1 eelse PW afdeling ntleedt oorzaken verkiezingsnederlaag Wanneer krijgt Zele-Heikant speel- en sportterrein? PW-Temse kiest voor jong bestuur Verkiezing Wase OCMW-raadsleden: herrie in Lokeren en Stekene Lokerens oudste 104 Beveren nadert de 41.000 inwoners Bromtietser zwaargewond te Lokeren WLA-Nieutvtjes De Voorpost - 28.1.1983 - 27 Jjdens een algemene bijeenkomst in het lokaal Ons Huis yak te de Zeelse PW-afdeling een balans op van de oorbij e woelige verkiezingsperiode te Zele en zocht Evens naar de oorzaken, die geleid hebben tot het verlies ran de PW. Jooizitster Claudine Heirman partners toch nog enkele pun- trwoordde het standpunt van ten van ons programma te rea- partij: «De verkiezingen liseren», ërden voor ons een neder- Voorzitster Claudine Heirman ag. We moeten dit durven zocht ook naar de oorzaken De PVV-afdeling Temse hield op woensdag 19 de verkiezing van dit dage- januari haar jaarlijkse algemene vergadering. lijks bestuur gaat de PW- Op de agenda stonden ondermeer de goedkeuring Temse duidelijk de toer van de nieuwe plaatselijke partijstatuten en de van vernieuwing op. Dit verkiezing van een nieuw bestuur. Er was heel wat dagelijks bestuur wil door belangstelling voor de bijeenkomst. middel van verjonging en J vernieuwing de PW in Aan de algemene vergade- voorzitter van de PW- Temse haar aanzien als ring werd een ontwerp van Temse werd Nicolas Save- partij laten vergroten en statuten ter bespreking en rys verkozen. Met zijn ver- baar eigen identiteit be- goedkeuring voorgelegd, laezing gaat de PW-Tem- wijzen. Dit ontwerp was in de se nu definitief de weg op voorbije maanden opge- van de verjonging en ver- Na de verkiezing van het steld door een werkgroep nieuwing. Nicolas Saverys nieuwe bestuur dankte de en was reeds uitvoerig be- is 25 jaar en maakte onder- nieuwe voorzitter de talrijk sproken door het partijbe- meer deel uit van het on- aanwezige leden yoor het stuur. Na een toelichting derhandelingskomitee van vertrouwen dat zij in hem bij het ontwerp door uittre- de PW bij de koalitiebe- stelden en beloofde hij de dend voorzitter Armand sprekingen met de CVP. PW-Temse te zullen uit- Felix werd het met unani- Als ondervoorzitters wer- bouwen tot een dynami- miteit goedgekeurd. den Guy Van Damme en sche beleidspartijHij Men kon dan overgaan tot Jaak Van Meervenne ver- dankte ook de ontslagne- ook ue pusiucvc het tweede punt van de kozen. Sekretaris wordt mende voorzitter, Armand de medaille belich- Zele. De Zeelse PW afdeling hield een algemene vergadering, waarop naar de oorzaken dagorde: de verkiezing van Norbert Nelen. Benoit Van Felix, voor de ijver die hij J- Ao uomriM fhvwi 26 partijraadsleden en van Esbroeck werd tot pen- aan de dag heeft gelegd bij ckennen. Aan struisvogelpo- van het PW-verlies: «Ik denk tiek doen zou een misplaatste dat de hoofdoorzaak van ons sdragslijn zijn. We moeten verlies op 10 oktober. 1982, ligt jen leven met dit verlies, in de onderlinge verdeeldheid iaar wc mogen er ons niet bij die er heerste voor een tijdens eerleggen. We moeten er de de verkiezingen. Dit bewijst odige lessen uittrekken voor dat men zonder eenheid het toekomst. Bij het analyse- nergens kan brengen en het en van de toestand stel ik vast nergens zal brengen. Na heel at de PW twee zetels verlo- wat negatieve vaststellingen, en heeft en dat ook de onaf- willen we ook de positieve inkelijke zetel niet kon te- kant van de medaille belich- - - gewonnen worden. Dit re- ten. Ondanks alles heeft de van de verkiezingsnederlaag werd gepeild bvw mal Ine zetels op vijf, of een ver- trekkingskracht niet verloren Zeelse Jeugdraad verdeelt subsidies rkotjfs van 60%. Dat dit zware We streven van nu af naar een 9 t, 3 evolgen heeft voor de PW voortdurend kontakt tussen al- oef ik niet te verzwijgen. Wij le medewerkers, die op één of De jeugdraad heeft voor 1983 trum, KLJ meisjes Heikant, ly Rombout. jia voor het ogenblik de minst andere manier bij het beleid dezelfde begroting ingediend KLJ jongens Heikant, KSA, De algemene vergadering nhj ertegenwoordigde fraktie in van de partij zullen worden als het vorig jaar, dit naar WKS, VVKM, VKSJ ontvan- samengesteld uit volgende af- es), Tom Van Acker (Studen- j 1 |e gemeenteraad. Tot over- ingeschakeld. Wanneer we aanleiding van de opgelegde gen ieder 7.141 F. Chiro meis- gevaardigden van de georgani- tendub Klodde), Jan Van 3JVat van ramp kwam het koa- naar onze nevenorganisaties bezuinigingsmaatregelen. De jes Liek krijgen 500 minder of seerde jeugd: T— w.iiv óeakkoord, afgesloten met kijken, stellen we vast dat er voorziene 460.000 F worden in 6.641 F. KGjde SP en CVP, op de helling met een vernieuwd enthousias- volgende posten verdeeld: zo- Voor de jeugddiensten is de door het overlopen van me gepoogd wordt, zoveel mo- merkampen 50.000 F, betoela- subsidie 1982 bepaald op: VP raadsleden van deze laat- gelijk mensen te betrekken bij ging jeugdbewegingen 100.000 Centrum: 9.069 F, VP Kouter: te partij. Door allerlei Ma- het sociale gebeuren in onze F, subsidies jeugddiensten 9.525 F, Oud en Nieuw: 13.191 iuavellistische praktijken wa- gemeente. Een sociaal gebeu- 85.000 F, werkgroepen 50.000 F, Verloofdencursus 5.883 F, en de Zeelse Belangen er in ren waarin de invloed van de F, leiders- en leidstervorming Juvenes 14.808 F, Akabe 7.975 pslaagd twee overlooers te PW zeker voelbaar is. Deze 22.500 F, sociale promotie F, Moeder Klodde 4.905 F, ekruteren en dit veroordeelde permanente vertegenwoordi- 22.500 F, vervoer van kam- Milac 6.722 F, Jeugd Rode Ie koalitie, ondanks alle hoop ging onder de bevolking is de pmateriaal 80.000 F, vervoer Kruis: 4.961 F, Jong CVP: ip wijzing van mening in enige juiste en mogelijke ma- van gehandicapte kinderen 4.461 F. T hoofde van de twee verraders, nier om ons ietwat gedeukt naar het zwembad 10.000 F, Het dagelijks bestuur bestaat meisjes Heikant), Dirk De hun gedelegeerden nog m kfintief tot de oppositie. Een blazoen op te poetsen. Door secretariaat 25.000 F. uit schepen Paul Van Kerck- Leenheer (KU Jongens Hei- door Dit deed ook de t. Pt lichtpunt is dat de koalitie wel- de hulp van ieder, zullen wij De jeugdbewegingen ontvin- hove, voorzitter Isidoor kant), Renaat Anthuenis B.G.J.G. nog met. Wii le tot stand kwam in de beste wellicht tot onze grootheid van gen ook hun subsidies: de Chi- D'Hooge, ondervoorzitstér (KSA), Geert De Kegel Rombout is de atgevaardig e Ver terstandhouding blijft voortle- weleer terugkeren Alhoewel rojongens Sjalom, Chiromeis- Nadine Schietecat, ondervoor- (WKS), Marianne Raem- van het gemeentebestuur. Er werd door de drie verslagen zijn we nog verre jes Viva, Chiro Jochi, Chiro zitter Geert Dc Kegel, leden donck (VVKM), Annette Voor de verschillende onder- het dagelijks bestuur. Tot ningmeester verkozen. Met het leiden van de partij. (verloofdencursus), Arnold Beirens (Jeugdcentrum Juven- Jan 'Willockx Kerckhove (Akabe), Willy (Chiro-jongens Sjalom), Kat- Boone (Milac), Vincent De hy Stilten (Chiromeisjes Viva), Kegel (Jeugd Rode Kruis), Patricia Roosens (Chiromeis- Kristin Van Acker (Jong jes Liek), Lutgarde Herwege CVP). Er zetelen in de alge- (Chiromeisjes Jochim), Luc mene vergadering afgevaardig- Vereecken (Chiromeisjes Joc- den van de politieke groepen, hi), Patrick Vermeir (KAJ), Marijke Vercauteren (KU De CVP duidde Kristin Van meisjes Centrum), Robert Acker aan en de Zeelse Belan- D'Hollander (KU Jongens gen Alfons Piessens. De PW centrum), An Emalsteen (KU en de SP gaven de namen van 1_0g njet ok de Geert :rcns partijen besloten gezamenlijke van verloren) )ann oppositie te voeren om door n soi onderling overleg met onze Jochim, Kaj-Vkaj, KU i BENO jes Centrum, KU jongens o n li naai CVP raadslid en Heikantenaar Cesar Van Lysebettens zijn. ïcpt haaide nog al zwaar uit naar de verantwoordelijke die de Burgemeester De Bruyne !)0™ iportinfrastruktuur de voorbne zes jaar onder zijn beleid deelde mee dat de gemeente W E (schepen Jozef Van Kerchhove,. Hij was van „or^i gïSïïÜSÏSÏÏÏ dit er n.ets was gedaan om de voorziene sport- en de ,„tercommuna|e Imew0 ipeelpleinen op de wyk Heikant te realiseren. In de Rechte reeds de hdft van het winst_ leistraat kocht de gemeente percelen grond aan. Het aandeel had gestort en dat ook aatste perceel kwam pas vrij op 31 december 1982. de staat verschillende bedra- )e interpcllant was echter van om de aangekochte gronden 8en had betaald, zodat de be- ncning dat men reeds een aan- op de beste manier om te vor- leggingsrekening opnieuw lang kon gemaakt hebben met men tot sport- en speelpleinen, wordt gespijsd. le werken tot aanleg, daar de pmeente reeds sedert augus- Financieel gezond Leningen lus 1981 over terreinen de be- Bij het goedkeuren van het De gemeente leende 3.397.000 Khikking had. Buitei\het aan- kasnazicht voor het vierde F. om allerlei buitengewone meren van enkele kamions kwartaal 1982, nam CVP uitgaven te dekken, waarvoor tad gebeurde er nog niets, woordvoerder Alfons Rupus geen toelagen werden verkre- CVP"er Van Lysebettens be- van de gelegenheid gebruik om gen of men op buitengewone treurde dit. Het gaat hier om de publikatie in een plaatselij- ontvangsten kon rekenen feld van de gemeenschap, die kc weekblad te betreuren. Voor het herstel van de brand- over de vooropgestelde plei- waarin werd geciteerd dat dc weerkazerne en het aankopen bi niet kan beschikken. Hij nieuwe schepen van financiën van brandweermateriaal wordt vroeg ook om de bevolking die met een tekort van 25 miljoen 390.000 fr. geleend De aan- fbruik zal maken van de frank zou beginnen. Alfons koop van machines voor de sport cn speelpleinen, bij de Rupus wilde hierbij zijn partij- wegendienst kost 528.000 fr. Kalisatie te betrekken. genoot de vorige schepen van Om rustbanken en heesters te iBurgemeester De Bruyne ant- financiën Louis Walrave ver- kopen was 125.000 fr. nodig, 'toordde dat de technische dedigen. Het overschot op dat Het gemeentelijk aandeel in dienst een totaal plan opmaakt dienstjaar zou 40 miljoen frank het aankopen en slopen van Kristin Van Acker en Robert Raemdonck (VKSJ), Hugo wijsnetten, was het alleen het D'Hollander en secretaris Wil- Schietecat (VP Centrum), Isi- gemeentelijk onderwijs dat door D'hooge (VP Kouter), Marleen Van Eetvelde afvaar- Edwin Van Wesemael (Oud en digde. Nieuw), Nadine Schietecat BENO krotwoningen beloopt 1,016.000 fr. Voor het aanpas sen en verbeteren van de open bare verlichting wordt een le ning van 266.000 fr. Dc voorbije dagen werd in de meeste Wase ge meenten overgegaan tot de verkiezing van de raads leden voor het OCMW. Soms gebeurde dat pro bleemloos en volgens planning, niet zelden ook kwam het tot incidenten. Een overzicht. Beveren Verkozen werden: voor de CVP René Moortha- mer, Florent Maes, Jos Aps, Jan Cleiren, Paul Noppe, Petrus Truyman en Céline Van Geertsom; voor de VU Gabv De Cauwer en Erna Weyten; voor de SP Walter Van Berlo en voor Agalev Sidon De Coninck. De PW diende geen kandidaturen in. Gembel deed dat in extremis wel. Lokeren Verkozen werden: voor de CVP Robert Maréchal, Hugo ArenS, Guido Van Avermaet, Omer Schatte- man. Roger De Maesschalck en Majella Van Ca- neghem-Van de Vijver; voor de PW Rudi Hender- icloc, Paul Van den Broecke en Julienne Huybrecht- Everaert; voor de SP René Ros en Gustaaf Pae- linck. De VU kon niemand verkozen krijgen, al was Ludo Matthys kandidaat. Voorzitter wordt, voor drie jaar althans, Robert Maréchal. Nadien zal de vroegere burgemeester van Daknam Hugo Arens hem opvol gen in die funktie. Vier verkozen OCMW-raadsleden hebben ook zit ting in de gemeenteraad: Robert Maréchal, Hugo Arens, Gustaaf Paelinck en Rudi Henderickx. Ver nomen wordt dat SP-er Gustaaf Paelinck in april ontslag zou nemen uit de gemeenteraad en alleen OCMW-raadslid zou blijven, en André Van Zele zou zijn intrede doen in de gemeentraad. De verkiezing van de OCMW-ers liep niet van een leien dakje in de Durmestad, het duurde wel anderhalf uur eer men de knoop had ontward. Sint-Gillis Verkozen werden: voor de CVP Francois Cantens, André Cuycken, Willy Dullaert, Eugène Laureys, Marcel Smet en Adrienne Bollansée-Smet; voor Gembel Lucie De Munck, Erik Maes, Gaston Pijl en Georges Nonneman Cotthem. Voorzitter wordt Adrienne Smet. Sint-Niklaas Verkozen werden: voor de CVP Albert Boon, Jan De Jonghe, Etienne Van Puyvelde, Hubert De Meyer, Omer Keymolen, Alfred De Roose; voor de SP Laurent Burssens, Bertha Van Havermaet. Marcel Van Gijsel en René Heyninck; voor de VU Roger Van Ranst en Arnold Van der Meulen; voor de PW André Schelfout. Voorzitter wordt VU-er Roger Van Ranst, hij vervangt René Heyninck van de SP. De verkiezing van de OCMW-raadsleden verliep vrijwel helemaal volgens het van tevoren geplande scenario. Stekene Verkozen werden: voor Gebe (Gemeentebelangen) Albert Antheunis, Ivo De Cock en Maria Dhollan- der; voor de CVP Wilfried De Schrijver, Prosper Smet en Raoul Van Callenberghe; voor de OCP Andrea De Weggheleire en Karei Van Britsom; voor de SP Francois Van Nielandt. Verrassende ontknoping toch, want men had voor de CVP een mandaat méér voorspeld en voor de OCP een minder. Men weet dat de CVP nogal verdeeld aantreedt in Stekene; de «strekking Boey- kens» kon haar twee kandidaten erdoor krijgen, de «strekking Rollier» slechts één van de drie voorop gestelde mensen (Prosper Smet wél, Leo Martens en Prosper Van Gucht niét verkozen). Gebe had op vier mandaten gerekend, het werden er drie (Cyriel Merckx viel naast de prijzen). OCP juicht enigszins, het maakte van de verdeeldheid bij de koalitiepart- ners CVP en Gebe gebruik om twee kandidaten binnen de OCMW-raad te loodsen. Waasmunster Verkozen werden: voor de CVP Nera Smekens, Willy Durinck, Augusta Peelman, Alois Thierens, Yvonne De Maere en Petrus Van Hese; voor de PW Marcel Tempels; voor de SP Pierre Goemae- re; voor de VU Marcel Philips. Nera Smekens zou de OCMW-raad voorzitten. Eind 1982 kwam het jaarverslag van de gemeente Beveren van de pers over de toestand van gemeentezaken in 1981. Het 240 bladzijden tellende boekdeel is een prachtig gaan. 158.000 fr. dient betaald werkstuk dat, opgesmukt met menige foto en dito grafie voor de kosten van onteigenin- kenj een beeld ophangt van wat er reilt en zeilt in de gen en kultuurschade. Om de noordoosthoek van het Waasland. Hoewel het aantal nieuw gebouwde gemeen- jnwoners bijna de 41.000 overschrijdt, stelt burgemeester teschool van hel aangepast yan jn /|Jn inleiding da, „ok in dc Bcversc gemeente 785.00o'fr Een Ie- gemeenschap dc krisis zwaar doorweegt. Het aantal ning van 129.000 fr. voor het werklozen steeg immers afschrikwekkend. opmaken van een plan tot rea lisatie van sportterreinen tus- De burgervader doet een op- tot 36.729 baders. Wat hotel- sen de Langeakker- en de roep tot de bevolking om met akkomodatie betreft kan Be- Drieputtenstraat cn het beta- verdubbelde werkkracht en veren zowat 104 mensen te len van de pachtverbreking met het nodige vertrouwen en slapen leggen. Over het hele CVP raadslid Karei Poppe optimisme de krisis te bestrij- jaar noteerde men in Beveren kloeg de wateroverlast aan in den. Ondanks alles, zegt hij, 7.571 overnachtingen. In Doel de nieuwe aangelegde Eist- en moeten wij trachten stand te verbleven 119 personen en in Driesstraat, wegens het slecht houden tot terug betere tijden Kallo 574. In de andere deel- funktioneren van de afvoergo- aanbreken. gemeenten is dus géén hotel, ten. Schepen van Openbare 1981 was voor Beveren het Werken beloofde een kontrole jaar waarin de totale begroting Politie en brandweer vooraleer de definitieve aan- inkomsten en uitgaven samen Het huidige politiekorps be- vaarding van de wegen zal ge- voor de eerste maal het miljard draagt 42 leden. In de loop van beuren. overstegen. 1981 werden eventjes 9.867 BENO Belangrijk waren ook de ruime p.V.'s opgesteld en werden betoelaging van het OCMW 324 ongevallen genoteerd, met bijna 50 miljoen en de waarvan 6 met dodelijke positieve besprekingen ter rea- afloop, lizering van de definitieve be- Ook de rijkswacht kwam in het heersvorm voor de haven- en nieuws te Beveren. Een nieu- industrievestigingen van de we kazerne werd geopend in Linkeroever, wat intussen in een zijweg van de Stations- 1982 werd verwezenlijkt. straat. Noteer dat reeds in het 1981 was voor Beveren ook het jaar 1833 in Beveren een rijks jaar van de modernisering van wachtbrigade opereerde. In de bibliotheekgebouwen, de 1850 stonden vier ruiters te aanpassingswerken aan Lief- Beveren onder het kommando kenshoek, de uitbouw van de van een brigadier. Momenteel dienst leefmilieu, de afwerking zijn er naast de adjudant één van een aantal werken aan brigadekommandant, twee schoolgebouwen en de verdere keuronderofficieren en elf on- uitbouw van diverse derofficieren, sportzones. De brandweer deed 267 inter- Een meer sombere balans venties, waarvan 40 voor dient opgetekend omtrent de stijgende werkloosheid. Die haalde eind december 1.116 uitkeringsgerechtigden tegen over 938 eind januari van het zelfde jaar 1981. voor de SP Dannv Van overlijdens. De migratiebewe ging toont een vermindering aan van 93. Ten opzichte van 1.043 uitwijkingen waren er immers slechts 950 inwijke lingen. Er werden 284 huwelijken ge sloten. Het aantal echtschei dingen komt op 53. Beveren telt 4.875 schoolplichtige kin- Bevolking De statistische gegevens be treffende de bevolking leren Ter hoogte van het kruispunt ons dat in Beveren eind 1981 H.-Hartlaan - Koningin Fabio- zowat 20.475 vrouwen woon- lalaan te Lokeren, kwam het den en 20.400 .mannen. Hier- zaterdagochtend tot een aan- onder zijn 790 vreemdelingen rijding tussen een personenwa- te noteren, van wie 460 de gen bestuurd door Maranda Nederlandse nationaliteit heb- De Mont uit Temse en brom- ben, 112 de Franse en 48 de Fietser Luc Noët. Oude Heir- Britse. De Duitsers waren met weg Lokeren. Laatstgenoemde 37. werd daarbij zwaargewond en In Beveren werden 538 kinde- naar het ziekenhuis overge- ren geboren en telde men 397 bracht. (edm) Eergisteren woensdag werd ze in de bloemen gezet, Maria van Lokeren. Aan het Stationsplein 22 woont ze in bij haar dochter Mariette en schoon zoon Albert De Smet. De uit Bavegem afkomstige Maria Riemkens verblijft sedert zowat een halve eeuw in de Durmestad; het gezin was in de dertiger jaren uit Frankrijk naar ons land teruggekeerd, zij en haar (in 1951 overleden) man Remi Schepens gingen op Staakte een landbouwbedrijf uitbaten. Maria Riemkens werd woensdag 26 januari 104 jaar. Géén rekord voor Lokeren, want ene Pieter Ongena, die in 1726 overleed, zou 106 jaar gewor den zijn. Géén streekrekord, want dat staat op naam van Clement De Vos uit Lebbeke, die deze week net geen 109 werd. 't Lijkt in Lokeren overigens goed toeven. Ma- thilde Callebaut en Julia Heylbroeck, die in het rustoord verblijven, worden binnenkort 102. Maria Riemkens zelf heeft een trouwe supportersschare: twee van de zes kinderen leven nog, achttien kleinkinderen en twintig achterkleinkinderen kwa men zich in hun kielzog nestelen. Het zijn niet haar énige supporters natuurlijk, want alom duimt men ervoor dat ze het rekord van én Pieter Ongena én Clement De Vos zal evenaren. De foto werd genomen toen Maria honderd werd. brand en 164 voor wespen- loos alarm, waarvan één keer nesten. Dertien maal diende met kwaad opzet. De dienst uitgerukt voor het branden van 900 werd 275 maal opge- voertuigen. Er was zes maal roepen. W.V.D.V. Op vrijdag 25 februari organi- zeert de Stichting Leefmilieu in nauwe samenwerking met de Belgisch-Luxemburgs-Duit se Kamer van Koophandel een j -in groepsbezoek aan de vierde deren vond 227 jongemannen fnterKnationa,e Mi|ieuvakbeu„ - unci naiiuuaic iviuicuvaivucuis geschikt voor de mtlrtaire „Envitec, te DussekJo[t Een dienst en kreeg 341 aanvragen 500.,al deelneme„ uit 20 lan. binnen om penstoen en ge- d£n zu||ci] hu[| mcuw!tc Iech. waarborgd m,komena „ieken inzake mihensanering Ptttig om we en ,s de evoltme milieuvrie„delijke produk6 van het aantal baders in de tie temoon KeJknJ Voir meer zwembaden van Beveren en ,nfom,alic ka„ men terechl bij Kieldrecht. In 1976 werden te Beveren 140.712 zwembeurten koxhui Ke8iMrs,raat s ,'c 20(k; fp"grpre„ to!'257 598 b"a2 (03-231.64.48). In Kieldrecht steeg dat over dezelfde periode van 20.953 Het probleem van leegstaande en verkrottende huizen werd reeds vaak door WLA, de Werkgroep Leefmilieu Aalst, behandeld. Een dergelijke «woning», gelegen op de hoek van de Gentsesteenweg, en de Krieken- laan, stortte gedeeltelijk in. Gelukkig waren er geen persoonlijke ongevallen mee gemoeid. De Boudewijnlaan blijft een slalomlaan. Ook na het pamflet van burgemeester D'haeseleer. Ook WLA had een voorstel. Dan wel meer gedetailleerd. Positief is alleszins dat ondertussen een aktiekomitee omstond dat ijvert voor beveiliging van het kruispunt Raffelgemstraat-Naarstigheidstraat en Boudewijnlaan. Positief eveneens dat er ondertussen een verkeerstel ling plaatsvond met verrassend resultaat. Voor plaat sen van verkeerslichten zou het licht nu op groen staan... Een verkeersspiegel werd aangebracht aan het rouw- centrum. De eigenaars willen daarmee bekomen dat in- en uitrijdende wagens naderende fietsers, bromfiet sers of gewoon voetgangers kunnen zien en doorlaten. Het verwijderen van zeer oude bomen draagt verder bij tot verloedering van de Paardendries. Zulks nadaë de Abdijstraat er moest aan geloven en heel wat bomen in het «kasteeldomein» van Levensvreugde verdwenen. Mazout wordt goedkoper en brandhout duurder. Stook dus minder hout. De Moorselse wijk Steven dreunt wanneer motorcros sers aan de Bosbaan hun motoren starten. De ontsierende en hinderlijke plaat «Autobushalte» die haast in het midden van het Moorsels dorpsplein stond werd verplaatst naar een meer bescheiden hoek je. Een goed punt voor de bevoegde diensten alleszins. Achter de huizen nrs. 304 en 306 aan de Binnenstraat te Aalst is er een groot, vies stort. Muizen- en ratten- plaag is er het gevolg van.

De Voorpost | 1983 | | pagina 27