Avanti Femina op weg naar de titel Nam men Koen voor Dirk Topscorers Dirk Verhofstadt en Hilde Bleyaert aan de leiding Dameshandbal Leider Dendermonde sterker E.V. Aalst grijpt de kans SK Grembergen opnieuw op niveau Geen geluk Werkgroep opgericht in de schoot va n het P.K.0. Eddy De Vlieger nu toch operatie 42 - 28.1.1983 - De Voorpost i* Nationale HANDBAL Neerpelt 10 Avanti Femina 10 Lebbeke «Het Dommelhoi», de Neerpeltse sporthal, was gevuld met een 300-tal toe schouwers voor het toptref- fen tussen de nummers 1 en 2 van het Belgische dames handbal. De toestand was duidelijk, de thuisploeg moest winnen wilde het nog een kans behouden op de titel en als Avanti won was het zo goed als zeker van de titel van Belgisch kampioen. Het belang van de inzet en de voor een damesmatch op vallend grote belangstelling zorgde ervoor dat beide ploegen zenuwachtig aan de beginworp verschenen. Deze zenuwachtigheid bleef gans de wedstrijd du ren. Het was inderdaad enorm spannend en dit ver goedde ruimschoots het ge brek aan kwaliteit. Beide ploegen bezondigden zich regelmatig aan overhaas ting en er werd veel balver lies geleden, loopfouten wa ren schering en inslag. Niet temin zal niemand zich een ogenblik verveeld hebben want de spanning bleef om te snijden. Avanti begon erg goed en langs een weer sublieme Bleyaert leidde Lebbeke met 0-2 na 4 minuten. Acht minu ten later was Neerpelt ech ter gelijk gekomen langs de gevaarlijke Joosten maar L. Callens zorgde in de 13de minuut opnieuw voor een Avanti-voorsprong. Toen reeds was het duidelijk dat beide verdedigingen de aanval domineerden zodat men moeilijk tot scoren kwam. Na 20 minuten kwam Neerpelt voor het eerst op voorsprong maar langs Bleyaert werd de rust be reikt met een 6-6 score. Na de rust ging het er zo mogelijk nog spannender aan toe. Taborski scoorde onmiddellijk voor Neerpelt maar M. Van den Borre bracht rust in de Lebbeekse ploeg en langs Bleyaert kwam Avanti opnieuw op voorsprong na 45 minuten (7-8). Neerpelt kwam nog driemaal op gelijke hoogte en 5 minuten voor het einde stond er 10-10 op het score bord. Tijdens de laatste se- konden scoorde Van Den Borre dan toch maar het doelpunt werd afgekeurd wegens ingebeelde loop- fout. Meteen eindigde de wedstrijd op een al bij al logisch gelijkspel dat voor Avanti wel eens de titel kan betekenen. Voor Avanti scoorden Cal lens 1 en Bleyaert 9, voor Neerpelt Joosten 5, Kennis 3, Taborski 1, Cornu 1. Ros Beiaard tijdens tweede helft Menen 7 RB Dendermonde 19 Na de knappe zege tegen het onverslagen Gent enke le dagen vroeger, zat het er dik in dat Ros Beiaard tegen Menen weinig tegenstand zou ondervinden om een riante zege te behalen. Was het het wedstrijduur - 10 uur zondagmorgen - of wat dan ook, tijdens de eerste helft zag het er beslist niet naar uit dat Ros Beiaard de ver wachtingen zou inlossen. Dendermonde speelde traag en ploegverantwoordelijke L. Van Der Jeught noemde deze periode ronduit slecht. Menen kon inderdaad aan klampen tot de rust en er was zelfs een attente goalie M. Doorns nodig om verder onheil te voorkomen voor de Ros Beiaardploeg. Tijdens de rust zal trainer J. Van Hout wellicht de ploeg eens de levieten gelezen hebben want tijdens de tweede helft speelde Dendermonde op normaal niveau. De thuis ploeg kwam er nu nog am per aan te pas en langs Heirman, De Decker, Broot- haerts en Van Der Jeught zorgde Ros Beiaard nog voor een afgetekende 7-19 over winning. De tweede helft eindigde dus op een 3-14 score! RB Dendermonde: M. Doorns, Heirman 8, De Dec ker 6, De Witte, Broothaerts 3, Van Der Jeught 2, Hofman. Marie-Lou Cools heeft de glimlach. Dankzij het ge lijkspel te Neerpelt maakt Avanti Femina nu een se rieuze kans om Belgisch kampioen te worden, (c) Flémalle - Avanti Lebbeke 19-34 Natuurlijk kent Flémalle langs Herbillon (1-3). Avanti Dirk Verhofstadt voldoende om hem niet te verwarren met broer Koen, maar toch keek men bij Avanti ver baasd toen niet Dirk maar wel Koen met een lijfwacht bedacht werd bij het wed- strijdbegin. Wellicht hoopte Flémalle op deze manier het Avanti-aanvalsspel te ontre gelen maar na een twintig tal minuten werd het de Wa len duidelijk dat deze zet geen aarde aan de dijk bracht en schakelde men over naar een klassieke 6-0 verdediging. Avanti was in derdaad in hoogste versnel ling gestart en langs Dirk Verhofstadt, De Pauw en Vermoesen tot 0-3 uitgelo pen vooraleer Flémalle even de neus aan het venster stak kende echter geen genade en in één ruk ging het naar 1-11 na amper 11' spelen. J. De Pauw was nochtans na 5' reeds gekwetst uitgevallen en het ziet er naar uit dat deze 19-jarige niet door da me Fortuna gesteund wordt om een vaste plaats in het Lebbeekse fanionteam af te dwingen. Na. 20' leidde Leb beke met 6-18 maar toen viel de scoremachine toch wel even uit zodat de rust aan brak met een 9-19 stand. Gedurende een tiental mi nuten kon Flémalle aan klampen maar via Koen en Dirk Verhofstadt. om beur ten scorend, was het toch 13- 25 geworden als een weer knap spelende Mertens zijn plaats afstond aan zijn jon gere collega J. Vermeiren die o.a. een 7-m worp stop te. Bij 14-26 begon Dirk Ver hofstadt dan aan een doel- puntenrecital. Met vijf opeenvolgende treffers bracht hij Lebbeke op 14-31 en toen Dirk Verguit er 14-32 van maakte 7' voor het ein de, leek Flémalle op een katastrofale nederlaag af te stevenen. Avanti viel toen wel even stil waardoor de thuisploeg een veertiger kon vermijden maar Dirk Verhof stadt bracht tijdens de laat ste 5' met twee nieuwe zijn totaal op 17 doelpunten waarvan 11 tijdens de twee de helft. Na de nederlaag van Hasselt tegen Herstal lijkt het nog een bijzonder spannend kompetitieslot te 2* Nationale E.V. Aalst - J.S. Herstal 16-15 Na de nederlaag tegeh Je- len. Aanvallend werden er meppe werd de wedstrijd te- geen risico's genomen en gen J.S. Herstal zowat als de verdedigend werd er erg op- laatste kans betiteld door lettend gespeeld. Het was Eendracht om aansluiting te slechts tijdens de laatste mi- houden met het peletonnetje nuut dat de bezoekers nog van de degradatiekandida- eens konden scoren zodat de ten. De ploeg van trainer noodzakelijke overwinning Weliekens heeft de kans ge- in de sporthal «Ten Rozen» bleef. E.V. Aalst: Mertens en Van Pottelberghe, M. Baeyens 2, D. Baeyens 5, R. Baeyens, Van der Borght 4, Steemans 1, Van Malderen, De Cock 2, Van Herreweghe zullen worden i.v.m. de ti tel, maar nu reeds mag Avanti zich opmaken om volgend seizoen Europees te spelen. Zelfs een derde plaats geeft recht op deelna me aan de I.H.F.^beker en de vierde gerangschikten Sasja en Mechelen tellen ondertussen reeds 6 punten achterstand. Volgende week volgt nog de uitgestelde wedstrijd Neerpelt-Hasselt, het resultaat hiervan kan beslissend zijn. Avanti: Mer tens en Vermeiren, D. Ver hofstadt 17, K. Verhofstadt 5, Vermoesen 2, A. Maes 1, H. Maes 1, De Batselier, De Pauw 2, Cornelis 1, Verguit 1, Schaers 4. Reserven: Flémalle - Avanti Lebbeke: 14-30. Geen enkel probleem voor de Lebbeekse leiders van de reserven reeks om de thuis ploeg op een hoopte te spe len. Aan de rust leidde Avanti reeds met 5-14. Avan ti: J. Vermeiren, Mertens, De Batselier 8, Schaers 5, De Ridder 2, Parys 3, Van Gucht 2, Van Mol 6, Verguit 4. EVA. HBC Dendermonde 27 Jochewoa Aalst 17 J. Diependaele, de Aal- sterse trainer-speler, ver klaarde na de wedstrijd dat leider Dendermonde kollek- tief duidelijk sterker was dan Jochewoa. Hij vond vooral het Dendermondse keepersduo Quisquater- Mannaert erg knap en wees er tevens op dat de thuis ploeg over heel wat meer ervaring beschikt. Over de einduitslag was Diependae le niet ontevreden. «Door het feit dat R. Petré en Moens grieperig waren was Jochewoa toch wel gehandi capt». De Dendermondse trainer-speler H. Trienpont vond de Dendermondse prestatie niet zo goed. «Te gen minder goed geklas seerde ploegen speelde de ploeg nog te ongekoncen- treerd zodat de 17 tegen doelpunten hierdoor ver klaard worden. Om dit te voorkomen werd er geop teerd voor een offensieve verdediging maar dit lukte dus niet helemaal. De kol- lektieve opwarming gaf wel een goed resultaat, nu draaide de aanval toch wel beter tijdens de eerste helft». Het wedstrijdbegin was inderdaad voortreffelijk voor de thuisploeg. Nadat De Bock de score had geopend klampte Aalst even aan langs Eckeman en Die pendaele (2-2) maar na een kwartier hadden Batselier en Gyssels voor een 7-2 sco re gezorgd. Aalst kon dan opnieuw stand houden zo dat de eerste helft afgeslo ten werd met 12-8 cijfers. Onmiddellijk na de rust dre ven Van de Velde en Ver- leyen de Dendermondse voorsprong op en na 38' was de wedstrijd eigenlijk ge speeld. De thuisploeg leid de met 17-10 en een sublie me Mannaert in het Dender mondse doel verijdelde meerdere Aalsterse doelpo gingen met uitstekende pa rades. Via 21-12 na 45' leg den Trienpont, Batselier en Van Cauwenberghe de 27-17 cijfers vast tijdens de laatste 5'. Scoorden: HBC Dender monde: De Bock 4, Gyssels 5, Batselier 5, Van Cauwen berghe 4, Verleyen 3, Van de Velde 4, Trienpont 2. Jochewoa Aalst: J. Diepen daele 5, P. Diependaele 3, Eckeman 3, Van Herzele 2, De Ketelbutter 2, Petré 1, Huybrechts 1. grepen en het dient gezegd, er werd hard voor gewerkt. Beide ploegen hielden er een erg gesloten verdedi ging op na zodat vooral tij dens de eerste helft de aan val het bijzonder lastig kreeg. Het duurde inder daad tot de 7e minuut voora leer Aalst langs M. Baeyens de score kon openen. D. Baeyens maakte er kort daarna 2-0 van maar na 10' stonden de ploegen op nieuw gelijk (2-2). Via 4-3 2, De Jaegher, Vinck. ReBerven: E.V. Aalst - Her- •stal: 10-10 Totaal gelijkopgaande wed strijd die via een 4-3 rust stand afgesloten werd mét een logisch gelijkspel. E.V. Aalst: Van Malderen en Mertens, Cooreman 2, R. Baeyens, De Boeck 1, Ver hoeven 2, E. Verhoeven 1, Vinck 3, B. Arys, R. Arys, De Troch, Van den Bossche 1. EVA. Landelijke EV Aalst op zijn best EV Aalst Alken w Na de teleurstellende raakte Eendracht toch even Drestatie week aeieden on drift toon Horctol no hot P1® feP We®K 9eleaen op drift toen Herstal na het eerste kwartier leidde met 4- 6 maar 5' voor de rust had Aalst de bezoekers opnieuw bijgebeend langs D. Baeyens en Van der Borght (7-7) en met een 8-8 rust stand kon de wedstrijd nog alle kanten uit. Onmiddel lijk na de rust zag het er even beroerd uit voor de thuisploeg (8-10) maar Aalst kon zich herpakken en na driekwart wedstrijd stonden de ploegen opnieuw gelijk (11-11). Met nog 10' te spelen wees het scorebord steeds een gelijke stand aan (14-14) en dan kon Aalst langs De Cock en D. Baeyens plots een 16-14 voorsprong berei ken 6' voor het einde. Aalst, dat nu duidelijk de overwin ning in het bereik voelde ging nu erg verstandig spe- heeft EV Aalst niet lang wacht om revanche te ne men op zichzelf. Inderdaad, de ploeg van trainer E. Van Eyghem speelde tegen Al ken opnieuw op zijn best zodat de bezoeksters enkel tijdens de eerste 8 minuten konden aanklampen. De stand was toen 4-4 maar 10 minuten voor de rust had den Moens, Bascour en C. Simal de kloof geslagen (8- 4). Nog even klampte Alken aan (8-6) maar met een 11-6 ruststand had Aalst een komfortabele uitgangsposi tie voor de tweede helft. En in de tweede helft kwamen de gasten er nog nauwelijks aan te pas. Een vlot spelend Eendracht maakte er 16-6 van vooraleer Alken nog eens kon tegenscoren en via 17-8 werd het een ruime 19-9 overwinning voor een opval lend knap en gemotiveerd spelende thuisploeg. EV Aalst: Van Wezemael en Van Den Borre, Cl. Simal, C. Simal 6, Lievens 2, Bas- cour 3, Mathys 3, Moens 3, De Schrijver 2, Vinck. SK Grembergen 30 Izegem 18 Na de eerder teleurstel lende uitslagen van de laat ste paar weken, heeft Grem- bergse zich, vooral tijdens de tweede helft, opvallend goed hervat. Er zat opnieuw reeds kracht en werklust in de ploeg en tijdens de twee de helft werd er ook reeds heel wat vlotter gespeeld. Dit wil niet zeggen dat alles optimaal verloopt bij G.S.K. Op taktisch vlak worden er nogal wat schoonheidsfout jes gemaakt want tegen Ize gem was het duidelijk, met het beschikbare spelerspo- tentieel kan de prestatie nog heel wat verbeterd worden. Wij denken hier vooral aan het halsstarrig vasthouden aan de 4-2 opstelling, aan de sterotiepe opbouw en aan de te volgen taktiek als de Grembergse vedette Krogstrup met een bewaker wordt bedacht. Tijdens de eerste helft liep het nogal stug bij G.S.K. Doorns kweet zich wel goed van zijn taak door de gevaarlijkste Ize- gemse shotter uit de wed strijd te houden, maar daar entegen kreeg de bezoeken de spelverdeler Motte te veel vrijheid waardoor hij de bezoekers te lang in de wedstrijd kon houden. Langs een weer knap spe lende H. Van Haute en een efficiënte J. Van Hout werd het via 5-4 weliswaar 11-75 minuten voor de rust maar er wasd toch een goede Tes- tard nodig in het Gremberg se doel om het agressieve Izegem op afstand te hou den. Rust: 11-8. Na de rust vlotte het heel wat beter bij de thuisploeg. Krogstrup trok zijn bewaker weg van de 6-m-zone en hiervan kon H. Van Haute gebruik ma ken om eerst zelf te scoren en daarna Dauwe te bedie nen om er onmiddellijk 13-9 van te maken. Krogstrup diepte dan de kloof verder uit en na 38' leidde G.S.K. komfortabel met 18-9. Met een was de wedstrijd ge speeld en via 23-13 na 47 minuten en 25-13 10 minuten voor het einde werd de 30-18 score bereikt. SK Grembergen: Testard, Heirman, Segers 8, H. Van Haute 6, Dauwe 2, Krogstrup 7, Doorns, Vinck 3, P. Im- pens, De Smedt, J. Van Hout 4. Brabo Denderb. 19 Zandvliet 21 Tegen het zoveel beter ge rangschikte Zandvliet speel de Brabo Denderbelle een Oostvlaamse scheidsrechters Maandagavond werd door het P.K. G (-Vlaande ren een algemefsne scheidsrechtersvergdering bij eengeroepen. Eez'A veertigtal aanwezigen laakten er een vruchtbare ve^rgadering van die uitmcdde in het oprichten van e0nn werkgroep. Deze wegroep be staat uit 11 leden waarvan ae neer «.erremans het voorzitterschap waarneemt en de heer Cleymans instaat voor het sekretariaat. De heren Poppe en Verlé, afgevaardigden van de provincie Oost-Vlaan- deren in het V.S.K., treden op als adviserende leden. Het is de bedoeling in deze werkgroep de eventuele problemen van de scheidsrechters te bundelen en deze door te spelen naar het dagelijks bestuur van het P.K.O. die dan op zijn beurt instaat voor.de follow up. Het PJC. Oost-Vlaanderen hoopt op deze manier tot een betere werking van het scheidsrechterswezen te kunnen bijdragen en vooral de Oostvlaamse scheids rechters te steunen in hun zo ondankbare en moeilijke taak. erg knappe wedstrijd. De ploeg van tramer-coach Ver poost speel! steeds beter maar sekretaris-speler Wil ly Van Lembergen zal wel gelijk hebben als hij zegt dat alleen nog dat tikkeltje geluk ontbreekt, want ook deze knappe wedstrijd brengt voor Brabo geen aar de aan de dijk. Als men minder dan 2' voor het einde nog 19-19 gelijk staat en keer op keer op balverlies wordt betrapt, wat de bezoe kers nog twee tegenaanval len oplevert en evenveel doelpunten zou men zich in derdaad de haren uit het hoofd trekken. Neem daarbij nog de twee gemiste 7-m- worpen in het begin van de tweede helft en U begrijpt hoe een ploeg, die in pun- tennood zit, zich moet voe len. De eerste helft leek Zandvliet nochtans op weg naar een duidelijke over winning. D. Van Goethem en Van Lembergen hielden Brabo langszij tot de 8ste minuut (2-3) maar dan ste venden de bezoekers via 4-7 naar een 8-12 ruststand. Ook in het begin van de tweede helft bleef Brabo op achter volgen aangewezen want het duurde tot de 50ste mi nuut vooraleer Brabo via 13- Ingrid als goede wijn Grembergen-Izegem 30-18 F Segers, uitgeblokt door het duo Dauwe-Krogstrup, lukt een technisch perfekt uitgevoerde sprongworp. (wvc) 16 gelijk kon stellen (17-17). Ondanks het knappe werk van het keepersduo Van Goethem-Heyvaert, kon Zandvliet opnieuw voor sprong nemen 6 minuten voor het einde maar een tij dens de tweede helft toch wel vlotter spelend Brabo kon langs Van Lembergen gelijk stellen twee minuten voor het einde. Hoe Brabo de punten dan zag ontglippen vertelden wij reeds. Brabo: Heyvaert en Van Goethem, D. Van Goethem 2, Van Lembergen 5, D. Uyt- tersprot 4, Bouteille 3, Thol- lenbeek 1, P. De Smedt, Heuvinck 2. R. De Smedt 1, Uyttersprot 1, Vinck. eva Op 13 november 1982 tijdens de wedstrijd Avanti Lebbeke - Neerpelt werd Eddy De Vlieger gekwetst L aan de linker knie. Nadat eerste berichten over dej kwetsuur vrij hoopgevend klonken bleek later dat heta toch ernst was. Eerst werd gedacht aan een gekneus-B de meniscus, later bleek dat de kruisbanden van del linker knie er ernstig aan toe waren. Woensdag 26/11 werd Eddy De Vlieger te Pellenberg geopereerd door Dr. Martens. De knie moet 6 weken in het gips zodat het wederoptreden van De Vlieger dit seizoen erg! problematisch wordt. De Vlieger hoopt nochtans] klaar te zijn voor de topmatchen die einde-seizoeni staan geprogrammeerd. Toch wel een enorme tegen-J valler voor titelkandidaat Avanti, dat minstens eenj half seizoen geen beroep kan doen op een van zijnl top-spelers. EVA,» Tijdens de wedstrijd Avanti-Neerpelt werd Eddy De Vlieger van het terrein gedragen met een kniekwet suur. Coach Princen en zijn ploegmaten Dr. Koen Verhofstadt, L. Schaers en Eddy De Smet maakten zich niet ten onrechte bezorgd. EVA. Na de heenronde staan Dirk Verhofstadt, bij de mannen, en Hilde Bleyaert. bij de vrouwen, komforta bel aan de leiding in het klassement van de topscoor ders. Beide Lebbeekse koninginstukken leidden deze rang schikking met een overtuigende voorsprong en zon der tegenslag kwetsuur bv. zien wij niet goed in wie hen nog van de eerste plaats kan verdringen. Bij de vrouwen vinden wij op de 9e plaats ook K. Van Damme terug (eveneens Avanti Femina Lebbeke). Ook voor 2e nationale werd deze rangschikking opge maakt en daar treffen wij de jonge Danny Bayens van E.V. Aalst aan op de 8e plaats. Ondanks het duidelijk is dat in de handbalsport het ploegspel primeert zal niemand ontkennen dat het noodzakelijk is over een echte «afwerker» te beschikken. Avanti beschikt hier duidelijk over en Danny Bayens is goed op weg naam te maken in het Belgische handbalwereldje. De rangschikkingen: le Nationale Heren 10. 101 11 Verhofstadt Dirk Avanti Lebbeke 66 11 Reynders An toon H.C. Herstal 63 9 Tylko Kasimir Beyne 59 11 Jacobs Alex Sasja 58 11 Claes Kris Olse Merksem 57 8 Brouwers Luc Initia Hasselt 56 9 Schuurmans Jaak G. Sporting Neerpelt 54 8 Wilanowski R. G. Sporting Neerpelt 53 10 Chapeaux Pierre Beyne 52 11 Denis Philippe Klub Mechelen 1* nationale Dames 175 9 Bleyaert Hilde Avanti Lebbeke 2. 52 7 Huybrechts Marina Tongeren 3. 46 10 Ada Eliane Sporta Evere Femina 4. 43 8 Ceyssens Marleen Initia Femina Hasselt Taborsky Bozena Neerpelt 9 Joosten Agnes Neerpelt Charlier Karin Eupen 7 Nenczl Monique Initia Femina Hasselt Van Damme Karin Avanti Lebbeke RB Dendermonde 16 Nasser Gent 14 De achterstallige wed strijd tegen het onverslagen Gent is een boeiend kijkstuk geworden. Wie zich daar in de kijker speelde was zon der twijfel oud-gediende In grid De Decker die niet al leen driemaal scoorde maar tevens enkele 7-m-worpen afdwong die Dendermonde op weg naar de zege zetten. Ook J. Heirman speelde weer groots en was met 11 treffers de produktiefste speelster op het terrein ter wijl B. Van der Jeught weer eens werkte voor twee en als pivot voortreffelijk dien sten bewijst aan de afwer- kers door het zetten van blokken op de 6-m-lijn. Dendermonde, voor de eerste maal opnieuw met M. Dooms in het doel, werd eerst op 0-2 achterstand ge zet maar eens de Dender- 5. 38 6. 37 7. 37 8. 35 9. 31 10. 24 6 Van Heurck Denise Uilenspiegel De Nationale Heren 1. 95 10 Meode J. Claude Angleur 2. 60 10 Jaichi Abdel Kraainem 3. 54 9 Cuypers Paul Duffel 4. 54 10 Paque Christian Jemeppe 5. 50 10 Grandjean Luc Herstal H.S. 6. 48 10 De Pauw Kris Kraainem 7. 47 10 Biver Philippe Kraainem 8. 43 9 Baeyens Dany E.V. Aalst 9. 43 11 De Nijs Remi Kapek 10. 41 10 Keisers Wim Stenor mondse goalie op volle toe ren bracht zij het vertrouwen in de ploeg en via 5-5 na 24' leidde Dendermonde met 8-6 aan de rust. Ook na de rust bleef Ros Beiaard kollektief sterk spelen en na een span nende tweede helft (9-8, 13- 12 als tussenstanden) won Ros Beiaard met 16-14 cijfers waardoor een plaats in de eindronde nu verzekerd is. RB Dendermonde: M. Doorns, Heirman, 11, De Decker 3, Van der Jeught 1, Hofman 1, Moonen, Van Bo ven, Anseeuw, Bogaert, Laureys, Broothaerts.

De Voorpost | 1983 | | pagina 42