èyt en Heirman sorgden voor de verrassing NOMB-kern St.-Gillis rote bijval voor jongeren-sportweek te Melsele De Voorpost -14.1.1983 43 «livootbalkompetitie Christiaens een ruim aan- De Strooper. deel in d® overwinning van Klassement: MVZ Gilbert Deprouw. De 1. De Leenheer/Nelis 17-32. Leenheer/Nelis vond in Klodde toch niet zo'n gemak- |de eerste speeldag van 1 tweede ronde van de |yk, heeft de rangschik- j heel wat wijzigingen srgaan. Heirman speel den heel goede wedstrijd en O en N, Van Damme. rdoor wordt O en N Van nme nu ook uit de kop- ep van het klassement dreven. Robert Van Dorp, Van Doorselaere en An- De Waele bewezen dat iamen met hun ploegge- n tot heel knappe resul- 2. Van Cauteren 17-29, 3. Coppieters 17-28, 4. O en N kelijk hapje als dit in de Van Damme 17-24, 5. MVZ heenronde het geval was. Gilbert Deprouw 17-24, 6. De leiders liepen uit tot 5-1 Neyt 17-21, 7. Arsenal 17-20, maar zagen toen hoe Klodde 8. MVZ Vehent 17-20, 9. Heir- terugkwam tot 6-4. Jan Ber- man 17-16, 10. Rombout/Sa- kers en Edmond Van Dries- sche scoorden elk drie doel- fir 17-16, 11. Ness 16-15, 12. Klodde 17-13, 13. SK Chan- punten. SV Telelec nam een tant 17-10, 14. De Bisschop 0-1 voorsprong in de eerste periode maar moest dan toe- MV De Balans 17-4, zien hoe Romböut/Safir ge- Sloeberke 17-0 in Staat lijnBij Z, We.iriidkal.nd.,: uiten van de tweede pe ls was de stand opgelo- tot 6-1. Ook Neyt sloeg scoorde driemaal voor Rom- bout/Safir. Westrijdgegevens: MVZ Vehent Coppieters (4- 4): MVZ Vehent: Danny Van Mele (2). Guy De Roover, Pierre De Sitter. Coppieters: Eric De Graef (2), Peter Boey- kens. Jan Bogaert. Arsenal - De Bisschop: 6-3: Arsenal: Etienne Kesteleyn, (3), Julien Van Eetvelde (2), André Van der Poorten. De Bisschop: Luc Poppe, Dirk Van Uytfang, Mare Herre- baut. SK Chantan - MV De Balans 7-3: SK Chantant: Patrick Malin (4), Giovanni Viola, J.P. Opdorp, Falco De Vos. MV De Balans: Paul Hersege (2), Geert Van Kerkchove. Heirman - O en N Van Dam me 9-6: Heirman: Robert Van Dorp (4), Luc Van Doorslaer (3), André De Waele (2). O en N Van Damme: Mare De Beu- Ie (2), Frank Goossens (2). Paul De Waele, André Stee- Neyt - Van Cauteren 4-3: Neyt: Albert Van Puyvelde (2), Armand Christiaens, Jo- han D'Hondt geel. Van Cauteren: Paul Van Caute ren (2), Guy Goossens. 't Sloeberke - MVZ Gilbert Deprouw 3-12: 't Sloeberke: antant zette de tweede Pilip Verheirstraeten (2), Luc UP tde ook goed in met een Vanhecke, MVZ G. De- ge tegen MV De Balans, prouw: Chris De Waele (7), rel trick Malin was met vier Gilbert Christiaens (4), Paul 7101 elpunten een goede af- De Kegel, bij rker waartegen Paul Her- De Leenheer/Nelis - Klodde ge en zijn maats weinig De Leenheer/Nelis: Jan weer hadden. Bij de rust Berkers (3), Michel Dauwe, 6 SK Chantant een mooie I-p Christiaens, Frank Ja- i eij voorsprong bijeenge- cobs. Klodde: Edmond Van Fan wid. MVZ Gilbert De- Driessche (3), Herman Van ran. )uw moest tot bij de rust Driessche. mes gezelschap dulden van't Rombout SV Telelec 7-1: aar «berke waarbij Filip Ver- Rombout/safir: Eddy Van irstraeten tweemaal Puyvelde (3), Albert Van 3t sc oojde. Chris De Waele Hecke. J.P. Michiels, Patrick ie 1< oorde zeven maal en had Van De Velde. Jan Van Cau- veifcrdoor. samen met Gilbert wenberg. SV Telelec: Ivan d toe tegen Van Caute- meteen een zware >ep door de rekening van groen-witten. Onder im- s van een keurig afwer- ide Albert Van Puyvelde een organisator als Ar- jnd Christiaens kon Neyt een boeiende wedstrijd laken naar zich toe ha- Drie punten scheiden Tan Cauteren van de lei- en Neyt klimt naar de plaats. Etienne Keste- en Julien Van Eetvelde len ruim him aandeel in zege van Arsenal. Vooral de derde en vierde perio- werd de overwinning de- Itief vastgelegd door Ar- 1. In deze periode gaf Bisschop nochtans een le repliek. Ook Coppie- verloor tegen MVZ. Ve- belangrijk punt. >ieters had bij de rust 0-2 voorsprong doch Vehent sloeg gepast te- in de derde en vierde De rood-witten na- m zelfs voorsprong die iter ongedaan werd ge in de slotminuten. Vehent moet door ge- apel Arsenal zien voor- an in het klassement. SK 17-10, 15. SV Telelec 17-6, 16. 17. nam Eddy Van Puyveldn 83: «rnnrnfl nnomrrrrl vnnr Hnm. J2 qq A O-N Van Damme - De Balans 14.00 A Rombaut/Safir - Neyt 15.00 A 't Sloeberke - Arsenal 16.00 A Ness - SK Chantant 13.00 B Klodde - Van Cauteren 14.00 B Heirman - Coppieters. Maandag 17 januari '83: 20.00 A. De Leenheer/Nelis - Cop- 20.00 B MVZ Vehent - De Bisschop 21.00 A Ness - De Balans 21.00 B Rombaut/Safir - Arsenal Veteranenreeks: MV Van Damme en SV Tele lec. twee gelijk geklasseer de ploegen, openden de te rugronde in de veteranen- reeks. MV Van Damme/Koe- vliet nam in de eerste act de leiding maar SV Telelec her stelde zich goed en kon stel selmatig meer vat krijgen op de wedstrijd wat resulteerde in een 4-1 winst. Een fel van start gegaan VSO had bij de rust een komfortabele 5-1 voorsprong opgebouwd te gen Vemeirt. Emiel Ver- berekmoes en Eddy Heirman waren de grote tenoren uit deze boeiende wedstrijd. Zij scoorden elk 4 maal. In de laatste periode werd een 6-4 achterstand nog in een ge lijkspel omgezet. O-N De Bruyne kwam pas in de tweede, periode voor het eerst tot scoren tegen MVC Ebes. Een 3-0 stand bij het einde van de derde act werd nog verdubbeld in de slotpe riode. Paul Meirsman en Petrus- Luc Poppe scoorden elk Klassement: I. O-N De Bruyne 13-26, 2. Vemeirt 13-15, 3. Gemeen- tepersoneel 12-11, 4. VSO 13- II. 5. SV Telelec 13-11, 6. Van Damme/Koevliet 13-9, 7. MVC Ebes 13-7. Wedstrijdgegevens: SV Telelec - MV Van Dam me/Koevliet 4-1: SV Telelec: Karei De Beule, Willy De Wilde, Alfred Van Pete- ghem, Dirk Schatteman. MV Van Damme/Koevliet: Jozef Mertens. VSO - MV Vemeir 4-4: Emiel Verberckmoes (4), Van Praet Willy, Van Ekert Ludwig. MV Vemeirt: Eddy Heirman (4), Hugo De Paepe, René Poppe. O-N De Bruyne - MVC Ebes 6-0: C-N De Bruyne: Paul Meirsman (2), Petrus-Luc Poppe (2). Willy De Schrij ver, Freddy Tulckens. Propaganda-avond voor het Zeelse minivoetbal Op vrijdag 7 januari 11. wa ren honderden minivoetbal supporters getuige van een heerlijke en goed gevulde minivoetbalavond in de sporthal VH-VD. Om 19 uur namen de Zeelse «vetera nen» het op tegen de vetera- nenploeg van Beerschot. Dat deze spelers uit beide ploegen nog wekelijks actief zijn in voetbal en minivoet bal bewezen ze door een vlugge en goede wedstrijd aan het publiek aan te bie den. De Zeienaars Willy De Schrijver, Eric Tranoy. Mar cel Verbeeck, Romain Van Driessche, Paul Meirsman, Eddy Van Lokeren en Pros Seymortier gaven een beste partij weg tegen klippers en routiniers als o.a. Van He- melrijck, Wauters en Albert Michiels. Uiteindelijk won de Zeelse ploeg met miniem verschil van de paars-wit- ten: einduitslag 5-4. Om 20 uur speelde de Zeelse kern selectie een eerste oefen wedstrijd tegen de kernse lectie van Appels. Aanvan kelijk hadden de Zeienaars het niet gemakkelijk tegen een goed spelend Appels. De eerste periode werd af gesloten met een 0-2 stand in het voordeel van de be zoekers. Deze beide treffers kwamen van Eddy Van Puy velde, eveneens actief in de kern Appels. In de tweede periode tapte Zele reeds uit een heel ander vat. Op korte tijd had Jan Geens het even wicht hersteld en Chris De Waele besloot een mooie kombinatie achter de rug van een tevergeefs grabbe lende bezoekende doelman (3-2). De Zeienaars waren nu duidelijk gelanceerd. Een hardwerkende Erwin Van de Cauter scoorde een vierde maal in de derde periode en een own goal, die eveneens op naam kwam van Erwin Van de Cauter, bracht Zele op 5-2. In de slotact milder de Eddy Van Puyvelde voor Appels tot 5-3 maar Guy Goossens had nog voldoen de kracht in huis om Zele een mooie 7-3 zege te schen ken. Deze zege was het re sultaat van een kollektief sterke prestatie waarin inzet van elke speler te loven viel. Zele: Emiel De Witte, Paul De Waele, Mare De Beule, Guy Goossens, Jan Geens. Chris De Waele en Erwin Van de Cauter. De avond werd besloten met de Zeelse topper uit de 1* nationale afdeling van de NOMB. Hierover meer elders in deze uitgave. Op woensdag 19 ja nuari '83 zal minivoetbal- lend Zele wellicht weer een hoogdag beleven. Dan komt Mi„iVOelbalploeg De Filosoof A (c) immers de nationale A en B ploeg van de NOMB op be zoek naar Zele. Twee kern selecties uit Zele zullen deze ploegen partij geven. Om 20 u wordt de eerste wedstrijd gespeeld en om 21 uur start een tweede wedstrijd van de nationale teams. In de na tionale selecties vinden we twee Zeienaars terug: Piet Abbeel en Jan Berkers. Bij het ter perse gaan waren de twee Zeelse kernselecties nog niet bekendgemaakt. Dat de Zeienaars hun beste beentje zullen willen voor zetten tegen dit «nationale kruim» is evident. De lei ding van deze twee wedstrij den is in handen van de Zeelse scheidsrechters die reeds het langst aktief zijn als scheidsrechter: Albert, Werner, Hubert Christiaens en André Neus. De aange kondigde minivoetbalwed strijd tussen twee dame- sploegen (nationale en Zeel se) kan omwille van de hoge eisen van de nationale da- mesploeg jammer genoeg niet doorgaan. Ondanks dit is de affiche voor deze mini voetbalavond nog aantrek kelijk genoeg. (AJZ) De Filosoof heeft ook een minivoetbalploeg in de B-reeks c e Berlaarse KBW kan kiezen uit veel spelers om te minivoetballen in de nieuwe sporthal (jj) sinds een paar jaar orga- seert de sportdienst van euw-Beveren tijdens de ikantieperiodes sport we- n voor jongeren. Bij die 'm. ilegenheden kunnen on- 31 ir leiding van monitoren i monitrices gekende >orten worden beoefend, 'r nönr ook wordt de kans ge boden om met minder ge kende sporttakken kennis te maken. Die sportweken win nen steeds meer aan bijval, want voor de recente bijeen komst waren er niet minder dan 85 jongeren naar de sporthal van Melsele afge zakt. Van gekende sporten stonden op het lijstje onder meer basket, volley, voet bal, jazzballet en trampoli ne-springen. Het hele gezel schap bracht ook enkele uren door in de manége «De Vrije Teugel» en op de skipiste te Deurne. Nieuw dit jaar was de initiatie in het windsurfen. Om het sportieve pakket af te ron den werd het jonge gezel schap ook een en ander bij gebracht over eerste hulp bij ongevallen. De deelnemers poseerden voor onze foto graaf. (Luk Van Broeck) m, We 4 Reeks 1 Wilchri 1 5 Vlijminck 2 De thuisploeg kwam 1-0 voor doch halfweg weet Vlij minck op gelijke hoogte te klimmen (1-1). In de derde periode dan neemt Wilchri weer resoluut de leiding (3- 1) en ditmaal definitief, zo dat de thuisploeg verdiend met de twee puntjes naar huis gaat. Smuggler 2 Minibus 6 Na een studieronde (0-0) wist Smuggler aan de lei ding te komen (2-1), maar blijkbaar hadden zij daarbij hun beste pijlen verschoten, want na de kampwissling sloeg Minibus de kloof (2-5). Hierna ging Smuggler pro beren wat van die achter stand af te knabbelen zon der succes echter. Spectrum 3 Hormann 8 De bezoekers hadden slechts 13 min. nodig om 0-3 voor te komen. Daarna weet Spectrum de schade te be perken 2-4, Ook na de kamp wisseling blijft de kloof 2 doelpunten (3-5). De laatste akt echter kon Spectrum het tempo niet meer aan. Pompstraat 9 Mini Kruibeke 3 Na 1 periode was het al 2-0 geworden en halfweg was de wedstrijd zo goed als ge speeld (6-1). Na de kampwis seling ging Pompstraat dan ook even op zijn lauweren rusten (7-2), maar dat kon niet beletten dat het een af getekende overwinning voor de thuisploeg werd. Vlijminck 19 Spectrum 1 1 Een voltallige familieploeg heeft er tegen het slechts 4 man sterke Spectrum een doeltjeskermis gehouden. Zij scoorden met de regel maat van een klok (5-0, 9-0) en tegen het einde was deze stand reeds verdubbeld (14- 1. 19-1). Wilchri 1 4 FC Milano 1 Aanvankelijk bleef Milano dicht in de buurt (2-1) en dit tot bij de rust. Na de kamp wisseling echter wordt de kloof iets groter (3-1). Hoe wel Milano probeert terug te slaan, dit lukte echter niet, en een vierde doelpunt brengt de zekerheid voor de thuisploeg. Minibus 3 't Moleken 2 Moleken, in zijn beste op stelling en doen, was een taaie partij voor de virtuele koploper. Bovendien bleven zij goed in eikaars spoor (1- 1, 2-2) en Minibus kon slechts in de laatste minu ten zijn zege thuishalen. Parochiebar 9 Kruibeke 3 Overwinning zonder veel problemen voor één van de topploegen tegen de rode lantaarns. Aar.ankelijk echter was er weinig van dit klasseverschil te bemerken (1-1). Maar bij de rust voelde Parochiebar zich toch reeds wat veiliger (5-2). Na de kampwisseling was het even windstil (6-2). In de slotfase drukt Parochiebar wat harder op het gaspe daal en het wordt toch nog een afgetekende overwin ning. Reeks 2 Spectrum 2 2 Post 2 Hoewel er goed gespeeld en aangevallen werd bleven de beide laatste verdedigers baas in hun gebied zodat de brilscore tot halfweg bleef. Na de kampwisseling miste Spectrum zijn strafcomer terwijl Post deze wel benutte om op voorsprong te komen. Niet voor lang echter, want Spectrum stelde onmiddel lijk daarop gelijk (1-1). Als in de 3* min. voor het einde Post dan weer op voor sprong komt dachten zij reeds aan de overwinning. Doch in de laatste seconden van de wedstrijd weet Spec trum een kostbaar puntje uit de brand te slepen. De Kring 7 Spaans Kwartier 0 Een vroeg doelpunt was het enige mooie wat we tot half weg de derde herneming te zien kregen. Doch dan werd, volledig terecht, Rombaut Johcm uitgesloten wegens natrappen. Pas op dat mo ment ging De Kring op een normaal peil spelen (4-0) en tenslotte wordt het een klin kende 7-0 overwinning waarmee ze hun streekge noten bijbenen aan de top van het klassement. VAB 1 Eagles 2 Eagles, min of meer in een off-day, wist toch in de eer ste periode op voorsprong te komen (0-1). Dit was dan ook de ruststand. Omdat VAB zich met hand en tand ver dedigde en na de kampwis seling zelfs gelijke tred wist te houden met zijn tegen stander zou het uiteindelijk een nipte 1-2 nederlaag kennen. Gaverland 0 Sterre 13 Gaverland was hier werke lijk geen partij voor het goed samenspelende Sterre dat via 0-2 halfweg een 0-5 voor sprong opbouwde. Na de kampwisseling stonden er dubbele cijfers op het bord (0-10) en Gaverland was zelfs niet in staat om één maal de opening te vinden. Gaverland 5 Minivrac 7 In deze vierpuntenwedstrijd van de laatste geklasseer- den ging het er zeer span nend aan toe (1-1). Maar toch kwam Minivrac steeds op voorsprong, zo ook bij de rust (3-4). Na de rust loopt Minivrac echter uit tot 3-7. In de slotfase kan Gaverland tot 5-7 terugkomen maar ver der geraken ze niet. Kliniek 4 Tuinders 4 Na een moeilijke start (0-0) kwam Kliniek dan 0-1 voor. Doch na de kampwisseling kent Tuinders eindelijk het verdiende succes (2-4). Doch in de slotfase kan Kliniek nog een gelijkspel bemach tigen. Postvrienden 4 Spaans Kwartier 5 Ondanks de 1-0 en 3-1 voor sprong gaven de Spanjaar den zich nog niet gewonnen en kwamen zelfs 3-5 voor na de kampwisseling. In de slotfase was een verzame ling van de troepen nodig in de verdediging om Post nog van een gelijkspel te houden. Sterre 6 Tuinders 4 In samenwerking met dame fortuna kwam Sterre 3-1 voor, doch halfweg was Tuinders 3-2 genaderd. De Sterre liep echter weer tot 5- 3 uit, en ook in de laatste fase kon Tuinders de bal maar niet voorbij de laatste verdediger krijgen zodat Sterre de puntjes in de wacht sleepte. Reeks 3 Brouwerhuis 3 Malpertus 4 Via 0-1 en 0-3 kwam Malper tus in de derde periode op 0- 4 voorsprong. Dan pas kwam er enige lijn in de aanvallen van Brouwers huis dat in dezelfde periode nog tot 2-4 terugkwam. De laatste periode waren de thuisspelers niet meer uit het strafschopgebied van Malpertus en op 7 min. van het einde werd het 3-4 en hoe zij ook probeerden, het verdiende gelijkspel kwam er niet. WWF80 3 Cartouche 2 Tot halfweg bleven beide ploegen op gelijke hoogte (1- 1, 2-2). In de laatste akt ten slotte was het WWF dat ten slotte nog met de overwin ning aan de haal ging. Birger Sport 7 Minitreffers 0 Aanvankelijk verdedigde Minitreffers zich voortreffe lijk doch konden niet belet ten dat bij de rust de stand al 2-0 geworden was. Daar na kwam de fysiek van Bir ger naar boven en via 4-0 ging het naar een vlotte 7-0 overwinning. K.S.A. 2 Birger Sport 3 Birger had hier wel aan de K.S.A.-ers een lastige klant, hoewel het na 13 min. 0-1 voor stond. Dat was tevens de ruststand, daarna was het een nek aan nek race (2- 2). Dit was ook het geval in de slothememing, waar het geluk Birger Sport gunstig gezind was, want K.S.A. verdiende wel een puntje. Bristol 5 Omnisport 5 Eén van de kopploegen uit deze reeks moest het dus opnemen tegen een 'zwak broertje'. AI hielden de be zoekers goed stand, toch kwam Bristol op voorsprong (2-1, 2-1). Beide ploegen ver dubbelden de cijfers na de kampwisseling (4-2). Maar jullie kennen het spreek woord van dat vel en die beer. De inzet van Omni sport was zo totaal dat ze met een puntje beloond werden. Shoeshotters 2 Omnisport 6 Dankzij een reuze laatste verdediger bleef de score na één periode blanco. Zelfs te gen het spelbeeld in kwam Omnisport 1-2 voor. Na de kampwisseling zou men ge zegd hebben dat Omnisport de leidersploeg was (1-4). En hoe harder Shoeshotters probeerde te forceren, hoe slechter het hen bekwam want Omnisport haalde eer. even verdiende als afgete kende overwinning. Minitreffers 2 Wilchri 2 Z Hier bleef de score tot half weg blanco (0-0, 0-0). Na de kampwisseling wisten de St.-Niklazenaars toch op voorsprong te komen (0-1). De slotfase dan werd span nend want nu pas schenen beide ploegen wakker te worden. Het opportunisme bezorgde de bezoekers dan toch nog de overwinning. Brandweer 2 Keukens Bogaert 19 Logische doch klinkende overwinning van de bezoe kers, waar de doelpunten wel eens de doorslag zou den kunnen geven bij de eindklassering. Tussenstan den waren 0-4, 0-10, 0-13, 2- 19.

De Voorpost | 1983 | | pagina 43