Whistmarathon in Sint-Niklaas «Waarom negeert België het Verdrag van Rome Dendermonde karnaval:sterven na dood? en Onverdraagzaamheid in het OCMW te Lokeren Problemen rond oudmannekenshuis te Hamme Lebbekenaar Jos Van Steenacker, pendelaar en natuurgenezer Sterk gewijzigde Buggenhoutse raad op 6 januari 4 - 31.12.1982 - De Voorpost Ik ben moe, man! Op 22 december liggen de kaarten er anders voor. Om de boel nog een beetje te animeren en in de hoop dat deurwaarder Behaegel uit Antwerpen dit nog gel dig zal kunnen noemen, spelen Philip en Rita nog enkele partijtjes whist. De overtuiging, de vastbera denheid om een quasi-on- mogelijkheid mogelijk te maken, heeft plaats ge maakt voor een tragikomi sche verslagenheid. Van Hove is nu meer dan 48 uur wakker. Hij kijkt door half gesloten ogen en spreekt met onzekere stem. Hij heeft het moeilijk zich nog te koncentreren. Op het ta feltje voor hem liggen drie repen dextro ener gen, siga retten en tabak, een kogel pen en natuurlijk ook speelkaarten. Het kopje koffie is op een randje na leeg. Een verlaten portret je. De sympatizanten zijn er niet nu. «Om zeven uur vanmorgen was alles nog o.k.,» vertelt Philip Van Hove, «maar tegen halftien moest Fran- ky overgeven. Er was bloed bij en hij is onmiddellijk naar de dokter gerend. Een Sint-Niklaas. Jo Vandermeulen even uit de slaapzak getrokken. Met geen stokken wakker te krijgen, (carine) begin van griep, zei die. Jo stokken is die nog wakker vergist je van dag, je krijgt heeft zich hierdoor een te krijgen; zijn kommen- het bij momenten erg beetje laten afschrikken en taar bij de feiten zal ik moeilijk, je hoofd doet leeg Glenn was gewoon erg moeten missen. Het lijkt aan, het eten vlot niet meer moe. Tegen half tien zat ik eenvoudig, 73 uur gewoon zo, enz. Maar toch had Phi- hier nog alleen.» Nu ja, niets anders doen dan lip Van Hove nog een tijdje alleen; naast mij op de kaartspelen. De realiteit is kunnen doorgaan. Ze had- grond geeft een slaapzak anders. Het is hard, kei- den de marathon ook echt niet de levenloze indruk die hard, weet Van Hove. Die goed voorbereid, vindt hij. ik van dit stuk textiel ge- eerste nacht, dat gaat nog, Op voorhand een tijdje een wend bent. Hij verbergt Jo maar die tweede. Je tijds- volledige nachtrust geno- Vandermeulen. Met geen besef valt stilaan weg, je men, duo's van telkens een Vervolg van blz. 1 goeie en een minder goeie speler, samengesteld om het spel animo te geven en een prima logistiek voor de rekordpoging zelf opgezet. En toch mislukt... Het is allemaal nogal spij tig. De stunt van de vier jongelui heeft heel wat bij val gekend, ook buiten de jeugdklub. Vanavond zou het waarschijnlijk alweer stampvol zitten. Ongezon de belangstelling? Wel licht, voor een stuk toch. Men is belust op dergelijke zaken, men wil wat met je vertraagde reaktievermo- gen en je gekke stem ko men lachen. Maar er zijn echte sympatizanten ook, mensen die uit solidariteit even lang zijn wakker ge bleven en het keukenteam bijv., die hebben het al evenmin onder de markt gehad. En tenslotte voel je wel zelf waar je grens ligt. Als je je laat aanmoedigen om daaraan voorbij te gaan, ja dan is dat dom van je- Nee, één ding is zeker: het experiment wordt niet meer herhaald. Dat zou al te belachelijk zijn, vindt Philip Van Hove. En dié overtuiging zullen ze hem met kaarten niet afwinnen! (leo de bock) Toen de Nederlandse hotelkoningin De Valck ontvoerd was, beleefde men er spannende dagen. Uiteindelijk werd het losgeld betaald, werden zeven gangsters aangehouden en kon de mevrouw terug by haar zoon en dochter. Lebbekenaar Jos Van Steenacker was opnieuw van dicht by de zaak betrokken. Zyn merkwaardige eigenschappen stelt hy immers ter beschikking van de familie of het gerecht. Jos is een bijzonder kundig pendelaar en hij voorspelde de afloop van de zaak. Het is allemaal uitge komen. Vervolg van blz. 1 val dezelfde blijven als vo rig jaar», zo werd meege deeld. Vanuit het kamavalkomi- tee werd gezegd dat men de nacht van de prinsen, die zal plaatshebben op 19 fe bruari, wil veranderen. Men zou de groepen ertoe willen aanzetten een num mertje op te voeren. Via een applausmeter zou men dan de beste groep aandui den en die zou beloond worden. Het komt er dus op aan een nummertje in te studeren en bovendien een hele schare supporters mee te brengen naar de zaal. Iedereen was daar voor te vinden, ook de Michelotten die totaal nieuw zijn en in een dergelijk spektakel al dadelijk brood zagen. Ver der gaat men voor de stoel op 20 februari de jury uit breiden, met Dendermon- denaars. Prinsenverkiezing Nog andere ideeën werden geopperd. Onder meer rond de verkiezing van de stadsprins. Op die verkie zing zouden de verschillen de groepen die aan het kar naval deelnemen verkleed moeten aanwezig zijn. Tel kens wanneer een groep de stemmige zaal van het Ko ningshof zou betreden, zou men met luid klaroenge schal de komst van de groep aankondigen en ze uitgebreid voorstellen. Daar steekt natuurlijk let terlijk en figuurlijk muziek Toch wel enige kritiek. Hoe is het mogelijk dat in een stad als Dendermonde er op een enkele dag twee prinsenverkiezingen zijn. Niemand heeft daar eigen lijk een verklaring voor, maar het feit is daar. Zowel in het centrum als op het Keur wordt op 29 januari een prins verkozen. Het karnavalkomitee zegt dien aangaande dat zij reeds in april haar datum had vast gesteld. En de mannen van 't Keur willen van geen wij ken weten. Bijgevolg, twee verkiezingen op een dag. Van het goede werkelijk teveel. Programma Het karnavalprogramma ligt al geruime tijd vast. Zaterdag 29 januari heeft de verkiezing van de stads prins plaats in de zaal Ko ningshof. Nieuw bij deze verkiezing is dat alleen de aanwezigen in de zaal het recht zullen hebben om aan deze verkiezing deel te ne men. Op zondag 13 februa ri om 14.30 uur heeft er in de bovenzaal van den Om- meganck een verkleed kin derbal plaats en op zater dag 19 februari is er dan de Nacht van de Prinsen, al licht in een nieuw kleedje gestoken. Zondag 20 fe bruari om 14.00 uur trekt dan de grootse kavalkade- en reklamestoet door de straten van Dendermonde. De omloop zal ongewijzigd blijven en men rekent erop dat een massa toeschou wers deze stoet in ogen schouw zullen nemen. Op maandag is er dan de maandagstoet, voorbehou den aan Dendermondse groepen. Is het weer beter dan vorig jaar, dan wordt ook deze stoet ongetwijfeld een sukses. Tenslotte nog een oproep tot de kandidaten-prins- karnaval. Zij kunnen zich nog steeds melden bij Jozef De Paepe, Karnavalkomi tee Dendermonds Stad- huis-Rekendienst. Hij zal de kandidaten graag voor zien van de nodige inschrij vingsformulieren en hen ook alle inlichtingen ver strekken. «Nog voor de legislatuur van de PW-CVP koalitie dp 31 maart 1983 in het OCMW te Lokeren ten einde loopt, is de nieuwe meerderheid van socialis ten en CVP-ers gestart met het ontslag van personeel dat grotendeels niet tot de politieke overtuiging van de nieuwe meerderheid be hoort. Onder het voor wendsel dat de taken en de opdrachten van de ontsla genen niet meer nodig wa ren in het OCMW, werden van de 20 tewerkgestelde werklozen niet minder dan vijf afgedankt. Tot die 20 behoorden er ook 4 tot de PW-strekking en van die vier werden er drie afge dankt. Het is dus onder meer duidelijk, dat men de grote overwinnaars van de gemeenteraadsverkiezin gen, de Lokerse PW, wou treffen.» Dat staat te lezen in een brief die ons door de PW-afdeling van Lokeren werd bezorgd. Het spreekt vanzelf, zo le zen we verder, dat de PW met klem deze partijdige en onrechtvaardige afdan kingen afkeurt. Men beseft ook dat er bezuinigingen eerlijk gespreid worden, zo schrijft men in de brief eraan toevoegend dat in het verleden altijd de poli tiek werd gehuldigd dat wat betreft het tijdelijk perso neel. in geval er een be trekking verloren ging, de laatst, bijgekomene het eerst moet afvloeien. «Dat is een objektief kriterium waar wij achter staan», al dus de PVV die zegt dat een dergelijk systeem elk machtsmisbruik en elke po litieke willekeur uitsluit. Sommigen van de afge dankte personen zijn im mers 4 en 5 jaar werkzaam in het OCMW, terwijl an deren er amper 2 jaar of enkele maanden werkzaam zijn wel mogen blijven. «Dat is duidelijk vriendjes politiek», aldus de PW- verklaring die stelt dat de gemeentelijke en sociale instellingen niet het voor recht of de eigendom zijn van een toevallige politieke meerderheid, maar ter be schikking moeten staan van de hele bevolking. Wat de PW nog het meest tegen de borst stuit is het feit dat de SP aan deze weinig verkwikkende prakr tijken meewerkt. Maar ér is volgens de PW verkla ring nog meer. «Eveneens om besparingsredenen be slisten 'de socialisten en de CVP eenzijdig en zonder enig verantwoord basiskri- terium het referentebedrag - dat is de som die maande lijks moet betaald worden door de opgenomen be jaarden aan het OCMW - op te trekken van 21.000 fr. naar 24.000 fr. voor al leenstaanden en van 31.500 fr. naar 36.000 fr. voor ge zinnen te Lokeren. Voor Eksaarde gaat dit bedrag van 17.400 fr. naar 19.980 fr. en van 26.100 fr. naar 29.970 fr. Een dergelijke handelwijze kan de PW onmogelijk goedkeuren. Weliswaar zou men zich akkoord kunnen verklaren met een verhoging van dit bedrag (in verhouding tot de index-aanpassing van de pensioenen), maar dat kan blijkbaar niet. Tenslotte wordt in de ver klaring de houding van de SP-leden in de OCMW- raad verrassend genoemd. «Zij zijn het immers die zich altijd ook in hun ver kiezingsprogramma van twee maand geleden, heftig hebben afgezet tegen de nochtans wettelijke onder houdsplicht. Deze onder houdsplicht werd te Loke ren reeds verschillende ja ren op liberale wijze met sukses toegepast. Zonder de minste diskussie leggen de socialisten nu, nog voor de nieuwe koalitie in het zadel zit, de honderden on derhoudsplichtigen te Lo keren zwaardere lasten op. Al bij al een rare bedoe ning voor een politieke for matie die zich de kam pioenverdediger van de ar beiders waant. Hebben de socialisten al eens uitgere kend hoeveel families zo eenzijdig vanaf 1 januari 1983 op extra kosten heb ben gejaagd. Voorwaar een heerlijk nieuwjaarsge schenk van de nieuwe koa litie. Tegen dergelijke wil lekeur zet de PVV van Lo- keren zich volledig af.» Jos Van Steenacker is een rijzige, grijzende man met diepblauwe ogen. Ge makkelijk heeft hij het niet gehad. In België heeft hij ongeveer tweeëneenhalf jaar in de gevangenissen doorgebracht wegens «on wettige uitoefening van de geneeskunde». Daarom is hij zich als natuurgenezer in het Nederlandse Hulst gaan vestigen. Daar zit zijn wachtkamer stampvol. Hij betaalt er braaf zijn belas tingen, maar vraagt zich nog steeds af waarom Bel gië onder druk van de orde der geneesheren nog steeds het Verdrag van Rome, dat het onderschreef, niet toe past en de paranormale ge nezers niet onder toezicht laat werken. Van Steenac ker werkt immers nauw sa men met de bekende Duit se chirurg prof. Dr. Hac- kental die in Felden een eigen kliniek heeft. Samen hebben zij bijvoorbeeld al heel wat mensen genezen van kanker. De zaak De Valck Mevrouw De Valck, echtgenote van de eigenaar van Nederlands grootste hotelketen werd ongeveer een maand geleden ont voerd. Op uitnodiging van haar zoon en dochter ont moette hij hen samen met hun raadsman in een hotel iets voorbij Tilburg. Daar zette hij zich aan het pen delen. Aan de hand van foto's leidde hij af dat de vrouw niet werd mishan deld, dat ze in goede ge zondheid was en dat ze de donderdag nadien zou vrij komen. Jos Van Steenac ker zei dat hij die donder dagnamiddag samen met de moeder en de zoon een potje koffie zou komen drinken. Zo gebeurde het. Ondertussen is mevr. De Valck dus terug. Samen met zeven ontvoerders konden ook nog 22 miljoen van het losgeld worden te ruggevonden. Jos meent dat hij ook de rest van het geld kan terugvinden met zijn pendel, mits enige steun van de politie. Ook in de vrijlating van baron Empain heeft Van Steenacker een belangrijke rol gespeeld. Wanneer alles dan uiteindelijk in orde komt, gebeurt het dikwijls dat diegenen die op hem beroep deden, eerder af wijzend staan tegen zijn optreden. Hij vindt het spijtig dat de overheid niet méér gehoor verleent aan deskundigen met de pen del. Ook in de zaak van Aldo Moro stond Jos ver- trekkensklaar op Zaven- tem, waar hem echter het bericht bereikte dat Moro dood was teruggevonden. De verdwijning van de Gentse gevangenisaalmoe zenier was ook een kolfje naar zijn hand. Alweer aan de hand van foto's kon hij aanduiden hoe de priester gestorven was. Jos stelde vast dat hij vermoord was en in het water geworpen. Met zijn pendel werd hij in een wagen gezet en in nau welijks acht minuten kon hij aanwijzen waar de aal moezenier in het water werd gegooid. In die stroom, waar bovendien nog schepen passeren, werd amper tien meter in elke richting gedregd. De zaak Meurichy krijgt bijna eenzelfde plot. Jos Van Steenacker beweert dat de jongeman zelfmoord pleegde door met zijn auto van de steiger te rijden. De wagen en enkele kleding stukken werden terugge vonden. Jos is ervan over tuigd dat het stoffelijk overschot in het slijk is weggezakt en hij beweert dat er nooit ernstig naar gezocht werd. In die middens is onze Lebbeekse Hulstenaar dus een bekend figuur. Mensen van allerlei slag en stand komen bij hem om raad. Dat mag in België alle- lindii raadde Jos toen aan omi zijn vrijlating naar Nednarl land te komen, waar|G.K natuurgenezers vrijuit ijnjei gen werken. Zo kwam \Je O Steenacker in de Horst! Waasbergestraat 36 iens Hulst terecht. Zijn samjbest werking met de beroenjthuis Duitse chirurg Julias Hfema kenthal heeft al opmenen lijke resultaten gehad. C^arl de Duitser is ervan o\), Da tuigd dat veel mensen fle V een natuurlijke wijze ld] 0r nen genezen worden. antw Wie bij Jos gaat n,p j geen beschrijving van Leel verschijnselen geven, e kan hem alleen maar ne»seis( tief beïnvloeden. Hij vil de ziekte en vooral de a zaak ervan zelf. Hij weert dat zijn diagnc feilloos zijn en zoiets gekontroleerd worden, verschillende vrouwen wpatsl den op zijn aanwijzinjbijn tumors verwijderd zoiussit uit borst als buik. Ooit <oocI er een meisje wiens b#verli moest afgezet worden mfen; I gelukkig kon men haarjkwa: dig uit de kliniek krijg) Het kankerachtig gezwel 'ler< haar been was niet efn kwaadaardig. 'an irdvo Hij vertelt zo de ttijde anekdote na de andere, hter; moest er een vrouw djger pacemaker hebben, mder Jos stelde vast dat haar (e regelmatige hartslag vo< kwam van een leverkw Ze is volkomen gene; Een andere dame haar beide borsten lai amputeren, maar dan bltó jaz dat dc pijn en de verschi selen voortsproten uit j Me geklemde zenuw. leesti itiele maal. Alleen als het om een bijdrage in de genees kunde gaat moet de pendel onverbiddelijk de kast in. Natuurgenezer Toen Van Steenacker voor een verblijf van onge veer vier maanden op «vil- legiatuur» was in Merks- plas, werd die Antwerpse modelgevangenis juist be zocht door een Nederland se delegatie. De bezoeken de minister van justitie Burgemeester De Landtsheer was in een vrijgevige bui tijdens de laatste gemeenteraad van de legislatuur 1976-1982. We bedoelen daarbij niet de verhoging van de gemeentelijke personenbelasting van 6 naar 10 procent, dat maakt alleen de gemeentekas m?ar gezonder, maar wel de huldiging van de uitredende gemeenteraadsleden die elk bedacht werden met een pentekening van het gemeentehuis. Op 6 januari, datum van de installatievergoeding, zal de Buggenhoutse gemeenteraad er heel anders uitzien. Negen van de huidige drieëntwintig raadsleden verdwijnen, sommigen omwille van de ouderdomsgrens, andere wegens verhuis of het niet meer politiek bedrijvig zijn en enkelen gewoon omdat ze niet herkozen werden. Schepen Van Riet mag voortaan de titel ere-Schepen dragen en De Landtsheer wou hem persoonlijk danken voor al die jaren dat hij aktief meehielp aan het beleid van de gemeente. De burgemeester nam dan ook afscheid van de raadsleden die er voor de volgende legislatuur niet meer bij zijn. In totaal nog acht. Jozef De Kinder, Francois Breukeleers, Johannes Schelfhout, Frans De Batselier, August Moens, Roger Van Den Heule, Leon Vandenbroeck en Francois Van der Jeugd. Wie de voorbije legislatuur volgde weet dat het er in de raad en ook daarbuiten niet altijd even vriendelijk aan toe ging maar het afscheid nemen deed sommigen toch duidelijk pijn. Deze raadszitting was trouwens ook de laatste, voorlopig dan toch, waarin vier fraktics het woord voerden. Vanaf januari wordt alles zoveel 'eenvoudiger' met enkel nog verkozenen van de CVP-meerderheid met 13 zetels en van de kartellijst GEMBEL, met 10 raadsleden uit de PVV, SP en VU stal. H.A. In zijn zitting van 23 december 1981 besliste de Hamse gemeenteraad principieel om het oude, vrijgekomen rust oord in de Nieuwstraat te huren van het O.C.M.W.- Hamme. Op 18 mei 1982 stelde de gemeenteraad de preciese huurvoorwaarden en de bepalingen van het at te sluiten huurkontrakt vast. Op 24 juni 1982 trof het OCMW van Hamme een analoge beslissing voor het verhuren van het oud rust oord aan de gemeente. Aangezien elke beslissing van het OCMW, Ingevolge art. Ill van de organieke wet van 8 juli 1976, betref fende de OCMW's, dient toegezonden aan de heer Gouverneuiwerd het kwestieuze OCMW-besluit onverwijld overgemaakt aan de provinciale diensten te Gent. Een artikel, analoog aan art. Ill van de voormelde OCMW-wet, is onbestaan de in de gemeentewet. Het konkrete huurkontrakt was ook niet onderworpen aan de bijzondere voogdij. Bij gevolg diende het gemeen teraadsbesluit met betrek king tot de huur niet over gemaakt aan de Gouver neur en kon het schepen college het standpunt van de voogdij-overheid over deze OCMW-beslissing af wachten. Met zijn besluit van 21 sep tember 1982 schorste de Gouverneur de uitvoering van de beslissing van het OCMW van 24 juni 1982 wegens schending van het algemeen belang. Hij kon niet akkoord gaan met een paar strenge voorwaarden, ten laste van de huurder. Bovendien «leek het niet opportuun», aldus de Gou verneur «dat in een periode onmiddellijk voorafgaand aan de verkiezingen, de ge meente zich belast met een eigendom, waarvan de fi nanciële gevolgen v-n de geschiktmaking door dc nieuwe gezagdragers zullen moeten opgelost worden.» Het OCMW-bestuur nam van dit schorsingsbesluit kennis en besliste haar oor spronkelijke beslissing in te trekken. Bijgevolg was ook het gemeenteraadsbesluit van 18 mei 1982 in dit ver band zonder gevolg en diende het zonder meer te worden ingetrokken. Het is evenwel de uitdrukkelijke bedoeling van het schepen college om dit projekt van het jeugdcentrum (oud-rus toord) verder door te zet ten en om in elk geval ge schikte lokalen ter beschik king te stellen van de jeugd en socio-kulturele vereni gingen. Binnenkort zullen er kon takten zijn met de bevoeg de diensten van de hogere overheid om het admini stratief dossier grondig te benaderen en te bekijken. Administratief kan er wel licht geopteerd 'verden voor: ofwel: a) de aankoop door de gemeente van het jeugd centrum (oud-rustoord); b) rieuw huurkontrakt met andere huurvoorwaarden. Tijdens de laatste gemeen teraadszitting van 22 de cember 1982 werd over dit punt uitvoerig gedeba- teerd. (bd) Voor de vierde maal al wordt door Euro Kartoenale te Kruishoutem een «Euro-kar- toenale gehouden». De bedoe ling is dat kartoens, spotpren ten en humoristische tekenin gen rond het tema «land- en tuinbouw». Wie meer inlich tingen wil kan steeds terecht bij Euro Kartoenale, p/a José Verheggen, Kcrkakkerstraat 17, te 9770 Kruishoutem. Op een dag kreeg iemand binnen die met kleren van zijn vrouw een valiesje terugkwam er de kliniek. Daar had i voorspeld dat ze de avf+jg niet meer zou halen. Ui schaarse gegevens kon toch konkluderen dat Iff] over voldoende lev#*5l kracht beschikte. Uitei lijk bleek dat zij ge lag te verhongeren ot haar lichaam het serum aanvaardde. Na ver; en gevoed te zijn, w; weer de oude van voo^n^ operatie. nle, Op zijn aanwijziiLnte werd ook een vrouw gtye f„ zen van leukemie. De ovei handeling duurde een Er werd geen ander b^e 0. gegeven, dat helpt volf Jos immers niet. HeL werkelijk een einde] reeks gevallen die hij vertellen. Alle zijn ze verbr^ingwekkend. Jos Van Steenacker i ker van zijn zaak. onze demokrarie is hij ter niet te spreken, vraagt zich af of levens den dan een misdaad is. w:l alleen maar menser nezen. «Ik mag hier voet verzetten, zegt hi ze hebben mij te pak Sukkelaars daarenti kunnen gerust v doen». Plannen heeft hij nog. De zaak van de g< diefstal in Zaventem resseert hem wel en de die gestolen werd kerk van Overmere hij ook nog wel eens te Vertrouwen heeft hij noeg en mensen die in paranormale gaven geit ook en dat tot in de hoc kringen. (m.i :t b rum raad d dit laar plaa bu de loor arer alluz m„„. aal. sals age nten 'gek del vuil. Ci d sper 'an I

De Voorpost | 1982 | | pagina 4