leuwerkerken rispelturig ~>aal en lat waren ite Star niet gezind. Er gebeurt wat in Derde Provinciale C Schietpoeder in de Zeelse kerstpakjes Zwalpende thuisdefensie Een praatje na de wedstrijd Terjoden-Kerksken: 1-1. Van Impe, de boeman van de leiders, spurt nog maar eens in de diepte om de bal voor te trekken, (per) VOETBAL Burst kon ex-leider E. Nieuwerkerken terug aanknopen met de zege. Meteen kan ervolging op leider Kerksken ingezet worden, (per) t - Nieuwerkerken: 0-3 racht trok naar Burst in de overtuiging de twee jongste Klagen goed te maken en werd bovendien vergezeld Mn hele schare supporters. De kassier van Burst was |n nopjes. Daarom werd er bij scheidsrechter Dirk ►eken fel op aangedrongen opdat de match zou door- Het terrein leek nochtans op het eerste gezicht tpeelbaar. Toen de rel rond halfdrie zijn zege gaf. It iedereen dan ook opgelucht. I ieders verwondering J de uitstekende bezoe- Ée middenvelder Peter ■ekens op de bank zit- De thuisploeg trok Bl vanaf het startsignaal ■aanval en het was ei- lijk te wijten aan de |hte staat van het veld i niet direkt op voor lag kwam. De bal bleef jers net voor de doellijn modder steken. Voor !»zoekers was het dus geblazen. De gast in wilden immers abso- geen rode lantaarn t09- peeld krijgen. It mocht echter rekenen tn uitstekende keeper ir Volckaert die heel- moeilijke standjes fcde en daarbij uitste- I werd geholpen door tsterke defensie onder lando van kapitein i De Bruyn. Een snelle ihout, gesteund door J puike De Petter en een •gevende De Bosscher geregeld gevaarlijk het home-doel op. (topic deed wel enkele plijke tegenaanvallen besloot te zwak om >ortreffelijke De Nayer innen verslaan. 1 na een halfuur spel, Moens mooi doorging en ge past doorgaf aan De Bos- schere was er een miraku- leuze redding nodig van Volckaert die daarvoor een uitbundig applaus kreeg, zowel van vriend als tegen strever. Toch moest hij zich op de 40* min. gewonnen geven toen De Petter haarfijn kon inzen den en De Bosschere on houdbaar kon binnenknik- ken: 0-1. Burst trachtte nog voor de rust om die achterstand in te lopen en het slaagde ei bij na in toen, na een hoek schop van Luc De Tandt, uitblinker Goossens een knal kon lossen. Keeper De Nayer bewees toen dat ij niet moest onderdoen voor zijn overbuur. Vijf minuten na de rust kop te De Bosscher nipt over na een mooie voorzet van De Petter. Kort daarna moest de Eendrachtverdediger de ta lentrijke Goossens neer- maaien om een gevaarlijke aanval te stoppen. De dertig meter-trap van Geert Van Herreweghe vloog te pletter tegen de deklat. De bal die in de modder bleef steken werd door twee Burstse aan vallers jammerlijk gemist. De bezoekers voelden het gevaar en begonnen te pres sen. Toen - alweer - De Pet ter een gouden voorzet gaf aan De Bosschere was de nochtans knappe Volckaert opnieuw geklopt: 0-2. Een verdienstelijke Steen hout werd toen vervangen door Peter Wellekens en ook Burst verving de jeugdige De Clercq door Peralta. Bei de ploegen leverden nog puik aanvalswerk, toch was het Nieuwerkerken dat de stand kon opdrijven op zes minuten van het einde. Keeper Volckaert moest een doorgebroken De Pet ter bij de benen grijpen om een goal te voorkomen. Kollega De Nayer zette de strafschop onberispelijk om. Trainer Spitaels weet nu wie straf schoppen kan nemen. Nieuwerkerken heeft ver diend gewonnen maar Burst verdiende zeker een doel punt en kreeg geen straf schop van de scheidsrechter die blijkbaar op zijn pronos- tiek 0-3 had ingevuld. De spelers van beide ploegen verdienen alle lof voor deze mooie wedstrijd die toch werd gespeeld op een ter rein in onmogelijke staat. Op zondag 2 januari speelt Burst een inhaalwedstrijd tege het ongeslagen Deftin- ge en krijgt zo een kans om van de rode lantaarn af te geraken. (gm) Heikant - Kallo: 4-0 Aan de thuisploeg kan je geen touw vastknopen. Na een ophefmakend seizoenbegin vervielen de Zeienaars in een malaise. Een serie wedstrijden, vooral thuis, werd verlo ren. Doelpunten skoren ging niet meer, zelfs de verdedi ging geraakte in paniek. En zie, vorige week op Bazel, ineens vier voltreffers. Van waar al die munitie ineens? Kenschetsend voor Heikant dat het weer eens op verplaat sing gebeurde. De lokale supporters rekenden nu op een kerstgeschenk: een klinkende overwinning versierd met een paar doelpunten en verpakt met mooi samenspel. Zou Kallo die nobele verwachtingen komen verstoren? TK Meldert-SK Aalst: 1-7. Haasje-over (met bal) door aanvoerder Hugo Verbestel en meteen staan de forfaitcij- fers op het bord. (per) De thuisploeg nam direkt het iniiiaiief en liet de be zoekers aanvoelen dat het menens was met de weder opstanding. Kallo probeer de wel met fraai kombina- tievoetbal maar er zat geen punch in de ploeg van trai ner Eric Smet. Heikant tim merde verschillende uitste kende akties in elkaar maar moest toch een halfuur wachten om op 1-0 voor sprong te komen. Bij een hoekschop van Freddy Van de Velde verkeek de bezoe kende defensie zich totaal en de bal ging rechtstreeks in doel. De bezoekers waren schijnbaar op hun tenen ge trapt en replikeerden via Luc Maes. Hij verscheen al leen voor Luc Van Doorsse- laere maar schoot onbe suisd over. Na de rust wilde Heikant zijn supporters Boonwijk - Schellebelle 2-3 Racing Boonwijk heeft be- bracht. Globaal genomen paald geen schitterende viel de thuisploeg veel te vertoning geleverd tegen traag uit tegen de vinnige S.O.S. Schellebelle. In geen bezoekers. In de lokale krin- geval hebben de bezoekers gen vroeg men zich af, of de de overwinning gestolen. Bij feestdagen geen nefaste in- Boonwijk bekoorde alleen vloed hebben gehad op de Mare Willems. Hij was de prestatie van de spelers, spelbepalende figuur op het Wij vermelden nog dat middenveld. Zijn kollega's Boonwijk op tweede nieuw- lieten echter een heel wat jaarsdag een vriendschap- mindere indruk. Voorname lijk achteraan werd er gefla- terd. Dat liet de bezoekers toe om niet minder dan drie keer tot scoren te komen. Boonwijk wat, nochtans goed gestart en tijdens de eerste helft bracht Ludo Pis- sens zijn ploeg op voor sprong. Aan .de rust leek iedereen de overtuiging toe gedaan dat de plaatselijken het jaar '82 met een zege zouden afsluiten. Maar wat men van de Racingers na de kampwisseling te zien kreeg, bleef ondermaats. Schellebelle kon duidelijk zijn wil opdringen. Van Poucke bracht de cijfers in die tweede helft vlug op ge lijke hoogte. Daarna bracht Bonnaerens de bloe- menkwekers zelfs nog op voorsprong. Tien minuten voor het einde bracht Ronny De Feyter de gelijkmaker op het bord. De vreugde in het plaatselijke kamp was maar van korte duur, want vrijwel onmiddellijk daarna resul teerde een inzenden van Verheyen in een doelpunt dat Willy Meert tot stand pelijke wedstrijd speelt te gen vierde provincialer Lut- terzele. Daarna staat alweer een kompetitiematch op het programma. Deze keer te gen Stekene. Op diezelfde dag onderneemt Schellebel le de verplaatsing naar Wilskracht Moorsel. E.D.M. meer doelpunten aanbie den. Aan de 50* min. waag de Freddy Van de Velde het van ver. Doelman Cool moest de bal lossen en Fred dy was er als de kippen bij om zelf af te ronden. 2-0. Kallo bleef behoorlijk voet ballen en hielp mee er een genietbare wedstrijd van te maken. Maar de afwezig heid van De Rechter liet zich toch wel voelen. Aan de 71* min. lanceerde lo Van Eet- velde met een gemeten steekpas Erik Van Doorsse- laere. Deze gaf een verdedi ger en de doelman het nakij ken: 3-0. Vijf min. voor inruk ken bediende Toon Van Cauteren Jo Van Eetvelde. Deze plaatste een orgelpunt op zijn schitterende presta tie en liet de bordjesman 4-0 noteren. Een denderende prestatie van Heikant dat zijn suppor ters in twee wedstrijden acht doelpunten aanbood. Vooral de vier thuistreffers moet de aanhang plezieren. Als Heikant op deze elan kan voortgaan zal het be slist nog zijn woordje mee praten bovenaan de klasse ring. En niet vergeten, een eresaluut aan het sportieve Kallo. (andré) Peter Van Poucke (S.O.S. Schellebelle) (vw) Gunstig voor Nieuwerkerken - Zeer slecht voor Burst Hoewel de meeste speelvelden in slechte toestand waren, hadden alle matchen toch plaats. In Burst hing het aan een zijden draadje. Slechts tien minuten voor de aftrap gaf de ref de toelating. Nieuwerkerken moest er winnen om mee aan de top te blijven. Het volbracht deze taak schitterend met twee goals van De Bosschere en een strafschop omgezet door keeper De Nayer. Burst dat goed meespeelde verdiende beslist een doelpunt en had ook recht op een straf schop maar ref Vereecken deed alsof zijn neus bloed de. Door deze nederlaag staat Burst nu alleen laatste met 9 punten uit 16 ontmoetingen. Olympic kan de rode lantaarn doorgeven indien het op 2 januari op eigen veld een puntje kan halen tegen het ongesla gen Deftinge. dat eigenlijk moet winnen wil het de eerste plaats met Kerksken blijven delen. Belangstel ling dus voor deze inhaalwedstrijd. Resocub Terjoden blijft iedereen verbazen. Nu kon het leider Kerksken met 1-1 in bedwang houden. Hoewel de bezoekers in de 62* min. op voorsprong kwamen langs De Bruyn, kon Hendrickx in de 78° min. een rechtvaardige 1-1 op het bord spijkeren. Ondanks dat slippertje blijft Kerksken aanvoerder van het klasse ment met 24 punten. Nieuwerkerken naderde tot op één puntje en Deftinge is co-leider als het op 2 januari wint tegen Burst. Deftinge zweette nochtans water en bloed op het terrein van Okegem en won er met veel geluk. De uitslag kon evengoed andersom geweest zijn. De andere koplopers «lieten van hun pluimen. Herzele verloor nipt van Oudenhove met 1-0. Van De Velde scoorde na hoekschop en enigszins met de medewerking van de Herzeelse defensie. Bambrug- ge, 22 punten rijk, trok naar Ede en kreeg er het deksel op de n%us. De verdiende thuisoverwinning werd pas in de tweede helft gekonsolideerd. VerhoF stadt scoorde op de 32* min. en Bruylandt maakte er in de tweede helft 2-0 van. Etikhove (19 punten) moest naar hekkensluiter Moerbeke en verloor er verras send met 3-2. Dat lot werd bezegeld in de slotminu ten. Moerbeke staat nu met 10 punten en geeft de rode lantaarn aan Burst. Ook Meerbeke kon één puntje halen tegen Eist en heeft en nu ook tien. Heldergem won met 5-1 tegen buur Voorde. Kortom, deze voetbalzondag is voor Burst zeer nadelig, toch is het geen ploeg om te degraderen. Voor Nieuwerker ken was het zeer gunstig. De strijd aan kop en staart blijft zeer spannend! (gm) 3* Provinciale De Voorpost - 31.12.1982 - 25 Trainer Theo Ruymbeke ex-Beverenspeler vond de puntendeling een juiste weergave: «Natuurlijk ben ik tevreden met dat gelijkspel. Na de zware neder laag verleden week tegen Heikant hadden we een morele opkikker nodig. Globaal gezien vond ik het een voortreffelijke wedstrijd. Toch mankeerde ik van daag de geelgeschorste Arthur Bressinck.» De bezoekende kapitein Alfons Van Cleemput noem de het ook een juiste uitslag: «We waren wel tech nisch sterker de eerste helft. Maar het eerste halfuur van de tweede helft werden we overrompeld door die razendsnelle buitenspelers.» Kapitein Luc Sillis van White Star had op meer gerekend: «Als we de uitgespeelde kansen afwegen is het rekensommetje gauw gemaakt. Toch speelden we met teveel hoge voorzetten en dat was steeds een kolfje naar de hand van die lange verdedigers.» Mare Pringels speelde een uitstekende wedstrijd. «De laatste weken spelen we merkelijk beter. Maar er moet ook wat geluk mee gemoeid zijn. Als we maar enkele van die vele kansen benutten staan we veel verder. Vandaag ook moesten we in 't begin van de tweede helft de kloof geslagen hebben.» Voorzitter Jos Bruers van Sombeke: «We geven de moed zeker niet op. Er is duidelijk vooruitgang merk baar. De mentaliteit in de ploeg is prima. We behou den het volste vertrouwen in trainer Luc Van Hoo- rinck.» De lokale trainer Luc Van Hoorinck (ex-Sporting Loke ren): «Moet ik nu blij zijn om het in extremis veroverde punt of ontgoocheld over het verlies van de ganse buit? Voortgaande op ons voortreffelijk halfuur van de tweede helft mochten we aanspraak maken op de overwinning. Zonder afbreuk te doen aan de inzet en kwaliteiten van de vervangende spelers wil ik ook even herinneren dat ik dit seizoen drie basiselemen ten moet missen. Vooreerst voorstopper Rudi Meers man die school loopt bij de Rijkswacht. Verder rech- terverdediger William De Koninckx wegens een voet breuk. Tenslotte Miel Pauwels maar dat zijn persoon lijke problemen. Met die pionnen erbij verzeker ik White Star een plaats binnen de eerste vijf. Toch wanhoop ik niet. Als dat tikkeltje geluk nu ook eens wilde meespelen in ons voordeel.» André nbeke - Bazel 2-2 jrste petitie Icunm loen Iers b beide ploegen een belangrijke konfrontatie. White ie~-kon zich geen verlies meer veroorloven wilde het geen Jog verliezen. Bazel kwam al met dezelfde «must»- ilens naar Sombeke. Een overwinning zou de bezoe- uit de gevaarlijke zone halen en aansluiting doen in bij de middengroep. Dat de zenuwen gespannen Isn hoeft geen betoog. Wie die het eerst overwon nam iptie op de zege. perd zoeken en tasten in anvangsperiode. Bazel eerde met lange voor zijn spitsen te berei- De verdediging en mid- eld speelden kort op de en daar had Sombeke l last mee. De thuis- I bouwde de aanvallen op, meer in de breedte ezoekende defensie af- nd om dan via de vleu- te slaan. Op één die uitschieters kogelde iillis op de binnenkant de paal maar tot wan- van de lokale aanhang de bal weer in het De verbijstering werd groter toen - doelman iet een hoge voorzet Fons De Wolf (niet die stap Ireendonk) tegen de lat obaal 5 de eerd. Ie en Oosterlinck kon den: 0-1. Bazel ging nu kombineren en coun- richt een paar maal heel Wc czrlijk waarbij telkens a ein Van Cleemput een in het spel had. Amper tweede helft herno- s dat toppe kuur iiof Sombeke kende weer Uit de iij als s jaar tie is idonk, toeten j: de pech. Mare Pringels de lijn afgerend en ren. Ejpte voor doel. Luc Sillis egeld schitterend over met acn ïoofd maar een Bazel- der sti (diger kon het gevaar de lijn wegkuisen tot opluchting van de ver- n doelman Calu- ts. Mare Pringels bleef nnen onderscheiden. Aan de eigen ïin. scheerde een vrij de Exc pschicht van hem centi- baal ks boven de lat. De f kon 9 Star inspanningen onslen dan toch beloond in Ki 1' min. Lucien De Lan- itigen rukte het Bazeldoelge- nk eii binnen en gaf naar Sil- uc schilderde een milli- rvoorzet voor de voeten E Jic Peleman die in één tijd de netten bol zette: 1-1. De thuisploeg bleef maar drukken. Na een mooie in spanning van Ringoet, lan ceerde Sillis de wegspurten- de Pringels. Maar diens voorzet kwam te scherp voor doel, zodat Caluwaerts geen moeite had. Het was ons al opgevallen dat de thuisploeg de bal steevast in het bereik van de bezoe kende doelman plaatste bij hoek- of vrijschoppen. Een voorzet naar het strafschop- punt zou meer onheil aange richt hebben. De lokalen bleven maar komen om toch maar het winnende doel punt te kunnen aantekenen. En er viel een doelpunt... maar dan aan de overzijde! Een kleine misrekening van kamikaze Malfliet had fata le gevolgen. Eddy moest een hoekschop toestaan. Geert Oosterlinck joeg de bal in het pak voor doel waar Fons Van Cleemput er zijn wreef tegen plantte. 1-2. Terwijl Bazeltrainer Theo Ruymbe ke het rekord vreugde sprong brak kon Luc Van Hoorinck, zijn collega bij de lokalen, het nauwelijks ge loven. Was de duivel er wer kelijk mee gemoeid? Bazel speelde nu op vleugel" en kwam het laatste kwartuur sterk aandringen. Zeker ge stimuleerd door die tweede treffer. De Sombeketrainer gooide nu Gino Van Hove in de strijd om een hinkende Dirk Van Remoortel te ver vangen. Hierdoor kwam Ivan Ringoet in hot midden veld met de bedoeling alles op alles te wagen. Dezelfde Ringoet lag al direkt aan de basis van een blitzaanval. Hij bediende Pringels, deze liet de bal door de benen heen in de loop van Lucien De Langhe. In plaats van direkt af te drukken wilde Lucien nog een stapje ver der en dat werd hem fataal. Zijn schot werd nog tijdig geblokkeerd. Theo Ruymbe ke kwam dan bij Bazel nog in het veld ter vervanging van Erik De Dijcker. Theo wilde rust brengen in de geelblauwe rangen. Aan de 76* min geschiedde dan toch recht. Mare Pringels joeg een harde voorzet (meer een schot) schuin voor doel, waarbij keeper Caluwaerts zich misrekende en het le der, via de schouder van George Cant in de Bazelnet- ten verdween: 2-2. We horen nog steeds die zucht van opluchting op de White Starbank. Die opluch ting maakte dan weer plaats voor opgekropte woe de toen Luc Peleman een paar verdedigers als de wind achterliet en Luc Sillis achter het kanon bracht. Luc nam in de vlucht over maar zijn kogel strandde tegen de brede borst van de bezoe kende portier. Een aangena me snel gespeelde wedstrijd waarin beide ploegen bewe zen niet op hun plaats te staan in de klassering. De inzet was groot maar we za gen een sportieve wedstrijd in handen van een voortref felijk leidende scheidsrech ter Jaak Van Haver. De sa menstelling van de ploegen: White Star Sombeke: Eddy Malfliet - Etienne Godderie - Gerry Vercauteren - Hugo De Baere - Ivan Ringoet - Lucien De Langhe - Luc Tas- sent - Mare Pringels - Dirk Van Remoortel (Gino Van Hove) - Luc Sillis en Luc Peleman. Bazel: Jozef Caluwaerts - Jo- han De Clerck - Rudi De Roeck - Eddy De Roeck (Georges Cant) - Freddy De Roeck - Marijn Vercauteren - Alfons Van Cleemput - Rudi Vergouwen - Geert Ooster linck - Alfons De Wolf - Erik De Dijcker (Theo Ruym- André Terjoden-Kerksken: 1-1. Keeper De Vroe bokst de bal net boven het hoofd van Van Impe opnieuw in het veld. (per) Terjoden-Kerksken: 1-1. Paul De Deyn kan de bal niet meer doen afwijken. Gelukkig is keeper De Vroe bij de pinken, (per) i f Sflfll

De Voorpost | 1982 | | pagina 25