Rapid niet meer te stuiten! Stekene eerbiedigt de traditie «itsrii Bar slecht Gewoon sterker! Verrassingen in eerste provinciale... Probleemloze overwinning, maar. Pardaf-huishouden verloor nog niet in 1983 Rapid Sint-Niklaas wint alles in 1983... VOLLEYBAL mtm WfU ^£tuw i «I I mjil De Voorpost - 28.1.1983 - 39 Rapid Sneeuwwitje - Holliday Elsene 3-1 Qe derde opeenvolgende overwinning steekt spelers en supporters terecht een hart onder de riem. Niette genstaande coach Roger De Braekeleer maar over 1 vol waardige wisselspeler be schikt, trekt men zich be hoorlijk uit de slag. Roger vertelde ons dat hij meer maals de opmerking krijgt waarom hij niet start met Danny Poppe. Zijn antwoord daarop is zeer direkt: «Dan ny kan ik op elk ogenblik inschakelen, hij is in staat op elke plaats in te vallen. Andere spelers zijn daar niet zo sterk in.» Zo vond Roger het in deze match no dig dat Danny achtereenvol gens William, Raymond en later ook nog Danny Van Acker verving. Hij deed dit op een manier die niet te leurstelde. Enkel in de laat ste set waren zijn zenuwen xo gespannen en was het zo een 'must' dat de bezoekers de kans zagen om terug te komen. Verder was het ook een feit dat Linthout door voortdurend gevit van Van der Veken, danig van zijn stuk gebracht was en in af werking en verdediging hierdoor niet 100% rendeer de zoals in vorige wed strijden! Elsene tracbt steeds zijn tegenstanders in de eerste sets te overbluffen. Om op die manier een gemakkelij ke derde set en meteen ook de overwinning binnen te halen. Ze startten dan ook bijzonder snel en vooral hun ondoordringbaar blok bleef bet wapen waarmee ze de eerste set gemakkelijk naar zich toe haalden. Er waren enkel 20 min. effectief spel nodig om 6-15 op te tekenen. Meer thuistegenstand te kende de aanvang van de tweede beurt. Protest door Mark Hoffman wegens «over het net aangeraakte bal» beloonde de 1* scheidsrech ter met «geel». Meteen een Brusselse sprint naar 2-8. Bezoekende amashes be landden herhaaldelijk in het net. Dit zette voor de Sneeuwwitjes het licht op groen om wraak te nemen. Intussen ruimde De Geyndt plaats voor Poppe bij 7-9. Twee verraderlijke opsla gen van Jos Muyldermans zorgden voor een erbarme lijke receptie bij de bezoe kers. Aangevuld met een perfekt blok van Linthout zorgde dat voor 11-11 cijfers. Na Elsense vervangingen en een tweede dode tijd. kre gen de supporters prachtig volley voorgeschoteld. Hoff man stopte de anders on houdbare Koulberg en smashte op zijn beurt schijn baar moeiteloos over de muur van de tegenpartij. De Geyndt verscheen terug tus sen de lijnen en rondde via een onverbeterlijke aanval op steek en blok af met 15- 13. Rooskleurig zag de aan vang van de derde set er voor het thuiszestal niet uit. Bij 0-3 zwaaide er «rood» voor de neus van kapitein Jos Muyldermans. Verdiend door aan- en opmerkingen aan het adres van 2* scheidsrechter. Koncentra- tieverlies zorgde voor 0-8 achterstand. De tegenpartij zag alles reeds in kannen en kruiken. Maar na enkele stuntelige Brusselse spelfa- zen. leek het of de Sneeuw witjes vleugels kregen. El sene bezondigde zich aan een hele reeks receptiefou- ten en verloor terrein: 7-8. Paniekerige vervangingen en T.O.'s deden het tij bij de bezoekers niet keren. Een meesterlijke Hoffman langs thuiszijde en een falende Skaleiky aan de andere kant van het net, legden na een kwartier de 15-9 setstand vast. D'Adesky. lang geen onbekende voor volleyfana ten. bleef op de bank bij de aanvang van de vierde set. Ondanks zijn bijna 40-jarige leeftijd moet hij bijlange niet onderdoen voor sommi ge van zijn medespelers. El sene bracht hem dan ook vlug tussen de lijnen. Het regende ondertussen ge schenken voor het home team. Dit onder de vorm van onnauwkeurige recepties van Koulberg waaruit zelfs de bekwaamste passeurs geen deftige pas meer kon toveren. De vlottende opsla gen van Jos brachten hen helemaal van de wijs: 8-1. De tussenkomst van de Amerikaan Skaleiky veran derde de zaak wel even. On danks een groots verdedi gende Hoffman, klom de score langs 8-6 naar 11-9. Om aan het net meer gestal te te krijgen nam Poppe de plaats van Van Acker in. Minder geslaagde tussen komsten van deze maakten een gelijke 12-12 score mo gelijk. T.O. bij de thuis ploeg. Aangevuurd door «Omer» braken de suppor ters luidruchtig los. De Sneeuwwitjes stelden niet teleur en beloonden zichzelf en de tribune met een prach tige 15-12 overwinning! Voor Rapid: Muyldermans Jos, Hoffman Mark, Van Acker Dany. Lin thout William. De Geyndt Raymond. Van der Vreken Arnold. Poppe Danny. Voor Elsene: Skaleiky, D'Adesky, Buninx, Mertens. Mohon, Koulberg, Janote, Petit, De Bruyne, De Mumberky. Zaterdag 29.1.83: naar Chiè- vres, hoofdwedstrijd 19u30. 2e provinciale heren Denderboutem - Adec 3-0 Zondag 6.2.83: naar Ternat, hoofdwedstrijd 17u30. VC Rapid- VC Elsene 3-2. Vermeulen maakt met deze smash de zege rond. (dw) Damesvolley 2* provinciale Moderna Lebbeke - Geraardsbergen 3-1 Alleen in de derde set (laat dat geen gewoonte worden!) is Lebbeke in moeilijkheden geweest. Dat G'bergen een set heeft kunnen meepikken is enkel aan eigen falen te wijten. Er werd keer op keer slecht geserveerd en duide lijk koncentratieverlies was er de oorzaak van dat er slordig werd geakteerd. Toch mogen we de derde set als zeer spannend beschou wen (14-16) evenals de vier de trouwens (16-14) waarin de bezoeksters zelfs een set bal veroverden bij 11-14. Met Lieve De Meersman aan de opslag werd echter tijdig in gegrepen en met goede aan- valskombinaties liet Lebbe ke een nieuwe zege noteren. De eerste twee sets toonden ongeveer hetzelfde beeld: rustig meesterschap van Lebbeke dat met mooi vol leybal zijn tegenstrever do mineerde. De cijfers spreken duidelijke taal: 15-7 en 15-4. Goede wedstrijd van Carol Segers, Monique Veroug- straete, Regine Hofmans en Lieve De Meersman. Specia le vermelding voor Diane Baum (verstandig aanval lend en moeilijk serverend), Linda De Cock (nu ook aan vallend op de voorgrond) en Romy Borms (sterk blok kend). Conny Borms die anders de aanval op poten zet was op skistage. Zij wordt zeker ver wacht voor de moeilijke wedstrijd tegen Wetteren. (mds) Tegen de leiders uit Dender- houtem die dit seizoen nog geen enkele nederlaag le den heeft een bitter zwak akterend Adec geen verhaal gehad. Als luttel ekskuus kan aangevoerd worden dat noch Johan Aerts, nog niet volledig hersteld na ziekte, noch Eddy Meersman, we gens familiale omstandig heden, de trainingen had den bijgewoond. Toch heb ben zij deelgenomen aan de wedstrijd en samen met ka pitein Dirk Nobels, Kris Meert, Yves De Cocker en Leo Rogiers dacht coach Mare De Smedt zowat de sterkste opstelling op het terrein te sturen. Bij het be gin leek het er nog op dat ze gelijke tred zouden kunnen houden. Een paar goede aanvallen en bloks brachten de bezoekers wel in balvoor deel, maar punten bleven uit. De thuisploeg echter slaagde daar wel in en kwam tot 6-0. Een reeks fou ten in vrijwel alle spelon- derdelen vooral de recep tie faalde maakte het de thuisploeg uitermate ge makkelijk om verder uit te lopen met een 15-3 score als resultaat. Dankzij goed opslagwerk van Yves De Cocker en een voortreffelijke netverdedi- ging van Nobels-Aerts- Meert loopt Adec uit tot 0-4. Wanneer de thuisploeg ech ter naar een hogere versnel ling overschakelde, werd het vlug 9-6. Een vergissing van de scheidsrechter bracht nog enige deining. Ten onrechte werd Adec met een opstellingsfout bestraft en Denderhoutem profiteer de van deze situatie om tot De laatste set mogen we ge rust vergeten. De leiders moesten zelfs niet goed spe len om via 5-1 tot 8-2 uit te lopen. Twee t.o.'s en ver schillende vervangingen konden het tij niet keren en de plaatselijke coach kon zich zelfs veroorloven enke le beloften op het veld te roepen (15-7). Een wedstrijd om vlug te vergeten dus en de Adeccers zijn een serieuze revanche verschuldigd. Hopelijk bren gen zij zondag de twee pun ten mee uit Sint-Amands- bera. 12-6 uit te lopen. Adec kon nog terugkomen tot 14-10 maar een snelle aanval van de thuisploeg besloot deze set (15-10). (mds) Waasmunster-St. -Niklaas 1-3. Al deden de Waasmun- sterse meisjes wat ze konden, de Klaasjes waren te sterk, (dm) Dames - 4e Provinciale V. St. Niklaas-Snuffel Grembergen; 0-3 Vijfhoek St.-Niklaas bleek duidelijk te zwak om Snuffel Grembergen ook maar te be dreigen. Het werd dus een probleemloze 0-3 zege voor de ploeg van gelegenheids- coach H. Van Aerschot, maar vooraleer het zover kwam is er door de Grem- bergse damesploeg heel wat kunst en vliegwerk ver richt. Inderdaad, door een onacht zaamheid had Grembergen niet bemerkt dat het aan- rangsuur van de wedstrijd rervroegd was. V. Sint-Ni- ldaas, dat de tegenstrever niet zag komen opdagen, had toen de sportieve re- üeks een telefoontje te ge ven naar Grembergen waar men zich zo wat een aap ichrok en vierklauwens de gnji speelsters en afgevaardig den bijeentrommelde en zo snel mogelijk de auto in richting Sint-Niklaas. Snuf fel kwam nog net op tijd om een forfaitnederlaag te ver mijden en hoewel basis speelster C. Roef niet meer bereikt kon worden en dus diende vervangen door re serve-speelsters M. Waege- man en L. Van Acker toonde Grembergen zich heer en op het terrein. De kille sporthal in het rekrea- tieoord «De Ster» bezorgde Snuffel in de aanvangset wel enige moeilijkheden maar eens het gebrek aan opwarming geneutrali seerd. werd de thuisploeg van het kastje naar de muur gespeeld. De eerste set werd afgesloten met een 15- 6 score. In de tweede set vlotte het erg goed bij de bezoeksters. Hoewel de passen niet steeds haarfijn terecht kwa men de bal leek ons niet ideaal werd het toch 15-2 langs een knap aanvallend duo A. Van Boterdael - G. De Ridder. In de derde set nam Snuffel dan wat gas terug maar de gezusters Claes en Vera De Blende zorgden niettemin voor een duidelij ke 15-7 setwinst. De twee invallers M. Waegeman en L. Van Acker, om beurten ingebracht vanaf het mid den van de 2e set kweten zich voorbeeldig van hun taak. De reserven speelden dus niet en worden met een for fait nederlaag opgezadeld. EVA Een verrassing is het zeker als de ongeslagen leider Merelbeke een setje moet af staan aan het overwin- ningsloze ATB Sint-Niklaas. Als dit een voorbode is van betere prestaties dan is het wel spijtig te noemen dat de Klaaskes zo laat in het sei zoen aan goed spelen begin nen denken. Verrassend is ook de neder laag van een kompleet fa lend Steendorp tegen een vierkant draaiend Heusden. Steendorp. zonder ambitie voor de rest van het s beleefde één van die kollek- tieve off-days dagen waarin nu werkelijk eens niks lukte. Met 2-15, 15-7, 12-15 en 8-15 was de onverwachte reke ning vlug gemaakt. Hades Temse kreeg ook meer streepjes achter de naam dan tegenstander Evergem. Dit rechtstreeks duel op de degradatie werd echter door Evergem met 3-1 gewonnen zodat Hades nu in slechte papieren verzeild is geraakt. Evergem schijnt De Pardaf-heren dienden op de tanden te bijten om Lon- derzeel met 2-3 te gaan ver slaan. Door deze winst is een tweede plaats niet on mogelijk geworden. VC Mortsele schijnt zich wel als zwaarste medekandidaat aan te zullen bieden in de strijd om de dichtste plaats achter het ongenaakbare Vi tesse Kruibeke. Pardaf speelde een stuntelige eer ste set op Londerzeel en dat viel samen met het goede spel van de thuisploeg. Een 15-8 uitslag lag dan ook voor de hand. In de tweede set liep Pardaf weg om met 8-15 te winnen en in de derde set was het weer de beurt aan Londerzeel om via 15-10 en 2-1 voor te komen. In de vierde en vijfde set toonde Pardaf zich uiteindelijk de betere (10-15 en 7-15). De dames van Pardaf zijn aan een indrukwekkende re monte bezig in derde B. De ze terugkeer brengt hen we liswaar nog maar op de zes de plaats maar dat is amper één puntje van nummer twee. En vermits het wegge- demareerde Den Haan een halt werd toegeroepen door staartploeg Ternat schijnt er in deze, we herhalen het nog maar eens. evenwaar dige reeks van alles te kun nen gaan gebeuren. Pardaf diende in zijn laatste wed strijd de eerste set aan Kort- rijk te laten (14-16) nadat een 14-9 voorsprong tot niks had gediend. Toen de meisjes eindelijk op temperatuur kwamen was het vlug 3-1 dit via 15-7, 15-13 en 15-5 set standen. immers de wedstrijden te winnen die Jiet moet winnen en dat is natuurlijk altijd mooi meegenomen. Setstan den (15-12, 8-15. 15-11 en 15- 10). De rechtstreekse konkurrent van Hades schijnt Destel- bergen te worden en deze ploeg verloor met normale 3- 0 cijfers op Bazel. Setstanden waren daar 15- 13. 15-8 en 15-5. Bazel komt meteen weerom alleen op Stekene-Merelbeke. Anita De Rudder van Stekene smasht over het Merelbeekse blok. op acht wedstrijden voor het einde van de kompetitie. \aw) Zo schijnt het er naar uit te in 15-13. tien want wat de Rapid jon- Ook in de derde set zou Else- gens in de terugronde schij- ne uitlopen tot 0-8 maar Ra- nen klaar te gaan maken is pid scheen zich een en an- niet normaal meer te noe men. Nadat in de heenronde ilechts één wedstrijdje ge wonnen werd won Rapid er ou drie op een rijtje. Hier door is het definitief verlo ten gewaande kontakt met derde laatste Turnhout op nieuw hersteld. De zo zekere degradatie van voor enkele weken komt, gelukkig, op nieuw op de helling. Laatste «lachtoffer uit het Rapid rijt je was Elsene, een ploeg die ou meteen ook weer in •lechte papieren komt te zit ten want de Brusselaars wonnen tot op dit ogenblik «lechts twee wedstrijden meer dan Rapid Sint-Ni- blaas. Mark Hofman was de grote vedette bij Rapid Sint- Niklaas. De ploeg uit Elsene •tartte zeer goed en won de Wrste set met sprekende 6- '5 cijfers in een onmogelijk Jompo. Ook in de. tweede set wek de setwinst voor Elsene •laar te liggen maar de 2-9 'oorsprong werd gewijzigd der uit de vorige set nog te wees Sint-Niklaas over de herinneren en won met 15-9. meeste reserves te be- De vierde set ging eindelijk schikken, gelijkopgaand en toen be- (15-12). VC Rapid uit Sint-Niklaas. nationale, (dw) Brengt deze derde opeenvolgende zege de redding in 2' De volleyballende dames van Stekene halen verrassend goede resultaten, (dw) Stekene speelt een zeer wis pelturig volleybalseizoen. Kunnen de kleinere ploegen winst vooropstellen tegen de ploeg van Cor Hamelink dan moesten de groten meestal in het zand bijten. De laatste tegenstander van Stekene heette Merelbeke. een ploeg die tweede ge rangschikt stond maar het nadeel had nooit tegen Ste kene gewonnen te hebben. Stekene diende de wedstrijd te starten zonder de voor de rest van het seizoen gekwet ste Lieve De Smedt, Merel beke miste Line Demoulin en Clara Stockmans. In de eerste liep Stekene uit tot 5-1. Merelbeke kwam echter op zijn sokken terug en liep zelfs uit tot 7-13. Gaf iedereen de thuisploeg ver loren dan kon btekene dankzij opslagen van Fou- bert en Buysse terugkeren Chris Heyman en Noélla De Cauwer zorgden voor de rest en met 15-13 won Stekene de eerste set. Merelbeke scheen een en ander niet te appreciëren en nam een blitz-start in de tweede set die Stekene zo de adem af sneed dat het 3-15 werd vooraleer iemand wist dat de set werkelijk begonnen was. In de derde set zaaiden de opslagen van De Bruyke; paniek en het wees metsen 3-9. Jenny De Puysseleir kon nog wel voor een remonte zorgen ot 7-9 maar dan trok ken Martens en andere Nachtergaeles even door en werd het 1-2 (8-15). Ook in de vierde set leek er weinig kruid gewassen tegen het bezoekende geweld. Op een bepaald ogenblik wees het zelfs 2-8. Stekene begon toen echt te vechten en Ma- ri nne Stevens lukte via h ar opslag enkele punten o j rij waardoor Stekene tot 8-8 gelijk kwam. Wou De Bruyker zich niet bij de si tuatie neerleggen dan werd de 8-10 voorsprong voor Me relbeke toch gewijzigd in een 15-10 setwinst voor Ste kene dankzij het aanvallend goede werk van Luut Buysse en enkele plaatsballen van Noëlla De Cauwer. Ook in de vijfde set zou Me relbeke uitlopen tot 4-8 voor al dan dankzij de opslagen van Martens. Chris Heyman zorgde echter in samenwer king met De Cauwer voor de zoveelste remonte die een 13-10 voorsprong voor de thuisploeg opleverde. De Bruyker, weer zij, en Nach- tergaele stelden nog wel ge lijk bij 13-13 een stand die zeer lang op het bord zou blijven staan. Buysse en De Cauwer konden uiteindelijk de fel bevochten zege in Ste kene houderi (15-13).

De Voorpost | 1983 | | pagina 39