m I 7 Basketbal in een notedop Okapi Aalst wou van geen wijken weten... Tweemaal vijf minuten op volle toeren Nationale vergadering van het Basketbalparlement jE2p mmmkk 3 3 SAFIR Spartacus verraste Leonidas Aalst Sluitende verdediging Panters Baasrode - Cabrita Zele Onweerstaanbare leiders 40 - 28.1.1983 - De Voorpost OKAPI AALST - RACING ANDERLECHT: 82-77 Falen kon Okapi zich niet veroorloven. Dat zou alleen mc«zr de algemene verloedering verder in de hand werken, iets wat vakmensen zich niet mogen en kunnen veroorloven. BASKi, l Met deze theorie in het ach terhoofd startte de thuis ploeg. Zij bleek duidelijk be ter gemotiveerd te zijn dan de bezoekende partij. Van Poppelen, Holmes en Lynn speelden vrij fantasieloos. In het Aalsterse kamp daar entegen werkten de spelers als stoomketels: heet sto mend en ontplofbaar op het gepaste ogenblik. Het twee tal Van Den Broek- Graziano verdedigde uitstekend, zo dat doorbreken bij de bezoe kers er niet in zat. Minnebo, .Schorreel en Elias zorgden voor rake shots. De gast heren gaven alsmaar meer de indruk beter op elkaar te zijn ingesteld en in het ge heel funktioneler te rende ren. Dit omfloerste dan ook gemakkelijk het balverlies bij de Ajuinen. Toch geraak ten zij in staat geleidelijk uit te lopen. De 2 rake vrijwor- pen van Minnebo in de 13° minuut bezorgden de grote opluchting, de zo begeerde voorsprong. (26-24). Niet voor lang echter want Geerts maakte een tegen- korf zodat de bordjes weer in evenwicht hingen. Nochtans deerde dit de Aalstenaars niet, zij hadden hun zelfver trouwen weergevonden, voor hen het belangrijkste. Misschien de zet om door te gaan, de eerste stap in de andere richting. Ruststand 40-42. Na de herneming begonnen de Aalstenaars weerom met volle moed. Zij joegen de Brusselaars het hok in en profiteerden zelf van de ge legenheid om verder uit te lopen. Elias, Schorreel, Van Den Broek, Minnebo en Gra ziano verrichten berewerk. Deze laatste muntte uit in verdediging en rake shots, geen enkele misser in de tweede helft, iets wat we van hem niet gewoon zijn. Anderlecht had de strijdbijl reeds begraven. Hun klasse en stijl zat dit keer duidelijk in hun pinkje. Toen er op de koop toe 3 spelers met 5 fouten (Geerts, Collard, Lynn) van het veld moesten was alles in kannen en krui ken voor de lokalen. De ene zijn dood is de ande re zijn brood, de lang ver wachte overwinning bleek geen fiktie maar werkelijk heid. Okapi Aalst: Graziano 27, Schorreel 20, Van Den Broek 11, Minnebo 10, Elias 12, Fa- maey 2, (33 op 85, 16 op 19 VW). Rac. Anderlecht: Van Poppe len 24, Holmes 22, Lynn 23, Geerts 6, Collard 6, Keste- loot 0 (30 op 72, 17 op 20 VW). Nog een toemaatje: Pons Kesteloot, coach van Racing Mechelen, had troubles met de tafelkommissaris. Deze had het eerste verzoek tot vervanging aanvaard, het daaropvolgende annule rend gebaar genegeerd. Resultaat: Kesteloot bracht wat leven in de brouwerij, maar het incident werd vlug geklaard. Zo zie je maar als de spelers het publiek niet amuseren zorgt er iemand anders wel voor de nodige portie ontspanning. Tussen de spetterende ju- belroes door had er toch nog iemand tijd om even na te praten over de wedstrijd. «Okapi heeft zich dit keer uitstekend verdedigd, de jongens trokken merkelijk beter hun plan, ze waren gemotiveerd. Je ziet het, met zelfvertrouwen kan je win nen. Hopelijk houden ze vol en is het weer geen een dagsvlieg. Op de manier van spelen valt niks aan te merken, zowel aanvallend als defensief stonden we stevig. Gans het team had 100% inzet. Vooral het inspe len op onze Amerikaan ge beurde taktisch. Als hij de bal vroeg kreeg hij die, en doelde raak. Persoonlijk vond ik het een eigenaardi ge arbitrage. Je kon ze in 3 fazen onderverdelen: 1 in ons voordeel, dan weer in ons nadeel om uiteindelijk te komen tot een periode van neutraliteit. Eigenaardig.laten we daar nu niet over zeuren want dat bederft de lol», al dus de woordvoerder van Okapi. NR Zondag 11. kwamen onze basketparlementairen voor hun statutaire vergadering samen te Brussel. Enkele prangende punten stonden roodgloeiend op de dagor de. Eerst was er de interventie van big-boss Sunair, Rudolf Van Moerkerke, die wilde pleiten voor een tweede Amerikaan in de hoogste reeks. Onze streek genoot Omer Van Hecke, de Oostvlaamse basketbal parlementair, lokte een stemming uit over het al of niet toelaten van de heer Van Moerkerke op het spreekgestoelte. De Sunairboss won die eerste ronde maar bij de beslissing bleek dat niemand de aanwe zige afgevaardigden kon overtuigen om een meerder heid te vinden voor het invoeren van een tweede Amerikaan in de hoogste klasse. Het blijft dus bij het oude. Eén Amerikaan en daarmee basta. Een tweede punt bleek het «jeugddossier». Eerst werd het C.C. in zijn hemd gezet wegens enkele statuuts overtredingen. Transferts van grote ploegen worden op een minnelijke wijze (met een niet bepaalde boete) geregeld terwijl kleine ploegen die een administra tieve fout begaan volgens de letter van het reglement, worden beoordeeld. Het jeugddossier krijgt dus zijn normaal beloop en wij hopen dat de basketbalsport er wel bij vaart! WEGA CABRITA ZELE - TISSAC GENTBRUGGE: 84-68 Tegen één der staartploegen uit de reeks heeft Cabrita een zwakke partij weggegeven. Het was te verwachten dat Tissac hard van zich zou afbijten. Tegen een vroegere coach-trainer wil men altijd wat meer presteren en die motivatie zat er duidelijk in. Gentbrugge probeerde de Zeelse coach Dirk Bracke een voetje te lichten. Okapi Aalst-Anderlecht 82-77. Graziano doorbreekt de Anderlecht afweer en was zaterdagavond de smaakmaker van de kollektieve zeg. (per) Okfipi Aalst-Anderlecht 82-77. Deze keer kon Okapi de press van de fel opzittende gasten in de laatste minuten goed opvangen, (per) SPARTACUS - L. AALST: 75-61 Op het eerste gezicht zou je denken dat Leonidas ma gertjes uitviel in de ontmoe ting met Spartacus. Maar laat dit een troost wezen: de kwantiteit van de match gaf de kwaliteit in de verste ver ten niet weer. De bezoek sters deden het gans het spel zoals het hoorde. Van Doren en De Wandeleer, de koele berekenaars pakten de tegenstreefsters aan tot op het bot. Zo konden zij de akties van Spartacus milde ren en in gelijke tred blijven. De beslissing kwam echter op 6 minuten van het einde. De Aalstenaars deden het toen een ietsje minder ge- koncentreerd, verpatsten enkele malheureuse worpen zodat de gastvrouwen op een slinke manier konden uitlopen. Het was gebeurd. Leonidas kon inbinden en zonder kado naar huis strompelen. Leonidas Aalst: De Wande leer 23, Van Den Bossche 6, Van Doren 16, Martens 4, Stockx 5, Heiremans 7. Spartacus: De Cleermaker 12, Schrayens 15, Vincke 4, Schelkens 10, Bressing 14, Reisebeeck 20. De heer De Swaef, woord voerder van Leonidas, was pertinent van oordeel dat de Aalsterse dames het voor treffelijk gedaan hadden. «Ja, we hebben verloren maar toch goed gespeeld. Gans de wedstrijd liepen we naast Spartacus. Op een be paald ogenblik werden we minder gekoncentreerd, gooiden ballen in het wilde weg en zo kon de thuisploeg uitlopen. Eigenlijk stomme fouten die vermeden konden worden. Maar het is altijd gemakkelijker gezegd dan gedaan», aldus De Swaef. NR Cabrita Zele-Tissac. De jonge De Brauwer omzeilt zijn verdediger en scoort de beslissende Cabrita-korf. (bvw) Het ligt ook niet in de bedoe ling om de oorzaak van het zwak presteren in de schoe nen van de scheidsrechters te schuiven. Het is een ge makkelijk wapen om naar te grijpen. Het is in ieder geval zo dat ze het er zeer zwak van afbrachten. Inzonder de Gentenaar Inghelbrecht trachtte met allerlei midde len zijn stadsgenoten een handje toe te steken. Hij smeerde de Zeienaars zeker twintig loopfouten aan. Een gemakkelijk middel om de andere ploeg in balbezit te brengen. Jan Van Hoeywe- ghen werd tweemaal in de grond geboord. De eerste keer hield hij er een open oogwonde aan over en de tweede keer kon hij op het nippertje een kniestoot ont wijken. Jan reageerde ner veus op zoveel onrecht, en kreeg een vrijwillige fout aangesmeerd. Johnny Du Jardin en Johnny De Locht werden dan de volgende slachtoffers van de harde aanpak. De bezoekers namen de bes te start. Pat De Clercq mikte zijn vier eerste shots binnen en 4-9 bij het ingaan van de 4* minuut. Het duur de tot de 10* minuut vooraleer Van Hoeyweghen met een 4 op 4 voor het eerst Cabrita op voorsprong bracht. Hen- drickx en de voor De Locht Cabrita-Tissac. Ronny Du Jardin (19) plukt hier en schoolvoorbeeld van een inloper, na een snelle Zeelst aanval, (bvw) ingevallen De Brouwer ny Du Jardin moest dan pre scoorden 24-23. Tissac bleef ci®8 shotten om zijn ploeg in aanklampen en Cabrita de ma,ch ,e houden. Tot de moest wachten tot de laatste 14* minuut (61-60) bleef ei 5 minuten van de eerste spanning. Cabrita schakel helft om een ruimere voor- de dan naar een hogere ver sprong te verwerven langs snelling over. De Brauwer, De Locht. De aanloop was de sterkste thuisspeler in de de openlijke uitdaging van slotfase, maakte een grotere de Gentenaar De Clercq kloof, zodat Luc tegenover Van Hoeywe- Blancquaert,' na het uitval- ghen, die daarvoor met een l®n van D© Locht - Hendrickr technische fout werd be- voor fouten de eindstand Bei straft. De Zeelse spelmaker kon vastleggen. Permentiei zette de twee vrijworpen om was even voordien al inge- en 38-27 bij de rust. komen voor kapitein Van In de tweede helft was het Hoeyweghen. Het werd it Chris De Meyer, die de aan- ieder geval een zware zon- vallende taak van De Clercq dagavond voor de leider- overnam en na 6 minuten sploeg. werd het 40-38. Punten: Ronny Hendrickx kon dan Cabrita: De Brauwer 6-9, even voor verluchting zor- Blancquaert 0-2, Van Hoey- gen, maar de aanvalsakties weghen 10-5, Moens 2-1, Du verliepen te stroef en de zo- Jardin 6-13, De Locht 6-6, neverdediging was niet be- Hendrickx 8-10. weeglijk genoeg, zodat Cab- Tissac: De Meyer 4-20, Da rita zelfs nergens was bij de Man 8-4, De Mulder 3-10, verdedigende rebound. Ron- Rigelle 0-2, De Clercq 12-3. BEN0 lx DENDERMONDE - ST.-NIKLASE: 85-77 De thuisploeg begon gehan- dikapt aan de wedstrijd zon der vleugelspeler en topsco rer Jan Goossens. Langs Van der Linden en De Poor ter nam St.-Niklase de beste start en dit werd op het sco rebord uitgedrukt met een 8- 16 voorsprong aan de 8* mi nuut. Dendermonde organi seerde zijn verdediging en Johan Verhes ving de bezoe kende postspeler Willaert goed op. Hij werd de eerste 20 minuten beperkt tot 1 punt. Van de Spiegel - Ver- has en Vermeulen lieten zich dan ook aanvallend gelden en aan de 14* minuut had Dendermonde de lei ding overgenomen. Aan de rust was de voorsprong zelfs uitgegroeid tot 43-37. De eer ste 10 minuten van de twee de helft viel de match in haar definitieve plooi. Coec- kelbergh dirigeerde zijn ploeg naar een veilige voor sprong. Rudy Van Leemput toonde zich sterk bij de aan vallende rebound en 65-42. St.-Niklase pakte dan uit met zijn press. Na 71-57 aan de 15* minuut leed Dender monde enkele keren balver lies, zodat Willaert de scha de dan toch nog kon be perken. Door die overwinning heeft Dendermonde uitzicht op de tweede plaats, maar het zal dan ook buitenshuis punten moeten verzamelen om de gunstige situatie te kunnen aanhouden. Punten: Dendermonde: Verhas 9-4, Van Leemput 8-18, Coeckel- bergh 8-8, Van de Spiegel 10-6, Vermeulen 6-4, Stae- lens 2-2. St.-Niklase: Van der Linden 10-8, Van Uytfanghe 9-4, Willaert 1-14, Sauviller 0-8, De Poortere 17-6. BENO De wedstrijd van de week Zaterdag, 29 januari om 20.30 uur staat Panters Baasrode met gebuur en huidig leider in bevordering A aan de opworp in de Baasroodse Sporthoeve. Een belangrijke wedstrijd voor beide klubs. Panters dat in het huidig seizoen de titel van revelatie van de reeks mag krijgen, zal zeker alles in het werk stellen om stokken in de wielen te steken van Cabrita Zele. De Panters hebben hun aanhangers reeds op mooie wedstrijden en dito resultaten vergast en zullen dit zeker willen bevestigen. De thuisploeg zal het home voordeel tot het maximum rendabel maken. Coach Jef Piron beschikt over voldoende troeven om de machtpunten thuis te houden. Na het thuisvoor deel ligt Panters ook boven in lengte met drie grote jongens als Guido Verstappen, Geert Moens en Rudy Vermeersch. Daarnaast is ook Cois Dierick, een gevaarlijke rebounder die kan drukken vanop de highpost en heeft kapitein Jan Stevens, als spelmaker genoeg routine om het geheel goed in de hand te houden. Een homogeen vijftal, dat op de bank nog enkele aflossingspunten heeft met Mark Verstappen, Andre De Beule, Danny Wellekens. Alhoewel Panters het zal moeten hebben van zijn sterkste vijf om Cabrita te overwinnen. De Zeelse leidersploeg plukt de vruchten van de kollektiviteit die het reeds gans het seizoen aan de dag legt. Met Jan Van Hoeyweghen als dirigent en motor, groeiden verschillende spelers uit tot hun maximum-rendement. Ronny Du Jardin, Johnny De Locht, Ronny Hendrickx en Peter Moens vormen de basis van trainer-coach Dirk Bracke, De laatste wed strijden is evenwel gebleken dat hij met Jo De Brau wer. een beslissende joker achter de hand heeft. Zoals dit trouwens ook bij Panters het geval is krijgen de andere wisselspelers minder spelgelegenheid, maar Luc Blancquaert, Luc Permentier en Paul Van Damme kennen hun taak als invallers. Cabrita Zele moet het met heel wat minder centime ters stellen dan Panters en dat zou wel eens bepalend kunnen zijn bij de eindafrekening. Een pronostiek vooropstellen is niet makkelijk, maar toch maken we van de thuisploeg onze favoriet, al zou een overwin ning voor Cabrita een grote stap in de richting van de promotie zijn. De grote winnaar wordt alleszins de Baasroodse schatbewaarder, want de sporthoeve loopt zeker bar stensvol. BENO Melle Vogelhoek - Hemaco Dendermonde 63-85 De collegeploeg is een stap dichter bij de wiskundige zekerheid van de titel. Niemand twijfelt er evenwel aan, dat Hemaco volgend jaar opnieuw in eerste provinciale zal spelen. De uitstap naar Melle Vogel- hoek is altijd een avontuur. De ploeg van coach Versmessen nam van bij de opworp het initiatief en de shotkracht van de broers van Lembergen en de reboundkracht van de broers Verstappen Hemaco zich beperken tot het stabiliseren van het verschil. Punten: Mele Vogelhoek: Verspeeten 10. Doubles 24, Gorleer 8, Stubbe 4, De Meyer 2, Denhaeze 15. Hemaco: Hewig Verstappen 10, Luc Van Lembergen 30, Pat Van Lembergen 17, Keppens 6, Leo Verstappen 18, Lermytte 2, Coppens 2. SP. Laarae - Panters Baasrode 66-67 Het was met een gerust gemoed dat Panters naar Laame trok. De Sparta-boys hadden in de heenronde voor heel wat heibel gezorgd in de Baasroodse sporthoeve. De match werd inderdaad een evenwich tig en nerveus treffen. Een kloof kwam er nooit op het bord en alle mogelijkheden bleven open. Rust 32-34. Tijdens de pauze kreeg Panters dan tot over maat van ramp nog een technische fout aangesmeerd wegens kritiek op de arbritage, zodat de tweede helft begon met 33-34. De spanning bleef over de Damvallei hangen. Bij Panters kwamen Moens en Verstappen aanvallend minder aan hun trekken. In de eerste helft hielden Vermeersch en Stevens hun ploeg in de match en in de laatste 20 minuten was Cois Dierick de redder in moeilijke omstandigheden. Panters werd nog even door het geluk gediend toen de lokale Filip Dierickx bij eindsignaal maar 1 van de 2 toegestane vrijworpen kon omzetten en daardoor zijn ploeg een verlenging onthield. Punten: Laame: De Puydt 4-5, Van Hule 9-3, Raman 3- 8, Koen Dierickx 6-6, Filip Dierickx 6-7, Wildero 4-5. Panters Baasrode: Dierick 8-12, Vermeersch 10-8, Gui do Verstappen 4-2, Moens 6-4, Stevens 6-4, Wellekens 0-3. Haantjes - Aurora Zele 69-39 De Zeelse meisjes leden een zware nederlaag bij Haantjes Leupegem, een ploeg die op de voorlaatste plaats van de klassering stond en door die overwin ning komt meekampen in de degradatiestrijd, waarin Aurora nog altijd van dichtbij betrokken is. Tot de rust konden De Graeve - De Lint decker samen met Pletinck nog voor evenwicht zorgen en 26-20. Het falen van De Luyck bij de afwerking en een ontketen de thuisploeg zorgden voor afgetekende cijfers. Punten: Haantjes: Deprez 8, Buyle 25, De Cock 2, Lietaert 11, Tsjoen 15, Van der Meiren 8. Aurora: De Graeve 11, De Luyck 4, De Lintdecker 13, Pletinck 9, Callaert 2. DAMESBASKET II* PROVINCIALE DBC EREMBODEGEM - BATAVO: 30-68 Naar de ontmoeting met de ongeslagen leider en eerBte titelkandidaat Batavo werd door de Erembodegemse meis jes geestdriftig uitgekeken en naartoe geleefd. Onder het motto: «Wij mogen verliezen, maar we laten ons niet onder de vóet lopen» kwam DBC aan de start. Na acht minuten stond het scorebord al op 6-19, wat meteen duidelijk de verhou dingen tussen beide ploe gen aangaf. Erembodegem startte in nauwe zone-verde diging, Batavo toonde zich tegen dit spelkoncept uiterst beweeglijk, pakte uit met enkele ingestudeerde en ge slaagde set-plays en bleef gemakkelijk i De thuisploeg schakelde dan over op manverdedi ging, wat eventjes Batavo stopte in zijn rush naar de zege, maar achteraf al even min aarde aan de dijk bracht, omdat de bezoek sters individueel beter wa ren en bovendien ook len- teoverwicht hadden. Rust kwam met 17-35. Aan inzet en wilskracht ont brak het1 DBC nadien ook niet, maar Batavo nam ge leidelijk meer afstand met uiteindelijk een punten ver schil van 38... Het is geen oneer tegen een ploeg als Batavo de boot in te gaan; eigenlijk is het een II* Natio- naler, die zich een paar jaar geleden door omstandighe den verplicht zag ermee te stoppen. Dit jaar begonnen ze opneiuw, doch dat moet onderaan de ladder, dus II" Provinciale. Batavo is een klub met tradi tie en speelsters met jaren lange ervaring en daar kon Erembodegem slechts zijn volledige inzet tegenover plaatsen. Trainer-coach Phi lippe Renders was niet onte vreden, roemde de prestatie van de leiders en had een goed woordje over voor: Mia Dooms (8-6), die scoorde te gen 46%, Martine Van Hoefs (3-4), die tegen 43% afwerk te, Hilde Dhondt (6-0), An D'hondt, Martine De Smet (0- 1), Annick Pollet, Jeannine Boussy (0-2), Saskia Verhoe ven, Sandra Willen, Marie- Claire Huylebroeck. De Erembodegemse basket-' speelsters hebben duidelijk nog heel wqt trainingswerk voor de boeg, al dient ge zegd dat de huidige weke lijkse training stilaan vruch ten begint af te werpen.

De Voorpost | 1983 | | pagina 40