t1t1 Volhouden Rapid Snuffel Grembergen wint nu ook te Temse Zoutloze partij! Taktisehe zege van goud waarde Sigivok schoot te kort tegen Maldegem Rapid geeft zich niet gewonnen Stekene zet nieuwe jaar niet te best in I Ook Steendorp kon Merelbeke niet verslaan VOLLEYBAL 36 -14.1.1983 - De Voorpost 2* prov. dames Lebbeke - M. Erwetegem 3-1 Gestart zonder de zieke Dia ne Baum heeft Lebbeke vlot de eerste set binnenge haald. (15-11). Vooral onder impuls van Romy Borms die de aanvallen perfekt af werkte en zeer moeilijk ser veerde, werd de score van 8- 6 naar 13-6 gebracht. Bij 14-7 dacht iedereen dat de set reeds binnen was, maar een reeks slechte recepties in het Lebbeekse kamp lieten Erwetegem tot 14-11 nade ren. Verder kwam het echter niet. uö tweede set verliep pro bleemloos. Van 7-5 werd het 11-7 en dan 15-7. In deze set is vooral degoede opslag van Monique Verougstraè- ten en het attent verdedi gend werk van Linda De Cock te vermelden. In deze set werd het al duidelijk dat de verstandige plaatsballen van de bezoekers Moderna nog last zouden bezorgen. En zo gebeurde het ook. Slag op slinger werd de plaatselijke verdediging in het ootje genomen door kor te drops en afleggertjes. Toch kon Lebbeke setbal af dwingen bij een 14-11 stand. Deze gunstige positie was tot stand gekomen door een sterkere aanval (tweemaal schitterende pass van Lieve De Meersman, kort voor en kort rugwaarts aan Conny Borms die even briljant af werkte) en een voortreffelij ke opslag.' Paniekerig gedoe en onvol doende inzet op voornoemde plaatsballen bezorgen Er wetegem een onverhoopte setzege met 14-16. De vierde set is beter. Een reeks opslagen met Regine Hofman als uitblinker en een paar gelukte kombina- ties Linda-Romy en Regine- Conny leverden een 10-1 voorsprong op. De gevaar lijkste bezoekster, Marleen De Potter, werd aan banden gelegd en bij een 13-6 stand was de match gespeeld. Conny Borms zorgde met twee «aces» voor een goed einde. Een overwinning glans, waarbij de zwajl de receptie, de sta! veldverdediging (Lind; Cock uitgezonderd), h« nig gevarieerde set-uffl en het «laaiend» en! siasme opvielen. Vermelden we nog datf"" Segers na een week i K voortreffelijk inviel eon Monique Verougstijdi (i.p.v. Diane Baum) orjtl was in receptie en vellvi dediging maar aan hasp goed haar streng trok eitie haar opslag menig aantekende. Volleybalklub Vitesse uit Kruibeke op weg naar de titel, (dw) Kangoeroes Aalst - Adec Baasrode 0-3 2* prov. Heren Jokeren kon het niet waarmaken tegen Kuurne (ad men in Lokeren het bes- pen. Men diende immers ren en dat de receptie in briljant te moeten spelen a verwacht tegen Kuume over te schakelen naar het 1- gebreke bleef was het dui- Meteen een kleine streep lan was de rugkwetsuur 5 systeem en dit gebeurde delijk dat men van een kom- door de rekening van de Lo- xm spelverdeler en aanval- met teveel moeilijkheden, plete Lokerse off-day mocht kerse ambitie om binnen de er Danny Loyez al een teken spreken. Met 12-15, 6-15 en «erste viif te eindiaen ran de wand dat het niet Toen bleek dat ook de aan- 13.15 won Kuurne dan ook •an een leien dakje zou lo- vallers niet in hun dagje wa- vrij gemakkelijk zonder echt De allereerste wedstrijd die Sigivok ooit speelde in tweede klasse was tegen Maldegem. Tijdens de eer ste sets werden de mannen van coach Van Buynder wer kelijk ingeblikt maar kwa men toen op zodanige wijze terug dat het nog 3-2 werd en dat was één der grote verrassingen van de toen nog zeer jonge kompetitie. Maldegem had dan voor de terugwedstrijd niets aan het toeval overgelaten en bib berde en beefde nog steeds toen het de eerste sets alle bei met 15-9 gewonnen had. Tot dan toe was Sigivok er niet aan te pas gekomen. Maldegem speelde nu een maal sneller en gevarieer der en toonde zich een zeer sterk geheel. «De sterkste ploeg die we dit jaar al te gen het lijf liepen», zegt voorzitter De Wolf van de laatste tegenstander. En om een lang verhaal kort te ma ken kunnen we vertellen dat de geschiedenis zich niet herhaalde en dat Roger Maes zijn ploeg nu wel tot 3- 0 dirigeerde via nog maar eens een 15-9. Meteen was de wedstrijd gespeeld. Na de nederlaag was er nog geen paniek te bespeuren bij Sigivok. Ontspannen wil men naar het einde van de kompetitie uitkijken al hoopt men hier en daar nog eens als scheidsrechter te kunnen optreden. Sint Jan Hemelveerdegem, een ploeg in mindere doen, is dus gewaarschuwd. Cijfers zeggen niet alles want wie deze wedstrijd ge zien heeft zou nauwelijks geloven dat er droge 0-3 cij fers op het bord kwamen. Inderdaad, in elke set bouw de Kangoeroes een vlotte voorsprong op: 11-3 in de eerste, 6-2 in de tweede en zelfs 12-4 in de derde set. Een beter samenspelend Adec heeft enerzijds vech tend en zwoegend en ander zijds technisch flink uitge balanceerd die scheve si tuaties op een schitterende manier rechtgezet en punten van goudwaarde binnenge haald. In de eerste set domineerde Aalst volledig en keiharde aanvallen teisterden regel matig de Adecverdediging (5-0). Een eerste time-out bracht echter al raad en met een dakgoot van Johan Aerts en Yves De Cocker 'werd het 5-2 en zelfs 5-3 na een ace van Yves. Het verplaatsen van de pionnen aan het net werd nog niet 100% uitge voerd en een vlot spelend Kangoeroes nam opnieuw afstand en scheen naar een gemakkelijke zege af te ste venen. Adec bokste echter terug. Kapitein Nobels be diende gepast de aanvallers en toen ook de netverdedi- ging begon te funktioneren (Kris Meert en Kris Lenssens leverden hier goed werk) kwam Adec langzij tot 11-11. Op 13-14 kreeg Adec zelfs een eerste setbal maar Aalst kon 14-14 maken. Drie red dingen van Yves De Cocker en een kei van Johan Aerts maakten er 14-16 van. De tweede set verliep vol gens hetzelfde scenario: 6-2 voor Kangoeroes. Adec heeft echter enkele aanvalskom- binaties door, waardoor het blokwerk heel wat eenvou diger werd (7-9). Een ge slaagde «staffelkombinatie» Dirk Nobels-Kris Meert-Jo- han Aerts werd door deze laatste formidabel afge werkt. Adec liep uit tot 9-13 maar Aalst kon 13-13 ma ken. Geslaagde wissels van Yves Meskens en Leo Ro giers deden de balans over hellen en met Eddy Meers man aan de opslag werd het 13-15. Aalst herpakte zich nog vrij verrassend in de derd maar een 12-4 voorsj was nog niet voldoend setwinst te boeken, dat met meer taktisc zicht en als geheel bet< teerde kwam schitterei rug dankzij de wisseO Iers, paraat om hun bijcfl te leveren: Leo Rogfl sterk gekoncentrcj bracht mooie reddii^ Yvo Meskens bracht!-j met zijn «prósence» en K| Moens liet een merkvf dige opslagserie be*n< deren. W| Verdiende zege tegen l,.- rechtstreekse konkun Ook de reserven wonneiu^ nieuw en staan momer aan de leiding. Proficiat (1 Rapid-Seraing 3-2 Men gaf geen cent meer voor de kansen van Rapid Sint-Niklaas na de heenron de. Vooral het verlies tegen Turnhout leek katastrofaal en het kaartje naar tweede klasse te leveren. Rapid liet het daar echter niet bij en slaagde er tijdens het voor bije weekend in om Seraing met 3-2 te verslaan (6-15, 15- 6, 14-16, 15-4 en 15-8). Het meest besproken feit was ek niet deze of gene speler maar wel de om het zacht uit te drukken, minder goede leiding. De twee scheids rechters hadden immers kontrole te verwerken maar verwarden dit met het in voeren van enkele totaal nieuwe spelregels die door de spelers nog niet gekend waren. Zo kreeg William Linthout niet minder dan vier foutieve recepties na el kaar aangesmeerd, lukte Mark Hofmann erin om een netfout te maken op een ogenblik dat hij drie meter van het net stond en floot de scheidsrechter in de laatste set een receptiefout tegen Seraing op het ogenblik dat de aanval al lang vertrok ken was. Geen van beide ploegen was dus erg geluk kig. Rapid had in de derde set immers een 14-11 voor sprong zien teniet gaan ter wijl Seraing nooit gedacht had op een Sint-Niklase gasbek te lopen. Indien Ra- een en ander mirakel toch pid nu de kontinuïteit in het nog mogelijk te worden spel kan verzekeren lijkt het Pardaf Kruibeke aan de beterhand Pardaf Kruibeke won de eer ste wedstrijd van het nieu we jaar tegen White Star Sint-Amandsberg. De da mes lijken meteen gelan ceerd om er nog een goede kompetitie van te maken. De uitslagen uit de eerste ronde waren inderdaad niet om over naar huis te schrijven maar nu lijkt het dus, zoals aezegd, te beteren. White Star Sint-Amandsberg gaat net de omgekeerde richting uit als Pardaf. De Gentse ploeg begon heel sterk aan de kompetitie maar heeft nu met pech en onkans af te rekenen en dat is nu net iets waarvan Pardaf op dit ogen blik geen last meer heeft. De setstanden waren 15-5, 11-15, 15-10 en 15-6. Beide teams traden fris en uitgerust tussen de lijnen na de kompetitieloze periode van drie weken. Er werd bij zonder snel gespeeld. Voor al in de eerste twee sets, die in amper een half uurtje af gehaspeld werden. Twee onnauwkeurige recepties gaven Seraing de kans het puntensaldo te openen: 1-3. Toets- en receptiefouten werden door beide scheids rechters vrij streng gefloten. Pogingen om op gelijke hoogte te komen strandden op 5-5. Onvoldoende blok en een mindere receptie waren daar de oorzaak van. Meer dan eens zagen de Seraing- aanvallers zelfs geen blok voor zich. Zelfs een prima lage verdediging was hier tegen niet opgewassen. Ver vanging van Poppe voor Van Acker op 5-14 verander de de zaak ook niet meer. In de tweede set namen de Sneeuwwitjes wraak, na amper 7 minuten noteerde men 11-2. Na twee dode tij den en vervanging bij Se raing haperde het thuisme- chanisme even. Door out- smashes en een buitengege- ven opslag raakten de be zoekers aan 5 punten. Puik en verrassend werd deze set afgerond. Achteraan ving Linthout (beste speler bij Ra pid) een bezoekers-smash voortreffelijk op. Zijn bal be landde op het net, de daar opvolgende direkte aanval rondde Van der Vreken af met een perfekt blok: 15-6. De langste en best gekrui de bleek de derde set. Langs de thuiszijde een vlotte start langs 4-1 en 8-4. Out-sma- shes van De Geyndt en Van der Vreken gaven de bezoe kers de kans om langszij te komen: 9-9. Van der Vreken herstelde zijn fout en hielp mee: 11-9. Óp 14-9 loopt het echter fout. Twijfelachtige scheidsrechterlijke beslis singen halen de Sneeuwwit jes uit koncentratie en alle verband is zoek: 14-13. Langs thuiszijde heeft men vooral oog voor de flaters langs bezoekerszijde. In plaats van zich te koncentre- ren op het eigen spel: 14-16. Een gele kaart voor Van der Vreken opent de vierde set. Gelukkig is de verwarring vlug hersteld en rusht het hometeam naar 11-3. Prima verdedigingswerk van Wil liam Linthout en 100% af werkende Hoffman en de zelfde Linthout stonden hier samen met hun ploeg borg voor. Zelfs dode tijden en vervangingen konden niet stuiten: 15-4. Ooi slotset stak de suppo een hart onder de riem thuiszestal leek wel gels te hebben. Jos Muy mans die door zeer technisch spel pu maakte, scoorde nu aa lopende band. Op 8-0 bruikte Seraing reeds T.O. Na terreinwisseling zondigden de Rapidspefli zich weerom aan recejip fouten en lieten zich fa slaap wiegen: 14-7. r— thuiscoach riep zijn jont op het matje. Een bezof dropte zijn balletje buite bezorgde de Sneeuww meteen de overwinning. U( zaterdag staat men in I Zc ven tegenover SIPICO. Fe Zc Zc D( Voor Stekene werd het een onverwachte nederlaag op het veld van Temat. Het was een wedstrijd die als een der weinigen als zeker ge wonnen kon gegeven wor den in derde nationale maar ook dat blijkt dus niet waar te zijn. Temat startte heel vlug in de eerste set en Ste kene kon pas langzaam te rugkomen maar deed dit tenslotte toch nog via zeer goed volley (12-15). De twee de set werd kruciaal. Anne ke Hamelink kwam in de plaats van Chris Heyman, maar één en ander bleek geen al te gelukte wissel. Toch kwam Chris Heyman er pas terug in bij een 14-11 stand en dat was natuurlijk te laat (15-12). In de derde set kon Stekene zich wel herpakken (11-15) maar toen in de vierde set Anneke Ha melink opnieuw werd inge haald, ditmaal in de plaats van een vooral in opslag falende Noëlla De Cauwer, brak het moreel van de ploeg, zodat het uiteindelijk 15-4 werd. In de vijfde set startte Stekene wel met de baziszes maar dat kon het vereiste élan niet meer te- rugbrengen zodat er op nieuw mei 15-4 verloren werd. Meteen wordt het voor Stekene zeer belangrijk om volgende week op Kortrijk te gaan winnen want anders zou men toch nog in degra datieperikelen terecht ko men en dat had bij het begin van het seizoen werkelijk niemand verwacht. K. Temse-Snuffel Grembergen 1-3 Aalst iutloos naar einde van seizoen Sedert het thuisverlies te- beert die zijn medespelers gen ongeslagen leider Vos- in belangrijke ogenblikken selare lijkt bij het jonge kan opkrikken. Toch is het Aalst de fut volledig ver- spijtig dat de jongeren niet dwenen. Het blijkt dus dui- een tikje meer vechtlust aan meedraaien schijnt deüjk dat de tamelijk jonge de dag leggen. Aalst zal wel binnen enkele jaren in te ploeg een leidersfiguur ont- gered zijn dank zij een schit- zitten. terende eerste ronde en hier en daar verwachten we nog wel een exploot van de ploeg. Kontinu aan de top meedraaien schijnt er pas Steendorp diende de topper tegen Birka Merelbeke te starten zonder de van wacht zijnde Burt Riske. Dat maak te natuurlijk de rekening niet van de bezoekende lei ders die er in de eerste set lustig van door gingen en met 2-10 naar een riante set overwinning schenen af te stevenen. Steendorp kwam echter zeer sterk terug en toen het bij 11-12 gelijk scheen te worden besliste de scheidsrechter er anders over. Steendorp was van dit alles natuurlijk aangesla gen en kon niet meer terug komen (11-15). In de tweede set waren er geen proble men voor Steendorp (15-5) maar in de derde en vierde kon er van een serieuze voorsprong niet geprofiteerd worden. De 8-1 voorsprong in de derde set was niet voldoende evenmin als de 12-5 uit de vierde. Het hoeft dus niet gezegd dat Birka Merelbeke een pak ervaring in huis had. Bij Steendorp werd er bij tijd en wijlen wel de bezoekende knnifoir. lekker gekombineerd maar Seghers zijn ploeg zodanig vinden °°r9ang kon telkens er een en ander te koncentreren dat het scheen te gaan lukken wist Steendorpse suksesnum- lende Martine Claes die de 2de set afmaakte nadat Grembergen bij een 7-14 eindstand drie setballen no dig had om er 10-15 van te maken. De derde set ging terecht naar de thuisploeg die via 7- 4 met 14-8 leidde vooraleer G. De Ridder dankzij een reeks goede opslagen Snuf fel tot 14-12 terugbracht. On danks het goede blok van Vera De Blende en de knap pe lage verdediging van M. Claes kon Temse toch afma- M ken (15-12). De vierde set draaide Snuffel dan opnieuw op vol- le toeren. Met niet te stop pen smashes van A. Van Boterdael, prachtige legbal- len van Chr. Roef en met technische geplaatste sma shes van Griet De Ridder werd het 4-14. De ploeg speelde kollektief opvallend gemotiveerd, er viel geen bal meer en in amper 15 minuten werd de beslissen de set afgesloten met een 6- 15 stand. 2* Zc Zc Zc m Zc Hi 1* Zc I 2* Zc tl* Zc De reserven die uiterq ervaring en inzicht ontfcx den tegen het sterke Teif verloren met 3-0 cijfers. Setstanden 15-11, 15-6,]"" Snuffel Gremberl! speelde met G. De Ridc,. M. Claes, A. Van Boterdd™ CL Claes, V. De Blende} C. Roep. Bij de reserven p den aan: S. De Ridder, KJ? Smet, Waegeman, Van 1: Vreken, Van Riet, Van Ad1* en N. Coen. j j'J Vc 'tel Vi Kemzeke kreeg koude schotel Het jaarlijkse feestje van VOLK Kemzeke begon iets later dan voorzien want de heren hadden vijf sets nodig om de bezoekers uit Destel- bergen te verslaan. Werd de eerste set met 15-2 gewon nen dan kon de 10-2 én 13-8 voorsprong uit de tweede set niet volstaan (13-15). In de derde werd het makkelijk 15-5 en toen de supporters bij een 15-14 matchbal in de vierde set aan aDeritieven begonnen te denken sloeg het noodlot toe (16-18). Ge lukkig werd de vijfde set met 15-11 gewonnen anders had het bijna koude eten nog niet gesmaakt ook. Hein duimpje Iks verslaaf reos jaso aan hnis Baasroods liefhebbersver- bond Uitslagen Maandag Brandweer Gilvoc F.F. 0-3 KWB - Macadammers Simplisten - Simiba Vrijdag Falos-Keur - Pletsers St.-Donatus - Kikkers Joso - Iks Klassement 1. KWB Baasrode 36 31 2. Strangers 36 30 3. Gilvoc 36 20 4. Macadammers 36 19 5. Simiba 36 18 6. Simplisten 36 5 7. Brandweer 36 3 1. Joso 36 26 2. Falos-Keur 33 22 3. St.-Donatua 33 19 4. Pletsers 33 17 5. Kikkers 33 16 6. Iks 7. VGS Wedstrijden Maandag 10.1.83 Brandweer - Simplisten Strangers KWB Baasrode Simiba - Macadammers Gilvoc: vrij Vrijdag 14.1.83 St.-Danatus - Iks Pletsers - VGS Falos-Keur - Kikkers Joso: vrij 33 15 33 2 Snuffel Grembergen, de nieuwkomer in het Oost- vlaamse damesvolley, won nu ook tegen tweede ge rangschikte Temse en komt nu op een gelijke hoogte met de Waaslanders op twee punten van leider Hofstade. Hierdoor krijgt de ploeg van voorzitter T. Verstraeten uit zicht op de eindronde der 2de gerangschikten met daaraan verbonden een mo gelijke promotie naar derde provinciale. En daarmee is de kous nog niet af voor de technisch sterke ploeg. In derdaad, zondag 16.1 komt leider Hofstade op bezoek in de sporthal te Appels en in dien de gezusters Claes en Co hier de overwinning zou den behalen is een recht streekse promotie via het behalen van de titel niet uit gesloten. De hoofdmatch be gint om 10u30, de reserven spelen om 9ul5. Te Temse werd het be paald een aantrekkelijke wedstrijd. De eerste set die 25' zou duren, startte met Temse aan de opslag. De thuisploeg scoorde welis waar het eerste punt maar de volgende bal kon Snuffel veroveren en vanaf dan was hét Grembergen dat een viertal punten voorsprong telde. Via o.a. knappe servi ce van Christel Claes won Snuffel deze eerste set met 10-15. Ook tijdens de tweede set toonde Snuffel zich op zijn best. Na een vrij gelij- kopgaand begin liepen de bezoekers uit tot 2-9. A. Van Boterdael begon nu ook sterk te spelen in aanval en De vrijwel volledige Snuffel Grembergen-familie die na het debuut in 4de provinciti uitzicht krijgt op promotie (eva) het was een knap aanval-

De Voorpost | 1983 | | pagina 36