en Vander Fraenen het o Wim Van Cauwenberghe op zijn best Kan een klubkampioenschap nuttig zijn NOMB-kern St. Gillis-Waas Trofee-uitreiking V.V.W.F. te Aalst Doeil Liboton voor Wim Goossens uit Erondegem VELDRIJDEN WIELRENNEN normaal gezie Johannes Haullez die nu al 65 jaar schutter is bij Stuyvenberg Kemzeke, demonstr hier nog eens hoe het moet. (Iv) Zondag zullen heel wat Vlamingen afzakken naar Overijse. Niet met de bedoeling er erg vroeg bij te zijn voor de druivenpluk maar wel omdat ten oosten van Brussel gestre den wordt voor de nationale truien cyclocross. De publieke belangstelling zal wel erg hoog liggen. Het is trouwens jaren geleden dat de afloop van de nationale rennen zo onzeker bleef Minder belangstelling Toch ging ook dit jaar het veldrijden in ons land ver der achteruit. Niet wat het aantal wedstrijden betreft. Wel wat betreft de publieke belangstelling. Er komt deze winter minder volk kijken naar de cyclocrossen. En dat is te begrijpen. Elk weekend zijn er in ons landje verschil lende crossen en de weinige topveldrijders die we tellen rijden dan liefst dicht bij de eigen supporters zodat maar weinig wedstrijden span nende konfrontaties kunnen waarborgen. Daar wou de «Superprestige» wat aan doen. En het bleek dat de formule sukses kende. Zille- beke. leper, in minder mate Asper, maar zondag op nieuw Overijse werden hoogdagen voor de veldrit- liefhebbers. Maar ook in voorbije seizoenen haalden deze toppers toch ook steeds weer die grote massa. Opnieuw Liboton De overwinning, en de cen ten, om de superprestige gingen naar de.Nederlander Stamsnijder. Onze top liet zich de kaas van de boter ham halen. En dan blijkt weer hoe smal onze top wel geworden is. Geen gunstig voorteken voor de sport. Vooral ook als men ziet dat er maar "weinig jonge ren ners klaar staan om de hui dige, verouderde veldrittop op te volgen. In Overijse komt dat kruim van onze veldrijders aan de start. Met als inzet de nationale trui en vooral een ticket voor de W.K. in Engeland. Men ver wacht opnieuw Roland Libo ton. De wereldkampioen steekt boven de konkurren- tie uit. Al maakt bijvoor beeld een Ghyllebert zich sterk dat deze Liboton te kloppen is. En dan zijn er verder ook nog Bertje Ver- meiren, maar nu al 38 jaar en Paul De Brouwer. De Wetterenaar won vorig weekend nog te Zelzate maar moet in echte topwed strijden toch steeds weer met een plaats op de tweede rij genoegen nemen. En Ro ger De Vlaeminck. Het vraagteken. Roger zou graag naar het W.K. trekken maar staat nog ver van de ideale konditie. Alleen op wilskracht is hij echter in staat voor stevige tegen stand te En bij de amateurs? Bij de amateurs liggen de zaken wel anders. Nu Paul De Brauwer dit seizoen prof werd ligt de heerschappij hier voor het grijpen. Twee troonpretendenten werpen zich op. De Antwerpenaar Paul Herrijgers, met een massa overwinningen maar nooit een wedstrijd van de A-formule, en de Aalstenaar Van der Fraenen, sterk rij dend, die ook het zwaardere werk deze winter niet heeft geschuwd. Andere kansheb bers hier zijn Erik De Bruy- ne, Rudy De Bie, en Ivan Messelis. Ook drie gevestig de waarden bij onze ama teursveldrijders. De Sparrenhofvrienden van Erondegem hebben dit jaar sportief ingezet. Inderdaad, streekrenner Wim Goossens werd verleden week een splinternieuwe fiets over handigd en dit omdat hij een fantastisch palmares kon voorleggen. Vijfmaal bracht de jonge renner de bloemen huis waarts, achtmaal werd hij tweede, zevenmaal derde en zevenmaal vierde. Dit is een palmares waarop me nig profrenner jaloers zou zijn. Voeg daarbij dat hij 29 maal in de eerste vijf eindig de en 36 maal in de eerste tien voorkwam. Het Bestuur Dat het bestuur onder voor zitterschap van Gaston Temmerman niet weinig fier was kunnen wij begrijpen. Bijgestaan door ondervoor zitter Dirk Schockaert, se- kretaris Mare Minnoodt en de overige bestuursleden Roger Van Wassenhove, Ge rard De Clercq, Romano Mi- mo, Etienne Goossens en Jo zef De Mil waren zij letterlijk en figuurlijk in de wolken. Dat er op die namiddag wer kelijk feest gevierd werd moet je niet vragen. Wedstrijden Dit jaar organiseert suppor- tersklub «De Sparrenhof vrienden» vier wedstrijden: drie wielerwedstrijden voor juniores en één voor liefhebbers, op 2 april 18 juni, 23 juli voor juniors en 17 september voor de lief hebbers. Deze wedstrijden krijgs steeds een vlot verloop dani zij het hoger vernoemde be stuur en erevoorzitter Roge De Kerpel die steeds parac is om zijn sportvrienden me raad en daad bij te G.E.N KORFBAL Badminton Iedere klub, of het nu voetbal, volley, tennis of badminton is, houdt een klubkampioenschap. Het doel is duidelijk vriendschappelijk gericht. De spelers kennen elkaar door en door maar spelen toch zeer intens. Sommige klubs benutten de resultaten om een sterktelijst samen te stellen die het eerstvolgend seizoen zal bepalen wie de beste, tweede sterkste, enz. van andere klubs zal moeten bekampen, en zo meer ervaring kan aanleren. De titel klubkampioenschap winnen, maar de werkelijk- in één of meerdere discipli- heid was anders. Mannaert nes is dus niet zo maar een smashte Van Damme verlo- woord, maar heeft voor de ren en Cleemput speelde houder veel belang en voor- ondermaats tegen Van Den deel. Berghe. Ondertussen waren Binnen de klub wordt de ook Duquenne en Boon in speler gewaardeerd en kan halve finale gekomen, hij/zij de aanbiedingen om Eerstgenoemde die vorig in een ploeg opgesteld te jaar de finale enkel van B 2 worden of individuele wed- Van Damme D. verloor gaf strijden te spelen, niet bij- Mannaert van partij, maar houden. moest met 4-15/15-11 en 3-15 Vorige week zaterdag en af- de titel laten. Ook Van Den gelopen maandag ging zulk Berghe kon niets doen tegen een klubkampioenschap een grandiose Freddy Boon, door te Dendermonde. Een Maandagavond de finale, van de drie plaatselijke Boon had zijn dagje niet en klubs, Sint-Gillis B.C. hield begon zeer gespannen aan er voor de tweede maal haai de wedstrijd, jaarlijkse ontmoeting. Mannaert daarentegen was Het heren-enkel plaatste in zeer gemotiveerd en won in kwartfinale René Van Dam- een flauwe finale met 15-3 me tegenover Eddy Man- en 15-4. naert en Luc Cleemput Het dubbel dames plaatste tegenover Kris Van Den in finale DUondt-Van Boven Berghe. Als alle voorspellin- tegenover De Keersmae- gen uitkwamen moesten cker-Beekman. De eersten Van Damme en Cleemput hadden hiervoor eerst Man naert A. Holvoet moeten ver slaan, en tweede genoemde Hermans L.-Quisquater. De eerste set verliep goed voor het duo D'Hondt-Van Boven maar De Keersmaecker- Beekman namen revanche in de tweede set en wonnen uiteindelijk ook de derde met 15-10. In het dubbel heren moesten Duquenne-Hermans M. eerst Boon-Cleemput ver slaan met telkens 15-8 om in finale het duo Mannaert E.- De Blieck te ontmoeten, die op hun beurt eerder Pieters- Van Den Berghe naar huis hadden teruggezonden. De beginnende set gaf Man naert E.-De Blieck volle moed, want winnen met 15-8 van zo een duo is niet niets. Duquenne begon echter op volle toeren te draaien en Hermans slaagde er zelfs in met een schijnbeweging Mannaert op de verkeerde voet te zetten, zodat na de tweede set met 15-7 gewon nen te hebben, aan een der de set begonnen werd. Du quenne-Hermans richten hun taktisch spel nu hele maal op De Blieck zodat Mannaert regelmatig uit po sitie moest tussen beide komep. Dit had vlug resultaat. Met een 9-3 achterstand begon nen Mannaert-De Blieck ver rassend aan een come-back. Toen Duquenne bij 9-11 ach terstand de spanning niet meer aan kon gaf hij zich verloren en wonnen Man- naert-De Blieck deze finale uiteindelijk met 15-9. Na het heren enkel de twee de titel voor Eddy Mannaert. De zus van de tweevoudige klubkampioen An had zich ingeschreven voor het da mes enkel. Zou zij even goed als broer Eddy besluiten? In kwartfinale had ze geen probleem met Ingrid Defour, maar in halve stuitte ze op een sterk spielende Suzanne D'Hondt die nochtans in de eerste set teleurstelde door te verliezen met 11-0 maar de tweede set met 11-8 won. Een derde set dus terug. Niet of alle spannende wed strijden in drie sets moeten worden gespeeld. Mannaert veranderde slim haar spel en pakte met puike netdrops een trage D'Hondt die uit eindelijk een finaleplaats verloor met 6-11. In de andere ronde kreeg De Keersmaecker het hard te verduren tegen Lisbeth Her mans, die volgens coach Re né Van Damme beter pres teerde en de meeste kans op de finale had. De setstan den bewezen dit ook 4-11 en 11-3 zodat weer een derde set moet belissen. Lisbeth Hermans beheerst de eerste helft volledig met clear waarop De Keersmaecker slechts met drops kon ant woorden die onverbiddellijk werden afgesmasht. Plots echter veranderde Hermans haar spel waardoor De Keersmaecker weer vat op het spel kreeg en uiteinde lijk met 11-6 won. De finale dames enkel en het gemengd dubbel blijven nog een verrassing. Zullen Eddy Mannaert en Bernadet- te De Keersmaecker, die sa men gemengd spelen, alle vijf de titels in de wacht slepen of zullen An Man naert en het duo D'Hondt-R. Van Damme dit beletten? L.C. Lyra - Appels 6-8 Na een spxinnende partij heeft Appels de gevaarlijke klip «Lyra» weten te omzei len om deze ploeg met 6-8 cijfers huiswaarts te sturen. Het was lange tijd onzeker wie uiteindelijk de overwin ning op zijn naam zou schrij ver*, maar een doelpunt op één minuut voor tijd van Wim Van Cauwenberghe waardoor de stand op 6-8 kwam te staan nam meteen alle twijfels weg. Wim was ook de beste man op het veld en met zijn drie korven onderstreepte hij dat dik. Appels staat in de klasse ring nu met drie punten voorsprong aan de leiding. Want Merksem liet een punt liggen en dat was in de kaart van Appels gespeeld. Een puike zege waarin Van Cauwenberghe - Mare Moo- nen - Wim De Wilde - Ann Schuddinck - Frankie Ver- meir voor de doelpunten zorgden. Ook de reserven van Appels aan het feest De Appelse B ploeg heeft met 9-11 gewonnen van Lyra en daarmee staat het Appel- se reserve-team met drie punten aan de leiding in zijn reeks. Zij kenden de neder laag nog niet en dat is zeker het vermelden waard. Ed win Borms de gebroeders Rudy en Danny Van Den Steen - Marijke Van Cau wenberghe en Ann Goossens plaatsten zich in de kijker gekruid met de no dige korven. Gewestelijke reeks Appels 8 Vos Reinaert Sinaai 5 Ook in de gewestelijke reeks geen problemen voor Appels. Nu werd Vos Rei naert met klinkende cijfers overwonnen. Een Appels achttal dat met een zeer goed gebonden spel uitpak te liet de ploeg uit Sinaai weinig ruimte om zijn op te dringen. Het was den ook Appels dat met de regel maat van een klok de doel punten op het bord prikte. Luc Eeckhoudt trof viermaa raak telkens met afstand» schoten en daar trok blauw wit zich telkens aan op oi geleidelijk de voorspronj verder uit te bouwen. De volgende wedstrijd» gaan door in de Appels Sporthal op zondag 30 jc nuari met aanvang te 13.5 u. Supporters een buiten kans om de Appelse formc ties aan het werk te zien. Te sterk Putse - Atlantis Lebbeke 12-1 lende kansen, zodat na 13 min. een logische 1-1 op het scorebord stond. Maar in de twee volgende hernemingen wou de bal maar niet rollen voor de familieploeg. Hoe wel zij zeker niet de minde ren van hun tegenstanders waren kwamen zij 2-1 zelfs 3-1 achter. In de slotakt werd dan nog getracht toch 1 puntje te halen maar ook dat lukte hen niet. Atlantis Lebbeke heeft te gen Putse zonder veel ver haal de wedstrijd verloren een ploeg die wel te sterk is voor de Lebbeekse bevor- deringsklub. Dit verlies is in elk geval geen ramp want Putse dat in de veldkompeti- tie in een hogere reeks uit komt verdient beter dan in 4A in de zaalkompetitie te spelen. Voor Lebbeke is vooral van belang dat ploe gen als Aartselaar en Lucht bal ook in het verlies w« den gespeeld zodat de kla» sering geen grote of gee veranderingen zal onda gaan. Zondag staat een plaatsing naar Schoten de affiche en daar zal bal partij ge ploeg dat ze aankunnen, wordt daar wonnen dan gaat de strij verder en kan Atlantis beke nog een eervol taat Voorleggen. De Aalsterse sportraad huldigde voetbalklub Gijzegem voor de vlekkeloze organisatie van het jaarlijkse tornooi. Voorzitter Tavernier werd in de bloemen gezet (per) LIEFHEBBERSVOETBAL Katolieke Sportfederatie Nat. afdeling: DH Welle - Luchteren Velzeke - Hansbeke Serskamp - St.-Anna Kr. Brakel - RC Mater Ekkergem - Burst Zwijnaarde - Erembodegem Vinderhoute - Herdersem Frans Van Mol mocht voor zijn inzet ten bate van Doggen Erembodegem als verdienstelijke sportfiguur van de Aal sterse sportraad een trofee in ontvangst nemen, (per) 1. DH Welle 17 13 2 2 60 21 28 2. RC Mater 17 11 2 4 38 19 26 3. Erembodegem 17 10 3 4 36 25 24 4. Zwijnaarde 17 9 3 5 38 25 23 5. Hansbeke 17 8 4 5 27 22 21 6. St.-Anna 17 7 4 6 35 29 20 7. Velzeke 17 7 7 3 31 40 17 8. Luchteren 17 6 6 5 34 27 17 9. Serskamp 17 5 9 3 21 25 13 10. Kr, Brakel 17 4 10 3 20 31 11 11. Burst 17 4 10 3 18 33 11 12. Ekkergem 17 3 10 4 22 36 10 13. Herdersem 17 310 4 27 45 10 14. Vinderhoute 17 2 12 3 30 59 7 Reeks 1 Minibus 7 De Klomp 1 Hoewel zonder vervangers tijdens de eerste wedstrijd helft konden de bezoekers de schade beperken tot 2-0 (1-0, 2-0), maar dan ging het te snel voor de tennissers die bovendien 4 van hun beste speler moesten mis sen (kotstudenten). 't Moleken 0 Mini Hormann 7 Een sterk opgestelde Hör- mann dat nu niets meer aan het toeval overlaat, kwam toch pas in de tweede akt tot scoren (0-0, 0-4). Het sloeg dan ook ineens een kloof van vier doelpunten. Na de kampwisseling beperkte Hörmann er zich toe de wed strijd te kontroleren, maar wist toch nog een paar keer te scoren (0-5, 0-7). Zilveren Klomp Pompstraat b Hoewel zij aanvankelijk wel gelijke tred konden houden kwam Zilveren Klomp echter niet tot scoren (0-2). Daarna wisten zij de schade te be perken tot die 2 doelpunten (2-4). In de derde periode werden de eindcijfers vast gelegd (2-6). In de slotakt viel dan ook weinig te beleven. Mini Smuggler Spectrum Beide ploege bleven eikaars gelijke en dit was ook zo in de stand (1-1, 2-2). Toch weet Smuggler de bovenhand te nemen (4-3) en hoe Spectrum ook vecht, tot bij Smuggler geraken ze niet, hoewel ze dat wel verdienen. Zaterdagnamiddag Cartouch 6 Mini V.D. Heyden 4 Spannend is het wel ge weest van begin tot einde. Toch wisten de thuisspelers steeds op voorsprong te ko men (2-2, 3-2) maar na de kampwisseling hingen de bordjes weer in evenwicht (3-3) zodat de slotfase uit sluitsel moest brengen. Dit gebeurde echter pas naar het einde toe. Hiermee blijft Cartouche in de running voor de titel. Pie Vlijminck 2 In de maatschappij Stuyvenberg Kemzeke werd Johannes Haullez gehuldigd om Zeer spannend ging het er briljanten schuttersjubileum. Hij is nu 87. (Iv) ook hier dan toe met wisse- 36 - 28.1.1983 - De Voorpost Zondag nationale Kampioenschappen te Overijse NidlWC ÜCtS De nog jonge federatie V.V.W.F. (Vrije Veteranen Wielerfederatie V.Z.W.) or ganiseerde voor het tweede jaar haar bal met de diverse trofee-uitreikingen. Het nochtans ruime Beukenhof te Aalst was te klein om al de renners en sympatisan- ten te herbergen. Voor de volgende gelegenheid zal het bestuur naar wat anders dienen uit te kijken, tenein de de steeds groeiende aan hang op te vangen. Deze mensen hebben dan ook een beperking ingevoerd wat het aantal aansluitingen voor de renners betreft. Het was een sukses, en dat de renners wat anders kun nen dan fietsen hebben ze dan ook bewezen op de dansvloer en dan nog wel tot 6 uur. Iedereen was ten- zeerste opgetogen nopens de organisatie, de stem ming en de talrijke trofee- uitreikingen. Eindrangschikking Veldrijden Veteranen reeks A 1. Frans Van Impe, 2. Geor ges Wijnendaele, 3, Felix De Braekeleer B Reeks 1. Serge Bie, 2. Lucien Van Impe, 3. Willy Van der Ee- cken. Onafhankelijken 1. Willy Nuel, 2. Paul Bické, 3. Pierre De Baerdemaeker. Vakantierangschikking Respectievelijke overwin naars: Louis Heymans, Pier re DTlaeseleer, en Henrik Vermeiren. Rangschikking Wegwedstrijden Veteranen A reeks 1. Roger Van Wezemael, 2. Robert Duym, 3. Frangois Bouchez. B-reeks 1. Ronny Scheerlinckx, 2. Pierre D'Haeseleer 3. Van Vdterenbergh V. C-reeks of Onafhankelijken 1. Willy De Boeck, 2. Her man Jacobs, 3. Hendrik Ver meiren. Bovendien mochten de na tionale kampioenen: Fran gois Bouchez (A). Hugo De Dier (B). Ben Moens (C), (wegwedstrijden). Georges Wijnendaele (A), Lucien Van Impe (B). Willy Nuel (C) (veldrijden) een trofee van de V.V.W.F. ontvangen, als ook nog menig ander Iedereen was opgetogen en de voorzitter (de duivel doet al) Frangois Bouchez deed het uitstekend aan de micro. Hij liet alles op een puike wijze verlopen en het was er stil toen hij zijn redevoering ten beste gaf, al de mede werkers en sponsoren dank te en hij op een goede sa menwerking hoopte. Een nieuwe fiets voor renner Wim Goossens (P. Cl.)

De Voorpost | 1983 | | pagina 36