstentenis van deze, de eigenaar van ieder gebouw of stuk grond: a) sneeuw en ijs weg te ruimen van de voetpaden en stoepen die grenzen aan zijn gebouw of het perceel grond dat hij bewoont, gebruikt of waarvan hij eigenaar is, alsook dezelfde gedeelten te bestrooien met zand, zaagsel of fijne as. b) te zorgen dat de sneeuw of hét ijs bij het wegruimen wordt gebracht op de uiterste rand van het voetpad of de stoep, derwijze dat er voor de voetgangers voldoende ruimte overblijft en er tevens voldoende openingen aanwezig zijn voor het afvloeien van het dooiwater, alsmede dat de brandkranen en rioolputten vrij blijven; bij een te smal voetpad of stoep zal de sneeuw of ijs op de weg opgehoopt worden, zo dicht mogelijk bij de boordsteen van het voetpad of de stoep maar op die wijze dat de greppels en rioolmonden vrij blijven. STAD DENDERMONDE Het stedelijk visserijkomitee brengt ter kennis aan alle Dendermondse hengelclubs dat het «Interclub- kampioenschap van Dendermonde» op de «Brus selse Forten» zal plaatsvinden op zaterdag 23.4.1983. Ook voor de toekomst zal dit kampioen schap telkenmale plaatsvinden op de vierde zater dag van april. Dokters Dendermonde, St.-Gillis, Appels, Denderbelle, Oudegem Begin zaterdag te 8 u. tot maandag te 8 uur. 1 jan. Dr. Wijnants, Bevrij dingslaan 2, Dendermonde (Appels), tel. 21.29.19. 2 jan. Dr. A. Muylaert, Emm. Hielstraat 8, Dender monde (St.-Gillis), tel. 21.29.52. Hamme, Grembergen, Moerzeke 1 jan. Dr. Dupont, Au- broeckstraat 13, Moerze ke, tel. 47.16.62 oudejaarsavond. 2 jan. Dr. Joostens, Slangstraat 55, Hamme, tel. 47.12.63. Buggenhout, Baasrode, Malderen 1 jan. Dr. Roelants P., Mis siestraat 6, Buggenhout, tel. 33.28.02. 2 ian. Dr. Goossens L., Broekstraat 83, Buggen- hout-Opstal, tel. 35.59.75 De stad Dendermonde verleent aan volgende recht hebbenden een premie als tussenkomst in de kosten voor verbruik van gas en elektriciteit: 1. Bejaarden - de alleenstaande bejaarden (alleenstaande man van af de leeftijd van 65 jaar, de alleenstaande vrouw vanaf de leeftijd van 60 jaar) t 1.000 fr. - de gezinnen waarvan de man 65 en de vrouw 60 jaar zijn 1.000 fr. - de gezinnen waarvan de man 65 jaar is t 900 fr. Inkomensgrens Het bruto-inkomen van de gerechtigde of het samenge voegd bruto inkomen van de samenwonenden mag niet hoger zijn dan het inkomen 309.997 fr. verhoogd met 57.389 fr. per persoon ten laste. Bewijzen Het bewijs van inkomsten wordt geleverd op vertoon van de laatst ontvangen pensioenfiche nr. 281.11 voor gepensioneerden in het stelsel van werknemers en zelfstandigen. Voor de staatsgepensioneerden, een for mulier 2575/27 «jaarlijkse aangifte van pensioenbelas tingen». Opmerking Men mag slechts eigenaar zijn van één woning of appartement in volle eidengom. Een verklaring op erewoord dient voorgelegd. 2. Minder-validen - de alleenstaande minder-validen 1.000 fr. - de gezinnen waarvan de man of de vrouw minder- valide is t 1.000 fr. - de gezinnen waarin een minder-valide verblijft I 900 fr. Inkomensgrens Het bruto-inkomen van de gerechtigde of het samenge voegd bruto-inkomen van samenwonenden mag niet hoger zijn dan 309.997 fr. verhoogd met 57.389 fr. per persoon ten laste. Bewijzen Het bewijs van inkomen wordt geleverd door het recent ste aanslagbiljet. Het bewijs van invaliditeit van 66% dient te worden voorgelegd door een attest van het Rijksfonds voor Sociale Reklassering of Ministerie van Sociale Voorzorg. Opmerking Men mag slechts eigenaar zijn van één woning of appartement in volle eigendom. Een verklaring op erewoord dient voorgelegd. 3. Grote gezinnen De gezinshoofden welke tenminste 3 inwonende kinde ren ten laste hebben op 31 december van het refertejaar 900 fr. Wie wordt ten laste aanzien van het gezinshoofd? - de kinderen waarvoor kinderbijslagen worden uitbe taald. - de invaliden, gebrekkigen, verminkten, welke daarom geen winstgevende bedrijvigheid kunnen uitoefenen, evenals diegenen welke hun militaire verplichtingen vervullen. - minder-valide kinderen worden als twee personen ten laste geteld, indien het bewijs van een invaliditeit van tenminste 66% kan geleverd worden. Bewijzen Een niet vervallen attest waarin de uitbetalende instel ling bevestigt dat het kind voor de toepassing van de verhoogde of verlengde kinderbijslag voor tenminste 66% ongeschikt erkend. Inkomstengrenzen Het samengevoegd bruto-belastbaar inkomen van de rechthebbenden en hun echtgeno(o)t(e) mag niet hoger zijn dan de inkomstenvoorwaarden gesteld voor het bekomen van een militievergoeding, vastgesteld bij KB van 17.1.1964. Het bewijs van inkomsten wordt gele verd voor rechthebbenden door het recentste aanslag biljet, zijnde: Personen jaarlijks bruto-belastbare ten laste inkomsten 3 496.842 fr. 4 604.210,5 fr. 5 711.579 fr. 6 818.947 fr. enz... per persoon ten laste wordt de inkomensgrens met 107.368 fr, opgetrokken. Opmerking Men mag slechts eigenaar zijn van één woning of appartement in volle eigendom. Een verklaring" op erewoord dient voorgelegd. De drie kategories rechthebbenden dienen gedurende gans het dienstjaar waarvoor de premie wordt aange vraagd de stad hebben bewoond. Zij dienen daarbij evenwel als afzonderlijk gezin te wonen en over een eigen teller te beschikken. De aanvraag tot het bekomen van de premie moet ingediend worden op een daartoe bestemd formulier, te verkrijgen op de sociale dienst van de stad of bij het bestuur van de organisaties welke deel uitmaken van de stedelijke raad voor de derde leeftijd, stedelijke raad voor mindervaliden of de stedelijke gezinsraad. De aanvragen kunnen ingediend worden tot uiterlijk 31 januari Momenteel zijn nog slechts enkele percelen bouwgrond, gelegen te Appels - verkaveling «Kapellestraat», te koop. Zeer matige prijs - gunstige voorwaarden. Voor meer inlichtingen of inzage van de plan nen kan men terecht op het sekretariaat van het gemeentehuis te Appels van 9 tot 10.30 u. Waarde stadsgenoten Het jaar 1982 is voorbij. De traditie in houdend, wens ik U allen, in naam van k stadsbestuur, een «zalig, gelukkig en vooi spoedig Nieuwjaar». Het iaat zich aanzien dat woorden inlevering, versobering, krisis en dies ook in 1983 vaak zullen gebruikt worden Toch mogen wij ons niet laten ontmoed gen. Tegenover inlevering, versobering a krisis moeten wij dynamisme, kreativiteu vindingrijkheid en solidariteit stellen. J Indien dit alles kan bereikt worden kunne wij de huidige, moeilijke toestand suksei vol bestrijden. Moge 1983 een jaar zijn waarin vool iedereen de zon zal schijnen. M.A. COOL I Burgemeester MAANDAG 3 JANUARI 13.00 uur: Kreatief handwerk: 1* les van kursus van 13 lessen; Basistechnieken kantk en borduren, georganiseerd door KAV Keur in 2 't Klokske. Tot 16 uur. DINSDAG 4 JANUARI 14.00 uur: Studiekring voor KAV-Oudegem in c Parochiezaal. 14.00 uur: Hobbyclub en handwerk, met inzi van het nieuwe jaar door hobbyklub 50-plussers e BGJG, in het oud gemeentehuis te Sint-Gillis. Tel 17u30. 19.30 uur: Driekoningenavond voor KAV-Grei bergen in het Parochiaal Centrum te Grembergen] 20.00 uur: Maandelijkse vergadering met nieuw jaarswensen en nadere bespreking en uitwerkinj van het jaarprogramma, voor de Kon. Sint-Rafaelq gilde in het Parochiehuis te Sint-Gillis. WOENSDAG 5 JANUARI 20.30 uur: Gesonorlseerde diaprojektie: Floi Cape Canaveral, door Alfons Van Gerwen, georgi niseerd door de Fotografische kring in de Stedelijk] Nijverheidsschool. VRIJDAG 7 MAART 10.00 uur: Dienstbetoon door volksvertegenwo< diger N. De Batselier in Bond Moyson, Noordlai 21 te Dendermonde, ingericht door C.S.C.-Voi mingswerk, tot 12 uur. 20.00 uur: Nieuwjaarswensen door KWB-Grem bergen in zaal Gildenhuis. 20.00 uur: Nieuwjaarsvergadering: eerste werk vergadering van het nieuwe jaar met als spreke e.h. De Baere, proost K.W.B. Lebbeke, over «Ge loof en Gezin in 1983», georganiseerd door KWB Sint-Gillis-center in zaal Gildenhuis. (3) Het toekomstige administratief centrum van DeiJ dermonde werd opgericht op een plaats waara. een eeuwenoude geschiedenis verbonden is. oorspronkelijke benaming van de huidige Franl Courtensstraat (sedert 1907) was de Schelde! straat. Tot het einde van de 19* eeuw was het een zeer nijverige buurt, palend aan de gedempt! Visgracht, een zijarm van de Dender waarlangs cf vis naar de vismarkt gevoerd werd. Aan de Werf, d binnenhaven van de stad, werden dagelijks sche| pen geladen en gelost door leden van het pijndersf ambacht. In deze buurt kochten de ongeschoeide karma lietessen (Theresianen) in 1657 «twee huysse aen ende neffens elckanderen gestaen ende gek gen binnen deser stede op de Schelstraete, d'een genaempt de SWANE, ende dander de VIEI EEMERS, met het nieuw quartier vande Swae Brouwerye, mauterye, stallingen, appendentien er de dependentien van dien, met den bogaert da< achter gelegen». De brouwerij de Swane was h< voormalige Hof Uuter Zwanen, de herenwoning va Jan Uten Zwane, één van de leiders van Dendermondse burgerij in de tweede helft van 14* eeuw. Na de nodige aanpassingswerken, vej lieten de zusters hun voorlopig verblijf aan hi O.L.Vrouw Kerkplein, waar ze sedert 1651 huj intrek hadden genomen. Na jaren van een zuiver contemplatief leve (gebed, eenzaamheid, onthechting) af en toe or derbroken door oorlogsgebeurtenissen, werd dg orde in 1781 door Jozef II afgeschaft. In 178 verlieten de zusters hun klooster voor de eerst maal en gingen in ballingschap naar Parijs, waar z in enkele kloosters werden opgenomen. Met d troebelen van de Franse Revolutie dienden z andermaal hun heil in de vlucht te zoeken. 1 kwamen opnieuw naar Dendermonde. Van 17901( 1793 vonden ze een onderkomen op de Beestei markt, van 1793 tot 1797 in een deel van hi gewezen klooster en van 1797 tot 1823 in het hu de Mechelaar, op de hoek van de Dijkstraat en c Oude Vest. Hier begonnen ze in 1822 zelfs met ee school voor arme kinderen. In 1820 kon het oud klooster in de Scheldestraat terug aangekoc! worden; op 25 mei 1823 werd er reeds de eersl mis opgedragen. Tijdens de Eerste Wereldoorlo brandden klooster en woningen in de Franz Cou tensstraat volledig uit. Tussen 1920 en 1925 ko alles herbouwd worden. Deze gebouwen en de daarbij horende gron werden op 13 augustus 1973 aangekocht door h Dendermondse stadsbestuur om er een admin stratief centrum in onder te brengen. Na de ontru ming van de gebouwen door de laatste «Tresiaai tjes» kon men pas goed beginnen te plannen. D gebeurde door Ir. Arch. J. Vincart. De eigenlijk werken startten op 7 november 1977 en zulk voltooid zijn in april 1983. Het centrum zal dan In administratieve hart van onze stad worden, e€ taak die jarenlang door stadhuis en gemeentehu zen vervuld werd. A. StroobanS

De Voorpost | 1982 | | pagina 14