Binnenkort opnieuw jonge ridders van de weg Aquila, Spinnekop en Volgend IjJaar Beter: interessante tiercé :;voor finale I iepensioneerdenbond van 4t.-Jozefparochie Lokeren Aannemer van Oudegemse sociale woningen reageert ««Tiende Appels Kwistornooi Welzijnsorganisme Dendermonde onderzoekt krisisinterventie Verkeersveiligheid in Belsele Jeugdraad van Lebbeke zoekt monitoren Zr. Stanislas van Berkenboom krijgt kulturele exit Gezonde ontspanning en vooral jeugdige vitaliteit bij... Belangrijke Waaslanders Adoptie kinderen uit de derde wereld De Voorpost - 28.1.1983 - 11 Na een eerste mislukte poging (Roger verwachtte mij maandagavond - ik kwam dinsdag) lukte het dan toch de tweede keer, zij het eveneens met hindernissen. Roger Sergeant, nationaal voorzitter van de Vereniging van Ouders voor de Bescherming van de Kinderen op de Wegen (V.O.B.K.W.) en in eigen gemeente, Erpe-Mere, promotor en ziel van de lokale afdeling is pas thuis gekomen en weeral weg, doch zijn dochter weet waar hij is en zodoende... Dendermonde. Ook de aanwezige supporters kwissen mee foto Piet Hermans) pit jaar organizeert de Appelse muziekmaatschappij Sint- Cecilia al voor de tiende maal het 'Appels Kwistornooi'. Zaterdag 29 januari wordt in zaal Half Af de finale van dat tornooi betwist en dan weet men meteen welke iwisformatie de eerste serieuze konfrontatie van het pieuwe seizoen in de wacht sleept. Want Appels is op die tien jaar tyd uitgegroeid tot een tornooi dat in kwismid- dens toch een zekere reputatie kreeg. KI, Mr finalisten in he, gereputeerde tornooi Men is te Appels dit jaar trou- van Dendermonde toch steeds :rscwens al drie zaterdagen ver. weer vooraan te vinden, op de )rie schiftingen moesten im- vijfde plaats strandde. AS Rie- aers uit dertig deelnemende mc daarentegen, in dc schiftin- Itui tams twaalf finalisten halen gen van Dendermonde hele- vrij )e eersten die zich plaatsten maal onderuit gekwist, haalde :ssa (aren Tora Tora, ATB, Wan- tamelijk gemakkelijk de fina- la si oop en Spinnekop. Op de le. te o *eede avond haalden Aquila, uec VAL Buggenhout, Meerhof en Tiercé? ;rbn folgend Jaar Beter de eind- Van jaar tot jaar vinden we te vcri onde en vorige week was er Appels steeds weer meer ploe- - el tn lange, spa nnende avond gen die het tornooi willen aan- t bh odig om Crescendo, AS Rie- grijpen als laatste opwarmertje ie, Alles of Niets en Zombies voor het Interprovinciaal Tor en finaleplaats te bezorgen, nooi Dendermonde. De mees- irg verrassend was hier dat te finaleploegen zijn trouwens L.V en ploeg als Wodeismedoade, teams die in Dendermonde een vooraanstaande rol zullen spelen. Maar de overwinning in Appels zelf staat ook niet mis op het palmares en de strijd zal zaterdag zonder twij fel op een uitzonderlijk hoog peil staan. Favorieten? Spinne kop won vorig jaar en speelt opnieuw zeer sterk. Aquila, twee jaar na elkaar tweede, haalde erg sterk uit in zijn schifting. En Volgend Jaar Be ter moet stilaan de goede draai vinden en wordt door velen getipt als de grootste kansheb ber. Een tiercévoorspelling dus. Spinnekop, Aquila en Volgend Jaar Beter. In welke orde ze zaterdag over de streep raken blijft een groot vraagte ken. Er zijn trouwens met VAL, ATB en bijvoorbeeld Tora Tora ook serieuze outsi ders. Wie van het tornooi in Appels dit jaar nog wat wil meeproe- ven, moet zaterdag om 20 uur zeker naar zaal Half Af. (hugo aerts) Nationaal Jaarlijks vallen in het verkeer vele honderde slachtoffers; een groot aantal van die slacht offers zijn kinderen, die meest al juridisch zelf verantwoorde lijk zijn voor het ongeval, doch tevens de zwaksten zijn in het verkeer. Enkele ouders, die zelf een kind hadden verloren ingevol ge een verkeersongeval, beslo ten dat er iets moest gedaan worden. De heren Schuurweghen uit Luik, Draguet uit Sint-Pieters- Leeuw en Roger Sergeant uit Erpe startten elk in hun eigen gemeente met akties om de kinderen beter te wapenen te gen de verkeersgevaren. Via artikels in de pers leerden deze drie initiatiefnemers el kaar kennen en besloten hun krachten te bundelen om over al in het land afdelingen op te richten van de door hen ge stichte V.O.B.K.W. Behalve dhr. Schuurweghen, wegens gezondheidsredenen op non-aktief, zijn de toenma lige stichters nu nog sterk be trokken bij de werking van de V.O.B.K.W., die ondertussen uitgegroeid is tot een vijftigtal afdelingen tellende vereniging. Het nationaal bestuur, dat ge vestigd is aan de Louisalaan 245 te Brussel, bestaat uit 24 leden, met onder andere Ro ger Sergeant, voorzitter, dhr. De Wandre uit Luik, onder voorzitter en dhr. Kempe uit Brabant, sekretaris. Minimum éénmaal per jaar is er kontakt tussen de onder scheiden afdelingen op de al gemene vergadering meest al begin april. Tijdens deze vergadering worden ervarim gen getoetst en goede ideeën worden door de andere afde lingen overgenomen. De vereniging werkt nog altijd unitair: er is geen Vlaamse en Waalse vleugel. Toch heerst er op de vergaderingen van het nationaal bestuur een goede verstandhouding: het belang van het kind staat immers cen traal niet welke taal dat kind toevallig spreekt! Lokaal De door Roger Sergeant in 1965 gestichte afdeling van de V.O.K.B.W. bestreek de ge meenten Erpe en Mere meer dan 10 jaar voor de fusies reeds bestaat nog steeds en is de motor voor de verkeers veiligheid van de kinderen in de regio Aalst. Een tweede afdeling in de streek is Sint-Lievens-Hou- tem. Het lokaal is gevestigd aan de Vijfhuizen te Erpe in café 't Vierkant en o.a. Felix Lekime. Van der_ Heyden en Horckmans zijn er de drijven de krachten van. De V.O.B.K.W. ijvert niet al leen voor de sensibilisering van de volwassenen, maar vooral de verkeersopvoeding van de kinderen is hun werkterrein. Het kind gebruikt immers, net zoals de volwassene, de open bare weg, waar het verkeer alsmaar drukker wordt en het gevaar van dag tot dag toe neemt. Het is dus nodig dat het kind vertrouwd geraakt met de gevaren van het verkeer. De aangewezen methode is dan ook het kind, vanaf zijn prilste jeugd, verkeersopvoeding te geven, bij voorkeur op een speelse manier. Konkreet omvat dit: bezorgen van didaktisch materiaal aan de scholen, wedstrijden in ver band met de verkeersveilig heid, fietsen kontroles. tussen komsten voor het saneren van plaatselijke onveilige toestan den. verschaffen van licht weerkaatsend materiaal, enz Verkeerspark Reeds in 1967 startte de V.O.B.K.W. met een «veer tiendaagse voor veilig ver keer». Aan deze intcrscolaire wedstrijd namen alle scholen van Erpe en Mere deel. zowel vrije, katolieke als rijks scholen. Deze wedstrijd gebeurde met het verkeerspark van «Het Rijk der Vrouw» en zowel rijkswacht, gemeentebestuur als gemeentelijke politie wer den bij de organisatie be trokken. Vooral veldwachter Karei Ver- laeckt, rijkswachtkommandant Fiers en Frans De Groot maakten zich verdienstelijk. Na twee jaar (1967 en 1968) werd «Het Rijk der Vrouw» bedankt en werd het verkeers park gebruikt van de Hoge Raad voor de Verkeersveilig heid. waarvan de V.O.B.K.W. ondertussen lid was geworden Later nog werd heel wat van het praktische werk. door vrij willigers van de V.O.B.K.W. gepresteerd. overgenomen door de rijkswacht. Toch zijn de oorspronkelijke initiatiefnemers nog steeds ak- tief bezig bij deze veertien daagse: door het schenken van prijzen aan de laureaten en het ter beschikking stellen van do- kumentatie. Tevens beschikt de V.O.B.K.W. over een eigen mobiel verkeerspark (40 m x 40 m). Dit park wordt gratis ter beschikking gesteld of in bruikleen gegeven aan vooral basisscholen. Zo waren er 26 uitleningen van het park in 1981. 1982 22. Voor het vervoer ervan be schikt de vereniging over een eigen kamionnette: het werk wordt door onbezoldigde vrij willigers verricht. Jonge ridders van de weg Voor de vijfde maal wordt de aktie «Jonge Ridder van de Weg» georganiseerd in het Rijkswachtdistrikt Aalst, dat de volgende gemeenten om vat: Aalst. Ninove. Dender leeuw. Erpe-Mere. Haaltert, Lede, Sint-Lievens-Houtem. Wetteren. Wichelen en Herzele. Deze aktie. die enig is in het Nederlandstalig landsgedeelte, heeft tot doel kinderen uit het lager onderwijs te belonen, die op de openbar.e weg de regels van het verkeersreglement zeer nauwgezet toepassen of die iets doen dat als voorbeeld mag gesteld worden. Enkele voorbeelden: een kind dat een blinde de weg helpt oversteken; een kind dat over de veilig heid van zijn jongere kame raadje waakt; een kind dat per fiets regel matig elke richtingsverande ring aangeeft. Enkel kinderen tussen 4 en 12 jaar komen in aanmerking en de aktie loopt van 1 april tot 31 december. De «goede» daad kan onder andere vastgesteld worden door rijkswachters, in- spekteurs uit het onderwijs, bestuursleden V.O.B.K.W. enz. Inlichtingsfïches over de kin deren worden dan bij de V.O.B.K.W. ingezameld. De aktie wordt besloten met een prachtige prijsuitreiking met overhandiging van het ge tuigschrift «Jonge Ridder van de Weg», waaraan waardevol le prijzen gekoppeld zijn. Eind maart zal het weer zover zijn. Gezien, gezien worden De winter is steeds een donke re periode. Het gevaar op de wegen verhoogt, vooral voor voetgangers en fietsers, omdat deze weggebruikers in het duister moeilijk op te merken zijn. Door lichtweerkaatsende mid delen te gebruiken en te dra gen. verhoogt men zijn zicht baarheid en bijgevolg zijn vei ligheid op de openbare weg. Dergelijke artikelen zijn te verkrijgen bij de V.O.B.K.W. die zich bezighoud met het propageren en verdelen van deze artikelen aan onklopbare prijzen. Men kan trouwens op de V.O.B.K.W. steeds beroep doen, als het gaat over de veiligheid van de kinderen op de wegen. Voor de financiering van al deze aktiviteiten moet de V.O.B.K.W. het hoofdzake lijk stellen met de opbrengst van de lidgelden (100 fr. per jaar voor gewone leden, erelid vanaf 250 fr. per jaar). Verder zijn er nog subsidies (gemeentelijk en nationaal) en inkomsten van tombola's en dergelijke. Eén keer deelden zij zelfs mee van de nationale kas van post zegeloverschot (Solidariteits- zegels). Voor grotere projekten hangt de V.O.B.K.W. vooral af van de sponsoring van grote fir ma's, sponsoring die gezien de ekonomische krisis steeds moeilijker te vinden is. Zo werden vroeger didaktische en magnetische borden ter be schikking gesteld aan de scho len. General Motors stond ge durende enkele jaren in voor de kosten van dit projekt. «De wegkode van de scholier», boeken voor verkeersopvoe ding in de tweede en dcide graad van het lager onderwijs werden gedurende enkele ja ren gratis ter beschikking ge steld van de scholen. Chevron, voorheen Caltex. financierde de druk van deze nuttige werkjes. Om in te spelen op de huidige trend van computerspelletjes, bij de jeugd, lopen enkele mensen van de V.O.B.K.W. rond met het idee om elektro- borden te ontwerpen rond het thema verkeersveiligheid. De plannen zijn klaar doch de poen... Ideeën die de veiligheid van de kinderen op de wegen kunnen verhogen of een financiële bij drage zijn steeds welkom: V.O.B.K.W. p/a Roger Ser geant, Kraaineststraat 16, 9410 Erpe-Mere (000-0409859-34). J.V.M. Het Arrondissementeel Welzijnsorganisme Dendermonde, AWD, onderzoekt de nood aan krisisinterventie in het arrondissement. Een aantal psychosociale hulpverleningsorganisaties wer den reeds bevraagd naar de mate waarin zij met krisisin- terventievragen gekonfronteerd werden. iermonde. De halve finale van de Appelse kwis voor sommigen een karwei, voor ""x een lachertje (foto Piet Hermans) In verband met de ver- ten; er mocht daarmee niet keersveiligheid aan de meer getalmd worden, zei rijksweg 14 in Belsele mevrouw Maes. Inmiddels kreeg u vorige week van raakte dus bekend dat de ons al enig nieuws: er ko- kommissie voor verkeers- men lichten aan het kruis- veiligheid gunstig advies punt Schoonhoudtstraat- verstrekt heeft om het Vijverstraat, er komt ook kruispunt in Belsele uit te een verhoogde berm. Sena- rusten met een volwaardige tor Nelly Maes (VU) had driekleurige seininstallatie, aan de minister van open- Aan de Bergstraat wofdt bare werken een mondelin- een beschermde «voetgan- ge vraag gesteld waarin gersoversteek» aange- werd aangedrongen op het bracht. Eind februari van plaatsen van verkeerslich- dit jaar moet alles funktio- neren. ding binnen het arrondisse ment.' In samenwerking met die dien sten die een rol spelen bij de uitbouw van krisisintervantie in het arrondissement, wil AWD zo snel mogelijk een werkvergadering beleggen om rond het probleem «krisisinter ventie» tot enkele konkrete aktiepunten en/of afspraken te komen. Reakties zijn steeds welkom op het telefoonnum mer 052-21.64,54 (vragen naar Patrick De Smet) bij AWD, tijdens de kantooruren. Voor schriftelijke reakties: Be vrijdingslaan 165 te 9330 Den dermonde. AWD zoekt nog een aantal andere diensten en orgamza- ties binnen het arrondissement Dendermonde die in deze sek- tor werkzaam zijn. Zij worden verzocht het AWD te kontak- teren. Op basis van deze kontakten wil men een inzicht krijgen in de nood aan krisisopvang en kunnen enkele voorstellen worden geformuleerd om in die behoefte te voorzien. Men zoekt naar antwoorden op vragen zoals wordt u met krisis-eevallen eekonfron- van Leooeke plant in de lente jrgamzatie. de start van enkele kursussen kan zich wenden tot de Ge- De gemeentelijke jeugdraad w'e geïnteresseerd is voor de van Lebbeke plant in de lente begeleiding van zo'n kursus Begin van dit jaar boden leerlingen en leerkrachten van de Berkenboom in Sint- Niklaas de afscheidnemende zuster Stanislas een rijk kultureel programma aan. Zij brachten o.m. muziek op Orffinstrumenten, voordracht, mimetheater, jazz- en volksdansen. In een regie van Geert Braem voerden de leerkrachten ook nog de eenakter «De twee harten van Quinten Matsijs» op. Het volledige programma wordt opnieuw opgevoerd op donderdag 27 januari, om 20 uur in de stads schouwburg. Kaarten kosten 60 frank en zijn te bestallen op het nummer 03/ 776.54.27. (Idb) P® Toen in september 1979, ter gelegenheid van de Spoele- «sten, de KBG officieel van start ging, durfde niemand doven dat het zulk een vaart ging lopen. Waarschynlyk fc stichters ook niet. Alhoewel pastoor Paul Meert, wylen •ocien Van Avermaet en Elza Jacobs met het heilig vuur Hield waren, zullen ze nooit gedacht hebben drie jaar •kr meer dan tweehonderd gepensioneerden op hun denl(jst te zien verschijnen. Maar laten we eens nagaan oe de steile bloei tot stand kwam en evolueerde, tefpunt van de bond werd De Page, René Coquet, René D'Oude Kercke» een ruim en Verhulst, Kamiel Rogiers e.a. lokaal waar iedereen Ook «whisten» stond op het dl aanstonds thuisvoelt. Hoe programma met volgende W je gepensioneerden beter deelnemers: Renilde Van de jeenkrijgen dan door het uit- Velde, Paula Delbeke, Ger even van een kaarting? Bij maine Lemo, Leonard Van geurende tas koffie of een Bastelaere, Angèle Vermei- ttere trappist vierde de ge- ren, René Staessens, Maria De eid direkt hoogtij. Wa- Groote, Theofiel De Vijlder, het eerste bij om te Gabriella De Maesschalck, «bieden»; de pastoor, Honoré Van Wouwe, Lea Ver- Metdepenningen, Ward lee, Prosper Bauwens, Made- Robert Hofman, A- leine Raes, Louis Staessens, Metdepenningcn, Hubert Bertha De Maesschalck, Elza den Broeck, Maria Chris- Jacobs, e.a. Neem het ons Remi De Leenheer, a.u.b. niet kwalijk als wij men- Verdonck, Martha sen vergeten zijn, maar boven- Louis Baeke, Remi vernoemden legden de basis is, Maurits Drieghe, voor de woensdagnamiddag- De Backer, Theofiel kaartingen die op de Spoele een traditie zijn geworden. Verschillende uitstappen Denk nu maar niet dat KBG St.-Jozef alleen maar kaart. Zowel plezierreizen als firma- bezoeken brachten de gepen sioneerden zowat overal in ons land. Hun eerste uitstap gold een bezoek aan hun Zeelse collega's. Die hadden een to neel- en zanggroep «Het Schu rend Schamierke» Vijftig Lo keraars gingen die groep bekij ken en bewonderen. Qua aan tal deelnemers dus aanstonds een sukses. Dus besloot men verder uit stappen en reizen te organise ren. Zo kwamen aan de beurt: Kerncentrale Doel, Chocolate rie Callebaut Wieze, schoon- hcidsprodukten Mylène te Heist-op-de-Berg (ah, je denkt dat ze zich niet meer jong voelen), Corona-Lotus in Oostakker, de Fruitveiling in Sint-Truiden, de suikerfabrie ken van Moerbeke-Waas, de tuinen van Annevoie. Verder regelmatig eens naar Scher- penheuvel en de jaarlijkse be devaart naar Oostakker waar na 's avonds traditioneel een bezoek (een afzakkertje) aan Tavern Americain. Daar wor den de benen eens duchtig los gegooid en menig walsje afge draaid. Onvergetelijke vakanties Het bleef niet alleen bij een- dagse" uitstappen. Met 36 deel nemers trok men voor vijf da gen naar het Rijkssportcen trum Saelens in Brugge. Ook in Amberloup werden het acht onvergetelijke dagen. En hoe het er in Hengelhoef Houtha len aan toeging mocht ik zelf ervaren bij een bezoek aan de groep aldaar. Een toneelstukje in elkaar steken, daar deinzen ze niet voor terug. Zonder dat ze het bijna zelf wisten waren Germaine en Sylveer «in de echt verbonden» daar op die vakantie. Vanzelfsprekend fi guurlijk in een sketch verwerkt waar verschillende rasechte to neelspelers nog een lesje kon den van leren. Dit maar om aan te tonen dat de groep sprankelt van vitaliteit en er steeds op uit is een geintje uit te halen. Kaartkampioen Emiel De Vyl- der niet te verschalken De 69-jarige Emiel De Vijlder weet wat van kaarten af. Dat weet onderhand zowat ieder een in Lokeren. «Ge moet ze natuurlijk krijgen en goed kunnen uitspelen. Er komt ook wel wat overleg en rekenwerk aan te pas. Maar als je al vijftig jaar kaartspeelt heb je 't een en ander geleerd. Van jongsaf aan was ik al aan 't whisten met mijn broers Fiel, Romain, Jef of Gerard.» Emiel is voor de tweede maal clubkampioen geworden maar hij heeft ook lof voor zijn kwaadste tegenstrevers: Jef Rijckaert, Fons De Messema- cker, Richard Roels en vooral de 92-jarige Jef Versijp die nog elke woensdag op 't appèl is. Goede verstandhouding en prettige sfeer Je moet zelf maar eens binnen wippen in «D'Oude Kercke» op de Spoele om overtuigd te zijn van het enthousiasme van de groep. Volgende mensen doen hun uiterste best om dc bestuurstaken vlot te regelen: voorzitter Sylveer Dehoorne - schatbewaarder en sekretaris André Metdepenningen - An- geline Van Avermaet - René Coquet - Hubert Van den Broeck - Achiel Metdepennin gen - Emelinde De Block - Renilde Van de Velde - Made leine Duerinck. Zeker mogen we e.h. Paul Meert niet verge ten die zich wel een licht vloek je durft laten ontvallen als het kaarten niet meevalt. Wie het ook niet steeds meezit in het bieden is E.H. Kamiel Van Heesvelde. zeker als Jef Rij- ckert ervan profiteert om teerd? Is er in uw organizatie vereniging, opvang voorzien voor dergelijke gevallen9 Wel ke problemen ondervindt u bij de opvang, de doorverwijzing naar andere diensten? Welke zijn uw verwachtingen, voor stellen omtrent de organizatie van krisisopvang en -begelei- tweemaal in hetzettde spel de «zot» uit te komen. Tussen koffie of pint wordt al eens «kop» gegeten en er zijn ook twee goede zielen die enorm veel steunen in natura. Dat is dan voor de koffietafel die steeds grote bijval kent. Ook niet te vergeten de mensen aan «de bar». In 't begin was Syl- veers koffie wel aan de dunne kant maar nu heeft hij de juiste dosis te pakken. Diane Haeck. Emelinde De Block. Louise Verreydt en Rachel Ver- schraegen zorgen er wel voor dat iedereen op tijd bevoor raad wordt Kortom een gezel lige verstandhouding bij de ge pensioneerden van parochie St.-Jozef waar iedereen mee helpt om van de groep een voorbeeld voor de streek te maken. André rond kreatieve expressie en vorming. Eerst echter zoeken meentelijke meentehuis, Jeugdraad, ge- Grote Plaats 1 ze enkele vrijwilligers, die be- 9370 Lebbeke. Een ander ini paalde technieken meester zijn "atlet van de Lebbeekse en die bereid zijn hun kennis jeugdraad, was de Jeugdkrant over te dragen. Monitoren fitf worden dus gezocht voor: foto grafie, zeefdrukken, dansen, volksdansen, gitaarspelen, wijn/kaas maken, kantklossen, typen, enz. De bedoeling is de geïnteresseerde jeugd de kans te geven iets te leren om hun vrije tijd zinvol mee te vullen, of gewoon iets dat ze graag doen. of dat ze willen kennen. Het schijnt dat ze wel van de grond komt in de deelgemeen ten Wieze en Denderbelle, maar minder in Lebbeke zelf. Is de jeugd daar dan zo weinig aktief of weinig geïnteres seerd? Het zou spijtig zijn dat dit initiatief door gebrek aan interesse van de Lebbeekse jeugd zou doodbloeden. Waar zijn die 3.000 jeugdigen? Ovg) Vorige week kon u, op de voorpagina van De Voorpost, dit lezen: «De Wazenaren zijn zeer belangrijk». En Willem Melis, de kersverse Wase jaarfiguur, had dit gevleugelde gezegde gespuid. In het artikel zelf stond echter te lezen: «De Wazena ren zijn zeer beweeglijk». Een transkriptiefout dus, waardoor beweeglijk tot belangrijk werd omgeto-1 verd, en de uitspraak van Melis verloor van haar spankracht. Want het is nogal evident dat Wazena ren belangrijk zijn. Ze zijn dus ook heel beweeglijk, of dynamisch zo u wil. Wie onder ons heeft in deze krisistijd nog de moed zijn eigen materiële problemen even te relativeren om door betaling van een kleine som per jaar (fiskaal aftrekbaar) een kind in India, dat er veel slechter aan toe is dan wij, een kans te geven te overleven in zijn eigen milieu. Dit kind zal je dankbaar zijn en de innerlijke vreugde die je hierdoor zal ervaren is eigenlijk onbetaalbaar. Voor meer inlichtingen: Mon Van der Biest, Leo de Bethuneiaan 58, te 9300 Aalst (053/77.46.58). De algemene bouwondernemingen Marcel Eve- raert-Cooreman blijven de mening toegedaan dat de optredende vochtverschijnselen te wijten zijn aan mogelijke koudebruggen, kondensatie en nog altijd aanwezig bouwvocht in de hel- lingsbeton. Ze blijven erbij dat bij de uitvoering geen fouten gemaakt zijn welke op enigerlei wijze deze problemen veroorzaken. Wat het koncept van de woningen betreft is het niet aan hen hierover een uitspraak te doen. Ondertussen blijft volgens de maatschappij de situatie vast zitten en ze vindt het dus nodig dat er een onafhankelijke partij in het dispuut wordt betrokken. Die neutrale partij zal dan moeten uitwijzen in hoeverre wie met welke beweringen gelijk heeft en welke oplossingen er mogelijk zijn. De algemene bouwondernemingen Everaert- Cooreman stelt derhalve voor het Wetenschap pelijk en Technisch Centrum van hun bouwbe drijf ter plaatse uit te nodigen teneinde hun bevindingen op papier te zetten, zodat verant woordelijkheden en oplossingen kunnen vast gelegd worden. De aannemer stelt voor dat de eigenaars het mogelijks lekken van het dak zelf zullen kontro- leren. Zij kunnen dat eenvoudig doen door hun dak onder water te zetten met toevoeging van ammoniak (koncentratie 1/6000) en opname van eventueel geïnfiltreerd water (100 a 200 ml.) welke kan onderzocht worden op de aanwezig heid van ammoniak. Ondertussen heeft de aannemer dus een kon- struktief voorstel gedaan. Misschien komt er nu toch een oplossing voor het probleem.

De Voorpost | 1983 | | pagina 11