leiderschap >evestigd Basketbal in een notedop Voorzitter Firmin Kennis: Koken is mijn beroep, basket mijn hobby Basketbalkalender __Bijna zevenhonderd inschrijvingen voor «de Ster van het Waasland» Rudy Van Sinaey out BASKEl De Voorpost- 14.1.1983 - 35 abrita Zele-Linkeroever 76-69 De topper in vierde afde- a ng was in beide kampen iktisch goed voorbereid. thuisploeg opteerde voor _.i individuele verdedi- 'an ing. met korte mandekking Ï9em de bezoekende afstands- "bfeotters, het gevaarlijke wa- ten, zoveel mogelijk te neu traliseren. Ronny Hendrickx kreeg de - jpdracht om het gevaar d® ummer één De Prince te chaduwen. Hij kweet zich Voortreffelijk van zijn taak. et gevaar kwam van een Indere zijde. Ronny Du Jar- had aanvankelijk geen i lat op Decombe, die een 3 enp 4 binnenshotte. Peter 3te¥oens moest wijken toen de »ezoekende pivot Lauwers tettjn gewicht in de weeg- ,an chaal wierp. Coach Bracke d Aarzelt nooit om in te grijpen 3t aan de 9de minuut nam 5P fan Hoeyweghen de bewa- -n- cing van Decombe voor zijn *s,( »kening. Linkeroever zocht zijn heil i een onder de korf gekon- entreerde 2-1-2 zoneverde- liainq. Cabrita shotte de »erste zes minuten aan hon- e:d procent met een 6 op 6 »n 3 op 3 vrijworpen, en met S-S had het een ideale uit- angspositie. In de eerste elft demonstreerden de Ze- Bnaars mooie taktische anvalsmaneuvers. Jan Van _ei oeyweghen deed de set- ian( lay draaien en de assists m rerden goed omgezet. Peter jle loens was in die perdiode ,n én der hoofdpionnen met ten 5 op 6. Ook Ronny Du jre nrdin hervond met een 6 op r m zijn trefzekerheid. Ronny ■mi lendrickx. de man die in de ien eginfaze zijn verantwoor- t 0 elijkheid nam, mikte een 5 an p 9 binnen. Jan Van Hoey- enj feghen, die aanlegt als het odig is, kwam ook aan zijn [an rekken met een 3 op 5. De erste 20 minuten scoorde üs ele 20 korven uit 33 pogin- en. Voor Cabrita viel dit op et scorebord positief uit. fcan het kwartier 35-23 en an de rust 44-31. In de weede time was het Linker ver dat best uit de start- dokken schoot. De Zele- laars leden enkele keren »alverlies en Decombe-De )0n »rince straften dit onverbid delijk af en verkleinden hun chterstand tot 46-39 aan de J0t de minuut. De bezoekers J likten een 6 op 8 en Cabrita V® wam maar tot een 1 op 5. lan de 7de minuut kon Zele ipnieuw voor wat verluch- tcM ting zorgen, toen Du Jardin 4 op 4 vrijworpen binnenshot te. na een technische fout van Decombe. De volgende minuten zag het er echter maar bleekjes uit voor de Zeienaars. Bij het ingaan van de 12de minuut naderde Linkeroever tot 57-54. De thuisploeg had in die perio de amper vier veldkorven gescoord. De aanval draai de niet meer rond en Lau wers bleef onder de korf heersen. Trainer Dirk Brac ke greep echter gepast in, schakelde over naar een zo neverdediging. Aan de 14de minuut moest Moens er uit voor vijf fouten maar De Locht met een 3 op 4 scoorde op het gepaste moment en de spelmaker nam als het nodig was zijn verantwoor delijkheid en lukte een 3 op 3. Bij 71-67 aan de 17de mi nuut kwam Linkeroever nog eens aandringen met 71-67 maar de Zeienaars vingen de ultieme press goed op en namen opnieuw afstand. De bezoekers werden nerveuzer en in de eindfaze werd Van Daele nog uitgesloten voor een duw aan scheidsrechter en ook na de wedstrijd kon die speler moeilijk zijn zenu wen bedwingen. De bezoe kers mochten zeker niet kla gen over de scheidsrechters met een foutenverhouding 19 tegenover 17 en Linkeroe ver mocht 25 keer aan de vrijworplijn gaan staan en lukte 13 vrijworpen tegen over 12 op 15 voor Cabrita. De Zeienaars begingen in um.i Cabrita-Zele - Linkeroever. Op aangeven van Van Hoey weghen scoort Ronny Hendrick met een half haakschot twee punten voor Cabrita (bvw) de tweede helft misschien de fout om te veel te denken aan het vrijwaren van de 44- 31 rust voorsprong en dit werkte nefast bij het opzet ten van de aanval. De opdracht thuis winnen werd echter volbracht en dit was de eerste en voornaam ste opgave. Punten: Cabrita 32 op 61 shot. Moens 10-2, Blanc- quaert 0-0, De Brauwer 0-2, Van Hoeyweghen 6-6, Hen drickx 13-8, Du Jardin 13-8, De Locht 2-6, Linkeroever: De Combe 9-4, De Prince 6-9, De Wachter 0-4, Van Daele 3-3. Wim Van der Stockt 6-3, Dirk Van der Stockt 0-2, Lau wers 7-13. 1* Afdeling Mannen 20ul5: (15.1) Antwerp-Okapi Aalst 3* Afdeling A 20u30: (15.1): Osiris Denderleeuw-Ger. Bomem 17u30: Hermes Sint-Niklaas-Boom 4* Afdeling A 20u30 (15.1): Panters Baasrode-Nielse 20u45 (15.1): Eeklo-Cabrita Zele 19 uur: Tissac-Beveren 18 uur: Waasmunster-Guco Lier 1* Afdeling Vrouwen 15u45: Leonidas Aalst-Kortrijk 3* Afdeling A 20 uur: (15.1): Pfaff Beveren-Mercurius 1* Provinciaal 11 uur: Tissac-Osiris 14u30: Aurora Zele-Laarne 2* Provinciaal 10u30: Lokeren-Baasrode 1* Provinciaal 19ul5: Lokeren-Moerzeke 15u45: Scheldejeugd-Silaba 20 uur: The Tower Aalst-Dendermonde 15u45: Sint-Niklase-Were Di 2* Provinciaal A 20u30: (15.1): Hemaco-Bertino 15u45: Sportief Temse-Lede 19 uur: Erpe Mere-Melsele 20u30 (15.1): Grembergen-Melle Vogel- hoek 19ul5: Erembodegem-Ebes 20u30: (15.1): Eenhoorn Bazel-Velzeke 3* Provinciaal B 10u30: Buggenhout-Grembergen II 18ul5: (15.1): Ledeberg-Eksaarde 20u30 (15.1): Maldegem-Bolas Dender- monde 17u30: Cibo Zele-Tissac III londag 16 januari TAFELTENNIS Het hoogtepunt van het tafeltennisseizoen en ook iet tomooi dat het meest tot de verbeelding spreekt liei e Hamme en omliggende, is de «Ster van het J Vaasland». Een tomooi dat heden zondag 16 januari jjj tan zijn drieëntwintigste uitgave toe is. Vele jaren 3erug werd het uit de grond gestampt door Patro en tste >taef het aantal inschrijvingen iets boven de hon- ndiderd schommelen. Toch kreeg het in de tafelten- w aiskringen een nogal grote belangstelling. Wellicht »k omdat befaamde spelers te Hamme hun kansen rwamen verdedigen. We denken maar aan Bob op le Beeck, Van Ganzen, De Rouck enz. Na tien jaar t] >chter verbleekte de Ster van het Waasland. De lodige akkomodatie ontbrak om dit tornooi nog jestalte te geven. Na een poos was het Familia-Prado dat de Ster n ipnieuw inrichtte. Het begin was niet zo vlot. Het 3 p was eerder een tasten en zoeken naar een nieuwe ormule. Met het afhuren van zaal Familia was men al een stap verder. Het tomooi groeide verder uit. In iet begin werd er een ander tornooi bijgevoegd om le zaterdag op te vullen: dubbelspel, tomooi voor ninder-validen, enz. Maar het aantal inschrijvingen jroeide steeds aan zodat men het tornooi moest aten plaats vinden op twee dagen. Verleden jaar 3ra ichter smolt het aantal inschrijvingen weg als ,t jj öeeuw voor de zon, omdat de KKSFB het tomooi niet plJneer kon erkennen als een nationaal tomooi. De 7 tafels volstonden niet om er een volwaardig tor nooi van te maken waarin alle reeksen aan bod zouden komen. Daarom hebben Patro en Familia de handen in elkaar geslagen om de «Ster van het Waasland» op te vijzelen. Met hun beiden werd nu sporthal De Wuiten afgehuurd en kon men beschik ken over een ruimte om 25 a 30 tafels te plaatsen. Heden zondag stellen Familia en Patro hun «Ster van het Waasland» voor in de genoemde sporthal. De uurrooster en het aantal inschrijvingen per reeks: te 9 uur heren niet-geklasseerden (90), reeks heren E (59). Te 10 uur heren jeugd niet-geklasseer- den (60). Te 11 uur reeks heren D (57) reeks heren F (10 u.). Te 12u30 reeks heren B (11) en reeks heren jeugd - open (35). Te 13 uur reeks dames niet-geklasseerden (26) en reeks dames B (7). Te 13u30 reeks heren C (34) en reeks dames A-open (9). Te 14 uur reeks dames jeugd open (9) en reeks heren A-open (81). Te 14u30 reeks dames C (17) en reeks dames jeu§d niet- geklasseerden (16). Te 15 uur rekreatie (47), reeks dames A (open) (7) en reeks heren A (16). In totaal liepen er dus 668 inschrijvingen binnen). Wie van tafeltennis houdt of echt sport wil zien, wordt verwacht in de sporthal De Wuiten. In het teken van propaganda voor de tafeltennissport wordt er geen toegangsgeld gevraagd. Er zal ge speeld worden op 26 tafels. Vanaf 9 uur 's morgens tot 's avonds 20 uur (ongeveer) gaan de wedstrijden door. VOETBAL Winnik - Oudegem 2-0 Oudegem is op weg derde provinciale. Er zal vrijwel een mirakel moeten 3PJ gebeuren willen Rombaut zich handhaven. Nochtans had Oudegem in Winnik meer verdiend dan een nederlaag. Dat is al thans de mening van trainer Walter Bauwens: ■We werden na twintig mi- - .nuten op achterstand ge- Vij plaatst. Dat was mijn in ziens niet onlogisch. In die periode was de thuisploeg y01 beter. Daarna kregen we 'yj echter de kans om gelijk stellen. Vanop vijf meter voor de doellijn liet Paul Van Cauteren die gelegen heid onbenut. Tijdens de laatste vijf minuten van de eerste helft werd Mare Rom baut binnen de strafschop- zone onderuit gehaald. Een grove overtreding waarvoor alleen penalty als enige sanktie gold. Maar de spel leider legde de bal net bui ten het strafschopgebied. Dat was hemeltergend. Na de hervatting werd ander maal een overtreding be gaan op Mare Rombaut, Ook dat gebeurde binnen de zo ne van de waarheid. Ook hier nam de scheidsrechter niet eens de sanktie die zich opdrong. Wel stuurde hij even later Rudy Van Sinaey van het veld. Naar zijn oor deel zou Rudy hebben nage trapt. Onze speler beging wel een overtreding maar of die zwaar genoeg was voor een uitsluiting durf ik be twijfelen. In elk geval had Van Sinaey nog geen enkele verwittiging, laat staan een boeking, gekregen in de wedstrijd. Het numeriek in de minderheid zijn noopte mij tot een wijziging in de opstelling. Ik haalde Chris Smetrijns uit de ploeg en bracht met Hans Hofman een middenvelder in. We zijn toen met drie man ach teraan gaan spelen, en heb ben offensief gepoogd om in extremis nog de gelijkmaker P. Velzeke-Hemaco Dendermonde 64-66 De winstkorf die topscorer Luc Van Lembergen scoorde net voor het eindsignaal, betekent voor de Collegeploeg zoveel als de promotie naar eerste provinciale, voor wie daaraan mocht twijfelen. Op 30 sekonden van het einde wees het scorebord nog 64-64. Pat. Van Lembergen kon de bal van de thuisploeg intercepteren. De laatste Hemaco- aanval werd nog eens afgebroken, maar Pat. Vereist kon Luc Van Lembergen gepast afschermen en deze trof raak. De bezoekers kregen het nochtans bijzonder moeilijk en aan de rust stond Velzeke met 34-29 voorop. In de tweede helft begon Hemaco onder impuls van de broers Van Lembergen aan een terugkeer, die eerder moeizaam tot stand kwam. Tot overmaat van ramp verloor Hemaco zijn drie pivots: Leo en Hedwig Verstappen en De Decker, voor fouten zodat ze nog met een reboundprobleem te kampen kregen. Punten: Velzeke: Pat Van Rossem 9, Rik Van Rossem 1. Keerstok 14. De Langhe 8, De Troyer 12. De Mulder 20. Hemaco: Hédwig Verstappen 8, Pat Van Lembergen 27, Luc Van Lembergen 14, Lieven Keppens 4, Klaas Keppens, De Decker 4, Leo Verstappen 7, Vereist 2, Coppens. Dendermonde-Akron Ronse 93-64 Op kousevoeten is Dendermonde opgerukt naar de top vijf in de klassering. De bezoekers lieten een halve basis- ploeg op de Bommelfeesten. Niettegenstaande die handi cap liepen ze langs de Aalstenaars Podevijn en Rombout uit tot 12-21 aan de 12de minuut. De thuisploeg maakte gelijk langs Goossens-Van den Spiegel, Verhas, 30-30 aan de 17de minuut en een 40-38 ruststand. In de tweede helft verhoogde de thuisploeg stelselmatig de voorsprong langs een bijzonder attente Coeckelbergh, die aanvallend goe dgesteund werd door Van Leemput. De 57-48 tussenscore na 8 minuten was de aanloop naar een 75-55 verschil aan de 14de minuut. Dendermonde: Verhas 9-3, Van Leemput 5-12, Goossens 8-8, Coeckelberg 2-16, Van de Spiegel 10-8, Vermeulen 2-4, Staelens 4-2. Ronse: Walraet 6-0. Rombaut 7-4, Hantson 3-0, Podevijn 10-10, Verhellen 2-2, Delfosse 10-4, De Keyser 0-4, Lesenne 0-2. Bavo Moerzeke-Red Boys 69-65 De bezoekers kenden de beste start en aan de 3de minuut noteerden we een 2-8 tussenscore. Hoewel Moerzeke op nieuw onderlag in de rebound kon spelmaker Van Haute, goed geholpen door Van Riet na 6 minuten de stand in evenwicht brengen (14-14) en zelfs doorstoten tot 29-21. Van Cleemput leverde goed werk in de rebound. Rust 33-33. De tweede helft was bijzonder spannend. De nieuwe aanvalskonceptie van Moerzeke rendeerde goed en Van Loey werd regelmatig vrijgespeeld onder de korf, zodat de thuisploeg na 60-58 voorop bleef. Punten: Moerzeke: Van Loey 7-15. Van Roet 8-8, Van Haute 12-6, Colman 2-5. Van Cleemput 4-2. Red Boys: Pieters 2-2, De Rouck 11-15, De Vuyst 6-8, Billiet 7-3, Borremans 2-0, Van den Berghe 5-2, Stevens 0-2. Melle-Grembergen 67-48 De bezoekers mogen ruime verzachtende omstandighe den pleiten voor de nederlaag te Melle. Als zaalploeg was het zeker geen voordeel om in bijzonder slechte weersom standigheden tegen de thuisploeg op te tomen, die het thuisvoordeel maximaal uitbuitte. Aan de rust (29-20) kon den Meeussen-Colpin het verschil tot 29-20 beperken. In de tweede helft was de fut er bij Grembergen uit en kreeg het nog een kleine twintiger aangesmeerd. Punten: Melle Baert 12, Ph. Comelis 25, René Van der Sypt 12, Ivan Van der Sypt 12,. Van den Eeckhoiïd! 2. Brov.T. 4. Grambergen: Segers 2, Mijs 4, Meeussens 22, Goossens 7, Colpin 13. Guco Lier-Panters Baasrode 89-79 Panters kende een goede start en domineerde aanvank- lijk de thuisploeg. Geert Moens trof van alle kanten raak *- Guido Verstappen bewees dat hij op de goede weg vr herstel is. Na 4 minuten stond er dan ook 4-11 op b- scorebord. Baasrode wist dat Guco tempo ton maken en dan m> lijk te stoppen is. In de heenronde had Panters reeds twc_ verlengingen nodig om de punten thuis te houden. Aan 7de minuut stond de thuisploeg langszij, maar Vermeersc Dierick maakten even later opnieuw een kloof 16-21. Ac de 13de minuut had Baasrode een maximale 24-33 voc sprong en dan volgden er vijf dolle minuten van c - thuisploeg 44-40. aan de 18ste minuut. Rust: 48-47. In de tweede helft bleef Panters aanklampen tot de 11c- minuut 66-65. Het had het nadeel dat Qois Dierick aan c 5de minuut van de tweede helft zijn vierde fout opliep e Panters daardoor wel een deel van zijn rebound overwich moest prijsgeven. Ook Vermeersch vond vanop de vleug" nog moeilijk de goede richting. De afwerking diende in du periode dan ook hoofdzakelijk gedragen door Moens-Ve stappen. Lier plaatste een 9-0 en de 75-67 achterstand aar. de 14de minuut kon niet meer worden goedgemaakt. Punten: Guco Lier: Broes 26, Vereist 16, Gielis 8, Van de Velde 18, Wagner 17, Heylen 4. Panters: Stevens 2-4, Vermeersch 9-3, Moens 17-10, Guide Verstappen 12-9, Dierick 7-6, De Beule 0-0. Aalsters Basketliefhebbersverbond Om Firmin Kennis (voorzit ter van het Aalsters basket liefhebbersverbond) te ont moeten is het niet moeilijk. Firmin is altijd thuis te vin den, maar om met hem te praten moet het wel in de namiddag zijn. Als uitbater kok van het spijshuis «Sint- Antoon» is hij zowel 's mor gens, 's middags als 's avonds druk bezig om zijn klanten de lekkerste spijzen voor te schotelen. Het was dan ook tijdens het kof- fieuurtje dat ik mijn vragen op hem afvuurde. Hoe het allemaal begon? In 1974, ik was toen nog uitba ter van «The Koszen», zijn een paar klanten mij komen vragen of ik hun nieuwe basketploeg wou steunen. Basketbal heeft mij steeds aangetrokken want (zo fier als een pauw) ik heb, toen ik 13 jaar was, zelfs nog gebas- ket bij de miniemen van Black-Boys Aalst. Niettegen staande ik reeds verschil lende sporttakken o.a. ook volleybal steunde, heb ik onmiddellijk toegestemd en zo ontstond basketklub «The Koszen». Wij lieten ons aan sluiten bij het liefhebbers- verbond. Als afgevaadigde van de ploeg belandde ik ook in het bestuur van dit verbond. In 1978 werd ik ver kozen als voorzitter in opvol ging van Jean Lauwers die, wegens tijdsgebrek, zijn ontslag had gegeven. Tot heden ben ik nog steeds voorzitter, waarop ik terecht fier ben. Ons verbond om helst toch plusminus 140 le den en dat wil toch al iets betekenen. Vele vrije uren moet ik er wel aan beste den, maar dit heb ik er graag voor over. Om sommige prolemen snel op te lossen is er een dage lijks bestuur in het leven geroepen. Het bestaat uit Freddy Theybaert, Albert De Wael, ondervoorzitter Fred dy T'Seyen en ikzelf. Wij hebben steeds onafhan kelijk van de Belgische bas- ketbalbond kunnen be staan, maar ons groot pro bleem is en blijft het vinden van de nodige scheidsrech ters. Om dit euvel op te los sen zullen wij misschien toch aansluiten bij de bond. Kontakten worden eerst daags gelegd en indien het voor ons positief uitvalt zul len wij toetreden Met posi tief bedoel ik: het behouden van onze reglementen dat betreft transferts en aanslui tingen, het behouden van de speeluren, het bepalen van de kalender en nog meer... De spelregels zijn geen pro bleem want wij spelen vol gens het Belgisch basket reglement. Er zijn scheids rechters genoeg in en rond het Aalsterse die dan offi cieel zouden mogen fluiten. Wij zouden dan ook onze initiatieven kunnen verrui men b.v.: vorig seizoen had den wij een tomooi gepland met topploegen als Merk- sem. Okapi, Hellas Gent en Parker Leiden. Het viel ech ter in duige omdat er door de bond aan de Belgische spelers een schorsing werd beloofd in geval van deelne ming, enkel omdat wij geen lid zijn van de Belgische basketbond. Ik druk er ech ter wel op dat in geval van aansluiting ons principe moet blijven zoals het 10 jaar geleden begonnen is: als een liefhebberssport en niet als een soort korporatief verbond. De spelers die in ons verbond willen aantre den moeten of zowel niet aangesloten zijn bij de Bel gische bond of anders toela ting krijgen van de sekreta- ris en voorzitter van hun klub. Dit laatste is vooral bedoeld om geen moeilijk heden te krijgen met de klubs (speciaal voor de jon ge spelers). Om de positie van de scheidsrechters te beschermen hebben wij se dert enkele jaren een tucht raad (3 mensen die niet aan gesloten zijn in het verbond) opgericht. Elke ploeg ziet er de noodzaak van in en hun beslissing wordt dan ook zonder meer aanvaard. Per seizoen worden 4 d 5 verplichte vergaderingen gehouden. Men bespreekt er: het opstellen van de ka lender, het beleggen van nieuwe data voor afgelaste wedstrijden, het inrichten van de beker van de stad Aalst, het bespreken van nieuwe ideeën en de be langrijkste vergadering ge beurt einde maart: de statu taire vergadering met even- Liefhebbersbasket. Firmin Kennis (per) tuele aanpassing van nieu we spelregels van de Belgi sche basketbalbond. Op deze vergaderingen is elke ploeg verplicht om 1 afgevaardigde te sturen. Af wezigheid wordt bestraft met een geldboete. Sedert vorig seizoen wordt elke ver gadering besloten met een etentje dat varieert van Hut sepot tot fondue Stroganoff (men heeft toch een voorzit ter-kok of niet?). Dit is een uitstekende stimulans tot het bijwonen van de verga deringen, want geldboetes zijn er nog niet geweest. Tijdens de laatste vergade ring zijn er plannen ge smeed om het 10-jarig be staan te vieren. Wat het a lemaal gaat worden sta: nog niet op punt maar d: het iets grandioos zal zi kon ik afleiden uit de blir kende ogen van de voorz ter. Men zal er in het Ac sters basketwereldje nc lang over napraten. Dat be loof ik je! V.E.Ï af te dwingen. Dat is ons niet gelukt. Een tweede thuisdoelpunt verzwond alle illusies. Deze nederlaag brengt ons haast in een uit zichtloze situatie. Zondag moeten we naar Petegem. Ook dat wordt een moeilijke opgave.», besluit trainer Bauwens. Hoe dan ook. Voor Oudegem is de situatie verre van rooskleurig. We zien echt niet goed in hoe men het behoud moet verzekeren. Al le goede wil ten spijt. Het materiaal is niet voorhan den. En ook de nieuw aan gekochte spelers (gelukkig- lijk voor één jaar) werden geen meevallers. Integen deel... E.D.M. Bavo - Red Boys 69-65. Colman (Bavo) maakte punten en Bavo - Red Boys 69-65. Van Riet (Bavo) is de bezoekende dwong mee de zege af (vh) verdediging te vlug af (vh)

De Voorpost | 1983 | | pagina 35