Zbfot was weinig vindingrijk... ieuwtjes uit de lalsterse roetbalkatakomben Klinkende revanche Open wedstrijd met logische puntendeling Trainer Urbain Braems: «Een zware brok...» Bleke leidersploeg Georges Heylens: «Zeker niet ontgoocheld» tonen. iment kwalifikatie VOETBAL Beveren 0-1. Eddy De Bolle waagt zijn kans met een goedgericht maar té zwak (per) ndacf van Bel»1* chtei '"j^Ralst - S.K. Beveren 0-1 |(en kwalifikatie vóór alles», zo luidde het advies van l»r Braems tegenover zijn poulains die voor de achtste id onj* 'D ®*'£er van België in afzondering werden ieslpcht. Een professionele voorbereiding dus, en mis- itan<#n was t^art n°<iig voor Albert en zijn maats die in de de week al vernomen hadden via alle mogelijke dat Eendracht Aalst zijn huid duur zou Braems nam derhalve geen risiko's, spookbeeld oproepen, maar waarschuw- voor alle mogelijke gevaren in het kleine De bedoeling van Beveren was overduidelijk nl. zo snel mogelijk een doelpunt sco ren om de adem van Aalst even vlug af te snijden. Aalst kwam derhalve gedu rende een halfuur onder een voortdurende druk te staan. De Ajuinen groeven zich niet in, maar gingen de Waas- landers agressief te lijf, met veel lef en inzet. Wellicht iets te grof van makelij en dat ontsierde herhaalde ma len de eerste helft. Niette- Ist - SK Beveren 0-1. Tijdens d eerste helft kon Ferrera doelman De Wilde éénmaal igen met een goed geplaatste kopbal (per) fangara: drie weken out torges Heylens kon voor de bekerwedstrijd tegen »veren geen beroep doen op de Zaïrees Jean-Pierre Bngara. Hij liep tijdens de donderdagavondoefe- Ing een dijverrekking op. De kwetsuur zit nogal diep h de dokters menen dat hij minstens drie weken bui- Hn strijd zal zijn. aems: «Dat was duidelijk en strafschop ■bain Braems, de oefenmeester van S.K. Beveren. pkloeg zich over het feit dat ref. Verhaeghe aarzelde I het begin van de wedstrijd een strafschop te blazen len Steyaert duidelijk de bal liet deviëren met de itgestrekte arm. In het hokje van de wedstrijdleiding lette het. dat het als een poging mocht beschouwd orden vanwege Steyaert om zijn aangezicht te be- armen. Braems bekeek de zaak tenslotte langs de eolische kant: «De h. Verhaeghe heeft misschien tllen vermijden dat de wedstrijd aldus naar een •gtijdig einde zou afgewenteld geweest zijn.» is Braems. Urbain Braems vond het al bij al geen sematch en gaf toe dat voor alles de kwalifikatie x>r de vierde finales diende bereikt te worden. «Ik ist dat we hier op dat kleine terrein niet gemakkelijk puden spelen. De akties werden doorlopend op een k beperkte ruimte uitgevoerd en we vonden vooral jdens de eerste helft een zeer agressief Aalst op onze reg. Met het inschakelen van Kusto na de kampwis- #ling zijn we meer in één tijd gaan spelen met het jekende resultaat. Wat me biezonder verheugt is het pit dat mijn spelers nooit uit de koncentratie zijn (Braakt, op het kollektief vlak een goede verrichting iggaven en qua spelpeil vorderingen hebben ge- '1 sinds de winterstop.» aldus Urbain Braems. "Voorzitter Daeleman: IJjAl bij al een kleine overwinning roor het roemrijke Beveren» >k Eendxachtvoorzitter Frans Daeleman had na de l8trijd Aalst-Beveren de haast legendaiisch ge- glimlach niet verloren. «Al bij al zagen we geen groots Beveren aan het werk. Het bleef bij kleine overwinning vanwege de Waaslanders. Ik mijn spelers feliciteren voor hun totale inzet. Dat een goed teken in verband met de aanpak van de ronde van de kompetitie. Dat is en blijft voor hoofddoel nl. een plaatsje veroveren in de Ik hoop dat Sergeant en Co tijdens de weken, die beslissend kunnen zijn voor t van het seizoen; een even sterk karakter zullen aldus de Eendrachtvoorzitter. kon niet bevestigen Hongaar Robert Glazer die sinds zijn overkomst Aalst nog niet veel potten heeft gebroken en nog last ondervindt om op het gepaste te geraken werd een kwartier van het in de strijd geworpen als extra-aanvaller. Ook kon niets meer forceren tegen de goed gesloten van de Waaslanders, al mag er onmid- worden dat hij voor een uiterst opgeroepen. Laten we nu hopen dat de Magyaar tijdens de terugronde uit zijn krammen zal schieten. Het wordt o.i. de hoogste tijd. (abl) min kregen we een match in de match te aanschouwen nl. de luchtduels tussen Steyaert en Albert. In die eerste helft was de meest Georges Heylens was tijdens het gebruikelijk person deronsje na de bekerwedstrijd Aalst-Beveren beslist geen geslagen trainer. «Ik ben zeker niet ontgoocheld over de prestatie van mijn jongens die zich totaal hebben gegeven en een totale inzet hebben betoond tegenover een tegenstander waarbij duidelijk meer talent in huis was en die meer professioneel stond ingesteld. Ik geef toe dat we aanvallend faalden en weinig kansen wisten te kreëren, maar dan moet ik hier onmiddellijk aan toevoegen dat mijn spitsen weinig steun genoten uit de tweede lijn. Spijtig dat Yangara niet kon opgesteld worden. De Zaïrees had misschien door zijn grotere beweeglijkheid en techni sche knepen de bezoekende verdedigers voor zwaar dere problemen kunnen plaatsen. Steyaert, Limpens en Van Kemseke hebben een prima vertolking wegge geven en de vrijheid van Schönberger en Albert zoveel mogelijk aan banden gelegd. Het heeft echter niet mogen zijn. Balverlies tegen een ondervindingrij- ke ploeg als Beveren is dodelijk. Dat werd nogmaals bewezen. We moeten ons nu verder gaan koncentre- ren op de kompetitie. Na hetgeen ik qua inzet van mijn pupillen heb kunnen vaststellen, meen ik op de goede weg te zijn. Misschien kunnen we in dat verband hopen zondag a.s. iets te gaan rapen bij Beringen.», aldus de Aalsterse coach. (abl) opvallende figuur in het kamp van Beveren de Duit ser Weirauch. Die prezen- teerde op de linkerflank een briljante partij en het was vooral van hem dat bij de bezoekers het meeste ge vaar uitging. Aalst kwam tijdens het laatste kwartier van de eerste helft iets meer in de wedstrijd maar schoot aanvallend te kort, al mag hier onmiddellijk aan toege voegd worden dat uit de tweede lijn weinig steun werd verleend aan de spit sen. Tijdens die eerste helft kwam trouwens al voor de eerste keer aan het licht dat Aalst weinig vindingrijk heid betoonde wat natuur lijk speelde in de kaart van de bezoekende verdedigers, die in feite quasi nooit voor ernstige problemen werden geplaatst. 0-0 aan de rust. In het plaatselijke kamp was men tevreden over dat tussenresultaat, maar Braems blijkbaar niet. Tij dens de rust besliste hij Mariens in de kleedkamers te laten en bracht de Pool Kusto in de arena. Kusto, die snel uit zijn startblokken kan schieten, werd meteen voor de Aalsterse defensie een nieuwe nachtmerrie. Beveren ging meer de open ruimte opzoeken, schakelde na de rust gemakkelijker over naar een hoger ritme en kwam zeker niet onver diend negen minuten na de kampwisseling aan de lei ding. Johan Dierickx leed balverlies, Kusto schoof de bal onmiddellijk naar Al- bert, die zich deze keer van zijn waakhond Steyaert had kunnen ontmaken, er volgde een voorzet op halve hoogte en Weirauch kopte via de onderkant van de lat bin nen. Dat was voor Beveren het verlossend moment van de wedstrijd. Aalst mag de eer opeisen dat het voor de rest van de tweede helft manmoedig is blijven door vechten om die nipte achter stand te overbruggen. Het verliep echter te stug en te ondoordacht om de bezoe kende verdediging voor zeer zware problemen te plaat sen zodat Beveren zich wist te plaatsen voor de vierde finales na een wedstrijd die verliep in een ware cupsfeer maar zelden hoge momen ten bereikte qua spelpeil. Beveren bekert dus verder en Braems bereikte het ge stelde doel. Aalst stelde zich flink te weer, maar kon niet verdoezelen dat het heel wat minder talent aan boord had om de eerste nationaler ernstig te kunnen bedrei gen. Voor de neutrale kijker was het niettemin aange naam kijken op de techni sche vaardigheid en vond sten van Heinz Schönberger, het 2uiver talent van Wei rauch en de uitstekende en zuivere tussenkomsten van Baecke. (abl) E. Aalst - SK Beveren 0-1. Garot stuurde de bal steeds kordaat naar voren. Sombeke - Berlare 1-0 Een paar weken geleden inkasseerde White Star een ferme 4-1 opstopper bi] Berlare en dat ligt nog steeds op de maag. De lokalen wilden kost wat kost niet alleen die pandoering wreken maar ook hun puntenaantal in de klassering aandikken. Berlare vertoefde in het zog van leider Baasro de en dat was een ideale positie om stilaan aan de eindspurt te denken. Hadden Luc Sillis en zijn maats de eindejaarsrust verteerd? Daar schenen in de aanvangsfase wel proble men mee te bestaan. De lo kalen kwamen moeilijk op toerental. Neem daarbij dat Berlare een stevig geheel vormde, een moeilijk te ma- neuvreren tegenstander. Het eerste kwartuur puilden ze er een paar maal gevaar lijk uit maar de lokale de fensie kweet zich uitstekend van haar taak. Rond het hal fuur baande Luc Tassent zich een weg door de bezoe kende rangen en speelde Pringels vrij. Mare ver scheen alleen voor de Berla- reportier maar kon niet af ronden. Na de rust gooide trainer Van Hoorick alles in de aanval. Sombeke be greep dat er risico's dienden genomen om toch nog de volle pot binnen te halen. Dat aanvallend spel werd aan de 55e min bijna afge straft door de bezoekende spits maar doelman Malfliet redde een gemaakt doel punt. White Star liet zich hierdoor niet beïnvloeden en bleef beuken op een ste vige afweer. Rond de 60e min. speelden de lokalen een prachtkombinatie bij el kaar. Luc Tassent schoof de bal door naar Luc Peleman. Deze zag Pringels doorspur ten en bediende hem voor treffelijk. Mare legde ideaal af voor Luc Sillis maar diens schot ging rakelings over. Voor Luc Peleman was er ook een paar maal pech mee gemoeid bij het besluiten. Rond de 80e min. claimden de lokalen een gTasheldere strafschop. Peleman had Sillis afgezonderd voor de Berlaremuit, waar de lokale kapitein onderuit werd ge haald. Scheidsrechter Heir- man was echter zijn neus aan 't snuiten. Het oververdien- de doelpunt kwam er dan toch drie min. voor tijd. Een onrechtstreekse vrije trap werd uitgevoerd volgens het voorgeschreven stramien op trainingen. Even buiten de backlijn tikte Sillis de bal met een hieltje naar Mare Pringels die prachtig naast de muur in de winkelhaak binnenknalde: 1-0. Kort daarop deed Luc Peleman de dwarslat nog eens- tril len. Begrijpelijke vreugde in de lokale rangen. Voor de White Stars de start van een denderende wederopstan ding? André Heikant-Bazel 2-2 Bazel zal nog dikwijls terugdenken aan die 19 december vorig jaar. Op eigen veld getorpedeerd worden met vier Zeelse voltreffers was nu precies geen reden tot glimla chen. De week daarop pakte Heikant terug uit met vier doelpunten. Van een explosie gesprokenl De Zeelse aan hang hoopte nu maar dat al het poeder niet ineens verschoten was: de kompetitie duurt immers nog een tijdje. Of had trainer Theo Ruymbeke er wat op gevonden om André Van Driessche deze maal te dwarsbomen. De eerste helft zag het er naar uit dat Heikant heel gauw de bezoekers de reke ning zou presenteren. Erik Van Doorsselaere besloot nipt naast terwijl een vluchtschot van Toon Van Cauteren naast ging. Aan de 22ste minuut lepelde Freddy Van de Velde, bij vrijschop, de bal naar de bovenhoek maar doelman Caluwaerts kon prachtig met de vingertoppen red den. Dat was klassewerkl Acht minuten later be wees de Bazelportier nog maals zijn kimde toen hij met de vuisten een kogel van Herman Van Driessche pareerde. Aan de 39ste mi nuut klom Heikant dan toch op voorsprong. Van Dries sche lanceerde Erik Van Doorsselaere en tegen diens schot stond Caluwaerts kansloos: 1-0. Tijdens de rust moet Ba- zeltrainer Ruymbeke een of andere formule uitgeknob- beld hebben. De bezoekers namen het initiatief en dat gaf aanleiding tot een bij zonder geanimeerde tweede helft. Aan de 55ste minuut profiteerde De Wolf van een misrekening in de lokale de fensie en kon gelijkmaken: 1-1. Amper weer afgetrapt ging Heikantportier Van Doorsselaere in de fout. Op hoge voorzet van Bressinck stond hij te ver uit doel op gesteld zodat De Dijcker moeiteloos kon afronden: 1- 2. Voor de lokalen natuurlijk een ferme opdoffer. Maar het pleit voor hun morele ingesteldheid dat Heikant zich direkt herpakte en de opgelopen averij herstelde. Dat gebeurde aan de 64ste minuut. Een lange door steekpas van Paul Laureys bereikte Herman Van Dries sche die mooi kon afronden: 2-2. Diezelfde Herman waagde tien minuten voor tijd een gemeten lobbal over doelman Caluwaerts maar Van Cleemput kon nog net op de lijn redden. Globaal gezien een juiste uitslag, maar de lokalen zullen die fameuze 55' niet rap ver geten. Amdhé E. Aalst - SK Beveren 0-1. Sergeant kan de snelle Schönberger niet meer bijbenen (per) Red Star Haasdonk-Baasrode 3-2 Eendracht Aalst Beveren is geen aantrekkelijk voetbal stuk geworden. Wel een bik kelhard bekerduel. Erg wei nig doelkansen en geen gaaf spel maar wel twee ploegen die er met tomeloze inzet negentig minuten lang de spanning inhielden. Uit eindelijk won met Beveren de hardste en stevigste for matie, toonde trainer Braems zich tevreden met het resultaat, maar kunnen we ons niet van de mening ontdoen dat SK Beveren nog altijd niet het sprankelend, vloeiend voetbal brengt dat de Waaslanders in de sei- zoenaanvang zo lang in de kop van de rangschikking hield. Urbain Braems: «Een zware brok. We hadden het ver wacht al wist ik niet dat Aalst zo hard uit de hoek kon komen. Erg vindingrijk waren onze tegenstanders evenwel niet, nooit echt ge vaarlijk. Aalst heeft trou wens geen enkele doelkans gekregen. En dan, als scheidsrechter Verhaeghe na vier minuten spel die strafschop fluit wordt het een heel andere wedstrijd. Nu hebben we tegen een gemotiveerd Aalst lang moeten vechten om een doelpunt te maken. Geluk kig maar dat onze jongens wisten dat er hen hier een zware karwei te wachten stond...» Dus toch waardering van de kant van Beveren waar men zondag ook de fairplay niet zo hoog in het vaandel droeg. Beveren kan echter verder. Terecht toch wel. En nu? Urbain Braems: «Nu Ander- lecht en Standard zijn uitge schakeld, Waterschei al vroeger werd gewipt, stij gen onze kansen natuurlijk wel. Enkele ploegen willen we voorlopig nog vermijden: Brugge en vooral Lokeren. Beveren kan, met zijn beker ervaring, nu misschien wel beschouwd worden als de grootste kanshebber. Al ver schillende keren botsten we op Lokeren, vorig jaar wis ten we onze buren langszij te zetten. Dit jaar zou het Waaslands duel toch wel een mooie Heizelfinale zijn...» Vanaf zondag wordt even wel vooral de kompetitie voor Beveren weer belang rijk. In de terugronde krijgt Freethiel alle topploegen op bezoek. Indien Beveren. op verplaatsing bij de mindere goden, niet al te veel steken laat vallen blijft voor geel- blauw zowat alles mogelijk. Zondag tegen Club Luik zal blijken hoe Beveren kondi- tioneel uit de winterpauze is geraakt. Ui waren het de Sterjon gens die zo een prima ver richting weggaven? Feit is dat de mannen van interim trainer Piessens - trainer Rooms is immers om ge zondheidsredenen enkele weken buiten strijd - zon dag nooit de wedstrijd lieten ontglippen en van bij het begin uitstekend opereer den. Rond het kwartier opende Luc Cathoir de stand met een droge knal en eventjes nadien lukte ook Verstraeten zijn doelpunt. Jean-Pierre was er als de kippen bij om een onvol doende afgeweerde vrij schop van Stevelinck in te tippen. Even gelegenheid om de situatie te overzien dachten de geelhemden maar dat was in de kaart van Van Keer, die algauw een aansluitingstreffer aan tekende. Even voor rusten raakte de thuisploeg op nieuw een twee doelpunten boni omdat de heropgeviste Benny Daemon een solopo ging met een lobbal kon be kronen. In de tweede helft beperk ten de Stars zich hoofdzake lijk tot het beveiligen van de veroverde voorsprong. De Baasrodenaaxs van hun kant konden ook niet veel gevaar in mekaar knutselen en hadden zeven minuten voor tijd zelfs een penalty nodig. Dit om nog enige spanning in de wedstrijd te steken. Die strafschop werd immers veroorzaakt door doelman Luk Van Moeseke die een dreigende bezoeker bij de benen greep. Van Keer zette overigens deze zwaarste sanktie om. Uit deze overwinning moeten de Haasdonkenaars nu wel de nodige kracht pu ren om hun plaatsje in derde provinciale te behouden. Daarvoor zijn de eerstvol gende konfrontaties niet on belangrijk, want als de Red Stars hun verplaatsing naar Aalst met een puntje kunnen afsluiten, worden de daar opvolgende streekderby's tegen Bazel thuis en Kallo uit wel zeer beslissende konfrontaties. Voetbalkalender K.K.S.F.B. Wedstrijden voor 16.1.1983 Nationale Hansbeke - DH Welle Erembodegem - Ekkergem Herdersem - Zwijnaarde Overgangsklasse A Nederzwalm - EJ Welle DB Welle - Slag Neder- houtem Overgangsklasse B Baasrode - Daknam Lembeke - SK Dendermonde Eeste klasse B VT Lebbeke - SV Heizijde Appels - Heusden Deun. Dendermonde -Lour- des Eerste klasse D Royen Lebbeke - Papegem Moorsel - Zw Impe Wanzele - Meerbeke Fonteintje - Iddergem TV Herzele - Herdersem II Denderhoutem - Mere A.T. De Voorpost -14.1.1983 - 27

De Voorpost | 1983 | | pagina 27