3 Mare Willems de centrale figuur Coulier met grote cijfers Rush naar het behoud ingezet? 'F Onbegrijpelijke beslissinen van scheidsrechter kosten Hoké een punt! Eerste nederlaag voor Deftinge De koppensnellers van Reso Cub Opnieuw met een propere lei Bezoekers doen een uitstekende zaak VOETBAL LIEFHEBBERS VOETB Al" Buggenhout - R B. Dendermonde. A.M. Bleyaert scoort de openingstrt voor Buggenhout ondanks een parade van keeper Brothaerts (wvc) Ajax-Sasja 2. Eddy Van Geel, aangespeeld door M. Huyck, scoort het 14e doe\ voor Ajax (wvc) 3" Provinciale In en om derde provinciale Het valt zondermeer op dat de strijd voor de hoogste onderscheiding in deze reeks nog niet is beslist. Wie had immers verlies van Baasrode en Stekene én winst van Excelsior op Grembergen nota bene, voorspeld? Sportief Stekene liep zondag tegen een bijzonder gemotiveerd Boonwijk op en had niet meer de kracht om een verschil van twee doelpunten ongedaan te maken. Excelsior rooit het inmiddels wel met intrin siek minder klasrijke spelers maar blijft door de overwinning van zondag wel degelijk dicht op de hielen van het leidersduo. De groen-zwarten reizen nu zondag naar lijstaanvoerder Baasrode en kunnen mits puntenwinst gebuur Stekene helpen om op gelijke hoogte te komen. De messenvechters moeten dan wel de baas blijven over Schellebelle. Bazel moet kost wat kost winnen op eigen terrein tegen voorlaat ste Moorsel en wat Haasdonk op verplaatsing bij SK Aalst en Kallo thuis tegen Sombeke doen, is eveneens belangrijk voor de toekomst van deze Wase klubs. Mand. SK Kallo-Sportkring Aalst 1-0 In de 1/4 finale van de Beker van Hamme heeft Coulier zich weer doen opmerken met een overtuigende overwinning. Niet minder dan 10 doelpunten vlogen er tegen het net van Bonte Os. De Post won wel, maar is toch uitgeschakeld want in de heenwedstrijd ging het met 4-1 door de knieën. Hetzelfde met Hansevelde dat op Snuffel niet verder kwam dan een 1-1. Maar in de heen wedstrijd grote 2-6 cijfers had vastgelegd. Post-Juliette (2-1) In het eerste kwartier kreeg de lokale formatie een tweetal reuzekansen maar deze gaven geen resultaat. Het zouden in tegendeel de bezoekers zijn die het eerst de netten deden trillen: 0-1. Voor de Post werk te dat aanstekelijk. Tien minu ten later 1-1. In het tweede gedeelte bleven beide ploegen een evenwichtig vertoon weg geven. Uiteindelijk zou het toch Van Ranst zijn die aan de Post de overwinning zou schenken. Coulier-Bonte Os (10-1) Het is duidelijk dat er van een echte wedstrijd nooit sprake is geweest. Het overwicht van de Coulierploeg was echt te groot. In de eerste helft was het al 4-1. In het tweede deel zouden de doelpunten nog dapperder komen en Coulier zou er dubbele cijfers van ma ken. Luc Bonnaerens maakte vier doelpunten, gevolgd door J. Peelman (3). De Pieker zorgde voor twee doelpunten. De andere kwamen van Her man Pletinck. Snuffel-Hansevelde (1-1) Het is een evenwichtige wed- ^^Idd he itie na strijd 'geworden waaii.^ weliswaar gehandicapt velde er niet in geslaa&r overwinning vast te legt een kwartier spel had?/ een strafschop omgezett_ gaf voor de thuisploeg een grote overwinning^^ deze trend werd niet gezet. Hansevelde kc D'Hollander gelijk Doelpunten vielen er*" niet omdat beide elftafel veel de nadruk op de \p" ging legden. Wedstrijden voor zater<T_ Vlasbloem-Hansevelde De Snuffel-Siera Coulier-Hardy BVDI-Plaza VK-Stille Vrienden Bonte Os-Okapi Briel-Klein Zand Habotim-Dubbelspel Post-Leeuwkens Appels-Moerheide tei m H« De melkfabriekploeg toonde zondag een gans an der gelaat dan in de laatste weken van 1982: de inzet was ook nu weer aanwezig maar nu werd er ook met lef gestreden door de talrijke jonge elementen die van oe- fenmeester Smet een her nieuwde kans kregen. Neem daar nog bij dat «ouwe ge trouwe» Roland Picavet ook de score in gang zette, na dat hij in de beginminuut reeds de paal trof, dan weet je wel dat de Ajuinen niet goed wisten wat hen over kwam. Het was inderdaad in het steunvlak dat de Waaslan- ders hun tegenstrevers over klasten en dat onder impuls van een onstuitbare Mark Rottiers. Vele kansen kwa men er uit het doorlopende lokale meesterschap niet meer en na het uur zaten de meeste thuisspelers ook aan de bodem van hun kunnen. Dat gaf de Aalsterse spelers ook de gelegenheid om te rug in de wedstrijd te ko men, met weliswaar geen enkel gevaarlijk standje voor de Kallomuit. Deze verrassende maar daarom niet minder ver diende overwinning komt de Kallonaars wel erg gelegen. In de komende weken moe ten de Sportkringers immers in de clinch met rechtstreek se opponenten, die momen teel de onderste plaatsen bezetten. Zo zondag reeds op eigen veld tegen Sombe ke, daarna op verplaatsing naar Rode Lantaarn Meldert en vervolgens thuis tegen Red Star Haasdonk en uit bij Moorsel. Manil K.K.S.F.B. Oost-Vlaanderen Kruisstraat Brakel - Hoké Erembodegem: 2-2 Op een andere plaats kan je de verslagen lezen van de twee belangrijkste wedstrijden. Kerksken-Nieuwerkerken eindigde op 3-3 terwijl Terjoden-Deftinge de eerste neder laag toediende. Door deze uitslagen krijgen we Kerksen als lijsttrekker met amper één punt voorsprong op Nieuwerker- ken en Deftinge. De strijd blijft dus boeiend. De achtervol gende ploegen lieten alle steekjes vallen. Herzele verloor bij degradatiekandidaat Meerbeke met 3-2. Ook Bambrug- ge kon het niet verder brengen dan een brilscore bij Heldergem. Burst moest alweer in de slotminuten een punt afstaan ten voordele van Eist. Hove bracht enkele minuten voor het affluiten de stand op 2-2. Daar Ede met 2-0 won tegen Moerbeke, belandt Moerbeke nu samen met Burst op de laatste plaats. Meerbeke heeft twee punten voorsprong. Okegem kon met 1-0 winnen tegen Voorde en daardoor komt Terjoden nu in de middenmoot terecht zodat er nog slechts drie ploegen moeten vechten tegen de degradatie. (gm) Het ziet er naar uit dat de Erembodegemse groen-wit- ten voorlopig in de «zwarte» ban zijn geslagen. Nadat referee De Decker in Welle een flagrant buiten- speldoelpunt goedkeurde met de gevolgen die ieder een nu wel al kent, was het in Brakel de beurt aan scheidsrechter De Pauw om met enkele onbegrijpelijke beslissingen de bezoekers een pad in de korf te zetten. Jammer voor de sportieve Erembodegemse ploeg, die anders aan een schitterend seizoen bezig is doch de laatste weken niet door de spelleiders worden verwend. Het gebeurde drie minuten vóór tijd, toen de man in 't zwart een Brakels doelpunt zag, terwijl de bal nooit de fatale lijn had overschre den. De slecht geplaatste ref gaf de thuisploeg meteen een punt ten geschenke. Maar dat was nog niet alles: tijdens de allerlaatste mi nuut oordeelde hij dat de zich over de doellijn bevin dende Maurits De Nil bui tenspel stond terwijl Willy Steylemans de bal in het Brakeldoel traptel Van Meerhaege had eerst voor de thuisploeg gescoord maar Karei De Greve met een schitterende vrijschop vanop 25 meter en Paul Van Hoefs met een rechtstreeks omgezette hoekschop had den Hoké nog voor de rust op winst gebracht. Na de rust toonde Kruis straat zich de evenknie van Erembodegem, was een paar keer gevaarlijk maar slaagde er niet in op gelijke hoogte te komen van de be- Tot de scheidsrechter ging «meespelen» en Brakel het puntje bezorgde dat het op grond van zijn inzet mis schien verdiende maar uit eindelijk op ekstra-sportieve Voor Erembodegem speelden: Hector Van Nieuwenborgh; Luciaan De Smet, René Van Damme, Danny Heiremans, Jean-PierTe Verleysen: Eddy Van de Voorde. Etienne Van den Borre, Karei en Jan De Greve; Paul Van Hoefs, Wil ly Steylemans, Luc Lauwers; Maurits De Nil; Dirk Raes. Katolieke Sportfederatie Nat. afdeling Uitslagen V inderhoute-Hansbeki DH Welle-St.-Anna RC Mater-Velzeke Serskamp-Burst Kr. Brakel-Erembodegef81 Ekkergem-Zwijnaarde Luchteren-Herdersem en. Stand uits 1. DH Welle b 15 11 2 2 53i h 2. RC Mater 'on 15 10 1 4 36P1 1 3. Erembodegem 15 9 3 3 30.Hl 4. Hansbeke "°F 15 8 2 5 26 p®' 5. Zwijnaarde Z1C 15 8 3 4 34 F™ 6. St.-Anna W' 15 6 4 5 29 rl) 7. Velzeke tac 15 6 6 3 29!°P 8. Luchteren 15 5 5 5 27 r®' 9. Serskamp 15 5 8 2 19 f8 10. Burst m' 15 4 8 3 18 P® 11. Ekkergem 15 2 9 4 181— 12. Herdersem SJ 15 2 9 4 22 13. Vinderhoute 15 2 10 3 28 el 14. Kr. Brakel 15 2 10 3 15 jen Minivoetbal DSD Terjoden - Deftinge 1-0 De thuisploeg blijft in deZe reeks nog steeds verbazen. Nadat ze reeds twee keer heeft gewonnen tegen Nieu- werkerken en een gelijkspel lukte tegen Kerksken, dien de het nu Deftinge de eerste nederlaag toe, zodat Reso- cub tegen de drie topploe- gen zeven punten behaalde, wat de helft is van het totale saldo. Deze nederlaag van Deftin ge was zeker geen verras sing voor degenen die vori ge week de wedstrijd tegen Burst bijwoonden. Ook toen leek Deftinge geen leider- sploeg. Voor Terjoden zag het er aanvankelijk niet rooskleurig uit want reeds tijdens de eerste helft moest het de gekwetste speler-trai ner De Deyn vervangen door Meert. Het was echter de zelfde Meert die de enige treffer lukte. Na de rust startte Deftinge een overrompelend offensief doch de versterkte Terjoden- se verdediging bleef de toe stand meester. Door deze ze ge verlaat Terjoden nu de zone der bedreigden. (gm) Mundo won zijn inhaalwed strijden en komt alzo op de plaats die hen toebehoort. De eerste 5 zijn teoretisch gekend, alleen de onderlin ge plaatsen moeten nog ver deeld worden. De match van de week MVC - Minishotters wordt van daag in Lebbeke gespeeld om 20.30 u. Ook Mundo Sport - Texaco lijkt ons interessant voor de algemene rangschikking. We zijn ook benieuwd of VW Audi een even sterke terug ronde speelt zoals verleden jaar. Volgende week zal ons in elk geval wat wijzer maken. Berlaarse Minivoetbalkompetitie PROGRAMMA Maandag 17 jan., 20 KKSFB Eerste klasse B Woonbureau - Joker; 21 u.: Landel. Gilde - Minibond. Dinsdag 18 jan., 20 u.: Vesco - Wassalon Burm; 21 u.: Donk B - Pa en Gijs. Vrijdag 21 jan., 20 u.: Tijl - Donk A; 21 u.: Verz. De Meyer - Melior De Bruyne; 22 u.: Famivoc BAC - Pavo Sport. De wedstrijd van de week lijkt ons Vesco - Wassalon Burm te zijn. Uitslagen m 1 uitgestelde wedstke* VDB Modema - )l.° Sport: 1-6 de Edelweiss - Bouw Bul 1-10 VW Audi - Mundo Spo£° Rangschikking 1. Givana 2. Minishotters 3. Kleding Octaaf 4. Mundo Sport 5. MVC 6. Texaco 7. BouwBuytaert 8. Smossers 9. TC Lelie 10. Edelweiss 11VDB Modema 12. VW Audi 13. Dendermotors 30 -14.1.1983 - De Voorpost Kalken - FC Joso: 1-3 Club 57,de vereniging die KAVD met hand en tand steunt vergaderde in café Tijl te Dendermonde (c) Een sterk Joso nam vlug de maat van een zwakke tegen stander. Van Hooimissen opende de stand, en Mare De Boeck maakte er 0-2 van. Kort voor rust zette De Plec- ker Joso op rozen. Na de koffie kwam Kalken meer in de wedstrijd. De Dendermondse eerste provincialer KAVD nodigde de jeugd uit op een jaarlijks kerst en nieuwjaarsfeest (ks) Boonwijk - Stekene 2-1 Mare Willems van RC Boonwijk (v) Grembergen - Excelsior 1-2 Daarenboven haalde hij ooi zelf een paar keer gevaarlijl uit. In de eerste helft kwatr hij offensief enkele kerer aan zijn trekken. Naarmate de match vorderde kon je hem nog bestempelen als een modderduivel. Aan modder ontbrak het trou wens niet in de Boonwijk. Door de bestendig neergut sende regen verbeterde de staat van het veld er zeker niet op, naarmate de tijd verder liep. Zoals gezegd was Racing de dominerende ploeg tijdens de eerste helft. Al na tien minuten kwam het dicht bij een doelpunt, toen Willy Danijs alleen was opgerukt, maar op het kruciale moment de bal net iets te ver van de voet liet glijden. Vijf minuten later kwam de thuisploeg dan op voorsprong. Dat doelpunt kwam tot stand uit een vrije trap die Willy Danijs had geplaatst. Doelman De Roos raakte de bal nog met de vingertoppen maar kon het doelpunt niet vermijden. Boonwijk bleef ook na dit doelpunt de dominerende ploeg. Op een gegeven mo ment haalde ook Mare Wil lems gevaarlijk uit. Het eer ste bezoekende gevaar no teerde men net voor het half uur toen Marc Van Stappe uithaalde maar de bal op het lichaam van doelman Van Boven besloot. Op de 35* minuut ondernam Ludo Pissens vanop een respekta- bele afstand een poging. De Wie dacht dat Excelsior St.- Niklaas was afgeschreven had het verkeerd voor. De Klaasjes hebben dank zij een zege op SK Grembergen een biezonder goede zaak gedaan. Alle kopploegen (Baasrode, Berlare, Stekene, Herdersem) verloren pun ten. Tengevolge hiervan ziet de situatie er voor de Waas- landers een flink stuk beter uit dan vorige week. Of hun winst in Grembergen ver diend mag worden genoemd laten we in het midden. De voorzitter van SK Grem bergen, Herman Burghgra- ve, vond dat een puntende- ling een logischer weergave zou zijn geweest. «Het is de eerste keer dat we op eigen veld verliezen in deze kompetitie», zegt Burghgrave. «We werden in de eerste helft op achterstand ge plaatst door wat je een bie zonder dom doelpunt zou kunnen noemen. Onze doel man De Lathouwer had zich op een gegeven moment veel te ver uit zijn doel ge waagd. De Bruyker van de bezoekers, die zich nog van de grote rechthoek in bezit van de bal bevond, had dat bemerkt. Hij haalde uit en besloot net naast onze kee per in doel. Zo een goal had nooit mogen tot stand ko men. Ik begrijp nog altijd niet wat De Lathouwer be zielde, om zo ver uit zijn doel te komen. Toch hadden we nog voor het ingaan van de rust de kans om op gelijke hoogte te klimmen. Chris Buydts dribbelde vier tegen strevers. Hij zou echter lutte le centimeters naast het doel besluiten. Na de her vatting werden we door bal verlies van Stefaan Mertens op een 0-2 achterstand ge plaatst. Dat was een dikke streep door onze rekening. Ik ga deze jonge speler zeker niet de steen werpen. Hij vervulde een taak die hij niet gewoon is. Minder dan tien minuten voor het einde heeft Chris Buydts kunnen milderen. Bijna lukten we in de slotminuut de gelijkma ker, maar die werd door een sekure bezoekende doelman verhinderd. Een gelijkspel was naar mijn gevoelens al vast een juistere weergave geweest. Nu zondag staan we voor een zware opdracht in Herdersem. We geven ons echter niet bij voorbaat ver loren. In voetbal weet je trouwens nooit.» E.D.M. SV Heizijde - RC Doorslaar: 6-1 Van Herrewegen skoort hattrick Zeer aantrekkelijke wed strijd van beide ploegen. SV Heizijde kwam op voor sprong langs Van Herrewe gen. Op het halfuur verdub belde Vermeulen de stand. Al bij al voetbalde SC Door slaar goed mee, maar had onkans bij het besluiten. Juist voor rust kwam SV nog al gelukkig aan een 3de doelpunt langs Luc Van Her rewegen. In de 2de helft hetzelfde spelbeeld, met 2 goed voet ballende ploegen. Maar Heizijde sloeg nog genade loos toe langs Van Overber- gen. De Cock en Van Herre wegen. De bezoekers milderden langs Van Daele. Vermel den we tevens dat SV Heizij de zijn trainer Maurits V.d. Pene moet missen voor en kele weken, wegens een breuk van een beentje in de voet. Deze kwetsuur liep hij op 2de Nieuwjaarsdag op, op een training. zijn voorsprong zou moeten prijsgeven. Stekene ontke tende trouwens in die twee de periode een tegenoffen sief. Het stuitte echter op een flink sluitende lokale verdediging, waarin Leo Pissens een sleutelrol ver vulde. Bovendien speelde doelman Van Boven zich ook een paar keer in de kijker. Tijdens de laatste tien minu ten waren er een paar tus senkomsten van hem nood zakelijk om de bezoekers het scoren te beletten. Uiteinde lijk kon Boonwijk, dank zij een sekuur optreden van de defensie en de doelman de nipte winstcijfers op het bord houden. Voor Stekene, dat een pun- tendeling beoogde, is deze nederlaag alvast een streep door de rekening. De titel- kansen hebben een stevige deuk gekregen. Wij vermel den nog dat Patrick Mercks (Stekene) en Leo Pissens (Boonwijk) op een boeking werden getrakteerd. E.D.M. Racing Boonwijk heeft titelkandidaat FC Stekene een lelijke hak gezet. Vooral in de eerste helft was de thuis ploeg meester van de situatie. Ze liet de gasten in die periode niet de minste kans om hun ideën te demonstreren. Vooral op het middenveld pakte de thuisploeg met haar sterkste wapens uit. In dat kompartiment domineerde Mare Willems biezonder vaardig. Hij was in de meeste akties betrokken en vertolkte bovendien geregeld de rol van fourier. bal botste een paar meter voor doel en kwam toen te gen het voorhoofd van kee per De Roos terecht, maar verdween daama in hoek schop. Twee minuten later verdubbelde Boonwijk dan de stand toen Willy Danijs de Waaslandse defensie op rolde en bovendien nog de doelman omspeelde om ten slotte in doel te besluiten. Voor de rust noteerden we nog een tweetal pogingen langs Mare Willems en Ron- ny De Feyter. Toen Mare Van Stappen na een aktie met Freddy Van Goethem vrijwel onmiddellijk na de rust een tegendoelpunt tot stand bracht, verwachtte iedereen dat de thuisploeg

De Voorpost | 1983 | | pagina 30