Jonge Kamer Dendermonde zoekt taalvaardige jongelui Jeugdraad Sint-Gillis-Waas eist erkenning Achterdocht bij beleid... «18 jaar... Wereld wat wil je van mij?» a J sl VUJ0 Dendermonde protesteert Hoeveel verdienen stadsbestuurders 20 - 28.1.1983 - De Voorpost Provinciale belasting op de rijwielen Vrijstelling ten bate van Invaliden Vanaf het aanslagjaar 1983 wordt het invaliditeitspercentage dat voorheen vastgesteld was op 25% op 66% gebracht. Alle bestaande vrijstellingen worden ingetrokken. Zonder nieu we aanvraag zullen geen platen «invalide» worden uitgereikt. De belastingsplichtigen die aanspraak maken op de vrijstelling zullen een nieuwe aanvraag, gestaafd door een geldig bewijs nopens hun invaliditeitsgraad, moeten indienen bij de Bestendi ge Deputatie, alvorens voor het aanslagjaar 1983 een plaat als vrijgestelde te bekomen. Voor de jaren 1984 en volgende zullen zij dan volgens de vroegere werkwijze verder een plaat beko men. Het aanvraagformulier voor een plaat «vrijgesteld-invalidi- teit» is gratis verkrijgbaar op het ontvangkantoor der Belas tingen, Vrijheidsplein 3 te Lokeren. Uitreiking van fietsplaten De uitreiking van fietsplaten in de deelgemeenten Daknam en Eksaarde zal plaatshebben in de onderscheiden oude gemeen tehuizen op volgende dagen en uren. Daknam op woensdag 9 februari 1983 van 14 tot 16 uur. Eksaarde op woensdag 16 februari 1983 van 14 tot 16 uur en op donderdag 17 februari 1983 van 14 tot 16 uur. Hobbyklub Lokeren De Hobbyklub Lokeren richt in samenwerking met Ruilklub Melsele, en de Verzamelaarsvrienden uit Kieldrecht, een grote gewestelijke Ruildag in. Deze zal plaatsvinden in het Kultureel Centrum op het Kerkplein te Lokeren, op zondag 30 januari 1983 van 9 uur tot 12.30 uur. De bijzonderste ruilobjekten voor die dag zijn: oud speelgoed, fantasiekaarten en zakkalenders. Alle andere verzamelobjekten zijn er ook aanwezig. De inkom is gratis, en iedereen is welkom. Verdere inlichtingen kan men bekomen bij Paul De Backer, Bergendriesstraat 53 te Lokeren (Tel.: 091/48.21.51). Lokerse postzegelkring Houdt ook een onderlinge ruildag op zondag 30 januari, in het Centrum om 10 uur. Sport Plus Bospark Dp zondag 30 januari: winterwandeling naar de Etboshoeve. Vertrek om 13.30 uur. KVLV Eksaarde Op maandag 31 januari: tweede deel kreatief met kamerplan ten. In het Gildenhuis om 13.30 u. Sprokkel, niet zo maar een tweedehandsboetiek... Op 1 december 1982 is Sprokkel geboren. Sprokkel is een tweedehandswinkel, waar men terecht kan voor kleren, speel goed, huisraad, meubelen... Nog bruikbare zaken worden er aan lage prijzen opnieuw te koop gesteld. Uiteraard wordt alles wat in de winkel komt vooraf nagekeken, gewassen, en zo nodig hersteld. Wie zich op goedkope manier wil kleden kan in deze boetiek binnenlopen. Mensen die het erg moeilijk hebben om de eindjes aan elkaar te knopen kunnen via de sociale diensten in Lokeren het nodige bestellen aan weggeefprijs. Enkele vrijwilli gers houden Sprokkel open op woensdag en zaterdag van 9 tot 12 en van 14 tot 18.30 uur. Kan je kleren, meubelen of huisraad missen, dan kan je terecht bij Sprokkel op bovengemelde dagen. Het adres is: Sprokkel, Heirbrugstraat 307 te Lokeren. KWB St.-Anna Heirbrug Geeft een studiekring met als onderwerp: «Wat doen bij ziekte en ongeval?» Spreker is dr. D'Hollander, een inwoner van de wijk. De studiekring heeft plaats in het parochiaal Centrum, Gentse steenweg 1 op vrijdag 28 januari om 20 uur. Voor Lokeren werken Luc Coussens en Myriam Van Hoecke te Aketi in Zaïre. Lokeren wil hen bij hun leprabestrijding een steuntje in de rug geven en wil voor hen en hun melaatsen werken. Men kan geldelijk bijdragen op volgend rekeningnum mer 000-0046250-78 van Damiaanaktie, Stevinstraat 16 te Brussel met vermelding «Aketi». Voor plaatselijke medewerking en aktie kan men zich tijdens de weekends wenden tot Willy De Vos, Pieter Heydensveer 8 te Lokeren. De werelddag voor melaatsen is op zaterdag en zondag 29 en 30 januari. Naar Rupelmonde Vakantiegenoegens wandelt zondag 30 januari in Rupelmonde, waar om 14.30 u. aan het Marktplein gestart wordt voor een gezinstocht. In Lokeren vertrekt men met eigen wagens aan de H Poststraat 2 om 13.50 u. Inlichtingen bij Willy Baecker, Hooi-W manstraat 62 in Sinaai, tel. 03/772.53.11m KAV - KWB Spoele Voor schoolverlaters en jonge werkzoekenden Geett op dezelfde dag vrijdag 28 januari een gespreksavond 0p donderdag 3 februari om 14 uur richten de ACV- met als ondeiwerp: -Toenemend alkohol- en druggebruik bij Jonge,en, K.AJ. en de V.K.A.J. een vergadering in voor alle vrouwen en jongeren». Deze avond vindt plaats in de paro- schoolverlaters en jonge werkzoekenden in zaal Het Volk in de chiezaal om -ü uur. Poststraat. Heb je vragen in verband met het zoeken naar werk, ATB De Natuurvrienden het ha,en van i® eerste stempel, het zinvol doorbrengen van je Op zaterdag 29 januari: film en voordracht door de heer M Van SSLTtS'-'^rtSR} ÏÏIÏÏÏ """"S PJf Arkpr In hot Vnikohiik nm 9n uur ook In,0rmatl® ovar de ACV-werkbeurs en de keuze-winkel. Er Acker. In het Volkshuis om 20 uur. js vrjjste||ing van stempelkontrole voorzien. Breng gerust een Werelddag voor de melaatsen werkzoekende vriend(in) mee. Het oude gemeentehuis van Sint-Gillis-Waas, maan dag 24 januari om tien voor acht. Het langzaam binnendruppelen van gemeenteraadsleden en enkele persjongens wijst erop dat spoedig een raadszitting moet beginnen. Maar er wervelen ook nogal wat jongelui de trappen op, en da's ongewoon. Danny Geerts is erbij, Mark Van den Branden, Viviane De Boey, Ronny Blommaert, Gerlinde De Meulenaere, Mare Bogaert en Jan Vanhee: allemaal zijn ze aangesloten bij één of andere plaatselijke jeugdgroe- pering, lid ook van de overkoepelende jeugdraad die de jongste tijd in het landelijke Sint-Gillis toch aan assertiviteit ljjkt te hebben gewonnen. Ze zijn naar hier gekomen om de beleidsmensen hun kritische, maar vriendelijke nieuwjaarsbrief officieel over te maken. Marc Van den Branden leest de perkamenten brief vgor en het is eerste sche pen Roger Roggeman die in naam van de afwezige burgemeester vanonder zijn dikke bril een vriende lijke luisterbereidheid wil simuleren. De jeugdraad hoopt zich dit jaar verder te kunnen ontwikkelen tot eèn volwaardig adviesor gaan en een eerste vereiste daartoe is, vindt men, er kenning. Het is wenselijk dat het gemeentebestuur de ideeën en doelstellingen van de jeugdraad ernstig neemt en de leden ervan kónsulteert alvorens initia tieven te nemen, die de jeugd betreffen. Een goede s^rking veronderstelt ver der een eigen dotatie en daar begint alles mee eén sfeer van wederzijds vertrouwen en openheid. Enquête In mei van vorig jaar ver richtte de jeugdraad van Sint-Gillis-Waas enig on derzoek naar de brandvei ligheid van de verenigings lokalen, naar het subsidi ëringsaandeel van de jeugdverenigingen binnen de hele begroting en t.o.v. dat van andere kulturele en sportverenigingen. Niet één van de lokalen bleek brandveilig te zijn en daar om organizeerde men on middellijk al, in samenwer king met de brandweer en 'ifiet het oog op brandpre ventie, een informatie avond. Verder kwam aan het licht dat meerdere jeugdverenigingen, alhoe wel ze niet meer bestaan, toch nog in de begroting zijn opgenomen, dat het verenigingsleven wordt on dergraven door een akuut tekort aan leidinggevende mensen, dat men het voor al in de deelgemeente Meer donk moeilijk heeft om het hoofd boven water te houden en tenslotte dat jeugdlokalen zowat overal erg onder vandalisme te lij den krijgen. Het lokaal van de Chiromeisjes in De Klinge b.v. werd nog niet zo lang geleden helemaal vernield. Ouders en leden van de dorpsraad hebben hierop eigenhandig een nieuw gebouwtje opgetrok ken, maar zij wachten nog steeds op de beloofde bouwtoelage. De politie van haar kant zou het van dalisme niet eens altijd au sérieux nemen. Nog heeft de jeugdraad ge- konstateerd dat Sint-Gillis de jongere bevolking té weinig speelruimte kan bie den. Het voetbalveld mag je niet op, het park niet in en het kerkplein is, omwille van het busverkeer, te ge vaarlijk. Ook een gebrek aan sport- en spel materiaal sprong in het oog. De jeugdraad stelde daarom voor dat de gemeente een sportkoffer zou aanleggen, een koffer dus met enkele voetballen, volley- en bas ketballen, een net, een speer, een kogel, enz. I.p.v. om afzonderlijke gunsten te bedelen, zoals vroeger gebeurde en ook nu nog gebeurt, zouden al le groeperingen via een eenvoudige procedure en in onderling overleg deze gezamenlijke sportkoffer kunnen aanspreken. Een betreffende brief die het kollege van burgemeester en schepenen nog vóór de vakantie werd toegestuurd blijft voorlopig onbeant woord... Vermakelijk is de wat on rustige nieuwsgierigheid waarmee het kollege reeds op voorhand het rom melde in Sint-Gillis, mede omdat «rechts op linkeroe ver» voortijdig iets over de nieuwjaarsbrief had losge laten op de erkennings- aanvraag van de jeugdraad heeft gereageerd. Het is de eerste keer dat de jeugd raad in Sint-Gillis met zo'n initiatief uitpakt en 'eerste keren' veroorzaken bij de nipte CVP-meerderheid wel vaker waarschuwend gefluister. Men zou er zelfs het vermoeden hebben geopperd dat Gemeentebe langen (met een 12-13-ver- enquête en heel wat koor- houding de geduchte oppo- dinatiewerk, grotendeels sitie) mee aan de jeugdkar aan deze behoefte voldaan, duwde. maar wil nu ook nog probe- Dat de jeugdraad in Sint- ren de niet-georganizeerde Gillis eerlijke en vooral jeugd bij haar werking te nuttige bedoelingen heeft, betrekken. Dat de onder is inmiddels duidelijk. Zo- linge betrokkenheid van de wel de Roodkapjes, de verenigingen intussen groot KSA-VKSJ, de Monseig- is, mag blijken uit het feit neur Bermijn Scoutsgroep, dat zij elkaar op de hoogte de KLJ, de Chiromeisjes houden van en uitnodigen Nele, de WKS-WKM, naar allerlei aktiviteiten, de vzw Parochiale Werken uit de hulpverlening die op Den Briel, zowel deze gang kwam na de vernie- groeperingen uit Sint-Gillis ling van het meisjeschirolo- zelf als Chiro De Klinge, de kaal in De Klinge en uit de Saleghem Chirojongens en jeugdraadverslagen. Chiro Inter, ze hadden stuk Leo DE BOCK voor stuk behoefte aan kontakt. De jeugdraad heeft, bij middel van de Lokeren. Briljanten huwelijksjubileum van Theophiel Hullebroek en Valentine De Nul. (md) 19£ ii9f «Al Na de socialistische jongeren is nu ook de jongerenafde ling van de Volksunie in de pen geklommen om-haar protest uit te drukken over het feit dat het stadsbestuur van Dendermonde een lokaal dat eigendom is van de stad heeft toegewezen aan een jeugdbeweging. In een motie stellen de Volksuniejongeren «dat het gebrekkig beleid ,van de Denderstede in de laatste gemeenteraad eens te meer is bewezen. Dan werd immers goedgekeurd dat een huis dat eigendom is van de stad zou worden verhuurd aan K.A.J. tegen een symbolische huurprijs van 1 bfr. per jaar». De klacht van de Volksuniejongerenafdeling is niet zozeer tegen deze feiten gericht, hoewel men ervan overtuigd is dat het niet alleen de KAJ is dat met gebrek aan ruimte te kampen heeft. «Ook andere jeugdverenigingen hebben het soms moeilijk vergaderzalen te vinden. Het stadsbe stuur kan hier misschien overwegen vergaderruimtes ter beschikking te stellen in haar stadhuis waar plaats zat is nu Dendermonde kan prat gaan op haar ultramodern admi nistratief centrum met wintertuin! Het feit wat ons het meest voor het hoofd heeft gestoten is de manier waarop de toewijzing is gebeurd. Het kan op zijn minst verdacht worden genoemd dat KAJ lang voor iets was beslist, het nodig vond bepaalde werken uit te voeren in een huis waar zij normaal gezien op dat moment nog niets mee te maken hadden. Het tweede punt hieromtrent dat geen enkele gezond demokratische mens kan goedkeuren is het feit dat in verband hiermee geen enkel adviesorgaan is geraad pleegd, bijvoorbeeld de jeugdraad. De wereld heeft de mond vol over diktaturen en ondemokratische regimes, maar wat in onze eigen stad? Hoever is het gekomen wanneer men vaststelt dat als men tot de CVP-zuil behoort, alles ongestraft kan en mag!» zo besluiten de VUJO-leden, hun brief is ondertekend door de voorzitter Anne Van Haesendonck. «Jaycees» is een internationale beweging die aan jonge mensen de kans geeft zichzelf te vormen in het bewust nemen van verantwoordelijkheid en engagement in hun gemeenschap. Vroeger sprak men over de J.C.I, en in Vlaanderen werd het aanvanke lijk «Jonge Kamer» genoemd. In Dendermonde werd een tiental jaren geleden een plaatselijke kern opgericht door de peterkamer uit Sint-Niklaas in samenwerking met verschillende juniors van de Kamer voor Koophandel en Nijverheid. De Dendermondse Jonge Kamer heeft ondertussen reeds lange tijd haar sporen verdiend. Verscheidene akties, uitgewerkt door interne kommissies, kregen weerklank, ook op nationaal vlak. De Jonge"Kamer Dender- gelegenheid kontakten te uitgenodigd, waarna er ook monde heeft in die periode leggen buiten de schoolge- nog een nationale finale uiteraard een hele evolutie meenschap en verruimt al- volgt in Tielt. Dendermon- doorgemaakt maar de prin- dus de horizon. Voor de de kan erop bogen dat het cipes en de dynamiek zijn school zelf geeft het de ge- steeds een afgevaardigde in dezelfde gebleven. Ook in legenheid aan de buitenwe- de natlonale finale heeft het werkjaar 82-83 staat er reld te tonen waartoe een gehad, Al had men met heelwat op het programma, aangepast en doelgericht steeds de kwantiteit, de Voorzitter Mare Wastijn, onderwijs in staat is. kwaliteit was aanwezig, bijgestaan door verschillen- Het vrij algemeen gehou- Voor de goede gang van de leden van zijn bestuur den thema van dit jaar is zaken wordt een neutrale en enkele kommissievoor- «18 jaar... Wereld, wat wil jury aangeduid die dit jaar zitters, informeerde de pers je van mij?». bestaat uit de hlr Walter over de nakende aktivi- 18 jaar, een leeftijd waarop De Cubber, Staf De Wach- teiten. alles nog mogelijk is, waar- ter. Philippe De Clerck op deze vraag nog zinvol is. (JCI), Leo Vertongen en Welsprekendheidstornooi Dan staat men voor een mevr. Heymans-Dompas. De Jonge Kamer Dender- enorme keuze: uitkijken Vermeldenswaard is dat de monde richt voor de zeven- naar een plaats op de ar- voordrachttijd minimum 5 de maal de lokale schifting beidsmarkt verder stu- min. en max. 7 min. be- in van een welsprekend- deren en uitgestippelde draagt. De timing is zeer heidstornooi dat in de loop opleiding- en algemene belangrijk en kan punten- van de komende maanden vorming? verlies kosten indien niet in het ganse Vlaamse land Het begrip 'wereld' kan goed nageleefd. Er is uitcr- georganiseerd wordt. Deze ODk aanleiding geven tot aard een marge voorzien, lokale schifting heeft plaats allerlei beschouwingen op woensdag 9 februari om over de toekomst van de 14 uur in de konferentie- maatschappij, zowel op zaal van het stadhuis te ekonomisch, politiek, so- Dendermonde. De bedoe- cjaai ajs levensbeschouwe- ling in de spreekvaardig- lijk viak. -t - - heid van onze jeugd tussen Hoe wordt de rol van de jj™* 16 en 18 jaar te bevorderen jongere daarin nu afgeba- Jlf "SF aar orga- ctimnl^rpn Hnnr 7p 1a u;; ..orrjoi, niseeroe ue J.v^.l. Colloquium Naast het welsprekend heidstornooi .dat voorlopig alle aandacht van de Jonge Kamer krijgt, zijn nog an- aan te zetten individueel ten in deze steeds sneller hun ideeën in een vlotte en evoluerende maatschappij, keurige taal openbaar te Het onderwerp is breed ge- verdedigen. noeg om er enkele interes- Om zoveel mogelijk ge- santé beschouwingen over 'interesseerden te bereiken te kunnen geven. en te stimuleren door ze kend, wat kan hij verrich- aan te zetten individueel ten in deze steeds sneller l(jJu,um "Jet als themJ «Hoe goedkoop en gezond financieren?» Men disku- teerde op vrijdagavond en zaterdagmorgen. Tijdens de lunch kreeg men de kans werd door de Jonge Kamer Het tornooi staat open mCt de schriftelijk en persoonlijk Voor jongelui geboren tus- N^Ker ie praten, kontakt opgenomen met Sen 1.1.4 en 31.12.66. De ?f0SS4U,Um een reeks scholen in en om deelnemers worden be- het Dendermondse met het loond met prijzen ter waar- verzoek hun studenten te de Van 4,000, 3.000 en willen motiveren. Dit jaar 2.000 fr. dankzij de sponso- hebben de persoonlijke be- rjng die werd gevonden bij zoeken aan schooldirekties verschillende financiële in- tot goede resultaten geleid, stellingen. c u c Niet alleen zijn er al ver- inschrijvingen gebeuren Schatyzer- «Export» zou schillende vaste inschrijyin- via de' sclool c?f recht- gen, enkele instituten heb- streeks bij de kommissie ben ook in principe toege- voorzitter John De Pels- zegd. Verheugend is in elk maeker, Scheutlage 62, geval dat er nu ook leerlin- 9321 Mespelare (Dender- gen van rijksscholen zullen monde) tel.: 052/21.72.87. een Iess?ncy"us ie "eDD<fn meedingen, zodat het plu- Er zijn ondertussen al in- IV iSiê ralistisch karakter van het schrijvingen binnen of be- ondeiwerp. De welsprekendheidstornooi i00fd van een zestal belang- n '"i^rinm fn d5 duidelijk tot uiting komt. rijke scholen: Sint-Vincen- Seen z,n h*d om ,n,d,e Het deelnemen aan een tiusinstituut, R.I.T.O., H. richting verder te werken, welsprekendheidstornooi is Hartinstituut van Hamme, nu een degelijk ver zowel voor de kandidaat- Kon. Atheneum Abdij- vangingsonderwerp en spreker als voor de school school en H Maaedcol- denkt dan vooral in de rich- waarin deze studeert, into- lege Maagdcol ,ing van dc problemen der ressant. Benevens de vor- De winnaar van de schif- K.M.O.'s. Ondertussen is mende waarde, die een ge- ting in Dendermonde er echter nog mets vast ont regeld spreken in het open- wordt dan naar de provin- ,iind' ook de datum met baar bezit, biedt het ook de ciale finale in Sint-Niklaas waarop het colloquium zal onverwacht sukses en res pons op alle niveaus. Ook dit jaar werd er dus gewerkt aan de organisatie van een dergelijke aktivi- teit, onder leiding van kommissievoorzitter Luc maar toen er kontakt geno men werd met de Kamer voor Koophandel en Nij verheid bleek deze zelf al een lessencyclus te hebben plaats hebben. Men ver moedt dat het wel eens sep tember kan worden. Het is natuurlijk spijtig als je een massa voorberei dend werk, zoals het kon- takteren van sprekers, voorzien van nuttige ruim ten, enz. verloren ziet gaan. maar flexibel ais de Kamer is, ziet ze ook de onzin van twee gelijkaardi ge aktiviteiten binnen de zelfde stad. Luc Schutyzer heeft dus nog veel werk voor de boeg. Rally Op zondag 22 mei (Sinksen), zo vertelt kom missievoorzitter Jan Roo- broeck, heeft opnieuw de rally die vorig jaar een groot sukses werd plaats. Deze keer heeft men een nog uitgebreidere prijzentafel tot 100.000 fr. Daarvoor heeft men na tuurlijk de steun nodig ge had van de plaatselijke nij- veraars en middenstanders. De bedoeling is deze keer de streek van Dendermon de, Lebbeke, Baasrode en het Klein-Brabantse met Sint-Amands en Marieker- ke aan te doen. Dit jaar zal ook meer de nadruk gelegd worden op enige algemene ontwikke ling en praktische proeven, zodat de «professionele» rallyrijders maar evenveel kansen krijgen als de «ama teurs». Het wordt dus geen zuiver toeristische aangele genheid. Socio-medische gids Philippe Van Haute vraagt ook even aandacht voor het verschijnen van een «So cio-medische gids» die door een kommissie werd sa mengesteld na veel opzoe- kings- en verzamelwerk. In die gids, die gratis huis- aan-huis zal verspreid wor den in de gemeenten die behoren tot de zone 052 van de RTT, werden per gemeente alle medici en paramedici geïnventari seerd, naast alle sociale- en gemeentelijke diensten. Een praktische gids dus die nu reeds vrijwel op punt staat. Alleen wordt het nu nog zoeken naar sponsors die voor een gedeelte van de zeer hoge kosten kun nen instaan. Andere activiteiten Het is wel even nodig erop te wijzen dat de Jonge Ka mer geen «service-club» is in de enge zin van het woord. De vereniging is niet te vergelijken met Lions, Rotary, Kiwanis, Ronde Tafel of Marnix- ring. Wel liggen sommige aktiviteiten in dezelfde lijn. Zo worden er op de maan delijkse lunchen sprekers uitgenodigd, worden er be drijfsbezoeken gebracht, diskuteert men over zaken van nationaal en internatio naal belang. Het is vooral de bedoeling dat de leden door gezamenlijke werking ook binnen de Ka mer mekaar leren ap preciëren en kennen. HeC leren leven met dc gavci£. en fouten van anderen isjj inherentaan de Jaycee-L,j doelstellingen. Men wilE^ ageren op een kreatievefcju manier tegen onverschillig-?'- heid, oppervlakkigheid emit tegen al datgene dat eenR? positieve en open ontwik-L? keling van de gemeenschap!, in de weg staat. (Marc De Backer)!" -per Achterlinienieuwtjes Aalst Pater Bontinck werd door de Paus benoemd tot lid van de pauselijke raad voor historische wetenschap pen. Raad die de geschiedenis wil bevorderen in het kader van internationale samenwerking. Komend weekend, 29-30 januari, wordt het week end voor de melaatsen. In december ging in «'t Apostelken» een tentoon stelling door van al door vlijtige handen van de Werkgroep Missie en Ontwikkeling van St.-Anna werd gemaakt. De opbrengst, 14.000 fr., werd overgemaakt aan «De Achterlinie». Rakerbrigadiers komen deze maand de hopelijk vetgemeste «varkentjes» ophalen. (ih) Burgemeesters, schepenen en voorzitters van OCMW- raden worden volgens een koninklijk besluit verschenen in het Staatsblad van 21 januari als volgt vergoed. Als basis werd genomen de maximum-wedde van een opsteller en vermenigvuldigd wordt met een koëfficiënt afhankelijk van het aantal inwoners. Onderstaande cijfers zijn uiteraard bruto cijfers per maand. Zeven procent gaat er af voor het pensioenfonds en verder gelden uiteraard de normale belastingregels. De vermelde cijfers zijn afgeronde getallen. Gemeenten met minder dan 6.000 inwoners Burgemeester: 20.000 fr. Schepenen en OVMW-voorzitter: 12.000 fr. Gemeenten met 10.000 inwoners Burgemeester: 26.000 fr. Schepenen en OCMW-voorzitter: 15.600 fr. Gemeenten met 15.000 inwoners Burgemeester: 35.000 fr. Schepenen en OCMW-voorzitter: 21.000 fr. Gemeenten met 50.000 65.000 inwoners Burgemeester: 90.000 fr. Schepenen en OCMW-voorzitter: 67.500 fr. Gemeenten tussen 65.000 en 80.000 inwoners Burgemeester: 100.000 fr. Schepenen en OCMW-voorzitter: 75.000 fr. Gemeenten tussen 80.000 en 130.000 inwoners Burgemeester: 115.000 fr. Schepenen en OCMW-voorzitter: 86.250 fr. Gemeenten meer dan 130.000 inwoners Burgemeester: 175.000 fr. Schepenen en OCMW-voorzitter: 131.250 fr. (Ih)

De Voorpost | 1983 | | pagina 20