Baloe I nu de Sjoe-Sjoe van heel Aalst! Elversele Tiende karnavaleditie in l444i4JA.il Wuitensbal te Hamme met Sergio Popovski Wie wordt Sint-Niklase karnavalprins Duitse televisie komt naar Aalsters karnaval Opvolger voor Jempi na daverende Prins Karnavalverkiezing 2 - 28.1.1983 - De Voorpost Beeckman weergah :n Vervolg van blz. 1 maar dat kan de supporters niet deren, zij juichen hun fa vorieten toe en er heerst een ambiance van de grote dagen. De Toisers van Rickie hebben voorlopig de bovenhand, maar het bijzonderste moet nog komen. Nog een hit voor Kamiel Kamiel vermeldt een hele was lijst met namen van aanwezige VIP's en groepen, de ontwer per van de karnavalaffiche '83, Willy Vandenbroelle ontvangt een check uit de handen van Frans Wauters. Deze man uit Wondelgem won al eens eer der een prijs in Aalst met een ontwerp voor de Jaarbeursaf fiche en kreeg van de voorzit ter van het feestkomitee de raad mee eens naar Aalst kar naval te komen om er inspira tie op te doen voor een volgen de affiche. Terwijl de kandidaten zich klaarmaken voor hun vrij op treden brengt Kamiel Sergeant de twee kantjes van zijn jong ste karnavalplaat: eerst «Patei- kes en friet», terwijl zijn dan sende Kamillekes op een ander podium hun kunnen demon streren. Daarna vraagt hij aan de nieu we burgemeester «Reymongs- ken» wat hij zinnens is met de lege stadskas. De zoveelste hit voor Kamiel! De sjoe-sjoe van de Koeilstraat De hele zaal gaat op de tenen staan als het eerste vrije optre den wordt aangekondigd. Het is Baloe die het eerst aan de beurt komt en zichzelf introdu ceert als «Baloe, de sjoe-sjoe van de Koeilstroot» een aardig liedje dat meteen inslaat bij het publiek. Vervolgens zien we hem als gids van het Aalsters karnaval- museum, uitleg gevend over enkele politieke dieren van de stad. Het eerste eksemplaar is de Krokoremondillins met een grote muil en waarvan de po ten averecht staan, dat veel onder water doet en vooral voorkomt in de oerwouden van Moorsel, hoewel het de jongste tijd steeds meer in de omgeving van het Aalsters stadhuis wordt opgemerkt. Dan stelt hij een «springer ken» voor, voorlopig nog altijd maagd met een opvallende zak op de buik. Vroeger was dat een papieren zak, door de evo lutie is het een plastieken ge worden. Het diertje was oor spronkelijk veel te zien in Mel den, de laatste zes jaar ook in Aalst. De naam is Kannie- geroe... Het volgende beest is een vo gel, met de pootjes naar bin nen om alles naar zich toe te trekken. Na een lange winter slaap is hij nu opnieuw in de boomgaard te zien. Hij woont in een «graalèk» versleten nestje dat éérst moet geklas seerd worden en daarna pas gerestaureerd. De naam is Gier-egoord. De volgende in de rij is een haan, die een telefoon kreeg om alloo in tè zeggen. Hij heeft 'n omgekeerde kop, maar" dat"is normaal, want hij is geen waal en moet niks van hanen weten en is gewoon van averecht te zijn. Het is de Willy Aal-hoon. Als laatste is de leeuw aan de beurt, een oud en versleten beest dat nodig met pensioen moet. Dat zijn broekje wat lager hangt dan normaal, wijst erop dat zijn «partie» gezakt is. Hij gaat veel op reis, in de stad zelf wordt hij opgemerkt met 'n jaguar. Een van zijn meest bekende spreekwoorden is: «De aanhouder wint» en hij luistert naar de naam van Lo- wie van Flosjegem. Na zijn rondgang als gids voert Baloe met twee heup- en bor- stenwiegende meiden met overal uitpuilende attributen een spetterende chachacha uit en om te besluiten zingt hij een liedje over geld dat het heel wat minder goed doet en een overbodig toemaatje mag wor den genoemd. Rickie! Rickie! Rickie! Terwijl de zaal uit volle borst de naam Rickie skandeert, ko men twee kuisvrouwen de komst van die kandidaat aan kondigen. Om hem aan het werk te zien geven ze hun vakantie naar Spanje op. In schitterend toreadorkostuum komt Rickie dan eindeloos lang een medley van stokoude Spaanse suksesnummers play backen, daarbij uitbundig met armen en benen zwaaiend. Vóór het podium dansen zijn talrijke supporters Spaansuit- bundig mee, terwijl Rickie hoed en vest in de koelissen gooit en onvermoeibaar voort- danst. Daarna zingt hij nog twee lied jes: «'t Es mor iene kieër per jaor karnaval» en «Liever in Olsjt as op den boerenboiten», gekleed als Moorsels boerke. Erg overtuigend is het hele optreden van de sympatieke voorzitter van de Toisers niet, maar het zal voor hem wel een hartverwarmende opkikker zijn geweest dat het publiek op zijn hand was zoals zelden voordien het geval was. Het «Rickie! Rickie! Rickie!» was de hele avond door niet uit de lucht. Pierrot en zijn pierettes Zoals aangekondigd kwam Roger met vrouw en dochter op het podium als een trio pierrots. Hij wou duidelijk een andere dan de gewone karna- valtoer op, ook met zijn par lando over karnavaldromen en een charlestonnummer. Dit laatste opnieuw met zijn vrou welijke gezinsleden. Hij zong een potpourri van liedjes uit de «roaring twenties», doch hoe hard de familie Berghman ook zijn best deed, er kwam weinig respons uit de zaal, zelfs het gejouw bleef uit. Alleen via de geluidsinstallatie ruiste het ge juich ons pijnigend in de oren... In afwachting van de uitslag... Voor ons staat het zo ongeveer vast: Baloe zal het pleit winnen omdat hij zonder enige twijfel blijk heeft gegeven van de meeste originaliteit. De jury bevestigt ons vermoe den: Baloe totaliseert 77 pun ten, Rickie 53 en Roger 49. Alleen de zaalstemmen kun nen de balans nog in het voor deel van Rickie doen overhel len, maar dat lijkt ons weinig waarschijnlijk. In afwachting van het optreden van Antoine en Michel doet Kamiel een greep in zijn rijk- gevuld repertorium en de hele zaal zingt uit volle borst zijn «Olsjt viert karnaval» en «Olsjt g'etg men hert gestoe- len» mee. Ze voelen kennelijk de kriebels van «Droi daugen hoempapa» al in hun bloed en er heerst een onbeschrijfelijke stemming. Is er een Alloo in de zaal? Antoine en Michel komen de scène op als verpleegsters, maar pakken niet meteen uit met hun OCMW-liedje. Wél met een geestig liedje over de klacht die toekomstig gemeen teraadslid Willy Alloo bij de Raad van State aanhangig heeft gemaakt en Aalst nu al maanden in zijn ban houdt. «Alloo, Alloo, wat es da ver ne show Ze zeilen a nie temmen mé aal a stemmen. zingen ze Aalst. Roger in een parlando over zijn karnavaldroom. (ad) en eens te meer steelt dit onbe taalbaar duo de show. «Is er een Alloo in de zaal?» roept Antoine, maar Willy staat ergens aan de toog rustig zijn pintje te drinken. Wat kan het hem ook schelen, momen teel is hij al maanden de meestbesproken inwoner van Aalst... Afscheid van Jempi Jempi I, neemt afscheid als karnavalprins «met tranen in de ogen, want Aalst is een fantastische karnavalstad» zegt hij; Hij brengt het liedje waarmee hij vorig jaar tot prins werd verkozen en mag van Frans Wauters een ingelijste oorkon de in ontvangst nemen als blij vende herinnering aan zijn prinsenjaar. Aalst. De kandidaten: Roger, Rickie en Baloe krijgen van Keizer Kamiel hun v Aalst heeft 'n welgemeend ap- opdracht, (ad) plaus over voor Jempi, die zijn opvolger waarschuwt «'t Is niet gemakkelijk om als prins van Aalst voor iedereen goed te doen...» en wie de kritische Aalsterse mentaliteit zo'n beetje kent weet maar al te goed hoe juist deze uitspraak is... Europaprins Enrico, die plots weer is komen opduiken, zingt zijn «Ajoinen, ajoinen» en na dat Kamiel «Geift ons mor den Iendracht» heeft gezongen in gezelschap van eks-bierprins- kandidaat Urbanus, is het de beurt aan een hele trits gewe zen prinsen en aan een bont gezelschap politieke figuren om vanop het podium de uit slag af te wachten. Baloe I Mare De Cock op de bühne, Willy Van Mossevelde als boer met een kar vol «roeitomat- ten» en «smoitoiren» ervóór, zorgen voor de stemming, voor zover dit nog nodig is Om vijf voor twaalf vraagt Aalst. Baloe, met helm van een supporter naast waarnemend burgemeester Frans Wauters aan de jury- Monsieur, (ad) voorzitter de uitslag van de koëfficiéntenberekening en die luidt als volgt: met 265 punten van de zaal en 345 punten van de jury wordt Roger met een totaal van 610 punten derde Tweede met 583 zaalpuntcn en een jurykwotering van 413 punten wordt Rickie met 996 punten. 530 punten van de zaal. 620 punten van de juryleden, een totaal van 1.150 punten leve ren Baloe de titel van Aalsters karnavalprins 1983 op. We hebben zo het gevoel dat deze karnavalist in hart en nie ren zich de komende weken en maanden als een waardig op volger van Jempi zal ontpop pen. Rickie en Roger hebben hun best gedaan maar verlo ren. Er kan immers maar één winnaar zijn. één prins karna val per jaar en de wens dat de beste moge winnen is vorige zaterdag in vervulling gegaan. André Marcoen zal onder de naam Baloe I regeren over een knotsgekke stad. Cyriel Temmerman Aalst, «'t Vesiet aan 't OCMW labomaar vooral het Allo nummer van het duo Antoine en Michel werd de vondst van de avond, (ad) Aalst. Toreador Rickie heeft hoed en vest al in de koelissen gegooid en danst manmoedig verder, (ad) De karnavalkoorts stijgt te Elversele. Dat wil zeggen dat met man en macht moet getimmerd worden gezaagd, en geplakt worden. Koördinator Willy gaf enkele technische varia over de nakende uitgave. Terwijl het Wuitenskomitee en de prinsengilde druk bezig zijn om de «peters» te bezoeken en steunkaarten te verkopen, om de noodzakelijke financien te vergaren, zijn de verschillende hamse karnavalgroepen bezig om hun wagens in de wui- tenshallen in mekaar te timmeren voor de gerote dagen van het Hamse Karnaval. Aalst. De dans kamillekes in aktie tijdens het optreden van hun keizer, (ad) schueren, leider van het BRT-jazzorkest Tijdens een tournee in België, komt Sergio Popovski in kontakt met de direkteur van het Kortrijkse SABAM die hem werk verschaft als saxofo- Dit evenement heeft plaats nist bij de Belgische groep De eerste karnavalsfeer kan je proeven op het Prin senbal. Hier wordt Prins Freddy II officieel aan het publiek voorgesteld als Prins der Wuitens 1983. op zaterdag 5 februari in zaal Den Bond, Kapelle- straat, Hamme. Het wui tenskomitee heeft na het optreden van de Swingende Continentals op het prin senbal 1982 geen moeite «Crazy Horses» Popovski, die zich wenste eigen te ma ken met de westerse mu ziek ziet zo zijn droom in vervulling gaan. Nadien werkt hij met The Manhat tan Boys en het orkest van gespaard om een orkest uit Jean Jacques, hetgeen hem te kiezen met faam en klas- De keuze viel op het toelaat zijn studies kon8ervatorium het Brus- Sergio Popovski Show Or- sel te betalen kest. Sergio Popovski is af- Uiteindelijk slaagt hij erin komstig uit Bulgarije, waar hij opgroeide in een zeer muzikale familie. Tij dens zijn studies als tech nisch ingenieur vindt hij nog de tijd voor privélessen in muziek te volgen. Hij zijn eigen muzikale groep op te richten, het Sergio Popovski Show Orkest, dat bestaat uit zes voortreffelij ke muzikanten en drie ta lentvolle zangeressen, waaronder Liliane St.-Pier- specialiseerde zich in de re. saxofoon Op zijn twintig- Met een opgesmukte zaal. Aalst. De jury kent de punten toe. (ad) ste maakt hij deel uit van een orkest en onderneemt tournees door Rusland, Po len en Hongarije. Later speelt hij als solist in het Bulgaarse televisieorkest Bij die gelegenheid bege leidt hij de Vlaamse Kalin- ka op het internationaal festival te Sofia en is met een weg van de arrange menten van Etienne Ver een prachtig dekor en een uit de pan swingend show orkest is dit prinsenbal niet te missen. Vermijdt dus dat je opnieuw moet horen zeg gen dat het goed was. Kaar ten zijn nog te verkrijgen op zondag 30 januari van 10.30 u. tot 12 u. op het gemeentehuis van Hamme. Het wuitenskomitee rekent op uw aanwezigheid. (bd) Elversele kent reeds zijn prins karnaval 1983. Er waren dit jaar slechts twee kandidaten: Willy Van Britsom (de vroege re «paalzitter») en Chris Hof man die reeds vorig jaar werd verkozen tot prins karnaval. Na een spannende strijd was het uiteindelijk Chris Hofman die aldus voor de tweede opeenvolgende maal prins wordt. Hij haalde het met 95 stemmen, tegen 77 voor Van Britsom. Waren er minder aanwezigen op dit karnavalbal, de gezelligheid was er ander maal en zeker de echte karna valsfeer. Kinderkarnaval Het kinderkarnaval in Elverse le vindt plaats op zondag 30 januari om 14 uur in zaal Kris- tus Koning. Dorpstraat Om 17 uur heeft daar de verkiezing plaats van de jeugdprinsen karnaval. De Chiro van Elver sele verleent zijn medewer king. De animatie wordt ver zorgd door Dolf Peeters, die de maarsschalk is van het kar- navalkomité van Temse. Drie dolle dagen De eigenlijke karnavalviering heeft plaats op zaterdag 19, zondag 20 en maandag 21 fe bruari. Op zaterdag 19 februa ri om 19.30 uur heeft de aan stelling van de nieuwe prins Chris I plaats in het vroeger gemeentehuis te Elversele. Na een receptie is er een rondgang met het komitee en het gevolg met muzikale begeleiding doorheen de gemeente. Op zondag 20 februari om 14 uur trekt de tiende karnavalstoet door de straten van Elversele: opstelling in de Moortelstraat, vervolgens trekt de stoet langs de Legen Heirweg, Dorps straat, Meerstraat, Vestwegel, Schuttershof en'zo terug langs de Meersstraat, Dorpstraat en Dorpsplein, waar de stoet wordt ontbonden. Maandag 21 februari wordt door Chris I de jeugdprinsen en hun gevolg onder muzikale begeleiding een bezoek gebracht aan de steunende leden herbergiers in de gemeente. Het Elverseelse karnavalkomi- tee bestaat momenteel nog slechts uit vier mensen; voor zitter Julien Van Britson, se- kretaris Willy Beeckman, schatbewaarder Jozef Coljon, Leo De Bock, met daarbij prins Chris I. P.V.G. Henri Codenie, Etienne Sodatsky en Marcel Ver- cauteren zijn de kandidaten voor de karnavaleske prinsenkroon in groot-Sint-Niklaas, die zaterdag avond 29 januari in zaal Dorpspaleis in Sinaai op het leuke werk wordt gezet. Marcel Vercauteren ofte Marcel I is uittredend, hij «regeert» al twee jaar over de Wase hoofdstad. Vorig jaar zond de BRT-televisie de Aalsterse karnavalstoet (bijna) integraal uit. Dit jaar komt het Duitse eerste televisienet ARD op karnavalmaandag naar Aalst om rechtstreeks dc ajuinenworp en een gedeelte van de tweede rond gang van de stoet uit te zenden. De vraag is of er op het scherm nog plaats zal zijn voor de autentieke karnavalisten, want het beloofd die maandag een gedrum van jewelste te worden en bitsig ellebogenwerk tussen alle pseudo-VIP's van de stad! (cl)

De Voorpost | 1983 | | pagina 2