Slechts gelijkspel (I. De Proft voor weken out Met H. Verpoest aan het roer.... gelijkspel Overtuigend Ajax Lebbeke Als een trein tijdens tweede helft HANDBAL jeniV. AALST - STENOR: sn 2 4, (i de erg bemoedigende re- ylaétaten in de kompetitie op Bol einde van de heenronde fi flinke uitslagen in de DAiitingen van de Beker iht, n Oost-Vlaanderen tij- i Bms de winterstop, had )n bij E.V. Aalst op 2 pun- j gerekend bij de thuis- •dstrijd tegen Stenor. Het slechts een gelijkspel ge- oden en het wedstrijdver- >p in acht genomen, zal tn bij Aalst toch tevreden D met dit puntje. Inder- lad. Stenor pakte verras- Cd sterk uit en na 20' stond Jlracht met 3-9 in het krijt 2' voor het einde leidde or steeds met 13-18. In adembenemend slot de wilskrachtig spelen- -Hxd thuisploeg toch de ach- ridjptand ophalen en met nog IS p minuut te spelen raakte □pjidracht zelfs nog op voor- 3r8tong (22-21) vooraleer Ste- S# viQ ®®n penalty 5 secon- n voor het einde een lo- kch gelijkspel kon afdwin- 22-22 gen. Na 5' spelen leidde Aalst weliswaar met 2-1 langs M. Bayens en Van Der Borght maar een sterk spe lend Stenor sloeg dan ont zettend hard toe en via 2-5 na een kwartier werd het dus 3-9 10' voor de rust. Langs Steeman, Mare Bayens sterke wedstrijd en Van Herreweghe kon Aalst de schade toch nog beperken tot 8-10 aan de rust. Na de rust naderde de thuisploeg met een knappe Van Pottelberghe in doel tot 10-11 langs Van Malderen maar dan was het Stenor dat blijkbaar naar de zege stevende. Na 48' leidden de Wilrijkenaars inderdaad met 13-18 en via 15-20 telde Aalst steeds een 18-21 ach terstand 5' voor het einde. De thuisploeg bleef echter geloven in haar mogelijkhe den en mede door het feit dat een der betere bezoekers gediskwalificeerd werd kon Aalst langs D. Bayens, Van Der Borght en De Doncker gelijk stellen 2' voor het ein de (21-21). Even later bracht een opportune M. Bayens Aalst zelfs op voorsprong maar tijdens de 3 laatste seconden kon Stenor via een 7-m worp de 22-22 einduit slag op het bord krijgen. E.V. Aalst: Van Pottelberghe en Mer- tens, M. Bayens 8. R. Bayens 2, D. Bayens 3, Van Der Borght 2, Steeman 2, Van Malderen Van Herrewe ghe 2, Verhoeven, Vinck. Reserven: E.V. Aalst 15 Stenor 19 Na een gelijkopgaande eer ste helft (rust 7-7) toonde Ste nor zich de betere ploeg tij dens het tweede wedstrijd gedeelte. Voor Eendracht scoorden: De Jaegher 3. Ver hoeven 1, Vinck 2. Coore- man 4, Van Den Bossche 1, De Boeck 4. EVA Buggenhout - RB Dendermonde. Lieve Van Damme, gehinderd door Van Der Jeugt, kan niet scoren (wvc) 2* LANDELIJKE Ajax-Sasja 2. Dirk Van Medegael komt dit seizoen moeilijker tot scoren maar zijn blokkenaan de 6 m.- zone zijn van goudwaarde voor de ploegmaten (wvc) Ria Verest out met hersenschudding! BUGGENHOUT - R.B. DENDERMONDE: 6-6 jgenhout - Kortrijk. Vermeir en De Vuyst komen te laat om de Kortnjkse pivot het \>ren te beletten (wvc) DBUCO BUGGENHOUT - AP. KORTRIJK: 17-21 Tegen Sasja 2 speelde Ajax Lebbeke een sterke, wellicht de meest overtuigende wed strijd dit seizoen. Sasja 2 bleek erg gemotiveerd om de leiders een pad in de korf te zetten maar ondanks hun overwicht in gestalte en kracht slaagden zij er nooit in het technisch en taktisch betere Ajax van de kook te brengen. Niettemin dient gezegd dat bij Lebbeke een erg knap spelende keeper De Bruyn nodig was om de sterke Sasja aanvallers een halt toe te roepen. Ajax speelde weliswaar collec tief bijzonder sterk maar het duo D. Huyck-M. Hendrickx speelde toch een doorslag gevende rol in het aanvals- spel van de Lebbekenaars. Een wederoptredende Mare Huyck kwam vooral aan bod tijdens de tweede helft ter wijl Eddy Van Geel de ploeg weer flink aan elkaar brei de. De wedstrijd startte bij zonder snel. Nadat D. Huyck de score had geopend wa ren het de bezoekers die ge bruik makend van hun fy sisch overwicht, de leiding namen en via 2-3 na 7' leid de Sasja steeds met 4-5 na het eerste kwartier. Lebbeke bleef echter rustig zijn eigen spel spelen onder de zware druk en langs D. Huyck en Hendrickx slaagden zij erin een 7-5 voorsprong op te bouwen 10* voor de rust. Keeper De Bruyn bleef met succes de afstandschoten van Sasja weren en het was Holbrecht weer erg ge vaarlijk op zijn rechterhoek die de 8-6 ruststand vast legde. De tweede helft begon eer der verontrustend voor de thuisploeg die eerst een flodderdoelpunt inkasseer- de en daarna een 7-m worp miste (9-8). Maar De Bruyn lanceerde Hendrickx echter in tegenaanval, M. Huyck lukte een mooie treffer en Dirk Huyck scoorde twee maal en meteen was er een 13-8 kloof geschapen iets minder dan driekwart wed strijd. Ajax bleef steeds zijn eigen spelpatroon opdrin gen en mede dank zij een erg zelfzekere De Bruyn in het Lebbeekse doel slaagde Sasja er niet meer in de knap spelende thuisploeg echt te verontrusten. Even werd het nog wel 14-12 maar D. Huyck, in tegenaanval gesteund door De Bruyn en Keppens, vrijgespeeld door M. Huyck, zette onmiddellijk orde op zaken (16-12). Na deze wedstrijd is het duide lijk, Ajax is klaar om de zich moeilijk aankondigende te rugronde met sukses af te werken. Ajax Lebbeke: De Bruyn en Dierick, Quidé 1, Huyck 7, Hendrickx 3, Hol brecht 1, M. Huyck 2, Van Geel 2, Keppens 1. J. De Proft. Even voor het einde van de eerste helft verloor Buggen hout de kwikzilveren Ria Verest en meteen stegen de kansen van R.B. Dender monde aanzienlijk. Verest blijkt het slachtoffer te zijn van een hersenschudding zodat Buggenhout nu wel enkele moeilijke weken in het verschiet heeft. De wed strijd werd hardnekkig be twist zonder echter brutaal te kunnen genoemd worden. De thuisploeg nam een op vallend goede start en langs A.M. Bleyaert en Verest werd het 3-0. Dendermonde herstelde zich echter en langs de weer outstanding spelende J. Heirman nader de het tot 3-2 aan de rust. De thuisploeg, nu zonder Ver est, speelde een eerder zwakke tweede helft, miste zelfs een 7-m worp en het was Heirman die na 49' Den dermonde aan de leiding bracht (4-5). Zeven minuten voor het einde leidde Ros Beiaard steeds met 5-6 maar toch kon Bleyaert 2' voor het einde een logische 6-6 eind- tuitslag op het scorebord prikken. Scoorden: Buggenhout: Bleyaert 3, Sanders 2, Verst Dendermonde: Heirman 5, Van Boven 1 ensie Jen trainer-speler M. De hoft midden de eerste helft tgelukkig ten val kwam en to eerste diagnose sprak rer een barst in de voorarm aakte een degelijk spelen- I thuisploeg nog kans op l zege. Het uitvallen, jam- kgnler genoeg voor verschil- 2, Inde weken, van de Bug- i Inhoutse motor zou later 'nhijhler sterk aangevoeld 1, lorden en aangezien tij- Pkns de 2* helft ook G. De uyst met een lieskwetsuur beihar de kleedkamer moest en soldaat Van Damme er ook al niet bij was, bleek Buggenhout te erg verzwakt om het over veel schietkracht beschikkende Kortrijk te weerstaan. Tij dens de eerste helft zag het er nochtans naar uit dat Buggenhout deze maal zijn talrijke supporters niet zou ontgoochelen. Langs een weer erg opportune Van Nuffel leidde de thuisploeg via 5-3 na een kwartier met 8-4 8' voor de rust maar de laatste 5' gebeurde het weer. Buggenhout verloor zijn greep op de wedstrijd, leed veel balverlies in aan val en speelde weinig ge motiveerd in verdediging zodat, ondanks een goede keeper Vermaesen, Kortrijk plots kon gelijkstellen en met een 9-8 ruststand langs J. Van Damme was alles te herbeginnen voor de thuis ploeg. De tweede speelhelft verliep het scenario prak tisch hetzelfde als in de Be kerwedstrijd tegen Dender monde. Buggenhout kon geen verluchting meer bren gen in zijn spelpatroon, het bleef te kort op de bezoeken de verdediging spelen, het balverlies stapelde zich op en in verdediging was alle concentratie zoek. Na 37' kwam Kortrijk voor het eerst op voorsprong. De Vuyst viel dan gekwetst uit en via 14- 14 na 43' werd een inspira tieloos Buggenhout op 14-17 geplaatst 5' later. De thuis ploeg bleek niet meer in staat om te reageren, ook vanop de bank bleef men apatisch toekijken en via 16- 21 6' voor het einde leed Buggenhout een toch wel onverwachte nederlaag waardoor de terugronde zich nu nog moeilijker aan- kondiat. Robuco Buggenhout: Vermaesen en J. Vermeir, P. Vermeir, De Maerschalck 2, Van Damme 1, De Proft 1, Brouillard 1, Van Nuffel 8, De Vuyst 2, Van Rompay, Bas 2, De Smedt. EVA Buggenhout - RB Dendermonde. B. Van aerJeught is voorbij de Buggenhoutse c maar een doelpunt wordt het niet (wvc) DENDERBELLE - SASJA 3: 15-19 Brabo, met de adem van de degradatie in de nek, hoopt dank zij een gewijzigde structuur het seizoen zonder kleerscheuren te kunnen doorspartelen. P. Bouteille werd van zijn taak als trai ner-coach ontlast en H. Ver poest is nu verantwoordelijk voor het sportieve beleid van de klub. Men hoopt hier door vooral dat P. Bouteille. ondanks zijn legerdienst. als speler opnieuw beter zal gaan renderen. Tegen Sasja 3 was er ondanks de neder laag reeds een zekere her opleving waar te nemen. Brabo toonde zich geduren de 55' de evenknie van de bezoeker en het was slechts de zwakke laatste 5' van de eerste helft die hen de das omdeden. Na een kwartier wees het scorebord 4-4 aan maar via 7-8 4' voor de rust, werd de eerste helft afgeslo ten met een 7-11 score. Deze achterstand kon Brabo nooit meer ophalen, steeds bleef de thuisploeg hangen op 2 3 doelpunten en via 13-16 7' voor het einde, werden de 15-19 cijfers bereikt. Aan in zet had het nochtans niet ontbroken. De wederoptre dende W. Van Lembergen o.a. werd enkele minuten voor het einde zelfs gedis kwalificeerd (3x20 wegens een totale overgave. Brabo: Heyvaert D. Van Goe- them. Heuvinck, Verpoest, D. Van Goethem 3, D. Uyt- tersprot 1, De Smedt. Uytter- sprot 3, Vinck, Van Lember gen 3, Thollenbeek 1, Bou teille 4. \genhout - Kortrijk. P. Vermeir kan deze Kortrijkse aanval stoppen. Van Rompaey, uilard en De Vuyst volgen met spanning (wvc) DAMES - 1' LANDELIJKE Formaliteit E.V. AALST - MEEUWEN: 20-8 E.V. Aalst ondervond duide- voor de ploeg van trainer lijk te weinig weerstand van Van Eyghem. Via 16-6 na 40* de bezoeksters om van een en 18-6 5' voor het eind* echte wedstrijd te kunnen werden de 20-8 eindcijfers spreken. Onder impuls van bereikt, een weer sterk spelende C. E.V. Aalst: Simal leidde Eendracht Van Wezemael en Van Den reeds met 5-1 na 10' en via 9- Borre, C. Simal 10, Cl. Si- 3 langs Mathys werd de 11-3 mal, Moens, De Schrijver, Buggenhout - Kortrijk. Tijdens een goede eerste helft kon ook 1. Brouillard de Kortrijkse ruststand bereikt. Ook in de Bascoui 5. Vinck, Buyl. Ito- tweede helft bleef deze wed- vens 3. Mathys 2. keeper verschalkn (wvc) Btrijd slechts een fonnaliteit De Voorpost -14.1.1983 - 33 NATIONALE LSE MERKSEM - AVANTI LEBBEKE: 20-20 sn fn jaar geleden verloor muianti met 16-15 cijfers te i: iQrksem, verloor hierdoor Aali titel in de testmatch te er 4<a Neerpelt en ook zater- ter ig scheelde het niet veel of Joclianti leed te Merksem de >ronderlaag. Of het verloren vaatje de Lebbekenaars de st (1 zal kosten moet de toe- -25 tnst uitwijzen. Avanti was [stn nochtans van overtuigd laaf het in de sporthal aan de ircrde-Loopstraat geen ge- eendckelijke opdracht ging 'loefden. Mogelijk waren irdoor de zenuwen iets te utejr gespannen, wat even- 5au>el een verklaring kan zijn an or het stroeve spel en het tbreken van enig iüitia- f. De thuisploeg pakte uit em^t een 3-2-1 verdediging Di| het gebrek aan echte anl^kspelers die de bal kun- P«n «dragen» liet zich ge- rtelblen bij de Feniks-ploeg, plaats van het spel open- trekken werden bijna alle nvallen gekoncentreerd ar het midden van de Irksemse verdediging wat uiteraard de taak van de thuisploeg merkelijk verge makkelijkte. Avanti begon nochtans goed aan de wed strijd, toonde zich geduren de meer dan een kwartier duidelijk de betere ploeg maar een zwakke afwerking gepaard aan enige tegen slag maakte dat de score toen slechts 4-4 aanwees. Enkele keren balverlies en Merksem. leidde na 20' met 7-4. Langs Claes 5 doel punten in de eerste helft leidde Merksem met 11-7 aan de rust. In de tweede helft werd Schaers met de bewaking van Claes bedacht en Avan ti naderde tot 15-14 na drie kwart wedstrijd. Acht minu ten voor het einde stelde Avanti gelijk langs Koen en Dirk Verhofstadt (17-17) en tijdens de volgende minuut bracht De Smedt Lebbeke 17-18 voor. Een moeilijk te stoppen Claes zorgde echter met drie opeenvolgende treffers voor 20-19 en het was slechts 20 seconden voor het einde dat De Smedt Dirk Verhofstadt kon afzon deren op de linkerhoek en de uit deze fase volgende penalty werd omgezet door Dirk Verhofstadt. Avanti: Mertens en Vermei- ren, D. Verhofstadt 11, K. Verhofstadt 4, Comelis 1, A. Maes 2, H. Maes, D.E Smedt 1, Vermoesen 1, De Pauw, Schaers, De Bruyn. Reserven: Olse Merksem 12 Avanti 13 Nadat Avanti de rast had bereikt met een 5*8 voorsprong werd het nog een spannende tweede helft waarin Avanti toch nog aan de winst bleef. Avanti: J. Vemeiren en M. Mertens, De Ridder 1, De Batselier 1, Van Gucht, Van Mol 1, E. De Smedt, J. De Pauw 1, Schaers 2, Van On- sem 7. EVA Ajax-Sasja 2. De wederoptredende M. Huyck speelde een knappe tweede helft. Deze sprongworp kende nochtans geen sukses. (wvc) 1* LANDELIJKE AJAX LEBBEKE - SASJA 2: 18-13 2* LANDELIJKE rationale H.B.C. DENDERMONDE - KAPEK 2: 29-13 Bij leider Dendermonde al bloemengeur en mane schijn. Ook tegen Kapek 2 toonde het fysisch sterke Dendermonde zich opper machtig en gewoontege trouw werden de tegenstan ders tijdens de tweede helft totaal onder de voet gelo pen. De thuisploeg begon sterk De Bock, De Swaef en Trienpont zorgden on middellijk voor 3-0— en on danks het toen wel even stil viel bij de thuisploeg kon Kapek 2 nooit op gelijke hoogte raken. Met een 8-5 ruststand *werden de batte rijen opgesteld om tijdens een verpletterende tweede helft de tegenstander onder de voet te lopen. En zo ge schiedde het, Van Cauwen- berghe, Gyssels, Batselier en Co sloegen hard toe tij dens de tweede helft en na 10" wees het scorebord reeds 16-7 aan. Tien minuten later was het 21-10 geworden en de leiders in 2* landelijke dreveh het verschil steeds hoger op. Een «dertiger» zat er echter juist niet meer in. Het was Van Damme die da 29-13 eindcijfers vastlegde. H.B.C. Dendermonde: Quisquater en Mannaert, Van De Velde 1, Van Cau- wenberghe 6, De Bock 2, Trienpont 3, Gyssels 7, P. De Swaef 2, Van Damme 1, Bat selier 4, De Pauw 3. Ver- leyen.

De Voorpost | 1983 | | pagina 33