juc De Meersman Fieze) geschorst lol eind Juni Jean-Pierre Buyle houdl Eendracht overeind [leen het begin deugde Revanche Toeslaan op het juiste moment Scheidsrechter in gulle bui t is vijf voor twaalf -41' uwers komen in de gevarenzone Y D'Hondt redt alles Scheepsbouwers komen gelukkig weg VOETBAL I De Voorpost-14.1.198 3-29 t Provinciaal Komitee van Oost-Vlaanderen heeft Jc De Meersman van FC Wieze geschorst tot 30 juni. |lgens de versie van de scheidsrechter zou De •ersman een aanslag op hem hebben gepleegd, nat hij in de modder terecht kwam. De fluitenier i blijkbaar niet erg ingenomen met die tuimel- rtij. tanneken, mocht het metéén afbollen. Pleiten hij de dader van de aanslag niet was geweest, ilp geen snars. Ij zó een affront aandoen, nee, daar kan ik niet irstappen», moet de ref gedacht hebben. Ook na de ch toen Luc zich nogmaals ging vrijpleiten van zonden, kende de ref geen genade, tijdens dezelfde week kreeg sekretaris Moens «ne immandé» ten huize besteld met de melding dat De Meersman het veld niet meer opmocht, gete ld: het provinciaal komitee. al van tien negen een zware straf worden, vreesde Bn in Wieze. in Gent het verslag van de scheidsrechter werd orgelezen, had de man nog een flinke schep hoven de feiten gedaan. eer leugens dan wat anders», zegden de Wieze- jevaardigden tot de Gentse rechters... heb de scheidsrechter niet eens geraakt», prevel- Luc De Meersman met bevende stem. rar ook an die uitleg werd weinig geloof gehecht. Ha, je hebt niets gedaan, manneke, we zullen je en... werd lang, heel lang zelfs, van gedachten gewis- wmi m «We zullen het tarief toepassen dat voor de hand ligt», zegde een P.C.-lid. Nee Jef, 't is pas nieuwjaar geweest, zegde een ander. Laat ons voor één keer ook mensen van goede wil zijn. We hebben pas de nieuwjaarsreceptie achter de rug. en je mag niet vergeten dat onze drank en spijs bekostigd wordt door de klubs... En die scheids rechter, die kennen we... We hebben er vroeger al «ombras» mee gehad...» «O.K. Voor mij goed. Geef hem dan maar tot het einde van dit seizoen.» De uitspraak volgde, Luc De Meersman zat er lijk bleek bij. «'t Is net of die jongen in zijn broek heeft gedaan». fluisterde iemand in de «rechtzaal». Het verdikt kwam als een opluchting... «'k Ben er nog goed vanaf gekomen», zegde Luc. «Laat ons gauw hier op den hoek een pint gaan drinken, want ik heb er verschrikkelijke dorst van gekregen.» 't Was net of het bier in Wieze een onbekende drank was... E.D.M. St. Lievens-Houtem E. St.-Gillis 2-2 Winstpunt na vijf opéénvolgende nederlagen voor de St.- Gllllsse tweede provindaler. Hij kroop in St.-Lievens- Houtem door het oog van de naald nadat hij aan de rust nochtans een 1-2 voorsprong had verwezenlijkt. Dank zij doelman Jean-Pierre Buyle bleef Eendracht in de tweede helft overeind. De St.-Gillisse doelman verhinderde wel vijf gemaakte doelpunten. Na afloop van de partij mocht hij van zijn collega's een welgemeend proficiat in ontvangst Mare De Backer een overtre ding binnen de grote rech thoek. Penalty!, zei de scheidsrechter. Maar onze doelman stopte de'elfmeter- trap. Minder dan een mi nuut later werd aan de over zijde een overtreding be gaan op Frankie Van Beve- ren. Ook die fout werd met een penalty gesanktio- neerd. Van Beveren plaatste de strafschop feilloos bin nen. Je ziet dus hoe een wedstrijd kan evolueren. Het had best 2-0 kunnen worden, maar in plaats daarvan werd het 1-1. Tegen alle verwachtingen in, kwa men we zelfs voor de rust nog op voorsprong, toen een afgeweken bal via Mare De Backer in doel terecht Trainer Willy Goossens is tevreden met de puntende- ling. En of... «Eigenlijk had niemand vooraf een punt durven vooropstellen. St. Lievens- Houten is een sterke ploeg. Dat ervaarden we reeds tij dens de heenronde. Boven dien traden we gehandikapt aan, in die zin dat we geen beroep konden doen op Leo Dierickx. Hij was een speel dag «geel» geschorst. Zijn taak als opruimer werd overgenomen door Etienne Schatteman. Frankie Van Hecke werd als linker flankverdediger uitge speeld. Nochtans werden we al na minder dan tien minuten op achterstand ge plaatst. Kort daarna beging kwam. Tijdens de pauze was iedereen ervan over tuigd dat het in de tweede helft extra moeilijk zou wor den. Die veronderstelling bleek al vlug werkelijkheid. We werden als het ware met de rug tegen de muur ge plaatst. Kort na de hervat ting werd onze doelman ge wond. Hij had een voet in het aangezicht gekregen, waaraan hij een gekloven wenkbrauw overhield. Hij vroeg om vervanging. Ik heb hem toen aangemaand om toch op het terrein te blijven, gezien de wonde naar mijn oordeel van geen ernstige aard was. Jean-Pierre is toen ingegaan op mijn ver zoek, en speelde reuze. Slechts tien minuten voor het einde moest hij zich ge wonnen geven. Balverlies op het middenveld leidde tot een gelijkstellend doelpunt. Met wat geluk hadden we zelfs nog de wedstrijd kun nen winnen toen Eric De Geyter oog in oog met de lokale doelman verscheen, maar zich nog de bal liet Jean-Pierre Buyle van E. Sint-Gillis (v) ontfutselen. In ieder geval was iedereen na afloop te vreden met het punt», be sluit trainer Goossens. Zondag ontvangt St.-Gillis Appelterre op eigen veld. Tegen deze ploeg mag het logischerwijze niet ver liezen. .E.D.M. rting St.-Gillis-Maldegem 2' Provinciale FC Oostakker-Kemzeke 1-3 idat was maar goed int anders hadden de (n van trainer Daneel niet veroverd, lij het eerste fluitsig- perden de lokalen ech- d feest en raakten ze eerste echt uitge- Be kans al aan de lei- Jia de jeugdige Frans- ■De Waaslanders gin- j> dat momept door op Blan en mochten wel pige tegenslag gewa- J wanneer kapitein Éaert vanop ruime af- I afdrukte, maar met tnjer de paal schroei- ■t deze onkans daalde plaatselijke ijver en 1st opmerkelijk dat de ■tander zo makkelijk lin de match kwam. Vooral hun aanvalsleider Van de Velde maakte het de Sportingdefensie meer dan lastig en werd rond het half uur ook van een verdiende treffer gehouden omdat Raoul De Rouck het schot nog op de lijn kon keren. Ook doelman Van Hoecke moest zich nog tot tweemaal toe reppen op schoten van de duivelse Maldegemspits maar was steeds bij de zaak. Na de pauze verschenen de Gillisnaars weer ten vol le gemotiveerd op het ter rein en lukten, net als in de wedstrijdaanvang, een vroeg doelpunt. Dit keer was het Martin Van der Weecken die goed mee naar voren was gekomen en een prima voorzet van Franckaert in de netten ver lengde. Nog gaven de be zoekers zich niet gewonnen en werden ze alweer van een aansluitingstreffer ge houden wanneer Marin een kopstoot uit het doelvlak hield met het hoofd. Verder waren in het slothalfuur nog de beste gelegenheden voor de gasten en was het maar goed dat keeper Van Hoecke in een goeie dag wqs. Eén keertje moest de Nederlan der zich toch omdraaien en wel nadat Coene met een onberispelijke knal vanop ruime afstand vernietigend uithaalde. Door deze wat povere thuisprestatie, die toch nog met de volle inzet werd be kroond. behoudt Sint-Gillis zijn stevige tweede plaats en zit het wel in de goeie lift van drie koplopers. Volgen de week mogen de blauw- witten dan ook geen proble men meer hebben op ver plaatsing bij hekkesluiter Gandasparta, hoewel trai ner Danneel voor dergelijke wedstrijden wel voldoende op zijn hoede is. Misschien kan Sporting zelfs zondag avond naar de toppositie in het klassement doorstoten want de direkte tegenstan ders hebben op papier wél wat moeilijkere opdrachten tegen respektievelijk Mal- dergem (Ertvelde) en Destel- bergen (Robur) op verplaat sing Manil Dat was wat de roodzwar ten duidelijk deden bij hun zaterdagavondwedstrijd in Oostakker. De bedevaart- ploeg kon in de beginminu- ten wel de beste spelmo menten bijeentikken maar gevaar was daar niet bij. De Klauwaerts hadden rond het kwartier wel het geluk aan hun zijde wan neer de. plaatselijke verde diging zwaar in de fout ging en zo een boulevard open gooide voor Stremersch, die niet miste. De thuisploeg ging dan onvervaard op zoek naar een gelijksteller maar de Kemzeekse verde diging gaf geen krimp. Ook na rust konden de mannen van trainer Verniers teren op hun minieme voorsprong en dwongen na het uur zelfs het meeste gevaar af. In drie minuten tijd bracht dat ook twee doelpunten op en wel via Eddy Saman en Regi De Maeyer die beiden op sterk uitgespeelde pogingen doorraakten. Met deze 0-G voorsprong zaten .de Waas landers natuurlijk gebeiteld en kwamen slechts één keertje in verlegenheid wanneer Hemelsoet een vrij schop in de netten keilde en zo een verdiende lokale goal aantekende. Toch was en bleef het zo dat de Klau waerts het op eigen veld erg sterk aangeschreven Oost akker in het zand deden bij ten en zo uit de te mijden zone onderaan het klasse ment wegblijven. Volgende week treden de Kriekepitte- naars op eigen veld aan te gen Temse. Manil Svelta Melsele-FC Destelbergen 2-2 (ng Wetteren - Buggenhout 7-0 Itische nederlaag van ögenhoutse Spartanen Itelkandidaat Racing ren. Aan de rust al b stand 4-0 in het voor- iran de thuisploeg en netéén het Buggen- lot bezegeld. Na de 4 werd het een verdere waarbij de thuis- de zaken rustiger op- In alleen nog een niet »ef ill spolend® doelman I de 1 I del- ken o el !Ö1 toer Tilley op haar weg vond. Bij de Buggenhoutse klublei- ding was er zondagavond maar weinig kommentaar: «We zitten tot over onze oren in de put. Naast de zware pil die we te slikken kregen, werden Luc De Waegeneer, Mare De Meester en Achille Verheyen nog op een boe king getrakteerd. Doelman Hedwig Tilley heeft wel een goal op zijn geweten, maar anderzijds verhinderde hij een paar doelpunten, wat dat ene foutje dan wel ruim schoots vergoedt. In ieder geval zien de zaken er nu voor ons wel dramatisch uit. Er zou een wonder moeten gebeuren wil men het tij in de kortste tijd kunnen keren. Wie terzake een oplossing heeft, is in Buggenhout van harte welkom.» Voor Sparta is het nu vijf voor twaalf geworden; wil het volgend jaar niet in der de provinciale uitkomen dan wordt het dringend tijd dat er punteil worden ge wonnen. Of dat nu zondag tegen Nederename zal ge beuren is een ander paar mouwen. E.D.M. In haar eerste wedstrijd van het nieuwe jaar is de ploeg van trainer Declercq niet zo overtuigend te werk gegaan, en mocht toch wel van enig geluk spreken dat de wedstrijdleider aan het uur een strafschop toekende voor een vermeende fout, waarna Patrick Waem dan het gelijkstellend doelpunt kon aantekenen. Meteen kwam Svelta opnieuw in de wedstrijd die ze reeds van bij het begin uit handen gaf. In de tweede minuut lukte het bezoekende team im mers een opportunistisch doelpunt omdat Naudts van in het middenveld de bal voorbracht tot bij Denaert en deze doeltjesdief kundig binnenkopte. De thuisploeg raakte door deze vroege averij (duidelijk van de kook en stormde ongeordend naar het Destelbergse doel af. Eén maal hing de gelijk maker in de lucht maar een schot van Deckers vloog op de paal te pletter. De groen- hemden moesten tot diep in de tweede helft dus wachten om de eerder vermelde kado te krijgen van de arbiter. Waem zette dus de straf schop keurig om en nog geen vijf minuten later klom de Melseelse formatie zelfs op voorsprong via Rogiers. Robert kon een onnauwkeu rig afgeweerd schot van Van Mieghem hernemen en met een staalharde kanjer in doel verlengen. Toch was de wedstrijd nog niet beslist, want een uitsluiting viel de thuisploeg te beurt: Luk Van Strijdonck kreeg immers voor een aantal grove over tredingen op zijn direkte tegenstander eerst een boe king en mocht vervolgens onder de douches. Hierdoor greep Svelta helemaal terug naar verdedigen en dat was blijkbaar in de kaart van de Destelbergenaars die voor aan heel wat gevaarlijke spelers lopen hebben. Zo ook moest het niet verbazen dat Denaert vijf minuten voor inrukken oen penalty versierde en kapitein Naudts de juiste uitslag ook op het bord bracht. Met dit puntje laat de aard- beienklub wel een grote kloof vallen tussen hen en de voorste drie, maar weet zich anderzijds wel stevig op de vierde plaats. Volgen de week mogen de Svelta- nen weer op eigen veld uit komen, met Herleving Vra- sene als tegenstander, een wedstrijd die zoals steeds sterk geanimeerd verloopt. Manil Robur - St. Pauwel 2-0 ,,bjare - Wieze 1-0 toen!!.'eze legen een ekse konkurrent ,—iten moeten prijsge- I Daarmee hebben de een slechte laan. blijkt de neder- iverdi'end té zijn.'Dat' tans de mening van ter Dolf Moens. s jon, dJ^'P100^ is wel flink gelopen, wat elpunt resulteerde, i het tweede deel van «te helft zijn we meer in de wedstrijd gekomen en hebben we kansen afge dwongen. Na de rust waren we duidelijk de betere ploeg. We hebben toen een ganse reeks hoekschoppen afgedwongen. Tot scoren zijn we evenwel niet geko men. Nochtans heeft het er dik ingezeten. Al bij al ver- liezen we twee kostbare punten. In geval van winst hadden we op gelijke hoog te van Pollare gestaan. Nu is er een kloof van vier pun ten. Nu zondag krijgen we Winnik op bezoek. Deze ploeg telt net één punt meer. Winnen is in ieder geval een noodzaak. Anders worden we met de degrada tie gekonfronteerd. Dat kun nen we missen als de pest. Bovendien mag je niet ver geten dat we de week na dien op uitstap naar Den derleeuw moeten. Daar zal allicht maar weinig te rapen zijn. Spijtig dat we zondag geen beroep kunnen doen op Jan Vermeir. Die is voor een speeldag geschorst. Misschien doet Roland Del sin zijn wederoptreden. Die is wellicht hersteld van een kwetsuur. Dat zou voor ons een lichtpunt betekenen.», besloot voorzitter Moens. In ieder geval is de kompeti tie voor FC Wieze in een beslissend stadium geko men. De kans is groot dat er drie ploegen zullen degra deren. Het kortit er voor Wal ter Van Poucke en co op aan, om zo vlug mogelijk punten te winnen. Nu zondag tegen Winnik is dat een must... E.D.M. Drie weken geleden verloor Robur Moerzeke een eerste moeten toestaan. Ook tegen nen hun jongste wedstrijd, keer in deze kompetitie. Dat was tegen St.-Pauwels. Vorige St.-Pauwels speelde hij zich Zondag in Destelbergen re- zondag kreeg het deze ploeg op bezoek. De Moerzekenaars in de kijker.» kent Robur in ieder geval op namen revanche. Volgens de plaatselijke klubleider Fred- In ieder geval is het maar puntenwinst. St.-Pauwels dy De Maere, was zowel vriend als tegenstander het erover best dat Robur Moerzeke zijn krijgt Adegem op bezoek en eens dat het om een verdiende overwinning ging: jongste wedstrijd won, wil dat moet een gelegenheid het zijn kansen op de titel zijn om opnieuw met de er overigens. Tot nu toe heb- gaaf houden. Ertvelde en overwinning aan te knopen ben we in achttien wedstrij- St.-Gillis Waas laten trou- E.D.m'. den amper vijftien goals wens niet af. Ook zij won- terJeving Vrasene-Evergem 0-0 een. I bij het begin van dit in overgekomen derde ïogi ir van SK Sint-Niklaas zijn klasse voor de Vra- zondag wel dubbel ei Wars onderstreept wan- pui hij in de tweede helft an gemaakte (bij wijze ►preken dan) doelpun- m Evergem keerde. Zo waren de bezoekers ka :ht aan de haal ge mot de volle inzet, zag er nochtans niet uit in de eerste helft, op dat moment draai- Herlevingformatie uit- nd en was het alleen ag 1 bij de afwerking dat er ®«dl wat mis liep. Zo we an i den Van Puymbroeck. ïiki ens en Van de Vijver lie zwaarste missers en ichtte Kindt de Ever- oelman wel tot een :keIoioze save. Na de koffie de gasten deze lakersrol over en iot vooral via Schoofs goed opzetten maar alweer kon verwerken, was het Vrasense sluitstuk Door deze te verantwoor- bij de zaak. Ook Herleving den puntendeling blijft Vra- kreeg nog een goeie gele- sene in de zogenaamde mid- genheid wanneer Herbert denmoot hangen daar waar Van Puymbroeck nu wel tus- voorzitter Van Strydonck sen de palen mikte maar de nog een puike terugronde in gastkeeper nog in corner het vooruitzicht stelde. Mis schien wordt daartoe zon dag de aanzet gegeven, of is een verplaatsing naar Mel- sele wat te zwaar? Manil Robur - Sint-Pauwels 2-0. Wuytack (Robur) kwam hier dicht bij een doelpunt (vh) Waarschoot-Temse 2-2 I>eii iere keren kantje- Diens schoten wer- nu door doelman D'Hondt 1 ijk en klasserijk ge- b Ook Hallaert kwam De KSV'ers mochten bij him uitmatch in het Meetjes land van heel wat geluk spreken want vooral in de eerste periode bleven ze bij na onbegrijpelijk overeind tegen een ware lawine van Waarschootse aanvallen. Dit konden de Waaslanders zich immers veroorloven omdat VToeg in de wedstrijd Luk Van de Vel al sukses had met een ongevaarlijk uitziende schuiver. Van bij het tweede kwartier nam de thuisploeg het heft in han den en drukte onophoudelijk op het Temsedoel. Heel wat open kansen volgden dan mekaar op, maar slechts één maal mocht er gejuicht worden. Versprille maakte met een zwak suksesrijk schot een eind aan de on overzichtelijke scrimage voor doel (41' 1-1). Na rusien wou de thuis ploeg zo vlug mogelijk een beslissing forceren maar moest zich weer beperken tot een doelpunt van Ver sprille. Inmiddels lieten de Temsenaren zich -meerdere keren betrappen op potige tussenkomsten maar lukten kort na het tweede Waar schootse doelpunt al een ge lijkstellende treffer. Een keurig opgezette aanval werd door Walter Van Hae- ver afgerond. In het reste rende halve uur probeerden de gastheren wel nog alles om de zege veilig te stellen maar verder dan enkele missers brachten ze het niet. Met dit fortuinlijk verworven puntje behoudt Temse zijn zevende positie en reist het volgende week niet kans loos naar Kemzeke. Manil «We waren doorlopend de betere ploeg, vertelt de Maere. Het had eigenlijk best 4-0 kunnen zijn. Tijdens het eerste halfuur waren wij evenwaardig aan de bezoe kers. Toch kwamen wij in die periode tot scoren. Dat doelpunt bracht Frankie De Vos tot stand. Hij had de taak van Eric Raemdonck overgenomen die geel was geschorst. Na de hervatting waren we overduidelijk de betere ploeg. We hebben toen als het ware de bezoe kers van het kastje naar de muur gespeeld. In geen en kel opzicht kregen zij de kans om te reageren. Boven dien hebben ze maar zelden gedreigd. Je mag stellen dat onze doelman een van zijn rustigste namiddagen in de ze kompetitie heeft meege maakt. Hij werd immers vrij wel nooit onder vuur geno men. Na tien minuten in de tweede helft hebben we on ze voorsprong kunnen ver dubbelen. In de aktie die het doelpunt voorafging, waren niet minder dan vier spielers betrokken. Eric Saerens kon er de beslissende stoot aan geven. Naar het einde van de wedstrijd toe kregen we een penalty toegekend, na een overtreding op Frankie De Vos. Frankie loste het zelf op. De bezoekende doel man kon evenwel de bal stoppen. Fons Vercauteren die toen de terugkaatser op zijn slof nam, kon herne men, maar vond de dwars ligger op zijn weg. Die Fons Vercauteren verdient alvast een spieciale vermelding. Als organisator in de verde diging laat hij zich zelden of nooit op een tekortkoming Robur - St. Pauwels 2-0. Verdediger De Keyzer toog ten aanval maar Wuytack zou naast betrappen. De bewijzen zijn besluiten (vh)

De Voorpost | 1983 | | pagina 29