Beriare Dendermonde Beveren 16^14.1.1983 - De Voorpost /orden georganize»30 Culturele Centraleer- gewestelijk ïr ook ontsp Caudronj A.B. V.V. i brengt P| c it stuk 430 Zandstr#®r Sporthall Broekstrr Zwerftocht Van VTB op zondag 23 januari naar Sint-Antonius te Essene. Vertrek te 9 uur aan de abdijtoren te Affligem. Vooraf inschrijven noodzakelijk met het oog op een verrassing na de wandeling. Meer informatie bij L. Van der Schueren, 053/66 72 00. Op donderdag 27 januari te 19u30 gratis les en demonstratie in de raadszaal «Bellekouter» door Hekelgemse bloemisten. Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend Mimi en Lambert Van de Sijpe- Poisson. Dte-klub Op vrijdag 21 januari te 20 uur in het Affiigems Kultureel Centrum, vertoning van de diamontage «Van Istanbul tot Gibraltar» door Jozef De Craecker. Statistiek In 1982 waren er 29 dopen waarvan 25 van de parochie zelf, 15 jongens en 10 meisjes. Er waren 25 overiijdens, 17 mannen en 8 vrouwen. 49 kinderen deden hun plechtige kommunie en ontvingen het vormsel, 22 jongens en 27 meisjes. ACV-CM-avond Op zaterdag 15 januari ACV-CM-avond met H. Mis te 129 uur in de kerk waarna etentje in zaal Constant Van den Broeck. Familiale avond, verleden jaar zeer goed geslaagd. Speciaal in de bloemen gezet worden er de 80-jarige stichter Frans Van» Gijseghem en Maurits Goossens met Maria Nuelant. Goosenbroeck Als de bewoners van de «nieuwe wijk» morgen zaterdagnamid dag aan hun deur horen bellen door dames met papieren, zijn het alvast deze keer geen Jehova's-getuigen. Gewoon leden van de KVLV die er hun aktiviteiten plan voor 1983 aan de bewoners voorleggen. Plnksterrei8 Op zaterdag 5 februari te 20 uur in 't Parochiecentrum, filmavond. Films van Fernand Van Extergem, Karei Buyl, en Roger De Beer over Echtemach, Trier, Alf aan de Moezel en Cochem. ledereen welkom. Inkom vrij. welkom op de vergadering die plaats heeft op dinsdag 25 januari in de voormalige school, Dorp 101 te Beriare om 20 uur. Jaarfeest ACW Zaterdag 15 januari organiseert het ACW van Beriare zijn jaarvergadering in de zaal van het Parochiehuis om 20 uur. Een feestmaaltijd en een gezellig samenzijn staan op het pro gramma. Jubileum wipschieting Ter gelegenheid van het gouden huwelijksjubileum van Emiel Roels, bestuurslid van de wipschuttersmaatschappij «Donk Eendracht» om 19 uur in de café Sint-Hubertus een jubileum- schieting gehouden. 3000 fr. gratis. De inleg is gesteld op 130 fr., terug 120. Berekend op 52 schutters. Heemkundige kring Overmere Vrijdag 14 januari om 20 uur vergadert de Heemkundige Kring van Overmere in de raadszaal van het vroegere gemeentehuis. Op het programma staan besprekingen over de voorbije wer king en het uitstippelen van een nieuw programma. Groot huisvuil Maandag 17 januari zal door de diensten van het gemeentebe stuur in Beriare het groot huisvuil worden opgehaald. Gemeenteraad Maandag 17 januari om 19.30 uur komt de gemeenteraad in vergadering bijeen. Voornaamste punt op de dagorde: het verkiezen van de nieuwe OCMW leden die per 1 april hun taak zullen opnemen. januari aan het feest. Deze teerdag startte 10 u. met een h. mis. geïnteresseerd is om mee te gaan op 19 januari, kan*. Nadien is er rondgang in het dorp met medewerking van de kontakt opnemen met de C.C. Dendermonde, Dijkstraat i plaatselijke muziekmaatschappij. Te 13 u. begint het feestmaal Dendermonde (052/22.13.30). Sinksen expo De Berlaarse middenstandsvereniging «Ieders Belang» organi- zeert ieder jaar met Pinksteren een handelsbeurs. Vorig jaar gebeurde dat voor de tiende maal. Telkens weer wordt die gelegenheid een reusachtige tent opgetrokken op het Brielplein in het dorp te Beriare. Dit jaar zal deze handelsbeurs plaatsvin den in de leegstaande fabrieksruimten van de firma Janssens. De handelsbeurs zal plaatsvinden tijdens de weekends van 21 22, 23 en 27, 28 en 29 mei. De handelsbeurs zal bereikbaar zijn via de Bautenneirsweg en de Schuttersweg (Nieuwstraat). Ook dit jaar zal de toegang gratis zijn. Uitslag eindejaarsaktie De mi-denstandsvereniging «Ieders belang» heeft zaterdag in de raadszaal van het gemeentehuis de uitslagen bekend gemaakt van de eindejaarsakties. De etalagewedstrijd werd gewonnen door Willy Verdurme uit de Hertecantlaan. De tweede prijs was voor Optiek Rosseel uit het Dorp. De derde prijs ging naar Louis Christiaens en Hendrik De Meyer, beider, uit de Nieuwstraat. Voor de etalagezoektocht werden niet minder dan 136 kerst mannetjes her en der verborgen. Chantal Blanquaert uit de Trankrijkstraat leek de beste te zijn. Firmin Groothaerts uit Schuitjen werd tweede en de derde prijs ging naar L. Burm uit Je Zeelse Heikantstraat. Vierde werd Angelique Van de Wiele jit de Alfons De Grauwelaan. De vijfde prijs was voor Inge Comelis uit de Hertecantlaan. Operette Zaterdag 12 februari trekt de Bond van Grote en van Jonge Gezinnen naar de Koninklijke Opera van Gent om er de opvoering van de operette Prins Zonneschijn bij te wonen. De prijs bedraagt 480 fr. voor een kaart eerste rang (parket) en reiskosten inbegrepen. Vertrek aan het Kerkplein te Beriare om 18.30 uur stipt. Inschrijvingen worden verwacht voor 5 februari bij Gilbert Goossens, P. Christiaensstraat 40 (052/42.28.97). Alfred Fruythof jaarkampioen bij gepensioneerden In het parochiehuis te Beriare wordt wekelijks door de leden van de Kristelijke Bond van Gepensioneerden gekaart. Na verloop van tijd wordt dan de jaarkampioen gekroond. Men startte met 20 deelnemers, waarvan er 19 zonder kleerscheuren ook de wedstrijd uitspeelden. Alfred Fruythof werd de uiteindelijke winnaar, voor Maurits Van Malderen, Stephanie Adam, Kamiel Janssens, Leon De Veirman, Jules Lowie, Georges Bonnae- rens, August De Backer, Albert Van Steendam, Maurits De Vos, Kamiel Buyle, Alfons Busschots, Jozef Janssens, Charel Bau- wens, Frans Jespers, Edgard Moerman, Clara Macherey, Cyriel Van den Abbeele en Jozef Van Recheme, Marcel Blindeman kon wegens een zware en aanslepende ziekte maar drie keer meedoen. Donderdag 13 januari werd van start gegaan met het nieuwe kampioenschap, waarvoor zich 26 kaarters lieten in schrijven. Naast de twintig reeds geciteerde kandidaten zijn dat ook nog Prosper Vehent, Achiel Pinnewaert, Frans Van Linter, Jozef, Jules en Arthur Van Malderen. De Nachtegaalvrienden De vierde speeldag voor het klubkampioenschap in café De Nachtegaal te Overmere, leverde volgende resultaten op: 1. Pierre De Corte en Willy De Loose, 2. Gilbert Goossens en Andre Pletinck; 3. Julia Roelandt en Omer Van Wesemael, 4. Leon De Gucht en Aviel Van Accoleyen. De stand in de algemene rangschikking: 1. Jozef Roels, 2. Medard De Vreese, 3. Andre Pletinck, 4. Cyriel Bauwens, 5. Gustaaf Dauwe, 6. Pierre De Corte, 7. Gilbert Goossens, 8. Hpnore Baeten, 9. Kamiel De Raedt en 10 Emiel Rasschaert. Sterrekunde met de Kuituurkring De Berlaarse Kuituurkring gaat op vrijdag 21 januari op bezoek bij de heer Verstraeten te Oudegem, die meerdere teleskopen voor waarneming in de ruimte heeft staan. Voor meer inlichtingen kan men steeds terecht bij de leden van de kuituurkring. Bij de kuituurkring groeit ook het besef dat verdere pogingen moeten worden ondernomen om de muziekuitvoeringen meer toegankelijk te maken voor het grote publiek. Met dat doel heeft men voorgesteld om de twee maand een bijeenkomst te organiseren. Hierbij zou aandacht worden besteed aan meerde re muziekgenres. Wie hiervoor belangstelling heeft is steeds in de zaal «Saxonia» en 's avonds is er bal voor iedereen. Karnavslprins te Haasdonk Zaterdag 15 januari wordt in het Parochiehuis van Haasdonk voor de tiende maal prins karnaval verkozen. Dit gaat gepaard met een bal, georganiseerd door de kamavalvereniging De Nachtvlinders». Eerste danspas te 20.30 u. Bestuursverkiezingen kultuurraad Maandag 17 januari worden vanaf 20 u. in het kasteel Cortewal- le de bestuursverkiezingen gehouden voor de gemeentelijke kulturele raad. Van de 200 kulturele verenigingen die de 8 Beverse deelgemeenten tellen, zijn er 182 stemgerechtigd. Het stelsel D'Hondt, dat in deze aangelegenheid wordt gevolgd, voorziet 12 mandaten. Deze worden tijdens de vergadering opgevraagd. Voor de Beverse situatie zullen zes mandatarissen gekozen worden 'zonder strekking', 5 van de «Katholieke strekking» en 1 van de SP-strekking. De mandaten zijn te begeven voor een periode van zes jaar, gelijklopend met de gemeenteraadsverkiezingen. Het vertrek is voorzien rond 18.00 u. aan de lokalen ABW in de Dijkstraat te Dendermonde. ACHTSTE POSTBAL De voetbalklub Post Dendermonde organizeert op zaterdag 5 februari 1983 haar achtste postbal in de zaal Gildenhuis, Otterstraat, te Dendermonde (Sint-Gillis). De deuren gaan open om 20.30 u. en de eerste dans heeft plaats om 21 u. De toegangskaarten die ook recht geven op de gratis tombola (waarvan trekking op 6 februari) kosten in voorverkoop 50 fr. en aan de toegang 70 fr. KARNAVAL IN BAASRODE Het gemeentelijk feestkomitee «De Orde van de Palingboer» organizeert opnieuw Karnaval in Baasrode. Er zijn uiteraard talrijke aktiviteiten voorzien door de plaatselijke verenigingen, enkele daarvan zijn ondertussen al voorbij, maar het program ma is nog overvol. Belangrijk is wel dat op zaterdag 12 februari de opening van de feesten plaatsheeft en dat de grote kavalka- de kan bijgewoond worden op zondag 13 februari. De feestelijk heden duren dan voort tot dinsdag. Werknemerspensioenen Dendermonde. Martine Leybaert dingt ook mee t De Rijksdienst voor Werknemerspensioenen brengt ter kennis van m^s Donckstraat (c) van de - toekomstige- gepensioneerden dat er regelmatig - zitdagen worden gehouden waar zij kosteloos alle gewenste inlichtingen kunnen bekomen inzake werknemerspensioenen (arbeiders, bedienden, mijnwerkers, zeelieden) en aangaande het gewaarborgd inkomen voor bejaarden. De eerstvolgende zitdag heeft plaats op het stadhuis te Dender monde op maandag 24 januari van 10 tot 12 uur. Sport rondom ons Zondag 16 januari heeft in de Boonwijtzaal een infovergadering plaats met als tema «Sport rondom ons» Deze vergadering wordt georganiseerd door de KWB-afdeling van de Boonwijk en start om 9u30. Het einde is voorzien om 12 uur. Op het programma een diamontage van ongeveer 25 minuten over sport rondom ons, een pannel gesprek met John Verbraeken, Louis Cooreman, Adolf Heuninck en Marnix Van de Velde. Men zal onder meer ingaan op aktuele gegevens als de schoonheid en de waarde van de sport, geweld en doping, kommercialise- ring en eigenbelang en sport en politiek. De inkom is gratis. naaiu '- Kieldrecht. De nieuwe karnavalprins heet Etienne Ivens, Etienne I voor de vrienden, (dw) Klnderteater Zondag 16 januari te 14.30 u. vindt in de Spiegel aan de Stationsstraat 28 te Beveren een voorstelling plaats van het kinderteater 't Wespke. Kinderen van 6 tot 10 jaar zijn er welkom voor de opvoering van «Prins gezocht». Inkom 60 fr. Kursus arbeidsrecht Nog in de Spiegel wordt een kursus ingelegd omtrent arbeids recht. Renée Van der Veecken, medewerkster van de wetswin- kel te Sint-Niklaas, geeft 5 donderdagavonden les van 20 tot 22 uur. Start van de kursus op 27-januari. Einde op 24 februari. Schrijf tijdig in aan 550 voor leden en 600 fr. voor niet-leden - tel. 03/775.44.84. Fotoklub Prisma aktief Zaterdag 15 januari wordt het klubfeest georganiseerd van Prisma 80 en maandag 17 januari wordt in de lokalen van de Spiegel een selektie gedaan van de wedstrijd Tridia. Aanvang te 19.30 u. Jonge vrouwenwerking K.A.V. Dinsdag 18 januari zijn zowel KAV Sint-Lutgardis Beveren als KAV O.-L.-Vrouw bezig met hun jonge vrouwenwerking. In het Gildenhuis spreekt Mieke Claus over de medische encyclope die. Aanvang te 20 u. In de bovenzaal van de Katholieke Kring wordt muziek beluisterd o.l.v. Raf Suetens. Aanvang eveneens te 20 u. Smalfllmer8 te Beveren Donderdag 20 januari doet de Beverse Smalfilmklub haar inschrijvingen en de loting van de jaarlijkse klubwedstrijd. Er worden ook interessante tips gegeven bij projektie. Aanvang te 19.30 u. te Cortewalle. Beverse Fotoklub Vrijdag 21 januari houdt R. Van Vossel in het lokaal naast de bibliotheek een voordracht met demonstratie over «kleurfoto vanaf dia». Aanvang te 20 u. Bridgen in Cortewalle Zaterdag 22 januari organiseert de bridgeklub een distriktkam- pioenschap. Rullklub Haasdonk Op 22 januari zijn er te Haasdonk in het Parochiehuis weer allerlei ruilgelegenheden, dit van 14 tot 17 uur. De Ruilklub Sint- Pieter organiseert deze namiddag. Schippersgilde bijeen De Koninklijke Schippersgilde van Doel i Dendermonde. Marleen Straetman wil ook grc Donckstraat worden (c) SYNDIKAAL CAFE 2a s Na Zele, Lebbeke, Wetteren en Hamme wordt ook in Den<j"th monde en in Baasrode een syndikaal café georganizeerd. als voorbereiding op de sociale verkiezingen die einde begin mei zullen worden gehouden. De bedoeling van deze avonden, die worden georganize*30 door het ABW, in samenwerking met de Culturele CentraleJ®r via een panelgesprek uit te leggen wat sociale verkiezingen ju- en wat het belang ervan is op nationaal, gewestelijk F8"! ondernemingsvlak. Naast de informatie staat er ook ontsp£si® ning op het programma. Niet alleen de nieuwe kandidaten, ook de buitenstaanders krijgen hierdoor enig zicht op de sodF verkiezingen. Voor de ontspanning staan Vuile Mong en LN- Vieze Gasten, de Gentse groep Canaille en Leen Caudronr Dendermonde borg. W- V In Baasrode heeft het syndikaal café plaats op vrijdag 21 janitstae in de zaal Vooruit en in Dendermonde in de zaal van Bdu.: Moyson op vrijdag 28 januari. De avonden beginnen telkens ^9 Vi 19.30 u. en de inkom is gratis. O A.B. KABARET TE APPELS V.V Op uitnodiging van de Culturele Centrale Appels brengt C kabaretgroep «Die Untermenschen» uit Kortrijk het stuk 430 wordt vast een rel» te Appels in de zaal Volkshuis, Zandstn ®r De voorstelling heeft plaats op vrijdag 14 januari om 20.00 u. inkom bedraagt 50 fr. op zaterdag 15 u,: Dendermonde. Erica De Nef, kandidate Miss Donckstraat (c) CULTURELE CENTRALE OUDEGEM Op maandag 17 januari organizeert de Culturele Centrale van Oudegem een geleid fabrieksbezoek aan het papierfabriek van Oudegem. Aanvang van het bezoek om 19.00 u. Wie graag meegaat moet om 18.30 u. aanwezig zijn bij Gustje (café aan de bareel). NOG MEER KERNCENTRALES In het kader van de aktiecampagne tegen nog meer kerncentra les neemt de Culturele Centrale van Dendermonde deel aan een prikaktie te Brussel op woensdag 19 januari. Hierbij wordt vooral geprotesteerd tegen de lobby van de nukleaire industrie. VRIJC De aktie start om 19.00 u. en eindigt om 20.00 u. Wie 10 u Judoclub Jitsu Kwai: training voor kinderen. Wuiten. 19 u.: The Old Chap: instuif. Gezinssport B.G.J.G.: volleybaltraining. Turnzaal Karateclub Chikara: training. Gemeentelijke turnzaal. 19.45 u.: K.A.V. Center: feestelijke nieuwjaarskern samen de echtgenoot. Den Bond. 19.30 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor veteranen. De Wuiten. 20 u.: Klokhuis: instuif. The Old Chap: fuif van de werkgroep Gewetensbezwaar van het jeugdhuis. In zaal Rio - Hoogstraat. Dansclub Sjiwa: kursusavond. Huize St.-Pieter. ZATERDAG 15 JANUARI Wandelclub 't Hoeksken. Oude Durme-tocht. Startplaats: i Palingshuis Kruisbeeldstraat. Voetbal C.B. Hamme - Rap en vrolijk. V.P. Plein. K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: H. Mis voor overleden leden t| de laatste drie maanden. H. Hartkerk. 10 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training algemeen. Sporthal J Wuiten. Karateklub Chikara: training. Gemeentelijke tumzai 14 u.: 't Klokhuis: studiedag Sociale verdediging en alternate defensie. I The Old Chap: studiedag over alternatieve defensie in 't Kl| huis. Organisatie Haks. De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter. Jefi: filmvoorstelling voor de jeugd «De ondergrondse prints Beriare. De Berlaarse middenstandsbond Ieders Belang» was vorige week samen op het Beriare. De Bond van gepensioneerden vierde zijn kaartkampioen Alfred Fruythof Zaal De Ring. gemeentehuis voor de trekking van de eindejaarstombola (jj) genoot die eer (jj) 14.30 u.: Voetbal: V.K. Hamme III - Stille vrienden. Terrf'

De Voorpost | 1983 | | pagina 16