Okapi Aalst net een opgevijzeld breiwerkje zonder snit BBC Erembodegem zit in vieze popieren Sp??'«rïf4 'jj"^ Mjf— BBC Tower dompelde Deinze geleidelijk onder Thuisploeg laat het afweten Goede vangst voor Leonidas Aalst Kaas bij de Leonidasdames 34 - 14.1.1983 - De Voorpost Okapi Aalst - Brugge: 89-96 ""MIJ de lach bewaren. «Het is gebeurd, wij hebben ons doodvonnis getekend. We waren er al voor 99% zeker van na het verlies op Hellas maar nu is het onont- kombaar. We kunnen terug opstappen naar tweede i klasse. Je kan je hieraan groen ergeren, maar wat haalt het uit? Okapi heeft opnieuw bewe- zen dat het een zwakke ploeg is. Te veel balverlies en het zich niet voldoende vrijspelen waren de klap op j de vuurpijl. Nochtans van j de verdediging viel er niet te klagen. Graziano deed zijn uiterste best. Het grote probleem is dat him motiva- tie zoek is, en dat juist be- r yïijp ik niet. Ik denk dat het komitee zich niets te verwij ten heeft. Om je een voor beeld te geven, nu weer was er een ekstra premie beloofd indien de ploeg zou winnen. De scheidsrechters hebben zich uitstekend aangepast aan het niveau van de wed strijd. Iets waar ik een vraagteken achter plaats is het feit dat Armstrong met 4 fouten in de eerste helft kan blijven voortspelen in de tweede partij zonder dat hij nog iets verkeerd doet. O. Aalst - Av. Brugge. Een tip-in van de Aalsterse Eigenaardig toch! Amerikanen na een worp van Marc Minnebo (per) Maar dat zal het niet alleen Waren de heren nog in feestroes of moe van het overdreven fuiven wie zal het zeggen? Dit waren al vast de vragen die rezen na het zien van de wedstrijd Aalst - Avanti Brugge. Beide ploegen waren geen slijk mossel waard. Er heerste een rommelig nep-sfeertje. In de eerste helft gaf Okapi nochtans de indruk met hèt nieuwe jaar beter van start te gaan. Vooral Famaey be sefte drommels goed de waarde van deze wedstrijd. Hij zette alles op alles om zijn ploeg, via rake af standshots, punten te bezor gen. Hierop reageerden de Westvlamingen Decleer en Mollekens hardnekkig. Gra ziano, knap verdedigend, Elias en Schorreel, de ma nusjes van alles, lieten ech ter de moed niet zakken. Deze pionnen schoven steeds naar voren maar echt korven en uitlopen zat er niet in. Hun schitterende ak- ties hielden ze niet voldoen de lang aan. Door balverlies op kruciale momenten, mis verstanden en slechte pas sen kon Brugge de Ajuinen voorbijsnorren (33-40). De Aalsterse heethoofden her pakten zich en konden de achterstand milderen tot 1 punt bij de rust. (43-44). Na de pauze bleef Okapi het nog een tijdje goed don. Maar toen Graziano en Elias met 5 fouten naar de bank vlogen leek de situatie voor de gastheren hopeloos. De invallers Philips, Van den Broek en Minnebo konden ondanks al him inspannin gen de vurige Bruggelingen niet meer stoppen. Arm strong, tot dan toe een ge wone middenmoot, ontplof te als een bom. Samen met Mollekens, Bolle en Van De Keere leken het net vier musketiers in volle zwier. Zij boksten zich voortdurend een weg naar de korf. Bij de thuisploeg heerste er een uitgesponnen moedeloos heid en onverschilligheid. Okapi werd in één, twee, drie zo slap als een dweil. BASKET Sportief doet het weer Ebes - Sportief Temse 65-68 Tegen de Gentse oudjes, die echter veel routine in huis hebben, is Sportief Temse erin geslaagd onze ver wachtingen te bevestigen. De eerste helft bleven de ploegen aan elkaar ge waagd vooral omdat de be zoekers zich fel moesten aanpassen aan de houten borden in de Ebes zaal. Dewagheneire (ex-Hellas) bleek een prijsschutter maar tegenover plaatste Sportief een kollektief geheel dat met jong geweld de Gente naars bleef teisteren. De 32- 31 ruststand gaven Sportief de moed om verder op de tanden te bijten. De Groep bleef het koninginnestuk maar wanneer Sportief uit liep tot 39-48 moest coach Engels zijn witte merel naar de bank halen voor fouten. De Gentenaars lukten een 4 op 4 maar dichter dan 52-56 (15* min.) kwamen zij niet. Van Bruyssel hield De Wa- gheneire uit de match en De Groep terug opgesteld rond de de wedstrijd af. Knappe tweede helft van Sportief dat in die 20 minuten tegen 60% afwerkte. Punten: Ebes: Vermeulen 10 p., Dewagheneire 24 p., De Backer lip., Raes 4p., Ber- nardus 11 p.. Rogge 3 p., Rasschaert 2 p. Sportief: Gorrebeeck 16 p.. Van Domme 11 p., Van Bruyssel 3 p.. De Groep 24 p., Vael 6 p., Noens 8 p. WEGA Leiders zonder problemen Scheldejeugd Temse - St.-Niklase 109-92 er gevaar dreigen met af standsworpen van De Cauwer-Dhaen. De Klaaskens naderden zelfs tot 85-80 maar dan kwam foutenlast de bezoe kers danig hinderen. De Temse-vrijworpen werden omgezet en Kris De Pauw zorgde voor de century score in een aangenaam om vol gen wedstrijd. Scheldejeugd blijft dus verder in run voor de titel en zal waarschijnlijk door niemand nog worden bijgehaald. Punten: Temse: Van Lomber- gen 6-12, Gosselin 12-12, De Pauw Kris 11-8, Van Wouwe 2-20, Waltens 0-1, De Pauw Ivo 10-9, Verspecht 0-0. SNBC: Vanderlinden 12-9, Van Uytfange 2-4, Sauviller 0-6, Willaert 4-11, De Poorte- re 12-10, De Cauwer 6-13, Dhaen 0-9; WEGA Een gehandicapte thuis ploeg waarbij Verspecht grieperig bleek en De Burghgraeve met lumbago langs de lijn bleef moest zich de eerste minuten hard weren tegen de weer eens goed gemotiveerde Klaas kens. Langs De Poort ere slaagden de bezoekers erin via 20-20 (10® min.) bij te blijven tot 32-30. Toen Ver specht echter werd opge steld kreeg de wedstrijd een andere wending en Schelde jeugd kon een eerste kloof scheppen van 47-36 aan de rust. Met een steengoede Van Wouwe kon Temse naar 57-43 uitlopen en dit behou den tot 71-56 (10® min.) Wil laert ondertussen in fouten last kreeg na 13 minuten zijn vierde en vijfde (een techni sche) fout en van dan af dacht Temse zich gewon nen. Niets was minder waar want uit alle hoeken kwam Het begin van het nieuwe jaar brengt BBC Erembode gem niet veel goeds. Deze ploeg zit voor het ogenblik tot over haar oren in de pro blemen. Eerst en vooral diende trainer Carlos Cor- thals zijn ontslag in, iets wat bij velen nog zwaar op de maag ligt. Daarbij kwam de abominabel slechte wed strijd tegen Lede. Als je eens begint te sukke len komt er moeilijk een ein de aan», deze oude volks wijsheid is hier zeker van toepassing. Carlos Corthals motiveerde zijn ontslag als volgt: «Er heersten al een hele tijd problemen binnen de ploeg. De spelers maakten voor tdurend ruzie. De ene wou niet spelen met de andere en omgekeerd. Ik heb dit altijd proberen diplomatisch op te lossen zodat dit voor het publiek niet te zien was. Maar achter de schermen was het gekrakeel des te erger. Je moet toch als spe ler inzien dat je met 10 man tegelijk niet op een veld kan staan. Een spel start met 5 spelers en naargelang hun prestaties ga je al dan niet vervangen, dat weet het kleinste kind. Zitten vitten over het feit of iemand mag beginnen is toch erg kinder achtig. Is het niet? Hierbij komt dan-nog dat de spelers mij op de duur begonnen te negeren. Vooral de match tegen St.-Antoon, een café- ploeg waar we notabene te gen verloren, illustreerde dit volledig, en deed de em mer overlopen. Ik vroeg de grotere spelers onder de ring te gaan en ze deden net of ze het in Keulen hoorden donderen. Wat kan je dan nog als trainer beginnen, je staat gewoonweg machte loos. Opgepast, ik wil niet zeg gen dat ik wrevelig sta tegenover de grotere spe lers, helemaal niet, maar dat was gewoon de aanlei ding, die de bom deed ont ploffen. Ik zat-al weken on der stress, ik had al mijn agressie opgekropt en ja, dat ene feit deed me uit mijn krammen schieten. Een spijtige zaak, maar als er geen inzet meer is binnen een ploeg en de ene zit kwaad naar de andere te kijken dan gaat het gewoon weg niet meer. Ik had het moeten weten, 4 jaar een zelfde ploeg trainen is nooit aan te raden» aldus de trainer. Over 'zijn huidige beslj meringen was hij kortr- bondig. I «Ik doe momenteel ni*0 misschien volgend j jeugd trainen, maar j p staat nog niet vast», a]jnc Corthals. Ly Verder voegde hij er aan toe dat de nieuwe Ln ner-speler Gerrit Mardjni het zeer zwaar zal krijgqL «Hij heeft nu een dubjjj0 taak: enerzijds gewoon ign Ier, anderzijds een ttai trainen. Hopelijk valt r regeling niet nadelig Lj voor de ploeg», aldus dejur coach. Lj Dat de match tegen Ij^ een zware dobber werd *ej BBC Erembodegem is Lc waarheid als een koe. |jn Deze gaf een stukje van de sfeer binnen L ploeg. Niemand presten^ opmerkelijk. Misschien is het aan tekj, den, gezien de omstanL.) heden, deze wedstrijd iT de vingers te zien, het U om te draaien en op i propere lei te beginnen. (ruststand: 39-41, eindstolu 70-85). L Deinze - Tower Aalst: 61-63 Thuisploeg zorgt voor spanning Were Di - Silaba 76-72 De match Deinze - Aalst was een spannende partij. Voor al de Tower deed zijn uiter ste best om zijn tegenstan der de loef af te steken. Via D'herdt en Heyvaert werd het zo gevreesde shotmachi ne De Bruyne op een lager toerental gebracht. Stand bij de rust: 29-34. In de tweede helft bleven de Aalstenars volgens hetzelf de patroon werken. Niet zon der resultaat trouwens: na 16' speeltijd werd het een gelijke score: 57-57 om dan definitief door te rukken naar 61-63. BBC Tower: De Smedt 4-7, De Schaepdrijver 8-4, Hey vaert 2-0, D'herdt 10-8, De Troyer 2-8, Van Langenhove 4-0, Van Der Borght 4-2. Deinze: De Bare 5-8, Van De Veile 2-0, De Gelder 4-10, De Muyter J. 4-4, De Muyter F. 3- 2, De Bruyne 11-8. Woordvoerder Van Ney- ghem was tevreden met de ze overwinning. «Wij hebben het weer eens gehaald, misschien wordt onze stoute droom dan toch werkelijkheid. Maar we mo gen vast en zeker niet te hard van stapel lopen. Want overgaan naar een hogei veau brengt zowel finan 'a le als administratieve m 'e fo lijkheden mee. (officiële kets, betalingen aan Bond en de stad enz.). Om dit alles te realiseref1' er geld nodig en waar a ten wij dit halen? Inkoms van een kantine hebben niet. Momenteel leeft o ploeg als het ware van liefde, d.w.z. van schenl gen door de ene of de re, eens als we overgaan er meer zaad in het hx 6 moeten komen,» aldus heer Van Neyghem. iel O. Aalst - Av. Brugge. Graziano scoort voor Okapi tussen de Amerikanen Armstrong (6) en Lieven Van De Keere (11) (per) Het onheil was geschied, geweest zijn dat ons de ne- het vuur bleek niet meer te derlaag bezorgd heeft, blussen en het regende pun- neen, we moeten eerlijk zijn. ten bij de tegenpartij. (83-83, Vooral het shotten, een ge- 84-88, 84-90, 87-94, 89-96. brek aan initiatief, twijfels, Aalst viel voorgoed tussen het niet goed rondspelen twee stoelen. van de bal zijn punten waar Okapi Aalst: 33 op 75, 23 op onze ploeg duidelijk steken 31 VW laat vallen, als eerste klas- Graziano 24, Minnebo 7, se team mag je je dat niet Van Den Broek 10, Elias 10, veroorloven» aldus de voor- Famaey 15, Schorreel 19, zifter. Philips 4. Ter informatie voegde de Avanti Brugge: Armstrong heer Hilleware er nog aan 35. Rotsaert 12, Mollekens toe dat de jonge Van Den 15, Decleer 18, Bolle 8, Van Bosch niet opgesteld werd De Keer L. 8. omdat hij drie weken niet (39 op 83 - 18 op 23 VW). getraind had. Hij doet mo- Voorzitter Hilleware bleef menteel legerdienst en dat ondanks alle tegenslagen weerhield hem te oefenen. Zonder de geopereerde coach Moorthamer startte de thuisploeg toch goed naar 12-2. Luk Aerts en De Brant zorgden alras voor 28-10 (10® min.) en waar de toeschou wers in een gemakkelijke thuiszege geloofden kwam de kijker bedrogen uit. De thuisaanval stokte bij 30-19 omdat Silaba box-and-one ging verdedigen op Luk Aerts en omdat de Wase schutters vanop afstand al les misten. De bezoekers na derden tot 40-29 rustcijfers en dat was meer waarop zij recht hadden. Ondertussen bleken de scheidsrechters er een fluitrecital van te willen maken. Na 5 minuten mocht spelverdeler Marin al naar de bank en wanneer Silaba op de sokken was dichterbij geraakt tot 56-53 (10® min.) moest op de koop toe Luk Aerts met fouten naar de bank. Gelukkig stond er nog Van Hassel op het veld die met rake worpen en vrijwor- pen zijn ploeg naar 68-59 bracht zodat een matige thuisploeg nog moest op passen om de zege veilig te stellen. De oudjes Celie-Heirman waren weer eens een twee- mansploeg bij de bezoekers en ook dit hadden de insi ders op voorhand kunnen voorspellen. Punten: Were Di: De Brant 8- 2, Aerts Luk 12-10, Marin 6-0, Aerts W. 4-0, Verbraeken 0- 4, De Pauw 4-6, Van Hassel 6-14. Silaba: Heirman 9-15, Celie 6-19, Sintobin 0-3, Pieters 2- 2, Lippens 10-2, De Vilder 2- 2. WEGA Thuisploeg kan veel beter Rubac Rupelmonde - Maldegem 68-65 Een gelijkopgaand begin 6-6 liet reeds uitschijnen dat de Rubac ploeg niet in de ge wenste stemming zat om er een spetterend festijn van te maken. Becquet-Verschoo- ren niet op hun normaal peil en een aanklampend Mal degem zorgden voor even wicht. Pivot De Coninck zet te de Rubac verdediging op stelten maar toch kon de kleine Jansegers zijn team op 36-28 rustcijfers brengen. Toch bleek dit geen stimu lans voor de thuisploeg om door te gaan. Na 10 minuten waren de Meetjeslanders daar terug tot 51-47 en enke le minuten later kwam er onrust in de thuisrangen ge slopen. De bezoekers plaat sten 55-54 op de bordjes en het was gelukkig dat Janse gers bij de zaak was. Rubac plaatste een 6-0 en kon dan met veel moeite de wed strijd uitvriezen. Toch kan de thuisploeg heel wat meer dan zij heeft laten zien tegen Maldegem. Een oppon voor Eksaarde was dit zeij0; niet! Punten: Rubac: Becquet p., Verschooren 16 p., V Britsom 9 p., Jansegers De Breucker 8 p., De Brui^ ker 2 p. Maldegem: De Coninck p., Soetaert 15 Swanckaert lip.. Van La schoot 10 p. WE Coach krijgt gelijk Geranimo Bornem - Hermes 87-89 Zonder D'Hooghe BBC Beveren - Wasocub 84-90 De thuisploeg die tijdens de eerste helft langs pivots Schmitt-Deyaert Wasocub overvleugelde liep alras naar 14-8 en enkele minuten later werd het zelfs 27-16 (10® min.). Wasocub moest laten gaan omdat Zonnekijn alles lukte wat hem in handen werd gespeeld. Gelukkig voor de bezoekers kwam er dan een kentering. Het ge loof in, eigen kunnen bleef bestaan en Hofman zette zich schrap. De thuisploeg die even ter plaatse trappel de stond in een minimum van tijd op 42-43 rustcijfers hetgeen een slechte belo ning was voor een meer dan behoorlijke eerste helft. Spijtig was echter dat De Peuter niet in zijn dag bleek en ook de raadgevingen van zijn coach in de wind sloeg zodat hij onmedogenloos naar de bank werd gehaald. Kwam daarbij dat soldaat Van Loo niet werd opgesteld omdat de Beverse pivots be hoorlijk uithaalden en men begrijpt dat de thuisploeg een zekere zege liet liggen. In de tweede helft bleef Be- veren driehoek en twee ver dedigen met Van Dooselaer op Van den Bossche en Zon nekijn op Kinders. Na 44-53 (3* min) resulteerde dit ech ter in een reactie van Win- dey. Beveren plaatste echter een 10-0 en alles stond weer gelijk. In een spannend ein de bleek er geen aftekening te kunnen komen. Via 74-74 kwam Wasocub dan toch aan de leiding en Van den Bossche en vooral Kinders toonden zich de besten in het duel tegen hun recht streekse tegenstrevers. Ver diende zege van Wasocub dat met de inbreng van die zelfde Kinders eens wat sterker voor de dag komt. Punten: Beveren: Zonnekijn 19-6, Deyaert 8-12, Van Dos- selaer 5-6, Van Bambeke 4-0, Schmitt 6-10, De Breucker 0- 6, Vermeiren 0-2. Wasocub: Kinders 8-12, Van den Bossche 6-15, Hofman 10-10, Acke 9-2, Windey 10-8, Van Damme 0-0. Coach Stoop van Beveren bevestigde dat de ploeg zich reeds verzoend heeft met de nakende degradatie. De Peuter zal voortaan niet meer worden opgesteld en alle jongeren zullen nu reeds worden ingeschakeld met het oog op de komende kompetitie. WEGA Bertino - Erpe Mere 52-! Dat Bertino er zin in had bleek al de eerste minuten 7-4. De afwezigheid van de geschorste D'Hooghe stimu leerde de thuisploeg extra. De handicap van hun topre- bounder bracht Bertino zo ver dat zij hun huid heel duur wilden verkopen. Mere dat blijkbaar een gemakke lijke kluif ging verorberen moest na 10 minuten op een 18-8 achterstand aan kijken en het verging de bezoekers van kwaad tot erger. De maximale voorsprong kwam er door de raakmikkende Thiron die samen met Pau wels voor 23-8 zorgde (13® min.) Toen begreep Mere dat het mens was. Langs Callebaut werd een scheve 51 situatie rechtgezet tot 31-20 rustcijfers zodat alles nog mogelijk bleek. Bertino had echter de smaak op. Het bleek wel nerveus en na 5 minuten (35-29) rukte de thuisploeg zich opnieuw los. Het werd een zij aan zij met een verdiende winnaar om dat Mere nooit kans kreeg voorsprong te nemen op het scorebord. Punten; Bertino: Vonck 5 p., Thiron 20 p., De Beleyr 15 p., Pauwels 12 p., De Sauter 0 p.. Van Steelant 0 p. Mere: Lievens L. 8 p., Lie- vens M. 9 p., Boriau 2 p., Callebaut 14 p., Depunt 2 p., Degraaf 4 p. WEGA Dat de kleine paleisrevolu tie bij Hermes (met schor sing van Wijckmans) gun stige gevolgen had hoeft geen betoog. Hermes maak te er een gesmaakte verto ning van met een 10-15 uitlo per na 15 minten. Lagrillière bleek meer dan in zijn dagje en zowel vriend als tegen strever keek met achting naar zijn geslaagde aan- valsbewegingen. Geranimo liet niet begaan kwam terug tot 25-24 maar weerom wa ren de Waaslanders bij de pinken. Kollektief speelden zij een opperbeste eerste helft en na 33-40 stootten zij door naar 45-52 rustcijfers. Een 23 op 43 schotprestatie (53%) was meer dan goed zodat er heel wat hoop in de Hermes ploeg kwam. De tweede helft kregen wij dan eenzelf de spelbeeld Coach De Bruyne speelde met zijn vijf spelers alles of niets. Het werd 74-74 maar Hermes bleek steeds iets vlugger tot scoren te komen dan de thuisploeg. Na 18 minuten bij 83-85 stonden warempel 5 Hermes spelers met 4 fou ten op het veld maar de ploeg haalde de verlossen de eindstreep. Met vrijwor- pen werd een oververdiei zege in de wacht gesli Lagrillière de tops] zorgde voor 87-89 (1 mil voor tijd) en de Hermes dediging bleef de laatsti seconden de baas. Verdi de zege van een ploeg wj stilaan weer het moreel Zenith staat. Punten: Hermes: Lagrill 31 p., Naudts 12 p., Van Berghe 28 p., Van Nuffel| p., Rillaerts 11 p. Geranimo: Kerremans 18 Stabel 16 p.. De Wit 22 Christiaens 16 p., Vandop eist 11 p., Pauwels M. 3 Roeselare - Leonidas Aalst 54-69 Op zaterdag 15 januari vanaf 18 uur kunnen de lief hebbers van uitgelezen kaassoorten zich aan hun lievelingsspijs te goed doen in de bar van de zaal Denderdal te Erembodegem. Men kan er tegen 150 fr. per persoon een ruime keuze doen uit allerlei specia liteiten. Ook op zondag 16 januari na de kompetitiewedstrijd Leonidas - A.B.B. Kortrijk zullen er kaasschotels te verkrijgen zijn. Dat alles wordt uiteraard georgani seerd om de klubkas te spijzen. De verplaatsing van de Aal sterse dames naar Roesela re was niet tevergeefs. Zij snoepten daar prompt de overwinning af. De Wande leer, Van Den Bosche en Stockx getuigden van een fysisch en taktisch sterker in de schoenen staan. De Roe- selaarse meisjes Mijns en de twee Snauwaerts liepen wat verloren op het veld maar vonden toch na veel hotsen en botsen de weg naar de korf. Zodat zij wat punten konden binnen bren gen. Niet voldoende echter want Aalst was reeds lang zeker van zijn overwinning. Leonidas: De Wandeleer 22, Van Den Bosche 10, Van Do ren 1, Martens 4, Stockx 12,- De Swaef 4, Van Gestel 4, Laporte 2. Roeselare: Snauwaerts S. 18, Van Paemel 4, Myns 18, Snauwaerts N. 10, Van Pae mel M. 5. De coach en de woordvoer der van Leonidas waren bei den zeer positief over de prestaties van hun ploeg. «Alle speelsters hebben voortreffelijk werk geleverd. Op geen enkel ogenblik vie len ze uit de toon. Elk mo ment boezemden ze vertrou wen in, zowel de jongere als meer geroutineerde elemen ten. Mitsi Stockx bewees dat ze volledig genezen is van haar kwetsuur», aldus de heren in koor. De trainer voegde er ook nog aan toe dat al hetgene wat hen met handen en voeten bijgebracht wordt op de trai ningen nu op het gepaste moment en juist aangewend werden vandaar het tak tisch zuiver spel. NR Thuisploeg te zwak Melsele - Eenhoorn Bazel 65-99 De thuisploeg nam het eerst voorsprong langs Van Goe- them en wanneer er blijk baar een goed derby van kon gemaakt worden bij 17- 17 (11® min.) liet Melsele het plots afweten. Alles liep scheef en Bazel met Toté- Meire als afstandswerpers vond onder de ringen Borg- graef-Van Renterghem zo dat na 15 minuten al 21-30 op het bord stond. De thuis ploeg ging nu voorgoed aan het vlotten en de 27-42 rust cijfers werden gestatig uit gediept door een ontspan nend spelend Bazel dat met 5 spelers in de dubbele cij fers naar een centuryscore afging. Gelukkig kon Pol- fliet de laatste minuut met 10 punten op een rij het ver dict in redelijke cijfers bren gen want Melsele was er helemaal niet bij. Misschien zat de nieuwjaarsstemming nog in de Melsele kuiten, feit is dat met de zegeprar*" van Bertino en Ebes het lil8'0 op rood staat bij de piep van Pol Stout. B Punten: Melsele: Stout 14 L. Laureys 4 p., Martens 2| Willems 13 p., Van Goethf 10 p., Polfliet 22 p. Bazel: Toté 18 p., Meirej- p., Verschooren 8 p., Vil Broeckhoven 14 p., Van R« terghem 17 p., Dierickx 2jn Ruymbeke 2 p., Deben 2 R Van Goethem doet het Hoger Op - BBC Lokeren 65-76 Dat 1983 onder een goed ge sternte begon voor Lokeren bleek al de eerste minuten van de match. Lokeren had volop vertrouwen en Hoger Op dacht dat de aanvangs- minuten van de bezoekers slechts strovuur bleken te zijn. Niets was minder waar. Met Verdurmen als baas in rebound ging Lokeren in het offensief en Hoger Op moest alle zeilen bijzetten om de Durmejongens van zich te houden. De 33-32 rustcijfers schonken Lokeren echter vleugels. Van Goethem kwam nu voorgoed uit zijn schelp en toonde voor het eerst zijn ware gelaat. Zoals in zijn beste «Silaba-tijd» trok hij zijn ploeg naar een hogere versnelling. Kollek tief kwam iedereen aan zijn trekken en in een adembe nemend slot met Moens op de spelverdelersplaats boekte Lokeren een verras sende overwinning die ker niet gestolen is. Spijl g dat de heropstanding zo 1( begint want het zal nog hi knokken worden voor ploeg van coach Van Steen. Punten: Lokeren: Verdurnf y 10 p., Gerlo 10 p., Van G them 28 p., Moens 12 p., Meerleer 12 p.. Van de Vij 4 p. Hoger Op: Van Tilburgh 1 Walraet 19 p.. De Meyer p., Verheye 5 p., Alluyn p., Bizet 2 p., Comeille 4

De Voorpost | 1983 | | pagina 34