Zestiende Grote Prijs van Hamme Beslissing slechts in 2' helft Opvallend zwakke bezoekers Baasroods liefhebbersverbond Overtuigend Avanti 2 Handbalkalender Dames zwakke eerste helft Landelijke HANDBAL Sigrid Van Haver was met twee treffers één der bewer kers van de Hamse over winning tegen Kortrijk. (eva) i* Provinciale Waasmunster 7 Temse 22 Waasmunster heeit tij dens de eerste helft opval lend goed stand gehouden tegen een rommelig Temse dat in deze periode enorm veel balverlies leed. Vete raan Gyssels in het Waas- munsterse doel. deed weer goede zaken en met een 5-7 ruststand zag het er naar uit dat de thuisploeg hier wel even voor de verrassing kon zorgen. Temse-trainer P. Dauwe zal tijdens de rust wel een hartig woordje ge sproken hebben met zijn spelers want tijdens de tweede helft stond er slechts één ploeg meer op het ter rein. Waasmunster bleef weliswaar op de Atilla-ver- dediging beuken maar eens D. Buytaert de weg naar het doel had gevonden, stond er geen maat meer op de over macht van Temse. De twee de helft werd afgesloten met een 2-15 resultaat waardoor Temse nog een ruime 7-22 zege boekte. Temse speelde met D. Buytaert 10, E. Buytaert 4, W. Van Buyten 2, Lijsens 2, Vercauteren 2, K. Bruy- ninckx. J. Bruyninckx, Heir- baut 1, A. Back 1. Eerste overwinning voor G.S.K. Hamme Hamme 6 Kortrijk 4 Dolle vreugde bij GSK Hamme dat tegen Kortrijk de eerste zege sinds het korte bestaan boekte. De Hamse meisjes gaan er dus duide lijk op vooruit en deze zege lean alleen maar het vertrou wen in de toekomst staven. Van bij het wedstrijdbegin kreeg Hamme het wedstrijd- gebeuren onder kontrole en langs Tassent, Van Haver en Van Hemelryck werd het 4-1. Vooraleer de bezoek sters één minuut voor de rust tot 4-2 konden milderen. Na de rust kon Kortrijk het eerst scoren (4-3) maar Ham me, de zege in het bereik voelend, liet niet begaan en langs Van Haver en De Smedt werd het 6-3 voora leer Kortrijk de eindcijfers kon vastleggen. De Hamse goalie liet zich ook opmer ken door o.a. twee 7-m-wor- pen te stoppen. GSK Hamme: De Gols, Cocquit, Tassent 1, Schel- faut. Van Moerzeke, Van Ha ver 2, Quintelier, Pauwels, Van Hemelrijck 1, De Munck, De Smedt 2. Buggenhout-Mechelse HC. 29-17. Eddy Van Nuffel, ondanks vijf Mechelse verdedigers rond zich, scoort een van zijn acht treffers, (wvc) Robuco Buggenhout - Mechelse: 29-17 Hekkensluiter Mechelse liet te Buggenhout een erg zwakke indruk en het kan dan ook niet meer dan nor maal genoemd worden dat de thuisploeg met duidelijke cijfers afstand nam van deze ploeg die het zelfs in 2e lan delijke erg lastig moet krij gen. Robuco, zonder de ge kwetste M. De Proft en zon der J. Van Damme, begon erg goed aan de wedstrijd. De bezoekers scoorden wel onmiddellijk maar na 6' hadden De Vuyst en Van Nuffel voor 4-1 gezorgd. Bug genhout speelde vlot de ver lengde tegenaanval, de op bouw verliep in één tijd en de Mechelse aanvallers werden goed opgevangen door de goed uitstappende Robuco verdediging zodat via 7-2 na 12' Buggenhout komfortabel leidde met 11-4 10' voor de rust. De Mechel se supporters zorgden toen reeds voor heel wat heibel op de tribune, heibel die ook na de wedstrijd nog zou voortduren. Met een 15-7 ruststand had Buggenhout duidelijk de maat genomen van de bezoekers. Onmid dellijk na de rust enige sen satie. Trainer De Proft op teerde een tiental minuten voor een man op man verde diging, een soort 2-2-2 op stelling, en nu was Meche- len totaal de kluts kwijt. Ro buco onderschepte heel wat ballen in verdediging en met vlugge tegenaanvallen werd het 21-8 vooraleer Me- chelen via een 7-m worp de voor Vermaesen ingekomen J. Vermeir nog eens kon ver slagen (40e minuut). Meteen was de wedstrijd definitief beslecht, Buggenhout viel toen tóch wel stil, beging blunders in verdediging en via 23-14 10' voor het einde werd er ontspannen naar het wedstrijdeinde getracht. De komende wedstrijd tegen Genk speelde reeds in de Buggenhoutse hoofden. In elk geyal twee waardevolle punten voor Robuco dat nu toch wat meer ontspannen het verdere verloop van de kompetitie kan afwachten. Robuco Buggenhout: Ver maesen en J. Vermeir, Van Nuffel 8, Brouillard 4, De Vuyst 6, Van Rompaye 4, Van Damme 1, P. Vermeir 3, De Smedt, Moyersoons 1, De Maerschalck 2, Vrijders. Reserven: Robuco Buggen hout - Mechelse: 13-13 De buggenhoutse reserven, voor de gelegenheid ge coacht door J. Vermaesen, leidden met 9-5 aan de rust. Tijdens de tweede helft werd het niettemin 10-13 vooraleer Vercammen het 13-13 gelijkspel kon vastleg gen. Scoorden: Vercammen 5, I. Van Damme 3, Merckx 2, Moyersoons 1, Vereecken 1 en Van Keer 1 EVA. VELDLOPEN Ondanks Gerarda Kusters Nasser Gent 11 Avanti Femina 2 10 Gerarda Kusters. beter bekend als Anny Thissen, de gewaardeerde Neder landse Avanti-trainster, heeft zich totaal onverwacht in de kijker gespeeld te Gent bij haar eerste optreden als speelster bij het jonge Avan ti 2. Vooral tijdens de eerste helft hield de vooraan in de 40 zijnde trainster haar «dochters» in de wedstrijd zodat de rust aanbrak met een 4-5 score. Onmiddellijk na de rust werd het zelfs 4-7 maar dan sloeg het fysisch sterke Gent hard toe. Langs 0.a. Bonte ging het in één ruk naar 8-7 na 38 minuten. Vanaf dan verliep de wed strijd erg gelijkopgaand. Y. De Smedt stelde nog gelijk (8-8) maar 8 minuten voor het einde leidde de thuis ploeg toch met 11-9. Vijf mi nuten voor het einde nader de Lebbeke nog tot 11-10 langs Anne maar de Gentse verdediging met een knap pe Verhoeven in doei, verij delde het slotoffensief van Avanti 2. Scoorden voor Avanti 2: Kusters 5, Walraevens 2, De Smedt 1. Vermeiren 1, Anne 1. Bij de veteranen is Jean Bocklandt niet aan de start wegens kwetsuur, wel Hector De Keyzer die samen met een resem kollega's moet zorgen voor de plaat selijke kleuren. De vraag is echter: zorgt Hector De Key- ser voor de verrassing? Eerste start te 14 u. Er is gezorgd voor verwarmde kleed- en waskamers in het gemeentelijk sportstadion Meulenbroek. De prijsuitrei king zal plaats hebben in het Burgemeester Van Dries- sche-instituut, ingang Meu- lenbroekstraat. (p.v. Gendt) Klassement Wedstrijden Vrijdag 28.1.1983 Joso - Kikkers St. Donatius - V.G.S. uitg. Iks - Falos-Keur Maandag 24.1.1983 Gilvoc - K.W.B. Simplisten - Macadammers Brandweer - Strangers Uitslagen Maandag 17.1.1983 1. Strangers-Simiba 1- 2. Brandweer-Macadam- 1. K.W.B. Baasrode 39 34 2. Strangers 42 31 3. Gilvoc 39 23 4. Macadammers 42 23 5. Simiba 42 22 6. Simplisten 42 8 7. Brandweer 42 3 1. Joso 39 29 2. Falos Keur 39 25 3. St. Donatius 39 22 4. Kikkers 39 21 5. Pletsers 39 20 6. Iks 36 16 7. V.G.S. 42 2 In de Wuitensgemeente organiseert de plaatselijke atletiekklub op zondag 30 januari haar zestiende grote prijs van Hamme voor heren. Net als vorig jaar worden de wedstrijden betwist op het gemeentelijk speelplein en op het Fito-meterterrein in het Meulenbroek. Dit selektieve parcours waarvan de bodemgesteldheid meestal bestaat uit vrij droog rivierzand, staat borg voor een geslaagd veldloopspektakel. De start en de aankomst hebben plaats op de looppiste waar de talrijke verwachte toeschouwers in geval van ongunstig weer beschutting kunnen vinden in de bestaande tribunes. Zodat er de atletiekliefhebbers en deelnemers een gezellige sportnamiddag te wachten staat. Hamse atleten in de belangstelling In de Durmegemeente wordt er met grote belangstelling uitgekeken naar de presta ties van de Hamse deelne mers. Vooral omdat ze de jongste weken op vreemde bodem van zich lieten spre ken en zich meestal in de kijker plaatsten door over winningen en tal van ere plaatsen. Vooral de jonge Hammenaars zullen zich bij de pupillen, miniemen en kadetten willen overtreffen. Grote kanshebbers op de ze ge zijn ondermeer Geerinck. Van Praet, Waegeman en Peerlinck. Samen behaal den zij dit seizoen al twintig overwinningen. Bij de scho- lieren bezit men ook enkele De provinciale kampioenen van Atletiekklub Eendracht Aalst waren zaterdag present in troeven met onder andere de feestzaal van het RHITO in Aalst, (per) Wim De Keyzer, Van Geyte en De Smedt. Bij de juniores staat A.C. Hamme kwalita tief sterk. Vooral Bart De Keyzer die zopas de prijs van sportverdienste kreeg te Hamme. één der betere lo pers uit die reeks aast op een nieuwe overwinning, maar is vooral belust op een sportieve weerwraak voor de nederlaag hem vorig jaar op eigen bodem toegediend door Van Wabeke van Hale- stra. Het podium zou wel eens volledig groenwit getint kunnen zijn. Wat de seniors betreft, daar gaat al le aandacht naar Benny Claus en Wim Willaert. 3. Gilvoc-Simplisten Vrijdag 21.1.1983 0-3 3-0 Frans Willems, reeds ver scheidene keren winnaar wuiuuvu Atletiekklub Eendracht Aalst behaalde het voorbije jaar vele suksessen op nationaal van deze' prijs ."blijft "de" te vlak. We zien de nationale kampioenen samen met de Europese kampioene Godelieve overwinnen veldloper. Roggeman en het bestuur van deze aktieve vereniging, (per) HBC Dendermonde 211,, Oeodernioj.de 2: F. Van de 1Q Velde en K. Van Renter- AvantX 4 13 ghem, Timmerman 1, Claes- Het treffen tussen de num- sens. De Smedt 2, De Clerck, mers één en twee heeft niet Smekens, Van Damme 3, de spanning gebracht die er Hoorelbeke, St. De Swaef. verwacht werd. Leider Van Der Veken 5. Avanti toonde zich inder- Avanti 2: Coppens, Van daad technisch de betere Ransbeeck 3, Van Den ploeg en vooral op de hoe- Broeck 1, Van Langenhove 1, ten kwam dit tot uiting. Het Hertsens 5, Vlassenroot, De duo Hertsens-Van Langen- Feyter 2. Agneessens 6, hove won zowat elke man Moyersoon, De Nil 1 tegen man situatie en zijn vijf doelpunten vanop de DB Zwijnaarde 1 22 hoek deden de thuisploeg Lokeren 21 de das om. Dendermonde T>,tr verdedigde zich weliswaar F't,ams' 1,Jk»"se moedig maar moest vooral klub'«ld« en op een opvallend goede R. vond dat Don Bosco duide- Van Der Veken rekenen om Hjk bevoordeeld werd door de beweeglijke Lebbeekse een Westvlaams scheids verdediging te verschalken, rechtersduo dat zich ontpop- Avanti 2 nam onmiddellijk ,e tot ech,e home-referees. voorsprong langs Agnees- Lokeren speelde te Zwij- sens en Van Den Broeck (0-2 naarde een opvallend knap- ,na 2 minuten) maar dan P® wedstrijd maar werd duurde het toch tot de 12de door d© wedstrijdleiding minuut vooraleer Agnees- dus zeker ni®t bevoordeeld, sens er 0-3 van maakte. Een Tijdens de eerste helft bleef knap spelende Van Der Ve- D°n Bosco steeds één doel- ken bracht de thuisploeg puntje vóór en aan het einde daarna in de wedstrijd en 7 van de eerste helft wees het minuten voor de rust had hij scorebord 13-11 aan. Tot 10 samen met Van Damme voor minuten voor het einde kon sen 5-7 score gezorgd. Hert- d© thuisploeg een drietal sens ging toen vanop zijn punten voorsprong behou- vleugel keeper Van de Velde d©n- maar tijdens een sterk onder druk zetten en met slotoffensief naderde Loke een 6-10 ruststand was het ren gecoacht door de ge- toch wel bekeken. Van kwetste D. Lenaerts tot 20- Ransbeeck en De Feyter 19- Bij een 22-21 score werd zorgden voor 6-12 na 38 mi- Lokeren dan nog een duide- nuten en vanaf dat moment Hjke 7-m-worp geweigerd was het duidelijk voor ieder- z^at Don Bosco erg geluk- een, Dendermonde 2 zou er kig de beide puntjes thuis- niet meer in slagen Avanti 2 hi®ld. Bij Lokeren is men erg Ie bedreigen en ondanks tevreden over P. Rombout Van Renterghem goed werk d'® nu niet enkel scoort deed in het Dendermondse maar ook zijn ploegmaten doel kon de wederoptreden- toat scoren, de De Nil en Hertsens de HC Lokeren: Fl. D'Hanis, Avanti-voorsprong verder ^an Der Stappen. De Brou- uitbouwen. Nog te vermei- wer, Rombout, Sonck, den de knappe prestatie van Weyers. Verniers, A. D'Ha- Avanti keeper Coppens tij- ni®- D® Bruyne. D. Lenaerts. dens de tweede helft. Tegenaanval opgevangen Olympia Aalst 6 kon Verstappen echter voor Buggenhout 14 2-4 "»9®n maar toch klamp- n, te Olympia nog aan tot 10' Olympia Aalst is er welts- voor d„ (4.5) ■raar m geslaagd de ge- B, Van Damme raerhjke Buggenhoutse konde„ de b^e^mre dan tegenaanval voer een grool d„ was deel te neutraliseren maar he| toch 4_g geworden. Na moest na een gelijkopgaand d„ mBt werd d„ B eerste kwartier toch bege- houlse nQol, be. ren voo, het beweeglijker d. AaIs, scoorde Buggenhoutse pel. Aalst weemaal in het eerste «tante erg goed en na 7 mi- kwanier (6-10) maar toen «ut.n leidde de thm,ploeg „ev.nde Buggenhout nog «et ï-b De Aalsterse goalie naal mime 6.14 ■peelde regelmatig ver voo, Scoorden voo, Buggen- tem doel waardoor mee,- w. V8„^ 3 maals de Buggenhoutse Bl8yaert 5. Verstappen 2, tegenaanvallen konden on- VanIkl.m,3 derschept worden. Na 16 1* Nationale zat. 29.1 te 17u45 Avanti Lebbeke-Uilenspiegel 1* Landelijke zond. 30.1 te 14u45 Aalst Sportief-Haachtse 2* Landelijke Buggenhout-Nasser Gent. vrij. 28.1 19ul5 Heren 1* Landelijke zon. 30.1 te 18u30 Houthalen-Rosis Aalst zat. 29.1 te 16ul5 Genk-Robuco Buggenhout zat. 29.1 te 16u30 Hechtel-Ajax Lebbeke 2* Landelijke zat. 29.1 te 21 uur Stenor 2-SK Grembergen zon. 30.1 te 15u45 Zand vliet-Dendermonde zat. 29.1 te 16u30 Izegem-Sparta Aalst zon. 30.1 te 17ul5 Jochewoa Aalst-Denderbelle 1* Provinciale zat. 29.1 te 16ul5 Avanti 2-Don Bosco Zwijnaarde 2 zon. 30.1 te 15 uur Lokeren-HBC Dendermonde 2 zon. 30.1 te 19 uur Temse-SK Grembergen 2 De Voorpost - 28.1.1983 - 43 Lebbeke - Ap. Kortrijk: 22-18 Ajax Lebbeke is te- tingen gebleven. Trainer- des van d® voorbije weken het weliswaar moeilijk coach J. De Proft verklaarde v®ud vooral dat Ajax er ■Hü lanoeuvTeerbare Kortrijk na de wedstrijd ontgoocheld n'et m geslaagd was de ge- onder de verwach- te zijn na de goede presta- boden kansen koelbloedig te benutten. M. Hendrickx, toch wel de draaischijf bij Ajax. sprak over de zwakste prestatie van het seizoen en vond vooral de eerste helft abominabel. Niettemin kan Ajax enkele valabele ver ontschuldigingen inroepen voor de vooral tijdens de eerste helft zwakke presta tie. Inderdaad, naast het feit dat Mare Huyck wegens stu die niet kan trainen, be schikte ook Dirk Huyck niet over al zijn mogelijkheden na nachtdienst. Gelukkig werd tijdens de tweede helft heel wat beter afgewerkt zo dat alles nog in de goede plooi viel voor de Lebbeke- naars die er na de wedstrijd allen opgelucht uitzagen. De eerste helft werd inder daad bijzonder slecht afge werkt. Na het eerste kwar tier leidde Ajax weliswaar met 4-2 maar toen al bleven twee open doelkansen onbe nut. Tussen de 15e en de 20e minuut ging het van kwaad naar erger. Ajax miste vier opeenvolgende doelkansen en het hard werkende maar taktisch onbestaande Kort rijk naderde tot 4-3 en 5' voor de rust stonden de ploegen gelijk (5-5). Dirk Vermeiren lukte dan een ongelooflijk doelpunt toen de bal via zijn voet in het doel verdween en de scheidsrechters niet rea geerden en via 6-6 kon M. Huyck de 7-6 ruststand vast- cirkel afgezonderd en het is 10-6 na 34'. Kortrijk blijft ech ter aanklampen (11-9 na 40') maar een nu toch wel vlot spelend Ajax kan onder im puls van een hard werkende M. Hendrickx de wedstrijd in de juiste richting oriënte ren en na driekwart wed strijd wijst het scorebord 16- 11 aan. Keeper De Bruyn blijkt weer erg betrouwbaar en 5' voor het einde heeft Ajax een komfortabele 20-13 voorsprong bereikt. Het nooit afgevend en enthou siast spelend Kortrijk kan nog wel de score beperken maar de Ajax zege in gevaar brengen was toen niet meer mogelijk. Ajax Lebbeke: De Bruyn en Dierick, D. Huyck 6. M. Huyck 3. D. Vermeiren 3, Hendrickx 7, Van Geel 1, Holbrecht 2, De Proft, Van Biesen, De Wit, Quidé. leggen. Tijdens Ajax-Kortrijk 22-18. Dirk Huyck, steeds goed voor een «pak» Ajax-doelpunten, heeft :ijn bewaker in de wind gezet en gaat scoren, (wvc) is de tweede helft tap te Ajax wel uit een ander vaatje. Dirk Vermeiren en Van Geel maken er onmid dellijk 9-6 van en na de mooiste aanval van de wed strijd wordt Vermeiren op de Ajax-Kortrijk 22-18. G. Holbrecht vanop de rechterhoek een echte revelatie bij Ajax, in een van zijn glansnummertjes, (wvc)

De Voorpost | 1983 | | pagina 43