LW. Hamme beoogt een betere tweede ronde pper met goals gekruid BANÜ&N ^enhti ''□Innen tegen Brakel Meen must, KAVD-trainer Borré Zondag is het erop of eronder voor SK Sint-Niklaas 1st: met William Stallaert Arnold Mariën zet punt achter aktieve voetballoopbaan De Voorpost HftMME :OS2 - 47-83 7& De Voorpost -14.1.1983 - 25 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. TeL 05271.4160 landschappelijke wedstrijd tegen tweede klasser I, heeft VW Hamme zowat twintig minuten lang weerstand geboden. Het had te maken met een en aartsgevaarlijke tegenstander die de klein- aangreep om gevaarlijk uit te halen, bij de eerste kans de bal in de baan van Van tweede klasser tot Den Hende speeide. Die lob- was toen Omer de in één tijd doelman Jo De zich iets te ver Wilde die zijn lijn had veria- en Swoit Janssens ten om de bezoekende -» - Sint-Niklaas 0-5. Vigoraanvaller Schuddinck p de verdediging (vh) speler tegemoet te gaan. Het was een knap doelpunt, waar mooi voorbereidend werk was aan voorgegaan van Janssens. VW poogde toen die achterstand op te halen. Toen de verdediging zich enkele passen te ver riskeerde, had Jan Simoen dat snel door. In gezelschap van Van Den Hende ging hij op doelman De Wilde af, die voor de tweede maal geen verhaal had tegen deze vol treffer die in de verste hoek terechtkwam. In die eerste periode had de thuisploeg de bezoekende doelman am per één keer kunnen bedrei gen. Dat was toen Chris Van Dam vanop een respektabe- le afstand uithaalde, maar zijn schot nog tijdig door de bezoekende doelman kon worden gestopt. 0-2 dus aan de rust en dat was wel ge vleid voor de thuisploeg. Trouwens Doelman De Wil de had voordien meerdere keren moeten tussenbeide komen. Zelfs net voor het ingaan van de rust toen hij een achterwaartse kopstoot van zijn eigen ploegmaat Verbustel uit zijn doelvlak moest zweven. Het klasse- verschil was toen al duide lijk tot uiting gekomen. Niet alleen op het individueel technisch vlak van de spe lers, maar tevens en vooral ,v in de meer direkte spelwijze van de tweede klassers. Meerdere keren liepen Van Buyten en Co zich verloren met de bal aan de voet, ter wijl de bezoekers altijd de bal doorspeelden naar een ongedekte maat, die hem normaliter altijd mocht ver wachten. Trouwens, het was opval lend hoe iedere lokale te kortkoming werd afgestraft. Na de hervatting werden er langs beide zijden veelvul dige vervangingen doorge voerd. Dat kwam de homo geniteit van het geheel ze ker niet ten goede. Buiten enkele flitsen van Luc Schuddinck en de werk kracht van Paul Vermeir, Chris Van Dam en Dirk Van Buyten, naast een knappe doelman De Wilde, hebben we in het Hamse kamp niet zoveel hoogtepunten gezien. In ieder geval kregen de dertienhonderd toeschou wers met vijf doelpunten en meerdere kansen ruim schoots kompensatie. VW Hamme staat thans weer voor de realiteit. Nu zondag herneemt de kompe titie en is Eendracht Aalter in het Hamse stadion te gast. «Willen we een betere tweede ronde realiseren, dan is een flinke start van primordiaal belang», zegt Willy Meersman. Op uitzondering van Rudy Maes, die we nog voor lang zullen moeten missen, heb ben thans alle gekwetsten voldoende .tijd gehad om te rekupereren. Alleen Bruno Marin ondervond in het be gin van deze week nog last van griep. Tegen St.-Nik laas had ik op hem een be roep gedaan, maar een paar uur voor de wedstrijd begon liet hij het afweten. Ingevol ge verkoudheid leek hij niet in staat om aan te treden. Of Robbie Smet titularis zal worden, lijkt me twijfelach tig. Robbie heeft verschil lende weken rust achter de rug, en heeft hier door een fysische achterstand. Ook het feit dat hij tewerkgesteld is in een ploegensysteem, heeft een nefaste invloed op zijn konditie. Normaal ge zien moeten we in staat zijn om beslag te leggen op de beide winstpunten. Aalter is zeker een goede ploeg. We verloren er tijdens de ope ningswedstrijd met 3-0 cij fers. Thans kunnen we ons geen verlies veroorloven. Een plaats binnen de eerste vijf is nog steeds ons streef doel», besluit Willy Meers man. E.D.M. St. Niklaas 0-5. Steeds maar aanvallen met Vermeir (Hamme). Tot scoren iet echter niet (vh) tl de bekerwedstrijd tussen Aalst en Beveren kende Kerksken ooeting tussen deze twee kandidaat-kampioenen _T. weldige belangstelling. De toeschouwers waren Nl©UWerk©rken 3-3 lerin u In hun nopjes want zij kregen een spannende en elet strijd te zien tussen twee goede ploegen. Daarbo- Volgens de respektieve be stuursleden mochten beide ploegen gewonnen hebben, maar deze draw lijkt ons billijk. De Nieuwerkerkse bezoe kers speelden goed mee doch misten wat afwerking, zoniet zouden ze reeds vroe ger gescoord hebben. Een zeer snelle De Pril lukte in de 25* minuut de openings treffer. Toen Van Keymolen er eerder met geluk in slaagde om er 2-0 van te maken, dacht men bij Kerks ken dat het reeds in de va lies was. Een puike De Petter kon ech ter vlak voor de rust de aan sluitingstreffer scoren. Een prachtige goal overigens die meer rust bracht. Na de rust werd een treffer van de thuisploeg afge keurd en daar zat Payne voor iets tussen. -Geen nood echter de bekende Impens zou amper drie minuten na de herneming de stand op 3- 1 brengen. De bezoekers geraakten echter niet ontmoedigd en jal tr*gen ze zes goals als toemaatje. ■wer - >rde ler Etienne Borré heeft zijn spelers na de neder- in Gent getrakteerd op een zware konditietrai- Twee titularissen namen er niet aan deel. Eddy >n die nog sukkelt met een kniekwetsuur, en pas iien een inspuiting had gekregen en Stephaan l/olf die last ondervond van een verwonding aan del. Vermoedelijk zal de Herdersemenaar tijdig teld zijn. Eddy Bellon blijft twijfelachtig ihtans moet er gewonnen worden tegen Brakel». oefenmeester Etienne Borré. principe laat ik het elftal ongewijzigd. In geval >n Speelklaar zou komen, doe ik vanzelfsprekend ®p op hem. Dat zou dan de enige wijziging zijn, >pzichte van de vorige speeldag. In het vooruit- van de topper tegen Verbroedering Denderhou- is winnen een noodzaak. Deze topper staat snde week op het programma.» ende spelers werden geselekteerd: Verstrepen, •ntdecker (of Bellon). Verstraeten, Poppe, Segers, geman, Catrysse. De Wolf. Van den Driessche. ipens, Joris (Heyvaert-Tumeer). Elke rechtgeaarde Wase voetbalfan weet het: zon dag 16 januari om 15 uur speelt Sportkring Sint- Niklaas een belangrijk toptreffen tegen KV Mechelen Belangrijk is het zeker voor de geelblauwen die vooral voor de stand in de tweede periode niet mogen verliezen. Het is immers zo dat Sportkring samen met datzelfde KV Mechelen de tweede periode leiden met negen punten uit vijf wedstrijden. Maar ook voor het kampioenschap in zijn totaliteit is de afloop van deze ontmoeting niet onbelangrijk. Als de mannen van oefenmeester Leo Canjels immers zegevieren ligt de weg naar de titel wijd open, hun voorsprong blijft dan minstens vier punten op de direkte achtervolger(s). Ook de Nolletmannen willen hun huid duur verkopen want voor hen staat een plaats in de bovenste drie op het spel in het algemeen klassement. Wie dacht dat de Klaaskens sinds hun laatste kompetitiewedstrijd op Berchem - die overigens met 3-4 cijfers werd gewonnen - gerust hebben komt bedrogen uit. Na een wat kalmere week voor en rond Kerstdag riep trainer Noliet rijn manschappen op 28 december weer naar de training en werden er tussen de oefenstonden door nog twee vriendschappelijke partijen afgewerkt. Op dinsdag 4 januari werd op eigen Watermolenveld de maat genomen van eer steklasser SC Lokeren. Danny Van den Hende teken de met een klassedoelpunt voor een overwinning die zeker mocht verantwoord worden. Zondag trokken de Wase hoofdstedelingen dan naar Vigor Wuitens Hamme waar men slechts een halfuurtje goede tegen stand kreeg en dan de score tot 0-5 kon optrekken. Doelpuntenmakers daar waren Danny Van den Hen de (2x), Lodewijckx, Van Wambeke en Truyens. Uit deze hoopgevende overwinningen moet wel opgemaakt worden dat trainer Noliet geen problemen zal hebben dm een degelijk elftal in lijn te brengen. Over de definitieve opstelling laat de Antwerpenaar echter niet veel los en steekt hij zich het liefst weg achter de bewering dat alleen Van Eenennaam, Leekens en Swat Janssens zeker zijn van hun plaats. We gaan dan ook niet op de goktoer. maar durven wel de hoop uitspreken dat Danny Van den Hende, die de jongste weken wat sukkelt met een meniscus blessure. erbij zal rijn en dat verder een overvol stedelijk sportterrein mag zinderen van voetbalpret. M.N. de goede middenvelder Pe ter Wellekens, tot dan toe onbegrijpelijk op de bank. werd ingebracht. Samen met de hard werkende Arijs zorgde hij voor felle uitha len, zodat de thuisploeg har de noten te kraken kreeg, ook Moens was immers in rijn dagje. Toen stopper Ed dy De Saedeleer er 3-2 van maakte kon het spektakel behoort de bekerwedstrijd Eendracht-SK n al tot de geschiedenis en werd in de loop van aandacht gekoncentreerd op de eerste officiële kompetitie. Het beker- rger en rijn maats werd aan de i als een ideale voorbereiding 1 van zondag a.s. op Beringen, i wat goed te maken in de Limburgse aldus Georges Heylens. «Tijdens de re de boot in voor eigen j heeft op het mentaal vlak Het wordt op Beringen, dat s ambities koestert om volgend seizoen weer nationale aan te treden, voor Eendracht een s opdracht. We moeten nochtans de mouwen 1 en hard knokken om er minstens één punt jraaien». aldus de Aalsterse oefenmeester. Van Gils (nog steeds geschorst) loopt er J a.s. nog niet bij voor Beringen. Die maakte heenwedstrijd brokken in het P. Comelis- stadion en maakte toen het verschil. Toen Steyaert zich nadien met de bewaking van de Hollander ging bemoeien, was het kwaad al geschied. Positief is het feit dat William Stallaert. die een ganse week flink heeft doorgetraind na rijn griepaanval, weer zal kunnen aantreden. Dat is niet het geval met Yangara, die in de loop van volgende week grondig zal onder zocht worden door een specialist. Zijn dijbeenkwet suur geneest traag en dat baart zorgen voor Heylens die de Zaïrees zo snel mogelijk weer in de arena wil zenden. Voor de rest wordt Groenendijk, die zich iedere week volop uitleeft, in de spits uitgespeeld naast Van Roy, verhuist Limpens weer naar het middenveld en wordt Manu Ferrera, die een tekort aan karakter wordt verweten, bankzitter. De ploeg: Horvat. Stallaert. Desanghere. Van Kemse- ke, Steyaert, Dierickx, De Bolle. Sergeant. Limpens. Groenendijk en Van Roy. Wisselspelers: Van Wildero- de, Glazer en Ferrera. herbeginnen. Nieu werker ken bleef drukken met Steenhout. De Bosscher en een raak schietende De Pet ter die er 3-3 van maakte in de 80* min. Tijdens de reste rende tijd trachtten beide ploegen nog iets te forceren maar de verdedigers bleven baas. Door dit gelijkspel blijft de thuisploeg de lijst aanvoe ren met één punt voorsprong op challenger Nieuwerker- ken. Hamme - St. Niklaas 0-5. Vanaeken knalt op doel, maar het leder keilt naast (vh) De nieuwe tribune op het terrein van V.W. Hamme nadert de eindfaze (vh) Verrassing in de Lebbeekse voetbalmiddens Arnold Mariën heeft deze week een brief geschreven aan het bestuur van SK Lebbeke. Daarin deelt hij mede dat hij zijn voetballoopbaan onmiddellijk wil beëindigen. Bij de klubleiding van SK Lebbeke kwam deze melding over als een komplete verrassing. Mariën motiveerde zijn besluit in die zin «dat hij de nodige motivatie niet meer kon opbrengen om nog verder te blijven voetballen». Hij is tewerkgesteld in een bedrijf waar een ploegen systeem van kracht is. Dat is een handicap voor een voet baller, temeer daar je niet op iedere training kunt aan wezig zijn. Bovendien is het zo dat je wanneer je met de ochtendploeg aan de slag moet. extra vroeg uit de ve ren moet. Wanneer je in de namiddag en avond moet werken kom je laat thuis. Dat rijn faktoren die ongun stig werken op de fysische konditie en op het moreel van een sportman. Van hem wordt verwacht dat hij een regelmatig leven leidt. Dat is een voorwaarde om in fysisch gunstige omstandig heden aan een opdracht te beginnen. In kringen van SK Lebbe ke brengt men begrip op voor de beslissing die Ar nold Mariën in verband met zichzelf heeft getroffen. In een weerkerend schrijven heeft de klubleiding nu ge steld dat de poort van SK Lebbeke voor Arnold Mariën blijft openstaan en dat hij desgevallend met de inval lers mag blijven verder voet ballen. Voor de match van zondag aanstaande tegen Ge- raardsbergen had trainer Fons Dreesen hem nochtans geselekteerd als titularis. Mariën is iemand die in een wedstrijd telkens tot het ui terste gaat. SK Lebbeke is over deze voetballer trou wens altijd tevreden nu aan de voorwaart sen om tot scoren te komen. Die ble ven vorige zondag in gebre ke. Daarentegen speelde doelman Jansegers rich in de kijker. De Lebbeekse doelman was een dag voor dien teruggekeerd van een vakantie in Sri Lanka. Hij toonde zich uitstekend in La- tem. Rudy is in dat verre land vermoedelijk extra ge motiveerd geworden. (E.D.M.) Hoe dan ook. Men zal het voortaan zonder hem moe ten doen. Nu zondag winnen tegen Geraardsbergen is een noodzaak voor SK Leb beke. De nederlaag van de voorbije speeldag moet wor den uitgewist met een klin kende overwinnina. Het is Arnold Mariën van SK Lebbeke wil stoppen met voetbal len (vh)

De Voorpost | 1983 | | pagina 25