Urbain Braems: «Zege tegen RWDM kan balans opnieuw in ons voordeel doen doorslaan» De Europese droom lijkt plots ver weg Zondag Brugse invasie op Sporting Lokeren! Voetbaluitslagen Voetbal kalender «Op Sporting en thuis tegen Standard: matchen van de waarheid» Relatief zacht tot midden-februari 30 - 28.1.1983 - De Voorpost VOETBAL Beveren-Antwerp niets op. (dw) 1-2. Albert werd duidelijk opzettelijk neergelegd. Zijn luidruchtig protest bij de ref leverde echter 1* Nationale Eerste thuisnederlaag: Beveren-Antwerp 1-2 Net als iedere gewone sterveling worden trainers liever niet gekonironteerd met negatieve uitslagen. Trainer Urbain Braems van SK Beveren is ook daarop geen uitzondering. Braems liep er na de partij van geelblauw tegen Antwerp blijkbaar korzelig bij. Be grijpelijk. Trainers hebben geen gemakkelijke taak en wanneer de ploeg beneden de verwachtingen voetbalt dan valt dat ook steeds voor een stuk op het hoofd van de verantwoordelijken. Deze nederlaag thuis zal nu wel zwaar op de maag van onze supporters liggen. We hadden van deze wedstrijd zoveel meer verwacht. Maar presteren we nu echt zoveel onder onze waarde? Voor het seizoen- begin werd gesteld dat Beveren een overgangsjaar doormaakte. Er waren geen zware doelstellingen. Alles draaide aanvankelijk bijzonder goed. Met een Kusto bijvoorbeeld die vriend en tegenstander ver baasde. Beveren kwam zelfs aan de leiding. Erg onverwacht. Ook voor ons. De voorwaarde was nu zo dicht mogelijk bij de top blijven. Winnen tegen Antwerp was de eerste voorwaarde. Zelfs aan een gelijkspel hadden we niet genoeg. Het werd niets. Voor Beveren echt in de match kwam waren we al kansloos. Antwerp heeft nochtans niet zo sterk ge voetbald. Kreeg toch ook geen echt zuivere doelkan sen maar had met een sterke Fazekas wel de ideale pion om Beveren te beletten goed samenspel te brengen. En die eerste goal? De spelleider had nog niet gefloten voor het trappen van die vrijschop toen de bal al in het net van De Wilde lag. Geen verwijt aan onze doelman daaromtrent, het wordt trouwens tijd dat over dat trappen van vrijschoppen eens een duidelijk standpunt komt.» Spanning blijft Maar dan wordt Braems weer de rustige man, de trainer die relativeert en naar de toekomst blikt: «De komende weken worden zeer belangrijk voor Beveren. We staan nu op vier punten van de vierde geklasseerde. Met nog bijna een half seizoen voor de boeg blijft natuurlijk alles mogelijk. We kunnen ons seizoen, zeker nü nog niet, als negatief gaan be schouwen. We draaien trouwens toch ook nog mee in de Belgische beker. En de kans dat we verder doorsto ten is zeer reëel. De kompetitie kan voor ons zondag al een andere wending krijgen. De faam dat Beveren een zwakke uitploeg is werd ons ongepast toebe deeld. Op Gent bijvoorbeeld gingen we een drawn spelen, op Anderlecht haalden we zelfs de twee punten. Welke ploegen doen ons dat na? Wanneer we nu op RWDM eens de twee punten zouden halen, dan zou de balans opnieuw in ons voordeel kunnen doorslaan. Hugo Aerts Enkele maanden geleden bleek het Freethielstadion voor alle bezoekers een zware ding moest gebeuren maar opdracht. SK Beveren speelde thuis telkens weer onweerstaanbaar en vooral de ploegen schoot dan toch maar voor die de Waaslanders onbevreesd tegemoet traden kregen steeds weer een zware opdoffer, bij een machteloze Svilar. Beveren kwam met dat aardig, wervelend voetbal toen trouwens mee aan de top van ons De thuisploeg gooide dan de vaderlands voetbal en, ondanks veel dom puntenverlies bij uitwedstrijden, net halfweg laatste kooltjes op het vuur de kompetitie stonden de leerlingen van Braems op een zucht van de echte topploegen. maar Antwerp bleef meester De terugronde zou wel eens in het voordeel van Be- veren kunnen uitvallen, zo m J M dacht men. Met thuiswed- 'J; gfyaty*/1 strijden tegen Antwerp. WÊëÊB^EBBÊSBÈËÊËËk^. .«at», WËÈÊÊmÊÊÊË WÈÊÊmÈ I - üi I Standard, Lokeren, Club Brugge, Anderlecht en AA Gent kreeg de Freethiel- ploeg de kans het seizoen niet alleen financieel maar ook Sportief goed te maken. Een plaats met uitzicht op een Europees ticket viel ze ker binnen de mogelijk heden. Maar bij de eerste gele genheid daartoe ging het al mis. Antwerp diende Beve ren de eerste thuisneder laag van het seizoen toe. Beveren speelde verward, ordeloos, steeds maar beu kend zonder veel gevaar te scheppen. Antwerp daaren tegen voetbalde doordacht, gekoncentreerd en aanval lend goed geïnspireerd. Beveren ging van start zonder de gekwetste Weih- rauch en ook zonder aan voerder Baecke die net voor de aftrap dan toch niet - speelklaar bleek. De jonge Kieldrechtenaar Eddy Maes werd onmiddellijk in lijn ge bracht. En Beveren bleek het aanvankelijk niet onaardig te zullen doen. In de zeven de minuut al was er een kans voor Albert. De Duitser schoot te zwak. Schönberger kreeg echter geen vat op het middenveld en wanneer en kele minuten later Vander Eist een vrijschop voorbij de verraste De Wilde bracht, werd het voor de thuisploeg plots heel moeilijk. Antwerp speelde zoals gezegd erg doordacht en met die plotse voorsprong ging het Beve ren rustig opvangen en met snelle bewegingen zelf voor gevaar zórgen. De Waaslan ders kregen nog enkele zwakke kansen maar Albert kon niet besluiten en doel man Svilar speelde ook nog mee. Na de rust veranderde er maar weinig. Beveren bleef ondoordacht beuken en Ant werp kon verder gaan coun teren. Rond het uur hadden de bezoekers daar trouwens ook sukses mee wanneer Cnops een fraaie aanval op gezet door Fazekas, voorbij De Wilde schoot. Bij Beveren werden tóen Raymond Mommens toch speelklaar? Zondag wordt het weer een hoogdag voor de Sportingkassier. De vraag naar kaarten, zelfs vanuit West-Vlaanderen is enorm groot. In het verleden is trouwens bewezen dat Club Brugge de grootste trekpleister was in het Sportingstadion. En op gebied van spektakel werden de toeschouwers bijna nooit bedrogen. Club is zijn donkere periode te boven. Verleden jaar op de valreep in Eerste gebleven, zondagavond misschien mee aan de leiding. Immers Standard en Anderlecht kijken elkaar het wit uit de ogen. En daarvan kan Club profiteren om een greep te doen naar de macht. Daarvoor moet het natuurlijk op Sporting winnen. Dit Sporting kon geen slechtèf ogenblik treffen om de Bruggelingen te ontmoeten. In welke opstelling treedt het aan of beter gezegd hoeveel valide spelers heeft het nog ter beschikking? Maurice De Schrijver heeft een zondag strafbank en dat zal trainer Waseige waar schijnlijk nog het meest kop- brekers bezorgen. Een cen trale als De Schrijver-Dal- ving vervangen is zeker geen sinecure. Nu Bob weer onder het mes moet zien zijn voetbalperspektieven er steeds somberder uit. Ook Dirk De Wachter heeft nog regelmatig doktersvisite. Over Raymond Mommens kregen we wel gunstiger be richten. De kans zit erin dat hij tegen Brugge kan aantre den. Met zijn huidige forme kan dat een slok op een borrel schelen. Larsen oe fent wel intens individueel. Hem klaarkrijgen tegen Se- rain zou al een hele presta tie zijn. De Brugse metamorfose Bij Club zijn de puinen op geruimd na een donker sei zoen. Wonderdokter Georg Kessler heeft van Brugge weer een toonaangevende ploeg gemaakt. En wat meer is. Club kan nu ook op ver plaatsing een vuist maken. Remember Waregem. Als we nu de van zelfvertrou wen overlopende Ceule- mans vergelijken tegenover verleden jaar! En Dardenne die misschien nooit zo goed heeft gespeeld. En een Willy Wellens die alleen nog een treffer nodig heeft om volle dig te ontploffen. Vergeet ook Jan Sörensen niet, die onder Kessler met minder tierelantijntjes voetbalt maar des te efficiënter voor de ploeg rendeert. Brugse achterhoede minst gepasseerde Na negentien wedstrijden is de verdediging van Club amper evenveel maal ge klopt. Dat zegt genoeg. Bir- ger Jensen beleeft zijn twee de jeugd en Szymanowski haalt wel nooit de kranten koppen maar is een onwrik baar sluitstuk. De inbreng van Spelbos hoeft niet meer belicht. Kessler wist wat hij moest meebrengen naar Brugge. Ook Lokeren zit met een steen in dat bolwerk. Alex Querter is een onmis bare pion op het trainers schaakbord temeer daar hij zowat overal kan opgesteld worden. Over Alex meer in een bijgaande kolom. Van uit die achterhoede wordt razendsnel overgeschakeld naar de aanval en je weet wat dat betekent met spur ters als Sörensen en Wellens. Het dagje van Van der Gijp? In Brugge kent men René ook wel. Wij kunnen slechts gissen hoe hij zal opgevan gen worden. Met een cipier zoals Beerschot? Dan moe ten Van Veirdeghem e.a. Van Cauter er kunnen van profiteren. Kan men René een paar maal ideaal spelen dan zorgt hij zekei voor vuurwerk. Een schicht van hem kan volstaan Sporting vertrouwen schenken. En dat zal hard nodig zijn. Ook dat tikje ge luk dat toch ontbrak op AH Gent. Hoe de kaarten zondag ook uitgespeeld worden deze Sporting Lokeren - Clut Brugge moet weer de massa aanspreken. Er staat vooi beide ploegen veel op het spel maar hoe groot de inzet ook is, van spektakel zijn we overtuigd. En dat wil de toe schouwer zien voor zijn kri- siscentenl André Lokerse Club Bruggespeler Alex Querter: Ex-Sporting en Cerclespeler Alex Querter staat al geruime tijd in de belangstelling. De ex-Lokeraar is een speler naar het hart van trainer Kessler. Club heeft zich nog geen ogenblik de aankoop van Alex beklaagd. Integendeel, samen met de Nederlandse aanwinst Spelbos is Querter de pijler van de Brugse verdediging. Zonder te spreken van zijn splijtende rushes en uitbraken langs de vleugel. «De geest bij Club is momenteel fantastisch. Iedereen speelt voor iedereen. Maar wat de trainer en ons nog meest pleziert is het feit dat wij nu ook op verplaat sing punten rapen. De twee komende wedstrijden zijn voor ons van kapitaal belang. Winnen we op Lokeren en dan thuis tegen Standard dan kan je er donder op zetten dat wij meespelen voor de titel. Wij komen honderdprocent gemotiveerd naar Lokeren en weten ons gesteund door een massa supporters want de belangstelling voor dit treffen is hier enorm groot.» André Beveren-Antwerp 1-2. De inzet langs beide zijden was enorm. Ook Theunis kwam nog bijspringen, (dw) Schoofs, nooit op peil aan echt niet een toonbeeld van de zijde van de zwakke koncentratie - miste onbe- Schönberger en Kusto kwam grijpelijk. Beveren vocht nu ook op Freethiel nage- verder voor de aansluiting noeg niet in het stuk voor, en verkreeg die ook zeven gewisseld voor Martens en minuten voor slot. Stalmans. En het leek toen Albert kreeg onverwacht wel beter te gaan, Ronny de bal in het strafschopge- Martens ging aardig dribbe- bied, wist aanvankelijk niet len maar Albert - zondag goed wat er met dat ronde in het verweer. Beveren had tegen de buren van de stad zijn eerste thuisnederlaag geleden. De Europese droom leek plots zoveel verder weg. Een ploeg met 20 pun ten uit 19 wedstrijden mag die droom trouwens gerust opbergen. Hugo Aehts Onze weersverwachting Wanneer we de experimentele maandvoorspelling van de Amerikanen mogen geloven, blijft het weer relatief zacht tut midden-februari bij een iets boven normale hoeveelheid neerslag. De voorspellingen van de meteowing van de Luchtmacht wijzen tot en met dinsdag ook op een aanhouden van het zachte weer met middagtemperaturen tussen 6 en 10°. Alleen zondag zal het een graad of twee minder zacht worden. Bij een matige en af en toe vrij krachtige wind uit west tot zuidwest wordt in het algemeen veel bewolking aangevoerd, waaruit zo nu en dan wat regen of motregen valt. Deze zachte luchtaanvoer van de oceaan wordt in stand gehouden door een hoge- drukgebied dat zich uitstrekt van de Azoren tot de Zwarte Zee. Het vormt langs zijn noorderflank een glijbaan voor de zachte, maar vochtige maritieme lucht. De overgang van januari naar februari zal dus allicht zacht geburen. Of het nu gedaan is met de winter? Dat valt af te wachten. De enige winter van de voorbije vijftig jaar die een analoog verloop kende als deze, was die van 55-56. Maar na een uiterst zachte januari met gemid delde temperaturen van 9,6°, begon het op 18 februari overdag te vriezen tot 8° onder nul en in de nacht tot - 12°. Die periode waarin ook veel sneeuw viel, duurde tot een flink eind in maart. Dat wil niet zeggen dat het ook nu zo'n vaart zal lopen. Het is echter steeds mogelijk, (edm) 1* Nationale SK Beveren-Antwerp FC AA Gent-SC Lokeren 2* Nationale E. Aalst-St.-Truiden 3* Nationale E. Zele-SC Menen Diegem Sp.-Jong Lede Bevordering Zwevegem-VW Hamme 1* Provinciale Lokerse-FC Ronse Boelare-SK Lebbeke Denderhoutem-Dendermon 2* Provinciale A Adegem-Melsele Temse-St-Pauwels KV Ertvelde-Kemzeke Robur-Evergem St-Gillis-W.-OlGent H. Vrasene-Gandasparta 2* Provinciale B Oudegem-E. Meldert Winnik-Buggenhout St. Denderleeuw-Wieze 1-2 RC Wetteren-St.-Gillis-D. 0-2 Bavegem-Mere 0-2 2-1 3* Provinciale C Hillegem-Erpe 0-2 Moerbeke-Terjoden 0-0 Ol. Wetteren-Edixvelde 1-4 1-1 Etikhove-Bambrugge 0-2 4* Provinciale H 0-1 Ede-Herzele 5-0 Wichelen-Appels 2-0 Meerbeke-Deftinge 3-1 Schoonaarde-Doggen 2-3 0-1 Okegem-Nieuwerkerken 1-3 Lutterzele-Welle 0-0 1-1 Burst-Kerksken 3-0 Iddergem-S. Moorsel 3-0 3* Provinciale D Rp. Lebbeke-Gijzegem 1-2 1-0 Stekene Sp.-Heikant 0-1 Opdorp-Erembodegem 2-0 Excelsior-Schellebelle 0-0 Opstal-Hofstade 3-0 1-4 Boonwijk-Baasrode 0-2 4* Provinciale I 3-1 Grembergen-Berlare 2-0 Gerda-WB Sint-Niklaas 1-0 2-2 W. Moorsel-Herdersem 1-0 Rupelmonde-W aasmunster 0-6 Haasdonk-Bazel 0-2 Moerbeke-Hoogeinde 3-0 3-3 Sombeke-SK Aalst 1-0 Verrebroek-Sinaai 3-3 1-2 TK Meldert-Kallo 2-0 Tielrode-Klinge 2-1 0-1 4* Provinciale C Kieldrecht-Meerdonk 0-1 1-1 SK Lokeren-Zaffelare 2-5 Kruibeke-Str. Stekene 4-0 2-1 SK Overmere-Azalea 3-6 1-0 Lochristi-Val. Overmere 4* Provinciale G 0-2 1-0 2-1 0-1 E. Houtem-Erondegem Serskamp-Massemen Kwatrecht-Aaigem 0-1 0-1 0-1 Zondag 30 januari om 15 uur 1* Nationale SC Lokeren-Club Brugge (Delsemme) RWD Molenbeek-SK Beveren (Cocaiko) 2* Nationale Charleroi-E. Aalst (Goethals) za. 19u30 Sint-Niklaas SK-SC Hasselt (Buts) 3* Nationale VC Jong Lede-US Doornik (Picard) VK Ninove-E. Zele (Dehond) Bevordering HO Merchtem-VW Hatnme (Loyaerts) 1* Provinciale SK Lebbeke-Lokerse (Devisscher) Si. Wetteren-FC Ronse (Lefèvre) Haaltert-FC Brakel (Okladnicoff) Dendermonde-Boelare (Verniers) 2* Provinciale A SK Maldegem-Temse (De Keyser) Kemzeke-Sint-Pauwels (De Bruyn) Melsele-St.-Gillis-W. (Lambrechts) Gandasparta-FC Oostakker (Mathijs- sens) OL. Gent-Robur (Van Parijs) H. Vrasene-Adegem (Anné) 2* Provinciale B Buggenhout-Oudegem (Mestdagh) Sp. Petegem-E. Meldert (Kielemoes) St-Gillis-D. -Denderleeuw (Bockstaele) Wieze-Nederename (Opdecam) 3* Provinciale C Herzele-Bambrugge (Van Imschoot) Terjoden-Okegem (Leroy) Kersken-Meerbeke (De Clercq) 3° Provinciale D Berlare-Excelsior (Van Zande) Baasrode-Schellebelle (Burm) Heikant-Sombeke (Van Cauwenberghe) Kallo-Haasdonk (Teugels) SK Aalst-W. Moorsel {Vereeken) Bazel-Grembergen (Moreel) Herdersem-Boonwijk (Lauwereys) TK Meldert-Stekene Sp. (De Corte) 4* Provinciale SK Oostakker-SK Lokeren (De Graeve) SK Kalken-Eksaarde (Boeykens) SK Beervelde-SK Overmere (Van Goethem) Val. Overmere-Dyn. Beervelde (Roels) 4° Provinciale G Aaigem-Serskamp (Lambrechts) Erpe-Bavegem (Verriest) Mere-Kwatrecht (Moons) 4* Provinciale H Welle-Wichelen (Byn) Doggen-Appels (De Poorter) Baardegem-Opdorp (Callebaut) Hofstade-Rp. Lebbeke (Redant) Erembodegem-Iddergem (Beerens) Gijzegem-Lutterzele (Nijs) S. Moorsel-Schoonaarde (Demes-pteri maeker) 4* Provinciale I Hoogeinde-Gerda (Fierens) Waa8munster-WB Sint-Niklaas (Rey-pjro. niers) KI. L. Vrasene-Kieldrecht (Vermeersch) Str. Stekene-Tielrode (Nuytinck) Meerdonk-Verrebroek (Vermeirsch) Klinge-Moerbeke (Van Gasse) Sinaai-Rupelmonde (Van Mieghem) genk odde sten togs nsio Igonb oksb

De Voorpost | 1983 | | pagina 30