SSL,: Rotgangen Wachtdiensten De Voorpost -14.1.1983 - 15 Broeck Bazel, Krulbeke, Rupeimonde Dr. Van Poeck, Lange Gaanweg, Bazel. Tel. 774.15.19 O® Apot. De Vos, Bazelstraat, Rupeimonde. Tel. 774.10.84 3 o Beervelde, Lochrlsti, Zaffelare, Zeveneken ir. Haegens, Kerkstraat, Zaffelare. Tel. 55.99.30 Van Mol, Gentsesteenweg, Zeveneken. Tel. '4.10.84 eren, Haasdonk Ir. Jacobs, Beveren. Tel. 775.16.10 it. Beutels, Grote Baan, Melsele. Tel. 775.79.86 Isele, Elversele, Waasmunster, Slnaai ir. Bontinck, Kerkstraat, Waasmunster. Tel. 47.12.80 it. Veldeman, Hoge Bokstraat, Belsele. Tel. 776.27.69 Buggenhout, Baasrode, Malderen, Opdorp pr. De Mets, Scheepswerfstraat, Baasrode. Tel. 33.22.24 Dendermonde, Oudegem, St. Gillis, Denderbelle Dr. Van Den Bossche, Potiaulaan, Dendermonde. Tel. fcl .38.35 Apot. Van Daele, Zw. Zusterstraat, Dendermonde. Tel. 81.31.24 m Apot. Van Daele, Oudegemsesteenweg, Oudeqem. Tel. 81.23.33 3 Eksaarde, Moerbeke, Slnaai Dr. De Meyer, Doorslaardorp Eksaarde. Tel. 48.32.11 j; Hamme, Grembergen, Moerzeke - m Zaterdag: Dr. Naudts, Rijbekestraat, Hamme. Tel. J7.04.09 J 2 Zondag: Dr. Heuvinck, B. Lemmensstraat, Moerzeke. Tel. JI 17.78.26 j i Apot. Dhollander, Dorp, Moerzeke. tel. 47.04.02 o Hofstade, Gljzegem 7 Dr. De Backer, Stwg. op Dendermonde, Hofstade. Tel. S p -67-79 Erondegem 2 pr. Van Der Linden, Kuilstraat, Erondegem. Tel. 21.38.30 Dvermere Dr. Dhooge, Kwemstraat, Kalken. Tel. 67.51.56 jfleldrecht, Doel, Verrebroek Dr. Van Den Maegdenberg, St. Pietersstraat, Kallo. Tel. f75.63.31 Lokeren, Daknam pr. Centraal huisartsnummer. Tel. 48.78.78 Dr. Beke, Oude Bruglaan, Lokeren fcpot. De Schrijver, Stationsstraat, Lokeren. Tel. 48.22.80 Lebbeke Pr. Hofman, Albert l-straat. Tel. 21.77.92 it. Moens, O.-L.-Vrouwstraat. Tel. 21.15.51 Isele, Kallo Van Den Magdenberg, St. Pietersstraat, Kallo. Tel. '5.63.31 lleuwkerken 'r. De Leur, Meesterstraat, Nieuwkerken. Tel. 776.09.97 it. Ameloo, Dorp, Vrasene. Tel. 775.37.17 it. Scheerlinck, O.-L.-Vrouwstraat, Sint-Niklaas. Tel. '6.07.71 ihoonaarde, Berlare Heindryckx, Em. Hertecantlaan, Berlare. Tel. 42.33.16 t. Gillis, Kemzeke, De Klinge, Vrasene, St. Pauwels, leerdonk ir. De Cleene, Kerkstraat, Vrasene. Tel. 775.71.53 ,pot. Ameloot, Dorp, Vrasene kpot. Dhollander, Bergstraat, De Klinge Int-NIklaas ïentraal huisartsennnummer tel. 770.60.60 .aterdag: Dr. Liekens, Kalkstraat ondag: Dr. Van Den Eybde, Vercruyssen, G. Gezelle- lan lond Moyson. Tel. 777.55.55 ook voor Belsele, Sinaai, lieuwkerken (pot. Scheerlinck, O.-L.-Vrouwstraat. Tel. 776.07.71 (pot. De Schrijver, Heistraat, tel. 776.49.77 temse, Steendorp, Tielrode )r. Broeckx, Akkerstraat, Temse. Tel. 771.01.50 (pot. Van Hautekerke, Markt, Temse. Tel. 771.00.21 Vleze, Baardegem, Meldert, Moorsel )r. Van Den Berghe, Stwg. op Aalst, Moorsel. Tel. '1.14.23 Vetteren, Massemen, Westrem, Schellebelle, Sers- camp, Uitbergen, Wichelen )r. Hendrickx, Wetteren. Tel. 69.73.54 !ele )r. Somers, Zuidlaan. Tel. 44.63.65 Apot. Janssens, C. Meeusstraat. Tel. 44.40.07 Tandarts Waasland iyckerman, Dorp, Belsele. Tel. 772.31.95 Tandarts Aalst Blanckaert, Moorselbaan, Aalst. Tel. 77.12.26 Aalst. Driekoningenfeest met Jempi Timmermans en Miel Van den Broeck op de voorgrond (gw) Basketbal: BBC Erembodegem speelt in de sporthal Denderdal om 17 uur een kompetitiewedstrijd. Handbal: Jochewoa Aalst speelt in de sporthal Ten Rozen om 17 uur een wedstrijd tegen HBC Gent. Handbal: Aalst Sportief speelt om 14 uur een wedstrijd tegen Stelmar. Voetbal: KSC Eendracht Aalst speelt zondag volgende wed strijden: om 9 uur de provinciale juniores A tegen Geraardsber- gen (Osbroek B), om 9 uur de provinciale juniores B tegen Geraardsbergen (FFR), en om 10u45 de Uefa's tegen Lierse (FFR). Jebron: Trekkersgroep. Open vergadering waarin ideeën rond het planningsweekend kunnen voorgesteld worden, ledereen welkom. Maandag 17 januari Jebron: om 20 uur luisteravond met als tema «Geeft de Islam ons een boodschap?». Dialoog tussen islam en kristendom. Pater Roger Luyten, werkzaam in El Calima te Brussel, zal de belangstellenden thuisbrengen in deze problematiek. Dinsdag 18 januari Jebron: om 19u30 werkgroep liturgie, leerhuis van de bijbel en leven rond de roeping van Abraham. Woensdag 19 januari Jebron: om 19u45 gebedsmoment als verdiepingsmoment van het leven en om 20u30 dooppastoraat. De bedoeling van deze avond is jonge mensen bij elkaar te brengen die een kindje verwachten of plannen. Een gezamenlijk gesprek rond nieuw leven, geboorte en doop kan een boeiend gebeuren zijn. Toespraak. In het Trefcentrum Kreja in de Driesleutelstraat om 20 uur over «Piramide-energie» door Paul Kiekens. Toegang 100 fr. Organisatie Groep Merlijn. Plantenwerkgroep: in 't Apostelken om 20 uur. Planteninventa- rizatie onder leiding van Paul Van den Bremt. Organisatie De Wielewaal, afdeling Denderland. ZONDAG 16 JANUARI Wandel je mee met de Aalsterse wandelklub WSV De Kadees? Te 14 uur, onder leiding van Dirk De Mol, vertrekt aan de ingang van het Aalsters stadspark, een geleide wandeiing «Waterbloe- mentocht» genaamd (afstand: 10 km), via Erembodegem naar de Wellemeersen. De inschrijvingsprijs voor deze wandeling bedraagt: 25 fr. Een gezonde en aangename ontspanning voor iedereen! KAMIEL SERGEANT IN DE KIJKER Kamiel Sergeant is een van de genodigden die in het zonnetje zal worden gezet tijdens een grootse debatavond in het Koninklijk Ateneum te Denderleeuw. De keizer karnaval uit Aalst wordt er aangekondigd als een biezonder sympatieke, volkse, innemende persoonlijkheid met duizend-en-een facet ten, altijd goed voor een kwinkslag, een lief bedoelde steek onder water en een rake typering. Naast hem worden ook Johan HcrdCrSCfïl Anthierens, Herman De Croo, Lutgart Simoens en Willy Steve niers figuurlijk aan de tand gevoeld. Deze avond heeft plaats op 21 januari en begint om 19.30 u. De inkom is gratis. MAANDAG 17 JANUARI NWK: te 14 uur in de Crypte: NWK-raadpleging. JKAV: te 20 uur in de Crypte: voor alle «keukenprinsessen» «Zelf bakken goedkoop en lekker» Warm aanbevolen! KA V-turnen: te 14 uur (tot 15 uur) in de Sporthal Denderdal: tumies 2* reeks. Sportieve dames hartelijk welkom! En te 19 uur (tot 20 uur) eveneens in de Sporthal: tumies 1* reeks. DINSDAG 18 JANUARI KVLV-turnen: te 20 uur, in de Sporthal; tumies KVLV. WOENSDAG 19 JANUARI AA Groep «Om Mekaar»: vergadering te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. Volksdan8kursu8 KAV: van 19 tot 20 uur in de Sporthal Denderdal. Selektleve ophaling van glasafval: vandaag wordt het glasaf- val opgehaald in de deelgemeenten van Aalst. Stedelijke Bibliotheek, Ultleenpost Erembodegem, Dorps straat 24. Openingsuren: maandag en vrijdag van 15 tot 20 uur; woens dag van 14 tot 20 uur; zaterdag van 10 tot 12 uur. Volksdansgroep «De Eglantler»: in de sporthal Denderdal, iedere vrijdagavond te 18 uur: repetitie, ledereen die wil aansluiten is steeds hartelijk welkom! martien 3185C106 K.W.B. Streekbljeenkomsten Op deze samenkomsten willen we onze praktische, haalbare aanpak ten aanzien van de krisis door onszelf en onze K.W.B.- afdelingen uitwerken. Uit de krisis kan iets nieuws groeien. We moeten zelf bouwen aan een hoopvol toekomstperspéktief. We moeten nieuwe waarden terug kansen geven Kleinschaligheid, zelfhulpgroepen, praktische school, handen arbeid, zelf initiatieven nemen, menselijk kontakt, onderlinge hulpverlening, vervreemdeing wegwerken. Als arbeidersgroep ons politiek sterk maken Politiek zelf in handen riemen, eigen ACW uitbouwen, platform scheppen met jongerengroepen, volwassen vormingsbewegin gen en andere groepen om de inspraak mogelijk te maken. Zingeving van levensuitzichten die aan het wijzigen zijn, zoals bv. nieuwe visie op arbeid. Konkreet programma bezinning inleiding groepsgesprekken in drie groepen en plenum voorstelling nationale aktie rond het gezinsinkomen We willen geen utopie maken. We willen niet nog meer ontmoediging scheppen, maar wel onze moed bijeen vergaren om onze maatschappij zelf terug in handen te nemen. Waar en wanneer? Maandag 17 januari voor de fusiegemeenten Aalst en Lede in het Groen Kruis te Aalst. Vrijdag 21 januari voor de fusiege meenten Erpe-Mere en Haaltert in het ACV-CM-gebouw te Haaltert. Alle wijkmeesters zijn van harte welkom. K.W.B. St-Anna K.W.B. St.-Anna zet 1983 in met een gezellige familiebijeen komst, op zaterdag 22 januari om 19.30 uur in de blokhut achter de St.-Annakring. Programma Welkom Korte bezinning Koude schotel Wijn of koffie Gezellig samenzijn Op zaterdag 7 februari te 20 uur in de blokhut, is er een gespreksavond voorzien over «Gezin, een open thuis». Inleider is Frans De Loose. Vredeseilanden Verkoop van vredesblokjes of zelfklevers ten voordele van dit werk tijdens het komend weekend aan de kerkdeur. Kermis Daar het feest van Sint-Antonius-Abt op een maandag valt Baardegem Vernield begint te Herdersem de kermis reeds op zaterdag 15 januari. In Vandalenstreek aan de kerststal aan «Ons Huis»: het beeld van de Moorselse mis zingt het zangkoor een splinternieuw Anto- Sint-Jozef werd vernield! De pastoor doet beroep op wie er niuslied gekomponeerd door J.B. en Roger Mestdagh en meer zou van weten. Ook i.v.m. de bescherming van de kerk en meerstemmig bewerkt door Jef Coppens. Aalst 1jdag 14 Januari nlvoetbal. Resocub Terjoden Aalst speelt in de sporthal Jnderdal om 20 uur een wedstrijd tegen Rembrandt, wtbal: De reserven van Eendracht Aalst spelen om 20 uur in J Pierre Comelisstadion een wedstrijd tegen Beringen, illvoetbal: om 21 uur speelt Comar Sport in de sporthal Ten Jzen een kompetitiewedstrijd. Vgdateller Klakson: om 19 uur kadervorming. Tema kaars- Men. Spreker is Claudine Vandyck. ledereen is welkom. fterdag 15 Januari Jndbal. De vrouwenploeg Olympia Aalst '80 speelt om 19 uur sporthal Ten Rozen een wedstrijd tegen Ros Beiaard Dal: In het sportcentrum Zandberg speelt om 15 uur de A- eg van de Kamillekes tegen Gosselies. Ttbal: KSC Eendracht Aalst speelt volgende wedstrijden. 10 uur de juniores E tegen SK Aalst (Zandberg) en om 14 de provinciale juniores D tegen KAA Gent (Osbroek B) Om 00 de provinciale juniores B tegen KAA Gent (Osbroek B). leybal: VK Aalst speelt in de sporthal Ten Rozen volgende dstrijden: om 10 uur de scholieren tegen Heusden, om 10 uur juniores tegen Herzele en om 16 uur de seniores tegen de kostbare stukken erin. Statistiek 1982 Doopsels: 22 van Baardegem en 3 van elders. Kerkelijke begrafenissen: 19 Vormsels: 32 Huwelijken: 16 waarvan 2 van de andere parochies Ortodoxe Vesperdienst In de Baardegemse parochiekerk door de ortodoxe parochiege meenschap Sint-Andreas uit Gent. Met als voorganger Pope Ignace Peckstadt. De gezangen op oud-slavische melodieën werden in het Nederlands vertaald waardoor ze wel wat aan schoonheid inboeten maar anderzijds voor ieder verstaanbaar zijn. Achteraf gezellig samenzijn met allen in de Parochiezaal. Inkom gratis. Vrijdag 21 januari te 20 uur. Erembodegem ZATERDAG 15 JANUARI Bal Oudervereniging Gemeenteschool Erembodegem: van af 21 uur in de zaal Gerstenhof te Erembodegem. Het orkest 'The Family Band» speelt ten dans. Inkom: 80 fr. Het gedetailleerd kermisprogramma leest u elders in dit blad. Verwarming De omhaling voor verwarming van de kerk bracht 30.200 fr. op. De totale kosten per jaar belopen echter zowat 100.000 fr. Als men minstens elke zondag 5 fr. in het mandje legt blijft het er verder gezellig warm. Kerkboekjes Ze zijn 10 jaar oud en ver versleten en zouden moeten vernieuwd worden door de opbrengst van wekelijkse omhalin gen en giften bij huisbezoek van de pastoor. Kerstviering Ze verliep prachtig met de kinderen van de katechese, het Hardingkoor, het familiaal samenzijn in het Parochiaal Centrum en de vierstemmige mis van Jos Mertens uitgevoerd door het Parochiaal Zangkoor. Parochiale statistiek In 1982 waren er 27 geboorten (37 in 1981), 17 huwelijken (21) en begrafenissen in de kerk (29). Tombola Patro Pnjzen af te halen in de kantien op woensdag vanaf 19 uur en v c I riiiiD" ai ia naion n i uo naiiuoii up ouoiiouau vanai i V.K.S.J.: te 10 uur in het lokaal in de Gaston De Schepper- zondag tijdens de match en zulks tot 31 januari 1983. tl: Kuklos speelt in de rijkssporthal Hrito volgende dstrijden: om 15u15 de reserven tegen Ronse en om 17 uur eerste ploeg tegen Ronse. leybal: VK Erembodegem speelt in de sporthal Denderdal jende wedstrijden: om 17u15 de vrouwen tegen Pardaf ibeke en om 17u15 de mannen tegen Hemelveerdegem. leybal: Om 16 uur speelt UFO 78 Aalst in de stedelijke mzaal tegen Wervok Weerde. igdateller Klakson: Van 14 tot 17 uur exploratietocht rond tema «De Winter» en notitie van typische winterkenmerken. ■nenkomst aan de Drie Sleutelstraat 53. rkgroep Natuurbeheer. Om 14 uur werden weer nestkas- getimmerd bij Dirk Sonck, Weistraat 10 te Aalst (nabij het s en het goederenstation). Hamer meebrengen. Organisatie Wielewaal, afdeling Denderland). kon: Om 9u30 kuisen van het huis: een ander aspekt van *e verantwoordelijkheid voor het geheel van Jebron. Om "30 in de Begijnhofkerk viering rond de toren van Bebel, «ma een gezellige babbel in het huis. 16 januari •ketbal: DBC Leonidas Aalst speelt om 15 uur in de sporthal nderdal tegen ABB Kortrijk. In ien van dè formidaubele Gele Boekskes van ons aller Draukenieren em ek valeven achter 't woerd boigank zing stoonopgebroeken. 'k Moeng ierlek zeggen da was weir insj goe gezing, want hoeveil kieëren dat dezelste boigangen in 't zelste joor oepeliggen ver d'ien of d'ander bois of drood of loiding in de grond te steiken, dat ei gienen naum. 't Es oeik domei dat ons boigangen in de loeip van de joren deir aal dat oepen- en toesmoiten mè hoebeis en boeltjen en pitten zen kommen te liggen. In de mieëste stroten van ons goei aa stei liggen de trottoirs dat es het goe neiderlands woerd! in nen ongeloeiflek slechte stoot. 't Es zeiker nie ver onze Scheipen van Oepenbore Weirken no te trappen, want dat es gemieën en verdientj derekt de roeë koort, en diene scheipen ei binsjt de twellef joor dat 'n der oon was, nen hoeip dingen verweizenlekt die meige gezing werren. 't Woren oever 't algemien groeite prozjek- ten en e oi der op den hoeip toe d'eirfenis van de Kulturele Pit verniet boigebreigen! 't Es allemool zu gemakkelek nie as dat er 't oit ziet, de mensjen zing geren groeite weirken, mor ge moetj ze natierlek kennen betolen oeik en dienen toid es spoiteg genoeg verboi. Messching vergoed, mor noor die gaa joren es 't moeielek toe te geiven dammen gien sengen nemier emmen ver onze vroegere pracht en prooi te betolen. Den toid van de groeite zjaar es gepasseird, 't werd de moment ver stillekesoon 't krontjen van de luks toe te drooin en on de klein werkskes te beginnen. Gelek as de boigangen. Die moeten oeik gedoon werren. 't Es vanoigen nie noig spektakuleer, joren on e stik boigangen leggen, mor nekier dat alles onder de grond leil wa datter moet onderliggen kaan onze nieve scheipen beginnen on 't Prozjekt Boigank», dat es in zè gieël toch oeik groiet weirk. Olsjt eit de naum van 'n plezante winkelstad te zoin, mor probeir ne kieër deir 't winkelsentrom te goon zonder insj op ne stien te schippen of in ne pit te terren of goe bespasjt te zen deir 't woter van ien van de veil losliggende stienen! 't Es giel zeikes domei da de mieëste ottomobilisten nie geren ienegte meiters te voet goon deir ons winkelstroten. Wie eit er na goeste van mè ne verstekte poeët en vol moer of loeëg vedrom nor zennen otto te manken? Mor dat es nog 't eirgste nie, vin ek ik. Ottomobilisten emmen alle komfoor en die ienegte meiter- kes da ze te voet moeten terren zal eer gie kood doeng. 'k Hoeir eer beveirbeldj attoid klaugen oever te woineg parkeirgeleigenèt in 't stad en toch zien ek alle daugen parkeirplosjen halfleig stoon! D'ottomobilisten emmen eer rechten, mor ik peis toch mieër op de voetgangers, die niks anders emmen as eer voeten ver eer te deplaseiren, die zen batoid te beklaugen. Gewoeinlek zen dat aa mensjkes die moeilek op ere gank zen en toch oeik eer kommisjekes moeten doeng. As ge da ziet, azoei 'n aal vraaken of 'n aal maneken mè 'n zwore kabas oever ons kadikkelekke boigangen sikkelen, tein kroigde kompasje mè die mensjkes en schrik ver as ge zelf aai zeij zen en moeielek oit de voete zetj kennen... Ge ziet, 't en es na nie mieër as ewa simpele boigangen, mor 't er es weirk op de plank ver die madam die na Scheipen van Oepenbore Weirken werd. Op zes joor toid kaan ze giel Olsjt op zen effen lote leggen, dat es natierlek nie noig wereldschokkend, moor ik ben zeiker dat er graalek veil mensjen kontent zolle zen as da kost gebeiren. Sertoe die kattegorrie van mensjen die ze teigewoerdeg kansarmen noemen. E schoein woerd, goe gevonnen, want da soert mensjen eit inderdood ocheirme noeit insj de kans ver eer gedacht te zeggen of ver eren noeid te klaugen. 't Es vried schoein van oever 'n verkieërsvroie Groeite Mert te kennen stappen, mor wat avans as ge ting meiters voejer reskeirt van annen nek te breiken op slecht stiksken boigank? Rappeleirde geir eir oeik ne vroegere scheipen van oepen bore weirken, 't was oeik 'n madam, madam Gravez. Die modernizeirden de voilkeire, ze voerden geloeif ek de voilbakken in veir den oerlogd en in Olsjt noemden ze tein de jonges die 't voil kwampen opholen de manen van madam Gravez! Ver madam De Maght woor et messching 'n unikke okkozje ver in de volksmond bekendj te bleiven as de madam die de boigangen van Olsjt goe doeng leggen eit. Tein zolle z'in foite mier as ien strooi nor eer moeten noemen, want ze za tenslotte toch alle stroten van ons sjikke stad van ne goeien boigank verzing emmen... en tein kennen z'a toch noeit valeven ginne ver-boiganger nimmer noemen! Seril Meldert Tentoonstelling Te Affligem in zalen A van het Kultureel Centrum. «Posters voor 1983». Expo vooral gericht naar de jongeren toe die graag iets moois en verantwoord willen ophangen in hun kamer. Grote keuze posters van 50 bij 95 in België, Nederland, Frankrijk, Zwitserland, Italië, Denemarken, Liechtenstein en USA. Ook kleinere posters met mooie teksten: argusposters en muurkranten. Tevens gelegenheidsgrafiek bij verjaardag, huwe lijk, geboorte, jubileum, overlijden. Expo toegankelijk op zaterdagen van 14u30 tot 20 uur en op zondagen van 11 tot 13 en van 14u30 tot 20 uur. Dit tot en met 6 februari. Ook muurposters van 3 bij 2 m. kunnen en worden besteld. Ezechiël In de abdij Maria Mediatrix spreekt Pater P. Rosset op maandag 17 januari te 20 uur over «Ezechiël, keiharde profeet in een periode van krisis-denken». Aalst. De toogvissers zorgden voor een vokaal entree (ad) Hamme. Deze VP driekoningengroep trok door de straten van Moerzeke (vh) straat: leidingstaf VKSJ. Catechisten eerste jaar: te 19 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis: katechistenvergadering eerste jaar. KWB Belotavond: te 19u30 in de Crypte: aangename vrijetijds beleving. (sist )r Dhollander, D. Martensstraat. Tel. 70.48.38

De Voorpost | 1983 | | pagina 15