Liefhebbers s por len zo 7» |ly Roosenboom, livo's scheidsrechter het jaar... *o COMAR SPORT The Cup is aan indrukwekkende remonte bezig Geen eenvoudige opdracht voor Eendracht Burst *J Vlaams Sportverbond - Afdeling Waasland Wie wordt scheidsrechter i 14 1 LiJ I I U GROOT - KLEINHANDEL Specialisatie VOETBAL TENNIS SKI Een sportzaak mat ERVARING! Schoolstraat 54 koolstraat 159 9300 AALST Tel. 053-21.25.56 Een ploeg uit het liefhebberstornooi der Stad Lokeren In café The Cup aan de Karrestraat te Lokeren ben je nog geen vijf minuten binnen of het onderwerp voetbal komt ten berde: uitbaters Alfons Van den Durpel en Rachel Schelfhout zijn met sport vergroeid. Dat werd nog intenser toen er, een goeie vijf jaar geleden, een voetbalploeg boven de (bier)vont werd gehouden. Het spelerspotentieel groeide ieder jaar, in zoverre dat momenteel in twee verbonden aangetreden wordt: een zaterdagploeg in het Lokers liefhebbersverbond en een zondagsploeg in het Sportverbond Waasland. Dat kost een hoop moeite en vooral centen, maar laten wij eerst eens horen hoe het allemaal begon. De wagen ging aan het rol- zien spelen, de andere was lechtfans tussen. En maar len einde 1976. De ene sup- een aanhanger van St.-Ni- kommentaar geven aan de porter had Sporting Lokeren klaas, er zaten zelfs Ander- toog: die voorzet was ver- l 1 psenboom (midden): Walivo's scheidsrechter van het jaar (vh) Mrdere jaren heeft Walivo's scheidsrechterkorps een goede reputatie verworven. >lqmaal verwonderlijk, want het opleidingscenter beschikt over voldoende ehten met ervaring. Eigenlijk een waarborg voor de opleiding van de kandidaat- nchters. Zulk een lessenreeks heeft Willy Roosenboom allang achter de rug. Nog t ontstaan van Walivo zelfs en die cursus verliep dan onder het 'vaandel van de lljks Belgische Voetbalbond. Toen nog in café De Stad Nantes op de Grote Markt te (laas. Door Willy Roosenboom werd deze cursus met een bijna onverwacht it afgesloten: bij het eindexamen behaalde hij 92% der punten. Willy Roosenboom oegetreden tot het echterskorps der Omstandigheden ré- aard hebben dat rhinderd. Nochtans illy Roosenboom als DNïrefhter bedrijvig bij UrtAf H hite star Sombeke eg uit de provinciale waarbij Willy «om als 12-jarige werd aangesloten. srlinckx Lannoy tens •aut (Serska p45" :obs (K< abant) 3 4*10" ïent lock ireiu ULiiiy eaiuitm erdema^rden als doelman al fdrangen doorlopen, dan de doublures White Star Sombe- rakte Willy Roosen- chter niet. Als voet- tad hij het toen alle- lekeken. Ook al om- interesse voor het irechteren de boven- laalde. Op 18-jarige volgde Willy Roo- de lessenreeks K.B.V.B. en het ver- larvan, werd hierbo- verteld. Scheidsrech- d de op 28 januari '47 a Willy Roosenboom ch. Dat werd echter ip het liefhebbersvoet- lesteld. Zoals die tal- atchen voor de fami- De Malsche uit Ook andere klubs meermaals beroep op «rechter Willy Roo- >m en soms stond hij iog tussen de palen ■C. Thor Tereken uit iklaas. Vooral F.C. •rt zou nog geruime de diensten van Willy nboom kunnen reke- Enigszins begrijpelijk L's men weet dat deze n de onmiddellijke woonde. Meer be- in de Waasmunsterse i heidslaan en café Den werd toen ook zowat sem0| lamlokaal van Willy nboom. Daar woont mwens nog niet in druk bezochte café, achter het huisnum- 61 van die voormelde 'idslaan samen laria De Rijbel. In fe- van '74 is Willy Roo- daar inderdaad getrouwd en thans er al drie jaar, een dochtertje Emy over Hierbij lopen we de raler fcn,er we' even voorbij, ran. i wn wordt de draad van e veil rerhaal weer opgeno- ir op In '70, toen Willy Roo- rwer. "oom alle aktiviteiten bij ia de White Star Sombeke Aai Ie. Het jaar nadien werd Dem ds scheidsrechter aan- og o >rven door het liefheb- e B-v roetbalverbond: «Beker Hamme». Een kompeti- kwaï voor amateursploegen e ga daar aan de Durmeboor- de s een behoorlijk sukses ing jt Willy Roosenboom Vet i er één van de betere k uit Iid8rechters en dat werd >ylen et jaar nadien bij Wali- e »®ok. In '72 werd hij daar rwinide lijst der scheidsrech- derdi bijgeschreven. Willy veil lenboom zou er trou- gelew niet ontgoochelen, 'edik prestaties werden Tere ds gekenmerkt door een iritaire leiding, een kor daatheid bij de beslissingen en een klare kijk op de spel situaties. Zoals gezegd één van Walivo's betere scheidsrechters en de voet- baltornooiën waarvoor Wil ly Roosenboom werd aange worven. zijn nu bijna ontel baar geworden. Talrijk zijn dan ook de trofeeën die thans nog aan die veelvuldi ge voetbalmanifestaties doen herinneren. Op het einde van Walivo's kam pioenschappen 81-82 volgde dan de bekroning voor Willy Roosenboom. Uit een lot van een 7-tal kandidaturen werd deze alleen weerhouden en Willy Roosenboom werd dan ook verkozen tot Wali vo's scheidsrechter van het jaar. Meteen werd hij de op volger van Mark Van Brus sel en Gilbert De longhe. Een logische en helemaal niet verwonderlijke keuze alhoewel aan de verdien sten van de anderen, ook niet kon getwijfeld worden. De aanduiding door Walivo als scheidsrechter van het jaar werd door Willy Roo senboom beslist een van de mooiste momenten uit zijn carrière als spelleider. Hij was dan ook ten zeerste ge lukkig met de aan deze on derscheiding verbonden tro fee en zoals gewoonlijk, ge schonken door De Voorpost. Willy Roosenboom kreeg de ze in handen gespeeld tij dens het bal van Walivo's jongste kampioenenviering. Muzikaal werd dat toen alle maal verzorgd door het dans- en showorkest van Joe Harris. Een toemaatje werd daar het optreden van de lieftallige Chrissy, een zan geres die tot de betere ihid- denmoot behoorde van het onlangs op de beeldbuis af gesloten liedjes- en show programma Matches. Zoals gezegd werd die avond voor Willy Roosenboom een hoogtepunt en daar geniet deze scheidsrechter thans nog van. Heimelijk had hij trouwens op die onderschei ding gehoopt en tijdens de zomermaanden, haalde Wil ly Roosenboom dat met zijn andere hobby ook. Dan wordt het gespreksthema omgebogen en van voetbal, schakelen we dan over naar een praatje over de duiven sport. Daarover kan Willy Roosenboom ook al enthou siast vertellen. Herhaalde lijk komt daarin een jonge geschelpte duiver aan bod. Blijkbaar de primus van het 30-tal duiven dat Willy Roosenboom thans bezit. De voorkeur gaat daarbij voor namelijk uit naar de halve fondvluchten boven Parijs. Als beste resultaat voor die geschelpte duiver, wordt dan de vlucht vanuit Bour- ges vernoemd. Toen haalde deze in een Lokerense maat schappij de 20* prijs op een totaal van 560 duiven. Op nationaal niveau werd dit een aantal van 25.000 dui ven en op de lijst der resul taten, werd de geschelpte van Willy Roosenboom toen als 2100* opgeschreven. Prestaties die kunnen tellen zegt de Waasmunsterse scheidsrechter daarvan. Zo wat in dezelfde lijn lopen de verrichtingen van Willy Roosenboom op het voetbal veld. Zoals met zijn duiven hoopt Willy Roosenboom dit bij Walivo nog lange jaren te kunnen doortrekken. De twee hobby's van Walivo's scheidsrechter van het jaar lopen trouwens parallel met elkaar. Dat weet Maria De Rijbel nu ook allang: Willy Roosenboom en zijn duiven, ze vertrekken allemaal en thuis wordt het voor de rest wachten... Roger Van Laere Eendracht Burst stuurde Geraardsbergen naar huis met 5-1 op de lever, (pel) 1/8"* finales van Beker der K.K.S.F.V.B. Bekerwedstrijden 1/16* finale Zaterdag Brouwersboys - Club'66 1-2 Luitentuit - VK Veile 1-1 (pen. 3-4) Kobekensvrienden - Moer straat 0-4 Vlierkouter - Scoutshuis 3-1 RBS Hoger Op - Tivoli Boys afg. De Nieuwe Sportvr. - Palm 1-3 FC Sport - Uilen 4-1 Vriendenkring - RD Bev. Tra vel 2-2 (pen. 3-2) Bijlken B - Sport. Kruibeke VK 3M Zwijnd. - Laar 2-1 Pylonen D. K. - Sprt. Steend. 1-2 VK Audi - Dry Boeren 5-3 Kalishoek - 't Vlietje 2-1 De Jager - Shell Boys 0-3 VK Peugeot A - SV Meteoor 2-1 Glazenleeuw - Wembley 2-4 Zondagvoormiddag KWB OLVrouw - Fina Boys 1-1 (pen. 4-3) Moerstr. - Statievr. 5-2 Gaverland - VK Veile 3-2 Wijnveld - Blue Boys II 1 -2 Glazenleeuw - Pompstr. 3-1 Van De Voorde - Den Ijzer 3-2 Belseelse SV - J. KWB Elver- sele 4-2 Neerstraat - Club '66 4-2 Luitentuit - VK Nopri Temse Zele 1-2 Los Amigo's - Favo 3-1 Zondagnamiddag Thor Veldeken - Reb. Vos senhoek 2-2 (pen. 4-5) Herleving - Real Witte Pen A 3-0 De Zon - KLJ StAnna II 8-3 Hamse Bouwc. - Blue Boys I 2-4 Uil Frema 1-2 KLJ St. Anna I - KWB Kruibe ke 2-8 Onder een prachtig winter- weertje met af en toe een waterzonnetje begon deze bekerwedstrijd met enige vrees vanwege de plaatse lijke club Burst. De tegen stander immers Buizemont (Geraardsbergen) en dus ze ker een onbekende. Van bij de start nestelde de ze vreemde ploeg zich op de helft van Burst en dat tot ongeveer de 20"* minuut. Dat de plaatselijke doelman Rudy Lievens zijn muit met hand en tand moest verdedi gen is waar want bijna om de 2 minuten viel er een gevaarlijk schot op doel te noteren. In de 25* minuut begon Eendracht Burst aan zijn dolle 10 minuten doch zonder ernstige bedreiging voor de bezoekende doelman. Het was Georges Van Den Steen die de motor van Burst een beetje op gang bracht. Stilaan gingen wij naar het einde van de eerste helft en de stand bleef 0-0. Tweede helft Bij het begin van de tweede helft was het Burst dat het initiatief nam en de ene aanval na de andere opzet te. Mede door deze druk viel er een owngoal in de 16° minuut dus 1-0 voor de plaatselijke ploeg. KKSFB Lebbeeks derby FC Joso - SV Heizijde: 3-2 Voor deze korte verplaatsing diende Heijzijde de gekende doelman Van Zanden te ver vangen. Dat dit nadelig uit liep voor de jongens van voorzitter Van de Perre, bleek te blijken uit het 3-2 verlies bij gebuur Joso. Na vroeg op voorsprong ge komen te zijn langs Luc Van Herrewegen, stelde FC Joso kat voor rust gelijk. Na rust was FC Joso, kollek- tief sterker dat resulteerde met 2 doelpunten van Guy Van Hooimissen. Heizijde milderde nog langs Patrick Van Overberghe, maar verder dan dit 2de doelpunt kwam het niet. Dat de 2de ronde spannend zal worden, hoeft niet ge zegd. Voor de titel komen nog verschillende ploegen in aanmerking, met als bik- vangers RC Doorslaar, SV Heizijde en het sterke FC Joso. (a. tilley) Kompetitie inhaalwed strijden Zat CR Saeftinghe - Klein Laar 2-1 KWB Kruibeke - Tip Top 4-2 Viola Zeemeermin uitg. Zonna Peyton Place - Terlocht uitg. De Stoofpot - De Sater uitg. 't Fort - ASV Rapid Burcht 5-0 Eens de kooi gevonden van de tegenstander ging het voor Burst gemakkelijker en in de 18° minuut was het strafschop die door kapitein Andre Eeckhout feilloos werd omgezet dus 2-0. On middellijk daarna sloeg Bui zemont terug en milderde tot 2-1 en dat in de 21* minuut. Patrick Baele maakte drie minuten later nummer drie zodat de stand 3-1 was. Wie dacht dat de wedstrijd hier mede gestreden was had zonder Mario Van Den Steen gerekend die in de 39* mi nuut en 44* minuut de bal nog tweemaal in het doel stuurde. Vermelden wij nog dat een van de bezoekers een rode kaart kreeg, naar onze bescheiden mening vi* een faire scheidsrech te.. Dat Burst geen katje was om zonder handschoenen aan te pakken weten ze nu in Geraardsbergen. De eindstand was 5-1 in het voordeel van Eendracht Burst. De ploegen: Eendracht Burst: Lievens Rudy, Diericks Eddy, De Pauw Antoine, Eeckhout Andre, De Lange Luc, Van Den Steen Mario, Coetsiers Dirk, Van Den Steen Geor ges, Baele P., Diaz Juliano, De Lombaert Mathieu. Re- serven: Goossens Camiel, Novak Frank. Buizemont Geraardsbergen: Van Der Maelen Mare, De Kegel Ghilain, Michel Paul, V.D. Herreweghe Willy, Al- De Burstse doelman Rudy Lievens toonde in de eerste helft zijn klasse en ranselde zeker tien gemaakte goals uit zijn doelvlak. (pel) lebosch Andre, De Taeye Stephaan. Paul Cromphout, De Pelseneer Willy, Van Au- tryve Danny en Stefaan, De Ville Luc. Reserven: Boter- dael Danny, Faute Mark. GE.M. De vriendenkring der Wase scheidsrechters (WASO) richt in samenwerkig met de Provinciale Scheidsrech- terskommissie van de Koninklijke Belgische Voetbal bond opnieuw een kursus in voor kandidaat-scheids rechters. De eerste les vindt plaats op zaterdag 8 januari 1983 om 14.00 u. in café Hemelrijk, Grote Markt te Sint- Niklaas. De data der volgende kursussen worden dan meegedeeld. Iedere zich sportief voelende voetballiefhebber, zo wel mannelijke als vrouwelijke, kan aan deze kursus deelnemen, dewelke trouwens volledig gratis is. Nadat men de kursus met goed gevolg gevolgd heeft wordt men dan scheidsrechter bij de KB VB. Dit bete kent dat men, naast de vergoeding voor het leiden van de wedstrijden en de kilometervergoeding voor de verplaatsingen, eveneens gratis toegang heeft tot alle door de bond ingerichte voetbalwedstrijden (in terlands en europa-cup inbegrepen). Inschrijvingen voor deze kursus kunnen schriftelijk gebeuren bij de heer J. Van Renterghem, sekretaris PSC, Speldenstraat 19, 9000 Gent. Nadere inlichtingen kunnen eveneens bekomen wor den op een der volgende adressen: - de h. R. Van Acker, Spoorweglaan 149, 2740 Melsele - tel. 775.77.79; - de h. G. Van de Perre, Markt 16, 2750 Beveren - tel. 775.46.14; - de h. Mare Maertens, Weynstraat 145, 2700 St.- Niklaas - tel. 776.59.95; - de h. Albert Pierssens, Van Landeghemstraat 97, 2700 Sint-Niklaas - tel. 776.98.24; - de h. J. Callebout, Brandstraat 2, 2788 Vrasene; - de h. Luc Delombaerde, Vogelenzang 19, 2750 Beve ren - tel. 775.20.33. keerd getrapt, de doelman kon die treffer verhinderen, ze hebben te laks gespeeld vandaag enz. Alfons Van den Durpel moest dat alles aanhoren maar dacht er het zijne van. Tot hij ineens de knuppel in het (voetbal)hok gooide en doodgemoede reerd aan die «uitleggers» voorstelde om zelf eens te gen een bal te gaan stam pen. Op slag en stoot namen er enkele de uitdaging aan: Dirk De Waele - Jackie Eeckhoudt - Omer Rogiers - John Smet en Robert Schelf hout. Maar er was ook een bestuur nodig. Geen zorg. Alfons Van den Durpel, Ed- gard Schelfhout en Jackie Eeckhoudt namen deze ver antwoordelijkheid op zich en zorgden voor de aanwer ving van de nodige spelers. Voor een naam van de ploeg en een lokaal moest men niet ver zoeken: The Cup natuurlijk. De kleuren wer den paars-wit, nogal Ander- lecht getint, nietwaar Edgard? Eerste vriendenwedstrijd te gen Bospark glansrijk... verloren De officiële stichting dateert van februari 1977. Bospark werd aangezocht en bereid gevonden een vrienden match te spelen thuis want The Cup had nog geen ter rein (later zouden ze hun wedstrijden op Everslaar betwisten). De wedstrijd werd enthousiast aange pakt maar al spoedig sloeg die geestdrift over in, eerst vermoeidheid en dan gela tenheid. Het werd een gran diose nederlaag. Wie in zijn vuist lachte en The Cup een vroeg einde voorspelde kwam echter bedrogen uit. Na een paar doorgedreven trainingen en rodagewed- strijden werd besloten te starten in het Lokers Lief hebbersverbond begin sei zoen 77-78. In 1980 promotie naar eerste De eerste seizoenen werd natuurlijk leergeld betaald. Maar geleidelijk groeide het vertrouwen bij bestuur en spelers. De faalangst ver dween en het derde seizoen (79-80) werd een voltreffer. Neen, geen kampioen (dat werd Witte Pen) maar een glansrijke tweede plaats die meteen de poort naar Eerste klasse open beukte. Van een ploeg die promoveert straalt steeds aantrekkingskracht uit. Dat ondervonden de di rigenten van The Cup dade lijk. Verschillende nieuwe spielers kwamen hun dien sten aanbieden. Aangezien men de eigen spelers niet wilde ontgoochelen besloot het bestuur in te schrijven met een tweede ploeg die dan 's zondags speelde in het Sportverbond Waas land. Zo kwam elke speler aan zijn trekken. De club telt momenteel 26 aangesloten spelers, waarvan 16 de za terdag sp>elen en er 18 in aanmerking komen 's zon dags. Acht sp>elers maken er elke week een voetbalmara thon van en treden twee maal in het veld. Aanleg eigen terrein in 1978 Aangezien de ploeg regel matig moest uitwijken naar Everslaar of op verplaatsing spelen besloot men uit te zien naar een eigen terrein. En die kans deed zich voorl Door de oprichting van een nieuwe woonwijk aan de Kop kwam, door verkave ling, een stuk grond vrij vlak naast en achter The Cup. In '78 werd begonnen met de aanleg van het terrein om het in '79 definitief in ge bruik te nemen. Dat had na tuurlijk centen gekost maar The Cup bleef niet bij de pakken zitten. In '81 werden kleedkamers met stortbaden ingericht. Dank zij de stiel mannen in de ploeg gehol- p>en door eigen handlangers konden de kosten zo laag mogelijk gehouden worden. Toch was er in de clubkas een ferme bres geslagen. Daar moest iets op gevon den worden. Jaarlijks tornooi Wassalon Zeester Om voornoemde onkosten te dekken werd besloten jaar lijks (einde augustus) een tornooi in te richten onder benaming van sponsor Was salon Zeester aan de Ber- gendriesstraat. De op brengst van een grootse tombola op dat tornooi bracht de nodige duiten op om het hoofd boven water te houden. The Cup zelf won tweemaal dit treffen. Witte Steen en Racing Doorslaar triomfeerden ook al eens. Begrijpelijk komt bij zo'n or ganisatie heel wat kijken. Maar samenwerking en vriendschap zijn geen ijdel woord bij The Cup. Naast heuglijke momenten waren er ook van die minde re dagen. Hierover laten we Alfons Van den Durpel zelf aan het woord: «Verleden seizoen werd Rei- naert-Metro ongenaakbaar kampioen. Het verloor slechts één schamel punt uitgerekend tegen aas (uit slag 6-6 a.u.b.T. Dat verge ten we niet zo gauw. Ook niet die bekermatch tegen Altemaïf. Aan de rust ston den we 3-0 voor. De bezoe kers kwamen terug tot 3-3 en bonjourden ons uit de beker met de strafschoppen. Ook onze zondagploeg had van die uitschieters. In een wed strijd tegen Witte Pen ston den we aan de rust 0-3 ach ter. Met tien man slaagden we erin de tweede helft zes doelpunten te scoren. Maar de wraak van Witte Pen liet niet op zich wachten. In de terugronde kregen we gin der met 12-1 op onze donder.» Bestuur en spelers die paarswitte kleuren hoog houden Volgende bestuursledei staan in voor het beleid var de ploeg en spreken ook a eens hun portefeuille aan voorzitter Roger Schelfhout plafoneerder te Brussel - on dervoorzitter Leo van Wassalon Zeester - se kretaris Alfons Van den Dur pel van café The Cup - schatbewaarders Jackie Eeckhoudt en Dirk De Waele ploegafgevaardigden Jean-Pierre De Boom en Freddy De Smet. De spelers die het moeten waarmaken op het terrein: Dirk Smet: kapitein en rots in het middenveld. Jackie Eeckhoudt: libero. Ook captain van de zondag ploeg. Rony Van den Durpel: ge vaarlijk heerschap met zijn twaalf goals. Rony De Page: onlangs te gen Bospark in de kijker. Hugo Smet: draaischijf en strateeg van The Cup. Luc Van der Jeugdt: achter speler met regelmaat als hoofdtroef. Patrick Van Nieulande: com binatie van de lenigheid van Hoogenboom, de vuis ten van Pfaff en de lef van Munaron. Johnny Smet: als middenvel der geregeld mee in de vuurlijn. Scoorde eens meer dan veertig treffers in één seizoen. Patrick De Wael: gevreesd om zijn raids als achter speler. Rudi Fiers: allround ele ment. Meid voor alle werk. Robert Schelfhout: nog zo ie mand die op alle plaatsen kan uitgespeeld worden. Erik De Wael: de zwerver... tussen defensie en midden veld. Frangois Thirijn: als voor- stopper onvervangbaar met de kop. Dirk De Wael: een der pio niers van The Cup. Steeds tevreden met zijn opstelling. Julien DUaemer: wil zich waarmaken als aanwinst van Smisken. Frankie Heirman: 's zater dags bij Prior, 's zondags bij The Cup. Mark Foket: de optimist van de ploeg. Andró Van Kersschaeven zo wel de netten van Prior en The Cup ongeschonden houden. Patrick Bauwens: goalgetter van het zondagteam. Jean-Tlene Temmermem; zaterdags het fluitje 1 ren en 's zondags spelen. The*Cup kende dit i een (catastrofale Opeenvolgende nederlagen tegen Standaard, TiVoli, Prior. Etna Wiel, Witte Pen e.a. Everslaar hielden lange tijd de nul op de puntenta- bel. Begin novefcnber keerde de tij en de paars witten be gonnen een indrukwekken- xle remonte. We zijn er rots vast van overtuigd dat se in de terugronde een vooraan staande rol zullen spelen. De tegenstrevers, te begin nen met Standaard, zijn in ieder geval verwittigd. André

De Voorpost | 1982 | | pagina 31