■i Trof ecvimaat schappij «De Durmezonen» 2es medailles voor Lokeren met nieuw bestuur Asahi Kwai-Zele op Provinciale 'S-dKk kampioenschappen Ster van het Waasland Rust-Roest uit Sint-Niklaas schitterde in de Oostviaamse turnkampioenschappen te Gent Denderbelle start met karateklub Winst van Vlïerkouter Duivenshow met kampioenenviering te Wieze 36 - 28.1.1983 - De Voorpost DUIVEN JUDO TAFELTENNIS KARATE Op 31 januari starten de trainingen van de Dender- bellese karateklub. Iedereen heeft nu meer en meer tijd ter beschikking of vooral nodig om zich te ont spannen. Ook wordt er nu veel meer nadruk gelegd op lichaamsbeweging en gezond leven, ook op zelf verdediging. Wat karate in feite is wordt uit de doekjes gedaan op donderdag 27 januari 1983 om 19.30 uur in de zaal De Ster, Dorp - Denderbelle. Die avond wordt gesproken over de oorsprong van karate, de evolutie, de trainingsmethoden, en karate als sport. Hier ontdek je dat karate aan alle in het begin aangeraakte punten voldoet. Het is dus een sport die niet alleen fysisch, maar ook psychisch ontspant. De bedoeling van de toekomstige Bellese klub is twee trainingen per week te geven op maan dag en donderdag van 19.30 tot 21 uur in zaal «De Ster», Dorp te Denderbelle. De training gebeurt onder de deskundige leiding van de heer Roger De Bruyn, zwarte gordel, 1ste dan en in assistentie van Alfons De Proft, 1ste kyu Bij voldoende jeugdbelangstelling wordt een afzonderlijke kursus voor de jeugd inge legd. Wie geïnteresseerd is of inlichtingen wenst, Kan zich tot Alfons De Proft, Visstraat 19 te Denderbel le, wenden. Ivg Denise (Borgerhout) Reeks dames B (7 d.) 1. Borré Ingrid (Borsbeek), 2. Bessen Ingrid (Borgerhout). 3. Van Leuven Ilse (Rijkevor- sel), 4. Van Langenhove Gerda (Ons Huis, Baar- degem). Reeks dalmes A - open (7 d) 1. Bessens Ingrid (Borger hout), 2. Borré Ingrid (Bors beek), 3. Ilse Van Leuven (Rijkevorsel), 4. Schoen- maeckers Hilde (Teglo, Turnhout). Reeks A open «ster van het Waasland» 81 d. 1. De Smet Paul (Stabelino Deurne), 2. Van Ginkel Jan (Teglo Turnhout), 3. Herre- mans Louis (Rijkevorsel), 4. De Boes Flor. (Pardaf Krui- beke), Stessens Eddy (Stega- ta Geel), Mestdagh Karei (Baasrode), 8. Maleisse Wim (Olympia Deume), 9. Van Bogaert Luc (Renova Burcht). BD Zondag 16 januari werd in Sporthal De Wuiten te Ham- me de 23* uitgave van de «Ster vcm het Waasland» georganiseerd. Er waren 668 inschrijvingen, wat een ab soluut rekord was. Men startte vanaf 9 uur en rond 20 uur was het tornooi afge lopen. Er werd zonder opont houd op niet minder dan 25 tafels gespeeld. Er waren enkele spannende wedstrijden, tot groot ge- noegen van het talrijk opge- 1 Komen publiek. De plaatse lijke tafeltennisspelers heb ben zich niet in de kijker kunnen spelen. Frans Mes- sagie ontgoochelde en het waren enkel Dirk Van den Branden en Pierre De Schoe- sitier die een voortreffelijke uitslag konden voorleggen. De Vlammers uit Hamme- Zogge die voor de eerste maal aantraden werden niet van de tafel gespeeld in de reeks rekreatie. Zij zullen wellicht iets opgestoken hebben tijdens dit tafelten- nistomooi. Uitslagen Totaal aantal deelnemende klubs: 41 Totaal aantal deelnemers: Technische uitslagen Rekreatie (47 d.) 1 .Boogaert Alfons (Stemat- Tumhout), 2. DTfossche Pa trick (Vlammers Zogge), 3. Ronsmans Gery (Vlammers Zogge), 4. Driessens Paul (Henricus Antwerpen), 5. Tonnelier Geert (Vlammers Zogge). 6. Celis Frank (Sta belino Deurne), 7. Thys Louis (Asters Ekeren), 8. Rooms Leo (Vlammers Zogge). Heren jeugd niet-geklas- seerden (60 d) 1. Verhelst Pat (Stavelino Deurne), 2. Driessens Pat (Henricus Antwerpen). 3. Vanhuck Thomas ('s Gra venwezel), 4. Baeck Paul (Madeion Buggenhout), 5. Moens Lievéh (Teglo Zoer sel), 6. Van Kerckhoven Luc Groenenhoek Merksem), 7. Peeters Stefaan (Ruisbroek), 8. Van Rompaey Kris (Stabe- iino Deume). Reex* niet-geklasseerden (90) 1. Verhelst Piet (Stabelino, Deurne), 2. Buyck Raoul (Madeion Buggenhout), 3. Driessen Piet (Henricus, 'Antwerpen), 4. Van Haver- maet Piet (Merksem). Van der Auwera Dirk (Borsbeek), 6. Van Rompay Kris (Stabeli no Deume), 7. Van Kerck- hove Luc ('s Gravenwezel), 8. Vervloet Raf (Madeion Buggenhout) Reeks leugd Open (35 d.) 1. Van Bogaert Luc (Melse- le), 2. Dockx Willy (Borger hout), 3. Vergouwen Remy (Madeion Buggenhout), 4. Van Hal Guido (Henricus Antwerpen), 5. Lorridon Pe ter (Kontich), 6. Van Steen bergen Jan (Pipoka Kapel len), 7. Van Dender Francois (Patro Hamme), 8. Felix Ru dy (Pardaf Kruibeke). Reeks heren F (104 d.) 1. Bats Wim (Bevel), 2. Schruybrouck Peter (Leu- genberg Ekeren), 3. Van Ac ker Eddy (Buchmans Kapel len), 4. Verhelst Patrick (Sta belino Deume), 5. Gerrits Desire (Borgerhout), 6. Van den Branden Dirk (BAC Hamme), 7. Van der Auwera Rik (Merksem), 8. Van Lan genhove Gerda (Ons Huis, Baardegem). Reeks heren E (59 d.) 1. Paulissen Peter (Stemat Turnhout), 2. Van Biesen Koen (Olympia Deume), 3. Vergouwen Remy (Madeion Buggenhout), 4. Van Hal Guido (Henricus Antwer pen), 5. Lorridon Peter (Kon tich), 6. Van Steenbergen Jean (Pipoka Kapellen), 7. Van Dender Frangois (Patro Hamme), 8. Felix Rudy (Pardaf Kruibeke). Reeks Heren D (57 d.) 1. Van Bogaert Luc (Melse- le)," 2. Paulissen Pieter (Ste mat Turnhout), 3. Van Lan genhove Hubert (Ons Huis Baardegem), 4. Melisse Wim (Olympia Deurne), 5. Van Horen Omer (Hoeilaart), 6. Van Cauteren Peter (Patro Hamme), 7. De Keyser Mare (Patro Hamme), 8. De Maeyer Jozef (Baasrode). Reeks heren C (34 d) 1. Mestdagh Karei (Baasro de), 2. Van Bogaert Luc (Mel- sele), 3. De Maeyer Jozef (Baasrode), 4. De Schoesitter Pierre (Patro Hamme), 5. Van den Eynde Francis (Ekershof, Ekeren), 6. Lau- wers Alfons (Asters, Eke ren), 7. Van den Broeck Wer ner (Borgerhout), 8. Van Op stal Andre (Leugenberg Ekeren). Reeks heren B (11 d.) 1. Van Ginkel Jan (Teglo Zoersel), 2. Biermans Frank (Stabelino Deume), 3. Mest dagh Karei Baasrode), 4. Op de Beeck Robert (Altena Kontich) Reeks A (6 d.) De Smet Paul (Stabelino Deume), 2. Herremans Louis (Rijkevorsel), 3. Van Ginkel Jan (Teglo Zoersel), 4. Stes sens Eddy (Stegata Geel) Dames N.K. (26 d.) 1. Luyckx Diane (Stemat Turnhout), 2. Van Kerckhove Lieve (Gravenwezel), 3. Bae- le Susy (Leugenberg Eke ren), 4. Lambrechts Suzanne (Leugenberg Ekeren), 5. Joossens Ann (Leugenberg Ekeren), 6. Van Gooi Helga (Stabelino Deume), 7. Peggy Braeckmans ('s Gravenwe zel), 8. Aelbrezchts Jeannine (Stabelino Deume). Dames jeugd (16 d) 1. Braeckmans Peggy ('s Gravenwezel), 2. Thys Linda (Asters Ekeren), 3. Gorre- beek Carine (Brosbeek), 4. Vissers Veronique ('s Gra venwezel). Reeks dames jeugd open (9 d.) 1Vanderreyssen Veerle (Pardaf Kruibeke), 2. Ghys Ida (Stebelino Deurne), 3. Luckx Diana (Stemat Turn hout), 4. Schrauwers Ida (Gravenwezel). Dam es C (17 d) 1Ghys Ida (Stabelino Deur ne), 2. Van Leuven Ilse (Rij kevorsel), 3. HHde Schoen- maeckers (Teglo), 4. Gerrits In de zaal Temsica te Temse werd vorige zaterdag het klubfeest van de turnkring Rust-Roest gehouden. Een eetmaal en een gezellig samenzijn nadien, hebben daar de vele aanwezigen kunnen bekoren. Ook Jacques Van Dam me de voorzitter van Rust-Roest en dat klubfeest is dan nog voor meerderen tot in de vroege of late uurtjes uitgedraaid. Voor de jongens en meisjes van turnklub Rust-Roest wer den die aangename momenten een vlotte aanloop naar de Oostviaamse turnkampioenschappen. Die werden vorige zondag te Gent betwist en de belangstelling aldaar, werd er méér dan bevredigend genoemd. Voor de jongens van Rust Roest zijn deze kampioenschappen bijzonder meege vallen. Niet minder dan viermaal werd het goud veroverd en driemaal werd het een tweede en een derde plaats. Het overwicht van Rust-Roest werd er opmerkelijk en de andere deelnemende ploegen, Werken baart Kracht Dendermonde en Olympia uit De Pinte hebben de Sint-Niklase turners niet kunnen stuitten. Ook bij de meisjes waren de resulta ten uitstekend. Nele Neirinckx en Christel Tinck werden primus in hun reeks en Marie-Paule Thiébaut met Chantal De Bats, werden tweede. Voor Pascale Van Roey werd dat een eervolle derde plaats en daarmee werd op het palmares van Rust Roest, wéér een uitstekende bladzijde geschreven... Resultaten Oost-Vlaamse turnkampioenschappen: Jongens Beloften A 1. Johan Van Steenlandt (R.R.) 33.40 Beloften B 1. Bert Janssens (R.R.) 25.70 2. Diego Dhaen (R.R.) 20.70 3. Nico Van Daele (R.R.) 18.50 Jongeren 1. Guy Muyzenwinkel (W.B.K. Dendermonde) 39.35 2. Filip Van Roey (R.R.) 33,70 3. Yves Tjiébaut (R.R.) 33.50 Juniores 1. Pascal Gillis (R.R.) 36.70 2. Bart Sileghem (Olympia De Pinte) 367.70 3. Hans Van Meirvenne (R.R.) 36.60 Seniores 1. Yvan Van Wauwe (R.R.) 37.30 2. Patrick Van Leuven (R.R.) 36.55 3. Jan Van Acoleyen (W.B.K. Dendermonde) 33.70 Meisjes Beloften 1. Mortier Saskia (O.T.M. Gent) 2. Leen Embo (O.T.M. Gent) 3. Barbara Van Dyck (O.T.M. Gent) Geen deelneemsters van Rust-Roest Jongeren 1. Nele Neirinckx (R.R.) 30.15 2. Noëlla Van Passel (O.T.M. Gent) 28.60 3. Pascale Van Roey (R.R.) 19,75 Juniores 1. Christel Tinck (R.R.) 29.05 2. Marie Paüle Thiébaut (R.R.) 27.05 3. Darline De Clercq (O.T.M. Gent) 18.40 Seniores 1. Sofie Claus (O.T.M. Gent) 27.20 2. Chantal De Bats (R.R.) 26.00 3. Inge Salm (O.T.M. Gent) 25.20 Voor morgen zaterdag staat er in de sporthal aan dt Driepil?kelstraat te Mariakerke bij Gent, een belangrijl turngala geprogrammeerd. Verschillende Belgische kam pioenen in al even verschillende diciplines, verlenen dam hun medewerking: Sarina Roberti, F. Decavel en C. De Backer. Ook de Nederlandse kampioen Verstraeten is vai de partij en voor de K.B.T. en de V.T.L. worden onder scheidelijk Chris Grety en Jenny Schouterden afgevaai digd. Dit turngala dat tge 19 u. aanvangt omvat daar zowa de Oostviaamse gouw. Daarvoor werden ook de volgendi ploegen gekontakteerd: Athena Destelbergen, Forza Ritmi ca Gent, Gym. Volksmaatschappij Gent. Olympia Merelbe ke, O.T.M. Gent, Sterk en Lenig Drongen en Rust Roest ui Sint-Niklaas. Alleszins een turngala voor de liefhebbers. Roger Van Laere In. de KKSFB-tafeltennis- werd daar immers met haar gezonden. Alleen Cyriel De kompetitie heeft Troelant A en huid opgevreten. De lo- Waele kon ervoor zorgen dat het niet kunnen waarmaken kalen kwamen nooit in de de O van Viktory van het tegen Baasrode A. Al lag dat wedstrijd en het was enkel scorebord verdween (2-8). in de lijn der verwachtin- in de voorlaatste wedstrijd Meer spanning was er bij gen, niemand had gedacht dat Prado via Salembier een Dynamica A waar KWB A op dat de afstraffing zo zwaar puntje kon rapen en de eer bezoek was. De tegenstan- zou worden (2-8). Na een 0-2 redden. ders konden maar geen voorsprong, kon Troelant Ons Huis A blijft het goed voorsprong uitbouwen en iets milderen tot 2-3. Verder doen, al hing deze keer de via 2-2 werd het 4-4. De be-' is het niet geraakt, Baasro- zege aan een zijden draad, slissing moest dus vallen in de A was immers duidelijk Pardaf C had dadelijk een de laatste twee wedstrijden, de beste ploeg. Troelant voorsprong verworven (0-2). Die waren echter allebei werd meedogenloos afge- Het bleef het goed doen tot voor Dynamica. De beste straft. 1-4 en de match scheen ge- man bij de thuisploeg was Pardaf B had het even ge- speeld. Dan pas kwam Ons ongetwijfeld Chris Ooster makkelijk om Patro B met 9-1 Huis op dreef. De drie vol- linck die alles won. Bij de te kloppen. Alleen Frangois gende spelen werden even- verliezers moesten vooral Van Dender kon erin slagen veel lokale overwinningen Van Bogaert en Nielandt de zijn tegenstander te ver- en meteen kreeg deze ont- faam van de KWB'ers hoog slaan. Voor de Hamse for- moeting een ander uitzicht: houden, matie zat er niet meer in. 4-4, Ook in de laatste twee Vlierkouter klopte Patro D wedstrijden kon Ons Huis patro p hoeft zich geen zor- met 8-2. Het was in de eerste het laken naar zich toe trek- gen te maken als Troelant C wedstrijden al te zien dat de ken en het werd 6-4. Qp bezoek komt. Het won Vlierkouterboys sterker wa- Pardaf D had geen proble- zoais het wou met 9-1. Een- ren. Caljon en Waterschoot men met Baasrode C. Het zelfde uitslag behaalde konden toch de forfaitscore werd een ongenaakbare 9-1 kvTB B tegen Beveren B, Van nog ontlopen. zege. Goethem haalde voor de BAC-A had in de bovenzaal Victory schijnt nog verder af verliezers de enige zege van het Parochiehuis een te zwakken. Tegen BAC C binnen, klusje op te knappen. Prado werd het met 2-8 wandelen In lokaal De Weerstandsduif vierde het Dendermonds Drieverbond algemeen kampioen Mertens-De Ridder. De andere kampioenen zijn Jozef Van Brempt (36), Kamiel D'Hooghe (30), Frans Van Haut en zoon (23), Maurits Van Hove (21), Pierre Collier (19), Emiel De Brandt (17), Maurits De Saeger (15), Clement Van Ighem (14), Jozef Cooreman .(14) en Roger Govaert (13). (c) Bij de «Durmezonen» - Heirbrug 262 te Lokeren werden de den van de maatschappij de duiven bezichtigen ter- prijzen uitgereikt van het kampioenschap en tevens een hebben spontaan enkele wijl om 11 uur de verkoop nieuw bestuur gekozen. Het lokaal veranderde wel van duiven geschonken om door plaatsvindt. Een buiten uitbater maar Rosita en Etienne De Maesschalck waren een verkoop de kampioen- kansje voor de duivenlief- sportgezind en zetten zich honderd procent in voor «De schapsprijzen in de hoogte hebber! Durmezonen». te drijven. Zondag a.s. 30 André. Op de ledenvergadering gaan tot de verkiezing van hield Etienne De Vos eraan een bestuur voor de twee de leden het allerbeste toe clubs. Bij de Quiévrainclub te wensen voor dit jaar en werd Eddy De Pauw voorzit- vooral veel sukses en prij- ter en Marc Maes ondervoor- zen. Om deze prijsuitreiking zitter. In de Noyonclub kreeg mogelijk te maken heeft hij Toon Van Langenhove het de fondsen zelf moeten voor- voorzitterschap toebedeeld schieten. Dan stelde hij voor terwijl Jean Haentjes onder- het seizoen te starten op 17 voorzitter werd; Van beide maart met als voorberei- clubs is Etienne De Vos ding, begin maart, twee schatbewaarder en sekreta- kleine vluchten op Burst en ris om alle administratieve Lessen. Dit voorstel werd en financiële moeilijkheden met meerderheid van stem- te vermijden. Etienne stelde men aangenomen. Vervol- ook voor het prijzenbedrag gens had de prijsuitreiking voor het kampioenschap plaats. Algemeen kampioen Quiévrain te verhogen met Karei Vercauteren kreeg een 500 fr en voor de algemene verdiend applaus mee. Voor kampioen 1.000 fr. Voor het de kategorie jonge duiven Noyonkampioenschap werd Marcel Vermoens lau- wordt het bedrag met 250 fr reaat voor Jean Haentjes en verhoogd en voor de alg. Karei Vercauteren. In de kampioen 1.000 fr. Waar het reeks oude viel de eer te geld daarvoor halen? beurt aan Schelfout en Zo- In het lokaal werd een lot- nen voor Poppe-Raes en Ka- todub opgericht om die kas rei Vercauteren. In de kate- te spijzen. Vervolgens werd gorie jaarlingen werd een grote tombola ingericht Dhooghe en zoon gehuldigd met als hoofdprijs een voor Oscar Ost én Karei Ver- draagbare kleur-TV. Verder cauteren. Terwijl met de kwamen reeds enkele giften duivinnen Etienne De Mul- binnen van schenkers en der primus werd voor Ri- sponsors. Tenslotte heeft er chard Vijt en Karei Vercau- zondag a.s. een duivenver- Teren. koop plaats. Zondag a.s. grootse duiven- verkoop Nieuw bestuur Algemeen kampioen Karei Vervolgens werd overge- Vercauteren en andere le- januari om 10 uur kan men Op zondag 20 januari heeft in de gemeentelijke turnzaal te Wieze (ingang langs Schoolstraat) de jaarlijkse duivendag plaats. Op deze show worden de kampioenen van 1982 verwacht met minstens 4 dui ven, ook al de eerste prijswinnaars met 2 duiven (gewonnen bij de Luchtklievers) naast duiven van bekende liefhebbers uit de streek. De duiven kunnen binnengebracht worden vanaf 10 u tot 11.15 u. Programma: Van 14.30 u af wordt aan de liefhebbers uitbetaling gedaan van de ingetekende duiven van het vluchtsei- zoen 1982 (2 fr. per duif). Om 15 u is er de uitreiking van trofeeën van de kampioenschappen en geldprijzen aan de kam pioenen. Om 16 u worden enkele bons opgeroepen van jonge duiven, geschonken door de kampioenen van 1982 en van bekende melkers. De trekking van de grote tombolaprijzen heeft plaats om 17 u. Liefhebbers die een bon voor een jonge duif of een naturaprijs voor de tombola willen schenken, kunnen deze overhandigen aan een bestuurslid, aan de lokaalhouder of aan de ingang aan een der be stuursleden op de dag van de duivenshow. 's Middags en ook later is er, zo voor bezoekers als tentoonstellers, gratis boerebrood met kop of gehakt te bekomen. Het bestuur dankt vooraf alle exposanten, prijzen- schenkers en bezoekers! (J.V.L.) De Zeelse judoklub vaardigde 9 judoka's af naar de provinciale kampioenschappen die te Ronse plaats had den. Drie kanshebbers op goud moesten wegens omstan digheden thuisblijven: Mark Van der Haegen (ziek), Mario Bauwens (leger) en Marcel Meskens (gekwetst). Een zeer knappe prestatie Geest, Joris De Donder en van Said Bouharrak, die zijn Marcel De Paepe zat er geen tiende provinciale titel op medaillewinst in. zak stak en het in finale Judo. Mario Bauwens, winnaar van de Grote Prijs Bontinck te Zele, wordt door de organisator geluk ge wenst. Hij is één der favorieten voor de Vlaamse titel die zondag te Zele wordt betwist, (bvw) schiftingen elimineerde hij ny De Geest zijn klubgenoot haalde van zijn klubgenoot Geert Callaert. Daniel Ott bevestigt al het goede dat van hem wordt verteld. Hij werd voor de tweede opeen volgende keer provinciaal kampioen. Hij won in finale met ippon van de lokale kamper Geert Verschueren. Luk De Beule trad op na een inaktieve periode wegens Tomooi Asahi Kwai pakte eens te meer uit met een goed ge stoffeerd tornooi. De Grote Prijs Frans Bontinck bracht een week voor de Vlaamse kampioenschappen grote namen en kanshebbers op de tatami. In de kategorie 60 kg waren er geen Zeel- se judoka's ingeschreven. kwetsuur. Hij moest hét in Geert Callaert, onderging finale afleggen tegen de Ronsenaar en internatio- naai Stefaan Himpe. Brons Bouharrak moest rusten met was er weggelegd voor Nico De Maesschalck en voor Leo Christiaens; die eerder ge klopt werd door de scheids rechter dan door zijn tegen stander. Voor Ronny De zins Joris De Donder. In de een meniscusoperatie provinciaal kampioen Said handkwetsuur. In de reeks 65 kg werd het een Zeelse aangelegenheid en een verrassing van formaat. De man in forme was alles- Silversmit, die hem de week voordien klopte voor de der de plaats op de provinciale kampioenschappen. In de fi nale stond hij tegen klubge noot en provinciaal kam pioen Daniel Ott. Joris De Donder won met licht voor deel (koka). In de kategorie - 71 kg trad de Zeelse belofte Eddy Van de Cauter voor het eerst op de mat met de seniores. Hij maakte een goede beurt en werd slechts geklopt door winnaar Verrept. Eddy werd mooi derde. In de wichtsklasse —78 kg deel- vier Luk De Beule met ippon ver slaan. In - 86 kg net geen podiumplaats voor Leo Christiaens die verloor te gen de Westvlaamse kam pioen Dirk Knockaert. In - 95 kg liet Mario Bauwens zijn konkurrenten niet de minste kans en toonde dat hij zondag de te kloppen man wordt op de Vlaamse kampioenschappen Zondag, 30 januari gaan Sporthal V.H.V.D.. Lange akker te Zele de Vlaamse individuele kampioen schappen door. De den de Zeienaars Mark Van der Haeghen en Ronny De Geest de derde plaats. Om derde te worden moest Ron- iedere ge wichtsklasse nemen aan de nationale kampioen schappen. BEN0. De medaillewinnaars van het judotornooi Grote Pri/s Frans Bontinckdat plaats had in de sporthal VHVD te Zele. (bvw)

De Voorpost | 1983 | | pagina 38