B.C. Concordia organiseert Belgisch kampioenschap «kader 38/2» ie Dendermonde Theo Verwaeren: algemene Appelse duivenkampioen! Judoklub Moorsel verwacht U Propaganda wedstrijd voor Zeels derby Frans De Backer voorkomt totale katastroie Internationale MCB-motoreross aan het Donkmeer Waterdienst haait verrassend uit en eerste winst voor Platte Ploeg Goed zo, Johnson Provinciaal judotornooi kent veel sukses BILJART DUIVEN JUDO MOTORCROSS MINIVOETBAL Mensen die via sportbeoefening langer en beter willen leven kunnen terecht bij Judoklub Moorsel die op woensdag 19 januari een kursus voor beginners start. Lessen die worden gegeven op woensdag van 20 tot 21 u. en op zondag van 11.30 u. tot 12.30 u. Jongeren van onder de 14 jaar worden opgenomen in de jongerenafdeling en voor dertigplussers wordt gestart met een veteranenafdeling. Na de kursus voor beginners kan U verder de normale trainingen volgen van de gevorderden aan de gewo ne klubvoorwaarden. De kostprijs voor de kursus van 20 lessen werd bepaald op 1.500 fr. die impliceert vergunning en verzekering voor één jaar, na 20 lessen en proef graadverhoging, gezonde ontspanning voor vrouwen en mannen, de kans verder te doen in de klub en lessen door gediplomeerde trainers, erkend door de Vlaamse Judofederatie, Bloso, de Belgische Judo- bond, Olympisch Komitee. Leiding van de kursus berust bij Freddy Bellon, 3° Dan, meermaals opgenomen in de Belgische selektie, reeds drie jaar winnaar van de Trofee van Vlaande ren en pas terug van een stage in Japan. Hij wordt bijgestaa door hulptrainers. De klub telt reeds 6 zwarte gordels. Voor alle nadere informatie kan U terecht bij Freddy Bellon, Kattenbroekstraat 22, te Moorsel-Aalst (053/ 78.50.30) of Theo Van den Meersche, Pontweg 52, te Herdersem-Aalst (77.81.93). (lh) VAN DE MOORTEL - ON. VAN DAMME 2-5 Na een propagandawed- strijd heeft ON. Van Damme slechts in de vierde periode kunnen afstand nemen van opponent Van de Moortel. Het heeft zich via deze over winning tot herfstkampioen gekroond in de eerste natio nale van de NOMB. Voor deze uitgestelde topper wa ren ongeveer 450 supporters naar de Zeelse sporthal ge togen. Ondanks de inzet van dit treffen kregen zij een aantrekkelijke wedstrijd voorgeschoteld waarin het element spanning hoogtij vierde. Van Damme nam een bliksemstart en na zes Dendermondse Minivoetbalkompetitie FC Okapi - Regentboys 9-2 minuten kon de grote uit blinker Mamix Boeykens een strafcomer afronden. ON-doelman Luk Poppe was bij de pinken en verhinder de tot tweemaal toe een po ging van Piet Abbeel om de ploegen opnieuw langszij te brengen. In de tweede spel- periode was VDM-doelman Luc Van Doorsselaere aan de beurt en genoot zelfs de eer de 1-1 stand op het sco rebord te prikken dank zij een strafcomer van Piet Ab beel. Twee minuten na rust kwam Van de Moortel zelfs op winst na een heerlijk kopbaldoelpunt van Tony Collewaert nadat teamge noot Goossens eerder de paal had getroffen. De vreugde om deze treffer was evenwel van korte duur toen Freddy Van de Velde via een strafschop 2-2 scoorde. In de slotact bereikte ON. Van Damme onverwacht nog zware cijfers. André Stee man en Van de Velde von den plots hun opportunisme weer en scoorden twee be langrijke doelpunten. Aan een 2-4 stand gooide Van de Moortel alle registers open maar een rake counter gaf aan Van de Velde de gele genheid een zuivere hattrick te scoren. Van Damme en Van De Moortel brachten in deze topmatch nogmaals het bewijs dat twee tenoren sportief kunnen strijden voor de overwinning on danks het uitzonderlijk be lang van dit Zeelse derby, Door deze zege komt ON. Van Damme alleen aan de leiding en telt bij de aan vang van de terugronde twee punten voorsprong op De Leenheer/Nelis terwijl Van de Moortel werd terug geslagen op vier punten. In het kader van de 16° finales om de Beker van België tre den op vrijdag 14 januari vier Zeelse ploegen in kom petitie. Nationaal bekerhou der Pimpernel speelt aan huis tegen Ad Fundum Gent. terwijl Van de Moortel en Van Cauteren respektie- velijk naar Somers Brugge en Jabbeke reizen. Topwed strijd in deze bekerkompeti tie is beslist het duel te St.- Gillis-Waas waar De Leen heer/Nelis te gast is. Blijven de Zeelse ploegen ook in dit stadium overeind ligt een kwartfinale in het verschiet tussen Pimpernel en De Leenheer/Nelis. (aiz) De derby van het stations kwartier kreeg een afgete- uitslag mee. De eerste kans kreeg Okapi reeds in de 3* min. Het schot keerde echter terug het veld in via de paal en de voet van keeper De Backer. Drie mi nuten later opnieuw een mooie aanval van Okapi en Mark Vercammen brengt de stand op 1-0. Tegen het ein de van de eerste periode kreeg Okapi een strafcomer en de lob van Vergeylen werd door Vercammen bin- nengekopt: 2-0. Een doelschop van Vergey len op de 22* minuut werd door De Backer met de han den weggewerkt. Jean-Pier- re schoot dan zelf de penalty binnen: 3-0. Dat bleef zo tot aan de rust. De stand kon toen al hoger opgelopen zijn. Onmiddellijk na de rust werd een mooie aanval Jas- paert-Comelis door Vercam men met een doelpunt be kroond: 4-0. De Okapispe lers kregen er niet genoeg van en Johan Comelis, één van de betere spelers, zorg de voor de 5-0 stand. Na 35 min. spel verloor Jaspaert de bal aan Van Hecke die de eer kon redden: 5-1. Et later speelde Van Nuffel i bal in de voeten van Con lis die geen genade ken< 6-1. Maar Van Nuffel maal die fout goed en scooi voor de Regentboys: 6-2. We waren 48 min. ver to Vercammen Veyt wegstu de. Hij schiet keihard ma Frans De Backer blokt I waarna Vercammen hernemen: 7-2. Na een V trap van Vercammen Comelis binnentikken en< handspel van Van Nufff mocht ook Jaspaert score 9-2. 40 -14.1.1983 - De Voorpost Julien Sprayt heeft blijkbaar energie teveel. Hij is niet alleen voorzitter van wielerklub «De Donkvrienden» •naar hij is tevens leider van de supportersklub van otorcrosser Fred Mertens. organiseert hij voor het ee^st ;n, de omgeving van htr donkmeer een internationale MCB-motocross waarmee ongeveer 250.000 fr. prijzen gemoeid zijn. Voorzitter Sprayt, sekretaris Medard De Geest, schat bewaarder Fred Mertens en de bestuursleden Marcel De Neef, André, Jean-Pierre en Patrick Boone gaan ervoor zorgen dat op zondag 6 maart alles vlot verloopt. Er staan niet minder dan acht wedstrijden op het WM programma. Er zijn wedstrijden voor internationalen 250 en 500 cc, seniors 250 en 500 cc, juniors 250 en 500 f cc, nieuwelingen 250 en 125 cc en een wedstrijd met side-cars. Tenslotte is er nog een bijkomende attrak- tie met een wedstrijd die voor de eerste keer in België wordt ingericht: de 12 tot 15-jarigen met 80 cc. De niet MCB-piloten kunnen aan de wedstrijden deelnemen met de speciale MCB-dagvergunning. De crossen zullen plaats hebben op de weilanden gele- gen in de Heikantstraat op ongeveer vijfhonderd meter van het Donkmeer. Inschrijving op het terrein zelf vanaf 10 uur. De eerste start wordt gegeven om plll 10.30 u. Eetgelegenheid en akkomodaties op het fje[ jjestuur Van de supportersklub van Motocrosser Fred Mertens heeft in Berlare terrein zelf. grootse plannen. Op 6 maart a.s. houdt het in de Heikantstraat een internationale motocross met acht wedstrijden en niet minder dan 250.000 fr. prijzen (jj) Busboys-Nettetr. 0- 1 Derde reeks Tripoli-Bobby's 4-1 JongPicad.-Sportpal. 7-1 Rimo Stars-Mini Sp. 2 7-4 Bonte Os-FC Stoom 2-8 Mikeno-FC Baert uitgest. PI. Ploeg-Filosoof 2 3-2 Algemene rangschikking Eerste reeks 1. Jovanda 31 p. 2. Minisparta 1 31 p. 3. All Sport 25 p. 4. Van Biesen 24 p. 5. Picadilly 24 p. 6. Filosoof 1 23 p. 7. De Markt 21 p. 8. Miniplaza 19 p. 9. Volksvrienden 17 p. 10. Stany Wafels 13 p. 11. Famisport lip. 12. Minishotters lOp. 13. Lucky Sport 9p. 14. Sportvrienden 6p, 15. Waterdienst 5 p. 16. Mespelare lp. Tweede afdeling 1. Nettetrillers 28 p. 2. Intercom 26 p. 3. Busboys 23 p. 4. Rijkswacht 23'p. 5. Regentboys 19 p. 6. Okapi 16 p. 7. Pappenheimers 12. 8. Kawede lip, 9. Caxtus Boys lip. 10. Wit Hof lip. 11. Den Heizei 10 12. Politie 9 13. Tuitvrienden 4 14. Young Boys 1 Derde reeks 1. F.C. Baert 24 2. Jong Picadilly 22 j' 3. Mikeno 16 4. Sportpaleis 16 oi 5. Bonte Os 14 6. F.C. Stoom 14 7. Bobby's 8. Rimo Stars 9. Minisparta 8 10. Tripoli 8 1*1. Filósoof S 12. Platte Ploeg 3 Wedstrijden Rimo Stars-Bonte Os De Markt-Lucky Sport Bobby's-Sportpaleis Den Heizel-Regentboys Intercom-Pappenheimers Sportvrienden-Van Biesen Caxtus-Boys-Kawede Stany Wafels-Volksvriend! Rijkswacht-Tuitvrienden j Jong Picadilly-Platte Plot FC Baert-Minisparta 2 Wit Hof-Busboys Mikeno-F.C. Stoom Picadilly 1-Minisparta 1 Nettetrillers-Politie Mini Plaza-Fami Sport Minishotters-Filosoof 1 Waterdienst-Jovanda Tripoli-Filosoof 2 Mespelare-All Sport Young Boys-Okapi kampiot maar tevens om de voon De bijxondr aktieve biljartklub Concordia van Denderznon- de Belgische de werd door de Belgische Biljartbond aangezocht om de finales te organiseren van het Belgish Kampioenschap Kader 38/2. Deze finals sullen plaats hebben op zaterdag 15 en zondag 15 januari in het lokaal van de klub, op de eerste verdieping van de Taverne Justitiepaleis, rechtover de Dendermondse rechtbank. Het Belgisch kampioen- listen werden eerst geselek- schap van klas IV wordt in teerd in de gewesten, dis- elk geval een bijzonder trikten en provincies, zodat schouwspel. Er zijn zes fina- we hier werkelijk de beste listen en die spelen alle- jongeren krijgen voorge maal tegen mekaar zodat el- schoteld. ke wedstrijd even belangrijk Ondervoorzitter Paul Van is. Op de beide dagen wordt Damme die zelf een geducht er gestart om 14.30 uur en biljarter is meent dat een dan zal er doorlopend biljart dergelijke finale veel goed te zien zijn tot 18 d 19 uur. De kan doen aan het image van toegang is volkomen gratis de biljartsport. «Iedereen zodat men deze organisatie kan nu vrijuit komen kijken, kan beschouwen als propa- zegt hij. Geïnteresseerden ganda voor de biljartsport. kunnen aansluiten bij onze B.C. Concordia heeft trou- klub. Door de ervaren spe- wens haar sporen al ver- Iers worden de nieuwelin- diend op het gebied van be- gen degelijk begeleid en er langrijke organisaties. Zij wordt hen een soort oplei- was het die Dielis, Ceule- ding gegeven, mans, Kobayashi en Komori naar Dendermonde haalde. 9 9 Het wordt dus zeker geen Naast de afgevaardigden proefstuk. van de B.B.B. zal ook de h. Voor de kenners kunnen we Demaere, distrikssportbe- alvast vertellen dat de spe- stuurder aanwezig zijn, ver- Iers van klasse IV voor ka^ gezeld van de heer Schol der 38/2 een minimumge- laert van het gewest Den- middelde van vijf moeten derstreek en andere officië- halen en dat het promotie- len. Zij komen niet alleen gemiddelde acht is. De fina- voor de prijsuitreiking aan ter van B.C. Concordia huldigen. De heer Arthur Herde is dit jaar immers d|f| tig jaar voorzitter van i klub. Hij was er tevens stichter van, zodat dit wai schijnlijk een uniek feit Arthur is in het Dendtrg mondse biljartwereldje ker geen onbekende. Hijt een zeer verdienstelijk slj Ier die zich onverdroten zet voor de verbreiding vL zijn geliefde sport. Door de klub zelf zullen d nog drie verdienstelijke den in de bloemetjes wlj den gezet. SchatbewaarcLe Julien Willems en de spek t de leden Albert Smet ipj, Frans De Herde zijn ookL dertig jaar lid en daarvCj, wil Concordia een feesjL, bouwen. Jn Het bovenzaaltje van l)gt] Justitiepaleis zal voor de legenheid druk bezocht w den. Het gebeurt immi niet alle dagen dat onze kontreien de finai van een Belgisch kampioéj^ schap worden ingerict Vermoedelijk zal de prijsif reiking plaats hebben I 16 januari rond 17JL Het bestuur van Biljartklub Concordia uit Dendermonde dat tijdens dit weekend I finale organiseert van het Belgisch kampioenschap kader 3812, klasse IV. 'Z&ittend v.l.nl Paul Van Damme (o-voorzitter), kommissaris Marcel Stroobants, voorzitter Arthur A Herde, kommissaris Albert Smet, schatbewaarder Julien Willems, sekretaris Fredl D'Haese en sportbestuurder Willy De Volder (foto Piet Hermans) Dendermondse Minivoetbalkompetitie Het seizoen 1982 was een suksesjaar voor Theo Verwaeren. Sedert hij enkele seizoenen geleden op eigen benen aan het duivenspel begon, vroeger speelde hij in tandem De Grauwe - Verwaeren, is het behalen van de algemene kampioenstitel in zijn eigen Appels de doorbraak. Theo Verwaeren behoort tot de steeds kleiner wordende groep van melkers, die het alleen om het amusement doen. Anderzijds wil hij zijn hobby toch in de best mogelijke omstandigheden uitoefenen en het voornaamste hierbij was dat hij zich duiven aan schafte van de beste afstam mingen. Alhoewel hij zich hoofdzakelijk beperkt te Quiévrain en Noyon, is de herkomst van zijn kolonie hoofdzakelijk gebaseerd op halve fond en fondhokken. De voornaamste bloedstro- mingen die een rol spelen bij het sukses zijn Alfons Van Driessche Hamme St.- Anna, Raoul Verstraete Oostakker, Wouters Zarlar- dinge en Van Dorpe uit Bors- beke. Sedert vorig seizoen is hij pas aan het weduwschap begonnen. Voorheen was hij nestspeler, een specialiteit die hij nu nog altijd kombi- neert met het weduwschap. Theo beschikt over drie kweekkoppels, 8 koppels nestduiven en in 1983 zal hij met 10 weduwnaars begin nen. Het is door het feit dat hij zijn hokakkomodatie uit breidde, dat hij ook weduw schap speelt. Het nestspel blijft hem evenwel aanspre ken, alleen om het feit, dat de liefhebber het één en het andere kan uitproberen als bijkomende stimulans. Theo boekte vorig jaar goede re sultaten, door een nestdui ver uit te spelen op de jalou- zie. Een ganse week van het hok en de zaterdag van de inkorving werd hij opnieuw naar zijn vertrouwde plaats gebracht. Aan het weduw schap worden weinig tier- lantijntjes verkocht en de jonge duiven laat hij be tijen, al geeft Theo toe, dat degenen die in nest komen voor de beste resultaten zorgen. Bij Theo Verwaeren is het geen uitzondering. Zoals bij de meeste melkers, kreeg hij ook een steuntje van de fak- Ook sportliefhebbers staan op hun taal... Tijdens de laatste week van 1982 kregen we een persmededeling van het Johnson-team voor motorrij ders waarin stond dat Didier de Radigues aan de G.P. van Frankrijk zal deelnemen op een Honda RS 500 cc. Uit die tekst konden we enkel opmaken dat de steller ervan geen gebenedijd woord Nederlands kent en zo verzeilde het bericht in de snippermand. Johnson uit Luik heeft nu een perfekt opgestelde mededeling gestuurd, samen met de verontschuldi gingen van de direkteur die er zelfs bij vertelt hoe zoiets mogelijk was. We bewonderen de ootmoed van de Luikenaars en de moeite die zij zich gestroosten om alles recht te zetten en ons in keurig Nederlands gestelde brieven te zenden. Er zijn nog vele anderen in het Walenland die zelfs niet de moeite doen om al is het een slechte Nederlandse tekst te versturen naar het Vlaamse landsgedeelte. De tweede ronde is ingezet ploeg moet metéén verder liswaar hun wedstrijd, maar in de Dendermondse mini- terrein prijsgeven aan de het was met de hakken over voetbalkompetitie. Uitschie- koplopers Jovanda en Mini- de sloot. In de tweede reeks ters zijn de winst van Water- sparta. Die moeten deze kregen de Regentboys een dienst tegen het vooraan ge- keer ook niet zo hoog van de flinke pandoering. Zij had- klasseerde All Sport. Deze toren blazen. Ze wonnen we- den blijkbaar nog teveel gif tige stoffen van de recente nieuwjaarsviering in het lijf. Vandaar ook dat ze al vlug in de wedstrijd hun beste pijlen hadden verschoten. In de derde reeks won Jong Pi cadilly vrij afgetekend van Sportpaleis. Wat ons in die reeks ook opvalt is de eerste overwinning van de Platte Ploeg. Wordt dit het sein tot meerdere eer en glorie of was het slechts een bevlie ging? Uitslagen Eerste reeks Mini Plaza-V. Biesen 5- 8 Picad.-Lucky Sport 7- 3 St. Wafels-Mini Sparta 1 3- 4 Waterdienst-All Sport 5- 3 Minish-Fami Sport 5-10 Jovanda-Sportvr. 6- 5 De Markt-Filosoof 1 4- 4 Mespelare-Volksvr. ff 0-10 Tweede reeks Intercom-Kawede 6- 5 Young Boys-Pappenh. 3- 4 Okapi-Regentboys 9- 2 WitHof-Tuitvr. 4- 0 Den Heizel-Rijksw, 3- 4 Caxtüs-boys-Politie 3-11 tor geluk. In de duivensport is de koppeling daarop nog al een keertje gebaseerd. Een duiver Wouters Zarlar- dinge gekoppeld aan een duivin Alfons Van Driessche Hamme St.-Anna, waren voor Theo het schot in de roos om zijn kweekstam uit te bouwen. Het was via een vriend aan wie hij een kop pel jongskens gaf, dat hij de kweekkwaliteiten van het koppel aan de weet kwam. Als zelfstandige is het voor de algemene Appelse dui venkampioen niet mogelijk om zijn duiven op vooraf ge stelde uur en tijd te verzor gen. Alle verzorgingsmoda liteiten gebeuren op het mo ment dat hij er tijd voor heeft. Anderzijds probeert Theo op een natuurlijke wij ze zijn duiven gezond en konditioneel op peil te hou den. Het drinkwater wordt gebruikt om het doel te be reiken. Twee keer een le peltje honing in het drinken en ook twee keer per week een thee en drie dagen vita mines. Op tijd en stond een teentje look en af en toe werpt Theo een kropsla op de hokken. De granen wor den twee keer gedrenkt in biergist en lookolie Een nadeel dat hij aan zich zelf verwijt is het feit dat hij bij het voederen een te grote hand heeft en daardoor ver spelen zijn vliegers 's zon dags nogal wat tijd. Theo prefereert voor al zijn dui ven het jonge duiveneten, dus zonder maïs. De alge mene titel is in een duiven- gemeente als Appels, een voldoende bewijs om de kwaliteit van een kolonie te kwalificeren. Vorig seizoen de beste uit zijn streek, een erkenning die werd behaald door de regelmaat van zijn kolonie, die voor hem de ideale aanwijzer is om op een aangename wijze zijn vrije tijd door te brengen. Momenteel door deelname op de Quiévrain en de Noyons, maar Theo voegt er graag aan toe dat hij in 1981 dé St. Denis vlucht op zijn naam schreef en dat hij een jaarling, als jong recht streeks van Louis Roels uit Schoonaarde had, die 18 prijzen op de 20 vluchten vloog. BENO Theo Verwaeren, algemeen kampioen te Appels, (c) Het prov. Judokomitee Oost- de dag gaat door op 12 fe- Vlaanderen boft met de or- braari te Hamme en even- ganisatie «groen-blauw» eens te Ronse. per ploeg, namelijk: 16 ploe- De finale van dit grote eve- geri schreven in voor deze nement gaat door te Zele, kompetitie, tornooi dat afge- waar de officiële uitslag zal werkt wordt als een voetbal- worden bekend gemaakt, seizoen, omvattend 3 wed- Na de eerste ontmoeting te strijd-dagen, op een totaal Dendermonde, waar Sumo- van 5 organisaties. Kwai de inrichting op zich De eerste wedstrijddag zit had genomen, was er in de erop met organisatie van 8 Sporthal van Sint-Gillis te ploegen te Dendermonde en 11 u. een drukte van belang, 8 ploegen te Ronse. De twee- om de weging en de opwar ming mee te maken. Het was een sportief en vlot ver loop met als uitblinkers na de eerste dag: Kemzeke, Ze le, Beveren en Dender monde. Temse - Lebbeke - Lokeren en Hamme zijn aan mekaar gewaagd en spannende Ju do uren zijn nog in het ver schiet. Ronse op zijn beurt liet uit blinkers kennen, namelijk: Samourai-Ronse en Ever- gem met in hun spoor: Aalst, Zottegem, Eeklo, Herzele en met de grote tegenslag voor: Haaltert en Zelzate, die al van de eerste dag met opzet telijke kwetsuren van de mat kwamen. Hopelijk zijn deze tegen 12 februari terug in topkon- ditie. Alle ingeschreven klubs kij ken nu al uit naar de volgen de ontmoeting en de massa ervaring die beginnende ju doka' kunnen opdoen.

De Voorpost | 1983 | | pagina 40