Opstal sterker in de tweede helft Werkkracht van spelers en... klubleiders Schuttersfeest Pï_V.K. EENDRACHT OPSTAL Oranje Erpe onklopbaar Propagandawedstrijd en klantenbinding Foerier Marc Van de Velde Tweede helft fataal voor thuisploeg it ov< verc minut )s keei genoe PP te VOETBAL 4* Provinciale 26 - 31.12.1982 - De Voorpost Opstal - Erembodegem: 3-0 Opstal-Erembodegem 3-0. Stop! Er is geduwd, fluit de scheidsrechter (c) Erondegem - Erpe: 1-3 F.C. MOERBEKE - SPARTA WAASMUNSTER: 2-2 De terreinen van deze opponenten liggen nog geen twee kilometer van mekaar. Daarom ook dat er zoveel suppor ters aanwezig waren. Ai en toe scheen er een flauw winterzonnetje, zodat het een aangename namiddag werd. Erondegem, dat vorige zondag Mere op eigen plein in bedwang hield, was er gerust in en begon zelfzeker. Erpe toonde echter snel zijn overwicht en het dwong meerdere doelkansen af. Toen Eddy Wijnant en Geert Van Gysegem voor Oranje skoorde. wist Erondegem al hoe laat het was. Een enorm belangrijke konfrontatie. De verliezer ervan kon zijn titelambities wel een tijdje opbergen. Waasmunster had zich. in eigen vesting dan nog, de punten laten ontfutselen door gebuur Tielrode. Van De Neucker, Schaickens en co hadden maar één alternatief: winnen. Maar de lokalen kwamen moreel gesterkt aan de start. Ze hadden een versterkende zege behaald bij rivaal Gerda. U begrijpt het al, motivatie was er genoeg aan beide zijden om er aan de Moerbeekse zwemkom een spetterende vertoning van te maken. Eigenaardige beslissing Scheidsrechters krijgen het geregeld te verduren van de supporters en de woorden schat om deze toch toegewij de mensen allerlei verwijten naar het hoofd te slingeren is blijkbaar onbeperkt. Toen Erondegem een strafschop toegekend kreeg en deze feilloos omzette, keurde de ref het doelpunt af omdat er zich een speler op de badklijn van Oranje stond. Na heelwat heibel werd de strafschop overgedaan maar jammerlijk gemist. In plaats van 1-2 was de stand dus nog 0-2 aan de rust. De Ereondegemsupporters wa ren uiteraard diep ontgoo cheld. De doodsteek Erondegem begint in de tweede helft aan de achter volging met de moed der wanhoop. Maar na een mooie aktie van de Erpse voorlijn lokte Eddy Wynant met een schijnbeweging de keeper uit zijn doel en besloot kalm binnen: 3-0. De trainer van de thuisploeg haalde nu twee jonge reserven in en probeerde langs de flanken mooie en snelle aanvallen op te bouwen. De piepjonge Peter Renneboog kon er nog net op de valreep 1-3 van maken. Ook Erpe haalde twee reservespelers in het veld om de voorsprong vei lig te stellen. Wie die dag Wouters heette moest vlug uit Erondegem verdwijnen... fgem) Lutterzele - Doggen Erembodegem: 3-0 En de verwachtingen wer den tenvolle ingelost: het werd een denderende partij voetbal. Alle ingrediënten waren aanwezig en de ver toning groeide uit tot een niveau dat veel meer waard was dan vierde provinciale. De talrijke toeschouwers konden zich optrekken aan razendsnelle aanvallen, ge vaarlijke counters, techni sche staaltjes gekoppeld aan een totaalinzet langs weerskanten. Als we nog verklappen dat beide doel mannen, De Brabandere en Van den Broeck ook nog de show stalen, dan overdrij ven we niet te beweren dat de stand gerust tot 4-4 kon zijn opgelopen. Moerbeke nam een overdon derende start. Na vijf min. kon de bordjesman reeds aan het werk: 1-0. Marc Van Gaver had een vrijschop staalhard op de binnenkant van de paal gevlamd. Maar de attente Guido Dullaert stond gereed om binnen te knikken. Twee minuten la ter haalde Dullaert zelfzeker uit maar zijn kogel werd met een buitengewone refleks door de bezoekende doel man geweerd Maar zijn vis- è-vis in het lokale doel wil de niet onderdoen en neu traliseerde op unieke wijze een prachtkopstoot van Van de Neucker. Moerbeke nam de volle eerste helft voor zijn rekening en kon bv. een drie doelpuntenvoorsprong rechtvaardigen. Maar die duivelse Spartadoelman wist met alles raad. Onder andere een magnifieke retro van Guido Dullaert die be slist het doelpunt van de maand zou opgeleverd heb ben. En toch kwamen de be zoekers op gelijke hoogte, amper één min. voor de rust. Een als voorzet bedoelde af zwaaier kwam, tot groenwit te verbazing, in de Moerbe- kemuit terecht. Na de koffie kwam Waasmunster meer en steeds beter in de strijd. De lokalen haddi eerste helft hun kracht! senaal duchtig aange» ken. Ze kregen daarval de rekening gepresentf Toch bundelde Rudi f nog eens al zijn energiT men en vertrok, bal aq, voet, vanop de middc Rudi schakelde een verdedigers uit maar n te in de fatale zone 1 met moeder aarde. De schop werd zelfzeker Eddy Dhanis omgeze Dat was precies het voor Waasmunster c balast overboord te en een nonstopoffeni beginnen. De lokalen ij ten niet meer uit de om ling los. Toch moest Si' wachten tot de voorlof minuut om bakzeil te nen halen. Een strafschop werd doof Waasmunstercaptain loos omgezet: 2-2. Juistf slag van een ware pr gandamatch waarbij 1 ploegen aan klantenbin deden. Voeg daarbij eeif stekende leiding scheidsrechter Erik meersch en de suppt hadden werkelijk alles I gekregen. Rp. Lebbeke - S. Moorsel 3-1 phan Vereecken. Dat zette meteen het sein op groen om in de tweede helft volop het initiatief in handen te ne men. Wie auteur werd van het tweede doelpunt is moeilijk om zeggen. De bal bleef op een gegeven ogen blik in de modder steken. Stephan Vereecken en Mar cel Van Nuffel hebben toen vrijwel gelijktijdig op de bal getrapt die in het doel ver dween. Vanaf dat ogenblik was het ook volledig ge daan met de thuisploeg die nog maar zelden aan bod kwam. Via een penalty, om gezet door onze doelman Ronny Smetrijns hebben we de cijfers verder kunnen op- gen de Appelse touwen. Vervolgens omzeilde Wil liam Van Caneghem de Ap pelse defensie, verscheen alleen voor de doelmond en besloot met sukses. De vier de goal kwam op een haast identieke manier tot stand. Deze keer werd speler-trai ner Guy Clement er de au teur van. Ronny Gribbe, door sommigen in Schoon- aarde al eens de marathon loper genoemd, bracht het vijfde doelpunt tot stand. Tenslotte zorgde Guy Cle ment voor afgetekende cijfers. «Een verdiende overwin ning», zegde klubleider Os car Beuckelare na afloop. \jpstal-Erembodegem 3-0. Opstalnaar Peter Mol, klaar om naar doel te schieten (c) Uren voor de wedstrijd Lutterzele - Doggen Erembodegem moest beginnen, waren de Lutterzeelse klubleiders één en al arbeid met het bespeelbaar maken van hun veld. De kans zat er trouwens in dat de spelleider wel eens tot een afgelasting zou besluiten. Maar dank zij de werkkracht van de klubleiders werd het veld in een degelijke staat ge bracht en was niets nog in de weg om de wedstrijd te laten doorgaan. De inzet die deze mensen betonen mag ook wel eens in het zonnetje worden gezet. Opstal-Erembodegem 3-0. Het Erembodegemse doelgebied werd voortdurend door de mannen van Buggenhout belegerd (c) Opdorp - Gijzegem: 0-4 Red Star Opdorp heeft slechts vijfenveertig minu ten kunnen standhouden te gen Wilskracht Gijzegem. Na de rust moest het volle dig het initiatief laten aan een duidelijk betere oppo nent. Na afloop was er in kringen van de thuisploeg maar weinig kommentaar over de wedstrijd. Wij peil den naar het verloop van de match bij de bezoekers waar we woordvoerder Marcel Meerschaert aan de draad kregen. «De eerste helft verliep zo wat evenwichtig. Toch kre gen wij in die periode de betere kansen. Net voor het ingaan van de rust zijn we drijven. Voor het vierde doelpunt waren de lokalen zelf verantwoordelijk. Ie mand van hen versloeg de eigen doelman. Langs onze kant werden Marcel Van Nuffel en Achille Meer schaert nog op een boeking getrakteerd. Ook bij de thuisploeg viel een boeking. Al bij al hebben we ver diend gewonnen. De cijfers hadden zelfs nog wat af ge- tekender kunnen zijn.» Op de eerste speeldag van het nieuwe jaar krijgt Red Star Opdorp Welle op be zoek. terwijl Gijzegem op uitstap moet naar het toch wel te duchten Baardegem. (edm) In elk geval werden ze na dien door de spelers met een knappe prestatie beloond. Lutterzele speelde een uit stekende wedstrijd, maar ook de Doggen uit Erembo degem lieten zich niet onbe tuigd. Klubleider Paul Roels: «Pet je af voor de inzet en de fair- play van onze tegenstre vers. Zij presenteerden voor namelijk in de eerste helft aantrekkelijk voetbal. Bo vendien lieten ze zich geen enkele keer verleiden tot smerige overtredingen. Dat kan niet van alle ploegen worden gezegd. Tijdens het eerste halfuur kregen zij zelfs naar mijn govoelen de beste kansen. Rond het half uur hebben we evenwel kunnen skoren. Dat was na een kombinatie tussen An- dré Temmerman en Choe De Bleeckere, waarin Eddy Van Puyvelde het laatste woord had. Na de hervatting wa ren wij uitgesproken beter. Wij hebben toen bestendig de bezoekers onder druk ge zet. Dat resulteerde na een kwartier in een tweede tref fer die André Temmerman vanop een respektabele af stand lukte. Met nog zowat een kwartier te spelen heb ben we definitief beslag kunnen leggen op de eind zege. Dat derde doelpunt, dat zekerheid bracht in onze rangen, werd tot stand ge bracht na een samenspel tussen Eddy Van Puyvelde en Leus. Laatstgenoemde rondde trouwens de zaak af. Al bij al werd het een aan trekkelijke partij, waarin wij vooral tijdens de tweede helft technisch en fysisch de toon aangaven. Ondanks de jaarwisseling leggen wij er beslist het bijltje niet bij neer. Op tweede nieuw jaarsdag spelen we een vriendschappelijke wed strijd tegen Racing Boon- wijk. Onze naaste buren hebben reeds lang deze ont moeting aangevraagd. Waarom zouden we niet in gaan op hun wens? De week daarop ontvangen we Wi chelen, waarmee we vorige week hebben afgerekend.» (edm) Mare Van de Velde had be paald een groot aandeel in de winst van Rapide Lebbe ke tegen Schroevers uit Moorsel. In de drie doelpun ten die kollega's van hem tot stand brachten, was hij tel kens betrokken. Hij vertolkte zowat de rol van foerier in een wedstrijd waarin zijn ei gen ploeg de toon aangaf tegen een bepaald zwakke opponent. Groots was Rapi de Lebbeke al evenmin. Wie de match heeft bijgewoond, kwam vlug tot de vaststel ling dat het hier om twee ploegen ging wiens plaats achteraan in de algemene rangschikking te vinden is. Klubleider Eddy Van Over- straeten over het verloop van de wedstrijd: «Wij wa ren doorlopend de baas en kregen ook verschillende doelkansen. Ik geef toe dat we bepaald met een zwakke tegenstrever te maken had den. Zelden leek die in staat om te reageren. Ondanks het feit dat we tijdens de eerste helft verschillende kansen kregen zijn we toch niet tot scoren kunnen ko men. Na de hervatting kwam daar enige verande ring in. Op een achterwaart se voorzet van Marc Van de Velde, kon Roland D'Hondt de bal overnemen en sco ren. Wij zijn toen blijven do mineren. Francis Van der Straeten werd auteur van het tweede doelpunt. Eerst was Marc Van de Velde langs links doorgebroken. Hij bracht de bal in bezit van Van der Straeten die hij kon- troleerde op de borst om ver volgens met sukses af te drukken. Op een zeldzame tegenaanval is Moorsel daarna aan een eerreddend doelpunt gekomen. Maar in het slotgedeelte van de wedstrijd heeft Hans Van Damme met een derde doel punt alle onzekerheid weg genomen. Ook in dit doel punt had Marc Van de Velde zijn aandeel. Globaal geno men mag je toch wel van een verdiende overwinning spreken zonder te zeggen dat het een hoogstaande prestatie is geworden. Het pide Lebbeke (v) Schoonaarde - Appels 6-1 Doelman Dirk Van Damme van Lutterzele (v) De Schoonaardse voetbal lers hebben er tegen hun naaste buren weer een schuttersfeest van gemaakt. Nochtans liet niets aan de rust vermoeden dat het zo een vaart zou looen. In tegendeel zelfs. Het was Sparta dat al vroeg in de match op voorsprong kwam. Maar op een aangeven van Marc Van Hauwermeiren zou Rudy Tackaert gelijk stellen. Na de hervatting werd de Appelse defensie op allerlei tekortkomingen betrapt. Zelfs doelman Wie- rinkx gaf er op een gegeven ogenblik de brui aan. Na een hoekschop kopte Ronny Gribbe een tweede goal te- op 31 (16* i van irhoo< lover ihesie ïeer d Iris E ende orpliji Marc Van de Velde van kl ag. T edigei jaar zetten we ii geko ons eigen terrein met ig <j ontmoeting tegen Dog g, uit Erembodegem. Dat het daar niet zo makk weede zullen krijgen zal eeni Cris Di van ons nu wel weten», derde in.) er iervar Ie na< rde wt kkig v Lom! g in kc «Toch speelde Appels "l-'- dens de eerste helft beb een 1 lijk mee. Na de herval °°r D' werd de bezoekende de Uwk©< sie als het ware van vervc kastje naar de muur a,er spceld. Al bij al verlie| S®1® wedstrijd nog vrij spot De De spelleider moest Berusi enkele speler op een °PZC king trakteren, wat ze van voorkomt in een derby.» e Juventus Schoonaarde k ®r^an' thans twee weken rust Kris gund, terwijl Sparta Ap "°9 het op de eerste jam ploe9 speeldag moet opnemei Woek£ gen Iddergem. Een gele( Wn heid voor René De Mal en zijn maats om de smade nederlaag uit te wissel Opstal-Erembodegem 3-0 (c) Eendracht Opstal heeft af getekend gewonnen tegen SK Erembodegem. Het moest evenwel wachten tot na de hervatting om tot sko ren te komen. Voordien was het ook al de dominerende partij, niettegenstaande de bezoekers tijdens de eerste helft ei zo na op winst kwa men. Dat was toen de bal tegen het doelhout aan Ma rino Spruyt te pletter sloeg. Klubleider Spruyt over het verloop van de wedstrijd: «Globaal genomen werd het een boeiend spektakel. Al leen tijdens de eerste helft ontbraken de doelpunten. Maar dat was slechts uitge steld. Onmiddellijk na de hervatting zette Jan Van Nieuwenhove op een inzen den van Stefaan De Waege- neer Opstal op rozen. Toen Dirk De Maerschalck kort daama met een ver schot de bezoekende doelman geen schijn van kans liet, was de zege voor Opstal vrijwel een zekerheid. Niemand twijfel de daaraan nog toen Stany Van Mol een vrije trap recht streeks in de winkelhaak knalde. Globaal genomen hebben we verdiend gewonnen. Voornamelijk in de tweede helft waren we uitgesproken de betere ploeg. Uitblinkers vooropstellen ware onrecht vaardig tegenover andere spelers. Naar mijn gevoelen leverde de ploeg kollektief een opvallende verrichting. De laatste weken wordt er trouwens flink gespeeld en we komen ook geregeld tot skoren. Dat was enige tijd geleden niet het geval. We stappen in ieder geval hoop vol het nieuwe jaar binnen», aldus de Opstalse klub leider. Op de eerste speeldag van het nieuwe jaar krijgt Op stal Schroevers uit Moorsel op bezoek. Een gelegenheid om er een schuttersfeest van te maken en aan Marino Spruyt om tegen deze zwak ke ploeg in elk geval zijn eigendom ongeschonden te houden. (edm) Opstal-Erembodegem 3-0 (c)

De Voorpost | 1982 | | pagina 26