decker uitgesloten n-Paul Aerts en en leggen de zege vast h Kamillekes moeizaam voorbij hekkensluiter Kontich! Produktieve jeugd -o De Voorpost - 28.1.1983 - 29 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. TeL 052/21.40.60 VOETBAL Boonwijk - Baasrode 0-2 Foest zondagavond in Baasrode. Niet alleen omwille van de winst bij Racing Boonwijk. maar vooral om het feit dat alle achtervolgers. Stekene, Herdersem en Berlare de nederlaag leden. Metéén bedraagt de voorsprong van Baasrode in Ide algemene rangschikking niet minder dan drie punten. Zoveel weelde hadden Marcel De Cock en zijn poulains zich voor de wedstrijd op Boonwijk niet durven voorstellen. Marcel aarzelde niet bij het vernemen van het voor zijn ploeg ven prachtige resultaat, om er een «toumée génerale» op te betalen. Je zou het arli trouwens al voor veel minder, n s Mek In elk geval heeft Baasrode geknokt voor de punten, profi Daarvan waren naar schat te t ting zowat driehonderdvijf tig toeschouwers getuige. Dit wil nu niet zeggen dat de bezoekers doorlopend in het offensief waren, in geen ge val. De beste kans tijdens de eerste helft noteerden we trouwens aan de kant van de thuisploeg. Dat was zo wat halfweg toen Willy Da- roodse goalie trapte. Baas- een bezoekende formatie rode liet zich evenwel niet die een zeer voorzichtige onbetuigd. Tijdens de laat- houding aannam en vooral ste vijf minuten van de eer- defensief biezonder sekuur ste helft dreigde het twee van stapel liep. Nog in die keer Eerst na aandringen eerste helft kwamen we tot van Van Keer, en een kopbal de bevinding dat Pierre van Marcel De Cock die door Moerenhout zich in het be- doelman Van Boven werd gin zowat liet gelden als de gestopt. Daarna, toen Wal- meest opvallende figuur, ter Meert van ver uithaalde, maar naarmate de wedstrijd maar ook Raymond Van Bo- verder verliep, wat ging ven op zijn weg vond. Van wegdeemsteren. Labeur le- nijs alïeénln hét doelgebied die eerste helft hadden we verden Van Der Meersch en van de bezoekers ver- de indruk dat die over het Mare Willems op het mid- jcheen, maar doelman Gino algemeen een verdeeld ver- denveld. Maar die werk- igoot, uitstekend geti- loop had gekend met een kracht werd dan weer teniet d, zijn belager te lijf ging thuisploeg die enkele keren gedaan door een duidelijk deze de bal pardoes op het wapen van de tegenaan- gebrek aan afwerking. Bo- lichaam van de Baas- val poogde te hanteren en vendien was het niet mak kelijk om op te tornen tegen een Baasrode dat vooral op het middenveld een beste indruk liet. Na de hervatting kreeg men aanvankelijk eenzelfde spelbeeld te aan schouwen. Het zag er toen enige tijd naar uit dat de wedstrijd op een scoorloze puntendeling zou eindigen. Maar daar dacht Jean-Paul Aerts anders over. Rond het kwartier kwam een vrije trap terecht in het gros van spelers. Daar nam de blon de Baasroodse voetballer de bal op zijn slof, maakte een korte omhaal en besloot ver in de winkelhaak. Tegen die voltreffer had zelfs een bo- venstebeste Raymond Van Boven geen schijn van kans. Aan dat doelpunt is Baasro de zich toen enigszins gaan optrekken. Met nog meer dan twintig minuten speel tijd voor de boeg liet Eric De Decker zich betrappen op een zware overtreding. Ver mits hij in het begin van de Boonwijk-Baasrode 0-2. Door deze zege en het verlies van Stekene thuis tegen Heikant, krijgt Baasrode stilaan uitzicht op de titel, (c) match voor een grove fout al in het boekje was gevlogen, trakteerde de scheidsrechter hem deze keer op een uit sluiting. Eigenlijk konden we de reaktie van De Decker begrijpen. Willy Danijs was op een gegeven ogenblik aan de haal gegaan. Net voor die zijn intrede ging doen in het strafschopge bied werd hij bij de trui ge trokken. Misschien niet erg sportief, maar dan toch op punt steeg ook het vertrou wen. De tweede goal bracht ons zekerheid», aldus Jean- Paul Aerts die stilaan begint te geloven in de titel. «Ten minste, wanneer we verder blijven vechten zoals nu», voegt hij eraan toe. «Iedereen zet zich vooral in voor de trainer, zegt Eric De Decker. Wie zou zich nu niet inzetten voor Marcel De Cock? Die man zet zich tweehonderd procent in voor het gepaste ogenblik. De de ploeg. Bovendien kun je Decker mocht zich echter vlot met hem omgaan en is hij begrijpend voor elk pro bleem. Wat de wedstrijd in zijn glo- baliteit betreft, ben ik van oordeel dat we verdiend hebben gewonnen. Veel kansen zijn er echter niet gaan aankleden. Wie dacht dat Boonwijk uit een numerieke veldmeer- derheid munt zou kunnen slaan had het mis voor. Het was integendeel Baasrode dat meer balbezit opeiste bestendig in het doelgebied geweest. Ik geef toe dat we van de thuisploeg scheen. Met nog ruim tien minuten te spelen werd Jean-Paul Aerts (die op een uitsteken de prestatie mag terugblik ken) vervangen door de jon ge Rik D'Haen. Rik was nog geen tien minuten op het veld toen hij de thuisdefen- sie met Ronny De Feyter vooraf wat schrik hadden van de Boonwijk. Het is im mers geen slechte ploeg.» Op de vraag of hij akkoord ging met de beslissing van de scheidsrechter ant woordde Eric De Decker be vestigend. «Ik beging inderdaad tij dens de eerste helft een fout. In de tweede cluis, omzeilde en binnen- helft greep ik een tegenstre- schoot. Metéén was het vet ver bij de trui toen hij opruk- van de soep voor de thuis- te naar ons doelgebied. Ook ploeg en was de zege voor dat is een boeking waard. Ik n qJioonwiik'Baasr°de 0-2. Doelman Raymond Van Boven had vooral in de tweede helft de handen vol. (c) de Baasrodenaars een vast staand feit. Verdiend Wij noteerden na afloop en kele kommentaren. Hieruit bleek dat de bezoekers het over een verdiende zege hadden. Voetballer Jean-Paul Aerts: Wij hebben het grootste ge deelte van de wedstrijd het initiatief voor ons opgeeist. leg mij sportief neer bij de beslissing van de scheids rechter, die ik in dat opzicht niets te verwijten heb. Voor ons komt het er nu op aan om verder te knokken. We zijn nu een stap dichter bij de titel gekomen, waarin ik rotsvast geloof.» Drawn? Speler-trainer Leo Pissens van Racing Boonwijk was Vooral tijdens de tweede na afloop de mening toege- helft waren we duidelijk de betere ploeg. Voor de rust hadden we te maken met een tegenstander die hard nekkig van zich afbeet. Dat lag enigzins in de lijn van verwachtingen. Je mag daan dat de wedstrijd best op een puntendeling had kunnen eindigen. «De match verliep volgens mij meestal verdeeld zonder veel doelkansen. Het doel punt van de bezoekers is er ">0, *nwijk-Baasrode 0-2. Al is Baasrode misschien niet de best-voetballende ploeg van de reeks, ze kan goals maken en men telt. (c) Opstal - Hoistade 3- Eendracht Opstal heeft maar één speelhelft nodig gehad om van Hofstade af stand te nemen. Aan de rust stond het eindresultaat reeds op het bórd. Sekretaris Van Mol over het verloop van de match: «De eerste helft verliep aantrek kelijk. Langs beide zijden werd er knap gekombi- neerd. Bovendien lag het tempo aan de hoge kant. Halfweg de eerste helft moesten de bezoekers enigszins stoom aflaten. Wij kwamen hierdoor meer in de wedstrijd en precies op het halfuur kwamen we tot sco ren langs Jan Van Nieuwen- hove, die laag tegen de grond en via de paal bin- nenknalde. Amper een mi nuut later resulteerde een kollektieve aanval die door Dirk Van Muylders was op gezet in een doelpunt dat Pascal De Ridder tot stand bracht. Dus in feite twee doelpunten van achttienjari gen. Met nog één minuut te spelen in die eerste helft miste een bezoekende ver dediger een interceptie. Daar kon Peter Mol handig gebruik van maken om er op zijn eentje vandoor te gaan en de bal tegen de netten te tikken. Tijdens die eerste helft was Hofstade hooguit maar één keer gevaarlijk geweest. Toen verhinderde een tussenkomst van Mari no Sprayt een gemaakt doel punt. In de tweede helft hebben we het wat rustiger aange pakt. Hierdoor kwamen de bezoekers wat meer in de wedstrijd, zonder ons echter te verontrusten. Slechts één keer was er een tussen komst van Marino Sprayt nodig. Marino deed dat weer op een briljante ma nier. Al bij al werd het een verdiende zege, vooral om wille van een duidelijk bete re eerste helft.» Wij vermelden nog dat deze wedstrijd door 450 toeschou wers werd bijgewoond. Vol gend weekeinde geniet Een dracht Opstal van rast. vooraleer het een week later de verplaatsing naar Red Star Opdorp onderneemt. E.D.M. immers niet vergeten dat gekomen, net op een ogen- Boonwijk de week voordien blik dat wij meer het initia- een pandoering had gekre- tief >n handen namen. Baas gen in Berlare en nu abso- r°de heeft zich aan dat doel- luut op eigen veld wilde Pun' opgetrokken, wat enig- winnen. De wedstrijd op z'ns logisch is. Wij hebben zichzelf kon je moeilijk als ons geregeld bezondigd aan een hoogstaande partij be- slecht passenspel. vooral op schouwen. Ook dat was bet middenveld. Daar ligt enigszins te verwachten, allicht de oorzaak dat we Een derby scheert zelden ho- niet zoveel kansen konden ge toppen. In ieder geval afdwingen. Tenslotte vind zijn we tijdens de tweede Baasrode in geen geval helft tot scoren gekomen en ®®n fantastische ploeg. Ze dat was geenszins onver- heeft geluk om kampioen te diend. Na dat eerste doel- worden heb je dat nodig!» E.D.M. 3' Provinciale iru» "5" Damesvoetbal 1* Nationale Kontich - Kamillekes Aalst 0-1 gan- JJa hun ronduit knappe prestatie tegen lijstaanvoerder Gosselies de week tevoren, »«sn de Kamillekes, hoe verwonderlijk het ook mag klinken, met geen al te gerust iMBoed naar de laatste in de ranglijst Kontich. «Un ploeg die ons niet zo goed ligt» hoorden we na de topmatch een paar speelsters onl- ln d* beslissende faze van het kampioenschap mag je natuurlijk geen enkele rand j®JM,r*v*r overschatten, ook al heeft die slechts negen puntjes gepuurd uit veertien v»b S"'d«' lteer P®r ma1cb gescoord en gemiddeld twee doelpunten per match j plnkasseerd. Doch overdreven zelfvertrouwen mocht de Aalsterse meisjes in dit geval niet worden aangewreven. Zij begonnen de verplaatsing naar het Antwerpse met het Mige voorbehoud. Dat het nodig was zou al vlug blijken... Kamillekes verschenen De oranje-blauwen kregen ten met een 0-0 stand op het d® aftrap zonder de zie- het ook moeilijk, poogden bord, als Veerle De Wint van Gisèle Ghesquière die met countervoetbal de thuis- uit een onmogelijke hoek op aas Wvangen werd door Hilde ploeg onder de voet te lo- doel schoot. Een plaatselij- iwfr taelemans. Kontich bracht pen, maar slaagde daarin ke verdedigster wou de bal te" *n fel gewijzigd elftal tus- niet. Een paar vrijschoppen resoluut met het hoofd oot- j u W de lijnen, dat er op be- van Greta Van Hauwermei- zetten, de bal raakte echter aeo. J*81 was hard te knokken ren schiepen gevaar, doch haar schouder, veranderde oor de twee puntjes. iedereen dacht al aan ras- van richting en de Turkse gelegenheidsdoelvrouw was verslagen. Met een on verhoopte 0-1 stand komt de rast, want Kontich had in de loop van de eerste speel helft in één enkele spelfaze twee keer een levensgrote kans om te scoren verkeken. Nu waren het de Aalsterse meisjes die op een uiterst gunstig moment in de wed strijd een doelpunt konden aantekenen. Na de herneming kregen de toeschouwers veertig minu ten bikkelhard voetbal te zien. zonder dat echter ooit de perken van de fairplay te buiten werden gegaan. Scheidsrechter Jouvenois uit Binche hield de teugels strak, doch had het nooit echt moeilijk met de tweeën twintig korrektie speelsters. De sterkere fysieke konditie van de Kamillekes speelde een woordje mee. doch het bleef weer bij een Arsenal- score die de Kamillekes nog maar eens twee puntjes op leverde. Plus een gedeelde tweede plaats, want Re- nouchamps moest zijn eer ste thuisnederlaag toestaan en meteen wordt de strijd om de promotie spannender dan ooit. Met de verplaatsing naar Tessenderlo voor de boeg volgende zaterdag en het bezoek van DW Brugge op 5 februari, wordt het keihard trainen voor de bescherme lingen van Kamiel Sergant. De kompetitie is nu in een beslissend stadium getre den, want zowel staart- als kopploegen strijden nu dub bel zo hard voor de puntjes en wie de degradatie wil ontlopen of hogerop wil, mag nu niets meer aan het toeval overlaten! C.T. Opstal-Hofstade 3-0. Uit deze driedubbele sprong resul teerde een kopbal die net over het doel zou keilen, (vh)

De Voorpost | 1983 | | pagina 29