Guido Catrysse lukt (verdiende) gelijkmaker in slotminuut 1ac Hi Nederlaag na mooie match! Gelijkmaker langs Luc De Wit De veer brak door het uitvallen van Paul Van Hauwermeiren Sparta ziet zwarte sneeuw Kopploegen laten Stoom af Robur - Maldegem: 0- VOETBAL ■Baasrode 2-2. Eddy en Etienne Van Keer kwamen herhaalde keren gevaarlijk opzetten in het thuisploeg (c) 2' Provinciale Het gaat Eendracht St.-Gil- bal op diens lichaam. On- lis niet voor de wind. Het middellijk daarna ver- verliest al vijf weken na me- scheen Rik De Geyter moe kaar. De eerste twee keer derziel alleen in het plaatse- Vorige week verloor Robur ten voor de ploegen die zich de tegenaanval. Daar heb- onze spelers aartsmoeilijk de momenten. Na de Moerzeke met 1-0 cijfers bij in het achtervolgend pelo- ben ze een paar keer mee om een opening te vinden in dag krijgen we zonda - versterkte Maldegemse acht dagen St.-Pauw HOeKt was dat verlies niet onver diend. lijk doelgebied. Hij had al leen nog de doelman voor Daarna kende Eendracht zich. Hij besloot de bal ech- pech. Zeker niet het minst ter tegen de staak. Maar een tijdens de jongste speeldag wedstrijd kan biezonder in Pollare. Voorzitter Leo- raar evolueren. Een paar nard Baetens hierover: minuten later besloot aan «Je kan het geloven of niet. de overzijde een lokale spe- Maar in Pollare speelden we Ier in de richting van ons één van onze beste wedstrij- doel. De bal week af op het den van dit seizoen. Alleen lichaam van Chris De Bac- tegenslag ligt aan de basis ker. Onze doelman had van de nederlaag. We wa- geen verhaal tegen dit doel- De voorzitter van Een- ren tijdens de eerste helft punt. Tot overmaat van dracht Sint-Gillis, Leonard bestendig in het offensief, ramp werden we een derde Baetens (v) Moot een toeval wou dat we keer gecounterd toen Chris op achterstand kwamen. De Backer zelf tegen eigen Van en titelkandidaat is het Dat was toen de bal enkele ploeg scoorde. Daarmee thans gedegradeerd tot een de wedstrijd nog niet gewone figurant, gedaan. Toen Van Nuffel in Dit komt in geen geval de zone van de waarheid publieke belangstelling ten bruik maken om zijn ploeg werd onderuitgelopen, goede Tijdens de eerste tegen alle verwachtingen in plaatste Frankie Van Beve- speeldag van het nieuwe op voorsprong te brengen, ren de penalty feilloos bin- jaar moet het naar St.-Lie- Tijdens de eerste vijf minu- nen. Met nog enkele minu- vens-Houtem op verplaat- ten van de tweede helft kre- ten voor de boeg ondernam sing. Een paar weken gele gen we twee gelegenheden diezelfde speler een lange den verloor et op eigen veld Tijdens St.-Pauwels. Leider Értvelde ton bevinden. Wie getuige gedreigd. Langs onze kant de verloor op diezelfde speel- was van de match Robur- viel er amper één kans te defensie. Slechts twee. keer dag met identieke cijfers. Maldegem heeft zeker geen noteren. Dat was toen Luc zijn we dicht bij een doel- Zondag jongstleden kwam hoogstaande wedstrijd mee- Vercauteren uithaalde. Na punt gekomen. Dat was na Robur niet verder dan een gemaakt. Dat geeft zelfs de hervatting hebben we on- een vrije trap van Walter skoorloze puntendeling. Lei- klubleider Freddy De Maere ze stempel gedrukt op het Coen en een poging van Leo der Ertvelde boekte eenzelf- toe. verdere verloop van de wed- Wuytack. Langs de andere de resultaat. Dus beide «De eerste helft verliep na- strijd. De bezoekers werden kant werd onze doelman ploegen, respektievelijk eer- genoeg heen en weer. De op hun speelhelft terugge- vrijwel geen enkele keer be ste en tweede gerangschikt, bezoekers poogden ondanks drongen en zagen geen en- dreigd. Al bij al kim je van halen amper één punt op een nogal stug defensieve kele gelegenheid om te rea- een middelmatige wedstrijd vier. Hoopgevende resulta- opstelling munt te slaan uit geren. Toch was het voor spreken, zonder hoogstaan- bezoek. Het is deze die ons een eerste laag in de kompetitie bezorgd. Wij kunnet^011 llc^. nieuw beroep doen *0 Prijcker en met hem we de Waaslanders b antwoord geven. 3" Provinciale meters voor het doel op een drassig veld stilviel. Een lo kale speler kon daarvan ge- om tot scoren te komen, rush om uiteindelijk de bal tegen deze ploeg Maar daar was nu toch wel tegen het doelhout te trap- een wedstrijd voor de beker een flinke dosis pech mee pen. Van tegenslag gespro- van de Denderstreek speel- 5 Frankie ken,» besluit voorzitter den ze gelijk. Thans is het beide gemoeid. Eerst Van Hecke alleen doorge- Baetens. broken. Hij verscheen oog in Pech of geen pech, het wodt oog met doelman, de plaatselijke thans hoogtijd dat Een- te maken, r besloot de dracht punten gaat winnen. Grembergen - Baasrode 2-2 aan de Éendrachters om van Vijfhonderd toeschouwers op het veld van S.K. helft, moet ik toch wel een de derde keer een goeie keer Grembergen voor de derby tegen Baasrode. Een paar spelers extra vermei- Wieze - Appelterre: 1-1 Luc De Wit is twee opeen- frontatie een lichte kwet- volgende weken auteur ge- suur over. die na de wed- worden van een doelpunt, strijd wel al vlug genezen Tegen Appelterre kwam hij bleek te zijn. Hij werd toen een kwartier voor het einde door Paul Thoen vervangen, tot skoren. Dat doelpunt le- In de laatste minuten bra>-h- verde Wieze de gelijkmaker ten we met Frangois Merckx en meteen een winstpunt nog een verse kracht in de op. x ploeg. Kwestie van in extre- «Globaal genomen kregen mis nog wat meer stoot- we toch de beste kansen», kracht te geven aan de aan zegt klubleider Moens. «We val. Hans Van Driessche werden al na drie minuten ruimde voor hem de plaats, op achterstand geplaatst. Al bij al zijn we tevreden Dat was een flinke streep met de puntendeling. Je door onze rekening. We heb- mag immers niet vergeten ben daarna nog verschillen- dat we tot een kwartier voor de keren gedreigd. Boven- het einde hebben moeten dien vonden Jan Vermeir en wachten om de zaken recht Ronny De Wolf in totaal drie te zetten. Voordien kregen keer het doelhout op him we duidelijk de betere kan- weg. Jan Vermeir had ook sen, maar dat betekent nog enig aandeel in het doel- altijd geen doelpunten.,W,M, punt dat Luc De Wit tot In ieder geval boekt Wieze TT stand bracht. Hij vocht eerst de laatste weken toch resul- een duel uit met de bezoe- taten. Blijkbaar gaat het van het nieuwe jaar kende doelman. Die duwde langzaam maar zeker zijn gast in Pollare. de bal in de voeten van De behoud afdwingen in de Wit, die kon toeslaan. Jan tweede provinciale afde- Vermeir hield aan de kon- ling. De eerste wedstrijd Zulte - Oudegem: 2-0 hoogtepunt! In ieder geval verliep het treffen biezon- 9,aat om E'D,M' df' apannsnd. In beide kampen had men hei na ™te6rde op deTnké°back'. afloop over een juiste uitslag. Baasrode was de Guido Van Hese die zich als betere ploeg in de eerste helft. voorstopper op geen enkele achterstand werden ge- ..Ti i i en Lruiao Catrysse die op plaatst. Je kon het als een he( middenve]d zo5rat de Net voor het halfuur kwam het op voorsprong na een voorzet van Eddy Van Keer, door zijn broer Etienne tot een doelpunt verlengd. Kort daarna toonde Grembergen een vuist en moest De Dec ker redding brengen op een schot van Van Hese. Aan de rust ruimde Gerard Ver- helst. voor wie het allemaal te snel ging, de plaats voor Valère Van den Neste. In die tweede helft zou S.K. Grem bergen de dominerende par tij worden. Op een door- geschenk betitelen. De spe- spelbepalende figuur was. Bovendien werd hij auteur van een doelpunt. Over F.C. kon Jan Van Damme al vlug gelijkstellen. Op dat ogen blik zag het er naar uit dat Baasrode het wel biezonder moeilijk zou krijgen. Grem bergen was als het ware gelanceerd door dit doel punt. Maar het zou de kous over de kop krijgen toen een misverstand tussen Mertens en doelman De Lathouwer werd afgestraft door de jon ge Rik D'Haen. Grembergen is echter blijven knokken. Niet verliezen is alvast de Doelman Gino Ringoot Iers hebben zich echter deze gang van zaken niet laten ontmoedigen. Integen deel. Manmoedig trok ieder- Baasrode wil ik nog kwijt een ten strijde. Verliezen dat deze ploeg me een zeer mocht blijkbaar niet op stabiele indruk liet. Ik meen tweede kerstdag. Dat strekt dat Baasrode het in deze hen tot eer. Op de laatste kompetitie ver zal brengen, minuut hebben ze hun doel- Deze ploeg verenigt veel stelling kunnen verwezenlij- routine. Dat is in schril kon ken. Dat doelpunt smaakte trast met onze ploeg, die als een overwinningsgoal. door heel wat jongere spe- Weinigen hadden nog ver- Iers wordt gedomineerd.» steekpas van Chris Buydts wacht dat er in extremis nog een puntendeling in de Toch de beste kansen wacht zou worden gesleept. Speler-trainer Marcel De Iedereen betitelde die ge- Cock van Baasrode is, zoals lijkmaker alvast als een ver- hij zelf zegt, «kontent en niet diende beloning. Alhoewel kontent»: «We speelden een de ploeg kollektief een flin- goede wedstrijd. Globaal ke verrichting leverde, voor- genomen kan het resultaat al dan tijdens de tweede als logisch worden bes tempeld. Maar daartegen over staat dan toch dat wij de beste kansen kregen. Mocht er een winnaar uit het strijdperk zijn tevoorschijn gekomen, dan hadden wij daarop zeker recht. Tijdens de eerste helft waren we uitgesproken de betere ploeg. Na de rust kreeg Grembergen wel meer vat op het spel, maar van een uitgesproken overwicht kon je toch niet spreken. Tijdens de laatste twintig minuten zijn enkele spelers bij ons wat gaan terugplooien. Wij bleven wel het offensief voe ren, maar sommige akteurs kwamen niet meer zo snel terug. Tijdens de laatste mi nuut kregen we dan de klop van de hamer. Daaraan had niemand zich nog verwacht. Ook aan de kant van Grem bergen niet. Al bij al ben ik toch tevreden met het resul taat. Je mag niet vergeten dat we te gast waren bij een rechtstreekse konkurrent. Die heeft geen gebruik kun nen maken van het thuis- slens t uit de bij d [en hoef jptie op rerd zoe anvang eerde n zijn s De verd eld spe* daa ist bouwc op, me ikeri ld om toe te lie uits< Sillis op de paa! van de b De ve groter iet eei •ons D (reende voordeel om een stap ter te komen. Globaal |le en men heeft gans de behoorlijk geakteerd. een voerde de richt den: 0- komb: behoren uit. Wc arlijk ik iemand op het vo< ei mag schuiven is dat Falat. Als voorstoppe hij biezonder sekuur Va in het i de twe of Som! tussenkomsten. Uit de e pech ste duels trad hij als winnaar naar voren. Bpte voo dien rukte hij geregeld schitti gaf hij impulsen aai ïoofd kollega's. Als leider st< jdiger we nu het nieuwe jaar eerste konfrontatie is Red Star Haasdonk, ploeg die we moeten kunnen. We wonnen cent tegen op eigen de lijr oplucl >d Ma onders ïin. sc Daarna krijgen we Exe jschicl (rs bo' Sta op bezoek. Globaal men zijn de vijf kon e wedstrijden voor ons en dar biezonder belang. Ki I' min, we daarin bevestigen rukte staan we een flink eii binnei onze doelstelling: de motie...». de li; uc sch Ronny De Wolf van SK i het te boodschap. SK Oudegem heeft wel de thuisploeg viel net op net nederlaag geleden bij Zulte, ogenblik dat Vereecken zijn al speelde het flink wat be- kwetsuur opliep, ter dan een week voordien. Een strafschop - wat een toen het volledig onder- overdreven sanktie was - maats bleef. Nu was er op- heeft ons nadien als het wa- nieuw inzet en dat vond trai- re doodgedaan. Ondanks ner Walter Bauwens toch het feit dat ik beterschap een pluspunt. heb kunnen vaststellen, «In dat opzicht ben ik wél moet ik toch wel enkele op- tevreden over de spelers, merkirigen maken. Zo werd Tijdens de eerste helft heb- André Colman. voor de ge- ben we flink meegespeeld legenheid in een aanvallen- en zelfs een tweetal kansen de rol, te weinig aange- gekregen. speeld. Op het middenveld In de tweede helft verging had ik in de vervanging van het ons minder. Ik heb toen Goossens moeten voorzien. Paul Van Hauwermeiren Die had last van een infek- moeten vervangen. Hij was tie. Nico Van Cakenberghe gekwetst. Tijdens de eerste nam zijn taak over. Maar helft was hij zowat de een- een funktie op het midden- trale figuur. Na enkele mi- veld is niet zo ideaal voor Er zijn echter nog zesentwin- nuten in de tweede helft liep Nico, wiens taak meer voor- William Vereecken een ver- aan is weggelegd.» rekking op. Ook hij moest In ieder geval is de positie het veld verlaten. Ik heb van SK Oudegem er in de toen niet alleen twee wis- algemene rangschikking seis moeten doorvoeren, niet op verbeterd. Zo te zien maar ook de ploeg in haar mag je stellen dat Van Si- geheel moeten wijzigen. Het naey en co. réeds met één eerste doelpunt van de voet een trapje laaer staan. Paul Van Hauwermeiren van SK Oudegem (vh) moest zich een paar keer (edm) reppen op pogingen van Jan 11 Van Damme en Dierickx. Langs de overzijde mocht doelman De Lathouwer op zijn beurt een kaarsje bran den, toen op een schot van Rik D'Haen de staak redding bracht. Daartegenover staat dan weer dat Mees op de lijn een schot van Chris Dierickx diende te verwerken. Rik D'Haen, die er altijd als de kippen bij is, kopte daarna nog eens pardoes in de han den van de Grembergse doelman. Toen iedereen zich aan een Baasroodse ze ge verwachtte en de laatste minuut al aan het wegtik ken was, kwam Grember gen zeker niet onverdiend, op gelijke hoogte. Chris Buydts was langs de flan ken doorgebroken. Hij een- terde naar Guido Catrysse die de bal op zijn tip nam en binnenschoot. Een onver wachtse opdoffer voor Baas rode dat zich aan dit doel punt niet meer had ver wacht. St. Denderleeuw - Buggenhout: 4-0 Ljl £iiu evuiw uwy lüöviuitiii- - tig punten te verdienen. Dat weergave zou voor SK Oudegem vol- Na afloop noteerden we vol doende moeten zijn om zijn gende kommentaren: plaats in de tweede provin- Voorzitter Herman Burgh- ciale afdeling te behouden, graeve (S.K. Grembergen): Nu zondag over acht dagen «Wij hebben misschien het winnen tegen Winnik is een geluk aan onze kant gehad, eerste vereiste. dot we in de laatste minuut (edm) nog hebben kunnen gelijk stellen. Maar dat was zeker niet onverdiend. We waren duidelijk de baas tijdens de tweede helft. In die periode kregen we trouwens de bes te kansen. Ik geef toe dat Baasrode tijdens de eerste helft beter was. Het is toen ook verdiend op voorsprong gekomen. Langs de andere kant mag je niet vergeten Sparta Buggenhout heeft op geneer hebben zich zowat zoeken om de taak op zich te dat we gehandikapt aan de het veld van Standaard Den- met de oefeningen bezig ge- nemen. Voor hem zal dan wedstrijd zijn begonnen. Wij derleeuw maar zelden een houden. Het opstellen van een eerste taak zijn wegge- moesten de diensten missen vuist kunnen maken. Be- de ploeg laten ze over aan legd om discipline te doen van André Van Cauwen- stendig moest het een over- het bestuur. heersen. In ieder geval berghe omwille van een wicht trotseren van een Toch hebben we van be- wordt het hoog tijd dat we kwetsuur. In zijn plaats de- thuisploeg, waarvan gezegd stuurswege een vergissing punten gaan winnen. We buteerde Stefaan Mertens. wordt dat het het beste team begaan door Patrick Verhey- bevinden ons thans al met Deze jonge voetballer kende van de reeks is. Over de den niet bij de selektie te één voet in derde provincia- wel een ongelukkige start, wedstrijd zelf had men in betrekken. Patrick is een le. Zondag over acht dagen maar herpakte zich vlug en Buggenhout maar weinig voorbeeldige aanvoerder reizen we naar Wetteren. vertolkte zelfs een bevredi- kommentaar. Toch zijn er die tijdens iedere wedstrijd Naar mijn gevoelen na Den- gende rol. Ook Fons Van problemen te over bij de tot het uiterste gaat en bo- derleeuw, de beste ploeg in Mele was gekwetst. Deze Spartanen. vendien zo goed en zo de reeks. Het zal daar zeker begaafde middenvelder ver- «We kunnen niet dieper in kwaad mogelijk probeert om niet gemakkelijk gaan. Bo- vang je niet in een handom- de put», zegt sekretaris zijn kollega's te stimuleren, vendien ontberen we de draai. Gerard Verhelst be- Freddy De Bisschop. Wat er in de nabije toekomst diensten van Patrick Ver- sloot toen in zijn plaats te «We beschikken zelfs niet gaat gebeuren zal een be- heyden en Jan Vekemans. spelen. Maar aan de rust over een oefenmeester. Trai- stuursvergadering uitwij- die beiden een wedstrijd ge- moest die ervaren dat het ner Rudy Van Bossche werd, zen. We hopen in elk geval schorst zijn.» voor zijn leeftijd allemaal te zoals eerder gemeld, in een verder te werken met Rudy snel begon te gaan. Hij liet ziekenhuis opgenomen. Hij Van Bossche. Maar we mo- Het zijn droeve tijden voor toen het werk over aan Val- is nu wel herstellende, maar gen geen vacuüm scheppen, de Buggenhoutse Spar- ére Van den Neste die de kreeg een ganse maand ja- Allicht is het best in de pe- tanen. tweede helft volmaakte. In nuari verplichte rust opge- riode dat we op Van Bossche (edm) die periode waren we toch legd. geen beroep kunnen doen, beter. Een dom doelpunt Hugo Tilley en Luc De Wae- aan een jeugdtrainer te ver was de oorzaak dat we op ELuc Pe Grembergen-Baasrode 2-2. De Grembergse doelman, Luc De Lathouwer, had tijdens de eerste helft meer handen vol (c) Grembergen-Baasrode 2-2. Vooral in de eerste helft werd het Baasroodse doelgebied door de bezoekers belege 24 - 31.12.1982 - De Voorpost Pollare - St.-Gillis: 3-1

De Voorpost | 1982 | | pagina 24