lijzonder geslaagde tiende erstshow in Dendermondse gevangenis Negende Miss Bette- verkiezing te Lede erstmis in de cel Aalstenaars in dse gevangenis Kursus e.h.b.o. te Buggenhout Voorpost is De Voorpost niet... V.V.F. Aalst met terugblik en kijk in de toekomst Openbaar vervoer in 't Waasland: betere service De Voorpost - 31.12.1982 - 3 lisatie, idermonde. tboom in c prachtig versierde, hoge kerstboom in de feestzaal van de gevangenis te Dendermon- Kerstmis: het feest van vrede en verzoening. Twee aspekten die in het leven van deze sen niet steeds terug te vinden zijn. Kerstmis in de gevangenis. Het kan. Al is het een 1 andere ervaring dan daarbuiten. Dit is de tyd dat men ineens veel belangstelling |gt voor de gevangenis: voor een week zijn het ineens geen delinkwenten meer maar men. lermonde. Dat zijn ze dan allemaal, de sterren die een stukje zon brachten in de mgeniszaal. (v) duo Emiel Vermeir, Freddy Breek, Urbanus, de krisis voelbaar, maar en Marc Hey- Bertice Reading, Jef Van- disco-bar Proba zorgde presentatie, brach- uytsel, The Strangers en voor een prima playback jaar voor de tiende tientallen anderen. Steeds begeleiding. Proba draaide een Kerstshow in de weer werd de Kerstshow ook de kerstliederen terwijl gevange- een geweldig sukses. de gevangenen uit de cellen We herinneren ons van De tiende editie van dit naar de zaal werden ge- optredens van gebeuren ging wel van start bracht. De Kerstshow kon Express, Marva, zonder orkest, ook hier is beginnen. Eerste vedette in gen van de pers konden mooie Sarah 'Upside Down' bewonderen. Bloe men dit maal van alle kan ten. Donderdag nog in de gevangenis van Mechelen kwam Jerry Blondell zon dag ook gratis naar Den- dermonde. Grappig, goed, bracht hij zijn hit 'Dag len te, dag zomer'. Nadien werd het heel stil met zijn 'Kerstlied voor oude en eenzame mensen'. Johan Verminnen kreeg het meeste applaus. Hij speelde in op de problemen van de gedetineerden maar hij kreeg ook problemen met de geluidsinstallatie. 'Ik voel me goed, ik voel me goed' en de gevangenen zongen zelfs mee. En toen was het de beurt aan Stella, meest suksesvolle zangeres van 1982. Drie keer kandi daat Eurosong, nu ook voor de derde keer in de Dendermondse gevange nis. Verwelkomd met een daverend applaus gaf ze een kwartier show ten bes te dat maar weinigen haar ooit in deze gevangenis zul len nadoen. Toen ze ook nog zangles wou geven kende ook haar poging wei nig sukses maar haar optre- Dendermonde. Sarah Kate zorgde wel voor enige op- den swingde echt de pan schudding, (v) uit. Meer dan twee uur had de mondse gevangenis. Een achter ons. In de Dender- show de gedetineerden ge- gezellige Kerst. De gevan- mondse straten brandde de boeid. Het was voorbij, genen trokken weer naar feestverlichting. Misschien wel de beste hun cellen. Deuren open- Hugo Aerts Kerstshow in de Dender- den en sloten zich weer Op zaterdag 22 januari heeft in de zaal Lelie te Lede voor de negende maal de verkiezing van Miss Bette plaats. Het orkest The Swinging Band zal deze verkiezing opluisteren. Wie kan aan dezë Verkie- nog niet eens te hebben zing deelnemen? Alle meis- over de tientallen andere jes, gehuwd of niet, die op waardevolle prijzen als de dag van de verkiezing draagbare radio's, pola- ouder zijn dan 16 jaar en roidfototoestellen, huis- nog niet de leeftijd van 30 houdapparaten, bons voor jaar hebben overschreden, kleding, enz. Ze moeten evenwel in Le- De kandidaten kunnen, in de woonachtig zijn of er dien ze dat wensen, voor effektief lid zijn van een repetities en verkiezing karnavalgroep. gratis een beroep doen op De uiterste inschrijvingsda- het orkest The Swinging turn is vrijdag 31 december Band (fonoplaat, kassette tot 17 uur. Je moet dus vlug en/of partituur is wel nood- wezen wil je nog een kans zakelijk), maken om deze fel begeer- de titel in de wacht te sle- Onderscheidingen pen. Inschrijven kan men Tijdens de Nacht van den bij de voorzitter van de Boer werden door de Orde Orde van de Leedse Ho- van de Leedse Hovaardige vaardige Boer, Marc Cor- Boeren ook enkele onder- thals, Hoogstraat 33 te scheidingen uitgereikt. On- 9310 Lede (053-70.11.79). der meer kreeg mevrouw Op dat adres liggen in- Annie Brantegem een ere- schrijvingsformulieren ter plakket van de orde. Me- beschikking en kan men Vfouw Brantegem is lid van ook alle bijkomende inlich- de karnavalgroep de Sper- tingen voor zover die te'eirs van Oordegem en noodzakelijk zijn ver- kreeg deze onderscheiding krijgen. als verdienstelijkste niet- Leedse kamavaliste. Een- Naar jaarlijkse gewoonte is zelfde onderscheiding ging ook de negende Miss Bette naar Jan Verhaegen, de verkiezing rijk met prijzen voorzitter van de kamaval- begiftigd. Voor niet minder groep de Kastaars, als ver- dan 80.000 fr. aan prijzen dienstelijke Leedse karna- zijn er te winnen. We ma- valist. Het ereplakket be ken graag melding van een staat uit een gesculpteerd vijftiendaagse vakantie houten beeldje dat de «Ho- naar Bulgarije (vol pen- vaardige Boer» voorstelt en sion) en een biezonder luk- dat voor de Orde in exclusi- sueuze voorzet open haard viteit werd ontworpen door met barbecue, om het dan Tony Waterschoot. de rij werd de Baasroodse Mary Duvan, vijftig jaar oud, aan een tweede carriè re toe en met nummers als 'Wenen, stad mijner dro men' moeilijk door het pu bliek te vatten. Daarna Fancy, Rita en Linda uit Sint-Niklaas kregen de ge vangenen onmiddellijk op de hand. 'Reach for the Sky' bracht sfeer, met hun 'Rock and Roll-medley* be loofden ze het losbandig te maken. Zelfs de gevange- nis-direktrice ging aan het klappen. Miel Vermeir had nu geen gebrek aan kandi daten voor het overhandi gen van de bloemen. Derde in de rij werd Paul Ander son, de Aalsterse ontdek king van Will Tura. Ook hij kreeg de zaal aardig mee. 'Ik blijf bij jou' zal hij waarschijnlijk niet ge meend hebben maar hij kreeg er de gevangenen wel heel stil mee. Anderson be sloot zijn optreden met het meten van de zangkwalitei ten van het publiek. Erg hoog scoorden ze niet. Sa rah Kane kreeg met haar Mary Duvan met Paul Anderson aan de show alle gevangenen in in de feestzaal van de gevangenis, (v) beweging, ook de aanwezt- Dendermonde. Jerry Blondell wist heel wat sfeer te brengen met zijn optreden, (v) Dendermonde. Stella, de ambassadrice van het betere lied. heeft ook tijd vooreen babbel met een gevangenisbewaker, fv) oaooet Gedurende het eerste kwartaal vaD 1983 kan men in Buggenhout weer terecht voor een kursus EHBO. De organisatie van de kursus eerste hulp bij ongevallen komt opnieuw van het Buggenhouts Rode Kruis en de lessen gaan door in de Rode Kruislokalen in de Stationsstraat. Voorheen kende de kursus steeds bijzonder suk ses en vermits het aantal deelnemers om praktische redenen beperkt is, is het aangeraden snel te reageren. De kursus wordt gratis verstrekt op zondagmorgen, van 9u30 tot llu30, en op sindsdag- avond van 19u30 tot 21u30. De eerste les heeft plaats op zondag 16 januari en iedereen die zestien jaar geworden is kan zich laten inschrijven. Het is ook niet nodig lid te zijn, of te worden, van het Rode Kruis. Al krijgt men hiertoe natuurlijk wel de gelegenheid. De laatste les heeft plaats op zondag 27 maart en later zullen de kursisten een getuig schrift ontvangen. Inlichtingen en inschrijvingen kunnen nu reeds: bij het Rode Kruis, bij Firmin Vergauwen, Boven donkstraat 114 (tel.: 33 48 26), bij Nicole Bracke, Kerkstraat 117 (tel.: 33 21 51) of bij Maria De Smedt, Kerkstraat 16 (tel.: 33 26 47). Zoals hierbo ven al gezegd is het aangeraden bij voorbaat in te schrijven. (h.a.) Sint-Niklaas Eén lidwoordje verschil, maar een belangrijke nuance. Ons weekblad De Voorpost heeft géén uitstaans met de nationalistische groepering Voor post, door sommigen ook wel een extreemrechtse klub genoemd. Als Voorpost op 14 januari e.k. van 18.30 u. tot 23 u. in de Stad Nantes aan de Grote Markt in Sint- Niklaas een bijeenkomst organizeert dan is dat niét met medeweten (of zelfs «medeplichtigheid») van ons blad. Maar u mag van ons wél weten wat er die vrijdagavond op de agenda staat: dia's en film worden vertoond, er zijn brochures, boeken en zelfklevers te koop, enz. Men meldt dat de kans erin zit dat de Dreughelavond van de VMO ook op die dag valt. (wv) in de cellen natuurlijk (of misschien ook wel?) maar wel een delegatie van de terse karnavalisten die een bezoek bracht aan de Dendermondse gevangenis, is ondertussen een jaarlijkse traditie geworden op Kerstavond. Een vijftal geleden werd met dit initiatief gestart onder impuls van advokaat De Rauw. opperde het voorstel en onmiddellijk vond hij gehoor bij de karnavalisten die oordeel waren dat ook de gevangenen recht hadden op een brok ontspan- waren het Mark De Cock en Luk Van Mossevelde die zorgden voor de omlijsting. Zij brachten zowel klassieke als natuurlijk karnavalmuziek, l~" die mag niet ontbreken wanneer echte Aalstenaars ergens op een podium aan. Luk De Mot was er ook bij. ij bracht een niet vlug te vergeten vertolking van het bekende «Hij die er geen edje zingen kan, moet er maar eentje fluiten». Jt Nelly De Roo bleef bij het meer klassieke genre met een mooi gebracht Vilja ed en Mark De Cock en keizer karnaval Kamiel I brachten een onvervalste alsterse medley van karnavalsliederen. )lle Keipemoagel kon maar geen afscheid nemen van Lily Marleen en andere rergreens die hij met de nodige schwung bracht. et je Daelman had inspiratie gevonden in het echte Ketje, Renaat Grassin. umoristische poëzie op zijn best dus. at alles in een gezonde en vooral humorvolle sfeer verliep bewijst misschien wel i uitspraak van Kamiel Sergeant die zijn optreden besloot met de gevleugelde n: «Ik ben er volgend jaar weer bij en hoop u allen terug te zien». Natuurlijk "nlaus op de banken, maar hier en daar ook gejoel. Logisch hé! Ajoin en Incognito uenuermunue. runcy, uj snow noon eroij. vj De afdeling Aalst van de «Vlaamse Vereniging voor Familiekunde» toonde zich ook tijdens het afgelopen jaar zeer aktief. Zowel wat betreft de 5 genealogische werkver gaderingen als de 5 voordrachtavonden en de lessen voor beginnenden bedroeg het gemiddeld aantal aanwezigen bijna 40. Het verkeer per bus in de spitsuren in het Waasland is sedert de toepassing van het Oraiyebusplan toege nomen, vooral op de lijnen waar de frekwentie is om- hooggegaan. De NMVB kon onder budgettaire druk niet onmiddellijk aan de gerezen problemen het hoofd bieden. Op initiatief van de Werkgroep Verkeer van de CVP-arrondisse- ment Waasland, besloot de NMVB in dfe morgenspits twee voertuigen méér in te zetten, ook 's woensdag middags. Uit Sombeke, Waasmunster en Belsele komt er in de morgenspits een betere aansluiting op de treinen, er is ook een supplementaire rit bij. De zwaar overlaste bussen naar en van Sinaai over Puivelde krijgen op school dagen een versterkingsrit. Voor het detail van de wij zigingen verwijzen wij naar een persbericht van de Maatschappij De Werkgroep heeft nog tal van onregelmatigheden aanhangig gemaakt bij de maatschappij aan de oplos sing ervan wordt gewerkt. Reizigers kunnen met klachten en wensen steeds terecht bij de Werkgroep Verkeer, p/a Charlottelaan 29, 2700 Sint-Niklaas. In «'t Apostelken» volgt nu op 5 januari, Driekoningenavond, andermaal een genealogische werkvergadering met «wie is wie? wat en waar zoekt men?», een les in oud-schrift (onont beerlijk bij verder opzoek- werk). het kwartierstatensys teem, bespreking van de archiefdag en uiteraard per soonlijke kontakten, uitwisse len van gegevens en oplossen van genealogische problemen. Op zaterdag 8 januari volgt dan een eerste archiefdag in het stadsarchief aan het Vrede plein van 14 tot 17 u. Wilfried Vemaeve staat er ter beschik king om U er op praktische wijze wegwijs te maken. Op woensdag 2 februari, spreekt licentiaat geschiedenis Jaak Ockeley, leraar te Aalst en Ninove en bestuurslid van de heemkundige kring «Asca- nia» over «het kadaster» en op 16-17 april volgt dan te Gent het internationaal colloquium met referaat over «de Been houwers» door stadsarchivaris Karei Baert en over «de Edel smeden» uit het Dendermond se door meester Jef Dauwe. Andermaal zal de WF haar medewerking verlenen aan de «Week van de Vrijetijdsbeste ding» in de Keizershallen van 17 tot 25 september en supple mentaire aktiviteiten 1982 wa ren een bezoek aan de ijskel der te Haaltert en geleide be zoeken aan het Rijksarchief en de Koninklijke biblioteek te Brussel. LH

De Voorpost | 1982 | | pagina 3