De Post moest knielen De stunt van Burst Sportieve wedstrijd met logische uitslag Door het oog van de naald Thuisploeg mist penalty aan het slot Doelman Tilley redt punt in rumoerige wedstrijd 'k Zag twee beren LIEFHEBBERSVOETBAL a. va 44 - 28.1.1983 - De Voorpost VOETBAL 3° Provinciale Beker van Hamme De reserveploeg van SC Lokeren speelden 1-1 gelijk tegen A.A. Gent. (dm) Kangoeroes Aalst-Appelterre. Tegen het gereputeerde Appelterre herpakten de Kangoeroes zich met een vlotte 3-0 overwinning, (per) Okegem - Nieuwerkerken 1-3 Titelkandidaat Nieuwerker ken heeft bij Okegem geen gemakkelijke zege in de wacht gesleept maar is er toch in geslaagd zich schit terend te revancheren voor de thuisnederlaag. De be zoekers, waarbij De Saede- leer was vervangen door Uyttersprot, speelden met volle overtuiging. Ze kwa men reeds rond het kwartier op voorsprong langs de ge vaarlijke De Petter, na voor bereidend werk van mid denvelder Peter Wellekens, doch vanuit een twijfelachti ge buitenspelpositie. Cau- wenbergh en Broquet mis ten beiden een reuzekans om gelijk te stellen, iets waarin Arijs in de 43e min. dan wel slaagde 1-1 dus aan de rust. De thuisploeg kon in de tweede helft gelijke tred houden met een sterk spe lend Nieuwerkerkdn. Oke gem dwong enkele goede kansen af doch keeper De Nayer, bijgestaan door een stevige verdediging onder kommando van Danny Roe- landt, kon elk gevaar we ren. De doelpunten die Nieuwerkerken nog zou sco ren kwamen uit het midden veld. Na een mooie hoekschop, gegeven door De Petter, kon een verdienstelijke Walter Van den Broeck na een uur spelen de bezoekers op ro zen schieten: 1-2. De Oke- gemse Van Rampelberghe miste in de 83e min. nog een reuzekans om de bordjes in evenwicht te hangen, maar de Nieuwerkerkse sterspeler Moens nam alle twijfels weg en scoorde een derde doel punt. Nu had Nieuwerker ken de zege te danken aan een zeer sterk middenveld, daar waar de voorhoede faalde. De bezoekende supporters mochten na het einde van de match nogmaals juichen toen werd omgeroepen dat Kerksken met 3-0 de boot inging tegen Burst. Een dracht is nu leider. Verheu gend is ook het geslaagd wederoptreden van een sinds lang gekwetste De Boeck. Men zal hem volgen de zondag tegen Heldergem kunnen gebruiken. Ook in deze derby zal men de nieu we leider in het zand willen doen bijten. Heldergem scoorde zomaar zes doel punten tegen Eist. (gm) In de topwedstrijd heeft De Post een nederlaag te slikken Stille Vrienden 6 gekregen van leider Moerheide. Dat betekent dat tussen de BVDI Den Trap 0 eerste en de tweede een kloof van vier punten is ontstaan... In Moerzeke zijn de le- Burst - Kerksken 3-0 Rode lantaarn Burst heeft tegen leider Kersken een mooie en bovendien verdiende overwinning in de wacht gesleept. Enkele weken geleden reeds voorspelden we dat Burst eigenlijk geen ploeg is om te degraderen. Dat gezegde werd nu bewezen. De laatste drie wedstrijden was Burst steeds op het nippertje geklopt, af en toe zelfs onverdiend. Deze keer hadden ze echter Van Gevt, weerde alle ge heel wat meer geluk, waar- vaar. De 1-0 ruststand was door Kerksken nu in zak en as zat. De eindcijfers bewij zen dat de thuisploeg in alle zelfs nog gevleid door de bezoekers. De thuisploeg mocht dus echolons de betere was. Een met de kleinste voorsprong beloftevolle Goossens open de de score in de 35e min. de tweede helft beginnen. Aangemoedigd door Kerksken trachtte er wat flinke supportersschare, aan te doen langs De Pril en bleef ze de leiders waard. Impens, doch de Burste de fensie onder leiding van ka- Toen de bezoekers gedwon gen werden om aan de pitein Frans De Bruyn, flink noodrem te trekken in het bijgestaan door Fosselle en strafschopgebied, kreeg Burst terecht een penalty toegewezen. Het was de veelbelovende jonge Goossens die de voorsprong verdubbelde: 2-0. De jongens van voorzitter Willy De Meerleer hielden voet bij stuk en bleven een flinke wedstrijd spelen. Kerksken leek wel aange slagen en kon niet terugko men. Integendeel, het was de grote Van Herreweghe die op de 75e minuut de bezoekers de genadeslag gaf door de stand op 3-0 te brengen. Dé stunt in 3e C was nu kompleet. (gm) Sportief Stekene - Heikant Zele 0-1 Zondag hebben Stekene en Heikant er een aardig potje voetbal van gemaakt in hun onderlinge voetbalstrijd over negentig minuten. Vooral in de eerste helft blonken beide ploegen uit in snelheid en kamplust en was het alleen maar een raadsel hoe het mogelijk was dat er nog geen doel punten vielen. De thuis ploeg had langs De Boom en De Ruyte dan wel enkele reusachtige skorekansen maar daar bleef het ook bij. Na de pauze bleven de op ponenten eikaars gelijke maar werd het duidelijk dat de Stekense formatie het nog knap moeilijk zou krij gen om de beide punten thuis te houden. Dat werd in de 70e minuut wel zeer be denkelijk omdat dan een Heikantdoelpunt werd ge boekt. Mark Vereecken snel de op dat moment immers zijn verdediging ter hulp en legde de bal te kort terug op doelman De Roos, een uit stekende gelegenheid voor Erik Van Doorselaer om bin nen te tippen. Vanaf dat moment stelde de thuisploeg alles in het werk om een dreigende neder laag af te wenden en stuur de alle bruikbare man schappen naar voren. Ook speler-trainer Van Goethem liet niet zich onbetuigd en versierde zelfs een straf schop op een vijftal minuten voor het einde van de match. Deze klus werd toe vertrouwd aan Mark Van Stappen die wel keihard, maar onnauwkeurig intrap te en zo keeper Van Doorse- laere het leder zag weren. Nadien heel wat tumult en herrie op en rond het veld dat door de scheidsrechter werd opgelost met een dub bele uitsluiting voor Van Guyse en Eric Van Doorse laer. Door deze pijnlijke neder laag verdwijnen de onmid dellijke titelaspiraties van de messenvechters voorlo pig in de ijskast en wordt het volgens voorzitter Thys- baert nog stevig knokken voor een plaatsje binnen de eerste vijf. Volgende week mag de messenvechters- ploeg zeker geen onoverko melijke problemen hebben om tegen hekkensluiter Mel- dert in een uitwedstrijd te zegevieren. Klein Zand 2 Bonte Ob 1 In de eerste helft waren beide formaties sterk aan mekaar gewaagd. Hoewel beide heel wat kansen kre gen, slaagde geen enkele erin de netten te doen tril len. In de tweede helft kwa men de schutters aan bod. Mare De Bonte schoot op de 50ste minuut de bezoekers op voorsprong. Die konden ze behouden tot zes minuten voor het einde. Dan knalde Staaf Borrey de gelijkmaker tegen de touwen. Even later zorgde Dirk Mertens voor de winning goal. Moerheide 3 De Post 2 Het is een zeer spannende en naar het einde toe woeli ge wedstrijd geworden. Vander Stockt schoot vrij snel de thuisploeg op voor sprong. De Post aarzelde niet om de gelijkmaker aan te tekenen. Na een vrijschop maakte dezelfde Vander Stockt er 2-1 van. De bezoe kers zouden er in de tweede helft opnieuw in slagen om gelijk te maken. In de 63ste minuut spijkerde De Clippe- leir met een vrijschop 3-2 op het bord. De Postploeg was in de laatste minuten niet te houden. Ze belegerde het lo kale doel maar slaagde er niet in de gelijkmaker te scoren. Okapi 2 Appels 0 De leidersploeg kreeg hier een onverwachte nederlaag te inkasseren. Aanvankelijk leken beide ploegen aan el kaar gewaagd. Via Ronny Truyens kwamen de Grem- bergenaars op voorsprong. In de tweede helft probeerde de leider zijn wil op te drin gen, maar gestimuleerd door hun voorsprong lieten de lokalen niet begaan. Via een kwieke Gino Segers slaagden ze er zelfs niet in de Coulierkeeper een twee de keer te kloppen. Toen doofde de wedstrijd stilaan uit. Hansevelde 6 VK Hamme 1 Geen probleem voor de thuisploeg die na een poosje al aan de leiding stond met doelpunten van Albert Her ders en tweemaal Vercam- men, VK Hamme kon toen pas replikeren: 3-1. In de tweede helft gingen de loka le spelers verder op hun elan. De twee Van Haver- en Dirk Vercammen voor de drie tref fers. Siera 0 Vlasbloem 4 Ook deze Gremberge- naars hebben geen proble men gehad in Hamme-Zog- ge. Zij konden hun over wicht in goals uitdrukken langs Rudy Scholliers en Geert De Graef. Siera kwam er vrijwel niet bij te pas. raars op een zware neder laag getrakteerd. Den Trap was wel een paar keer ge vaarlijk maar mankeert schuttérs. Claeyé zorgde na 11 minuten voor het eerste doelpunt. Na de pauze volg den anderen zijn voorbeeld: Wuytack (2), Vlaeminck, Van Riet, en Claeyé maak ten de 6-0 rond. Uitslagen Reeks 1 Siera-Vlasbloem FC Hardy-Snuffel St. Vrienden-BVDI Juliette-Coulier 3-0 Hansevelde-VK Hamme 6-1 Plaza: vrij Reeks 2 KI. Zand-Bonte Os 2-1 Dubbelspel-Briel 0-0 Habotin-Spiegelken 2-4 Moerheide-Post 3-2 Okapi-Appels 2-0 Leeuwkens: vrij Klassement lste reeks 1. Coulier 2. Plaza 3. Stille Vrienden 4. Hansevelde 5. luliette 6. Snuffel 7. Vlasbloem 14 22 13 21 14 20 14 19 8. BVDI/Den Trap 13 8 9. Hardy 13 8 10. VK Hamme 14 4 11. Siera 13 1 Wedstrijden voor deze week lste reeks Hansevelde-Siera Vlasbloem-Hardy Snuffel-Hof van Gram bergen Coulier-Plaza VK Hamme-BVDI/Den Trap Stille Vrienden vrij 2de reeks Okapi-Klein Zand Bonte Os-Dubbelspel Briel-Spiegelken Habotin-Leeuwkens Appels-Post Moerheide vrij Bedrijfsvoetbal te Aalst. Voetbalklub Bouw won met forfaitcijfers tegen de ploeg van de R. T. T. (per) De gloednieuwe liefhebbersploeg Welkomboysuit de Lebbeekse Langestraat (c) K.K.S.F.B. Oost-Vlaanderen Zwijnaarde - Hoke Erembodegem 2-2 Op het veld van Hou ende Trou Zwijnaarde was Erem bodegem de eerste helft de De Lokerse Uefa-juniores blikten hun Berchemse collega's in met 4-0. (dm) meest aanvallende partij. Het duurde echter vrij lang eer dat overwicht konkreet kon worden uitgedrukt. Wil ly Steylemans schoot tegen de lat en Paul Van Hoefs stond op de gepaste plaats om suksesvol te hernemen. Karei De Greve zag een schot door de lat weerkaatst en een onzekere lokale doel man had het geluk aan zijn kant als Maurits De Nil er van dichtbij niet in slaagde de bal in doel te krijgen. Na de rust een totale omme keer met Zwijnaarde reso luut in de aanval. Na een kwartier verspeelde Danny Heiremans ongelukkig de bal en kwam de 1-1 stand op het bord. Een inzenden van links werd door de plaatse lijk midvoor ingekopt en de thuisploeg leidde met 2-1. Met nog twaalf minuten voor de boeg werd Hoke zich bewust van het gevaar en via Steylemans en De Nil werd het bijna gelijk. Die verdiende draw kwam er tenslotte toch als Etienne Van den Borre een hoek schop tot bij Karei De Greve tipte en deze keihard in schoot. Scheidsrechter Van Durmen leidde uitstekend deze korrekte partij zonder dat er boekingen nodig wa ren. Iedereen was tevreden met de billijke puntende- ling... Zonder de gekwetsten Jean- Pierre Verleysen en Jan De Greve trad Hoke met volgen de opstelling tussen de lij nen: Hector Van Nieuwen- borgh, Patrick Geeroms, Danny Heiremans, René Van Damme en Luciaan De Smet, Karei De Greve, Eddy Van de Voorde, Etienne Van den Borre, Paul Van Hoefs, Maurits De Nil en Willy Steylemans. Reserven: Hedwig De Greve (80' i.p.v. Etienne Van den Borre), Pierre Van Eyghem en William Verleysen. C.T. Kanaries Lede 2 RS Buggenhout 2 In deze rumoerige wed strijd was RS de meest aan vallende ploeg, kansen langs Vermeulen werden gestopt door een attente doelman. Op het halfuur maakte Yvan De Kinder er 0- 1 van. Kort voor rust maakte deze speler een 2de doel punt na een prachtige so- loaktie van Vermeulen. Een 2de helft dat geken merkt werd door een slechte leiding en brutaal spel. Op de 50ste minuut maakte Ver hof stadt er 1-2 van, dit doel punt werd door de bezoekers fel aangevochten omwille van voorafgaandelijk bui tenspel. Bij al deze tumult werd de bezoekende speler Daelemans uitgesloten. En kele minuten later hingen de bordjes terug in even wicht langs Keppens. Weer hevig protest bij de bezoe kers, omwille van vooraf gaande fout die niet bestraft werd, bij dit voorval werd De Man van RS van het veld gestuurd. Lede trok dan met man en macht in de aanval, maar rond een briljante be zoekende doelman Tilley op hun weg. (a.t.) Op zondag 6 februari om 11 uur, heeft in de vijver gelegen aan het zwembad Olympos, Leopold Il-laan 18a te Dendermonde het zesde nationaal Ijsberen- feest plaats, georganiseerd door de Dendermondse Ijsberen. Deze zwemwedstrijd in open water, één van de zes Ijsberenfeesten die jaarlijks gedurende de winterpe riode worden gezwommen is zeker niet onbekend. De wedstrijden vangen aan te 11 uur stipt en eindigen rond 12.30 u. De prijsuitreiking vindt plaats in de kelderzaal van het zwembad om 13 u stipt. Elk jaar opnieuw trekt deze manifestatie een massa volk.

De Voorpost | 1983 | | pagina 44