Eivol Freethiel ziet Plaff gevloerd In de Lokerse René Van der Gijp wandelgangen Met moeder Piaif naar Freethiel deed Rouches verbleken BONITA] CODEP CODEP IF INTERlEl Voetbaluitslagen We moesten met Standard nog even afrekenen achter «Vond* drijven. triest Stand Mijnen zoonj de ploeg w< ch nog eens f VOETBAL 26 -14.1.1963 - De Voorpost Scheidsrechter Ces tan tin in vedette - Standard 3-0. Uiteraard waren de Lokerse supporters in hun nopjes (dm) Lokeren - Standard 3-0. Gudjohnson legt aan (dm) min. later ontving Verheyen Gijp op zijn geliefkoosd de bal in het middenveld en «stekkie»: schuin voor doel bediende in één tijd de weg- en de bal voor zijn rechter, gespurte Van der Gijp. René De Standardportier kon al- vlamde er, bedreigd door leen maar wat molenwieken twee man, zijn rechter tegen want tegen René's schot en Preudhomme kon gaan was geen kruid gewassen, vissen: 1-0. Even later stuur- de Rony Laioy de Neder- g» lw~d» h»"< v<m Bob landse René weg, maar dit- «oogenboom maal ging zijn gekraakt Na de rust nam Sporting wat schot naast. Arie Haan stoom terug, hoe zou je zelf meende ondertussen de le- zijn? Toch kon René Ver- vieten te moeten lezen aan heyen het aan de 50e min. Costantin maar keerde rap weer niet laten en slalomde op zijn stappen terug. Aan zich voorbij Van der Smis- de 28e min. stond Daknam sen en Delangre. Rik Van in lichtelaaie. René Ver- Cauter stond ideaal opge- heyen zond een modelvoor- steld om de voorzet te ont zet naar Van der Gijp over vangen maar viseerde de defensie heen. René kon- Preudhomme. Twee min, la- troleerde de bal even en ter een doorbraak van Van week dan een paar stappen der Gijp op rechts. Mom- uit naar de zijlijn. Iedereen mens neemt in duikvlucht dacht aan een voorzet maar met het hoofd over maar de Van der Gijp kogelde uit een bal gaat naast. Even later onmogelijke hoek nummer speelde Bob Hoogenboom twee op het bord. Tot grote zich tweemaal in vedette op wanhoop van de bleekge- één min. tijd. Met een prach- worden Rouches. En als je tige parade en sublieme re- zelfvertrouwen hebt, durf je fleks wist hij schoten van alles! Rond het halfuur Haan en Wendt te keren, waagde Van der Gijp een Ook Tahamata schoot nog schicht vanop zeker dertig eens wakker maar de Hol- meter. Michel Preudhomme landse vuisten van Hoogen- zweefde wel naar het pro- boom waren er ook nog. Aan jektiel maar hoorde het te de 70e min. maakte ook pletter slaan op de dwars- Mauricë De Schrijver kennis ligger. Dat kon beslist het met het potlood van Costan- doelpunt van het jaar ge- tin wegens fout op Gründel. worden zijn. Na Daerden Raymond Goethals bracht maakte nu ook Gründel ken- dan Willy Geurts en Scias- nis met het boekje van Cos- cia in de plaats van Wendt tantin. Maar daar veegde en Van der Smissen. Je moet Sporting zijn hakken aan en iets doen om je gezicht te bleef maar komen. Aan de redden! Negen min. voor tijd 35e min. timmerden Gud- waagde Rik Van Cauter nog johnsen en Verheyen een een prachtschot maar deze prachtkombinatie in elkaar, maal was Preudhomme op Amor bediende Van der zijn hoede. Aan de 84e min. leverde Hoogenboom ons «de» save van de wedstrijd. Bij een vliegende kopbal van Geurts zweefde hij met een karpersprong de bal uit de bovenhoek. Sporting Lokeren: Hoogen boom - Dobias - De Schrijver - Van Cauter - Verheyen - Somers - Van der Gijp - Mommens - Van Veirde- ghem - Gudjohnsen en Laroy. Standard: Preudhomme - Gerets - Delangre - Poel - Meeuws - Van der Smissen (Sciascia) - Tahamata - Daerden - Haan - Wendt (Geurts) en Gründel. And ré Lokeren - Standard 3-0. Hoogenboom, zelden dreigd, speelde een onberispelijke partij tegen Stamu (dm) Lokeren - Standard 3-0. Deze keer kreeg Van der Gijp geen kans tegen een klemvaste Preud'homme (dm) Beveren 1 - Bayern Munchen 0 Een heerlijk voetbalweertje. Een team als Bayern Munchen als tegenstander. En lean-Marie Pfaff opnieuw tussen de vertrouwde palen van Freethiel. Die ingrediënten waren woensdagavond voldoende om Freethiel eivol te laten lopen. De meest prestigieuss Westduitse ploeg, zoals overeengekomen met zijn typeelftal in het Waasland, lokte meer toeschouwers dan eender welke kompetitiewedstrijd die Beveren dit seizoen al voor eigen volk speelde. Sfeer was er dus wel op mand had zich verveeld met Freethiel. 17.000 voetballief- het snel wisselend voetbal, hebbers bezorgden de plaat- Aardig spel, fraaie num- selijke kassier een recette mertjes maar erg weinig van om en bij de vier mil- doelgevaar. Beveren was in joen. De voetbalpret kon be- dat alles zeker zo goed als ginnen. Pfaff, nog altijd bij- Bayem Munchen. zonder geliefd in zijn Waas- Net na het halfuur kreeg Jas- land, kreeg bloemen en ap- pers de bal ver buiten de plaus. In de wedstrijd zelf grote backlijn toegespeeld, was het echter doelman De Vanop meer dan twintig me- Wilde die het eerste open ter schoot Eddy naar de kooi doekje kreeg toen hij een van Pfaff. De botsende bal bard schot van Hoeness on- verdween verrassend in de «diadelijk maakte. We wa- netten. Freethiel joelde. ron toen al wel een uur ver Pfaff was geklopt. Tien mi- in de wedstrijd maar nie- nuten later werd het dan Van der Gijp presenteerde de Landskampioenen dus een «gepeperde» (Beker)rekening! bijna 2-0 toen een schuiver van Kusto langs het doel van Bayem doodliep. Na de rust ging Bayem op zoek naar de gelijkmaker maar de Beverense defensie speelde erg gekoncentreerd. Rummenige en Co kregen geen opening. Het waren in tegendeel de plaatselijke aanvallen die het gevaar lijkst bleven. Albert kreeg twee reuzekansen maar miste onbegrijpelijk. Garot kreeg het rond het kwartier serieus aan de stok met Van Langenhove. De scheids rechter kreeg ook van het publiek geen gelijk. Bayem bleef zich verder ver stikken in het door de Waas- landers aardig volgebreid middenveld. Pfaff was de enige "Duitser' die zich nog kon onderscheiden. In de 25ste minuut op een schol van Schoofs. even later op hoekschop waarbij gelukkig Gerets niet op het veld stond. Opnieuw Schoofs, woensdagavond echt in goede doen. noopte Pfafi even later tot een nieuwe redding. Pfaff was terug op Freethiel. Ook aan de reak- ties van het publiek was dat hoorbaar. Ondertussen kreeg doelman De Wilde ook zijn deel van het ap plaus. Hij stopte een hard schot van Nachtweih en moest in de slotminuten nog in de voeten van de doorge broken Del'Haeye. Toen was het voetbalfeest voorbij. Freethiel was tevre den. het Beverense bestuur ook. De spelers van Bayem Munchen kregen precies een uur tijd om zich klaar te maken. Voor twaalven moest iedereen in bed. Ook Pfaff. In een topploeg wordt toch echt alles voor je gere geld. Hugo Aerts Lokeren - Standard 3-0. Uit een onmogelijke scherpe hoek maakt Van Der Gijp van (dm) Beker van België Eendr. Aalst - SK Beveren 0-1 SC Lokeren - Standard 3-0 Vriendschappelijk Liedekerke - jong Lede 1 -0 VW Hamme - Sint-Niklaas 0-5 E. Aalter - Zele 1* provinciale Boelare - Lokerse Latem - SK Lebbeke RC Gent Dendermonde 2* provinciale A Waarschoot - Temse Robur - St. Pauwels Oostakker - Kemzeke Grembergen - Excelsior 1-2 W. Moorsel - Schellebelle 2-3 Haasdonk - Baasrode Sombeke - Berlare 1-0 TK Meldert - Herdersem 1-1 Heikant - Bazel 2-2 Kallo-SK Aalst 1-0 Boonwijk - Stekene Sp. 2-1 4* provinciale C SK Kalken - Val. Overme- re 1-1 SK Overmere - H.O. Kal St.-Gillis-W. - SK Malde- gem Vrasene - Evergem Melsele - Destelbergen KV Ertvelde - Adegem 2* provinciale B Winnik - Oudegem St. Denderleeuw - E. dert RC Wetteren hout Pollare - Wieze St.L.outem - St.-Gillis-D. 2-2 3* provinciale C Heldergem - Bambrugge 0-0 Meerbeke - Herzele 3-2 Burst - Eist 2-2 Terjoden Deftinge 1-0 Kerksken - Nieuwerkerken 3-3 Ede-Moerbeke 2-1 3* provinciale D 2-1 0-0 2-2 3-2 2-0 E. Mel- 1-0 Buggen- 7-0 1-0 ken 4* provinciale G Kwatrecht - Serskamp Erondegem - Mere Erpe - Edixvelde Ol. Wetteren - Aaigem 4* provinciale H Lutterzele - Wichelen Iddergem - Appels R. Lebbeke - Doggen Opdorp - Welle Opstal - Moorsel Baardegem - Gijzegem Hofstade - Erembodegem 4* provinciale I Moerbeke - Gerda 3-1 Veirebroek - W.B, Sint-Ni- klaas Tielrode - Waasmunster Kieldrecht - Hoogeinde Kruibeke - Sinaai KI. L. Vrasene - Klinge Str. Stekene - Meerdonk Te weinig plaats op de per stribune. En vermits in het Waasland blijkbaar niet al le weekbladen gelijk ge waardeerd worden was daar voor ons geen plaats. Wij dan maar naar tribune 1. Naast een oudere dame met pelsen omhulsel. Erg nerveus blijkbaar. Niet ge rust in de afloop. «Het zijn toch zo een brave jongens, mijnheer.» Nu ja, het ging er woensdagavond inderdaad sportief aan toe. Maar? «Die met zijn baardje is dat den Albert?» Ja, hij kan vandaag nog eens in zijn eigen taal tegen de tegenstander pra ten. «De scheidsrechter is dat die die onze Jean-Marie dat gelapt heeft?» Neen. Van Langenhove is de brave winkelier uit Wemmei. Ge rustgesteld. «Dat was toen toch niet juist he. Onze Jean- Marie maanden straffen. Ik heb daar veel verdriet in gehad. Met drie kinderen zitten.» Dan het doelpunt van Beveren. «Daar kon hij niets aan doen. anders had hij hem gepakt. Hij is de beste.» Na een koffie in de perszaal en de voorstelling van een boek over Pfaff "Een andere dimensie', met opnieuw pro blemen voor de Voorpostme dewerker, terug naar de da me. «Nu is onze Danny er nog niet bij. Dat doet ver driet». Pfaff ging toen erg goed pakken en het deed de vrouw zichtbaar deugd. «Twee brave jongens zijn het. Jean-Marie en Danny. Onze Danny is zelfs te braaf. Zou meer moeten vejerc voor zijn plaats.» Vaokes genhove blies zijn l«ac toon. «Gaat dat poortj^ niet open. Mijnen zoon^g direkt met de ploeg w< wil hem toch nog eens f fO Onze weersverwachting Guur weer met wind Z en winterse buien Er staat ons de komende dagen maar weinig fraailL6 verwachten. Vandaag vrijdag begint de dag opklaringen. Later neemt de bewolking toe vanaf IT westen en mogen we regen verwachten. Daarbij gCj de wind aanwakkeren uit het zuidwesten, waarbij lT vooral in het kustgebied stormachtig weer gaat den. Tijdens het weekend blijven we in dit genre w«r" maar met dat verschil dat de wind geleidelijk naDe het noordwesten zal draaien. Dan kunnen ook hagiai en sneeuwbuien vanuit de poolstreken via Schotlajcl ons land bereiken. De temperaturen overdag scheer melen rond de 4°. 's Nachts daalt het kwik tot tegrir het vriespunt. Naar zondagavond toe bereikt ehij volgende storing met regen ons land. Daarna en dfti zijn we reeds maandag draait de wind verder ncde noordwest tot noord en dan wordt het kouder nt>n uitsluitend sneeuwbuien en ook lichte nachtvotfce Volgens een eerste voorlopige prognose zal dit komko re weer slechts van korte duur zijn. Maar het loc momenteel (donderdagmiddag) nog te voorbarig <j dat met zekerheid te zeggen, (edm) Raymond Mommens: «Ik voelde me prima vandac{r val Raymond heeft een steengoede wedstrijd achter, rug en was daar zelf ook van overtuigd. «Vandr» kon ik terug ver met de bal aan de voet drijven. AlHu dan een paar mooie combinaties kunt bijeenspt groeit het vertrouwen zó. Ik geloof bewezen te heb|Sl dat ik best in het middenveld rendeer.» Amor Gudjohnsen: bij benl» Amor stond er een beetje stil bij. Wel nT* kwalifikatie en het geleverde spel maar stemd om zijn schorsing. Hij vond dat overrompeld was door de «gekke» Lokerse start. Aif^ epen tzel Wat Sporting Lokeren de eerste helft vooral liet bewonderen tegen de gerepu teerde Rouches was eenvoudigweg formidabel. Droomvoetbal van de bovenste plmilr met alle ingrediënten om nog uren over na te kaarten. Natuurlijk René Van der Gijp in de spots. Tussen de rook die zijn bommen nalieten konden we na 35 minuten netjes op het scorebord lezen: 3-0. Ongelooflijk maar waar. Maar laat ons liever de ploeg «en bloc» vermelden. Het is lang geleden dat we van Raymond Mommens nog zo'n wedstrijd zagen. En wat gezegd van «stille» Laroy die Tahamata deed verbleken? Of het flegme van een Dobias die misschien aan zijn tweede jeugd bezig is? En dan die «presence» van René Verheyenl Wat een werkkracht en steeds aanspeelbaar in alle omstandighéden. Sporting liet Standard direkt moet kennen, geraakte in ten» keilde naast. Daerden voelen dat het niet met zich moeilijkheden en kon de bal vergreep zich dan aan Mom- liet sollen. Aan de tweede met veel moeite overtippen. mens en leerde meteen Cos- minuut al paniek in de rode Kort daarop een aktie Mom- tantin kennen: een logische rangen. Een fraaie kombi- mens - Verheyen die Van boeking. En wat deed Hoo- natie Dobias - Mommens - Veirdeghem bereikte. Pa- genboom ondertussen? Wel, Van der Gijp leverde een trick lepelde de bal mooi in aan de 16e min. kon hij zich hoekschop op. Preudhom- de baan van Gudjohnsen toch even opwarmen aan me, die Verheyen nochtans maar het schot van de «wit- een kopbal van Haan. Twee Lokeren - Standard 3-0. Tahamata geraakte slechts zeer zelden voorbij Laroy. Somers snelt al toe om de bres te dichten (dm) Trainer Raymond Goethals: Sporting Lokeren diende te winnen. Raymo'nd kwam er voor uit dat Standard niet zaaks had geboden. «Indien Gerard Plessers loopt krijgt Van der Gijp nooit de kans leggen. De doelpunten zijn er gekomen do de verdediging. Toch wil ik er op wijzen dal Hoogenboom in de tweede helft twee gemaakte punten gestopt heeft van Geurts en Tahamata.» Walter Meeuws: «Geen cohesie in de ploeg». «René Van der Gijp mocht zomaar vier keer gen en dat leverde Lokeren drie doelpunten op. mag toch niet gebeuren. Vorig jaar werden v- pioen door discipline maar daar plaats ik vraagteken achter. Vergeet ook de prestatie Hoogenboom! Toen de thuisploeg wat minder centreerd begon te spelen heeft hij er twee treffers uitgehouden.» Eric Gerets: «Wij hebben heel eenvoudig speeldl» Eric was van oordeel dat de doelpunten er waren door persoonlijke fouten in de .uiuoui^u,^ na die bliksems van Van der Gijp had Standard* 'Pe> moed niet meer om terug te komen.

De Voorpost | 1983 | | pagina 26