'€m Rare mannen, die van Opdorp Lokale defensie kaas met gaatjes Spektakelstuk van de lokalen Drie bezoekende knallen ondanks twee goals van Galle Eddy De Winter was er telkens bij Harde tussenkomsten Bezoekers beter in de tweede helft mmm Lokalen genoten in tweede helft van eerste zon... 4" Provinciale VOETBAL De Voorpost - 28.1.1983 - 35 SK Lokeren - Zaffelare 2-5 Ha hun schitterend gelijkspel op Azalea waren de lokalen moreel wat opgevijzeld om gebuur Zaffelare partij te gaven. De bezoekers voelden steeds de tweede plaats in hun bereik en bezaten, op Overmere na. over de produktief- ste voorlijn van de reeks. Hoe gingen de lokalen dat taktlsch aanpakken? Het duurde een tijd eer bei de ploegen hun draai von den. Zenuwen of angst? Nie mand nam een duidelijk ini tiatief. Rond het halfuur kre gen we een geharrewar van jewelste voor het lokale doel. Na hinderen van doel man Braeckman kon een be zoekende voorspeler de bal binnentikken: 0-1. SK was nog aan 't mediteren over dat onrecht of de 0-2 stond al op het bord. Tot overmaat ran ramp werden de lokale tangen tot 10 herleid. Hier moeten we wel zeggen dat Wim Van de Voorde het jlachtoffer werd van zijn re putatie. Een Zaffelaaraan- raller trapte duidelijk Van de Voorde na. maar Wims jrament kwam naar boven en dan ken je de ge volgen. Hier had scheids rechter Boeykens wel kon- sekwenter mogen handelen ook de bezoekende bel- nel van het terrein moe ten verwijzen. Na de rust wilde SK met vereende krachten aan het herstel be ginnen. Ondanks hun nu- ,plfl merieke minderheid slaag den de blauwwitten erin re gelmatig de Zaffelaremuit te bestoken. Dat leverde een doelpunt op. Marc Van Dam me werd in de backarea op zij gezet en dat leverde een vrije trap op, waarvan junior Geert Verhaeghen kon profi teren: 1-2. Lokeren begon nu enorme risico's te nemen om gelijk te komen. Wie niet waagt niet wint maar het werd hen fataall In al hun ijver vergaten de lokalen het gevaar Van Nieuwenhuyze. En die mag je niet laten betijen. In een korte tijd spanne liepen de bezoekers tot 1-4 uit. Nog wilde SK niet begeven. Vijf min voor in drukken kon Marc Van Dam me, na haarfijne voorzet van Mare Annaert, milderen: 2-4. Annaert besloot dan nog op de staak. Toen Van Damme, met voetverstuiking, het veld verliet was de lokale fut eruit. Op de valreep kon Zaffelare nog de overdreven -5 op het bord schieten. André BIEREN WATERS ZUIVEL A.DE FEE Xtitym 224 iomtH Eksaarde - Laame 3-1 Eksaarde zou een ideale ploeg zijn om op de pronostiekfor- mulieren te staan. Echt onberekenbaar! Na de knalpresta tie tegen Azalea kwam het tegen Val. Overmere niet verder dan een gelijkspel. Knoop daar maar een touw, laat staan een pronostiek aan vast. We konden dan ook begrijpen dat Laame met gemengde gevoelens naar Eksaarde kwam. SK Lokeren-Zaffelare 2-5. Marc Van Damme krijgt geen kans tegen drie bezoekende verdedigers, (dm) Schoonaarde - Doggen Erembodegem 1-\ Eksaarde liet zich nooit in verlegenheid brengen door de bezoekers. Die probeer den wel met verrassende uitbraken maar dat stelde de lokalen voor geen enkel probleem. Integendeel, met mooi uitgebouwde aanval len stelden ze de Laamever- dediging onder bestendige druk maar konden voorlopig niet scoren. De tweede helft kreeg Eksaarde vroegtijdig een doelpunt te slikken. Op een onschuldige hoge voor zet liet doelman Stevens zich misleiden door een be zoekende aanvaller die de bal tussen zijn armen door binnentikte: 0-1. De lokalen stonden er niet lang aange slagen bij. Met keurige com binaties werd Laame nu van het kastje naar de muur gespeeld. Het werd 1-1 langs Marc Van de Putte die met een mooie schuiver in de verste hoek raak trof. De lokalen bleven zwierig voet bal vertonen waarin de gan se ploeg zijn aandeel had. Toen iedereen zich aan een voorzet verwachtte, zette Alex Van Bocxlaer met een schijnbeweging de Laame- verdediging schaakmat en schoof naast de doelman binnen: 2-1. Eksaarde bleef maar drukken. De wedstrijd werd nog aantrekkelijker omdat Laame nu risico's moest nemen en ook ten aanval trok. Maar hier toon de doelman Stevens zich at tent en maakte zijn noncha lance bij het eerste doelpunt weer goed. Vijf min. voor tijd vertrok Michaël Van Bocxlaer vanop eigen helft voor een soloren en om speelde prachtig de Laame- portier. De bezoekers zweer den hierbij buitenspel en vooral de Laaroetrainer stel de zich agressief aan tegen over scheidsrechter Philips. Hij mocht dan ook de kleed kamers gaan opzoeken. Spijtig einde van een ge nietbare partij waarbij voor al in de tweede helft de toe schouwers ruim aan hun trekken kwamen. Als Eks aarde nu regelmatig gaat akteren hebben de poulains van Gerrit De Pauw nog lang niet hun laatste woord je gezegd. André Opdorp - S.K. Erembodegem 2-0 Rid Star Opdorp dat uit de heenronde maar een handvol lunten haalde, heeft de tweede kompetitiehelft meer dan ehoorlijk ingezet. Uit de jongste drie wedstrijden puurde het vijf punten. Dat was buiten alle verwachtingen. iTpch had ik dergelijke van zaken voorspeld, Jitgt doelman Dirk Hey- Ijj aans. Drie keer had ik op jen overwinning gegokt. Het werden er twee en een gelijkspel. Maar hier in Op- orp wordt een puntende- ing als een overwinning be- j^rehouwd. Zodoende mag je nte itellen dat mijn verwachtin gen feilloos zijn uitgeko- D nen. Ik durf zelfs stout spre ien, in die zin dat ik ons olgende zondag in Baarde- |em zie winnen. Je kunt dan logmaals in je blad schrij- en dat het ongelooflijk is, taar toch echt waar. Opdorp-SK Erembodegem )ver de wedstrijd zelf had 2-0. Peter Van der Jeugt van Dirk Heymans volgende R.S. Opdorp. (c) risie: «We hebben tijdens de eer- om hen eventueel het scoren ite twintig minuten echt niet te beletten. In ieder geval neegedaan. Vele van mijn zijn we bijster tevreden met tollega's realiseerden zich deze gang van zaken. Het op dat ogenblik nog niet dat doet biezonder deugd zo en- ie op een voetbalveld ston- kele weken na mekaar Hin den Eén voor één werd ke uitslagen te behalen. Een iedereen wakker en rond het groot verschil ten opzichte halfuur hadden we niet al- van een maand geleden leen het initiatief in handen toen we praktisch iedere genomen, maar waren we wedstrijd met een neder- ook tot scoren gekomen. Een laag afsloten. Alleen tegen doelpunt van Wilfried Til- Lutterzele wonnen we tij burg na een uitmuntende dens de heenronde.» roorzet van Luc Van Riet. In In ieder geval is het Red de tweede helft zijn we blij- Star Opdorp van harte ge ven domineren en hebben gund. Voor ons mogen het we enkele kansen kunnen iedere week overwinningen afdwingen. Nadat Wilfried worden. Indien Dirk Hey- Tilburg de cijfers had ver- mans' voorspelling van ko- dubbeld, zijn we nog een mende zondag klopt, bèta- paar keer dicht bij een derde len we hem meer dan één doelpunt gekomen. Op An- pint. In geval van verlies is naert en Walter Van der het aan hem om in de geld- Steen diende zelfs een over- beugel te tasten. treding te worden gemaakt, E.D.M. Het is van voor de jaarwis seling geleden dat Juventus Schoonaarde nog eens een overwinning heeft, geboekt. Tegen Doggen Erembode gem zag het er aanvankelijk naar uit dat de plaatselijken beslag zouden leggen op de volle winst, maar telkens toen Schoonaarde op voor sprong kwam, scoorden de bezoekers tegen. Klubleider Oscar Beuckela- re hierover: «In elk geval hebben we stukken beter gespeeld dan de week voor dien op Welle. We kwamen in de eerste helft op voor sprong langs Ludwig Galle. Op dat ogenblik dachten ve len dat wij op een overwin ning zouden afstevenen. Maar nog voor de rust werd die voorsprong teniet gedaan. Hetzelfde scenario herhaal de zich na de hervatting. Ook toen bracht Ludwig Galle ons op voorsprong, maar ook die werd teniet gedaan. Toen het 2-2 was, zijn we wel een paar keer dicht bij een derde doelpunt geweest. Dat was o.a. het geval toen Guy Clement het doelhout op zijn weg vond en later Rudy Tackaert al leen in het doelgebied nog de kans zag om naast te besluiten. Toen iedereen zich al verzoende met deze puntendeling, kregen wij in de allerlaatste minuut de kous over de kop, toen de bezoekers tegen alle ver wachtingen in nog een der de keer tot scoren kwamen en metéén twee punten rij ker werden. Globaal geno men was een puntendeling een veel logischer resultaat geweest. De wedstrijd op zichzelf verliep aantrekke lijk. Bovendien werd er ge regeld offensief uitgehaald. Wij van onze kant huldigden deze keer het systeem van drie spitsen: Ludwig Galle, Wichelen - Appels 2-0 wel meer in de wedstrijd Wichelen is verdiend als gekomen. In de tweede helft overwinnaar naar voren ge- namen we dan opnieuw het treden na de wedstrijd tegen initiatief. We zijn deze keer Sparta Appels. Dat wordt tot scoren gekomen langs zelfs in Appelse voetbalmid- Eddy De Winter zelf, voor- dens niet betwist. Al na acht dien aangespeeld door Eric Schoonaarde-Doggen: 2-3. Al scoorde Ludwig Galle tweemaal voor Schoonaar de, het bracht geen aarde aan de dijk. De Doggen deden het nog beter, (c) Rudy Tackaert en Marc Van Hauwermeiren. Mist wat meer geluk en beheersing had het een overwinning kunnen worden. In elk geval wordt het nu wel hoogtijd dat we opnieuw punten gaan winnen. Tegen het laatstgerangschikte Schroe- vers Moorsel moet het op zijn minst een afgetekende zege worden.» E.D.M. minuten kwam de thuis ploeg tot scoren. Klubleider Scheerlinck óver het verloop van de ontmoe ting: «Het werd over 't algemeen een aantrekkelijke wed strijd. Langs onze kant had ik vorige week al een verbe tering vastgesteld op Dog- Verheuen. Laatstgenoemde kreeg nog een reuzekans toen hij alleen voor een lege muit verscheen, maar hij zag de kans om naast te besluiten. Eric is een eigen aardig voetballer. Hij scoort soms een doelpunt wanneer niemand het verwacht. Soms laat hij een reuzekans gen Erembodegem. Die lijn onbenut. In elk geval zijn we werd tegen Appels doorge- tevreden met de winstpun trokken. Al vlug in de wed- ten. We hopen zondag in strijd kwamen we tot scoren. Eddy De Winter had de bal in bereik van Eric Verheuen gebracht. Die omzeilde een paar tegenstanders, besloot eerst tegen de praal, maar hernam met het bekende re sultaat. Daarna is Appels Welle te bevestigen.» Appels moet opnieuw op verplaatsing. Deze keer naar Doggen Erembode gem. Het zal daar vast niet makkelijker gaan dan in Wichelen. E.D.M. Wichelen-Appels 2-0. Spits Eddy De Winter scoorde het tweede doelpunt, (vw) Lutterzele - Welle 0- Wie getuige was van de wedstrijd Lutterzele-Wslle, heeft maar weinig hoogte punten meegemaakt. Talrij ke overtredingen, voorna melijk langs de kant van de bezoekers, maakten de match overigens niet zeer genietbaar. «De scheids rechter had vroeger in de wedstrijd moeten ingrij pen», meent speler André Temmerman. «In de tweede helft stuurde hij een bezoeker van het veld toen die Rudy Moyens op een vuistslag had getrak teerd. Op dat moment was er al heel wat kwaad ge schied. Globaal genomen De Gijzegemse voetballers gingen tegen Rapid Lebbeke winnen met 1-2. (vh) Rp. Lebbeke - Gijzegem 1-2 Niemand in Lebbeke betwiste zondagavond de zege van Wilskracht Gijzegem. Na een verdeelde eerste helft waren het immers de bezoekers die het initiatief namen, enkele kansen wisten af te dwingen en bovendien twee keer tot scoren kwamen. In Gijzegem was men na afloop tevreden met de winst. waren wij wel de betere ploeg. Ik miste in de eerste helft een kans nadat Choe De Bleeckere op doel had geschoten en ik de terug kaatser in het zijnet besloot. In de tweede helft liet Rive ra een gelegenheid onbe nut. In die periode dachten de bezoekers nog alleen aan het verdedigen van een punt. Al bij al hadden we de wedstrijd moeten winnen. We waren beter, maar een echt goede verrichting heb ben we niet geleverd. Het zal zondag in Gijzegem be ter moeten gaan, willen wij daar een kans maken op een overwinning.» E.D.M. Lutterzele-Welle 0-0. Victor Rivera, een vaste waarde van Lutterzele. (v) Moerbeke Hoogeinde 3-0 D* lokalen wilden zo rap mogelijk de nederlaag op Sinaai uitwissen. Roger Roels zal deze week zijn mannen wel opgepept hebben om Hoogeinde zeker niet te onderschat- tan. De bezoekende defensie is bijlange de zwakste niet uit M reeks. Aan Moerbeke de taak een op>ening te vinden in fa bolwerk. Voetballer Guido Verspeet hierover: «Eigenlijk zijn we tijdens de eerste helft op achterstand gekomen door een owngoal. Dat was toen Achiel Meer- schaert net iets te sterk te rugspeelde op de keep>er, met het fatale gevolg. In de tweede helft hebben we dat kunnen herstellen. We wa ren toen doorlop>end de bete re ploeg. Halfweg die twee de helft heeft Patrick Ver- leyen met het hoofd een gelijk op de tweede plaats. We tellen thans vier punten achterstand op Eendracht Opstal. Nu zondag wordt het met de komst van Lutterzele de grote schok. We zullen voorzet van Stefaan Veree- trachten er het beste van te eken benut. Lebbeke heeft maken en pogen beslag te na dat doelpunt nog ge- leggen °P de volle winst», tracht om te reageren. Het aldus Guido Verspeet, kon echter maar moeilijk Rapide Lebbeke dat eigen kansen afdwingen. Toch Jiik no9 maar weinig te ver hebben we tot de laatste Rezen heeft in deze kompeti- minuut moeten wachten om tie, onderneemt de verplaat- de zege binnen te halen. s'ng naar Hof stade, waar Patrick Verleyen bracht toen met een boog bal op winst. Een verdiende zege in ieder geval. Door de pun tendeling van Lutterzele ko men we nu met deze ploeg het moeilijk zal zijn om iets te oogsten. Daar zijn Jan Van der Meersch en zijn col lega's zich al vooraf terdege van bewust. E.D.M. «-De Stille Vriendeneen ploeg uit de Hamse liefhebbers kompetitie (vh) MOTORCROSS VC Voskens-St. Amandsberg 1-3. Pech en gebrek aan koncentratie waren de oorzaak van het verlies tegen een te goede tegenstrever, (dw) De gebroeders Patrick en Christiaan Goossens van het Berlaarse Schuitje zullen dit jaar met zijspan aantreden BLB. In café De Volle Maan hebben ze een supportersklub met niet minder dan 163 leden, (jj)

De Voorpost | 1983 | | pagina 35