Onkennelijk Sportkring Sint-Niklaas pikt toch twee punten in tegen Stade Leuven Uit de Aalsterse voetbalkatakomben Eendracht Aalst: Glazer nieuwe rol op het middenveld. Klinge loopt op een Tielroodse mijn Wilfried Van Moer: «Het liep vandaag gesmeerd» «rensploeg zorgt oor koud stortbad wgÊ&mkël rïSSii!! Eendracht Aalst: geen vat op tegenstander tijdens tweede helft K.K.S.F.B. En dat was alles wel beschouwd een gevleid geblazen maar Ton Van een doelpunt geraakten. Na- Multaat. De periodeleiders hadden het immers meer dan moeilijk om de Leuvenaars af te houden, jij de allereerste schermutseling was Simoen even wel al dicht bij een doelpunt maar hij kwam net iets tekort op een voorzet van Janssens. Vanaf dat mo- ment was het al Stade Leuven wat de klok sloeg, een gedeelde "tweede plaats neesterschap dat vooral gestalte kreeg in het mid- de voorlopige klassering, lenveld. Dat werkte ook talrijke onsen in de hand maar die prerden even zoveel malen «keken ofwel door keeper 'an Eenennaam wegge- reegd. Vooral Khani en oud- iportkringer Caers waren lijzonder schotvaardig en ook een loeier vanwege Van lolst werd slechts in extre- scheppen. Aan de 70ste r i door Ton over de deklat nuut waren de Stadenaars maken dat iedereen met vol- eduwd. Even tevoren had er aan voor hun moeite: een le inzet speelde. Dat was leorges Leekens een bal vrijschop net voor de fatale trouwens de reden dat Stade werd door Erik Lacroix Leuven zo makkelijk in zijn lar het balvoordeel werd steenhard ingeschoten. Des- spel kwam en het ons nog loor de spelleider toege- amory was wel bij de bal meer dan lastig maakte». De wenkende kans maar loste zodat het leder Leon had het er ook over rerd echter door Decocker voor de voet viel van de dat Sportkring zijn ronduit ip de Wase doelman ge meegesnelde Simoen. Jan slechtste wedstrijd achter choten. Het derde kwartier twijfelde niet en tekende de rug had, sinds hij op de zijn - het kan niet genoeg Watermolendreef is aange- worden - twintigste trokken. de hand aangeraakt wamen de overwinnaars KV Mechelen er al beter uit. Iteeds niet bij. Tijdens de tweede speel- indien doelman Desamory gen, een standje dat door telft boette de thuisploeg niet goed uitkwam bij een keeper Van Eenennaam rat van haar supprematie volgende aanval die door keurig werd bezworen, a omdat de middenvelders Danny Van den Hende keu- «Tijdens de tweede helft ,n6 het wat lieten afweten en rig in de loop van de Oos- kwamen we iets beter voor iet Klaaskenstrio op de mid- tendenaar werd geschoven. lenstrook attenter stond te Aan de Sint-Niklase goal i»1 en. Vooral Luk Bevers was het naar het einde toe wachten vooraleer we door otr kwam weer op «Mechels» nog enkele keren opletten toedoen van Jan Simoen aan 2* Nationale VOETBAL De Voorpost - 28.1.1983 - 31 Eenennaam bleef erg waak zaam. Zodoende haalde geel-blauw met een moeiza me arsenalscore de volle puntenwinst weg en schuift breken op tegenstoten.: het meteen door naar dien hadden we niet veel last meer om de Leuvenaars af te houden en konden we nog enkele keren goed uit- Toch is dat ook het enige niveau en het was ook deze positieve wat trainer Noliet speler die een keihard schot ons kon meedelen toen we afleverde waar keeper Des- hem informeerden naar zijn amory niet klemvast op rea- indrukken over deze uitwed- geerde en zo Van den Hende strijd. «We hebben een bij- de kans gaf. De Leuvense zonder matige partij wegge- goalie maakte zijn kleine geven. Misschien is dat wel misstap goed door deze logisch na de exhibitiewed- laatste poging wel te onder- strijd van vorige week maar toch kan men me niet wijs- r kansen wa- doelpunt aan van het sei- echter Dat alles neemt niet weg dat de er op dat moment nog zoen. Daar kon hij nog een- tegenstrever maar één uit- tje aan toegevoegd hebben gespeelde kans kon afdwin- de dag maar moesten toch diep in de wedstrijd Hoewel het een mindere prestatie was van de meeste spelers had trainer Noliet alweer een speciale attentie over voor Luk Bevers die zijn goeie forme blijft demon streren, en Erik Lacroix die niet toevallig aan de basis lag van de beslissende tref fer. Voor de match van zon dag tegen Hasselt moet de Sportkringtrainer noodge dwongen twee geschorsten vervangen, met name Dan ny Van den Hende en Swat Janssens. Hoogstwaar schijnlijk nemen respektie- velijk Ivo Wouters en Fred Truyens (of wordt het Peter Van Wambeke) hun plaat sen in. De Antwerpenaar is zeer duidelijk in zijn ver wachtingen voor deze wed strijd: «Als we de tweede periode in ons voordeel wil len beslechten, mogen we zondag geen puntje verlie zen. En dat zal als het aan mij ligt ook niet gebeuren!» In die tweede periode blij ven er dan na zondag nog twee wedstrijden te spelen voor de Waaslanders uit naar Diest en thuis tegen La Louvière. (m.n.) 060/ E. Aalst-St. Truiden 1-1. De kleine Wilfried Van Moer kon via een tackel de bal naar Mombaerts sturen, (per) Scoren is vertrouwen hebben Twee minuten vóór het affluiten van de wedstijd Aalst-Sint-Truiden kreeg Geert Van Roy nog een unieke kans na een terugspeelbal van Vandecaets- beeck. Op zulke fazen scoorde Geert verleden jaar met de ogen dicht. Deze keer lukt het hem nog zelden de bal tussen de palen te plaatsen. «Scoren is een kwestie van vertrouwen hebben,» zei Heylens na de match. Ik denk dat Geert momenteel een vertrou- wenskrisis doormaakt. Iemand die een minder goede periode heeft moet kunnen vechten tot het uiterste om er weer bovenop te geraken. Dat zal Geert moeten doen om weer de normale Van Roy te worden Yangara niet in zijn sas De Zaïrees Yangara was tegen de hard op de man spelende Limburgse verdedigers niet in zijn sas. Hij kon zich gedurende 45 minuten geen enkele keer vrijmaken van zijn tegenstanders en werd tijdens de rust in de kleedkamers gelaten voor de Hongaar Glazer die al evenmin kon bevestigen in de Aalsterse aanval. Geen winstpremie Het ziet er naar uit dat de Eendrachtakteurs deze week niet langs de kas zullen kunnen passeren om een extra-premie op te rapen. Er was inderdaad een overeenkomst dat Sergeant en zijn maats konden rekenen op een extra-vergoeding op voorwaarde dat de supporters tevreden zouden zijn over hun presta ties. Aan het fluitjeskoncert te horen waren de Een- drachtfans verre van kontent over de geleverde pres taties. De vervanging van Sergeant Een kwartier voor het einde van de match Aalst- Sint-Truiden werd Hedwig Sergeant naar de bank geroepen door oefenmeester Heylens. die over zijn beslissing na de wedstrijd volgend kommentaar had: «Het doet hartpijn als men zijn kapitein van het veld moet roepen. Hedwig speelde op het middenveld echter te traag. Ik weet niet wat hem scheelt. Ik heb voor de wedstrijd nog getwijfeld om hem op te stellen of de voorkeur te geven aan Luk Limpens. Ik zal eens ernstig met Hedwig moeten praten over zijn huidige konditie». Wilfried Van Moer, de pallieter Wilfried Van Moer was natuurlijk in de wolken met dat 1-J gelijkspel, vooral dan wegens de manier waarop dit werd verwezenlijkt door zijn team waarin, omwille van enkele gekwetste titularissen, de jonge re elementen flink meedraaiden. Toen een verslagge ver de opmerking maakte dat Van Moer te Aalst niet één uur maar anderhalf uur meedraafde, antwoordde Pallieter Wilfried: «De pillekens werkten vandaag prima». (abl) Wilfried Van Moer was na de wedstrijd op Een dracht Aalst een tevreden trainer. «We gaven hier vandaag te Aalst een uitstekende verrichting weg op kollektief vlak. Wat mij bijzonder is meegevallen is het feit dat de invallers (meestal Uefa-juniores van 17- 18 jaar) uitstekend hun streng hebben getrokken». Wilfried Van Moer kreeg op een tiental minuten van het eindsignaal nog een reuzekans om zijn ploeg op winst te schieten toen hij moederziel alleen in het Aalsterse elfmetergebied de bal van Claes op een schotel kreeg gepresenteerd. Zijn uitleg hierover: «Inderdaad, dót was een kans om de beide punten weg te graaien. Ik moet er echter onmiddellijk aan toevoegen dat ik meende dat de Aalsterse doelman zijn doel ging verlaten en ik hem kon lobben. Dat mislukte omdat ik de bal verkeerd behandelde. Ik had wellicht de tijd om de bal rustig te stoppen en hem binnen te knallen. Ik nam de beslissing in de mening dat er iemand in de rug kwam aanvallen. Nadien stelde ik tot mijn verwondering vast dat er helemaal niemand kwam opdagen van Aalsterse zijde om mij het scoren te beletten. Spijtig, maar dat zijn van die onverwachte dingen die voorvallen op een ogenblik dat de spieren door vermoeidheid strammer gaan reageren». Bij een opmerking van een kollega dat Sint-Truiden beslist meer verdiende dan de halve inzet verklaarde «lepe Wilfried»: «Dat is misschien wel waar, maar langs de andere kant mag men niet vergeten dat men al eens puntjes meegrabbelt waarop men al evenmin aanspraak kan maken. In het voetbal verlopen de zaken niet altijd zoals gepland en het resultaat hangt soms af van een kleinigheid.. Ik denk hier nog even terug aan die reuzekans die Van Roy voor de voet' krijgt op twee minuten van het eindsignaal. Als die bal zit, zijn we eraan voor alle moeite en krijgen we helemaal niets terug voor al die geleverde inspannin gen. Dat maakt voetbal zo spannend, hé». (abl) 3' Nationale endracht Zele-SC Menen 0-1 N»t toen ledereen zich blijkbaar met een puntendeling d verzoend zorgde Brug eel in de slotfaze van dit voor "dracht Zele zo belangrijk treffen voor een antiklimax. inzet van de thuieploeg om toch eenmaal de Menense ton»ie te kunnen ontmantelen eindigde in een onver- »de nederlaag waarvoor het voor de Zeienaars hele- Bal 1® herbeginnen ia na de beloftevolle winst op De levieten zijn gelezen. Georges Heylens richtte een kollektief verwijt tot zijn manschappen omwille van hun uiterst slappe houding tegen Sint-Truiden dat tijdens de tweede helft tot verbijstering van de plaatselijke aanhang, het volledig voetbal-abc in het P. Comelisstadion demonstreerde. Tijdens dit onder onsje kwam Heylens tot de vaststelling dat bepaalde spelers de jongste weken onder stress spelen. Behept met de schrik om het verkeerd te doen en met in het achterhoofd de gedachte dat de eindronde absoluut moet bereikt worden, verlopen inderdaad de opera ties minder vlot, té stram, té ongeordend en ontbreekt het noodzakelijke realisme om de tegenstander aan te pakken. Als we Heylens in de loop van de week goed begrepen hebben zal er te Charleroi met een andere mentaliteit gevoetbald worden. Ook taktisch gaat er wat veranderen en wel in die zin dat Robert Glazer als foerier zal fungeren tussen het middenveld en de twee spitsen. Tijdens de wedstrijd tegen Sint-Truiden was dergelijke opdracht toebedeeld aan Geert Van Roy, maar die faalde. Geert is momenteel mentaal niet sterk genoeg om dergelijke funktie uit te voeren en wordt op Charleroi opnieuw uitgespeeld als de «jager op doelpunten». Heylens beseft bovendien heel goed dat die uitwedstrijd op Charleroi geen lachertje wordt. Tijdens de heenwedstrijd werd al moeizaam met 1-0 gewonnen van de Karolingers, die voor eigen publiek soms boven zichzelf kunnen uit groeien en dan doodsgevaarlijk worden voor iedere tegenstander. Ondertussen wordt het afwachten of we te Charleroi een Aalst zonder stress te aanschou wen krijgen en of Glazer zal bevestigen in zijn nieuwe rol. (abl) De enige man die aan de situatie nog wat kon verhel pen, was De Bolle, maar die liep te happen naar zijn tweede adem. Sergeant, nochtans een klubspeler in hart en nieren, liep erbij voor spek en bonen (Hedwig maakt duidelijk een minder goede periode door) en daar derhalve Eendracht vooral snelheid bij het uitvoeren van de pas en bij het tacklen miste, kreeg Sint-Truiden de volle kans om de wedstrijd volledig naar zijn hand te E. Aalst-St. Truiden 1-1. Ferreira en Yangara blijken na hun voetbalstop toch weer zener) en vriend en tegen- l stander te nvprtnirron vrm Ha Eendracht Aalst-Sint-Truiden 1-1 Op de keper beschouwd mag Eendracht Aalst nog geluk- voetballen. Ik had nochtans kig zijn dat het zondag 11. in eigen huis niet werd afge- iedereen verwittigd dat het slacht door Sint-Truiden, dat op bepaalde momenten een verliezen van punten doods- ware voetbaldemonstratie gaf. Eendracht had toen op het gevaarlijk zou zijn. Ik stel middenveld alle vat op de tegenstander verloren. vast dat mijn poulains na het afleveren van twee goe- moederziel alleen in het elf- de wedstrijden (Heylens be- metergebied mocht aanleg- doelt hier de matchen tegen gen, dan ging Eendracht Beveren en Beringen), plots toch nog de boot in. gaan denken dat alles in Gelukkig dat in de tweede kannen en kruiken is voor helft Gerard Desanghere bij de rest van het seizoen. Men de zaak was. Hij kon als moet potverdorie in de kom- beste Aalsterse akteur geci- petitie leren knokken op de teerd worden. De rest, op De momenten dat het minder Bolle na, speelde onder de goed gaat. Dat verwijt ik middelmaat, miste duidelijk vandaag vooral mijn spe- veerkracht om iets even- Iers, die hun verdiensten- waardigs tegenover dat be- premie niet hebben ver- zoekend brouwsel te presen- dferf Met d .lijk. -Vandcag heb rk de latie kon ik b.j mijn ba- f» wpdctmH vm hot c paraat te zijn. (per) knappe duiksprong in petto K.B.L.V.B. «Datgene waarvoor ik zo dend werk ontbrak de goede •Wde is gebeurd» wou laatste voorzet. Zo verkeek k»6 Van Lerberghe kwijt de thuisploeg twee mooie i deze dramatische afloop, doelkansen en keek zelfs "liezen was het ergste bijna tegen een tegendoel- de thuisploeg zich kon punt aan toen Debevere na denken. Na het doelpunt een persoonlijke ren de B Bruneel was er immers dwarsligger trof. Rond het terugkeer mogelijk, halfuur zag Eendracht zich mits de Zeienaars op dat verplicht het tempo te mil- •"blik hun beste pijlen deren zodat de bezoekers reaktieloo<5 «Wen verschoten. De gast- via hun spitsen Martin en rea*ueioos 'en gooiden in de aan- Debevere enig tegenspel bo om Eendracht van de ver diende openingstreffer te houden. Na de pauze bleven de Zeienaars met goede inten ties uitpakken maar deze liepen gewillig spaak op de goed anticiperende afweer- gordel. Het bleef in deze pe riode een weinig ideeënrijke stormloop tot de Zeienaars uiteindelijk nog het deksel op de neus kregen. Bruneel. de afwerker met dienst, kreeg voor de plaatselijke aanhang een weinig geap precieerde applausvervan- ging. «Een dom doelpunt, waarbij onze verdediging >s toekeek», be stempelde Van Lerberghe Maze nochtans alle re- den. Op de 35ste minuut „If -P leffclers open met knappe ak- zorgde Wim Reyers voor hei- Ï^L®1" van Blomme en Pieters bel toen hij de slechte bal d® moe,en *hhg gesteund door ka- buiten het stadion trapte u? L 7? °Pnieuv^'s 9e" kin Goossens. De sterk Ondanks een notitie Kei leyijioepeerde Menenso de- boekje van scheidsrechter üu ""L A Vong® We tonnd» virh Ar« L- week scoorden wij driemaal »in Goossens. De sterk "ie toonde zich op dat •nblik kwetsbaar maar bbuiten Freddy Chris ms ontbeerde een tikkel- om voor de gapende 'unond af te ronden. Ook 1 Pieters had aan de stug- De Volder geen welwil- [d® klant en ondanks al 9oede in het voorberei- doelpunt scoren. Vorige "f vandaag dei ongestraft n,n ongenoe- enke,e keer d genu.ten. fto bracht echter ka„sen k h S L L rmu verschil uit. Het ergste is dat g£sL„, '"""J «I"» geen punt aan °P sl°? overhoudt, wat ba£t het uit- met een afleggert|e werd be- eindelijk go mlnuten de do. dacht van Blontme. laak mina„,e figuur te zijn,. Joost Ar ens Blomme. Jaak trapte naar de linkerhoek maar Vervaecke had een Afdeling St.-Goriks- Sporting Opstal 0-4 Een sterk Opstal kwam vrij vlug op voorsprong langs De Feyter, op de 12de minuut verdubbelde Huy- seghems de stand op een slechte terugspeelbal van ©en plaatselijke verdedi ging. Enkele minuten voor de koffie scoorde Van Gucht vanop 25 meter raak. In de 2de helft maakte De Feyter de 0-4 cijfers rond. (a.t.) Kalender voor 30 januari 1983 Nationale Vinderhoute-DH Welle Sint-Anna-KR Brakel Herdersem-Erembodegem Overgangsklasse A ES Welle-Michelbeke Zingem-DB Welle Overgangsklasse B Astene-VK Hamme Middelburg-Daknam Ronsele-SK Dendermonde Lembeke-Baasrode Eerste klasse B Elversele-Heizijde Joso-Heusden Dam. Dendermonde-Appels Eerste klasse D Royen Lebbeke-Meerbeke Moorsel-Iddergem Wanzele-Herdersem II Fonteintje-Mere Denderhoutem-TV Herzele (a.t.) stander te overtuigen van de grote mogelijkheden die in dat team schuilen. Op het kollektieve vlak bewees Sint-Truiden vooral dan na de kampwisseling, hoe moet gevoetbald worden en als op een kwartier van het eindsignaal Wilfried Van Moer nog wat frisser bij de zaak ware geweest, toen hij teren. slechtste wedstrijd van het seizoen meegemaakt», al dus trainer Georges Heylens na de wedstrijd. «Ik dacht dat ik al een dieptepunt had beleefd, maar wat ik van daag te aanschouwen kreeg, was werkelijk bene den alles. Als men een der gelijke prestatie levert als tegen Sint-Truiden mag men al gelukkig zijn in tweede nationale te kunnen verder zen niet komen aandraven om Sergeant en zijn maats nog iets extra in de handen te stoppen. Een gebaar dat voorzien is op voorwaarde dat de volle inzet wordt be toond, maar daarvan was vandaag en dan zeker tij dens de tweede helft niets te bespeuren», aldus Georges Heylens. (abl) Blik op Vierde Provinciale I: Wat waarschijnlijk niemand had verwacht, is zondag dan toch maar gebeurd. Onbedreigd leider Klinge werd in Tielrode door het plaatselijk elftal verslagen en daar was volgens onze informatie niet veel op af te dingen. Meteen keert de spanning weer in deze kompetitie, die we al enkele weken voor beslist hielden. Vooral tweede gerangschikte Kruibeke kon van dit slippertje van de leiders profiteren omdat Jong Vlaanderen op eigen veld geen last had om Straatje Stekene af te drogen, dit via doelpunten van De Bock en driemaal De Heyn. Ook Sparta Waasmunster haalde vernielend uit bij Olympia Rupelmonde met niet minder dan zes doel punten. Moerbeke kwam op eigen veld evenmin in gevaar tegen Hoogeinde en zegevierde met 3-0. De derde ploeg op een gedeelde derde plaats is momenteel nog steeds F.C. Gerda dat zondag in een weinig boeiende wedstrijd de baas bleef over stads genoot White Boys. Een schot vanop afstand van De Wegheleire effende de weg naar de miniemste winstskore. In het huidig klassement volgt dan reeds Tielrode dat het voor zijn eerste seizoen in de provinciale reeksen meer dan behoorlijk doet en misschien nog zijn woordje kan meepraten in de strijd voor de dure promotieplaatsen. Kieldrecht liep zondag zijn zoveelste ontgoocheling van het seizoen op door thuis met 0-1 te verliezen tegen Meerdonk. Dit verlies impliceert meteen dat de mannen van trainer Ivens alle hoop op een ereplaats mogen opgeven. Resteert dan nog de strijd tussen twee kleintjes. Sinaai en Verrebroek, welke uitdraai de op een hoge drawnskore van 3-3. Volgende speeldag heeft slechts één volgenswaardi- ge wedstrijd op het programma: de match tussen Klinge en Moerbeke is zeker belangrijk voor de leidersformatie. Jong Vlaanderen Kruibeke is vrij van spelen en kijkt alleen maar toe hoe de direkte achter volgers het er van af brengen. Sparta Waasmunster mag het thuis opnemen tegen de White Boys en Gerda reist niet zonder vrees naar Hoogeinde. Klein Laar Vrasene tegen Kieldrecht is een wedstrijd tussen twee ploegen die wat te kort kwamen in deze kompe titie en zowel Meerdonk-Venebroek, als Sinaai-Ru- pelmonde zijn slechts interessant voor de laatste plaatsen. Manil.

De Voorpost | 1983 | | pagina 31